Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Já jsem šermíř a kdo je víc...?

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Jan z Siecina 06. červenec 2006 17:59:29
...a já už bych se v tom nerýpal :P
mahy 06. červenec 2006 14:19:47
udělejme prosím anketu s kolonkou viděl jsem Hraběte častěji nalitého,viděl jsem Hraběte častěji střízlivého.Docela by mě zajímaly výsledky.Mahy
Sapphire 04. červenec 2006 11:50:42
Jednoduchost a ubohost výrazů a spisů některých jedinců je velice směšná. Nebudu jmenovat, ale pokud si přečteme některé příspěvky, nezbývá než se zasmát. (tím nemyslím,, odpůrce"nesympatické osůbky s ještě komičtějším názvem Hrabě či snad Hrabje?:)
Evidentně jsou ještě někteří zaseknuti v dětském věku, kdy by zasloužili pár do zubů..
Tot můj malý skromný názor,poněvadž hrabat (nebo Hrabjat:)? se v tom už nemá smysl.bylo by to pořád dokola. At si chlastá...a chlastejte si s nim kdo chcete, ale at nekazí zábavu ostatním..Což neznamená že jen Hrabě(Hrabje?)je pijan..nikoliv..myšleno na veškeré neohleduplné ožralé šermíře...pěkný (pjěkní?)den
Jakub Lukeš 20. červen 2006 14:21:58
143 příspěvků, nestačí to už?:-) Myslím, že Hrabě se tomu stejně jenom směje a čte si to tady před spaním jako pohádku. Starého psa novým kouskům nenaučíš - není to myšleno v kladném slova smyslu.
Gabriellafey 20. červen 2006 14:05:37
Dobře.Já to beru, osobně ho neznám a svůj příspěvek jsem myslel spíš obecně, než přímo na jeho adresu.
Řezník 20. červen 2006 13:11:00
Gabriellafey(20. červen 2006 12:14:41) : Moje přítelkyně neměly nikdy s Hrabětem problém, i když mnohé si o něm myslely své... Mně osobně Hrabě občas též nasere, ale zřejmě jsem tolerantnější než někteří jiní šermíři a vím, že Hrábje je přes své chyby fajn kluk...
Gabriellafey 20. červen 2006 12:14:41
Nalitý lidi jsou problém všude a nejen na bitvách, pít se má s mírou...Každý přece zná svojí hranici a pokud ji přece jen překročí je to jeho věc, ale at neotravuje ostatní...Pokud bude, pak zřejmý následek toho bude napřed varovaní pak nějáká ta nadávka a nakonec rána...Nevim jak vtipná by taková situace přišla tobě kdyby se jednalo třeba o tvojí slečnu nebo třeba přímo o tebe Řezníku.Takže já pro změnu nechápu lidi co se opilců, kteří většinu lidí jen otravuji, zastávají.
skřet 13. červen 2006 22:23:14
Matty: Jsem to já.. :-)

Siegfried: Díky za info, toho asi moc neznám (možná od vidění) Už jsem se bál, že mám výkladní skříň..:-))
Siegfried 13. červen 2006 11:10:53
skřet(12. červen 2006 19:01:10) :
tys to nebyl:)
Ten druhej skřet .) Světlovlasej menší než ty .)) Mám dojem, že byl kdysi v Morituri. Nejčastěji k vidění za lancoše s obouručákem a Hrabětem .)))
Řezník 12. červen 2006 23:52:02
No, jsem rád, že hysterické výpady proti Hrabjeti polevily... Je dost lidí, kteří mají Hrabjete rádi a dost lidí, kteří ho vidí jako zábavnou bitevní figurku. Tak naprosto netolerantních jedinců, kteří se mohou posrat ze zapivených šatiček slečny, která Hrabjete ocejchovala pěstí, naštěstí moc není. Slečna si bouchla, Hrabje jí polil- to je přece navýsost zábavná historka, které se ještě mnohokrát zasmějeme. Žalování na Hrabjete v auditku je poněkud trapné a hlavně zbytečné. Už se na to prosím vykašlete.
P.S.- mimochodem, přidávám se k těm hlasům, ktří Hrabjete neviděli v bitvě ožralého. Chlastá sice ligu, ale do bitvy jde střízlivý- opije-li se před bitvou, nejde do ní- ne sice z bezpečnostních důvodů, ale proto, že je mu zatěžko se zvednout a navléct zbroj. Když se páteční veselice opravdu vydaří, můžete si být jistí, že první Hrabjecí slova sobotního rána budou "do bitvy nejdu, je mi strrrašně blbě, dám si radši pivko..."
Matty 12. červen 2006 22:42:51
Tak, pokud je ten Skřet, můj bráška Skřet z dnes již nežijící Vasy, tak jsem moc rád, že žije on. Bohužel opravdu moc nejezdíš, ono se toho lecos stalo a nemluvilo se o tom, lecos toho nestalo a probíralo se to dlouho...Já jsem tuhle diskuzi už dávno ukončil, protože každý má svou pravdu. Jedni, co se rádi napijí, budou tvrdit, že je to jedno, ale hlavně musí být legrace a budou onoho dotyčného omlouvat nebo dokonce situovat do pozice nepochopené oběti. Druzí, kteří se sice taky třeba rádi napijí, ale znají hranice své i hranice slušnosti (a tam patřím i já) s tím souhlasit nebudou a budou tvrdit: sranda? proč ne, ale otud potud. Nic se nesmí přehánět a podle mého alkohol nikoho neomlouvá. To, že kdokoliv, ač tolikrát pod vlivem ještě nikoho nenapadl nebo zatím něco nepo.... přece neznamená, že se to jednou nemůže stát.
Jinak píšu to velmi všeobecně a nikoho jsem nejmenoval, protože takových jedinců je mnoho a nechci se zaplétat do debat typu: ale ono to tam bylo takhle...nebo já jsem tam psal tohle...apod.
Ti kdo mě znají, vědí že se snažím být většinou dost nezaujatý (pokud už tedy nemám zkušenost) a svatý taky nejsem, takže o zábavě i pití vím taky své.
skřet 12. červen 2006 21:20:36
Wothan: Za sebe mohu říct, že s nalitým Hrabětem v bitvě zkušenost nemám. I když šel do bitvy s náma a večer předtím zuřivě pařil, byl na regimentálním nástupu včas a v pohodě.
Jinak souhlasím s tím, že nalitý v bitvě je silně o hubu.
Ale i když Hrabě paří dost, nevzpomínám si kdy jsem ho viděl opilého v bitvě. Tolik moje zkušenost, i když poslední dobou jezdím málo. Nicméně Hraběte v regimentu rád uvítám, jelikož s ním v tomto směru špatnou zkušenost nemám.
Jan z Siecina 12. červen 2006 20:13:51
hawkwind(12. červen 2006 17:50:00) : Dost stylové by mohly být i půllitry, s odkazem na polité slečny. A nebo cepíny, jakožto zbraň análních alpinistů, kteří šplhají vzhůru po Hraběcí řiti.
skřet 12. červen 2006 19:01:10
Mohu se optat jaký Skřet toho byl svědkem?
Já jsem osobně u tohoto incidentu bohužel nebyl. Jak tak sleduji debatu, obě strany zaujímají poněkud extrémistické pozice. Pravda bude nejspíš někde na půl cesty a nemyslím, že má smysl to nějak extra hrotit.
Nicméně Hraběte znám také už pár let, mám ho rád i když má někdy slabé chvilky. :-)
hawkwind 12. červen 2006 17:50:00
No jak se zdá, je polévání lidí pivem a jinými splaškami z korblíku jeho koníček, nemůže se divit, že mu dá někdo po hubě, některejm lidem jsou takový opilci protivný, obzvlášt´jestli se sápal na nějaký holky, který tam zrovna stály samotné.
At´je rád, že to byly jenom ženské od kterých dostal po tlamě, někdo s rychlejším startem by mu za to třeba otloukl stoličku o hlavu, aby byla krusta dostatečně modifikována....

Jan ze Siecina - jako zbraně navrhuji židle a popelníky za úsvitu. Ano Melee v zateměném stanu, to bude něco.
Jan z Siecina 12. červen 2006 17:18:07
Hmm. tahle diskuze žije. Bude bitka mezi příznivci Hraběte a jeho nepřáteli ? A neutrálové se taky můžou přidat. Pojďte, zasekáme si...
Swienty Martin 12. červen 2006 17:04:23
mnich faredon(12. červen 2006 16:18:51) : Né, mluvím o starých dobrých velkých písmenech na začátku věty... chybka se ti vloudila... mě daleko víc... máš co dohánět, když se budeš snažit do vánoc uděláš polovinu chyb co já:-)

Polemizovat se dá, ale to už záleží na konkrétních jedincích... a na to už nevím z tvého příběhu dost...
Thrain 12. červen 2006 17:03:42
Aha... asi né "neposkvrněných pan" , ale spíše panen co?:o)
mnich faredon 12. červen 2006 17:03:08
Thrain(12. červen 2006 17:00:29) : poděl se s námi....jak to podle tebe bylo???
Thrain 12. červen 2006 17:00:29
Osobně si myslím, že už od začátku postrádá tato debata tak trochu úroveň. Nejlépe to podle mého vyjádřila baghira1 24. květen 2006 16:57:09 když prohlásila, že by si měl každý uvědomit, že šermířská akce nejni skautský tábor. Nevěřím, že Hrabě jen tak svévolně někoho napadl - natož potom ženský, protože kdyby se tak stalo, věřím že by se někdo z dalších přítomných pánů postavil na obranu svou či oněch neposkvrněných pan. Osobně považuji zlití pivem za jednu z nejhumánnějších sebeobran před ženskou. Pivo neublíží, dotyčná se většinou zchladí a jenom trochu potom lepí a smrdí. Kdyby každý případ domácího násilí končil vylitým půllitrem, příslušné policejní oddělení by bylo bez práce a ženský bez modřin. Smradlavý a lepkavý šaty si odnesli ty jistě lepé děvy - modřinu Hrabě. Kdo je na tom hůř? Vlastně kdo koho napadl? Slyšel jsem to vyprávět asi od 10 přítomných + zdejší příspěvky, takže přesto že jsem tam nebyl, myslím si že mám docela jasný obrázek o situaci.

a na závěr

Siegfried: Připoměl jsi mi jeden starý fór o vztazích. "U rozvodového řízení obvykle nesou vinu za skrachovalé manželství obě strany. Jak manželka, tak tchýně.":o)
...a to by bylo asi tak všechno.
Lena 12. červen 2006 16:42:56
Jezdím na bitvy pět let, Hraběte jsem viděla mockrát (ani jednou střízlivýho), vím,že na Frýdlantě vlezl do bitvy, kde se málem sám zabill, jak nalítl před dělo. jo, to se dělat nemá.
Ale nikdy jsem za těch pět let neviděla, že by se choval nějak gresivně. Otázkou je, jak je pohled té inkriminované slečny zkreslený nováčkovstvím. Je taky dost možný, že se prostě ožralej chlap chtěl družit a slečnám to přislo odporné a snažili se ho odstrčit.
Navíc s Hrabětem bývá většinou i sranda (suprově řve, když se snažím hrát nějaké písničky se svýma čtyřma akordama).
Takže kdo ví, jak to bylo ;o)
mnich faredon 12. červen 2006 16:18:51
Swienty Martin(12. červen 2006 15:40:48) : jak jsem říkal....můžeme zde polemizovat o tom, jak je blízko od myšlenky k její realizaci a vzhledem k faktu, že Hrábě byl našrot, tak bych se přikláněl na stranu pouhé myšlenky...

