Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> 13. století

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
maser 10. leden 2014 11:04:25
Vážení příznivci historie,historické archeologie a jakékoli formy historického šermu.

Léta se volá po zázemí, jenž by dalo prostor pro setkávání lidí se zájmem o jednu z nejzásadnějších dob naší minulosti - 13. století. Třinácté století patřilo k nejdynamičtějším epochám našich dějin, kdy docházelo ke kolonizaci budoucího království z německy a polsky mluvících zemí, osidlování dosud nevyužitých poloh, k doznívání románského slohu a prosazování se slohu gotického. Je to doba, kdy stará hradiště a hradskou soustavu střídají kamenné hrady a pozemková šlechta začíná rozšiřovat svá dominia. Vznikají města, vsi a kláštery, jejichž síť se udržela povětšinou dodnes. Obecně se tato doba označuje jako přechod z raného do vrcholného středověku.

Vytvořili jsme proto, za laskavé pomoci Supíka, forum pro období posledních Přemyslovců. Jeho cílem je na jednom místě shromáždit maximální množství pramenů, literatury a dalších informací, sloužících nejen k vlastnímu obohacení z poznávání, ale i jako fundament pro rekonstrukci vybavení, postav, dějů a mentality lidí v dané době. Nejedná se o projekt ani sdružení (jako např. Karlovci, Curia Vítkov aj.), ale pokud k tomu povede vývoj a poptávka, zřízení se nebráníme. Forum je ve fázi výstavby, ale říkali jsme si, že nejlépe se nám struktura doladí s přispěním budoucích uživatelů.

Je jedno, zda přijdete pouze číst informace, přispějete v diskuzi nebo využijete rady ostatních při tvorbě výbavy na historický šerm, ožívající historii nebo historický reenactment. Všichni jste, za dodržování pravidel slušného chování, vítáni.

trinactestoleti.brodec.org...

Za tvůrčí tým
Pavel "maser" Macků

webmaster