Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Projekt: Historická Bitva+Rock koncert

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Pyroh 03. prosinec 2006 12:10:26
Zajímavé, že v mém názoru nastal určitý vývoj (viz - ať to je kousek dál, případně ať to je po bitvě, kdy už další program nebude), ale část lidí je tak dementní, že pořád odpovídá na to první. Každému co je jeho.
gaba 03. prosinec 2006 04:29:15
Já si myslim ze je to doby napad........ ale neco takoveho uz davno fuguje a neni to zadna nova myslenka
Pat a Mat 01. prosinec 2006 21:11:04
Nazirus(01. prosinec 2006 17:39:46) : Protože tady se dělají seriózní REKONSTRUKCE BITEV. Pyroh totiž na všech středověkejch bitvách byl a tak dobře ví, jak to tam vypadalo a může to kdykoli přesně zrekonstruovat sek po seku. No a po bitvě se přesně dobově přesune do nejbližší vesnice, vyplení ji a uspořádá tam hostinu doprovázenou jen křikem znásilňovaných panen. Ve skutečnosti ani nepoužívá internet, ale posílá své repliky s pomocí poštovních holubů kamarádovi, který po bitvě odloží zbraně, zbroje i kostým, převlékne se do dnešního a vůbec mu nevadí, že to není dobový.
Nemám pravdu?
Nazirus 01. prosinec 2006 17:39:46
Pořád mícháte Vepřo knedlo zelo a dezert v jednom talíři. Jasně že slané a sladké nejde dohromady, ale nejdřív si dá člověk vepřo a potom dezert. A to se nevylučuje a kvalita obou jídel se tím nijak nesnižuje. Pro nechápavé-bitva- vepřo koncert-dezert.
Tak proč by měla akce která začne cca 2 hodiny po bitvě narušovat dobovost bitvy?
Kain 29. listopad 2006 11:16:25
Proč ne? Byl by to klasický turnaj v Battle-techu a potom v Battle-dechu :-)
Řezník 29. listopad 2006 11:12:49
mascha(29. listopad 2006 10:52:59) : Máš pravdu takřka ve všem, žít a nechat žít je dobrá filozofie. Nicméně akce tohoto typu se prostě nedají označit jako historická bitva. Vhodný termín by možná bylo "metlošský kydlení" nebo "rocková řež". Spojení metalovýho kocertu a "historické" bitvy se mi zdá asi tak oukej jako kdyby na Skate cupu hrál Orlík či JudenMord. K akcím prezentovaným jako historické patří hudba dobová. Znám spoustu šermířů, kteří mají rádi metal, ale spojení bitva+techno nebo bitva+dechovka už by se jim tak nelíbilo...
mascha 29. listopad 2006 10:52:59
Iron(26. listopad 2006 19:40:05) : konečně dobrej nápad! šerm je divadlo. odjinud známe muzikály a podobný věci, když Floydi hráli Zeď tak se k tomu taky dělal tyjátr... Stejně jako pro docela dost lidí měl šťávu klip Merletů, kde se na Harleji ve futurodesignované zbroji mastili sršícíma šavličkama a do toho bigbít. Hromadě lidí se to nelíbilo, hromadě jo. Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. (kromě Paroubka, ten kdyby chcípnul, tak udělá radost všem:-)
Takže mám nápad - co se řídit heslem Žij a nechej žít?
Prostě ať si kdo chce jezdí na bitvy s hostinou a vyšíváním, kdo chce ať si jezdí na bitvy s bigbošem a oprcávkama céreček. Každému co jeho jest, beztak težko zde přítomné kydy někoho od jeho záměrů odradí a šerm i "šerm" budou dále vesele koexistovat vedle sebe.
kolik 27. listopad 2006 17:07:47
chcecht..njn obcaS SE CHYBICKY VLOUDI ZVLAST DYZ SE CLOBRDA ROZVASNI..TO BYLO Z TE ME BUJNE FANTAZIE ZE UZ SEM nevidel ani na klavesnici=)ajm sou sorry=)btw:na metal pujdu..dlabec si dam poradnej..aby se mi hlava neutrhla..a na bitvu az vystrizlivym=)
Řezník 27. listopad 2006 13:26:44
kolik(26. listopad 2006 19:49:52) : Zkloubyt asi ne, ale skloubit by šla. Prostě běž někam na metal a vem si s sebou nějakej dlebec...
Řezník 27. listopad 2006 13:25:43
Joshi(26. listopad 2006 19:35:34) : Něco podobnýho jsem už zažil na Žlutejch lázních... byl to hnus...
kolik 26. listopad 2006 19:49:52
kazajka?no asi by ti sekla=)metal je faaajn...a zranice taky..co to nejak zkloubyt?
Pyroh 26. listopad 2006 19:47:04
Joshi: No, to je to co jsem navrhoval - oddělit to. To je jasné, že jsem nepočítal s tím, že bys to pořádal vedle sebe :-)

