Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Zbořeňák 2004

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Müscha 30. srpen 2004 21:58:35
Siegfried: Naprosto tě nechápu, copak je normální na historickou akci jít vystrojený jako nějaký součastný houmelesák a říkat tomu dobové oblečnení? Když nemám vybavení, tak nikam nejdu dokud ho nemám a nebudu ze sebe dělat idiota a z lidí co na to koukají taky. Podle mě je naprosto logické v první řadě pořídit dobrý kostým a nedělat plechovku s gumákama (taky už jsem na to narazil): Takhle si jezdi na dřevárny a jiné fantasy akce a NE na historické akce! Tohle prostě nemůže soudný člověk udělat. Věř tomu nebo ne, tak spoustu věcí si můžeš vyrobit sám a nenakupovat u "židů" Na tohle není omluva!
Wothan: Kdyby se to udělalo nějakou veselejší formou tak by to určitě muselo mít úspěch, skvělý nápad. Teď jen doufat, že se jim to povede zrealisovat....
Xandra 30. srpen 2004 15:08:10
Siegfried(30. srpen 2004 14:52:45) : aj predsedo, ty jsi komik:-)))ale vtipnej:-)))) Večer tě zasadíme, třeba z tebe něco vyroste:-)
Siegfried 30. srpen 2004 14:52:45
Je se mnou konec... jsem zničen... můj svět tepláků a falešných králičích kožek je prán na veřejnosti... ochh snad nikdo nepozná že mám plastikový meč, je hezky sříbrný a rukojeť má ze zlata...
Ale bylo to hezké představení, měli jsme taky kroužkovky pletený z vlny :-))
Siegfried 30. srpen 2004 13:55:15
Xandro, Xandro, teď si ze mě udělala po zásluze pitomce korunovaného, teším se, že dnes zemřu tvým mečem....
Jak jinak je, bolej mě pekelně záda :-) napiš email :-)) ať tu nespamujem...
Xandra 30. srpen 2004 13:08:09
Siegfried: Si piš, že ti vynadám...
Pro ostatní: Uznávám se za keckaře, od příští sezóny na sobě zapracuju, abych se nemusela stydět... ani za kostým, ani za techniku:-) Mějte se fajn. (hypotetický studentík)
Kain 30. srpen 2004 12:51:08
Zatím je to na pořadatelích...ale až dospěje úroveň vybavení z požadavku na vnitřní potřebu účastníka, tak bude dobře. Až nebudou kanaďani a keckaři přemýšlet, co jim projde, ale v čem nebudou nepatřiční a co by mohli zlepšit. Ne jak co ošidit, ale jak svou úroveň povznést.
Siegfried 30. srpen 2004 12:27:49
Wothan: Ó sypu si popel na hlavu a klekám na kolena otevřel si mi oči... konvertuji na Wothanistickou víru.... letos už nikam takhle nepojede a příští rok už bude v pořádku, já budu celou zimu šít z kůže a látek abych napravil i jiné naše nešvary... Ó svatý Wothane jen s tebou budeme spaseni a pozvednuti k lepší úrovni hist. šermu v čechách.
:-) Doufám, že sem se tě tím nedoktl a přispěji tvé kanonizaci:-))
Fajn jestli si našel v mém předchozím příspěvku nějakou aroganci tak jsem si formu a tón tvé odpovědi zasloužil. Mohu tu snést hromadu dalších slov na svojí obhajobu. Ty asi taky. Takže bych to ukončil. Já to vidím tak, že na tomhle se neshodneme a už nehodlám ztrácet čas psaním. Doufám, že na požadavcích na bezpečnost se nadále shodujeme a budeme usilovat o jejich obecnou platnost.
Siegfried 30. srpen 2004 11:27:08
HAHAHA takže sem to psal asi třikrát jak je to dlouhý tak mi vždycky vyexpiroval login.... a sem blbej tak sem si to ne zkopíroval....
a hned tu mám první opravu....
řádek 3: samozřejmě dnes nikoho nechceme zabít nebo ranit, takže nevykryté rány musíme být schopni zastavit (nedotáhnout, bezpečně zpomalit, ale nemělo by to být na úkor techniky).
Siegfried 30. srpen 2004 11:22:05
Alistaire,Karlos,Kain:
Mno já si myslím, že pokud někdo chodí na treninky šermu, tak je pořadí priorit výstroje: meč, rukavice (stačej dobrý kožený - na bitvu radši plechový), přilba. Aspoń tedy já zastávám názor, že při šermu se má útočit na protivníkovo tělo nikoliv na čepel... samozřejmě dnes nikoho zabít nechceme doopravdy takže rány se nedotahují, ale například při nácviku seků na hlavu je to riziko příliš vysoké takže přilba zásadně ano. Pokud někdo chodí na treninky cca dvakrát týdně plus víkendový semináře, je pod vedením dobrého mistra schopen po roce jít na bitvu, užít si to a nebýt okolí nebezpečný. Když se dívám jak se šermuje na gotice tak bude dost nadprůměrnej :-) přes 50% lidí svojí zbraň moc neovládá... a ze zbytku sou půlka silovci na efekt tlučení do štítu....
