Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Ústí nad Labem 2006

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
wiitko 20. říjen 2006 06:06:21
Nazir(17. srpen 2006 11:53:45) : kluci nepotřebovali Pepíka Bimbáka -- kluci potřebovali kohokoliv s plátovou zbrojí
wiitko 03. říjen 2006 06:11:29
Nazir(13. září 2006 16:37:06) : Mohu vědět co bylo TO co " pošpinilo základní myšlenku skupiny " ?
wiitko 03. říjen 2006 06:09:17
Tuleň(02. říjen 2006 23:01:03) : ona by se rodinka hrála -- ale vzhledem k tomu,že seznam vystoupení byl vcelku nadupanej a když už mělo dojít na rodinku,bylo už docela pozdě a navíc lidí tam už moc nebylo.Takže možná příště :-)
Tuleň 02. říjen 2006 23:01:03
wiitko(02. říjen 2006 11:10:19) : Neboj, nevadilo nám to. Nebo alespoň mě osobně ne. Proč by také mělo? Koktavého hrát mi nevadí, byla sranda, v turnaji si mne vybrala královna, skoda jen že ta rodinka pak nebyla, teletubies jsem ještě nehrál=D Já jsem si to maximálně užil a myslím, že lidé také. A to je hlavní ne? Vystoupení děláme pro lidi, aby se bavili a my také a to se stalo. Takže bezva akce a těším se na další =)
Máří Magdalena 02. říjen 2006 19:43:34
wiitko(02. říjen 2006 11:10:19) : Díky za pochvalu :-) Kostomlaty byly super, kluci si to užili-a absolutně jim nevadilo, že mají vystupovat, to oni rádi :-) Taky už se těším-a nejen na spolupráci na Kostomlatech.
wiitko 02. říjen 2006 11:10:19
Máří Magdalena(17. srpen 2006 13:29:30) : Dělat velitele bylo skvělí - nemusíš se bát že by se mi to nelíbilo -- nová zkušenost --- stejně tak se mi moc líbila spolupráce s tvejma klukama Acheroňackejma při Kostomlatech :-) sice jsem si v jednu chvíli myslel,že už otravujem docela dost a čekal jsem kdy nás pošlou do rici -- ale fakt paráda a letošní Kostomlaty neměli chybu a počasí bylo skvělí -- což jen podtrhovalo tu atmosféru :-) na další ročník se moc těšim :-)
Siegfried 29. září 2006 11:26:00
calensarn(28. září 2006 11:06:01) : Přečti si znovu celý můj příspěvek a všimni si slovíčka "Pokud" :))
Takže pokud máte asi nebude platit jeho popis, pokud nemáte tak ano :)
Mimochodem jak jsem se již dříve vícekrát tázal, rád se podívám na fotky než budu něco hodnotit... dodnes mi bohužel nikdo žádné neukázal...
calensarn 28. září 2006 11:06:01
Siegfried(13. září 2006 10:26:34) :
Mám jen takový nepatrný dotaz. Jak jste přišli na to, že nemáme brigantiny podbité plechem?
Broďan 13. září 2006 16:54:11
Nazir(13. září 2006 16:37:06) : Jo, to jsou pádný důvody. Ono se to takhle písemně těžko vysvětluje, takže spousta věcí vyznívá blbě. Ale s tou atmosférou naprosto souhlasím, to je to nejdůležitější. Kdybych ji nenacházel, věnoval bych se středověku asi pouze teoreticky. A to kouzlo, tak to tam musí být taky. Pro každého trochu jiné, ale musí.

Orgier: ony takhle do ztracena vyznívají všechny debaty. Taky je možné to vidět už od začátku jako "kecy o Ústí" a navrch něco málo obecného.
Mimochodem v r. 1993 jsem tam byl taky, měl jsem novou plátovku od Kahouna a jedenapůlručák. Cestou jsme prorazili nádrž u Škodovky, byly tam "vozy" z krajinek a víc si nepamatuju. Dle letošních fotek podstatnější změnu neregistruju (pouze ty krajinky nastojato). Ale to ti může bejt jedno.