btw. jestli za chybky považuješ nespisovné výrazy, tak to bys možná měl pravdu, ale pokud toto čtu od člověka, který má seriózní problémy s vyjmenovanými slovy a koncovkami přídavných jmen, tak to opravdu nemohu brát jako seriózní výtku. Jediný, kdo by tu měl na něčem zapracovat jsi ty, a to na výše zmíněných gramatických jevech... :-))))))))
Swienty Martin 12. červen 2006 15:40:48
mnich faredon(12. červen 2006 12:50:25) : možná celá diskuze, ale u reálné situace jsem nebyl, a proto nemohu soudit...
Myslím, že v případě když se již do zprznění hodných dam začne navážet, chystá se asi myšlenku změnit ve skutek...;-) Pak je pro tyto cnostné dámy jediné východisko a to několik varovných výstřelů a ponich buď zběhnout nebo šturmovat.
Ad gramatika: i přes internet tě praštím do očí, heč! taky tam máš některé chybky, ale né tolik co já musíš na sobě zapracovat.
kiki 12. červen 2006 15:39:15
Řezník(12. červen 2006 01:41:26) : dřevárny sem nikdy nedělala, pane chytrej.
Maska 12. červen 2006 14:09:33
Pro hraběcí přátele: V klidu, nenechte se provokovat, známe Hrabjecího takového, jaký je, takového jej máme rádi a oni by také rádi... Osazenstvo nejveselejšího ležení v táboře si přeci nenechá kazit náladu těmito nepodstatnými výpady. Vím o jedné bitvě pod starým hradem, je u nás nejlepší a Hrabjecí se jí určitě účastní, navíc se pomocí svých šesti strun pokusím o to, aby poctivě vyřvával až do rána bílého...Tímto bych rád upozornil i případné mravokárce: Vážení, na výše zmíněné bitvě hrozí, že tento zvrhlík vám bude svým originálním, kosteleckými diváky tak oblíbeným způsobem velet. Je to totiž jeden z nejpřesvědčivějších herců na českém šermířském nebi, což ti nenápadní nedokážou přenést přes srdce :-)
mnich faredon 12. červen 2006 12:50:25
Swienty Martin(12. červen 2006 12:40:05) : a já myslel, že tato diskuse je založena nějaké reálné situaci. Možná by ses měl vrátit do reality a trochu si poladit gramatiku. Ty hrubky bijou do očí..... btw. ani já jsem nic o tom, že se je snaží zprznit, nepsal. Já psal o tom, že se mu zdály hodné zprznění. to je pouze myšlenka. Samozřejmě tu vyvstává další otázka, jak je daleko od myšlenky ke skutku.... .-)))
Swienty Martin 12. červen 2006 12:40:05
mnich faredon(12. červen 2006 10:19:11) : Já se stále nezabívám reálnou situací, ale tvým příběhem a tam se je ten příběhoví hrabě snaží prznit, tudíž on je útočníkem a nelze si ho nevšímat... :-)
mnich faredon 12. červen 2006 12:29:19
Siegfried(12. červen 2006 12:13:12) : a já měl za to, že těch teorií je víc než 2... :-)
Siegfried 12. červen 2006 12:13:12
mnich faredon(12. červen 2006 12:05:10) :
Nedržím se žádné zde psané teorie, ale dle mého zkoumání je ta od holek značně blíže realitě... Hrabě si to ostatně moc nepamatuje... :)))
A Tarbiqův příspěvek je taky hlavně o něčem jiném... je o tom co říkám já... poslechni si obě strany... pro ty pomalejší obě: neznamená Hrabě a Skřet :)))
mnich faredon 12. červen 2006 12:05:10
Siegfried(12. červen 2006 11:54:55) : no já ti nevím ty mravokárče, pořád se držíš prvně psané teorie. Možná na TARBIQ 11. červen 2006 17:26:46 taky něco bude...
mnich faredon 12. červen 2006 12:01:19
Dášenka(12. červen 2006 11:31:28) : větší přehled ale souvisí s tím, že víš, co můžeš čekat.
ty se mi vyhejbáš, to je hezký, ale když nevíš proč a ještě si myslíš, že je to tak lepší ( to by mě zajímalo, proč ), tak mě jenom napadá, jestli vůbec víš, komu se to vlastně vyhejbáš. :-)))
Siegfried 12. červen 2006 11:54:55
mnich faredon(12. červen 2006 11:23:52) :
S tím každý je jiný a je potřeba to tolerovat to zní pěkně... ale nesmí to být v konfliktu s: "moje svoboda končí tam kde začíná svoboda toho druhého" A to, že se do tebe někdo sere ikdyž mu několikrát jasně řekneš aby šel do hajzlu... je asi bych řekl... mno podle mých měřítek jednoznačná intervence do prostoru někoho jiného... A to, že i pak byly slečny natolik tolerantní, že ještě s exekucí počkaly až budou polity pivem... je jenom jejich plus... daly mu šanci... mno neproměnil... nenaděláš nic... a mám dojem, že minimálně jedna ze skórujících je u šermu dost dlouho na to aby věděla... možná déle než Hrabě a ty... těžko říct... :)) preca si nič nepametám... :)))
Dášenka 12. červen 2006 11:31:28
mnich faredon(12. červen 2006 11:23:52) : Větší přehled nesouvisí se slušným chováním a s taktem už vůbec ne...a taky nesouvisí s tím, jak dlouho děláš šerm (a nebo cokoli jiného).
to mě taky ne, ale tahle diskuze to zvládla ;-))

Já osob ně se ti obloukem vyhejbám, nevím proč, ale věř, že je to tak lepší....
mnich faredon 12. červen 2006 11:27:55
Matty(12. červen 2006 10:36:15) : Nemusíš hned na sebe upozorňovat...
mnich faredon 12. červen 2006 11:23:52
Dášenka(12. červen 2006 11:08:13) : tak zaprvé...ono to zase tak jedno neni, protože pokud něco děláš dlouho, tak máš větší přehled. Ano, třeba by se nemělo krást, to je fakt
za druhé...tato diskuse je už tak rozjetá, že není pochyb, o jakého Hraběte jde...
za třetí...neboj se, já svojí psychiku tužím a mohu konstatovat, že mě jen tak nic nerozhází.

Každý je nějaký a to je třeba tolerovat. A pokud někdo na někoho kouká skrz prsty, tak je to jeho věc. Mě osobně se moc lidí obloukem nevyhýbá... :-)
mnich faredon 12. červen 2006 11:16:57
Siegfried(12. červen 2006 11:03:56) : na něco se chcípnout musí.... :-)
Dášenka 12. červen 2006 11:08:13
mnich faredon(12. červen 2006 10:31:53) :
Tak za prvý mi přijde vcelku jedno, jak dlouho kdo u šermu je, některý věci by se prostě stávat neměly.
Za druhý nepiš Hrabje, protože pak by mohlo dojít k záměně se slušným člověkem, který s tímto nemá absolutně nic společnýho.
A z třetí pokud chceš tužit něčí psyché, zkus začít u sebe, Hraběte a vám podobnejm...

I když uznávám, že nejste až tak špatný, ale občas děláte dost velký kraviny a pak se divíte, že na vás spousta lidí kouká skrz prsty a radši se vám obloukem vyhne...

Siegfried 12. červen 2006 11:03:56
mnich faredon(12. červen 2006 10:31:53) :
pořád ti říkám že tě ty halucinogenní drogy jednou zabijou....
Matty 12. červen 2006 10:36:15
Někdo tady tu hlavičku schlastanou má...a asi pořádně.
mnich faredon 12. červen 2006 10:31:53
Martik(12. červen 2006 09:56:53) : Pořádně si přečti první příspěvek a o žádný druhogenerační šlechtičně tam není ani zmínka.

Faktem je, že ty dámy prostě nedokázaly rozdejchat bitevní prostředí a asi jim z toho trošičku hráblo. To se může stát každému. Je třeba tužit jejich psychiku, pánové. Musíme se o ty nebohé květinky postarat. Musíme být galantní k těmto nebohým cácorkám, ale nejen k nim, ale i ke všem ženám. A pokud se stane něco podobného, jako se stalo nebohému Hrabjeti, nesmíme se nechat vyprovokovat a za žádnou cenu je nesmíme uhodit. Schladit hlavičky pivem ano, ale neuhodit!!!
mnich faredon 12. červen 2006 10:19:11
Swienty Martin(12. červen 2006 09:17:18) : tak to s tebou nemohu souhlasit chlapče. Pokud by ty dámy byly hodny tvé glorifikace, tak by se ho ani nedotkly ( už jenom proto, že by jim to jejich mravnost nedovolila zabývat se takovým hnusákem ). btw přijde mi dost zákeřné zbabělé od žen snažit se bít muže, když muž je ani květinou nemůže a nechce uhodit. to je ale asi na jinou diskusi. Je zajímavé, jak překrucuješ to, co jsi sám napsal, ale mě to ani moc nepřekvapuje....
Martik 12. červen 2006 09:56:53
Řezník:
Ty ses nejspíš narodil s mečem přirostlým k ruce, když si troufáš druhogenerační Valdštejnovou nazývat hysterickým nováčkem a někým, kdo má za sebou dvě bitvy :-))) Tahle debata mě fakt začíná bavit. Máš ještě nějaké další, stejně vtipné a "pravdivé" postřehy?
Swienty Martin 12. červen 2006 09:17:18
mnich faredon(12. červen 2006 08:34:35) : Je to i mravné a hrdinské, vždyť ty mravné dámy se hrdině snaží ochránit svou čest před opilým hulvávátem, který se rozhodl je zprznit... všechno je o úhlu pohledu.

