Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Boty, románské kostýmy a focení do filmu

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Kain 04. říjen 2005 11:13:23
Já neříkám, že shrábnete, já říkám, že mi to tak z původní nabídky vychází, proto se ptám:-) Jestli se jedná o záležitost skupinky nadšenců, pak to chápu a držím palce...
Jenny 04. říjen 2005 10:33:42
Díky všem nadšencům, co se přihlásili! Kontakty jsem si pečlivě uložila, a až budu vědět, kolik lidí, kdy a kam bude pan režisér potřebovat, ozvu se. Kdybychom snad ale každého z vás nepozvali hned teď na focení, nenadávejte nám prosím, že jsme "velký huby" a národní podnik Slibotechna, a mějte trpělivost. Na fotkách opravdu žádné davovky nebudou, ale zato už jste všichni uložení ve složce FILM, kde bude později potřeba lidí hromada :o)
Manfred, případně i jiní: můj mail je jennynowak-zavináč-mybox.cz

Prozatím děkuju všem, a protože se - tady i na můj mail - přihlásilo už dost šermířů, můžeme tohle téma nechat zesnout v pokoji a propadnout do spodních vrstev historie.... :o)
Ještě jednou díky všem!!!
Bors 03. říjen 2005 23:24:50
Jenny: taky bych to bral, proč by ne....sice teď lítám mezi různejma obdobíma,ale něco na románce bych zkompletovat moh, kdyžtak budu vyplňovat místo v zadních řadách :). Pošli prosím nějaký to info na petr_stefan/zavináč/centrum.cz
Faramir 03. říjen 2005 21:42:13
Jenny: taky bych do toho šel, pokud bude nějaký rozumný termín. Pošli mi kdyžtak na email faramir [zavináč] centrum [tečka] cz kdy a kde by to mohlo být. Vybavení na románce mám (teda kromě toho stanu ;-))
Manfred 03. říjen 2005 21:38:30
Jenny(03. říjen 2005 20:10:31) : Určitě bych se rád zúčastnil. S vybavením není problém. Pokud by jste měli zájem, napište e-mail a já pošlu fotku a seznam vybavení.
Skřet 03. říjen 2005 20:43:07
Pokud vyjde rozumný termín, tak bych se asi taky přidal, když tu tak vidím Siegfrieda a Palcáta..
Vybavení je spíše 10. stol., ale zato komplet včetně stanu a sesle (aspoň doufám, že se mi to ještě nerozpadlo..:-) )
Pár fotek pošlu na mail.
Jenny 03. říjen 2005 20:10:31
Kain: V podstatě máš pravdu, ale abychom vůbec nějaké peníze od investorů získali, musíme mít ty propagační fotky. Do těch zatím investujeme svoje prostředky, které na honoráře "modelů" bohužel nepostačí. Ti, kteří se zúčastní a budou mít zájem, můžou potom hrát i ve filmu. Pokud hotová věc něco vydělá, dostanou zaplaceno všichni. Netuším, co tě vede k domněnce, že "všechno shrábnem my", ale jen těžko ti to můžu vymlouvat. Těch pár kamarádů, kteří nám už účast na focení přislíbili, to berou jako stejnou zábavu, jako je třeba účast na bitvě. Přijedou, nechají se namaskovat, vyblbnou se v kostýmech, povykládáme, rozejdem se... Zatím v tom opravdu nic jiného není. Samotné natáčení, až na ně dojde, bude skutečně něco jiného - i s těmi honoráři pro kompars a se vším, co k němu patří.

Ratatosk: No když hlavní hrdina bude tím, co někoho odradí, tak to se prostě nedá nic dělat :o)

Siegfried: Ahoj!!!! Nooo, napakovat se, jak hezky pravíš, není naším cílem číslo jedna, to vskutku ne, ale banda nadšenců není tak docela přesný termín. Režisér je každopádně profík, stejně jako lidi z jeho studia. A jelikož ti všichni se filmem živí, prodělali by jen velmi neradi :o)
Za slušivé foto Palcátníka děkuju, a v šermírně se snad někdy taky ukážu - už jen proto, aby se Lars radoval, že už mě nemá "na place", ale jen na židli u dveří :o)))
Siegfried 03. říjen 2005 16:26:12
Kain(03. říjen 2005 15:35:30) :
Myslím že se jedná o jiný typ projektu než zde uvádíš. Spíše jeto veliká snaha pár nadšenců (doufám, že se Jenny neurazíš), udělat něco co by moc chtěli a spíš na tom prodelaj kdeco než že by se napakovali... Tak do nich tak nepal :)
Jenny: Palcátníka možná znáš, je ted u sentimentů... tady ho máš live: www.oook.cz... je to jeho oblíbená gotika takže tohle na románcích neužiješ :)))
P.S. příjdeš někdy na trenink ?