Ogrier 13. září 2006 16:43:36
Nazir: Plně s tebou souhlasim! Taky jsem uz premyslel o konci, ale pak jsem se letos dostal na akcicku, ktera me zas nakopla jak delo a jedu dal!
Ogrier 13. září 2006 16:39:49
Vadi mi, ze kdyz si jdu precist neco o usti, tak tady najdu chudaka Nazira jak konci se sermem, milion kecu a o usti dohromady nic! Jo a to s tim upalem sem nepochopil, prosim o vysvetleni, diky.
Nazir 13. září 2006 16:37:06
Těch důvodů, proč končím, je vícero. A většina pramení z naší skupiny. Teď nedávno se tam událo něco, co zcela pošpinilo zakladní myšlenku naší skoupiny. To byla ta "poslední kapka".
A co se týče dob minulých, šerm mě učili lidé, kteří pamatovali šermířká osmdesátá léta. V té době byl šerm romantikou, měl své kouzlo a svou duši. Dnes jsou sice skvělé kostýmy, vymizely pérovky atd. ale tyhle věci nedělají šerm šermem. Tak jako dobrý příběh nedělají rekvizity, ale taková ta aura, co vás vtáhne a obklopí.
Můžu mít tu nejdobovější zbroj, kostým, ale pokud tu nebude to kouzlo, ta romantika a skvělá atmosféra, tak pro mě nemá šerm cenu. A poslední dobou jsem to kouzlo moc nepocítil.
Pappi 13. září 2006 16:16:59
Ogrier(13. září 2006 15:15:53) : Že bych já střelec husičku potrefil? Hmmm tak promiň. No k tomu Ústí abych nebyl mimo mísu. Účastnili jsme se bitvy v Ústí, tehdy Na Běhání v roce 1993 a musím konstatovat, že po čtrnácti letech stále stejně dobré. Jen tehdy byly krajinky suplující vozy svisle nýní však když suplují "hradbu" jsou již vodorovně a tak se Nazirovi též nedivím.
Mno, chytří jsme se již zamysleli a co ty? Jó a neboj u Vás se úpalu fak bát nemusíš.
Ogrier 13. září 2006 15:15:53
No jo, tohle tema se tu bude tocit furt. Ani se Nazirovi nedivim... Spis se divim, proc tohle cpete na diskusi o Ústí nad Labem... Že se vy chytří nezamyslíte i nad tímhle
Broďan 13. září 2006 14:49:37
Jsme v této debatě trochu mimo mísu, ale budiž. Problém vidím v tom, že jakákoliv činnost související s historií zvláště středověkou je označována jako "historický šerm". Když si obléknu historický oděv (či kostým) nebo zbroj neznamená to, že jsem šermíř. Býval jsem, ale už nejsem, ať se to někomu líbí nebo ne. Technický či scénický šerm je něco jiného, než čím se v současnosti zabýváme. Asi jsme teď takovým klubem vojenské historie, který se zabývá pozdně gotickým vojenstvím.
"Bitvy" typu Libušín nemá smysl komentovat, těch bude vždycky nejvíc, protože účast na nich je bez jakýchkoliv nároků na smysluplnost a historickou věrohodnost. Ono vůbec to odvěké spojení šermířů a bitev je poněkud absurdní. Ve skutečné, třeba pozdně gotické, bitvě zrovna meče velkou roli nehrály. Většina lidí si řekne: "jsem šermíř = rytíř, beru meč, zbroj a jedu na bitvu". Ale co ti, kteří si sbalí svou malou polní domácnost (která se stěží vecpe do kombíka), která je historicky věrohodná, leč ne zrovna šlechtická (proč stále omlouvat absenci ušlechtilého hřebce, že?) a vyzbrojí se tak, jak to odpovídá jejich fiktivnímu společenskému postavení (u nás je to městská hotovost)?
Hrajeme si na historickou věrohodnost a tudíž rozhodně nejsme "šermíři", protože v bitvě předpokládáme historicky věrné použití adekvátních zbraní (náznakově samozřejmě). Jinými slovy: mám-li přidělen kulomet či bazooku, vytahuji pistoli až v nouzi nejvyšší.