A ke skutečnosti mi to moc světla nepřinese, protože to bych tam musel bejt.
Siegfried 12. červen 2006 08:51:10
Řezník(12. červen 2006 01:41:26) :
hele řezníku, teďka budeš asi spíše vedle, měl by ses pokud pokud tě něco nutí šířit pravdu taky poptat druhé strany... :)
Já slyšel verze obě, kámoška to navíc viděla. A pokud vím tak ho holky do prdele poslaly, což nestačilo a dostaly pivem. A že si nenechaly srát na hlavu a daly mu tečku, je naprosto v pořádku. Takže sorry, jak jsem níže napsal nemyslím si, že to je důvod někoho vylučovat od někud, ale je evidentní, že to posral Hrabě a ne holky. A zrovna od tebe bych čekal, že jedna věc je, že Hrabě je kámoš a druhá věc je, jak to bylo. Mimochodem debatu založila neúčastnice incidentu... což opět potvrzuje nedostatek informací na základě kterých vyvozuješ soudy.
Tak si to ještě jednou projdi, zeptej se všech účastníků, a zkus se tomu postavit nezaujatě.
čus Sigi
mnich faredon 12. červen 2006 08:34:35
Swienty Martin(11. červen 2006 19:48:57) : To sice ano, ale přeci jenom to vnáší světlo do temnot našich spekulací... :-)
mnich faredon 12. červen 2006 08:31:50
Astea(10. červen 2006 10:19:42) : Taky už jezdím na bitvy nějakou tu dobu a myslím si, že je to o tom, jak si to kdo nastaví. Někdo může v bitvách vidět jen to, že se ožere, jiný si jede zašermovat, jiný jede na bitvu za obchodními záležitostmi, někdo jede jen prostě odlétnout z tohoto přetechnizovaného světa....
mnich faredon 12. červen 2006 08:28:45
Melkel(09. červen 2006 16:23:58) : Já nikoho na stroj na soulož neredukuji. To je možná tvoje sexuální fantazie o robotických ženách na soulož. :-))))
mnich faredon 12. červen 2006 08:27:09
Swienty Martin(09. červen 2006 18:42:59) : máš pravdu. je to zábavné. Hrdinské a mravné, to asi ne.....hrdinským a mravným činem se klasifikují jiné situace...
mnich faredon 12. červen 2006 08:24:59
DoeJohny(09. červen 2006 17:59:24) : Neboj se, až já nějakou poleju pivem, tak se jí to bude líbit a i kdyby nastala situace, o níž píšeš, tak já bych se s tím dotyčným nějak srovnal. Baví mě uklidňovat k smrti naštvané lidi... :-) A o moji bezpečnost nemusíš mít strach. Já rány nedostávám.... :-)))
Řezník 12. červen 2006 01:45:49
Martik(11. červen 2006 21:11:44) : To máš skutečně pravdu. Debil debilem zůstane :-). Lepší ovšem debil ožralý žoldnéř, než debil intolerantní mravokárce nebo debil samozvaný inkvizitor amatér...
Řezník 12. červen 2006 01:41:26
Hahá, konečně pořádná debata! Historka o Hraběti je převelice zábavná. Ani se nedivím, že sem spousta hraběcích kamarádů nepíše- dohadovat se o kravinách se stádečkem pubescentních přizdisráčků je pod úroveň většiny šermířů.
Nicméně mé povolání, nutící mě šířit pravdu, přimělo mou osobu vyjádřit (snad nejen) svůj názor.
Hrabje, ať je jaký chce, je tvor celkem nekonfliktní a pokud se nikdo nenechá vyprovokovat jeho mnohdy až nepříjemně urputným veselím, je vše v pořádku.
Bohužel se v šermířské komunitě najde spousta neznámých nových instantních šermířů, kteří jsou při svých prvních bitvách trpce zklamáni a nesou trpce své rozčarování. Místo švarných jinochů jsou leckde opilí knechti a místo rytířů kulatého stolu banda nemytých a zhulených románců. Tito zklamaní adepti na geroje a princezny pak projevují tendence ze ztracených ideálů vinit evidentní ohniska nesouladu s jejich vizemi.
Ano, myslím si, že kdosi v tomto střetu chyboval. Hrabě to nebyl. Byla to vycukaná číča na své druhé či první bitvě, která dala ránu tam, kde bohatě stačilo poslání do prdele. Pak, v nervovém třasu a pocitu ukřivděnosti založila na CESKYMSERMU debatu na téma "béé, ten Hrabje je ale looser, takový na bitvách nechci"...
Mám pro vás všechny návrh nejprospěšnější pro šermířskou komunitu: 1). - Kikinky si půjdou ještě na pár let otloukat hlavinky dřevěnými mečíky a číst si Sapkowskýho, dokud za pár let nebudou schopny akceptovat pestrou a zábavnou realitu bitev.
2). - Skupiny, které Hraběte nechtějí na akcích, ať ho tam nezvou. Věřte, že bude-li Hrabě jezdit na všechny bitvy, kde o něj stojí, nebude mít v bitevní sezóně ani jeden hluchý víkend.

P.S.- na chatu jsem už slyšel osočování Hrabjete kdekým, ale ještě jsem nebyl u toho, aby mu někdo řekl do očí.

P.P.S- Toto auditko bych přirovnal k tomu, jak jistý Lucius obvinil Čírtě z volných mravů... zkrátka kdo si vylejvá srdíčko na netu a pláče ať už kvůli pívu na šatečkách po babičce, nebo kvůli tomu, že mu Čírtě nedala, je duševně méněcenná lidská čivava...
Martik 11. červen 2006 21:11:44
Milí patolízalové Hraběte (máte pěkný vzor, jen co je pravda)

Hrabě lže jako když tiskne.
Jestli říkáte "hysterie" tomu, že dá vožralovi někdo přes držku, když prudí, prosím. Jestli vám to jako alibi k dělání bordelu stačí, budiž vám to přáno. Pokud já vím, tak Hrabě se dost neurvale nacpal na místo na baru kde stála jedna z těch holek (vystrčil ji a řehtal se - asi se chtěl "skamarádit" nebo co já vím) a ona mu řekla, ať vypadne. On se ptal co proti němu má a ona mu řekla že se s ním nehodlá bavit a to na žádné téma (v jisté bitvě jí, jsa tradičně úplně namol, přerazil prst mečem, tak proto). Načež si Hrabě začal vynucovat odpověď nevhodnými narážkami, pořád se mezi ně cpal a šahal na ně a strkal do nich a tahal je za vlasy a tak podobně (jak říkám, hovado). Máma jedné z těch holek, která tam byla taky, ho okřikla a on jí urazil a strčil do ní. Tím naštval (kdo by to řekl, že), tu její dceru, začala strkanice, přidala se ta druhá holka a když nepomohlo ani to, že mu sebraly tu jeho oslizlou čapku a hodily ji do lidí, daly mu obě pěstí. Načež on - když se vzpamatoval - vzal to pivo a polil je všechny tři jak záhonek. Monokla měl, a škoda že ne i natrženou hubu či jiný nevymáchaný kus těla, třeba by si příště dal pozor. Tohle vím od Veverky-jedné z účastnic tohoto slavného konfliktu....
Hrabě je prostě kokot a už to neřešte, stejně je to o ničem, člověku se chce akorát zvracet, když čte, že v šermířské komunitě je bohužel víc hovad, ne jenom Hrabě. Nojo, vrána k vráně, že. A vy moudřejší, co se holek zastáváte, neplýtvejte na tyhle lidi energií. Kdo je debil, debilem zůstane. Howgh, domluvila jsem.
Koli 11. červen 2006 20:37:33
TARBIQ: Hraběte jsem nezažil nikdy střízlivého...navlastní oči jsem ho viděl jak na libušíně 05 polil maleho kluka od hlavy až k patě novým pivem...zabručel "Sorry chlapečku, jdu si pro nový." přítomní pánové a dámy se trochu zasmály. Důvod proc jej polil byl, že kromě plechového korbelu držel v levé ruce i lahev sektu a "snazil" se zvednout z lavice, tudiz jeho opilost zavinila zmineny inciden.
Pro ostatní toto se událo 1 hodinu před bitvou. Hrabě se bitvy samozřejmě účastnil.
člověk co o sobě tvrdí že je žoldák, tak at se tak chova, ale ne jako Hovado. Hraběte znám už pár let a vyděl jsem ho jen !jednou! střízlivého, byl celkem smutný, asi se mu stískalo po lahvince.

Jinak ja taky nejsem žadný slušnáček, taky si rad posedim s přátely po bitvě, nebo noc před. Zazpívam si, pobavim se, občas se to trochu zvrtne, ale komu se to nikdy nestalo.

A jinak pro srovnání, to je jako na silnicích, taky potkate bezohledné, nekdy opile řidiče, a kvůli takovím ti ostatní tpí.

ps: Hrabě se dokonce jednou "prochlastal" do televize v jeho landsknechtském "kostýmu"...neviděl jsem ale je to pravda
Swienty Martin 11. červen 2006 19:48:57
TARBIQ(11. červen 2006 17:26:46) : Myslím že těch posledních pár příspěvků se ani nepozastavuje nad Hrabětem, jako spíše nad tím co tu napsal mnich faredon
TARBIQ 11. červen 2006 17:26:46
No tak sem to s Hrabětem probral a je jisté že on a svědek Skřet celou akci viděli zcela jinak .
Okolo těch nešťastných histerek Hrabě pouze procházel a dotyčné se jej jaly vyfakovávat aniž se jich na cokoli zeptal ,tato činnost v něm vzbudila zvědavost a chtěl znát důvod jejich histerie tyto mu jej nechtěli sdělit a vyůstilo to velmi nečekaný fyzycký atak do Hraběcí držky což mě a i jiné milé lidi pobavilo .
Je jen logické že Hrabě jako dobrý člověk měl obavu aby se jim neuvařily zbytky mozečků polil je tudíž pivem a s pocitem dobře vykonané práce si šel obětavě nalít nové a odešel se bavit jinam .

