Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> První pomoc pro keckaře

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Kain 31. prosinec 2009 11:14:41
Když mi to přijde, jakoby někdo chtěl hezkou stránku s hodnotnými informacemi bez práce, tak ať mu ty informace seženou ti zkušení (i když motivace může být původně dobrá). A to je zbytečná duplicita, protože oni už to udělali - na livinghistory, na brodci...za chvilku budeme dělat rozcestník rozcestníků, není proč...
Maršálek 31. prosinec 2009 09:17:40
také jsem skeptický jako Wothan a Boza - buď chci informace a pak se kdekoli snadno doptám, kdo dělá "toho mého krále" a nebo je mi to jedno a chci být jenom obdivovaný bouchač s mečem (dle mého drtivá většina). v žádném případě si ale nepřipustím, že já jsem ten keckař, kterému tady někde někdo nabízel pomoc :-))) mimochodem, x krát tu už podobné snahy a řízené blogy byly - napadá mně "chci začít se šermem ale nevím jak"...

když se na mně někdo obrátí o radu a já budu znát odpověď, rád odpovím, ale než bych zřizoval ukázkové galerie, aktualizoval je a doplňoval (když totéž, ale účelně dělám na stránkách našeho projektu), budu raději dál studovat, aby ze mně vypadlo něco hmatatelného, např. pokračování oděvní studie na naši dobu.
Bunda 29. prosinec 2009 10:21:58
Já jsem naopak rád, že něco takového je i tady. Na netu mě nebaví lézt a číst miliony různých servrů. Tak chodím jenom sem. A na tvém blogu je to pěkně přehledně poskládané, jen tak dál.
Boza 28. prosinec 2009 14:31:50
Tohle prostě nefunguje. Keckař je člověk který se nachází ve dvou možných variantách:
a) buďto se teprve hledá: zkouší různá hobby, sporty a úleťárny, zajímalo by ho tak nějak všechno a časem si něco vybere a zůstane u toho déle. Nemyslí svoji činnost vážně.

b) našel se v tom že chce chodit v prima hadrech na bitvy a vystupovat před lidma s prima mečem, ale taky zjistil že momentální úroveň znalostí/vybavení/známostí etc. mu stačí a nemá motivaci s tím něco dál dělat. Myslí svoji činnost vážně.

Variantě a) takovéhle stránky nepomůžou (zvláště až časem odkazy zastarají, linkovaná videa na youtube zmizí atd.), ten potřebuje mentora, vzor, prostě někoho konkrétního kdo si ho vezme na starost a spíš lehkým postrkováním ho směruje dál. Taky se tomu říká koučování. Akorát se to nedá dělat od stolu přes ICQ.