Je třeba si vážit těch pár akcí, kde je znát rok od roku vyšší kvalita. Není jich mnoho a to je dobře. Z pozdní gotiky znám z těch větších pouze Zbořeňák a Hrubou Skálu. Pak ještě pár komorních (pro nás je stěžejní Malešov).
"Šerm srdcem" a láska k historii není sice mé gusto, ale budiž. Nemusím cítit k historii nijak velkou lásku, stačí, že mne určité období eminentně zajímá a to převážně z vojenského hlediska.
Takže, abych více neplkal. Opustit "historický šerm" v klasickém pojetí nemusí nutně znamenat odchod z branže.
Pappi 13. září 2006 14:30:25
Wothan(13. září 2006 13:54:55) : Odpovím Ti tak trochu po rosničskářsku. Vím, že místy kde je dnes polojasno, bude zítra slunečno. Ostatní část území budou přeháňky a na většině území polojasno.
Rád se budu hřát. Co u vás na severu. Slunečno?
Pappi 13. září 2006 13:43:23
Také bych to neviděl zas až tak černě a v tom se přikláním k Sigfriedovu názoru. Možná jsi měl Nazire smůlu na lidi kolem sebe a zřejmě i akce na které jsi jezdil byly jen obrazem toho jejich náhledu na věc. Já opět naskočil do "šermu" v roce 1999, kdy mne nastartovala bitva na Rabí pořádaná Berounskými měšťany, kde jsem potkal spoustu zajímavých lidí, kteří tu historii berou tak nějak doopravdy. Dalším a to velikým stimulem bylo setkání s Korouhví měštěnínů staropražských, to byli a jsou lidé přesně mé krevní skupiny a jejich Malešov je podle mého úsudku vzorem toho jak na to. Hned v závěsu dlužno zmínit letošní hrubou Skálu. On totiž ten tebou zmiňovaný Libušín nelze brát jak již tu bylo několikrát zmiňováno, jako historickou bitvu. Je to totiž již tradiční masové setkání snad všech složek šermířstva, kde můžeš potkat jak skupiny či jednotlivce perfektně představující své období tak i tu největší šmíru objíždějící bez ladu a skladu veškeré akce z kterých je pořadatel nevyhodí. O historickém zařazení této mega giga bitvy též nemůže být ani řeč neboť jak každý ví můžeme zde potkat snad všechna zastoupená období co kdo dělá. Jen je otázka jak je dělá, že?
Možná zde narazím na jeden současný nešvar či trend jenž nějak nechápu či mi připadá nešťastný. Není to snad až tak úrověň výbavy mnohých šermířů, ale spíše pojetí mnoha bitev kde se můžeme hojně setkat s jevem kdy proti sobě stojí dvě armády každá z jiného období kdy asi jediným pojítkem pro středověkou bitvu je mít meč. Nač naražím. Většina lidí se naučila vytěsnit ze své bitvy hrůzné keckaře nezapadající krom nějakého smetiště vůbec nikam ovšem pojetí onoho mišmaše zůstává. Můžeme vidět, snad pro markantní rozlišení bojujících stran na jedné straně románce a na druhé lidi v různých až hrůzných celoplátech a vše je zastřešeno jako tzv. gotická bitva. Možná je to asi také jedna z věcí, která ti bere chuť navštěvovat takováto setkání, ovšem věz, že je i jiná cesta a tak trochu jiné bitvy. Stačí se porozhlédnout a vybrat si co chceš a toť asi vše.
Jinak musím říct, že od roku 2000 se změnilo mnoho a k lepšímu. Před šesti lety jsi zcela běžně potkával lidi v elasťákách a nejpreferovanější látkou byla praporovina či samet a dnes? Stačí se podívat kolem sebe. Vidíš nezřídka nýtovanou brň, kvalitní repliky odění, oděvy z dobových materiálů to nemluvím třeba o vybavení mnohého stanu či ležení, které tehdy také nikdo moc neřešil a spalo se převážně v moderních stanech. Jsou, ale stále takové akce a není jich málo, kde tento pravěk bude zakonzervován přetrvávat stále neboť za zlatých časů kanad, svářečských zástěr, pérovkových drátěnek a lučišt z trabanta bylo tááák krásně, ale každému co jeho jest.
