Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Cestovní pojištění při akci v zahraničí

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Maršálek 10. leden 2005 23:46:34
Krug(10. leden 2005 23:20:11) : na Grunwald jezdíme pravidelně a tak ti poradím, aby jsi to neřešil a prostě jel. S organizátory se sám nedomluvíš, mají pro Čechy koordinátora - "Medvěda"z Prahy a zdvořile tě na něj odkáží. My se s ním kdysi rozešli a teď jezdíme jako hosté litevského velkoknížete - Fjodora, který je zase koordinátor pro Bělorusko, Rusko a Litvu. Ovšem to nám dává toliko pohodlný status hostů, o které je Fjodorovými lidmi pečováno, v praxi tam jezdí několik našich skupin samostatně a také projdou :-) Jen oželí slavnostní přemarš, který je ovšem opravdu pěkný a důstojný - tam je heroldem vyzvána každá družina a korouhev k předložení zvacího listu. Je to takové velmi důstojné představení se ostatním. Pokud pojedete sami, jen si sami zajistíte stravu a cestu. Organizátoři požadují kostými a zbroje od pol.14.st. do pol.15.st. + samozřejmě disciplínu. Oficiální stránky Grunwaldu jsou: www.grunwald.olo.com.pl...
Fjodorovi stránky jsou: www.bel-knight.com...
Přeji hodně štěstí.
Maršálek 10. leden 2005 23:32:51
mascha(20. září 2004 14:50:48) : docela jsi mě pobavil tím pokousáním tuleněm, ale potvrzuji tvé zkušenosti, kolega restaurátor Švamberk má totéž pojištění a s ním jen dobré zkušenosti. Ostatně troufl si s ním i pracovně do Kremlu - pokud by spadl ze střechy některého z paláců a pobodal se špachtlemy, skalpely a štětečky odloženým v kapse, nepochybně by to vydával, když ne za pokousání gardistou, pak za úraz při turistickém slézání právě jednoho z paláců :-).
Krug 10. leden 2005 23:20:11
Zdravím.
Nechci zakládat novou, proto se snažím využít této diskuse.
Prosím někoho kdo jezdí do polska na Grunwald zda by neposlal kontakt na pořadatele. Popřípadě neporadil jak se tam může naše skupina dostat.
mascha 20. září 2004 14:50:48
já mám průkaz rakouské horolezecko-turistické organizace OEAV Alpenverein. Součástí členství je celosvětové pojištění všech sportovních a rekreačních aktivit, včetně cest na ně a z nich.
Členství se dá koupit u nás běžně v CK Alpy. (www.alpy.cz... ). Je roční a stojí 1840,-
Šermířské úrazy nejsou (zkušenost kolegy) klasickými pojišťovnami nijak ochotně propláceny ani doma, natož v zahraničí a byl s tim problem.
OEAV garantuje všechny sporty včetně výslovně rizikových. Každý rok vydává mimojiné i brožuru s nejkurióznějšími proplacenými úrazy (pokousání tuleněm, probodené stehno při hodu oštěpem...) Já sám jsem využil OEAV při dobrodružném seestupu z Matterhornu vrtulníkem. Všechno platí ihned a bez keců (vrtulník, nemocnice v Zermattu a letenka domů), nejsou třeba žádné peníze, jen kartička.
Takže já bych nesouhlasil s tím, že šerm nepatří mezi nebezpečné aktivity a osobně doporučuju OEAV, jako velmi nestandardní pojišťovnu.
(Oni například sami doporučují při jakékoli cestě autem, mít v kufru tenisky a tenisovou raketu. Jakmile se vybouráte, tak vaše zranění bude spadat do kategorie "cesta na sportovní akci" :-)
maser 17. září 2004 18:34:17
V tom ti neporadím, páč to děláme steně jako vy (akorát u jiný poj.)
Puskin 17. září 2004 02:51:55
Aleluja lidi.

By mne zajimalo, jak a kde sjednavate cestovni pojištění, pokud vystupujete v zahranici. Asi vsichni vime, ze historicky serm nespada do kategorie nebezpecnych aktivit (neznam presny termin) jako třeba akrobacie na lyzich, bungee jumping, ... , takze se lze pojistit jako bezny turista. My to resime u VZP za 14 kc / den (bezne 17, ale pokud to objednavame na IC, tak daji skupinovou slevu). Myslim si ze to je parada, ale zajimalo by mne jak to resite vy. Myslim si ze moznosti je vic ale nevim o nich. Podelte se prosim. Dikec Puskin..

cenik cestovniho pojisteni VZP zde - www.pvzp.cz...

webmaster