Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Pravidla dřeváren - Rodiště hadráků???

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Kamashe 06. duben 2006 20:51:11
no jak ja to vidim...ehm nic proti ncemu a uz vubec proti zeleznejm bitvam...ale panove od dreva tvrzeni cituji:"Komu přijde takovýto boj příliš měkký, ať jezdí na železné bitvy!" konec citatu. Je picovina ano P.Í.Č.O.V.I.N.A(omluvte ty archajicke vyrazy v mem prispevku, ale jinak to nejde) ALE na zeleznych bitvach se sermuje.
Proste "normalni" sermir pravidelne chodi na treninky a sve dovednosti se snazi zlepsovat a to na zaklade dovednosti sdeleni nekoho kdo je ma hlubsi a zazitejsi a take zbranemi, ktere jsou svoji historii vice nez osvedcene. Takze, kdyz vam nekdo bude mavat molitanem prilis tvrde, tak ho poslete do hajzlu a ne, ze ho ne na NORMALNI bitvu...
Nevim ale Kolejnicovy Geroj je tvor z rodu Drevaku, ktery by mel byt ukazovan maximalne tak v ZOO a nejepe v pavilonu opic:))...
Lord.Egon 04. duben 2006 14:35:06
Řezník(04. duben 2006 14:07:34) : Mno jasan nehledě na to že pokud se dotyčný člověk ještě neumý krýt mno tak je zaděláno okamžitě.Chtěl jsem jen říci to že prostředí v dřevárnách se nedá srovnat s prostředím v železe.Vnitřní záležitosti obého je záleží čistě na učastnících bitev a akcí. A jak zde podotkl Galahad jde o to že pokud protivníka znáš, můžeš trochu přitvrdit nebo nejlépe pro oko divákovo najet secvičenej souboj, ale pokud protivníka neznáš nemůžeš do něj začít řezat jako hluchej do vrat protože nemáš tušení kdo proti tobě stojí a zvolíš opatrnější taktiku dál není od věci prohodit pár slov a i jakási domluva může pomoci k odstranění ztrát na krvinkách(pokud je to totální dřevo a bohužel i tací jsou i když je zkušenější šermíř pozná na první pohled). Pochopitelně jde o železo ve dřevě se asi těžko budeš s někym dohadovat když ho máš v rámci hry a herních pravydel praštit.
Galahad 04. duben 2006 14:14:43
Řezník(04. duben 2006 14:07:34) : S tim moc nesouhlasim. Mezi lidma co jsou v celoplátech to je samo v poho. Ale neumim si představit nikoho kdo by vrazil či jen lehce ťuknul štítem do někoho kdo na sobě má jen ty rukavice a přilbu a nějakej kostým ultralehkooděnce (slámožrouta...) Pokud šermuješ s někym koho znáš tak si dovolíš mnohem víc. Ale pokud by tam byl nějakej keckař Aragorn tak by asi úplně zdraví nevyvázl kdyby dělal fakt prasárny.
Řezník 04. duben 2006 14:07:34
Lord.Egon(04. duben 2006 13:30:11) : To sice jo, ale na normální bitvě si prostě můžeš dovolit víc věcí. Na "železný" bitvě nepotkáš 30ti kilovou slečnu, která tě bude chtít zabít, šermující maj taky lepší vybavení a nemusíš se rozpakovat ťuknout do přilby nebo dát někomu šťouchanec štítem. A kdyby za mnou někdo přišel, že jsem mu roztrhl prst, tak mu můžu s klidným svědomím propláchnout hubu pěstí, protože neměl rukavice a může si za to sám...
Lord.Egon 04. duben 2006 13:30:11
Mno asi takhle hovada by se měli odstranit jak z železa tak ze dřeva a to bez kompromisů. Jinak není třeba toto tema rozvádět dřevo je dřevo a železo je železo každý má svoje pravidla a svoje kostými (nelze srovnávat)Lidi by měli pravidla dodřovat u obou!
iceman 27. březen 2006 01:17:07
ahoj zaujala tato diskuze na téma o "nebezpečných šermířích" nebezpečný je každý pokud chce být nebezpečný viz. má babička se smetákem. Myslím však že jedinou obranou proti těmto lidem je buď jim ukázat ,že to co způsobují jiným se lehce může stát i jim a nebo tyto lidi izolovat ze svého středu a zamezit jim přístup na akce, kde si chceme hrát.Sám doporučuji to druhé. Chci říct ,že každý kdo chce volně šermovat musí krom svých šermířských kvalit pěstovat především svý sebeovládání. Přece když mám vycvičenýho válečnýho koně tak s mín nemůžu projet skrz lidi ,i když to jde, i když se tak bezpochyb bojovalo .
iceman 27. březen 2006 01:16:24