Závěrem však všem milovníkům těch starých zlatých časů chci vzkázat. Do mé zahrádky mi z kanadou nelez, protože pro mne jsou dobré časy nyní.
Přeji hezký den a hlavu vzhůru!
Siegfried 13. září 2006 10:26:34
Nazir(13. září 2006 07:31:30) :
Muhehe nebuď tak citlivej .))) Pokud má pán rezavej meč a pseodobrigantinu bez podbití plechem čili krásným českým slovem "koženici" tak je tvůj popis asi správný ikdyž příkrý :)) Ale
to, že ti vyhrožovali ferovkou mi příjde dost drsný .)) Nebylo to spíš z prdele ? Pokud ne tak tím více opakuji svojí prosbu abys sem linknul nějakou fotku z galerie abych věděl o koho jde sem zvědavej .)))
Mě příjde že úroveň je aspoň na vybraných akcích poslední dva roky vzestupná :))) Jinak láska je jedna věc, ale já si jí nedovedu představit bez úcty k realitě... tedy nebudu svou milovanou historii prznit nesmyslama. )))
Nazir 13. září 2006 07:31:30
Ok, takže nakonec jsem špatný ten já. Jen nevím kde jste sebrali, že jsem se chvástal.
A o kvalitách mých už není třeba polemizivat, jelikož dnes večer oznamuji svůj konec u šermu. Poslední dobou šerm už není o tom co býval. Za posledních 6 let to má sestupnou tendenci, nejvíce je to vidět na akcích jako je Libušín.
A dost je to vidět i diskuzích, existuje tu spousta mladých chytrolínů, co si přečetli pár chytrých knížek a hned jsou mistři šermíři, odborníci na historii a kostýmoví kritici.
Jneže takhle se to nedělá. Šermovat se má srdcem, s láskou k historii a člověk tím musí žít. Vždy jsem říkal, že šerm se musí dělat na stošet procent, nebo vůbec.
Já už to tempo nestíhám a ani nemám motivaci to stíhat.
Takže se svámi šermíři loučím, a prosím, dělejte to od srdce (šerm i to druhé)

P.s: Doufám že jsem se zas nechvástal.
Hoblik 31. srpen 2006 00:36:00
O žádnou sabotáž se nejednalo. Hloupé řeči o převrácení scénáře sice kolegové měli, ale o nic takového jsme se nepokusili. To, že jsme neustoupili, byl náš kix, nic víc. Když naše strana začala znovu útočit spořádaně jsme se k ní podle scénáře přidali.

Nazire, kdo vlastně jsi, že si dovolíš takhle mluvit o Vlkovi? Chvástat se na internetu umí každý. Proč jsi po bitvě nepřišel a neřekl nám svůj názor osobně? Popravdě tohle zas znechucuje mne.
calensarn 30. srpen 2006 17:58:46
Máří Magdalena(30. srpen 2006 17:37:07) : Máří, to neřeš. Pokud skutečně něco sabotovali, tak mě to taky mrzí, ale rozhodně v tom nebylo nic osobního (ve vztahu k Acheronu). Nic jim neudělal ani současný, ani ten minulý.
Máří Magdalena 30. srpen 2006 17:37:07
calensarn(28. srpen 2006 18:13:05) :
ahoj, děkuji za chválu. Násobí chuť pouštět se do další akce :-)
K Malchusu-ani jako organizátor (který znal scénář slovo od slova zpaměti a stejně tak i krok od kroku pohyb po bojišti) jsem opravdu nezaregistrovala nějaký problém. Informovali mě o něm jiní, taže kvůli tomu nechci dělat rozruch. Pokud tomu ale tak vážně bylo, tak mě to od nich mrzí-současný Acheron jim nic neudělal, tak nechápu proč to z jejich strany...
Siegfried 29. srpen 2006 09:23:32
Nazir(18. srpen 2006 10:41:43) :
Hmm podle popisu to asi nejsou ti co sem myslel...
kdyby sis jich všimnul v nějaké galerii hoď mi sem pls. odkaz... díky
Ogrier 29. srpen 2006 08:13:31
Zalezi na veliteli, jak si dokaze ukocirovat armadu... Me jako veliteli tohle udelat na bitve, tak by napred padli oni a pak az by zacla bitva.
calensarn 28. srpen 2006 18:13:05
Zdravím Acheron a taky moc moc chválím bitvu i následný program.Ti z nás, kdo zůstali na noc, básní o ohňové show.
