Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Antické slavnosti aneb putování s Asterixem – Kolín 2003

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Venca 03. listopad 2003 09:15:31
michal/zip(30. October 2003 19:52:13) : Tvuj článek byl nahodou dobrý.Myslím si že jsi to zhodnotil velice objektivně a nevidim důvod proč by ho měl někdo pomlouvat.
michal/zip 30. říjen 2003 19:52:13
No, já nevím ale nějakou pomluvu jsem tady nenašel !!!
Pokud´ ale narážíš na můj článek , tak to tak to byl také názor diváka. Všichni s tím nemusí souhlasit
Zip
Rintintina 24. říjen 2003 10:49:14
Viděla jsem obě vystoupení Novici a obě z pohledu diváka jsem shledala výbornými. Pravda je že to druhé se mi zdálo ještě malinkato lepší,ale já tomu nerozumím. Je to jen názor diváka. Každopádně i Novice přeju hodně vystoupení a co nejméně zranění.
Rintintina 24. říjen 2003 10:46:11
Mě se jako divákovi toto vystoupení líbilo úplně ze všech nejvíc. Bylo to příjemné zakončení prázdnin pro děti i jejich rodiče. A myslím, že pomlouvat Pany z Kolína jen pro nějakou výměnu názorů je ubohé a dětinské... Páni z Kolína, držím vám pěstičky, dál takových akcí a žádná zranění. Rintintina
Honsieg 21. říjen 2003 14:35:19
Ale bohužel ne jako ten z dubu.
Drake(21. October 2003 11:58:59) : Ty hajzle, tes se na sobotu
Drake 21. říjen 2003 11:58:59
Honsieg(21. October 2003 11:38:06) : Jo! A vypadáš v tom jak žalud.
Honsieg 21. říjen 2003 11:38:06
My snad také nějaké obrázky máme, ale sám jsem je ještě neviděl. Až se skrze skupinu dostanou až ke mně (Káďo!! Jestli sem někdy lezeš.), šópnu je na net, aby všichni viděli, jací jsme byli krásní.

Axis(19. October 2003 12:58:33) : Kdybyste chtěli dodatečně nadabovat neslyšitelného senátora, tak si vyhrazuji právo souhlasu s hlasem. :-)
Axis 19. říjen 2003 12:58:33
Ahoj, jsem tu za Pány z Kolína. Fotek z ostrova je asi 200 a můžeme vám je poslat na CD na dobírku za 40Kč + poštovné. Případné objednávky posílejte na panizkolina@seznam.cz. POZOR!!! Nejedná se m starou adresu pani.z.kolina@seznam.cz.
Video by mělo být hotové do týdne.
závlačka 15. říjen 2003 23:16:24
Wothan(13. October 2003 09:25:04) :
Páni z Kolína budou mít určitě video.Taky na něj čekáme.Na focení asi nebyli lidi.Jinak to bylo super....
Venca 13. říjen 2003 09:19:28
Plně s tebou souhlasim akce byla dobra,ale brutalita dětí a Asterixe s Obelixem nebyla zrovna příjemna.
Drake(07. October 2003 12:11:16) :
michal/zip 10. říjen 2003 14:54:34
Moc se omlouvám za špatné jméno ( chyba byla u mě, špatně jsem si to napsal ) .
Ohledně toho zvuku -chyba nebyla u tebe, ale někde jinde. Vím ( mluvil jsem z Mirkem -Páni z Kolína ) že se pořadatelé báli nějak to ozvučit ohledně počasí, které nestálo za nic. Ale počasí nikdo neohlídá a mělo se to s tím nějak počítat a určitě by to nějak šlo zařídit,
Vím že tahle akce byla první tohoto druhu, kterou SHŠ Páni z Kolína dělali, ale zkušenosti z minulých akcích ( bitvy ) by šli asi nějak použít.
Jinak to byla dobrá akce, až na některé chyby , ale ty jsou všude a nikdo není dokonalý :-)
Co se týče brutality dětí :-) to je výchovou rodičů , a každý kdo se účastní podobných akcí musí x tímhle počítat.