Nicméně pro mně (a nejsem sám) bitva nekončí bitvou. Ale zdá se, že oddělení by stačilo oběma stranám.

Iron: Jojo, to by chtělo. A taky pár svěracích kazajek ;-)
Iron 26. listopad 2006 19:40:05
Ale proč to tak komplikovat???Já bych dal podium hned vedle bojiště a nechal hrát metal v průběhu bitvy.....Hlavně by to chtělo spoustu aparatury, monstrózní repráky ať to má zvuk silnej jako startujcí letadlo....Jo a nesmělo by se zapomenout na osobní repráčky přímo do stanů!!!!!A bylo by fajn kdyby bitevní pole bylo ohraničeno spoustou stánků s marcipánem a perníkovými srdci s polevovým nápisem "Historická akce - milujeme metal"......Hurááááá
Joshi 26. listopad 2006 19:35:34
Pyrohu: Za prvé: nikdy jsem neřekl, že jsem šermíř ani že se za něj považuji...
Za druhé: Akci bych provedl takto: Napřed by proběhla rekonstrukce bitvy se vším všudy a posléze by se na bitevním poli pořádal rockový koncert...A těm šuldům, co se rock nelíbí by se za bukem udělala "LIVING" hostina s dobovou "hudbou"...To by pak vyhovovalo všem...
Pyroh 26. listopad 2006 19:22:19
Joshi: Má "přednáška" dojímat neměla. Pokud si ze mně budeš dělat srandu, tak prosím, mně to nevadí. Přijde mi, že dělat historický šerm a kašlat na historičnost je ubožárna, že když někdo má poznámky typu "co máte s dobovostí", měl by si najít jiného koníčka. Jenom můj názor. Díky bohu, že je dost akcí, kde se tací jako ty můžete vyblbnout. Jen bych byl rád, aby si lidé nemysleli, že takhle má vypadat rekonstrukce bitvy.