Co se Malchusu a změny scénáře týče - nic o tom nevím, ale je možné, že měli takové silácké řeči.Ovšem ráda bych upozornila Nazira, že by se měl ve svých výrocích mírnit. Mám pocit, že jsi ten nejlepší a nejudatnější šermíř na světě, když se vysmíváš lučištníkům (zřejmě začátečníkům vyjukaným - mimochodem : jak jsi začínal ty?) a napadáš Vlčáka (kterému, co se šermu týká, nesaháš zřejmě ani po pas). A i když Malchus nechodí v nablýskaných zbrojích na dálku zářících, meče rozhodně rezavé nemá, to bych si vyprosila. Ty jsou totiž pravidelně ošetřovány na tréninzích (chodím na ně celkem pravidelně).
Máří patří ohromná poklona, jak to všechno organizačně zvládá.
Ogrier 28. srpen 2006 10:17:02
Mohammed džihád Derka Derka
Oldřich 27. srpen 2006 12:02:21
Derka Derka Mohammed džihád!
Super akce! Pěkně jsme se opili, pěkně jsme si zablbli, prostě to bylo prima.Nejsem si jistý, zda chtěli Malchusáci změnit scénář, mě spíš přišlo, že se jich většina "válečníků" bála. Tak ho strhnu na zem a je to, nebo ne? Scénář se nedá změnit. Stačí nemít strach. Zbytečný. Oni nekoušou. Zdravím Vlka a spol...
Oldřich 27. srpen 2006 12:01:22
Derka Derka Mohammed džihád!
Super akce! Pěkně jsme se opili, pěkně jsme si zablbli, prostě to bylo prima.Nejsem si jistý, zda chtěli Malchusáci změnit scénář, mě spíš přišlo, že se jich většina "válečníků" bála. Tak ho strhnu na zem a je to, nebo ne? Scénář se nedá změnit. Stačí nemít strach. Zbytečný. Oni nekoušou. Zdravím Vlka a spol...
Máří Magdalena 18. srpen 2006 15:15:33
Magda(18. srpen 2006 14:31:07) :
Děkuji za pochvalu, ta vždy potěší a přidá chuť na další organizování :-) Zase jsme o dost chytřejší, příští rok bude program koncipovaný jinak-samotnou mě nenadálý úbytek diváků zamrzel. Loni se to dalo přičíst špatnému počasí, ale teď se ukázalo, že budem muset program lépe načasovat.
Radost z toho, jak vše dopadlo samozřejmě mám...Tu a tam sice uzlíček byl, ale i tak... :-) Co se týče Malchusu-naštěstí vše dobře dopadlo, takže vše OK. Abych se přiznala, já sama jakožto organizátor jsem si ničeho nevšimla, kdyby mi toto neřekli ostatní, tak nic nevím...
Na Štíry se taky těším (pokud teda budou a pustíte mě-já jsem totiž Váha :-), letos bych fakt konečně dorazila. Jinak se měj krásně, ještě jednou díky a brzy pa!
Máří Magdalena 18. srpen 2006 15:07:42
Wellbloud(18. srpen 2006 01:20:22) :
Zdravím...V bitvě bylo více skupin, které nebyly na nácviku a moc dobře věděli, co dělat-scénář byl vyvěšený minimálně ve trojím vydání ve tvrzi, vesnici, velitelé armád taky dávali opozdilcům info co a jak...A nezlob se na mě,pokoušet otočit scénář se mohli snažit, i kdyby byli na nácviku.Kdybych se doslechla před bitvou, že něco takového hlásají, věř, že bych se zařídila, aby o tom ostatní věděli taky...A aby byli připraveni zasáhnout.K tomu ukočírování-např.Nazir jim řekl, že mají ustupovat.Myslíš, že samotný Měšek jakožto pán tvrze by s nima taky sám něco svedl?Podle mě je takovéhle chování hnusárna... za organizátory Máří
Magda 18. srpen 2006 14:31:07
Pro Máří: Máří, musím vás pochválit, na to, že to byla druhá bitva, byla fajn. I počasí vám vyšlo, což je taky dost dobře. Jen bych pro příště udělala pokněkud kratší program, nebo rozvrhla tak, aby se diváci po bitvě nerozprchli do stran a nezmizeli. Mám totiž takový pocit, že kromě rodičů a skalních příznivů se na večerní ohňostroj dívali jen šermíři, a kdo ho neviděl přišel o dost.