Ohledně výstroje když vídám lidi vysloveně svému životu nebezbečné - kroužky bez prošívky, stačí krátké tričko i u dlouhorukávové kr.košíle, pexesa s centimetrovejma mezerama (přece se nesmí bodat ne ?), kroužkové kukly jen tak na hlavě, nebo nejlépe páska na čele - (sme vole zaklínač ne ?) Tak mi ty omotaný kanady příjdou dost neškodný.
Naopak tu máme lidi co mají krásné pláty, občas si k nim tu pochvu na meč i pořídí, tedy pilně investují do svého koníčka, ale je o nich známo že jsou nebezpečí a to nejen zraněníma při šermu na bitvách, ale i debilitama typu: hele támhle leží plechovka mrtvá na zemi tak rychle k ní a vší silou do ní něčím praštit ať má na kyrysu můj viditelný podpis.
A tím se dostavám k tomu co chci říct. Bezpečnost v prvé řadě aspoň podle mě. Často se mi zdá že si totiž přihříváte někteří na bezpečnosti dobovostní polívčičku, a pak se děje to, že když pořadatelovi oprávněně kritizujete akci tak vás neposlouchá protože on to tak striktně dobové nedělá. A bezpečnost v tom zanikně...
Takže já trvám na rozlišování mezi bezpečností a dobovostí. (a neházejte mi sem hlášky, že chci šermovat s platikovým štítem v hokejistické výzbroji to sem ani nenaznačil a tohle pseudo řešení bezpečnosti nesnáším) nebráním nikomu ať si laťky v obojím na své akci nastaví jak chce, ale já prostě budu tolerovat všechny akce pokud se nastaví bezpečnost na patřičnou výši. Kdybych jen na Wothanburg tak budu dodržovat vaše pravidla - Wothane (dobovost+bezpečnost) a když si udělám svojí akci z gotiky, třeba husáky 1422 tak si tam nastavím svoje laťky a je to moje věc.(a věřil bych, že zrovna tou dobou se omotaný bakule u těch největších chudáků našly... a mohly bejt i semtam s plechovejma doplňkama z kořisti). Pokud samozřejmě zajistím bezpečnost.
Nikdo vám ostatně neupírá vaša zásluhy a kvality, jen prosím zkuste rozlišovat a být tolerantní k jiným názorům, ostatně ikdyž to berete dobově vážně, taky vás to baví jako mě ne ?
Můj zpříkladizovaný studentík si samozřejmě na svou situaci nestěžuje a pracuje na sobě, (asi mě vynadá až se doví že sem si ho vzal do huby) ale v hospodě toho fakt moc neutratí....
Alistaire: Sorry, ale tu WW2 nedělám, a s kamarádama němčákama se už taky roky nevídám, ale onehdá sem viděl nějaký amíky a botky nic moc. Ale asi to byly černý ovce - ty to budeš určitě vědět lépe páč v tom děláš (bez ironie)
Karlos: Meč vod Lobka si pořiď je to fakt kvalitka, má dost vychytaní těžiště a čepel fakt vydrží (je to takový rychlý a přitom to má sílu do krytu), sám nepoužívám jiné... S kroňdákem nebo hradečákama se to nedá srovnat je to jiná liga. Skvělý čepele dělá třeba ještě had, akorát sem občas nabyl dojmu že má tolik práce, že se kromě čepela (fakt dobrá) moc neosírá s tím vokolo, prostě je moc práce ve frontě je spousta lidí (že alistaire) tak žádný kravinky :-))
Lobko to hodně vozí ven (živí ho to) a v posledních letech sem fakt voď něj neviděl špatnou nebo odbytou věc... A co dělá má i doložený... takže se raď asi rovnou s ním - kravinu ti prostě rozmluví nebo neudělá :-)))
Müscha 30. srpen 2004 11:06:18
Ten minikurz tyčovek by se mohl udělat klidně před bitvou, udělat nácvik o - dejme tomu - hoďku dřív a myslím že by bylo po problému. Ohledně toho kdo by to vedl, tak myslím, že by stálo za to pozvat třeba někoho z magisteria (přece jen ta bitva něco vydělá, takže by to snad mohlo jít)
Ty boty i studenta tak draho nevyjdou (taky studuju) a když jsi líný jako já na to abys to šil sám, tak musíš hledat levného ševce a věř tomu že ještě nevymřeli. Pořizovat nejdřív zbroj a pak kostým je podle mě naprostá blbost.