Klidně si ze mně srandu dělej dál, a přeji, ať si to užiješ. Třeba ti časem dojde, že ses choval dementně. Nebo budeš jako stovky dalších a nedojde ti to. Odpad je všude.
Joshi 26. listopad 2006 19:08:55
To Pyroh: Ano dobovost...vzosné to slovo...ach, úplně mě ta tvoje přednáška dojala...Slzy se mi derou z očí...Jsi opravdu mocný a originální řečník...
A proto to už nebudu komentovat a napíši jen, že Mac má naprostou pravdu!! děkuji za pozornost
kolik 26. listopad 2006 18:46:53
nemam vas rada nemam a nemam vy radoby chytraci=)
mac 26. listopad 2006 17:13:17
To je opravdu luxus tady to číst! Nazirus přijde s nápadem a zeptá se lidí na webu co si o tom myslí. Když pár lidí napíše svůj názor, že si nemyslí, že je to zrovna šťastné řešení, tak Nazirus a ostatní, kteří tuto myšlenku podporují začnou se svojí obhajobou. Chlapi, proč se tedy ptáte na názor ostatních, když vás dle vašich příspěvků vlastně ho vlastně ani nechcete znát. Mě to připadá, jako by ta debata byla založená pouze pro ty, co s tím souhlasí. Tak si bitvu s koncertem udělejte, nikdo vám v tom nebrání!Koho to bude zajímat, rád dorazí a komu se tato kombinace nelíbí, tak o toho účast budete ochuzeni.
c pozdravem Mac
Broďan 26. listopad 2006 17:09:30
Joshi(26. listopad 2006 16:08:59) : Lidí s podobným názorem jsou kvanta a i proto je úroveň historického šermu tak nízká. Nezajímá vás historie a celkové pojetí bitvy je vám šumák. Prostě si večer odložíte ty svoje mečíky a zapaříte. Pak vlezete do spacáků do těch svejch bobulí nebo strakatejch pseudostanů a je to.
Samozřejmě na podobné sračkobitvy nejezdím a když mne někdo nazve šermířem, tak se naštvu. Šermíř už léta nejsem, protože mne zajímá historie detailně. Hlavně vojenství a způsob boje, ale i civilní život a historické souvislosti.
Když má něco název "historický", tak to snad má souviset s historií, ne? Akce, na které jezdíme obvykle končí hostinou, ke které hraje dobová kapela a snahou je vytvořit co nejvěrnější atmosféru. A na rock si zajdu třeba další víkend.
Pyroh 26. listopad 2006 16:50:05
Podívej - myslím, že jsou dvě skupiny lidí - jedna, co to tam nechce, a jedna, co to tam chce - obě budou spokojené, když se to udělá kousek od místa bitvy - to je prostě konstruktivní návrh pro organizátory, nic víc.

Já taky poslouchám obojí, a také spíš rock, či podobné žánry, to jo, ale mixovat to...pokud je to je bitva stylu příjezd-den s bitvou-noc-další bitva-odjezd části-noc-odjezd zbytku - tak pokud to bude druhou noc, kdy historická část už zcela určitě skončila, tak mi to nebude vadit ani na tom místě. Ale pokud by po té noci ještě měl být historický program, moc by mi to nesedělo.

Mimochodem, poznámka "co máte s dobovostí" mi přijde poměrně divná. Sám časté poznámky k dobovosti na cs docela chápu, a spíš nechápu, že to někteří lidé (ne tady, v extrémnějších případech) neberou jako samozřejmost :-)
Joshi 26. listopad 2006 16:08:59
Pyroh: Stručně! Pokud chce někdo jet na historickou akci či bitvu a večer si poslechnout třeba rockový koncert, proč ne?? A pokud se ti to nelíbí, tak tam nejezdi a je to...A dobovost??? Co s tim pořád tady na českym šermu máte?? Některé akce prostě večer skončí a pak na ně může volně navázat cokoli a normální člověk se nemůže urazit...Ostatně proč taky?? Dobová hudba je fajn, ale upřímně, že bych ji chtěl poslouchat častěji se říci nedá a třeba rock- to je klasika!
A nebo jeť na bitvu a večer před koncertem odjeť domů...nikomu tam chybět nebudeš... Nemyslím to ve zlém, pouze můj pohled na věc...
Pyroh 25. listopad 2006 21:25:37
Iron: Mimochodem, pořád nevidím spor s tím bavit se na koncertě a být pár kilometrů (v dobrém terénu by měly stačit 2) od tábora.

Nicméně, na bitvách, kde je klasických a viditelných ojebů víc než rozumných kostýmů už to je asi stejně jedno - tam skutečně historičtí šermíři myslím tolik nejezdí, a když, tak kvůli jiným zážitkům než požitku z historie. Pokud to bude zábavní akce, tak ať. Ale ať se tomu tak říká, ať to není zvané "historická bitva" či "rekonstrukce bitvy"
Pyroh 25. listopad 2006 21:22:56
Asi tak. A já jim v zábavě nebráním. Ale ať si to užívají jinde.