Z pokusu SHŠ Malchus o změnu scénáře si nic nedělej, už se o to pokusili na více bitvách a ne vždy jim to vyšlo.
Měj radost z toho, že se to povedlo.
Jinak zdravím Acheron a doufám, že se někdy brzy sejdeme PS: možná budou Štíři, tak doufám, že se sejdem tam.
Lord.egon 18. srpen 2006 10:54:11
Nazir(17. srpen 2006 11:53:45) : Jujda sem netušíl že by střelba z hákovnic dělala někomu dobře :-))))
Nazir 18. srpen 2006 10:41:43
Wellbloud: ""Vlčák" Vysokej fousatej dědek s bílíma vlasama. Je taky docela hnus"
No jestli to cheš takhle: Vlčák je vyšší můž staršího věku a velkého vzrůstu. Jeho krátké kadeře zdobí krásná stříbrná barva. jeho vous je též pokryt stříbrem. Jeho zbroj je z nádherné kůže a jeho meč je zbarven do ryševé barvy.
Pokud to cheš takhle, stačí říct, ikdy já nevidím na minulém srovná nic hanlivého. Ale asi je to tvůj idol, ta ber to druhé.
Proč jsme je nezahnali? Protože nám vyhrožovali že si to můžem dát na férofku- ty bys chtěl v bitvě prát?
Jinak onen velitel byl neschopný, ale za to se už Maří omluvila slíbila že příšte to bude lepší.
Jinak Malchus je známý také tím, že se v novinách podepisovali pod vystoupení, na kterých byla jiná skupiny. Zeptej se třeba Pejraka z SHŠ ŘRZD.
A ješte: HNUS: jsou jejich rezevé meče.
Lord.egon 18. srpen 2006 06:52:08
Máří Magdalena(17. srpen 2006 13:52:15) : Tak z toho si nic nedělej já tu tvou dýku nechal pro jistotu doma. Krupka 30.září??? (pokud jsem dobře poslouchal Streitexáky co dorazili jako obvykle po bitvě) jedu!Tam uzevíráme sezonu (Ježíš to zese bude v álejích nab...) budu se snažit nezapomenout na tu dýku....ale znáš to :-)
Wellbloud 18. srpen 2006 01:20:22
Siegfried(17. srpen 2006 10:30:26) : Ahoj Siegfriede určitě Malchus znáš jezdí taky na Veltrusy a to mě připomíná jestli už víš jestli jedete nebo ne a chtěl jsem tě poprosit jestli mě pošleš ten kontakt na ty polský prošívky jak jsme se bavili na Zbirohu dík Wellbloud hejtman shš Corazzina mail: o.boubel@seznam.cz

Nazir(17. srpen 2006 11:53:45) :To že chtěli otočit scénář je prasárna, ale proč jste je teda nezahnali????Nám dělal Vlčák na bitvě pána hradu a byl uplně skvělej a byl i na nácviku takže takové problémy s Malchusem na našich akcích neznám a že jich mám s nima za těch 13 let za sebou spoustu, takže já se na to ještě přeptám, ale označení Vlka cituji:Neznámější je znich "Vlčák" Vysokej fousatej dědek s bílíma vlasama. Je taky docela hnus. A ještě se zeptám proč je organizátoři teda pouštěli do bitvy když neznali scénář nebo proč tam nebyl nějakej "velitel,pán hradu.........." kterej by si to ukočíroval? Na vaší akci jsem nebyl ale pro představení jsem hejtman shš Corazzina Plzeň Wellbloud a také asi 10let hostující člen Malchusu
Máří Magdalena 17. srpen 2006 13:52:15
Lord.egon(17. srpen 2006 11:07:36) :
Tak mi při vyklízení věcí z auta došlo, že jsem ti zapomněla dát tu slíbenou kazetu z loňské bitvy... :-( Hlavně, že ji vozím tři dny s sebou... Jedeš na Krupku? Tam bych ti konečně mohla předat :-) Po roce, ale přece...