ahoj zaujala tato diskuze na téma o "nebezpečných šermířích" nebezpečný je každý pokud chce být nebezpečný viz. má babička se smetákem. Myslím však že jedinou obranou proti těmto lidem je buď jim ukázat ,že to co způsobují jiným se lehce může stát i jim a nebo tyto lidi izolovat ze svého středu a zamezit jim přístup na akce, kde si chceme hrát.Sám doporučuji to druhé. Chci říct ,že každý kdo chce volně šermovat musí krom svých šermířských kvalit pěstovat především svý sebeovládání. Přece když mám vycvičenýho válečnýho koně tak s mín nemůžu projet skrz lidi ,i když to jde, i když se tak bezpochyb bojovalo .
Galahad 13. březen 2006 20:38:50
To je určitě problém, ono i když maj ten meč obalenej co vim, tak s nim jde udělat slušná neplecha... A aby nedejbože neprohrál tak začne i bodat, ne??
Wooden 13. březen 2006 16:23:27
No já si myslím, že s těma železárnama pro hovada to nebude tak od věci. Viděl sem jedno hovado a to šermovalo mečem(dřevěným) fakt silně. Na otázku proč to dělá odpověděl, že když je v úzkých, jede silně. Když by jel takhle silně železem, nejenom, že by po chvilce zdechl na vysílení, ale nyvíc by mu stačilo jednou netrefit a protočil by se jak holub na báni (a zdechl by zase ;-). Je to zlo, když si nabušenej pětadvacetiletej chlap vezme dřevo a chce malejm klukům dokazovat, jak je silnej...:-(
StoupaHroznY 13. březen 2006 14:37:41
Peccato(13. březen 2006 11:55:47) : Ale kdyz to bude keckar, at jede na Libusin mezi plechvky a oni ho ty roupy prejdou:-DDD
Peccato 13. březen 2006 11:55:47
Jasně, když je někdo nebezpečnej s obalenym klackem, dejte mu do ruky železnej meč. Vskutku geniální ...
Galahad 13. březen 2006 08:36:43
No, mě to tak trochu přijde, že pokud je někdo hovado na dřevárně, ať jede na železárnu :o)
Tenerbiss 13. březen 2006 07:31:58
Tady jde o to, že na dřevárnách většina lidí nemá žádnou zbroj, takže zranění štítem by bylo bolestivé ( ne, že by ve zbroji nebylo ) a to s tím lukem je kvůli slabému nátahu. Velký nátah na dřevárnách není povolen, většinou jsou to luky-flusátka .
stopař 12. březen 2006 15:47:32
Ve většině případů se na histor. bitvách snaží lidé dodržovat jistá pravidla,která jsou sepsaná např. v časopise Herold, nebo dodaná pořádající stranou.Co se týče používání štítu k útoku,nebo prorážení řad,nesetkal jsem se osobně s mnoha případy ,kdy k tomuto došlo.Je však pravdou,že čím pestřejší akce = zajímavější pro diváky.Razím však názor, že takovéto akce mají být předem nacvičené a dohodnuté,aby se předešlo zranění.
Četl jsem ty pravidla pro dřevárny a celkem je chápu,určitě mají něco do sebe.Mám drobnou poznámku k bodu 11 Kdo ví že je blbec atd...,nedával bych mu do ruky žádnou střelnou zbraň,je to mnohen nebezpečnější něž si může vůbec uvědomit.Ať dělá radši kronikáře,barda atd.Prostě někoho kdo to všechno jen pozoruje a bude klid.
Vulpes 10. březen 2006 18:45:20
Dodatek: Příručka jak by se měli chovat se týká pouze dřeváren.
Vulpes 10. březen 2006 18:44:07
Na odkazu www.b5a.cz... je taková příručka jak by se měli chovat na bitvě. Nejvíc mě ovšem zarazil bod 14) Zásadně se nesmí útočit štítem, nebo jakkoliv fyzicky útočit, nebo i jen proskakovat či prorážet řady. Znalci mohou namítnout, že tato omezení jsou přece nesmyslná, že přesně takhle se přeci bojovalo! Ano bojovalo, bojovalo se tak, abyste toho druhého co nejrychleji zabili, nebo aspoň zmrzačili. Pro ty co si toho ještě nevšimli si dovolím poznamenat, že cílem účastníků není se navzájem zmrzačit ani zabít, ale že si na boj pouze hrajeme a je proto třeba respektovat určitá bezpečnostní omezení. Kdo je natolik neschopný šermíř, že nedokáže soupeře porazit bez toho, aby proti němu používal zakázané způsoby boje, které ten druhý nečeká a odmítá je sám používat, ať zůstane doma. Komu přijde takovýto boj příliš měkký, ať jezdí na železné bitvy!

To ve mě vyvolává dojem, že pokud někdo na dřevárně šermuje jak hovado ať jde radši na železnou bitvu, myslím, že některé lidé se takle dají poznat hned. Zajímal by mě váš názor, názor šermířů.

webmaster