Možná s tím může mít co do činění moje dosti silná (a stále sílící :-) averze vůči gotíkům, na druhou stranu, když si tam představím punkový, či rockový koncert, pořád mi to dost nesedí.

Jsou i lidé, kteří na bitvu chodí kvůli nějakému historickému zážitku, ne kvůli ožrání se, zasouložení si, a čisté zábavě. A jelikož jsou to historické bitvy, kde se vyskytují skupiny historického šermu, mohlo by tam být víc historie.

Nechápu některé šermíře. Nechápu, že když někdo dělá historický šerm, že si na sebe vůbec vezme leginy, nebo pohorky. Nechápu, že si vezme kbelcovku a kyrys+ramena z 15 století. A přesto tací jsou. Přijde mi to jako opravdu nemocné uvažování. Jsou na rekonstrukcích druhé světové vidět muškety? Ne.
Třeba to bude mentalitou - že tyhle věci často dělají starší (a menší, méně masové skupiny), že už vědí, co chtějí.
Siegfried 25. listopad 2006 20:53:27
Iron(25. listopad 2006 20:13:21) :
A proč ano ? nevím nejsem si jistý že se to zájmově dostatečně překrejvá... ale zase na většině keckáren co tu sou je to asi jedno... muhehe Já si radši večer poslechnu dobovou muziku, nejlépe pak tak aby udělal atmosferu večerní hostiny a následné tancovačky... prostě me to tak baví víc .)
Iron 25. listopad 2006 20:13:21
Pořád to samé dokola....Vidíte snad všicni jen černobíle nebo jste tak zabednění?Co by se zkazilo tím, kdyby na bitevním poli po bitvě vyrostlo podium a rozjel se koncert?Lidi by to bavilo....Pokud si chce někdo po bitvě vyšívat nebo třeba něco vyrábět at si dřepne před stan a třeba i přijde někdo koho bude strašně bavit se na to koukat.....Ti ostatní co se chtěj bavit budou na koncertě
Pyroh 24. listopad 2006 21:15:20
Víťa: No, pokud kino nesnížilo úroveň akce, tak to docela nepěkně vypovídá o její úrovni :-D

Nevidím problém v tom, pokud to budou akce přidružené - že na jednom místě bude bitva a pár kilometrů od ní bude kino/koncert/co chce (skoro). Ale ne na jednom místě.
Víťa 24. listopad 2006 20:01:50
A co si myslíte třeba o kině na Veltruském Corvu?To je více méně to samé a nijak to kvalitu akce nesnížilo.
Pyroh 24. listopad 2006 19:37:36
Jo, koncert je koncert. Ale koncert spojený s bitvou považuji za čuňárnu (tedy, takovýto koncert). Pokud to je akce, která tradičně má mizernou úroveň, už to asi je jedno, Ale rozhodně bych s tím nějakou bitvu nezačínal, nebo nezaváděl do bitvy, která je na tom z hlediska dobovosti dobře.