Kain 03. říjen 2005 15:35:30
Mi to nedá, abych se ještě jednou nezeptal: není to tak, že investor nese riziko? Vyrobí film a pak ho pouští lidem a čeká na zisk? Scénárista nejdřív investuje práci do scénáře a pak ho zkouší udat? Nemělo by to být tak, že investujete své peníze, najmete lidi, protože věříte, že budete úspěšní a finance se vám několikrát vrátí? Nebo nevěříte? Vždyť i komparsistům se platí, když jsem dělal před lety kompars k Doktorovi Živagovi, dostal jsem 500 na den a jídlo, a to jsem měl erární kostým a pušku. Nemyslím to jako urážku, tak to neber, ale zjednodušeně mi vychází tohle - přijeďte za své, doneste své vybavení, obětujte svůj čas a když se to povede, všechno shrábneme my:-) nebo je ve věci ještě něco jiného? Ti lidé budou v tom filmu hrát? Som z toho voľaký zmätený...:-(
Ratatosk 03. říjen 2005 14:30:26
Jenny: Já ten tvůj román znám. Ale je možné, že příběh, kde hlavní postavou je upír (pokud se nemýlím), někoho odradí z toho důvodu, že to nebude historický film (i když děj je zasazen do Čech v 11.st. ).
Navíc je zde ten problém, co už napsal Wothan a Kain.
Kain 03. říjen 2005 08:06:02
Jenny Nowak? To je ale známé jméno, zvláště dlouholetým čtenářům Ikarie:-)) Ale jinak souhlasím s Wothanem...kvalitní lidi přijedou, když je motivujete. Nekvalitní kdykoliv, ale pak by ti IMHO kvalitní nechtěli mít s tím podnikem nic společného...
Jenny 02. říjen 2005 18:15:59
Wothan: Díky, to zní skvěle. Na samotné focení špičkové vybavení nepotřebujeme, ale na natáčení, které začne nejdříve v létě nebo na podzim, už samozřejmě ano. A to už bychom vás pochopitelně mohli taky zaplatit. Na vaše stránky se podíváme, na oplátku nabízím náhled na svoje: www.nowak.wz.cz, kde je zmínka i o projektu (samostatné stránky filmu se teprve připravují). A abyste na mých webovkách nemuseli dlouho hledat ve vydaných knihách, jedná se o filmové zpracování románu Jiná rasa inspirovaného skutečným archeologickým nálezem "upírského" pohřebiště v Čelákovicích u Prahy. Tak doufám, že právě tohle nebude jeden ze scénářů, před nimiž byste v hrůze prchli :o)

Palcát: Tak tě vítám jako ozbrojence čelákovického dvorce :o) Ale vážně. Pošli mi prosím mail a taky odkud jsi - fotit se bude o víkendech od konce října do konce listopadu převážně v Praze a okolí, možná na Lipnici, pak asi taky v Nymburku. Až z Moskvy dorazí pan režisér, domluvíme se a dáme vědět.

Bozha: Děkuju za adresu a za nadšení - my si tě taky budem rádi prohlížet :o))) Jinak platí totéž, co jsem napsala Palcátovi