Máří Magdalena 17. srpen 2006 13:32:19
Jinak stejně jako na diskuzi na našem webu, tak i tady chci poděkovat všem zúčastněným a všem lidem, kteří mi jakýmkoliv způsobem pomohli s organizací a přípravou!!! Díky, díky a díky!
Máří Magdalena 17. srpen 2006 13:29:30
Nazir(17. srpen 2006 11:53:45) :
Pepík byl super, doufám, že se mu dělat velitele líbilo... :-) Ve skupině jsme chtěli, aby armády vedli hlavně lidi od nás, ale bohužel se to u pár lidí moc nepovedlo...Na příští rok ale budou určitě chytřejší a půjde jim to skvěle! :-)
Lord.egon(17. srpen 2006 11:07:36) :
Původně jsi měl jít s městskejma, ale nakonec mě lidi ukecali a já tě na tu věž píchla...A nelituju toho, byl jsi skvělej!!! :-) Lučištníci si naštěstí nestěžovali, diváci byli spokojení a celkově mi to střílení přišlo dost dobrý! Určitě s tebou počítám...
Nazir 17. srpen 2006 11:53:45
Máří:
klidně vám stím velením pomůžeme, stačí jen říct. Byli jsme na to připravení už letos, ale potřebovali jste jen našeho Pepíka Bimbáka.:-)
Lord.egon:
Měl si vydět ty mladé lučištnice- při každém výstřelu se třásly jako kdby spolkly vibrátor:-)
Siegfried : Malchus: Mají kožené hnědé zroje, něco jakoby brigantiny. rezavé meče. Neznámější je znich "Vlčák" Vysokej fousatej dědek s bílíma vlasama.
Máří Magdalena 17. srpen 2006 11:08:10
Nazir(17. srpen 2006 07:24:09) :
O tom, že s několika skupinami, které předtím nebyly na nácviku, byly problémy, jsem slyšela. Ale že to bylo až takové, jsem netušila. Díky všem za improvizaci, pánové z Malchusu by se měli zamyslet - už vidím, jak by jásali radostí, kdybysme jim my snažili otočit scénář. O tom, že se dušovali, že ho otočí nám, slyším vážně poprvé...
Velení armád budeme muset na příští ročník víc připravit, Ruprecht asi nějak nestíhal pobrat celou roli...Zatím se měj a doufám, že se uvidíme na dalším Ústí...
Lord.egon 17. srpen 2006 11:07:36
Bitva byla super zastřílel jsem si jak o závod hihi.Byl to dobrej nápad dát mně na věž :-) půl kila prachu v háji jest.Jen doufám že stojícím dole pode mnou z toho moc nehoukalo v hlavách :-).A chudáci ti dva lučištníci co tam byli se mnou moc si to neužili asi....

PS:Máří Díky a pokud budeš dělat příští rok znovu počítej se mnou a mejma palnejma taky.
Siegfried 17. srpen 2006 10:30:26
Nazir(17. srpen 2006 07:24:09) :
hmm mohu poprosit abys mi popsal jejich zbroje a zbraně ? Nejsem si jist ale myslím, že ty lidi znám a sou docela fajn (ikdyž ty jména se mi pletou) Tak abych nežil v omylu :)) díky
Nazir 17. srpen 2006 07:24:09
Bitva byla dobrá, až na jednu věc, která mě absolutně znechutila. Když ruprechtovo vojsko mělo zahnat obyvatele hradu na útěk, tak se blbci z SHS Malchus rozhodli nikoho nepustit. Prostě tam stáli, blokovali vstup a výzvy "volové, máte prchat" měli keci o tom, že to to můžem dát na férovku. Ti idioti totiž nebyli na nácviku a ráno se v hospědě dušovali, že otočí scénář. Příště tuhle vyhlášnou skupinu vůbec nepouštěte, jelikož v tu chvíli málem zkazili celou bitvu.