Iron 24. listopad 2006 17:53:05
Ale prosim vás, jakýpak zbytečný nedobovosti???Koncert je prostě koncert ne?A je to fajn nápad takže co?
Pyroh 24. listopad 2006 06:51:48
Nejde o LH - ty historické kapely LH taky asi nebudou. Jde o to, aby nedocházelo k zbytečným nedobovostem.
Pat a Mat 23. listopad 2006 23:40:17
mascha(23. listopad 2006 17:57:29) : Já neřikám, že s nim souhlasim, jen mi přišlo, že neni správný toho Nazaria pranýřovat jen proto, že rockovej koncert neni LH
kolik 23. listopad 2006 21:56:20
heh jojo to budou..budou a uz se tesim na vanocku=)echm..ozralove jsou otravni at jsou kdekoliv..alkohol je fajn ale s mirou
Pyroh 23. listopad 2006 21:43:17
Kolik: Tobě taky šťastný a veselý :-D
Nicméně ožralce taky nemám rád - a to jak hulákající, tak nehulákající.
kolik 23. listopad 2006 21:32:37
nemam vas rad!!§
kolik 23. listopad 2006 18:23:38
to pyroh:heleeeeee me treba zase nebavi na bitvach poslouchat ozralce..snazici se oradoby zpev,kteri hulakaji atd..nel i bliji nekde u zdi..to je opravdu vonco,stejne tak jako se muzu usmat z lpastovejch kelimku na pivo..joo to je vonco
mascha 23. listopad 2006 17:57:29
Pat a Mat(23. listopad 2006 16:26:57) : na bitvach neni vecer co delat? tak to asi jezdim na jiny bitvy. Tak vyzivne vecirky jinde nez na bitvach nezazivam...
Pat a Mat 23. listopad 2006 16:26:57
Já myslim že Nazirus chtěl říct, že by bylo dobrý, kdyby se bezprostředně za sebou konaly dvě v zásadě nesouvisející akce, protože mu přišlo, že večer není na bitvách co dělat. Pravda je, že dobová muzika je (nebo může bejt) taky nářez a má pro takovou příležitost určitě lepší atmosféru, takže je na místě spíš otázka, jestli to vůbec stojí za to. LH námitka ale podle mě nesobstojí, protože by nejdřív byla bitva a až pak by se pařilo...

Úplně nejlepší by každopádně byla ta bukkake párty, na tom se asi všichni shodnem :-)
mascha 23. listopad 2006 14:48:54
Jezdili jsme bouchat do němec na celkem povedené a jen lehce mrvené "historischen" fesťáky, které v sobotu často vrcholily koncertem Corvus Corax nebo podobné partičky. Fantasmagořící až skoro historizující, leč do LH to má hodně daleko. Ale násmah a pařba to byla vždycky sakra hodně epesní. Kdo zná Corvus nebo In Extremo, ví o čem mluvim...

btw - koncert Krahošů na Rajhradě byl taky povedenej a vůbec ne historickej...

Nazirus(17. listopad 2006 14:00:56) : Jak vás vy naivky napadlo, že to ještě nikdo nezkusil?. :-D
Iron 22. listopad 2006 17:43:28
A co open air?Ten má často mnohem lepší atmosféru i uroveň.No a pokud jde o ty akce, tak je snad Nazirus organízátorem nějáký z nich?Myslim, že ne...
Řezník 22. listopad 2006 14:35:38
Pappi(22. listopad 2006 13:42:26) : Na Zbořeňáku určitě ne, slibuju...
Pappi 22. listopad 2006 13:42:26
Iron(21. listopad 2006 17:00:33) : Jasně, že nenutí. Taková merenda si jistě najde své příznivce. Doufám jen, že takového kulturního zážitku nezažiji na Zbořeném Kostelci či Hrubé Skále a v případě Landštejna či Malešova je to jasné. Jen stačí napsat kde takovouto párty míníte páchat. Já si osobně na koncert zajedu popařit pěkně do sálu kam to také patří a má to svou patřičnou atmosféru a úroveň.
Jiří z Holohlav 22. listopad 2006 09:14:41
Nazirus(21. listopad 2006 20:17:00) : Rejže je dobrá.
Nazirus 21. listopad 2006 20:17:00
Rejže, rejže, zase rejže a zítra taky rejže!. A co bude v pátek? Zase rejže......
Pyroh 21. listopad 2006 17:11:07
Iron: Mně ne. Ale uslyším to a uvidím to. To mi stačí.