To přitvrzování požadavků jsem myslel smozřejmě postupně a dát lidem čas na to aby si upravili co potřebujou, určitě je nesmysl po nich hned chtít, aby byli hned echt, ale chce to nebát se a zkusit to. Nedobových věcí a podobnosti gotiky s fantasy se zbavíme jen tak, že se prostě zakážou některé ojeby, podívej se jaká práce se udělala na WB a podle mě to není nijak tvrdé - když chci něco dělat, dělám to pořádně. Ano, výbava stojí sice pěkných pár tisíc, ale než se člověk naučí šermovat (minimálně tak aby nebyl nebezpečný sobě ani okolí) tak si ji s přehledem pořídí. Výmluva typu "nemám prachy" mi moc nesedí, většinou stačí trochu míň chlastat a být aspoň minimálně šikovný a zkusit něco udělat sám.
Mimochodem, když se papundeklový cep vycpe novinama, tak je těžší a stále bezpečný.
alistaire 30. srpen 2004 10:20:30
Karlos (čorklie)(27. srpen 2004 19:34:23) : :?)))) vím co doporučuju :?)))) Jsem rád, že jsi spokojený.
Na 1380 toho moc extra nemám, já spíš dělám tak 1600 a výše. No, i když... asi i mám, ale připadá mi to málo ;?) na ty detaily jsi se měl spíš zeptat přímo Lobka, i když se specializuje na 1450-80 , tak "gotických" podkladů má mnohem víc než já.

BTW, v sobotu jsme si s Lobkem pěkně zablbli na jedný akci :?)
Siegfried 30. srpen 2004 10:06:37
GRRRRR teď sem sem smolil 15 minut příspěvek a vyexpiroval mi login a je to v kelu....
uff tak já jdu na to znova...
Kain 30. srpen 2004 08:44:37
Máte pravdu, jakákoliv výmluva je nepřijatelná...vrátil jsem se z Rosic a fakt nemusím lidi, co mají plechy a meč zastrčený bez pochvy za opaskem. Hnus. A výmluva studenta? Blbost..když si vezmeš, kollik peněz utratí průměrný student v hospodě, tak boty jsou detail:-))
Karlos (čorklie) 27. srpen 2004 19:34:23
alistaire(27. srpen 2004 17:26:34) : Jé to je hezký:-), ale věra jsem byl u Radka Lobka, něco málo mi ukázal a i to stačilo, já co jsem měl v ruce poprvé hradečáka(nevím zda to nazvat meč:-), jsem chrochtal blahem, ta váha, to vyvážení, cena víc než slušná. Teď dohledávám detaily pro příčku, jílec a hlavici, naštěstí, mám do října čas, dřív nebude mít čas, teď dělá snad celou zbrojnici:-). Prosím tě, nemáš doma něco k tomu na r. 1380 pro 1.5ručku? A něco pro těžkou pěchotu(pořád nevím jak to nazvat)? Ahoj
alistaire 27. srpen 2004 17:26:34
second service ;?)
Siegfried(27. srpen 2004 16:22:47) :
Já Ti třeba rozumím (Wothan zcela jistě taky) ale prostě nesouhlasím! prachy (love, many, kačáky, chechtáky, koňury ....) jsou to co hýbe světem. to víme. Taky víme, že bez peněz nejsou koláče ;?)
Historický šerm, jako ostatně jakýkoli jiný koníček, vyžaduje jisté vstupní investice. Oproti mnoha dalším koníčkům nejsou až tak nepředstavitelně vysoké, řekněme 5-6 tisíc korun. Samozřejmě časem náklady narůstají, když člověk chce :?)
Osobně to, že se Wothan and spol. snaží v jediném z "historickošermově" neuvěřitelně zparchantělých období zavést aspoň základní pravidla velmi oceňuji.
Je strašně nešťastné, že se během porevolučních let stal šerm "masovkou pro každého". Třicítka, která k tomu taky zklouzla se ze sraček už snad úspěšně vyhrabala...

Tak, další věc - student bez bot. Podívej, to je fakt blbá výmluva. Boty stojej (pokud si je člověk udělá - návody jsou) několik set korun. Pokud někdo zainvestuje řekněme 3k do meče, 3k do rukavic a přilby, 1k do prošívky, tak 1k do haleny a varkoče (celkem asi 8k?) a pak nemá 1k na boty a kalhoty, není to divný? Není něco blbě v osobních preferencích??? Třeba meč se dá na rozdíl od bot po přechodnou dobu půjčit.

Dost oceňuju tadyhle Karlose, je mu 17 let, a uvažuje velmi rozumně. Shání si nejprve podklady, nechá si poradit kde a za kolik meč (toto třeba ode mne), nejdřív si sumíruje co ho ta naše sranda bude stát, a pak se rozhoduje, kdy do toho vletí a začne.
alistaire 27. srpen 2004 17:09:57
no, asi se s Wothanem suplujem, ale myslím že máme stejný názor na věc. aspoň to tak vypadá.