Vy všichni co ste tu na něj naplivaly svinstvo aniž ste ho znali a s ním o tom mluvily, jdětě prosím do prdele .
grimbold 11. červen 2006 16:46:57
Prosim vás pozna tu nekdo nekoho v CZ alebo SK kdo by predaval alebo dodaval kravske alebo bycie rohy? dakujem
kiki 11. červen 2006 12:45:04
sargon(11. červen 2006 12:28:54) : Hrabě začal slovně, ne?
sargon 11. červen 2006 12:28:54
kiki(11. červen 2006 12:15:55) : Sakra o akej obrane tu hovoris? Ved to zacal hrabe.
kiki 11. červen 2006 12:15:55
Mnich to možná vyjádřil kapku vulgárně, na druhou stranu-v každym béčkovým filmu byste se týhle scéně smáli.
Mimo to obrana politím dotyčných dam mi přijde lepší, než kdyby se bránil rukama. Bránit se před dopadající ránou má snad právo každý, ne? A pak, Hrabě měl údajně od oněch bezbranných dam monokla.. Tak už toho nechte..
Astea 10. červen 2006 10:19:42
mnich faredon(09. červen 2006 15:50:34) : Jezdím na bitvy už nějaký ten pátek a poslední dobou si kladu otázku, o čem to vlastně dneska je, co mi to dává. Iluze už skutečně žádné nemám, přesto, smekám nad ubohostí na druhou.
cert 09. červen 2006 21:29:01
jen bych se chtěl zeptat, ty ženský tam byly za ženský a nebo za chlapy????? V prvním případě nechápu, že se jich nikdo nezastal, v druhým případě nechápu co řěšíte - je to normálka opileckej fajtíček mezi dvěma chlapama a to není co řešit
DoeJohny 09. červen 2006 17:59:24
mnich faredon(09. červen 2006 15:50:34) : jsi si jistej, že když někdo schválně poleje holku je to zábavný??? Jinak si OK, spíš dobře a hlava nebolí? Myslím že Melkel to popsal velmi decentně, ale nepřesně k tomuhle incidentu. Aby to popsal přesně , musel by používat slova jako : demence, debilita, imbecilita... a další klasifikaci duševních stavů a poruch. Jinak se těším až třeba poleješ slečnu, ale vedle ní nebude její kamarádka, ale třeba její kluk. Hodně štěstí v nastalé vřavě a doufám že spostu ran utržíš...
Melkel 09. červen 2006 16:23:58
Člověk, který kohokoliv polije pivem jinak než nedopatřením je hovado. Člověk, který polije pivem ženu, ať již jakoukoliv, je hovado na druhou. A člověk, který uráží ženu tím, že ji redukuje na stroj na soulož, patří do chléva, ne k počítači. Takže jdi prosím přežvykovat.
mnich faredon 09. červen 2006 15:50:34
Hele lidi.....proč tady pomlouváte??? Jo jasně....já vím proč, protože nic jiného neumíte. Nevím, proč mi tu urážíte kamaráda, který je sice opilec non plus ultra, dělá bordel, przní ženský ( poslední dobou tolik ne ), je exhibicionistický, ale pokud se kontroluje, tak je s ním sranda ( a občas i když se nekontroluje :-) )?!!!? Mimochodem ta historka ze začátku mi připadne dost humorná, protože si to živě dokážu představit. Nalitej hrabě uviděl ženský, který mu pod alkoholovou mlhou připadaly obstojné zprznění. Navážel se do nich , ale dámy to neunesly a chtěly ho zbít, ale fakt to vidim jak ve filmu, jak na něj ty dvě buchty doráží, on se kreje korbelem a potom, protože je to pivko už zvětralé a buchty příliš agresivní, využije svých dlouhých rukou a poleje je, aby je schladil :-))))) Je to moc zábavné, až na jednu věc. Ženský, jak už to mají od své přirozenosti, jsou tvorové pomlouvační. Proto se ani moc nedivím, že se to tady takhle rozjelo. Ale je to ubohost par exellence. Možná by autorka této diskuze potřebovala zprznit tak, že by nemohla týden chodit, aby přišla na jiné myšlenky. :o)))))))))))
Siegfried 28. květen 2006 09:34:54
koulars(26. květen 2006 09:33:34) :
Tohle mě baví nejvíc, vždycky se najde někdo kdo to co sem chtěl vyjádřit napíše lépe a přesněji než já :))) Takže vrcholný souhlas.
Vev: ten kůl je funny nápad. Akorát jestli se to pak nezvrtávalo k lynchování :)))
trener 26. květen 2006 15:48:03
warclilff(24. květen 2006 10:57:57): Děkujeme za chválu Dohalic, ale u nás je to dáno také časovým omezením, naše bitvy jsou pouze jednodení.
koulars 26. květen 2006 09:33:34
Nemuzu si pomoct, ale tyhle problemy maji jedine reseni (a to se tyka i vozralu v bitve, keckaru atd.). 1. S danou osobou se pokusim si to vyridit sam (v tomhle pred holkama smekam, vetsina lidi by se na to vybodla a nechala by si srat na hlavu) 2. Nejde-li to, pokusim se to vyridit s nejblizsim okolim (tj. skupina, parta lidi okolo nebo u ohne nebo provozovatel hospody U Zuzany). 3. Nejde-li to, nebo neni-li vule, jdu za organizatorem akce, ktery sice nemusi byt vsude, ale mel by byt v dosahu (krome toho, ze akce je na jeho odpovednost, poskozuji takove excesy jeho jmeno). 4. Pokud poradatel nezasahne, popripade neni schopen zasahnout, volam policii. 5. Pokud mam pocit, ze se kdokoliv v retezci nezachoval dle mych predstav, vyhybam se mu (ozralovi, skupine, akci). Neresim Hrabete, resim system! Tohle neni hon na carodejnice, ale systemove reseni. Jeste neco - vim, ze poradatel nemuze byt vsude, ale 1. Jeho zastupce by mel kdykoliv byt k dispozici. 2. Ucastnici akce musi akceptovat rozhodnuti poradatele a podridit se mu, nebo akci opustit. 3. Poradatel by mel jasne vyjadrit svoje stanovisko, rict, co na bitve strpi a co ne a hlavne postupovat systemove, prisne a vecne. Mimochodem, myslim, ze kolinaci jsou fajn, ale letos jsem jel radsi jinam.
Faramir 25. květen 2006 14:39:01
Vev(25. květen 2006 09:05:18) : takže pokud jste měly odvahu mu to říct do očí, tím spíše je tato diskuze irelevantní... Miluju, když se něco řeší tzv. "o nás bez nás"...
Vev 25. květen 2006 09:05:18
faramir:
Neboj, měly jsme odvahu říct mu vše, co bylo třeba (chuť fakt ne, ale to je zřejmě jedno). A řekni mi, co nám to bylo platné? Příště, až Hraběte uvidím, dám si radši u stanu vodu z petflašky, než abych kolem toho kreténa byť jen prošla (asi bych měla žaludeční nevolnost...), takže Zuzana bude mít (minimálně) o 3 hosty méně. Jestli toto je tvá "správná cesta", kterou jsi měl na mysli, prosím. A že není nic jednoduššího než odejít? Dovol, abych se zasmála. Kdybys četl pozorně, zjistil bys, že jsme se na Kolíně opravdu vážně snažily od Hraběte odejít a nebavit se s ním. A dostaly jsme za to nejen pivem (Jestli jsi měl na mysli, že jsme měly teda radši odjet z Kolína, když nám teda "tak hrozně vadí" Hraběho přítomnost a to, že nás napadl, tak to teda dík. Kdo uteče vyhraje? Mám se plížit kolem bitev a vstoupit jen když tam Pan Žoldnéř milostivě nebude? To si ze mě snad děláš legraci. K tomu není co dodat. A to, že se Hrabě nepřipojí k této diskusi, není chyba diskutujících, nikdo mu to nezakazuje. Že je srab (což výborně předvedl na Kolíně) a nevyjadřuje se, to je jeho problém.
Siegfried:
Je fakt, že všeho se dá zneužít a bůhví kam by ty "hony na čarodějnice" vedly, asi by z toho byla dřív nebo později anarchie a prostředek k osobním mstám. Ale umožnit každému ať se chová tak "jaký je" a dovolit mu negativně ovlivňovat celou komunitu (v mnoha rovinách níže uvedených), to mi přijde jako typický čecháčkovství. Fakt je, že by se někdy mohlo stát něco horšího (jestli přeraženej prst je maličkost), kdy už bude na jkékoliv řešení pozdě. Čí to bude vina? Naše.
Eliška (když už jsi jí taky "prásknul" :-) říkala, že si ještě pamatuje, že se dřív takoví případi jako je Hrabě po podobných excesech na akci bafli a na celej den se přivázali ke kůlu doprostřed tábora aby viděli, kde je hranice přijatelnosti. To by se mi osobně líbilo víc než černá listina :-))) Naši předchůdci asi věděli, co dělají. Nevím, proč se od toho upustilo, asi díky českému právnímu prostředí... Na příhodu s přeraženým prstem se Elišky zeptej osobně ona ti povypráví... Jo, a až se uvidíme, tak se tě zeptám co je to být "vostrá" :-))
Baghira:
Osobně tě neznám, ale lecos jsem o tobě slyšela. Nikomu neberu názor. Věřím, že by sis možná jako napadená ženská poradila bez chlapů lépe než my a lebedila si, že si můžeš vyzkoušet bojové techniky. Nevím, kdo z nás je typičtější případ ženský, ale já teda tvůj názor nesdílím (nic osobního).

Tímto své přispívání k této debatě končím, myslím, že již bylo řečeno vše, co mělo být řečeno :-)
Faramir 25. květen 2006 02:29:38
Kdo jsi bez viny... Tato diskuze je irelevantní, Hraběte zná každý a pokud někomu vadí, nemusí být v jeho přítomnosti, není nic jednoduššího, než odejít jinam... Každopádně řešit problém bez přítomnosti osoby, které se to týká, je velice jednoduché, ale zkuste to někdo říct přímo Hraběti, máte odvahu či chuť? Pochybuju...
Matty 24. květen 2006 18:21:20
Tak: tahání do křoví byl příklad, reakce na to ,že jezdí jako žoldnéř a tak se tak i chová. Fajn, nechám Hraběte být, já si svoje problémy vyřešit umím a z Hrabětem jsem je už několikrát řešil a můj názor na něj zná. Jenom mě mrzí, že tu někdo omlouvá to co se stalo na Kolíně a leckdy i jinde tím, že někdo je takový jaký je. Sorta lidí jako a Hrabě a jemu podobní budou vždy obhajovat svoje činy tím, že ... a nebudou chápat proč to ostatním tolik vadí, když oni se přeci jen baví. Všechno je slušnosti a vychování a to bez ohledu na to na jaké akci jsi a pokud se dělá bordel jen mazi šermíři, tak prosím, my se s tím nějak srovnáme, ale jmenovaný a mnozí jiní ten bordel dělají i na veřejnosti a otravují i civilisty. To poškozuje jméno všech šermířů a tady záleží jak se k tomu kdo postaví. Šeřmíři srdcem i duší to nenechají jen tak a svátečním šermířům to je jedno, bohužel. Já to mám vyřešené, mám svůj názor i postoj k tomu všemu. Akce budem jezdit dál a pořádat je budem taky po svém - viz. níže. My už víme koho si pozvat a koho ne. Pokud jsem se tady někoho dotknul omlouvám se (obecně nesnáším násilí na ženách) a svatý taky nejsem, mám chyby, ale vím o nich a znám svoje hranice. Do téhle diskuse už přispívat nebudu (jedině odpovídat na přímé oslovení), protože mi přijde už bezpředmětná. Nedokážeme se dohodnout, což je škoda. Jen doufám, že se jednou někde nestane něco o moc horšího než se stalo na Kolíně a pak si budeme říkat - to se mělo řešit už dávno a pak tu bude spousta chytráků, kteří budou mít najednou snahu něco měnit. Pak si na mě vzpomeňte, řešit se to mělo teď. Budu to tu dál sledovat a jsem zvědavý co se z toho nakonec vyvrbí. Zatím
Siegfried 24. květen 2006 18:13:34
Vev(24. květen 2006 16:07:02) :
Vím úplně přesně kdo jsi :) A na mém žebříčku oblíbenosti stojíš ty i Eliška i její máma rozhodně vejš než Hrabě. Taky proto se níže ztotožňuji s tim, že dostal za vyučenou. A bejt u toho, tak to tam nenechám zajít. Ale nejsem pro černý listiny a hony na čarodějnice.
O tom že jí rozseknul prst jsem neveděl. Kde se to stalo?
PS.: nepochybuj o tom že vostrá jsi (nikdy sem neřekl že drsná, je v tom rozdílek)
Betka 24. květen 2006 17:57:57
I mě se tohle zdá přehnané. Nemám Hraběte zrovna v oblibě, vím i jaký umí být a to ve všech případech a zažila jsem to na vlastní kůži. Každý má nějaký charakter, tak proč ho kvůli tomu odsuzovat úplně, když chce tak je v pohodě, každý máme nějaký nedostatky. tak se taky ještě nejdřív zamyslete nad sebou.
baghira1 24. květen 2006 17:54:19
Matty(24. květen 2006 17:32:48) : Pokud jsem dobře četla tuhle diskusi, tak si myslím, že o zatahování do křoví a užívání si, tady nepadlo ani slovo, tedy před tím, než jsi to napsal ty. Taky jsem napsala, že ho nehodlám omlouvat, tak nevím, kde jsi sebral to, že jo.
Je od tebe hezké, že mi přeješ aby se mi stalo něco podobného co těm děvčatům, už docela dlouho se těším, až si na někom ověřím nově naučené techniky.
cert 24. květen 2006 17:43:25
Matty(24. květen 2006 17:32:48) : Nevim jestli ti BAghira odpoví, byla zrovna na odjezdu a asi nebude mít přístup k netu. Možná se ji ani nebude chtít.