A lze přednést, že jsou i další vlivy, které zabrání plně historickému zážitku - ano, ale redukují se, a není třeba přidělávat další.
Jiří z Holohlav 21. listopad 2006 17:01:13
Nazirus(21. listopad 2006 15:42:50) : Ale ne,jen Ti chci říct,že každý chce svoje.Někdo si dává párek s marmeládou,já radši klasickou hořčici.Už jsem byl i na vystoupeních mezi prodejci plyšových medvědů a místním motocrosem - byl to pro mě velmi silný zážitek a vím,že ho nechci opakovat - Ty si dělej co chceš,ptal ses na názory a máš je.Znáš tu pohádku,jak pejsek s kočičkou pekli dort........
Iron 21. listopad 2006 17:00:33
Vždyť ti to nikdo nenutí
Pyroh 21. listopad 2006 16:54:53
Iron: No, klidně se uchechtej smíchem, o prasení mluvím já. A stojím si za tím. Ať se to dělá jinde, ale ne v táboře. Ten by na HISTORICKÉ bitvě, kde jsou většinou HISTORIČTÍ šermíři, pokudmožno HISTORICKÝ.

Gotika se stala "všegotikou" částečně kvůli masovosti. Co jsem koukal, začíná se očišťovat, takže by byla škoda to tahat dolů. Neříkám, že čas od času se tyhle dvě věci (moderní hudba + historický šerm) nedají spojit, ale docela mi to nesedí, a rozhodně by se z toho neměl stávat globálnější trend (což doufám nebude).

Pak už v táboře může být cokoli nehistorické. Může se spát v plátěných áčcích, vedle kterých budou auta. Skvělá vize. Děkuju nechci.
Iron 21. listopad 2006 16:38:21
Omlovám se za tu strašnou hrubku, chtěl jsem samozřejmě napsat "neslyšel",ale po tom posledním příspěvku jsem se rozbrečel smíchy.....
Iron 21. listopad 2006 16:34:26
Ale kdo mluví o prasení? ........................???historie bude trpět???
Dementnější hlášku jsem vživotě neslišel
Pyroh 21. listopad 2006 16:22:24
Nazirus: Mluví někdo o dokonalosti? Jistě ne. Problém je v prasení, kde to není nutné. Já fakt nechci spousty dementních gotíků, kteří si budou moci trsat, a historie bude úpět. Ať se něco udělá ve vzdálenosti 10km od místa bitvy a od tábora - ať si podobní mohou užít. Ale přímo na bitvě se mi to vůbec nelíbí.
Iron 21. listopad 2006 16:11:27
Já si myslím, že je to super nápad a že by to mohl být docela nářez!
A ať si kdo chce co chce říká a třeba si bydlí v baráku zplácanýho z hlíny když chce....Ale tenhle nápad je stejně skvělej!
Nazirus 21. listopad 2006 15:42:50
Jiří z Holohlav: Mám dojem, že za chvilku odsoudíte i tu bitvu, kam člověk přijede autem nebo nebude te pít na bitvě pivo, protože vám ho natočili v moderní pípě.
No, až udělá někdo bitvu, kde nebude hrát do bitvy žádná aparatura, nebudou tam igelitové pytle na odpadky, TOITOIky a všichni na ní přijedou na koni či pěšmo, tak
vám budu blahopřát. Protože bitva absolutně bez moderních prvků, jak by si mnozí
jistě přáli, je v tomto světě nerealizovatelná.
Jiří z Holohlav 20. listopad 2006 16:41:51
Nazirus(20. listopad 2006 16:07:15) : Mno,když bitvu zařadíš mezi ruský kolo ,horskou dráhu a vystoupení místních sportovců, tak je to určitá úrovenˇ.A když postavíš historické ležení a dáš kostýmní povinnost -doplníš ukázkami řemesel ,tak je zase jiná.K první můžeš dát muziku jakou chceš,ke druhé můžeš /při zachování úrovně/ jen dobovou.
Tak na okraj mě napadá ,že kdysi patrně nevytáhlo vojsko do boje bez řádného požehnání církve svaté a po návratu se zase sloužily mše - tady máme ještě rezervy.
Broďan 20. listopad 2006 16:37:39
Nazirus(20. listopad 2006 16:07:15) : Tím chtěl básník říci, že se mu nezamlouvá kombinace historické bitvy s rockovou hudbou. A že považuje za normální, aby byly na akci třeba z 15. stol. zvány soubory, které hrají hudbu ze stejného období. Když chce básník navštívit rockový koncert, tak to bez jakýchkoliv servítek učiní v běžném dobovém (tj. současném) oděvu a bez souvislosti s čímkoliv jiným. Jelikož ho však velmi zajímá také historie a konkrétně konec středověku, dovolí si užívat dobové atmosféry na těch několika kvalitních akcích, které je možné nazvat jako pokusy o oživenou historii.
A pokud tě irituje ten pojem "slušnější úroveň", tak za to já nemůžu. Drtivá většina bitev však má úroveň velmi mizernou a tam se opravdu může večer hrát cokoliv, neboť se nejedná o historické rekonstrukce, ale o pseudohistorické fantasy akce, jejichž účel příliš nechápu.
Já si totiž nemyslím, že GOTIKA snese všechnu špínu, která se na ní v šermířském světě už léta kydá.
Nazirus 20. listopad 2006 16:07:15
Brodan: Cituji: "Takže si myslím, že kdyby někdo hodlal k historii přistupovat na slušnější úrovni, asi by takovouhle debatu nezaložil." konec citace