Jak jsem už psal doufám že podobných akcí bude víc . A snad už bez chyb ( jsem optimista :-) )

Zip
Honsieg 09. říjen 2003 11:48:52
Drake(07. October 2003 12:11:16) : S tím se smiř, byli jsme komické figurky a k tomu trocha toho nepohodlí patří. Také jsem neodešel z boje s prázdnou, ale považuji to za součást hry.

michal/zip(01. September 2003 19:43:27) : Zipe, prosím, terTium, TERTIUM NON DATUR. Je možné, že jsme to nadiktovali foneticky, abychom se vyhnuli svému vyhlášení jako obvykle s "Ť".
No, co se týče ozvučení, to byl skutečně průser - ten ostrov nemá vůbec akustiku, je-li to fyzikálně možné. A musím říct, že jsem se mohl vyřvat a diváci věděli kulové. Je mi líto, omlouvám se všem, kdo mne neslyšeli, ale nejsem vinen. Jan TERTIUM NON DATUR, senátor vítající Caesara
Drake 07. říjen 2003 12:11:16
Aby zde nebyly jenom názory divaků, tak bych chtěl podotknout, jako vystupující říman, že mne velice překvapila agresivita malých dětí, které se po zjištění toho, že římani plaší divoké kance, vrhly na římské legie s vydatnou pomocí Asterixe a Obelixe a rozdrtili římské legie na prach tak, že je položili na zem a začaly jim bušit svými pětmy a nohamy do jejich štítů za přihlížení svých rodičů, kteří se očividně dobře byvili.Já jsem se moc nebavyl (dostal jsem svým štítem do hlavy- AU!) ale jinak si myslím, že se akce velice zdařila.
p.Slavíček 18. září 2003 10:39:04
Bohužel Novica nedohnala k slzám jenom diváky, ale i šermířskou odbornou veřejnost ... Zapojení nezletiletilého děvčete do jejich vystoupení - případ pro sociálku ! A to co se dělo večer... hrůza ! Jídlo,pití, orgie...Samotná akce byla tak odporná a nechutná, že tam všichni rádi zase přijedou.
michal/zip 01. září 2003 19:43:27
Antické slavnosti aneb putování s Asterixem – Kolín 2003