Siegfried(27. srpen 2004 15:47:50) : bezpečnost a dobovost spolu vážně souvisí, ale nepodmiňuje se. Dobovost a kvalita (vybavení a osobnosti nositele vybavení) k sobě mají vztah podstatně bližší, řekl bych až statistický. Logicky, i prakticky prověřeně - u člověka, který má kvalitní - dobové vybavení, jehož pořízení obětoval peníze a zejména ČAS, je daaaaaleko menší riziko toho, že se bude chovat jako dobytek, než u člověka, který základní kritéria nesplňuje (z rozličných důvodů). Na tom to se doufám shodneme. Nevyvracím opačnou možnost, že i člověk s prachmizerným vybavením může mít osobní kvality. ber to z hlediska toho co děláme a chceme dělat. Pro pořadatele je kvalita vybavení účastníka akce jedním z prvních indikátorů celkových kvalit "účastníka" , ne však jediným! To je to podstatné. A je to věc, která se vidí hned, a dá se reálně kontrolovat a vyžadovat.
tak, boty ... divil by ses, co se třeba u nás (KVH GARDEKORPS www.gardekorps.com... pro WWII požaduje... to za prvé. Za druhé, pokud jsou to rozdíly skutečně takové, že je pozná jen tak 1 z 10ti "poučených" lidí (např. jiný tvar podkůvek na podrážce), a jsou to rozdíly pro diváka neviditelné, problém v tom nevidím. Rozdíl kanady s omotávkou a gotické boty z 13. st. pro Wothanburg považuji za stejný jako mít na WWII dámské lodičky.

Důkaz, že tu (v ČR) jsou jakogotické akce pro veřejnost, prezentované jako historické bitvy, kde se na jakoukoli dobovost z vysoka **** není důkaz demokracie, ale bor....* Popravdě, viděl jsi historickou akci, kde by se nedbalo na dobovost, ale dbalo se na bezpečnost? (měření nátahu luků, kontrola ostří zbraní, vyžadování pokrývek hlavy...)
Karlos (čorklie) 27. srpen 2004 16:33:12
Siegfried(27. srpen 2004 16:22:47) : Asi bych se do doho nemel michat, ale snad to nevadi, pokud si mel penize na to, aby jsi si koupil prilbu, mec a rukavice, proc jsi na to nesel od zadu? Nejdriv kostym+boty dale mec, aby se bylo s cim ucit a tim bych klidne skoncil, proc se hned hnat do bitvy, uz kdysi tu padlo, ze by do bitvy nemel chodit driv jak po dvou letech treninku a stim souhlasim, jestli se ti to zda divne ja jsem se s tim smiril a nijak mi to nevadi a sam to tam provadim, jestli se dostamu do bitvy jako bojujici jeste na stredni je jen ve hvezdach, ale da se to, sam tam nevlezu, dokud nebudu mit odpovidajici vybyveni, vid Wothane:-). Zatim
Siegfried 27. srpen 2004 16:22:47
Wothane, myslím že mi nerozumíš. Prostě někdo nemá love, prachy.
mám na mysli konkrétní případ, někoho kdo je rád že si pořídil meč, plech rukavice a přilbu. Má nějakou prošívku a dejme tomu varkoč. Závadné na něm podle vašich pravidel jsou.
a. elasťáky
b. obalený kanady.
Má za sebou rok intenzivního treniku šermu ve škole.
Nic víc, nic míň, prostě už nemá prachy na boty - bude na ně šetřit přes zimu - student. ok ? Uvědomuje si svůj problém není, třeba dalších pouček. Je dost starý na to abyse nechoval jako nebezpečný hovado
A já jako odpovědný vedoucí skupiny nevidím jediný důvod proč ho nepustit na bitvu když se těší. A jsem rád, že jsou akce kde může.
Stejně tak sem rád, že jsou lidé jako ty který mají historii namakanou a dělají akce co sou věrnější.
Siegfried 27. srpen 2004 15:47:50
Nemám nic proti Wothanovým pravidlům na dobovost - jak říkáte - přijmi rulezz akce nebo tam nelez.
Ale trvám si na faktu, že bezpečnost a dobovost jsou veci související, ale né totožné.
A mě osobně příjde primárnější bezpečnost. U dobovosti jsem ochotnější ke kompromisům.
Paušalizace, že kdo si dá větší práci z dobovostí je vlastně vyzrálejší, rozumnější a tedy bezpečnější účastník mě tedy jako samoplatící nepříjde.
Osobně se snažím o to být co nejdobovější, ale příjde mi to jako moje osobní cesta k dokonalosti. Protože tím jak přesný a dobrý mám kostým nikoho neohrožuji. Tím že nenám ochranu a používám nebezpečné zbraně okolí (a sebe - potažmo pořadatelo) ohrožuji.
Zdůrazňuji, že nejsem zastánce žádných prasečin, Wothana a jeho burg mám rád a vážím si jich (a nejen jich) za to co dokázali. Jen si nemyslím ,že by mělo předcházet první účasti jedince na akci několik let šetření a vyrábění :-) (Rok stačí)
Alistaire: dost by mě například zajímalo kolik lidí co dělá WW2 má dobový boty... stejně to budou variace na kanady a podobný věci... jen se to více toleruje protože rozdíly sou menší - méně viditelné.