Variantě b) jsou takovéhle stránky ukradené, protože všechno má a všechno zná, pročež radit nepotřebuje. Svoje návyky změní až pod hrubým a konkrétním tlakem typu nevpušnění na vystoupení/bitvu/akci, vyloučení ze skupiny etc.
Wothan 27. prosinec 2009 18:45:07
Jako příklad - LH má diskusní forum a v diskusním foru najdeš ve foru třeba tenhle odkaz: www.allenantiques.com... - to už je zdroj. Takových webů je po netu spousta. Určitě by pomohl nějaký rejstřík zajímavých odkazů na zdroje (jenže aktualizovaný, což je stará bolest podobných odkazníků, kde polovina stránek nefunguje), ale co chci říct - když se někdo opravdu snaží, najde nakonec co hledá. A já si říkám jak moc má smysl vycházet vstříc těm co se nesnaží, jesli to nakonec není spíš kontraproduktivní. Vůči nim asi ano, protože je to podporuje v lenosti (jsem tu, jsem nováček, zavalte mne informacema a když se mi budou líbit, budu se jimi i řídit!), vůči našemu hobby asi ne, protože když si i lenoch pořídí něco kvalitního na sebe, nebude nám to mrvit :-))
Wothan 27. prosinec 2009 18:37:42
Pokud myslíš LH tak to není v první řadě primární zdroj informací, ale portál LH aktivit - informace jsou tam ve formě článků, diskusí, recenzí knih a odkazů. Teprve tyhle odkazy nebo rady vedou ke zdrojům informací (hist. prameny, návody, zkušenosti aj.) nebo ukazují jak je najít. Na Brodci se ti ty informace servírují často taky doslova pod nos. Mně je celkem jedno jestli takových informačních portálů bude deset, vesměs se tam najdou stejné nebo podobné informace (co taky vydolovat z podobných zdrojů), jen bych rád kdyby to začali konečně číst lidi co to potřebují a hlavně si sami ty informace hledat :-)
Honza - Elthin 27. prosinec 2009 18:24:05
Wothan(27. prosinec 2009 14:12:26) :
Tak já naopak myslím, že zdrojů až tak dostatek není. Jmenují se tu dva pořád dokola. Podle mě by bylo dobře, kdyby byl plný internet těch správných informací.
histerm 27. prosinec 2009 17:20:40
Radim Vaňousek : no vidíš ještě nenapsal, jdu na to
Radim Vaňousek 27. prosinec 2009 17:14:25
histerm(27. prosinec 2009 15:05:32) :
Budu rýpat. A nikoliv zbytečně, pokud chceš udělat kus práce. Už jsi Supíkovi napsal? :-D
Wothan 27. prosinec 2009 15:45:41
Mahy: to jsme ale my taky a vlastně byli jsme i v dobách kdy jsme začínali a kdy byla naše pravidla něco neslýchaného :-) Holt to bylo riziko, navíc v úplné díře - taky jsme byli dva roky v mínusu, třetí rok teprve na nule a pak se to postupně zlepšovalo. Holt nic co za to stojí nejde rychle a samo, jenže to lidé dneska neradi slyší.
mahy 27. prosinec 2009 15:38:52
Jarwiks(27. prosinec 2009 15:35:33) : ono je to dáno z velké části tím, že dost pořadatelů je závislých na tom aby na bitvě měli dostatek lidí. Jsou závislí na vstupném atd. atd. Druhá věc je opravdu nechuť něco měnit-někomu to tak stačí.
Jarwiks 27. prosinec 2009 15:35:33
Wothan(27. prosinec 2009 14:12:26) : Ale i v tech podmínkách pořadatelů si dle mého názoru že se situace dnes již dostala do tohoto stavu: Na straně jedné je ustálený počet akcí s požadavky na vybavení o které mají zájem ti dobře a lépe vybavení a keckaři zájem nemají. Na straně druhé velký počet akcí vyloženě pro keckaře, které se už horko těžko změní k lepšímu, které keckařům stačí a o kterým se drtivá většina lidí dobře a lépe vybavených vyhne. A osobně mám pocit že to tak i dlouho zůstane, skupina která takovou akci pořádá a chtěla by situaci změnit, se bude nacházet asi velmi vyjímečně...
histerm 27. prosinec 2009 15:05:32
Tak jen zde je to uvedené jako první pomoc pro keckaře. Jinak to je vedené jako první pomoc pro nové a začínající skupiny co to myslí vážně. Je pravda že úsilí nebude mít skoro žádnou návratnost co do času. Ale na druhou stranu, vyhledáváním a tříděním informací se to vlastně učím také a když už se v tom vrtám, třeba to může pomoci i jiným :-) a komu není rady tomu není pomoci
Wothan 27. prosinec 2009 14:12:26
Já nechci být skeptik a kverulant, ale mám čím dál tím větší pocit, že informačních zdrojů je dnes už dostatek. Problém existence "keckařů" a naprosté většiny lidí dneska není v tom, že by nedokázali zjistit "jak na to", jako spíš v absolutní neochotě vynaložit nějakou energii na získávání informací. Sami jste viděli mnohokrát, že i když někomu naservírujete informace až pod nos, často to nepomůže. Lidé jsou zkrátka obecně líní číst a přemýšlet. Nechci tvrdit, že jakákoli snaha o usnadnění cesty ke konečným a kvalitním informacím je zbytečná (zejména prověřený a aktualizovaný seznam řemeslníků je podle mne přínos), to vůbec ne, ale není úměrná vynaloženému úsilí. Problém keckařů minulosti bylo, že často nevěděli jak na to, neměli naše zdroje, řemeslníky, technologie apod. Problém těch dnešních, kteří tyhle možnosti mají bude jinde - v lenosti a neochotě hledat, učit se, zjišťovat, poznávat. Nebo prostě necítí potřebu (ať už dobrovolně nebo z donucení) něco se svým přístupem dělat a ti se, plní chlapáckých řečí na nějaké rozcestníky zase vykašlou. A ti kterým by vaše úsilí pomohlo by si cestu našli nakonec sami. U Brodce nevím, ale Lh se nezaměřuje na "keckaře" ale na lidi které Lh oslovuje, pokud tam přijde někdo další pro informace, jen dobře. Chci říct, že má smysl šířit informace, ale doufat že to změní "keckaře" je nesmysl. Ty změní leda podmínky pořadatelů akcí - to by je dotlačilo ke získávání informací.
Radim Vaňousek 27. prosinec 2009 02:33:28
histerm(26. prosinec 2009 22:40:07) : V to pevně doufáme :-)
histerm 26. prosinec 2009 23:50:59
pardon e-mail je histerie@email.cz
histerm 26. prosinec 2009 22:40:07
Určitě mu napíšu. Díky za tip :-)
Radim Vaňousek 26. prosinec 2009 22:34:28
histerm(26. prosinec 2009 22:31:49) :
To se zeptej jeho, ale předem avizuji, že spravuje docela velkej počet domén a dalšího admina zřejmě uvítá.
histerm 26. prosinec 2009 22:31:49
To je pravda :-) pokud by nevadilo Supíkovi, že mu v tom hrabe někdo jiný, tak proč ne. Rád se o to pokusím
Spakona 26. prosinec 2009 22:20:03
jak píše Radim - není fakt lepší se podílet na něčem co už je započaté, než se s něčím patlat od začátku, nota bene když nemáš ten kvalitní základ?
je to pak plýtvání potenciálem :)
histerm 26. prosinec 2009 22:10:23
Baví, je to relax a při hledání aspoň vzdělám sám sebe v tomto oboru. Ale když se to setká s negativním ohlasem ze všech stran, tak se s tím seknout dá vždycky ;-)
Radim Vaňousek 26. prosinec 2009 22:04:39
Já si myslím, že je to špatný postup, jak zvelebit započatou osvětu. Těch pokusů o další kouskování tu bylo několik a myslím, že přestože měly dobrou pointu, v praxi se moc neosvědčily. Když to spočítám, tak na středověké a starověké scéně tu máme livinghistory, odkazníkový brodec, třicítkový brodec, dobakarlova, ceskyserm, behemont. atd. atd.