Když mám s někým problém tak s toho nedělám aféru na netu, ale řeším to s ním. Takže už potom žádnej problém není.
cert 24. květen 2006 17:35:44
baghira1(24. květen 2006 16:57:09) : koukám, žes to nakonec nevydržela:-)
Ale jo máš recht, je to tady samej mravokárce, nakonec budem dostávat trestný body za sprostý slova. To radši vožralýho Hraběte.
Matty 24. květen 2006 17:32:48
Re:baghira: docela zírám na tvůj názor. Co když tě někdo někdy zatáhne do křoví, užije si a navrh ti dá pár facek? Taky řekneš, že to je v poho, protože je tam za žoldnéře a jako takový se chová? Hraběte "znám" taky dlouho a užil jsem si jeho excesů dost a ROZHODNĚ ho nebudu omlouvat tím, že je jaký je. To je největší hovadina ze všech. Možná budeš mluvit jinak až se ti něco podobného taky stane...a nic proti, docela bych ti to teď přál a pak bych byl zvědavý na tvoje reakce, ikdyž normálně nikomu nic zlého nepřeju.
baghira1 24. květen 2006 16:57:09
Jen pár maličkostí:
Hraběte "znám" už hodně dlouho. Je, jakej je.
Ke mě si nikdy nic nedovolil a vždycky jsme spolu docela v pohodě vyšli.
Co ho znám, tak o sobě nikdy netvrdil, že je rytíř. Všude je za žoldnéře a jako takový se prostě chová.
Nehodlám ho omlouvat, jen si myslím, že šermířské akce nejsou "skautský tábor".
Vev 24. květen 2006 16:07:02
Siegfried:
Hele, nic proti Tobě, ale nedělej chytrýho, když jsi u toho jak sám říkáš nebyl. Když tak čtu co píšeš, myslím, že moc jasný, jak to bylo, ti to neni. Já jsem jedna z těch údajně drsných holek, co to tomu úchylákovi ubalila a jestli seš si schopnej vybavit kdo jsem, o mé "ostrosti" se můžeme pobavit... Ale když ti vožrala napadne kamarádku (které mimochodem opilej v bitvě nedávno rozsekl prst) a strkáním, taháním za vlasy a urážením a strkáním do její mámy si vynucuje odpověď na otázku, proč se s ním nehodlá bavit (viz výše, jestli to pokládáš za "znáti se ..."), chtěla bych tě vidět, jak bys byl se zařazováním na černou listinu tolerantní. Ten člověk se nám ani nedobejval pod sukni, ani nás "nebalil", ani jinak nevopruzoval jako to dělá spousta jinejch chlapů, ten debil chtěl prostě vyvolat konflikt a bavil se tím, že někomu kazí večer, což i sám řekl. Zakončil to tím, že od kamarádčiny maminky přes kamarádku až po mě vylil plnej pulitr piva přímo nám na hlavu a řval smíchy že vyhrál a že zase nějakejm "čubkám", jak on říká, zkazil večer. Prostě chtěl jen dělat bordel, vyvolat rvačku, jako modelovej kowboy v saloonu, co přjde a řve "to je moje místo", aby mohl "tasit kolt". Na to, že se s ním dobře paří a že byl jednou někde střízlivej, zvysoka kašlu. Já hon na tokovou čarodějnici zcela schvaluju a klidně první škrtnu sirkou. Zastávej se tam, kde máš informace a nezlehčuj to,o čem víš jen z doslechu. díky.
Archontes 24. květen 2006 14:39:06
Hrabje je Hrabje, stim nikdo ni neudela,previti maj zpravidla stesti:-)Ne, vazne,ja ho znam,a dost dobre.dokaze byt docela fajn,neni ani nejak blbej,ale proste ma nekdy takovyhle vystrelky a excesy za ktery by ho jeden nakop.Cim to vysvetlit,to nevim,ale nejspis v tom bude chlast.
Siegfried 24. květen 2006 13:59:52
Berka(24. květen 2006 13:26:47) :
Dyk sem říkal že si v podstatě rozumíme. Nasral tě, nezveš ho :)
Berka 24. květen 2006 13:26:47
Siegfried(24. květen 2006 11:55:23) :
Nekecej, těšíš se na guláš. Luky vezmi s sebou dva až tři.
Hele, řešíme fakt kravinu. V táboře ať si bejká kdo chce, jak chce. Když si najde partičku sobě rovnejch a nevyletí na ně někdo, komu to bude vadit. Ale on je schopnej vyřvávat (a nejen to) úplně kdekoli na veřejnosti, kde jsou cizí, který ho neznaj a než aby to s blbem řešili, tak se raději zvednou a odejdou. A dost možná že už vícekrát nepřijdou. Takhle nějak totiž vzniká názor veřejnosti na šermíře. Znám dokonce i pár skupin, který než aby dělali ostudu na veřejnosti, raději se svlíknou do civilu a chlastaj. A to jsou v porovnání s chováním Hraběte desetinový. Příklad. Jsi hostinskej, máš plnou hospodu hostů, přijde smradlavej dezdomovec a chce si dát pivo. Naleješ mu s tím, že se možná celá hospoda zvedne a odejde? Nebo se na něj vybodneš?
Nebudeme se asi dohadovat, jestli někoho zařadit na kodex, protože se opil, pozvracel, falešně zpíval nebo nepustil stařenku sednout. Napiš za co si o člověku (v souvislosti s šermem) ochoten říct, že je hovado. To si myslím, že je podstatný.
A prosím tě, zkus to napsat tak, abych na to už nemusel reagovat, protože mě to už nebaví.


Agilitas(24. květen 2006 12:09:34) :
Pěkné, ale nereálné. Kauce skupiny dejme tomu 1000,- (vzhledem k movitosti šermířů až, až), na druhé straně narušená statika domu, střecha na generálku, popáleniny 2-3 stupně. Myslíš, že to má cenu? Není lepší akci pojistit?
Siegfried 24. květen 2006 13:20:56
Agilitas(24. květen 2006 12:09:34) :
dost si mě pobavil :) ono to má totiž i druhou stranu, kdo určí co už je a není exces...
A pochybuji, že by se většině lidí chtělo ještě sebou tahat další prachy když jedou někam za svoje někomu vystoupit, že ? Už se to tu párkrát probíralo. Zkus to někde zavést a uvidíš kolik ti přijede účinkujících .)) Jo ty co přijedou budou určitě fajn lidi... třeba jich bude i dvacet .)
Agilitas 24. květen 2006 12:09:34
Co toto řešení:
Kdyby každá skupina co se chce zapojit do bitvy zaplatila, něco jako vratnou zálohu (nebo kauci chcete-li), která by jim byla po bitvě vrácena. Ale v případě excesu by propadla....

Pak by si skupiny své členy sakra hlídali (když de o prachy).