Tím chtěl říci básník co?

Jiří z Holohlav 20. listopad 2006 11:13:44
Kain(20. listopad 2006 11:02:10) : So,so - slyšel jsem pár pěkných kapel,ale kvůli před či po - bitevnímu shonu si je nestačil v klidu užít.Uvítal bych je i večer,třeba i s dobovými tanečky.
Kain 20. listopad 2006 11:02:10
Vzhledem k tomu, že českých historických kapel je hafo a k tomu se dá připočítat i dost historizujících (s moderními nástroji či aranžmá), je desmond buď troll - provokatér nebo blb.
Desmond 20. listopad 2006 09:47:59
Upřímně musím říci ( z vlastní zkušenosti), že proti dobové hudbě nic nemám, ale u nás není žádná, která by stála za to a pokud na akci něco takového slyším, dost mi to vadí. Proto budu rockovou kapelu jedině vítat.
Pyroh 20. listopad 2006 09:13:30
Broďan: Hm, to máš recht. Docela ve všem.
Broďan 20. listopad 2006 08:58:26
Pyroh(20. listopad 2006 08:26:09) : Když právě ona spousta fantasybitev, které jsou ovšem pořadateli nazývány gotickými, žádnou naději na výraznější zlepšení neskýtá. Když si vezmu třeba Libušín, Rosice, Kolín, Dohalice apod. tak ty přece nikdy jiný nebudou. Sice se tu a tam vyskytnou lidi se slušnou výbavou, celkový dojem to ale nezmění. Tam může klidně vyhrávat třeba Kozlovka, Argema nebo Helenka Vondráčková a nikomu to nepřijde divný. I když je faktem, že pro drsné šermíře je lepší nějakej satanskej ocvočkovanej black metall, ve kterém snad i někteří hledají inspiraci pro své "kostýmy".
Takže si myslím, že kdyby někdo hodlal k historii přistupovat na slušnější úrovni, asi by takovouhle debatu nezaložil. Toto jest můj subjektivní názor.
Pyroh 20. listopad 2006 08:26:09
Broďan: Máš pravdu, že by to atmosféru nejspíš nezhoršilo. Nicméně myslím, že by to blokovalo případné další zlepšení.
Jiří z Holohlav 19. listopad 2006 20:38:48
Nazirus(18. listopad 2006 06:09:53) : To sice smím,ale kdo říká ,že chci?
Asi bych na takovou akci vůbec nejel a nebo maximálně na otočku.Pro mě je důležitá dobová atmosféra celého dne.Nicméně věřím,že najdeš zájemců dost.
patas 19. listopad 2006 19:28:19
Nazirus(17. listopad 2006 14:00:56) : nejdřív bych si rozmyslel co mám v úmyslu pokud budu chtít pokryt náklady na celou akci asi tam pozvu rock.kapelu možna dve rozhodně tam budu mít sto krát víc lidí než když si pozvu gotickou a ještě budu doplácet na banndu třiceti přivožralejch rádobi gotičáků kteří před kapelou křepčí a vypadaj jak těžce zhulení.Není to pěknej pohled naskytl se mi několikrát, to si musíš rozmyslet ale sou i mezi šermýři rokeři,metalisti a jiní kterým se tvrdší hudba líbí mluvým ze skušenosti a nic proti gotické hudbě nemám ale myslým že patří spíš na akce kde se budou moci prezentovat ne kde budou muset udržet lidi A NIŠEHO SE NEBOJ VŠICHNI CO SE OHÁNĚJ MEČAMA STEJNĚ BUDOU CHRÁPAT PROTOŽE PATEK TAK CHLASTALI ŽE NESTIHLI ANI NÁCVIK JAKO VŽDY