Jo a pánové, nemohli byste poslat nějaké své slušivé foto na ukázku? Chápejte, jestli z vás uděláme líbivého hošíčka nebo zarostlého hromotluka :o) Adresu mám: romania-zavináč-tiscali.cz
Budu se těšit.
Bozha 02. říjen 2005 15:55:26
Jo, to se mi líbí. Děsně rád se prohlížím na fotkách, vybavení jest. Jenny, až budeš vědět co a jak, pošli mi mailika na bohdan§zavinac§atlas§tecka§cz
Palcát 02. říjen 2005 14:32:45
Já do toho jdu. Příjde mi to jako dobrá sranda :-) Vybavení mám...
Maršálek 30. září 2005 17:36:51
Jenny(30. září 2005 16:44:35) : jak doporučuje Ronšperk, nenechte se odradit :-) Pokud jde o nápad točit si vlastní filmy ve vlastní režii, poměrně dost zkušeností s tím má SHŠ Páni z Lipé, kteří se tak baví již řadu let (home.tiscali.cz... Možná by stálo za to je kontaktovat a případně si i nechat poradit.
Jenny 30. září 2005 16:44:35
Ronšperk: Dík za podporu, ale klidu zatím nepozbývám a tak lehce se obvykle taky nevzdávám :o) Jen mě to trošku překvapilo. Myslela jsem, že šermíři jsou víc "pro každou srandu". No ale jak pravíš, uvidíme.
Ronšperk 30. září 2005 15:54:39
Jenny(30. září 2005 15:36:59) : Jenny klid. Myslím, že dudáček to nemyslel nijak zle. A nevzdávej se svého cíle po konfrontaci s třemi lidmi. Drž se ho. Dle mého je to zajímavý nápad a jsem moc zvědavý zda se vám povede. Držím palce.
Jenny 30. září 2005 15:36:59
Dudáček: A co je na tom tak hroznýho??? Není náhodou takový natáčení historicko-fantasy filmu skoro stejný "hraní si na něco" jako třeba dřevárny a - zabijte mě - i železný bitvy? Sejde se dobrá parta bláznů do historie a příběhů, a ještě k tomu vytvoří něco, co může potěšit zas jiné.
No ale vidím, že jsem se těžce zmýlila, když jsem tady doufala nalézt ty správné nadšence. Tak sorry, opravím své iluze a budeme hledat jinde...
Dudáček 30. září 2005 11:35:22
Jenny(30. září 2005 09:52:04) :
AHA, tak to vypada ze se tu zacina tvorit nova odruda sermiru, misto jezdeni na bitvy si budou natacet filmy. Taky dobre jen tak dal.
Jenny 30. září 2005 09:52:04
Lucius: No já nevím, jestli jsem "upadl(a)" nebo ne, ale pravda je prostě taková, že zatím ty peníze nemáme. Film to sice bude profesionální, v koprodukci s jedním ruským studiem, ale o státní podporu žádat nechceme a grant nám nedají, takže budeme shánět soukromé investory. No a ty budeme obcházet právě s těmi nafocenými materiály, aby si dovedli představit, o jaký film se vlastně jedná.
A s těmi keckaři je to taky trochu složitější. Nikdo samozřejmě nebude fotit detail junáka v máminým prostěradle a králíkem omotaných kanadách, ale pokud by onen dotyčný měl třeba - plácnu - kus hezké kožešiny a čelenku, nic nám nebrání, postavit ho někde zády k objektivu a vyfotit jenom po ramena coby "sloužícího v pozadí"... Jde o aranžované fotky, nikoli bitvu nebo reálné vystoupení.
No a my všichni včetně profíků na tom nejenže děláme zadarmo, ale ještě do toho investujeme vlastní prachy. Ten film totiž chceme udělat a zatím je to ještě lepší zábava než jezdit do bitev :o)
gormie 30. září 2005 08:52:42
Lucius: ... zato kdyby to bylo za prachy, tak by o to keckaři určitě zájem neměli. Nebo jak jsi to myslel?
Jiri Lucius 30. září 2005 07:34:39
Jenny(29. září 2005 18:10:08) :
Si trochu upadl, ne ? Copak to je za firmu ktera chce tocit film a chce poridit propagaci zadarmo, v takovem pripade tam bude snuska keckaru kteri jsou na to vymasteni dost by do toho šli.
Jenny 29. září 2005 18:10:08
Koncem října a v listopadu proběhne v Praze a okolí fotografování propagačních snímků na film odehrávající se v 11. století v Čechách. V rámci tohoto projektu sháníme
1) kontakt na výrobce obuvi
2) šermíře a nadšence všeho druhu vlastnící románské, případně velmi raně gotické kostýmy, předměty či zbraně, a ochotné (prozatím bohužel bez honoráře, jen pro čest a slávu :o)))) se nechat maskovat, fotografovat, zapůjčit oblečení nebo se jakkoli jinak zapojit "do hry".
3) Tip na hrad, kde by se dalo (a smělo) fotit v interiéru

webmaster