Siegfried 24. květen 2006 11:55:23
Berka(24. květen 2006 11:16:21) :
čus :) rád tě zase vidím, těším se na Mrač :))
Nikde nepopírám že pořadatel má právo na vykázání kohokoliv a asi i bez udání důvodu. Ani nechci obhajovat Hraběte. Jen se mi nelíběj hony na čarodějnice. A večer v táboře vyřvává kdekdo, takže to mi jako argument pro umístění na blackllist nepříjde jako dostačující mravní důvod. Ostatně máme doložené, že kdy způsobil škodu či újmu na zdraví ? A kdo ho a kdy viděl v poslední době nalitého v bitvě ? Naopak mě v tomto směru na Jihlavě příjemně potěšil... nechci tu rozmazávat proč a jak, ale možná vás to udiví, ale odpovědnost v tomto směru má. Naopak sem viděl zranění zpusobená kretenkama co nebyli nalití, ale byli si jisti že musej pořádně bojovat a pečlivě se na to připravují a dodržují prohibici i večer před bitvou aby byli rychlejší a v lepší formě a mohli tě trefit... Takže suďme spravedlivě... budeme totiž také souzeni...
Takže tak .) jo budeš potřebovat půjčit ty luky nebo ne, nebo ještě nevíš ?
Berka 24. květen 2006 11:16:21
Siegfried(24. květen 2006 10:50:53) : Zdravím Tě. Konečně někdo, koho znám. Hele doufám, že uznáš, že je svatý právo pořadatele pozvat na akci pro zvané jen lidi které chceš, popřípadě vykázat z akce veřejné lidi, který dělaj bordel. Zažil jsem Hraběte několikrát při nočním zpěvu a je na zamyšlenou, když ti co zpívat umí odcházejí, muzikanti přestávají hrát, později odcházejí a Hrabě vyřvává ty svý nesmysli dál. Dokáže otrávit pěknej večer většině lidí. Takže řešení nepozvat nebo vyhodit a předejít možným konfliktům. Jenže, jak psal dole Drobek, jsou i horší věci, někdo si zapálí ohýnek Vesuvitem a zdemoluje barák (když nepočítám, že málem zabije sebe). A pořadatel nakonec bude platit léčení tomu blbovi a škody na baráku. To se ti zdá adekvátní?
Siegfried 24. květen 2006 11:09:57
warclilff(24. květen 2006 10:57:57) :
njn jenže na dohalicích není tábor takže některé věci odpadají, že ?
Jo ten tag byl předtím na Matese na na tebe sorry :))
Kuno 24. květen 2006 11:07:26
Siegfried(24. květen 2006 10:50:53) : Předešlý příspěvek byl myšlen velmi obecně..:>}}
A...je třeba pořád něco řešit ne? Nuda je hrozná...
warclilff 24. květen 2006 10:57:57
popravde je mi ulne jedno co se na akcich typu libusin ci kolin deje. Tenhle rok jsem byl jenom na dohalicich, ktere jsou fajn a takovyhle kraviny se tam resit nemusesi, protoze se tam nevyskytujou. A jinou bitvu ani moc neplanuju spis se jen podivat a vyblbnu se na nasi, ktera mozna neni zadna extra elitni, ale zatim si nikdo nestezoval.
A prosim hned me nekamenujte, ze jsem zverejnil jednu chvalitebnou vlastnost hrabete
Siegfried 24. květen 2006 10:50:53
Kuno(24. květen 2006 10:22:27) :
warclilff(24. květen 2006 09:35:49) :
hele chlapi, zase to s tím křižováním nepřehánějte. A srovnávání s Hitlerem je taky už silný kafe :)
Pokud vím já tak ano Hrabě chlastá, a zvedá kdejakou sukni. Obvykle jí, ale před tím zná a chlastá taky s lidma co ho znaj. Pokud vím tak na Kolíně se stalo to, že inkriminované dívky a dámu znal, proto s nimi mluvil. Tedy se nejednalo o obtěžování cizích lidí. Všechny účastníky incidentu znám a je mi jasný jak to zhruba bylo, tedy votravoval, holky to sou ostrý, tak dostal. Kdybych byl u toho asi bych ho vykázal do patřičných mezí. Ale tím to končí.
Letos sem ho nikde v bitvě neviděl v nedobovém kostýmu (renesanci nosí v táboře) a ani sem ho neviděl v poli nalitého. Pokud mu chcete přišívat, že zpívá ožralej a hlučně, tak to můžete ukázat na kdekoho. Na Kolíně pařila celá taverna až do světla a taky si nikdo nestěžuje.Takže to zase s tím odsuzováním nepřehánějte a noste sem konkrétní fakta. Rád se o nich pobavím. Předesílám, že není od nás ze skupiny ani ho neznám celým jménem, jen ho občas potkávám a kamarádi taky asi nejsme. Nelíbí se mi akorát tenhle hyenismus.
Kuno 24. květen 2006 10:22:27
warclilff(24. květen 2006 09:35:49) : Souhlas s tím,že pořadatelé akcí mají svých starostí dost,než aby zjištovali reference o chování lidí,které mnohdy ani neznají.
Hovada se chovají zhovadile právě proto,že je jim to mlčky tolerováno a že se o jejich nevhodném chování NEMLUVÍ.
Je všeobecně známé tzv.BITEVNÍ DESATERO.Ptám se proč ho může většina lidí dodržovat a pár jedinců ne?
Protože dělají pěkné věci z kůže?Protože umí skvěle šermovat,mají dokonalé zbraně,zbroje,kostýmy?Jsou chápáni jako "zasloužilí"šermíři?
To přece NEJSOU DŮVODY k tomu aby ostatní byt ne tak "dokonalí"byli vystaveni jejich neomalenostem,chování,které se příčí tomu,co nazýváme obecnou morálkou,nebo dokonce ohroženi na životě a zdraví.
Mates 24. květen 2006 10:10:17
warclilff:
Věř, ýže nejsem typ člověka, který by druhého soudil z doslechu nebo na základě nějaké pitomosti. Věřím, že bližší okolí na páně Hraběti asi vidí i světlé stránky, ale to, co měl v očích, řekněme hodně slušně nepříčetnost", když se projevil na tom Kolíně, to jsem asi ještě nikdy neviděla. Ten člověk, beze srandy, patří do klece, ne na bitvu. A že umí hezký věci z kůže je sice pěkný, ale tomu, koho napadne, je to platný jak mrtvýmu zimník. Hitler prej uměl taky hezky malovat ;-))
warclilff 24. květen 2006 09:35:49
Takovhle debat jsem na cs precet vic nez dost, at uz jsou o keckarich, ozralech v bitve i tabore, agresivnim chovani v bitve atd. Skoro kazdy o tom mluvi, ale stejne s tim nikdo nic neudela. Organizatori nestihaj, coz se jim vubec nedivim a jeste aby hlidali 100-500 lidi, nemozne. Sermiri sice na nevhodne lidi pred bitvou koukaji opovrzlive a v bitve si do nich bouchnou vic nez by museli, nic mene je nevykazou treba uz jen proto, ze to neni jejich akce.
"WANTED" se muze zdat jako docela zajimava vec, otazka zustava podle jakeho klice se tam budou zarazovat lidi a nebo nekdo bude chodit po bitve a ptat se lidi jestli se onen clovek ma zaradit nebo ne. Nehlede na to, ze pokud nekdo pacha veci za ktere se na tuhle tabulku dostane tak mu to bude podle meho sudu dost jedno.
Jedine reseni tedy je opravdu jezdit na bitvy mensiho charakteru s vyssi kvalitou jako jsou treba Dohalice nebo na akce soukrome ci na bitvy nejezdit vubec.
A pokud jde o hrabete tak zly to neni jen ma obcas svoje chvilky:-) ale ma i svetly stranky opravdu dela pekny veci z kuze a to dokonce i za rozumny ceny.
Magda 24. květen 2006 06:37:50
Drobeček(23. květen 2006 20:13:25) : O veřejné ostudě toho vím víc než dost. Jednou se naši kluci trochu víc připili a udělali dost velkej bordel v táboře. Dost dlouho se pak o nás nesla zvěst,že jsme banda ožralů atp. A nejhorší bylo, jak si k tomu někteří "vypravěči" přidávali další a další historky.
Matty(23. květen 2006 18:46:45) : Co se podnapilých na Kamenici týká, byla jsem tam dvakrát a pokaždé naprosto stejné. Neříkám, aby si chlapi po obědě nedali pivo, ale když jsem viděla jak pořadatelé necčinně přihlížejí popíjejícím šermířům ještě hodinu před bitvou, měla jsem o manžela a kluky docela strach. A výsledek bitvy byl, že se tam vyskytovalo snad největší množství zranění (v porovnání s jinými bitvami podobného rozsahu).
Pravdou je, že pokud se vám něco na bitvě stane, je za to zodpovědný pořadatel. jenže pořadatelé s oblibou tuhle svoji "zodpovědnost" přesouvají na šermíře stím, že jsou (převážně) dospělí, tak ať se sami hlídaj.
Teď už jsem skutečně ujela trochu jinam, ale pravdou je, že lidi, kteří jsou známí svou agresivitou, podnapilostí v bitvách a celkovou nebezpečností, je lépe z bitvy vyřadit.
Dášenka 24. květen 2006 01:04:43
Kuno(23. květen 2006 20:19:44) : Tak dobře ho zase neznam ;-))

kiki(23. květen 2006 22:24:24) : Hraběte si nevšímám už poměrně dloouho, od jistého Zbořeňáku se ke mě přibližuje velmi zřídka a to ještě jenom když mám náladu. Ale uznávám, že každý nemá takhle dobře vyřešeno...