Ostatně to, že existují akce které nejsou v dobovosti tak tvrdé jako Wothanburg je také důkaz demokracie. Nechceme to dělat takhle tvrdé tak to tak neděláme. Když se vám to nelíbí nejezděte :-)) (a nezaměňuj mi to s bezpečností - když si jí ohlídám může ta akce být bezpečná i s větší přítomností méně dobrých kostýmů...)
Hezkej víkend chlapi :-)
alistaire 27. srpen 2004 15:18:42
Wothan(27. srpen 2004 14:36:45) : Naprosto souhlasím.

Důležité je neplést si demokracii s bordelem. Demokratické je : vyber si - akceptuješ naše daná pravidla? - přijeď , neakceptuješ - nejezdi, nebo přijeď jako divák.

Proč by to nemohlo fungovat v gotice, když v ostatních obdobích to funguje?
řekněme od zadu: II.světová, I.světová, pruskorakouské války, napoleonika, sedmiletka, třicítka už taky ... Díky Wothanspolku (sorry, myslím to dobře ;?) ) i u románců a vikingů...

proč ne v gotice?

Wohanspolková pravidla nejsou tvrdá. Jsou odpovídající normální, reálné situaci v ostatních historických obdobích. Wothan je jeden z mála, kdo má sílu vyžadovat normální věci i v gotice a okolí. Pokud se to někomu nelíbí, je to jeho problém.
Siegfried 27. srpen 2004 14:15:37
XEN: tyčovky byly fakt super, jednoduchej kurz by to ale rozhodně chtělo. Akorát pochybuju kolik lidí se sjede na samotnej kurz - spíše udělat na začátku sezony bitvičku kde se to při nácviku procvičí...
Teda jediná věc mě na nich srala a to že jak sou ty špičky bezpečný tak sou pekelně lehký... takže se to skoro nedá krejt... byl sem neustále mrtvej...
Mno kontrola se fakt nevyvedla... spíš sem měl pocit že moc neproběhla... Je fakt, že jsem měl asi na toho typa se železocepem upozornit velitele... ale nějak mi to nesepnulo.
Z Wothanburgu a času vlků bych teda hlavně kopíroval kriteria na bezpečnost a kontrolu zbraní, ale s tou hodně drsnou dobovostí jako mají tam bych to zase nepřeháněl. Jedna věc sou hadráci bez helmy druhá zase lidi co maj vomotávkový boty a pexesa... Myslím že by stačilo dát si jako první cíl vyhnat lidi s nevyhovující ochranou hlavy, rukou a pochybnejma zbraněma. A horší než člověk co má ošmirglovanou protileteckou přilbu mi přišel ten mongolský warrior u němčáků...
XEN 27. srpen 2004 12:16:10
Müscha(26. srpen 2004 22:30:04) : Mě se taky líbí jen nevím oněkom, který by se cítil a byl dostatečně znalý a samozřejmě ochotný to vést. Pak je problém s časem, kdy to udělat, pokud bude bitva v sobotu tak předtím se to určitě nestihne, a pokud by se to dělalo v nedeli, kdy by měli mít lidi relativně čas, tak už to bude pro nás trochu pozdě, protože rok je dlouhá doba, možná se domluvit s organizátorama i jinejch akcí, kde je také dostatek tyčových zbraní a udělat to dohromady.


Müscha 26. srpen 2004 22:30:04
XEN(26. srpen 2004 15:40:04) : Hajzlpapír je v pohodě, bylo veselo :o)
Co kdyby se to ohledně kostýmů udělalo podobně jako na Wothanburgu a Vlcích ohledně věcí které se na akci nebudou tolerovat? ˇuroveň by se rok od roku zlepšovala....
Myslím, že by bylo lepší ten nedobový tábor schovat někam za křoví, stejně ty lidi jsou většinou u těch dobových stanů.
Některé stánkaře bych vážně zahnal, uznej že třeba ti indiáni.... :o)
Ale to je výborný nápad udělat povinný kurz boje s tyčovkou, kdyby se to spojilo s kontrolou vybavení, tak by to bylo skvělé....
XEN 26. srpen 2004 15:40:04
Na haizl papír jsem myslel, bohužel ho někdo zapoměl vyndat z auta, které pak odjelo. A pak, jako obvykle se ukaže spousta dalsi prace a uz se na nej nejak zapomnelo. Asi tu akci neni mouzne udělat hned echt stilovou s tak velkým tržištěm a tolik účinkujícími. Jezdim na akce zbrojnech houfů, které jsou stylovější, ale uděláme maximálně bitvičku, nic velkého co do počtu.