A za druhé, velitel loupežníků- Toho zahrabte hluboko do země. Když měl přijít útok na vesnici, tak se na nás jen trapně usmál a čekal co bude. "útok" jsem musel zakřičet já, jelikož jinak bychom tam stáli do dnes.
Jinak vše povedené, Máří odvedla kus práce.
Siegfried 16. srpen 2006 10:45:51
Wothan(15. srpen 2006 20:23:45) :
a co ty nádherné zvony v kterých pochodují "utočníci ?" k hradu ? ty jsou sexy nejvíc... sem proto to někde zrekonstruovat :)))
Broďan 15. srpen 2006 20:07:28
Siegfried(15. srpen 2006 14:59:39) : No, pochopitelně a kdo nevěří, tak ať mrkne třeba sem:

myschwerk.webzdarma.cz...

Obléhatelé se pachtí se žebříkem a přitom se stačí trochu natáhnout a napíchnou na hrot meče třeba princeznu v hradním paláci.
Siegfried 15. srpen 2006 14:59:39
Broďan(14. srpen 2006 17:06:22) :
jenže tenkrát na to byli zařízení ! měli věže o velikosti jednoho muže co severním oknem vystrčil ruku s mečem a jižním se štítem aby si kryl břicho co čouhalo západním .)) A vůbec, taky ty králove byli pořádný chlapi aspoň třikrát vyšší než ty ozbrojenci... obvykle sloužili jako dobývací věž .)))
Ogrier 14. srpen 2006 20:46:07
Siegfried: jasne ze je lepsi beranidlo a zebriky, ale kdyz uz pro tebe neni nachystane toto a ocekava se serm pres palisadu, tak mi pride nevhodny stavet dvoumetrovou zed! Vic na to reagovat nebudu!
Jinak byla cela akce ok
Máří Magdalena 14. srpen 2006 20:36:18
Ogrier(14. srpen 2006 16:38:44) :
Buď beze strachu, příští rok přibudou žebříky... :-) Pokud se teda nerozhodnou šermíři růst...
Broďan 14. srpen 2006 17:06:22
Siegfried(14. srpen 2006 16:57:08) : Ty se tváříš, jako kdybys nevěděl, že ve středověku vyhrávali bitvy a dobývali tvrze šermíři s meči, že? To je naprosto jasný, stačí se podívat na jakýkoliv dobový výjev a jiného tam není. A k tomu spousta legrace.
Siegfried 14. srpen 2006 16:57:08
Ogrier(14. srpen 2006 16:38:44) :
muhehe takže je nejlepší se pižlat mečíčkama přes plůtek ? Já myslel že má bejt vysoká a pěkně na ní běžet s žebříkama, na bránu s beranidlem a tak hezky reálně :)))
Ogrier 14. srpen 2006 16:38:44
chce to mensi palisadu nebo vetsi sermire!

Máří Magdalena 14. srpen 2006 16:09:38
Ahoj všichni...
sHned v úvodu bych chtěla poděkovat všem účinkujícím za to, že nás přijeli podpořit. Osobně si myslím, že tu a tam měla bitva menší nedostatky, ale jelikož se šermujícím i divákům líbila, nejde o žádnou tragédii. Kupodivu vyšlo i počasí -navzdory apokalyptickým předpovědím :-)
Doufám, že na dalším ročníku se sejdeme zase!
Magda 14. srpen 2006 06:23:48
Nazdárek Acheroni,
musím uznat, že letošní bitva se vám skutečně podařila. Kluci si zablbli, já nafotila spoustu fotek (jen ještě nejsou stažený), doprovodný program byl hezký. Jen škoda, že divákům se nechtělo zůstat a po hlavní bitvě převážně odešli, ale kdo tam nebyl, přišel o dost.
Hodně se mi líbilo i noční vystoupení SHŠ Zlatý grál. Je vidět, že je to baví.
Přeju hodně zdaru při pořádání dalších ročníků.
Tuleň 13. srpen 2006 21:08:06
Zdravím,
Tak bych se chtěl zeptat, jak se vám naše bitva líbila a tak. Já si myslím, že se docela vydařila, počasí nám také přálo, a že nikde nenastaly žádné větší komplikace.

Fotogalerie: www.shsacheron.net...

webmaster