Myslím, že "Wanted" je dob rá cesta, pokud se to povede dobře zorganizovat a rozjet.
Dygestoř 23. květen 2006 23:39:09
Teď na Kolíně ňáký takový debil rozsekl kámošův prst. Kámoš se zvedal a opřel se o záštitu. Ten mágor k němu přiběhl a řek, že má být mrtvý. Sekl ho mrtě přes ruku v koženejch rukavicích a pak asi 2 velký rány do loktu. Neviděl někdo, kdo to byl?
Kral Elfu 23. květen 2006 23:18:30
Ja jsem Kral Elfu, a jsem nejvic.
Mates 23. květen 2006 23:13:06
Náhodou je dobrý, že se ta debata zobecnila. Určitě je víc debilů jako je Hrabě a jak je psáno na jiné diskusi na tomto portálu (prach a ohníček...), pořadatel vždy odnese debilitu účastníků a měl by vědět, koho si nepustit na plac. Fajn, černá listina se nechytla, níže popsaná cesta formou "Wanted" by se chytit mohla. A pokud budou pořadatelé akcí ignoranti a budou si tam takový lidi pouštět, nechť se smíří s tím, že jim slušný lidi budou ubejvat a debilové přibejvat a pak jim teda já osobně pomeranče do krimu nosit nebudu...
Informace o prohřešcích kolegů "šermířů" by se zveřejňovat měly. Češi sice jsme, ale nic nebrání ostatním, aby případného ˇČecha",. přihřejvajícího si polívku a snažícího se očernit někoho, kdo si to nezaslouží, rozcupovali na kousky. Češství někdy spíš spočívá v "mytí si rukou" ve stylu "já to řešit nebudu, ať to vyřeší někdo jinej". Nakonec se neřeší nic a podle toho to taky v Čechách vypadá, že... Já se s tímhle přístupem rozhodně neztotožňuji, je na vás, jak se k tomu postavíte vy. Snad vám to dojde, až vám nějakej vožrala v bitvě přerazí prst jako mojí kámošce, nebo žebra jako níže uvedenému kolegovi...
kiki 23. květen 2006 22:24:24
To je pořád-To u nás ve skupině sme to vyřešili, to u nás je to jinak, to my bychom nikdy... My sme Ti, co na bitvy můžou, my si tam všecky pozvem-ano, organizujte si bitvy a zvěte si na ně lidi. Soukromé a přísně tajné akce:) a užijte si je:)
Tahle diskuze byla původem stížností na Hraběte. Osobně jsem ho viděla párkrát a nesčetněkrát jsem před ním byla varována. Proto mu nikdy pokud možno nepřijdu do cesty. Mates projevila svou stížnost veřejně. Stížnost na určitý čin spáchaný nedávno.ok. Ale proč si tu vy ostatní přihříváte polívku?? Tak si ho nevšímejte! Popřípadě se postavte jemu a povězte mu, co si o něm myslíte. Samy jste tu řekli, že je skoro všude..
a btw. proč nepomůžete organizátorům ty podle Vás individua zkrotit?
Kuno 23. květen 2006 20:19:44
Dášenka(23. květen 2006 20:12:46) : Je křestním Libor?
Matty 23. květen 2006 20:17:05
Hrabě a boty? ... to slyším poprvé. Zatím plet jen pátý přes devátý a nohama. Ale utíká se tématem někam jinam, standartně. Na osobě se všichni dohodly a poznali ho taky skoro všichni. TEN Hrabě je jenom jeden. Lepší by bylo vymyslet co s ním a jemu podobným. To jsou dva velký nešvary hovada a larpaři.
Drobeček 23. květen 2006 20:13:25
Proboha, tady nikdo nechce řešit blbýho Hraběte, kterej se maximálně vožere a prudí lidi. Jenže ono je jenom kousek od toho vzít na akci místo piva flintu nebo meč a udělat průser. Ať už večer, nebo druhej den. Nevím, jestli si uvědomujete, že za všechny prů.... na akci je zodpovědný pořadatel. Takže blb se vožere, něco udělá a sednout si půjde pořadatel. Proto si myslím, že je dobré vědět o všech velkých prohřešcích jedinců i skupin. Ona totiž veřejná ostuda je poměrně spolehlivá prevence.
Dášenka 23. květen 2006 20:12:46
Kuno(23. květen 2006 19:39:11) : překvapivě je to on...znám ho poměrně dobře a jednu dobu si s ním pletli mého drahého bývalého. Inu i Hrabě dokáže překvapit ;-)) Jinka prý taky šije dobrý boty...
koulars 23. květen 2006 19:54:38
Jak uz tady Matty rikal, na Valce Ruzi to bylo bez problemu. Pokud vim, tak na Wothanburgu a jeste nekolika kvalitnich akcich to je taky bez problemu. Na Kolin a Libusin atp. bude moci jet vzdycky kdokoliv, protoze to je organizatorum ukradeny. Cerny listiny apod. jsou celkem kontroverzni a navic, at mi nikdo kdo dela bitvu nerika, ze zrovna ty nejproflaklejsi nezna. Jedinym ucinnym opatrenim je nepozvat, popripade vykazat.
Kuno 23. květen 2006 19:39:11
Dášenka(23. květen 2006 18:56:34) : Velice pochybuji,že by si jen tak pořídil uniformu,ve které je na Faramirově fotce a že nikam nebo k nikomu nepatří.Možná se o tom jen nesmí mluvit...
Dášenka 23. květen 2006 18:56:34
Matty(23. květen 2006 18:46:45) : mám obavu, že Hrabě nikam nepatří a jezdí všude sám za sebe...a dokáže se vetřít kamkoli, pokud mu to připadá jako dobrej nápad. Ale možná, když bude vypovězen jednu sezonu z většiny akcí...inu kdo ví?
Matty 23. květen 2006 18:46:45
Tak jsem si tak přečetl všechny komentáře a s názorem na Hraběte plně souhlasím, ale co s ním udělat? Znechutit mu účast na šermířských akcích? Pochopil by to vůbec? Nevím? Řešním pro pořadatele je zvát si pouze ověřené skupiny a kamarády, to jsme udělali na Válce Růží a všechno bylo bez problémů. Problémem akcí na pozvání je, že se stejně profláknou, začnou se řešit na netu a hrozí, že stejně přijede kvantum pochybných individuí. V tomhle případě je řešením tyto osoby na akci vůbec nevpustit. Tady je problém, že si znepřátelíte některé šermíře a poveze se to s Vámi. Faktem je, že lidi, kteří Vás znají na hromadu různých keců nedají. Dalším řešením je dělat akce přesně dané do určitého období a hlídat si to, ale to je zase další zápřah pro pořadatele, kteří toho mají leckdy už tak dost. Někteří jedinci jsou prostě nepřizpůsobiví a nehne s nimi ani vedoucí. Nám se to v Avalonu taky párkrát stalo, ale my to vždy vyřešilí tím, že jsme se s dotyčnými rozloučili. Po těchto zkušenostech jsme si vypsali vlastní řád kde se řeší chování jedinců na akcích ( bitvy, vystoupení ap.) a kde jsou i sankce za porušení těhle pravidel. Každý nový člen si to přečte a podepíše to aby se pak nemohl vymlouvat, že o něčem nevěděl. Případné vyloučení řeší celá skupina a viník má právo na obhajobu. Je to takový náš malý soud. Nám jde hlavně o jméno skupiny, které je nám svaté a nikdo ho poškozovat nebude a začali jsme tím u sebe .Někde ale nedokáží vylučovat členy a bohužel tím pak trpí celá skupina. Něco se ale vymyslet musí, protože mě osobně na jedné Kamenici podnapilý šermíř nalomil pár žeber.
kiki 23. květen 2006 17:14:59
Pavlix(23. květen 2006 17:09:01) : vzásadě máš lepší nápad než s černou listinou. Pokud vyfotíte ožralýho šermíře jdoucího do bitvy a někam to dáte, každý si udělá obrázek sám.
Černá listina je kapku jak uvržení do klatby a efekt to nebude mít žádnej. Bud se to zvrhne-jak řekl Protiwen-v obvinování každého každým anebo si z toho pár lidí udělá privilegium na ní být.
A co se těch kamenů týče, warcliff a ,,Nesouhlasim" mají svým způsobem pravdu. Jsme přece češi, tak proč si tady nepřisadit?!
Pavlix 23. květen 2006 17:09:01
Hraběte taky znám a taky mě štve ale neni Černá listina už trochu silný kafe. Nezapomínejte co ten název vlastně znamená. Nebylo by lepší spíše udělat tabuly WANTED a tam uložit foto + komentáýř k prohešku dotyčného, i když to taky může dopadnout tak že se nekdo někomu nebude líbyt a aby mu uškodil tak si o něm vymyslý nějakou nevábnou hystorku ( co si budem povídat sme češi ). Hlavně kdo by rozhodoval zda byl spáchán morální prohřešek, pokud by to mělo bejt na každý akci indyviduální tak bych moc v objektivnost nevěřil. Ale to je jenom můj názor takže mě klidně ignorujte.
Drobeček 23. květen 2006 16:57:21
Protiwen(23. květen 2006 16:52:01) : Možná by to mohla být první hmatatelná a záslužná aktivita asociace nebo antiasociace.
Protiwen 23. květen 2006 16:52:01
Jen aby se ta černá listina nezvrhla v kamenování všeho a všech.
Mates 23. květen 2006 16:51:48
Já vím, že dotyčný hříšník měl kdysi v zadku chrastítko, bylo mi to vyprávěno, myslím že to v té hádce i padlo, výsledek však nulový :-(
mac 23. květen 2006 16:46:29
Mates(23. květen 2006 11:06:09) : prý se člověk zbaví dotyčné osoby tím, že před ním zachrastí dětským chrastítkem, tak nevím třeba to zkusit :o)!
Drobeček 23. květen 2006 15:57:12
Faramir(23. květen 2006 15:34:48) : Ať si takovou knihu vede každý pořadatel sám, jen ať se to tady ukáže se jménem, skupinou, popř. fotkou a prohřeškem.
Nesouhlasím 23. květen 2006 15:56:37
warclilff(23. květen 2006 15:44:45) : moje řeč.
Mates 23. květen 2006 15:49:05
Stejně jako jsem ukázala prstem na debila, můžu ti ukázat i armádu slušných lidí. Jasně, chlastaj všichni, nebo dělaj občas kraviny, ale to je jiná věc. Nemyslím, že by se tady nenašel někdo, kdo může zodpovědně sám o sobě říct, že na to má postoj, aby takovou knihu vedl. Někdo, koho všichni nebo většina známe nebo uznáváme. A házet první kamenem vůbec nemusí, to hodí vždy ten, kdo uvidí odpovídající cíl - třeba jako teď já. Ostatní to na diskusi odhlasují a onen DJ to jen bude zapisovat. Návrhy??
warclilff 23. květen 2006 15:44:45
Kdo jsi bez viny hod kamenem
Mates 23. květen 2006 15:17:50
Zase takovej hrdina nejsem, ale díky :-) Každopádně ta černá listina ať už jí vymyslel kdokoliv a kdykoliv by byla dobrá věc. Toleranci jednorázového odpustku shledávám jako přijatelnou. Blbci dělaj chyby, hovada je opakují, takže jo.
Drobeček 23. květen 2006 15:10:38
Magda(23. květen 2006 14:10:28) : Myšlenka Černé listiny se mi vcelku zamlouvá. Podle mého názoru by měla sloužit jako orientace pro pořadatele koho zvát a koho ne. Ideální by bylo, kdyby pořadatel otevřel po skončení akce fórum, na kterém by řekl, které skupiny se akce zúčastnily, jaký byl průběh, jak akce dopadla a který jednotlivec z jaké skupiny udělal nějaký velký prů... Přičemž za velký prů... považuji smrt, těžké zranění, zranění pod vlivem alkoholu, nebezpečná manipulace se střelnou zbraní. O ostatních prohřešcích nemusí organizátor kolikrát ani vědět, protože se k němu nedostanou. To jestli se v táboře nebo v hospodě někdo uráží, nebo polejvá pivem, není až tak problém pořadatele a dá se to vcelku velmi jednoduše řešit na místě. Ale mělo by se to objevit v rámci diskuze účastníků, jak co zlepšit. Myslím, že v dnešní době digitálních foťáků není problém dotyčného vyblejsknout a hodit ho sem i s komentářem, tak jak to udělala Mates. Jelikož Hraběte znám, nemám důvodu jí nevěřit. Pak už záleží jen na organizátorech akcí, zda si tam pustí tyhle týpky, nebo skupiny, kterých jsou členy. Ale rozhodně by se tyhle věci měli dostat ven.
Prcík1 23. květen 2006 14:55:34
Máš-li na mysli diskuzi na Schermu - Alkohol na bitvách - tak tam jsem "Černou listinu" nadhodil (ale už to nějaký pátek bude). Má to pár háčků, nejpodstatnější je - kdo bude mít odvahu se do toho pustit jako první.
Zdá se, že jsi právě udělala první pokus.
Souhlasím s Kunem - jednou může udělat botu každý. Ovšem jsou lidi, kteří jsou tímto vystupováním natolik pověstní, že si "publicitu" tohoto typu zaslouží - a poté bude již pouze na pořadatelích, zda toho kterého člověka budou chtít na akci.
Tou fotkou jsi jej, Mates, trefila.
Apropo, smekám před Tebou podruhé - za řešení, které jsi zvolila na akci (a zde stručně popsala).
Kuno 23. květen 2006 14:42:43
Mates(23. květen 2006 14:27:36) : Jen bych se mírně přimluvil za 1pardonování,všichni jsme lidé chybující,takže 2 krát a alou na černou listinu.
I když...řád je řád,že lieber Siegried":>))
Mates 23. květen 2006 14:27:36
To je super, do toho bych šla. Vlna protestů se možná zvedne od "ohrožených druhů". Tož založmež zde cosi jako šermířské "antidesatero", pojďme diskutovat o kvalifikaci těch, kteří by se i obrázky svých ksichtů měli na takovou černou listinu umístit. Takže já navrhuji bod 1) Kdo jde do bitvy vožralej, patří na černou listinu a bod 2) kdo vyvolívá samoúčelné konflikty a dělá ostudu (do toho se nepočítají běžné či odůvodněné spory). Co? Námitky??
Magda 23. květen 2006 14:10:28
Mates(23. květen 2006 13:51:07) : Pokud vím, tak se vyskytuje na chatu Seznam - místnost šerm.
Odkud je, civilní jméno ani skupinu bohužel neznám, jen vím, že jakmile toto stvoření kdekoli potkám, otvírá se mi kudla v kapse, protože to je přesně jeden z těch týpků, kteří kazí celé šermířské obci reputaci. Co si asi řeknou diváci, když uvidí takvou "příšeru" mezi normálními šermíři? Jak asi vysvětlují svým dětem, co ten v tom kostýmu Lancknechta dělá mezi ostatními "gotickými" postavičkami? Proč se tak klátí ze strany na stranu, blbě se usmívá a každýho obtěžuje?
Kdysi v jiné diskuzi padl nápad vytvořit Černou listinu. Okamžitě se zvedla vlna protestů, podle čeho by chtěl dotyčný ty "vyvrhele" do té knihy zapisovat? Myslím,že je to docela dobrý nápad - jen vytvořit určitá pravidla a že Hrabě je jeden z prvních adeptů. Dokonce bych tam uváděli i fotky, aby si všichni mohli na ně dát pozor.
ž.a.b.ž.a. 23. květen 2006 14:03:11
ten člověk s "vousostřihem" je ten kterého jsem myslel i já. Určitě se s ním dobře kalí o tém žádná, ale já nemám tyhle typy rád a raději se jim vyhnu. V případě, že by někho obtežoval ...no se uvidí jestli budu mít dost odvahy, teď věřím že ano ;-)
Mates 23. květen 2006 13:51:07
Nevím, kdo má či nemá právo na někoho ukazovat prstem, v každém případě já na Hraběte svým prstem tímto ukazuji a říkám mu za sebe: Nepatříš mezi slušný lidi, seď doma na zadku a nelez tam, kam tě nikdo nezve. Doufám, že mu to někdo z jeho patolízalů vyřídí - protože pochybuju, že ta věc v Lancoším kostýmu umí zapnout počítač...
cossack 23. květen 2006 13:49:50
Drobeček(23. květen 2006 13:39:40) : Inu, také bych měl jisté výhrady, ale každopádně se dotčenému Hurónovi omlouvám, že jsem si ho spojil s takovým vyvrhelem jako je Hrabě. Bylo to způsobeno tím, že jsem kdysi nějakého opruzujícího Hraběte potkal v Boskovicích, ale je to už tak dávno, že jsem vlastně zapoměl jak vypadá.
Kuno 23. květen 2006 13:49:24
Magda(23. květen 2006 13:43:34) : Výborně,ještě by to chtělo civilní jméno a hlavně skupinu. Věřím,že budeme všichni překvapeni kdo to vlastně je.
Dášenka 23. květen 2006 13:48:47
Mates(23. květen 2006 13:29:55) : Jo to je Hrabě, v barvách i se svým blbým šklebem ;-)) Tohle je jedne z jeho cca tří kostýmů...
Magda 23. květen 2006 13:43:34
Mates(23. květen 2006 13:29:55) : Tak to je Hrabě. Já osobně se s ním neznám, ale z bitev vím, že jeho doménou je chlastat, "zpívat" a otravovat ostatním život.
Obvykle jezdí ve vybledlém červenočerném kostýmu Lancknechta ve kterém objíždí všechny bitvy, bez ohledu na období.
Tomuto člověku je lépe se obloukem vyhnout. Nejúchvatnější ovšem je, když takové "hovado" vykládá rozumy do televize - na letošním Libušíně byl snad nejvyhledávanější postavičkou - nebo spíš on sám se nabízel okoljdoucím kameramanům, aby si s ním udělali rozhovor.
Jenže bohužel takových postaviček po šermířském světě běhá mnohem víc. Někteří kazí šermířskou reputaci svým chováním, jiní kostýmem, někdo vlastní blbostí. Bohužel se zatím nenašel nikdo, kdo by na něj ukázel před všemi prstem a řekl: "Ty mezi nás nepatříš." Ono je to možná těžké, protože Hrabě se obklopuje lidmi, kteří si z jeho chování nic nedělají, dokonce ho považují za správné a začínají se chovat podle něj.
Zaplať Bůh, nikdy jsem zatím nemusela mít s ním nic co do činění. Jen ho znám opravdu z doslechu a z občasného setkání někde na bitvě, kde je skutečně nepřehlédnutelný.
Drobeček 23. květen 2006 13:43:21
Mates(23. květen 2006 13:29:55) : Bingo
Drobeček 23. květen 2006 13:39:40
cossack(23. květen 2006 13:21:37) : Na té tvojí fotce je Hurón a to je fajn kluk.
Mates 23. květen 2006 13:29:55
To nevím, poznám ho podle toho ošuntělýho kostýmu, případně podle toho jeho blbýho "fousostřihu". Tohle bych spíš viděla že je on ;-)
faramir.oook.cz...
Drobeček 23. květen 2006 13:25:57
cossack(23. květen 2006 13:21:37) : Ani náhodou, podívej se na níže uvedenou adresu, druhý obrázek.
cossack 23. květen 2006 13:21:37
Jak to tady čtu, chtěl bych si udělat jasno.
Je to ON?
www.bitvy.sobosoft.cz...
Mates 23. květen 2006 12:55:21
Prcík:
Já volila způsob, že jsem mu od plic aspoň řekla, co si o něm myslím (nebudu to rozvádět...). Hranice kdy zasáhnout a kdy ne je asi na každém člověku. Otázkou je pouze to, jestli tu hranici a jak říkáš právo tvoří strach ze zamíchání se do konfliktu a dostání přes držku od ožralého slona, nebo případně pokroucený pohled na svět, který - bohužel - vytvořily krávy feministky, které se tváří že všechno zvládnou samy a bez chlapů. Podtrženo sečteno - já bejt chlap a vidět jak jinej chlap obtěžuje holky, tak jdu a zastanu se jich. (A následně dostanu nejspíš přes ústa). Naštěstí chlap nejsem ;-)
Drobeček 23. květen 2006 12:42:18
Hrabě je nechvalně proslulá pražská figura, která zcela dokonale dokáže zkazit každou zábavu a akci. Ať už vystupováním, chováním, rádobyzpěvem atd. Na akce jezdí ač nezván, nevítán. Jeho teritoriem je Praha a blízké okolí (Zbořený Kostelec), ale umí cestovat i dále. Pokud by Vás zajímalo jak toto zviřátko vypadá, velmi zdařilé jsou jeho fotografie na faramir.oook.cz v rubrice Poplesová kalbička u Pedra.
Hraběte už známe, takže na akce ho již nezveme, pakliže přijede, vykážeme. Zajímalo by mě ale, kdo způsobil explozi v té Plzni, resp. z které byl skupiny. Díky za info.
Kuno 23. květen 2006 12:39:53
Prcík1(23. květen 2006 12:29:18) : Díky za upřesnění,to proto až budu pořádat akci,vím koho tam nechci. Tebe se to samozřejmě netýká.
Siegfried(23. květen 2006 12:28:49) : Co jako já???
Lepší by bylo snad von Eichenrode,víc mi to sedí k místu rodiště a civilnímu jménu..:>))
Prcík1 23. květen 2006 12:29:18
Ten popis přesně sedí na Hraběho, který začínal se skupinou Igniferi (ale nevím, zda v ní ještě je či nikoliv).
Jeho historie je zhruba takováto:
- už od počátku proslul jako jeden z největších zpiťárů (koneckonců, jeden "šermířský" vtip zní - "Viděl jsem Hraběho a byl střízlivý.")
- na počátku pořídil jeden jakž-takž vypadající kostým, poté dlouho nic
- po letech (a před lety) pořídil Lancoše, se kterým jezdí dosud (měl ho i na tomto Kolíně)
- jeho "zpěv", nesoucí se táborem zpravidla do půli noci až do rána bílého je taktéž již dávno proslulý
- otázkou je, kdo a co s ním může udělat - nevím, je-li teď v nějaké skupině, kde by si jej ukáznil vedoucí a organizátoři mají zpravidla plno jiných dalších věcí k řešení
- Hrabě je jeho přezdívka
- z Kolína jsem odjížděl již v pozdním odpoledni, svědkem zmiňované scény jsem nebyl, avšak jak jej znám - bohužel to přesně na něj sedí

