Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Plesy & taneční pique-niques

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Michal Medvěd 22. listopad 2010 11:31:57
Kdyby někoho zajímalo, jak takové pikniky vypadají, máme za sebou dva letošní pokusy. Pár obrázků a koncepčního povídání je v následujícím PDFku

www.rond.cz...

----

A zde propagační povídání:

Hledáte skutečnou historii? Rádi vám nabídneme staré tance „se vším všudy", autentickou atmosféru starých časů. Pro příští sezónu nabízíme především taneční pikniky, momentálně jsme specializováni na poslední třetinu šestnáctého století v západní Evropě a sedmdesátá a osmdesátá léta devatenáctého století v horní Bretani.

Pikniky zahrnují taneční vystoupení (se zkušenými tanečníky a v oděvech autentických do posledního detailu), výuku tance, dobové hry (otevřené divákům), rukodělnou činnost s možností workshopů (například sekce výšivek příjemně vyvažuje to, že historické akce mnohdy nabízejí více vyžití milovníkům zbraní - dokážeme zaujmout i zasloužilé maminky).

Na přání rádi přidáme hudební vstupy, vyprávění příběhů a pohádek, povídání o dobových receptech, důkladnější výuku renesančních a bretonských tanců atd.
Michal Medvěd 21. únor 2010 21:47:59
Rond, starý tanec od hlavy až k patě, to zkouší vzít ještě víc od podlahy – račte ochutnat náš gurmánsko-tanečně-hudebně-herně-výtvarně-divadelní historicky-badatelský projekt! Chystáme se vrátit tanci rozměr skutečně společenské události, příležitosti k setkávání. Ale protože nejen tancem živ jest člověk, máme chuť vyzkoušet i další kratochvíle: zpěv, vyšívání, dobové hry, experimenty se starými kuchařskými předpisy… A cokoliv z toho můžete zkoušet s námi. Kde jinde rozvinete všechny své talenty a nadání?

V chladných měsících, bratru od října do března, chystáme pravidelné sobotní semináře zaměřené na společenský repertoár dob dávno minulých. Volně přejdou v bretonskou či historickou večerní tancovačku, bohdá i s živou muzikou. Myslíme i na přespolní, možnost přespání zajištěna. Palačinky v hojném množství rovněž.

Hlubším zájemcům o staré tance a přidružené aktivity máme v plánu otevřít naše středeční tréninky. Zároveň lehce změníme jejich koncepci, momentálně počítáme během měsíce se dvěma tanečními zkouškami, jedním tréninkem zaměřeným na propojení tance a divadla a jedním večerem věnovaným především zpěvu a hudbě vůbec.

V průběhu letní sezóny by se všechny části měly propojit do podoby společných pikniků pořádaných ve stínu nějaké staré stavby a v duchu francouzské renesance (1589), anglického baroka (1665) nebo bretonské lidové kultury (právě sbíráme podklady, o dataci hlasujeme). Přes zimu bychom rádi uspořádali alespoň jeden velmi dobový ples.

Nabízíme spolupráci občasnou i pravidelnou, jakkoli to vyhovuje vašim dalším aktivitám, nabízíme podporu, radu i pomoc se vším od podkladů k hudbě a tancům, hrám, oblečení… a zároveň tak trochu čekáme, že vás to bude bavit a že sami budete přínosem, který celé tohle společenství posune někam dál.

A aby to všechno nevypadalo jen jako sbírka vzdušných zámků, vězte, že první vlaštovky našeho plánu vystřelíme už v červenci, od 9. 7. do 18. 7. Čekají vás dvě víkendové seminářo-tancovačky s dočista živými muzikanty a mezi nimi intenzivní pětidenní seminář. Každé zvlášť, všechno dohromady, jak je libo. Podrobnější informace se během března zjeví na blog.rond.cz...

Těšme se na vás!

Za Rond
Jana Válková & Mikuláš Bryan

Diskutovat o šílenosti vize můžete tady, na blogu blog.rond.cz... nebo se přidejte do skupiny Starý tanec na Facebooku - www.facebook.com...

webmaster