Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Šupinové zbroje - nabídka

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Wothan 29. únor 2012 17:58:47
Tak hledáme kvůli levnější dopravě ještě jednoho zájemce, víc ne, nestihlo by se to do jara stejně vyrobit.
Wothan 28. únor 2012 17:52:44
Šupin navíc, jsem myslel, na opravy aj.
Wothan 28. únor 2012 17:52:22
No v ceně by mělo být asi 50ks šupin zdarma. Jinak jsem schopný dodat i samotné ty šupiny, ale paradoxně to přijde dráž než celá zbroj (prostě moji výrobci chtějí prodávat hlavně celé zbroje, ne šupiny po kouskách, navíc by byl problém s drahou dopravou aj.).
histerm 28. únor 2012 16:46:50
víc než si ji koupit mne láká ji zkusit vyrobit, ale myslím že vzhledem k pracnosti je cena odpovídající
Wothan 28. únor 2012 16:16:13
Přátelé - mám možnost nechat vyrobit a dovážet šupinové zbroje. Buď na Antiku (z bronzu, mosazi, postříbřeného nebo pomosazeného bronzu aj.) nebo na středověk z oceli. Pro Franky jsme vytvořili jakýsi fiktivní model jak mohla šupinová zbroj v raném středověku vypadat, včetně velikosti šupin (které se pohybují mezi nalezenými antickými a ikonografií). Jde o to že nemáme žádný nález šupin z RS a tak vycházíme při návrhu těchto zbrojí prakticky pouze z ikonografie nebo při návrhu vzhledu šupin ze starších nebo východnějších analogií aj.

Výsledkem jsou poměrně drobné šupinky velikosti 16x35mm o síle 0,5mm z oceli. Možná vám to bude připadat málo, ale je potřeba si uvědomit, že šupinky jsou jednak překládané přes sebe a jednak bombírované - jejich svrchní část, za kterou se uchycují k podkladu (lněný podklad) je plochá, spodní část je vypouklá, což je výrazně zpevňuje a také opticky vypadají lépe než ploché.

Podklad je silné lněné plátno na které jsou našívané silnou dratví, okraje budou lemované. Protože jde o prototypy, nemůžu ukázat fotky, ale můžu zájemcům poskytnout fotky jejich antických výrobků z těch menších šupinek. Délka zbrojí je nad kolena, krátký rukáv k loktům. První řady šupin u krku jsou do kruhu, spínání buď po stranách ale raději vzadu.

Cena se pohybuje různě, v závislosti na šíři zbroje:
Základní rozměr je 50" (127cm - pod to se silné propšívanice nenosí, ale pokud chcete, zvolte širší rozměr)
Za každé další 2" narůstá cena o 1000,-Kč nahoru.
Cena za základní variantu je - 16800,-Kč - včetně práce, dph, dopravy, proclení apod.

To není málo, ale odpovídá to zhruba cenám 6mm kroužků. Tyhle zbroje budu mít v budoucnosti v exkluzivní nabídce (není to standardní nabídka ale série dělaná přímo pro mne) ale tak jako vždy bude nutné splnit nějaké minimální odběrové kvóty a tak vždy asi nějaký čas potrvá než se sejde více zájemců najednou. Teď mám ale možnost vzít 1-2 zbroje na zkoušku bez omezení a bez limitů s tím že by je přednostně zpracovali a dodali do Libušína. Tak to nabízím do fora, jestli budete mít někdo zájem. Bylo by to samozřejmě jako vždy "na zálohu" předem s doplatkem po dodání, jako to dělám u kroužkovek.

Abyste si udělali představu o tom co to obnáší, přikládám link na Bozův článek k šupinovým zbrojím a jejich výrobě: www.livinghistory.cz...

webmaster