Inu, jak se říká -Lidé jsou různé - blbé a pitomé.

Otázkou je, Mates, zda ostatní svědky nesoudíš příliš příkře.
Kde by měli vzít právo razantněji zasáhnout a "zpacifikovat" jej?
Kde vede hranice, kdy ještě nechat věcem vlastní průběh a kdy již zasáhnout?
A jakým způsobem jej zpacifikovat?
Jaký způsob jsi zvolila ty (s výjimkou tohoto upozonění - zde smekám před Tvou odvahou na toto upozornit)?
Siegfried 23. květen 2006 12:28:49
A co Kuno von Libensteyn ?
Kuno 23. květen 2006 12:12:22
ž.a.b.ž.a.(23. květen 2006 11:49:34) : Jo ale jsem přesvědčen,že tu jsou lidé,kteří ho znají. Je to vůli s takovými excesy něco dělat.
Pacifikovat ženské je ubohost.
Dášenka 23. květen 2006 12:11:15
Tohohle Hraběte je možno vidět v Praze. Ale myslím, že to za to nestojí ;-)) Jinka ho pod jiným jménem než Hrabě neznam...
Mates 23. květen 2006 11:56:07
Já mám odvahu, ale fakt nevím, kdo je ten kretén, říká se mu Hrabě a na Kolíně byl za Lancoše a to že nevkusně békal do rytmu kytary, by odpovídalo. Na Kolíně řval zrovna tak, koho tím "přivábil" by mě samotnou zajímalo...
ž.a.b.ž.a. 23. květen 2006 11:49:34
Kuno:
no vždyť ona slečna tak nějak řekla, že se jedná o člověka s přezdívkou Hrabě. Jsem přesvědčen o tom, že to není náš Hrabje ze Zlínska, to je slušný otec rodiny :-) ale ten o kom hovoří mi silně připomíná poměrně profláknutou osobu, kterážto například na Jackově minulý rok mne prudila svým neartikulovaným skřekem (nazýváno zpěvem), když jsem hrál teskné babynahánějící melodie Kryla a zkazila mi tak veškeré snažení. Jiných konfliktů jsem s ním neměl, ale jestli je pravda co říká Mates, pak je to idiot :-)
Kuno 23. květen 2006 11:28:38
Mates(23. květen 2006 11:06:09) : Myslím,že je NUTNÉ zveřejnit jména a i popis takovýchto takéšermířů včetně toho ze kterých skupin jsou.K tomu ale musí být odvaha.Máte ji?
Mates 23. květen 2006 11:06:09
Nikdy jsem do diskusí na tomto místě nepřispívala, ale na Kolínské bitvě jsem byla svědkem něčeho, co mě k tomu více než motivovalo.
Jsem novopečená členka šermířské komunity, kecky sice nenosím, ale mnohé záležitosti mě stále přivádějí v údiv. Jezdím na akce jen krátce, ale již po několikáté jsem se setkala s osobou, která si nechá říkat Hrabě (netuším, zda je to jméno či nick). Pokaždé mě ten člověk šokoval svou neopakovatelnou blbostí, minulý víkend však měl opravdu "grády". Zatím jsem neměla důvod domnívat se, že civilisté, nasazující na šermíře, můžou mít v lecčems pravdu. Ale setkání s páně Hrabětem mi vzalo iluze.
Už jsem ho párkrát viděla, jak jde do bitvy vožralej na káry, což považuju za vrchol debility jak z jeho strany, tak ze strany organizátorů, že to dopustí (nutno podotknout, že do Kolínské bitvy letos nešel, aby nedošlo k omylu). Ožralost se zbraní v ruce ale není to jediné, co se tomuto člověku (raději bych řekla hovadu, ale chci zachovat jistou úroveň příspěvku...) dá vytknout.
Na Kolíně jsem byla svědkem toho, jak tenhle člověk - opět zlitej - u Zuzany napadl dvě holky a jednu starší dámu (!!!) a to nejprve slovně a později i fyzicky. Byl úplně namol a dost nevybraným způsobem si vynucoval konverzaci. Byl slovně odkázán (slušně) do patřičných míst, ale nebylo to nic platné. Pokračoval dál a zašel tak daleko, že bylo zjevné, že chce vyloženě vyvolat konflikt. Když holky pochopily, že se ho jinak nezbaví a navíc když urazil onu starší dámu, ty dvě mladší mu jí obě natáhly pěstí, až azvrávoral.
To, že je pak náš šermíř-hrdina polil plným pulitrem piva a vykřikoval, jak je šťasten, že se mu povedlo zkazit jim večer, ponechám bez komentáře. Na to není co říct, snad jen : Blahoslavení chudí duchem a jejich je království nebeské...

A zde se dostávám k důvodu svého příspěvku - protože už z minulých akcí vím, jak se "rytíř" Hrabě chová k ženám, nezbývá mi, než těm holkám zatleskat. Ba ne, ještě něco: Vy všichni "chlapi", co jste byli u toho, jen jste stáli a čuměli a neudělali jste nic na obranu těch holek, byste si tu ránu možná zasloužili taky.

Martina Tesařová

webmaster