Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> IV. dobyvani Malesova

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Broďan 05. září 2006 15:19:41
Jakub Lukeš(05. září 2006 15:17:20) : Zrovna u týhle fotky jsem měl původně jiný komentář, ale lepší je, nedráždit hada bosou nohou.
Jakub Lukeš 05. září 2006 15:17:20
Jo, ještě k té fotce - Hanička s Verčou jsou dobré kamarádky - no, Hanička jako uvědomělá vlastenka samozřejmě přijímá podobojí, jen jsem nevěděl, že doslova:-( No ale, když o tom tak přemýšlím..:-)
Broďan 05. září 2006 15:17:15
Jakub Lukeš(05. září 2006 15:01:21) : Já vím, ale prostě takovou fotku nemám. Když se pěly bohulibé písně, tak nikdo nefotil.
Jakub Lukeš 05. září 2006 15:01:21
No Martine, jenom chybí fotka s popiskem Paroubek je homosexuál, hej, homosexuál:-) Jinak tomu nelze nic vytknout.
Broďan 05. září 2006 13:48:33
Tak jsem konečně zpracoval fotky z mého field-foťáku (použil jsem i pár jiných) a včetně komentářů se na ně můžete podívat na našich stránkách. Jedná se o můj subjektivní pohled, který postihuje pouze část této velmi podařené akce (nefotili jsme vystoupení). Pro ty lidi, co mne neznají podotýkám, že jsou fotky komentovány se značnou nadsázkou.
Nicméně k vlastní výbavě vyfocených lidí se může svobodně vyjádřit kdokoliv a nebude za kritiku (pokud to bude slušně) dotčeně spruzen, jak je tomu zvykem v jiných debatách. Malešovská akce se týkala konce 15. stol. a ve scénáři byly zahrnuty též tři postavy z jiných období (dva vědci a husar).
Rýpaly a nezasvěcené ještě upozorním, že nešlo o žádnou "LH-akci", neboť to není možné už vzhledem k charakteru malešovské tvrze, jejímu okolí i výbavě účastníků. Na slušnou výbavu je zde ovšem kladen větší důraz, než jiných akcích z 15. stol.

www.strelci.webzdarma.cz...


Jakub Lukeš 04. září 2006 18:00:19
Já jsem byl taky nadšen, atmoška byla výborná a jsem rád, že se tam objevilo i dost nových sympatických tváří v dobrých kostýmech. V bitvě jsem si tedy jak tady poznamenal Sigfried taky všiml asi třech lidí, kteří byli kostýmově dost mimo- nevím jak proklouzli. Jinak by se mělo ještě trošku zapracovat na tom trhu, ten není ještě stále stopro. Ale to jsou takové drobnosti, které nemá smysl nějak zásadně řešit. Zdravím Siegfrida a bratry z Brodu a těším se na nějakou tu pražskou kalbičku aby vám Sukub from Mordor mohl vyčinit za vaše drzé jazyky:-)
Pappi 04. září 2006 17:33:17
Malessow(04. září 2006 10:38:39) : Drazie bratří, Pražané! Co k onomu ročníku Malešova pověděti. Jednalo se o zcela nejpovedenější ročník za celou dobu pořádání těchto malešovských setkání tak té kritiky asi opravdu nebude mnoho. Naopak musím velice kvitovat příchozí novou krev neboť někteří nováčkové překvapili opravdu nádhernou výstrojí, výzbrojí a oděvem. Tedy i jako učinkující jsem se mohl kochat pohledem na své protivníky, samo, že do té doby než jsem je zkolil šipkou či proniknuvší neubil sudlicí. Co bylo velice milé a příjemné je to, že v celé tvrzi se něco dělo, ale přitom to nebylo hektické uspěchané a vůbec tak, že musíš. Každý se bavil a naprosto přirozeně si žil aniž by musel něco hrát. Tak např. spontální střelba arkebuzírů jen tak mimo program pro zábavu vzbudila u diváků velký zájem, nahánění různých vagabundů po nádvoří, střelba z kuší na postavu v parkánu či jen takové se povalování po tvrzi či u stanů prostě pohoda. Kdo si chtěl užít vystoupení skupin měl se nač dívat jak na nádvoří tak hlavně před ním na tržišti.
Osobně dávám bod Ose zla za jejich vystoupení s prapory a hlavně part(asi č.5) prapory a mečová škola byl bezvadný.
Jinak se přikláním k bratru Broďanovi, že ty zážitky je třeba nejprve pořádně vstřebat, ale jako závěr naší sezony no ... krása. A teď již jen doutníček dobrý panáček a nohy nahoru.
PS: Ti lidé se letos obvzláště, OBVZLÁŠTĚ! zadařili. Však vy tlamy dobře víte.
Zdar a Broda hrrr.
Siegfried 04. září 2006 14:53:51
Jednoznačně se mi líbilo... jedna z nejlepších akcí sezony... jak celkově tak i zápletkou a zpracovíním šarvátky o tvrz :))
Atmosféra na tvrzi velmi nádherná a celkově jsem litoval že musíme odjéct tak brzy ráno v neděli...
Úroveň kostýmů (pro kyseláče dobových oděvů a výstroje) asi zdaleka nejvyšší kterou jsem na toto období zde v čechách viděl.
Ke kritice jen maličkost, čekal jsem, že to bude 100% doména vlny a lnu... a těch pár lidí jejichž kostýmy prošly mě překvapilo... ale na výši úrovně to moc nemění :))
Doufám že i já se příští rok o kousek posunu dál a bude-li nám dáno, moc se těšíme napřesrok.
Special thanx to Broďani and Hlíst and Roup and Sukub from Mordor for special acoustics and visual efects:)))
Broďan 04. září 2006 11:43:35
Připomínky budou, pár fotek taky, akorát to chce trochu času pro návrat z "oněch časů" do nudné současnosti. Mé ruce zbrocené krví nepřátel, černé od střelného prachu a mastné od nepřeberných lahůdek večerní hostiny se ještě brání ťukati do klávesnice. Stejně tak má duše opojená hojností vína, piva, medoviny, pálenky i kouzlem čarodějek křepčících ve víru tance, ještě bloudí v pevných zdech tvrze malešovské. Broda Hrr!
Malessow 04. září 2006 10:38:39
Vsechny zdravim a dekuji za organizatory za ucast, pomoc a tak dale. Zejmena bych ale moc rad slysel pripominky, ktitiku a tak!

webmaster