A ta bitva je dělaná pro diváka, který má trochu jiný pohled. Samozřejmě, že se snažíme o stylovost a kostými v bitvě se dle mého názoru dost zlepšili za těch pět let co to děláme. Snažíme se i motivovat trhovce k lepšímu stánku. Bylo tam určitě pár stánků co tam neměli co dělat, ale například ten perník mi zas tak nevadil. Ta kontrola zbraní a zbroje nám letos nevyšla a doufám, že příští rok to vyjde výrazně líp. Já jsem zastáncem rozdělení dobového a nedobového tábora, ale Chomi měl např. vizi rozdělení tábora po oddílech, tak jak půjdou lidé do bitvy. Půjčujeme poměrně dost tyčových zbraní, jejich použití se dle mého názoru zlepšilo oproti minulejm rokům, ale nikde jinde si neuvědomuju, že by se v takové míře půjčovali tyčové zbraně, takže dokud neuděláme před bitvou povinnej kurz pro boj s tyčovou zbraní a její uplatnění ve vojsku tak to nebude ono . :)

Müscha 25. srpen 2004 21:25:27
XEN(24. srpen 2004 10:06:54) : Myslím, že Zbořeňák by byl skvělá akce kdyby se udělal v poněkud komornějším provedení, které se líp uhlídá dobově a je i menší šance přítomnosti idiotů a keckařů na place, rozhodně bych netoleroval vikingy, lancknechty, indiány a toho kluka v německé helmě kterou zručně odbarvil a nablýskal:o) Trošku bych taky probral stánkaře, protože jsem původně měl pocit že jsem na pouti :o) Taky by stálo za zvážení jestli dobový a nedobový tábor oddělit jen špagátem a nedobové táboření nešoupnout někam stranou. Jinak místo je to skvělé a věřím že brzy to bude echt dobové.
Siegfried(24. srpen 2004 16:10:08) : TOI TOI budky nebyly nejhorší, ale když má sklerotická hlava zapoměla rezervní hajzlpapír doma, celkem jsem skučel :o) Ale obral jsem jednoho stánkaře o štos ubrousků :o) V těch chvílích jsem velmi litoval kamaráda na kterého přišla běhavka.... :o) Ale občas člověku až běhá mráz po zádech potom co vidí "tam dole" čím vším je někdo ochoten se utřít v případě krajní nouze:o)
Siegfried 24. srpen 2004 16:10:08
Muscha: S cepem souhlas asi tam neměl bejt.
Ale teda nevím co se ti nelíbilo na TOI TOI kách ? Nebyl papír fajn, ten si teda pro sichr vždycky vozím, ale byly čisty a tu zeblitou přijeli druhej den vyměnit. Si asi nebyl na Libušíně, protože nevím co bys říkal těm co byly tam. Tyhle byly v pohodě. Teda aspoň ještě v pondělí když jsme odjížděli :-)
XEN 24. srpen 2004 10:06:54
Müscha(20. srpen 2004 20:56:59) : Diky za kritiku, ja osobne jsem za ni vdecny. Napiste jeste nekdo neco negativniho, co se vam na akci nelibylo.
Kain 24. srpen 2004 09:22:13
Já i tím papírovým mlátím uměřeně a vybírám si krytá místa a protivníky s helmou...i když najdou se urputi, co neumřou, protože je to jen papír...to má člověk někdy chuť proměnit papír v železo a dřevo...
Kain 24. srpen 2004 09:18:13
Souhlas, první bratr Martin z Bílé a jeho bratří používají taky výhradně cepy z papíru a molitanu, aby bližnímu svému katolickému nic neudělali:-)) Aneb pointa, žádné dřevo a železo na něčem, co přijde do styku s protivníkem a nedá se to moc brzdit a odklonit...(sudlice dá, cep nedá...)
amat 24. srpen 2004 09:01:51
Kain(23. srpen 2004 14:50:23) : Já jsem byl řadu let naučený, že stejně jako se nesmí v bitvě bodat, jsou zakázány dřevěné a kovové cepy a řetězové bijáky. Povolovaly se cepy z mkkého materiálu. V posledícm roce jsem se setkal s tolerancí řetězových bijáků bez závaží - tedy spíše bičů, ale i to je dost nbezpečné. Na Šermu by měla nastat shoda v přístupu k těmhle zbraním (píšu shoda a myslím tím zákaz - učím se formulacím od naich politiků) a následně by měli pořadatelé zakázané zbraně vyloučt. Ty se dají při kontrole uhlídat daleko snáze než například body v bitvě.
Müscha 23. srpen 2004 22:09:27
Siegfried(23. srpen 2004 14:39:25) : No, sobotní bitvu jsem prosomroval a vydělal si celkem slušný love, tak jsem pozval vazaly na večeři a zbytek se prohýřil:o)
Dřevcovky byly sice super, ale skoro nikdo s tím neuměl... a nakonec ten cep co mě poslal do mrákot... Bebí to bylo pořádný... :o( Toho chlapa dostat do ruky, utrhnu mu gule!