Broďan 19. listopad 2006 18:55:43
Kombinace s rockovou hudbou by úroveň tuzemských "gotických" fantasybitev asi výrazně nezhoršila. Tu by nezhoršila ani dechovka, Michal David nebo Honza Nedvěd s kamarády z lesa. Pro seriózně pojatou historickou akci se pochopitelně volí hudba dobová. Spíše bych měl výhrady k moderním aparaturám, které se některé kapely ani nesnaží zamaskovat.
Jako příklad solidní středověké kapely mi slouží Krless, kde Honza "Pohan" Klíma uřve svou hubou nevymáchanou i dost velkej sál.
vousáč 19. listopad 2006 18:10:36
Kain(19. listopad 2006 16:07:27) : Já se připojuji ke Kainovi. Držme se tradice a nemíchejme historii s modernou do šíleného koktejlu. Navíc si ani nechci představit, co by se stalo, kdyby se na takovém koncertě sešli přiopilí šermíři a totálně ožralí metaláci a motorkáři. Na té mele by si Nova, Blesk a podobný bulvár pěkně smlsly.
Kain 19. listopad 2006 16:07:27
No a co? To se dělá celkem často, na rosicích je už od nepaměti večer koncert několika rockových skupin, v zahraničí taky. Takže vás nenapadlo nic nového. Navíc bych na historické akci uvítal také raději historickou hudbu. Takže je to IMHO nesmysl.
Nazirus 18. listopad 2006 06:09:53
Vstupné by žádný šermíř neplatil. Vstupenku na koncert by si "odmakal" v bitvě:-) Vstupné by platila pouze veřejnost.
S elektrikou a ozvučením by nebyl problém, zvukař kterého máme by ozvučil bitvu i pozdější koncert.
Na ty Vyděděnce- nemáte někdo link či kontakt?
Jiří z Holohlav: A kdo říká že se nesmíš převléknout? :-)))))
maser 17. listopad 2006 21:41:36
Nazirus(17. listopad 2006 14:00:56) : to několikrát provedli Vyděděnci na bitvě v Jihlavě, zkus je kontaktovat a zeptat se
Jiří z Holohlav 17. listopad 2006 21:29:11
Já za sebe,do divadla nepůjdu v teplákách a v historickém oděvu nebudu poslouchat rock.
Dygestoř 17. listopad 2006 19:46:23
No, tak to zní zajímavě, ale asi bude problém s financováním. Elektrika, kapela budou něco stát a nevim, jak nás šermířstvo ukecáš na vstupný....
Ale nápad to je dobrej :-)
Nazirus 17. listopad 2006 14:00:56
Nedávno nás napadl mírně šílený nápad, skloubit akce zatím nesekloubené. Jednalo by se o historickou bitvu (odpoledne) poníž by následoval malý koncert(2 až 4 kapely) rockových či metalových kapel. Napadlo nás to proto, že často bývá večer na bitvách zábava zajištěna jen stánky s pivem.
Jaký máte na to názor? Vše je zatím jenom ve stádiu nápadu ověřování možností.

P.S: Stánky s pivem budou.... samozřejmě:-)

webmaster