Po několika letech jsem mohl shlédnout šermířské vystoupení jako divák. Byla to komorní akce pod vedením Pánů z Kolína. Ty tuto akci předložili ve stylu antiky na místním ostrově.
Samotná akce začala o několik minut déle ( pro Kolín typické ). Zahájení začala SHŠ TERCIUM NON DATUR výcvikem římské legie za dohledu samotného Césara.
Legie pomalu napochodovala ( pravý César by měl asi radost :) ) na plac, kde byla pro děti připravena spousta her – kostky, puzzle , lukostřelba ,rybolov či svézt se na koních pod dohledem samotných komixových postaviček Asterixe a Obelixe. Hlavní hrdinové jak spatřili římskou jednotku, zaútočili na ni a celou ji zdeformovali. Takové to útoky následovaly po celý tento program.Na diváky čekalo pár stánků z dobovým sortimentem a stánek s občerstvením.
To se už diváci pomalu přesunuli na začátek ostrova, kde se rozpínala galská vesnice se svými obyvateli v podání NOVICA.
Ty se svým vystoupením diváky dohnali až k slzám. Jejich vystoupení pod názvem –Tady jme skončili …. Bylo jako obvykle plné akce a děj plný napětí. Však změna naproti jiným vystoupením ( které jsem viděl ) byla ta, že NOVICA zapojila do svého děje hru na city. Což bylo oceněno spousty slzami a bouřlivým potleskem.
Následovalo vystoupení skupiny ALDEBARAN, kteří předvedli své nové vystoupení , kde obětovali nebohou pannu zlému mágovi ( toto vystoupení bylo rozděleno na dvě části, bohužel zde chyběla organizace, protože většina diváků nevěděla že je konec ). Následovala zajímavá akce v podání SHŠ Durabo, kteří ve svém provedení Gladiátora ( za účasti hlavního amerického herce :) ) strhli na svoji stranu všechny děti . Vystoupení se líbilo a bylo odměněno bouřlivým potleskem. Za několik minut po tomto vystoupení přišla na řadu Irská kapela Poitín, která zahrála několik irských, skotských či francouzských písní – žel tento druh hudby přilákal jen deset diváků, osobně já tento druh hudby mám rád , ale na antické slavnosti se to poněkud´ nehodilo.
Následovala druhá část skupiny ALDEBARAN , kde obětovanou pannu ze spáru zlého mága a jeho pochopů vysvobodí Stromové víly.
Následovalo opakování vystoupení NOVICA , ale to už pomalu diváci chodili do cirku
arény . Za příchodu samotného Césara a egypské královny Kleopatry a její družiny.
Následovalo uvítání Césara místním senátorem – i když senátor měl několik vstupu v programu, diváci nic z jeho projevu neměli, bohužel byl dost vzdálen a nebyl ozvučen což vypadalo pro diváky jako hluchá místa kde se Césarova družina snaží potichu nějak domluvit co bude dál.
Následovali tance v podání ALDEBARANU a dívek ze SHŠ Páni z Kolína , které uchvátili se svým barbarskými tanci, jenž měli velmi pěkné.Pak následovalo společné vystoupení všech skupin : Novica, Durabo, Páni z Kolína jako gladiátoři pod dohledem římské legie pod vedením skupiny Tercium Non Datur . Zahájení měla skupina Novica, která opět strhla publikum na svou stranu tak, že skandovalo.Opět předvedli dobré vystoupení, tak jako Durabo.
To už ale začalo pršet a diváci se začali ubírat do svých domovů . Takže kdo zůstal do konce mohl zhlédnou boj amazonky proti zbylým gladiatorům . To se však už rozpršelo ještě víc a zbytek diváku odcházelo domů.
Za vydatného deště, kdy všichni účinkující byli schováni v altánku jen SHŠ Durabo pro pár odolných diváku zopakovalo své vystoupení.
Bylo to zajímavě strávené sobotní odpoledne.

Co se my líbilo a co ne :
Byly vybrány velmi dobré skupiny historického šermu a tance, které předvedly opravdu to nejlepší. Zajímavé bylo i prostředí, kde se celá akce konala. Obelix s Asterixem jako by byli přímo z obrázků. I soutěže pro děti byli pěkné ( sám jsem si několik zahrál :) ).
A několik negativ :
Bylo by dobré pro příští akci tohoto druhu vyvěsit program a časovou osu. Divák nevěděl kdy co bude . Tím organizace působila velmi chaoticky.
Výběr hudby by měl být poněkud´ dobovější ( vím že antickou kapelu asi těžko najdeme, ale…

Snad se SHŠ Páni z Kolína těchto chyb napříště vyvarují..


ZipMenší rozhovor z Myšákem ze skupiny Novica :

Co vás přivedlo na antické slavnosti ? Vaše zaměření je přece poněkud´ jiné !
No, víš všichni víme, že toto období bylo volnější v mravech. Tak jsme se nato tolik těšili a ono nic. Chtělo by to příště napravit. Ale pořád doufáme že dnes v noci se snad na nás usměje
štěstí.

Jsi spokojený z vašim vystoupením ?
Každý kdo své vystoupení hodnotí je šílenec, bylo tam několik chyb. ( doufám, že patolog Slavíček se to nedozví )

Jak hodnotíš celou tuto akci ?
No cekali jsme něco jiného, víc polonahých dívek , orgie . Ted´ ale vážně , Celá tato akce byla velmi zajímavá i provedení . Myslím, že snad i divákům se to líbilo. Snad podobných akcí bude víc.webmaster