Myslím, že by bylo lepší se domluvit se Supíkem a dodělat odkazníkový Brodec tak, jak jsem to plánoval naposled. Víc ti k tomu řekne/napíše on. Je to slušně rozjetý, tak proč se nato vysrat, že... navíc ti to nezabere většinu volného času, což by tvé přítelkyni dříve, či později vadilo.
Spakona 26. prosinec 2009 22:03:52
bohulibá činnost - ale opět - duplicitní - na brodci tohle všechno už je.....
ale když tě to baví...
histerm 26. prosinec 2009 21:44:24
Nejsem si až tak uplně jistý, zda tam mám dát i komu se vyhnout při nákupu. Co myslíte? Jinak díky Mahymu a Standovi
histerm 26. prosinec 2009 19:38:39
Zdravím pánové a dámy.
Začínám vyrábět blog, který by měl za úkol pomoci keckařům a lidem co to chtějí dělat pořádně. Proto bych vás rád poprosil o pomoc s jeho vývojem. Časem, jestli se ukáže že je k něčemu, udělal bych z toho normální webovou stránku.

Je to na histerm.blog.cz... účelem není konkurovat webům jako je livinghistory atd. Ale takovej malej odrazovej můstek pro nadšence, kteří to myslí vážně.

V čem je ta pomoc:
V setřídění seznamu kvalitních kovářů, platnéřů, škol a krejčovství atd... Nějaká ta vybraná videa jak to má vypadat. Kdyby se někomu chtělo tak i článků o čemkoliv co se hodí k tématu.
Blog by měl zahrnovat časem veškeré doby, aby nikdo nebyl ochuzen o svou vášeň.

Co si od toho slibuji? snad jen to, že v případě nějakého stále omlévaného dotazu, by stačilo přesměrovat.

Kontakt na histerm@email.cz

webmaster