O strašidelných TOI-TOI kách ani nemluvě, a co teprve když došel papír :o)
Siegfried 23. srpen 2004 15:17:18
jj už vím tuhle hnusnou věc jsem tam asi zahlédl.
ohledně oživení jsem měl namysli ty funny bezpečný od pořadatelů...
jo asi ho měli s tím cepem vyhodit. Myslím, že to předám na patřičná místa, aby se to příští rok (doufejme) neopakovalo.
Kterej den se to stalo ?
Kain 23. srpen 2004 14:50:23
ne, byl tam jeden krásný železem kovaný dřevěný cep, LH jako vyšitá, jenže to bitvu roztomile ořivilo tak, že ho to umrtvilo, dostal do hlavy přes moji helmu, utrpěl otřes mozku a zlomeninu nosu...
Siegfried 23. srpen 2004 14:39:25
Muscha: Viděl si že bylo v poli něco obvzlášť odporného ?
Mě to přišlo v pohodě, a ty dřevcovky to roztomile oživily :-)
zeenon 21. srpen 2004 16:50:46
kouříš>chlape nedorazim, teĎ v pondělí opravky testů autoškola a v úterý tradá k móři.. ale pozdravuj všechny;-) Čestttt
Müscha 20. srpen 2004 20:56:59
Rozhodně nejhorší na celé akci byla kontrola zbraní..... Nevím co se vám na té akci tak líbilo.... Vím, že to zní vůči pořadatelům hnusně, ale říkám co si myslím
Merfolk 10. srpen 2004 22:25:04
Kourish, 20.7. 10:42:01: Jestliže tvrdíš, že jsem tě seknul já, proč jsi za mnou nepřišel na akci? To mám přesně nejraději - týpky, o kterých na bitvě člověk neslyší, ale na webu se najednou rozpovídají... Kdo vlastně jsi, ze které skupiny? A v které to podle tebe bylo bitvě, co jsem měl na sobě?
A když už je Rotyka tvá oblíbená skupina, nauč se alespoň správně napsat její jméno!
Kourish 05. srpen 2004 14:56:40
Zeenon, ExEFX. Zdravím bando. Jo málem bych zapomněl. Zbořeňák byl taky super na koupání. Sáázavááá. I když po ledové lázni nebylo skoro co ukazovat :)
(Dorazte do Sedlčan - Démon volá) pro ostatní: bacha na Trubadixova stanožravýho pesana!! howg Kourish
Nišnábe 26. červenec 2004 00:58:50
Když už jsem u těch stanů... nevíte někdo, která skupina tam měla hnědozelenej křižáckej stan? (Hnědá střecha a zelenej plášť, nebo snad naopak.)
Nišnábe 24. červenec 2004 16:01:43
Trubadixi, tak to ste vy, komu na Zbořeňáku jejich vlastní pejsek rozerval důsledně na cucky historickej stan? Dost jsme se tomu nasmáli :-)
Müscha 21. červenec 2004 21:58:25
když jsem tam přijel, tak jsem měl takový divný pocit, že jsem na pouti.. cukrová vata, turecký med... jen ty houpačky chyběli, ale věřím tomu že za rok budou....
ExEFX 20. červenec 2004 22:33:02
Mno kourisi to si mel ale ukazat :-)
zeenon 20. červenec 2004 21:00:53
teda kouříšů že ses ani nesvěřil?:-DDD
Kourish 20. červenec 2004 10:42:01
Zdravím, koukal sem na fotky a vyšly super i pres nepřízeň počasí. To samé se dá říct i o bitvě samotné (sobotní), nedělní byla taky super i když nepršelo:( na dalších střetech už sem chyběl, páč sem musel pryč, ale po nedělním střetu sem toho měl stejně tak akorát. To není výtka k bitvě, ale modří už vědí, k nesmrtelnosti některých bojovníků a jejich chuti po krvi. Nepochopím, podle modřiny, jak mě mohl někdo proseknout přes rozkrok tak že mám modřinu na obou stehnech( vocas mi nemodrá:), tenhle báječný zásah můžu směle na 90% připsat "Červenáčkovi" z mé oblíbené skupiny Rotika, kterou tímto zdravím.. ale což, hlavně že Zbořeňák je rok od roku lepší i když u některých jiných bitev.. a skupin.. tomu tak není. Hodně síly a odvahy do příprav dalších ročníků.

P.S. 3 bibvy=3x vstupné = super nápad jak maximálně využít náklady vložené do přípravy akce : ) zduř Kourish
Anwend Zůl 17. červenec 2004 16:31:49
Ahoj všem na stránky Dunkelheimu (www.dunkelheim.wz.cz) jsem umístil pár dosud nezveřejněných fotek ze ZbořeŇáku. Najdete je ve fotogalerii Gildy válečníků v sekci Ostatní z ostatních. Některé z nich stojí opravdu za to :-)
Siegfried 14. červenec 2004 10:07:34
Ahoj všeci.
Díky Prckovi jsem umístil na net fotky z bitvy na Zbořeňáku.
Je to na www.siegfried.radekpl.net...
Nejsou tam náhledy, takže poklikem na název souboru se zobrazí. Je tam sobotní a nedělní bitva. (nedělní je od IMG_0498.jpg) Jsou trochu downsamplovaný, kdyby se někomu nějaká moc líbila a chtěl jí v hiresu tak mi napište na andre@email.cz.
Prcek: Thanx
Chromium 13. červenec 2004 13:10:58
Sobotni bitva byla diky desti docela drsna, mokra trava vzdy potesi. Jedna nase plechovka zahucela pod nohy nepratel hned pri prvni srazce. Nedele byla o dost lepsi, lidi vedeli co maj kde delat, uzil sem si par prijemnejch souboju. Zborenak je hodne o drevcovkach a letos jich byla fakt spousta. Docela prdel v okamziku kdy mate podle scenare zatlacit nepratelskou radu plnou drevcovek. Nakonec to resilo sebevrazedny komando, ktery je rozhodilo a nechalo se rozsekat, zatimco ostatni se dostali na dosah mece. Ale voda byla jako vzdy perfektni! :)
Pogik: staci ti to jako hruba reference, nebo chces jeste vic?
Nase fotky se snad objevej behem zejtrka, melo by jich bejt dost a vesmes z bitvev. Az budou, dam vedet.
Pogik 12. červenec 2004 14:23:28
Koukal jsem na fotky a jedinej pocit, kterj mě přepadl je líst, že jsem se nezúčastnil!!!
Zeenon:Děkuji alespoň za stručný popis!!!
Řezník 11. červenec 2004 21:16:09
Trubadix(10. červenec 2004 10:39:56) :
Pokorně se omlouvám tobě i Prsťovi, uznávám, že ta sekera byla zásadní chyba- pofoukám vám všem bebí :-)
Radek "Prcek" Heil 11. červenec 2004 19:04:28
zeenon: No letos jsem tam byl sám, pouze z kámošem čajovníkem, takže jsem fotil spíš plac, když tam nebyl pomalu nikdo známý. Ale škody tý neděle, že jsem už nemohl být.
Siegfried: napiš mi svůj mail na radekpl@seznam.cz a já ti pošlu FTP přístup. Ale bohužel ve čtvrtek odjíždím do chorvatska, takže musíš včas a nebo to bude až týden potom
Lee 11. červenec 2004 16:42:19
Trubadix(10. červenec 2004 10:39:56) :
Krásné fotky, krásná akce:-))
Ještě jednou přidávám díky za nedělní večeři, ty kuřata jsou neodolatelné i na těch fotkách!
Trubadix 10. červenec 2004 10:39:56
Zdravíčko lidičky, fotky ze Zbořeňáku jsou taky u nás na webovkách Dunkelhaimu.
( www.dunkelheim.wz.cz/dunkelheim/valecnici/foto/zboreny_kostelec_2004/zboreny_kostelec_2004.htm )
Jinak biva byla super, až na některé Řezníky :-).
zeenon 09. červenec 2004 14:24:13
Prcek> vida vida:-) ty fotky jsou povedený:-)) navíc většinou známý:-)
zeenon 09. červenec 2004 14:11:13
Pogik> z mýho pohledu bitva zdařilá, akorát bojující byli chvílema dost nebezpečně blízko lajny oddělující je a diváky... Sobotní počasí propršený, nicméně v neděli takový parno, že jsem se musela zchladit v řece:-) blahoo :-))
Pogik 09. červenec 2004 11:51:08
Letos jsem si bohůmžel nechal ujít Zbořeňák mohl byste i někdo poreferovat?!!!
Siegfried 09. červenec 2004 10:55:06
Mám něco ale nemám www ani FTP kam bych to dal
je to asi 95MB - 78foto v jpg... (je to teda neupravený, semtam mázlý, žena neměla novej digitál vychatanej a já byl v poli :-) mohu to někam uploadnout. Je to sobotní a nedělní bitva
Radek "Prcek" Heil 09. červenec 2004 09:08:22
zeenon: Psal jsem již webmasterovi, ale zatím pro tebe speciálně napíšu odkaz sem. akce.radekpl.net...
bohužel nejsou fotky z bitvy, protože jsem sám bojující (trošku smůla, bojující fotograf) a byl jsem pouze v sobotu, kdy pršelo a kamarádka nechtěla v dešti fotit. Takže jsou fotky převážně z nácviku a ze stánkařského prostoru no a taky nšjaké ty krajinářské, ale to se člověk prostě nemůže utrhnout, když je na Zbořeňáku tak hezká krajina.
zeenon 09. červenec 2004 00:08:18
Pídim se po fotkách ze Zbořeňáku, zatim jsem nikde žádný neobjevila - máte někdo?

webmaster