Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Krčmáři a krčmy pozdní gotiky a počátku renesance

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
jikra 27. duben 2009 12:53:01
Pokud vím, nepřímo jsou interiéry krčem často zobrazeny na rytinách autorů, jako třeba Urs Graf, Holbein, atp., typicky ve výjevech ze života landsknechtů. Konkrétní odkazy bohužel nemám, bude-li náhodou čas, pohledám.
Mám pocit (jen pocit), že se vybavení příliš nelišilo od vybavení obydlí (stoly, lavice, na zdi tak nanejvýš prostý kříž a možná louče). Rozhodně žádné helmy, meče, kožešiny a jiné blbiny.
Morholt 27. duben 2009 11:39:48
No vlastně ani ne, jen se o to zajímám. Nějaké obecné znalosti bych měl, ale myslel jsem jestli k tomu nevyšlo cosi podrobnějšího. A hlavně mám zájem o nějaký obrázek, pokud se někde na netu vyskytuje - rytina, malba, kresba to je jedno.
kyklop 24. duben 2009 11:57:20
předpokládám, že chceš otevřít stylovou hospodu, ale potom(pokud chceš aby prosperovala) to budeš mít dost těžké...ještě upřesni vrstvu, pro kterou je zařízení určeno, v tom bude dost rozdíl jak v nabídce tak v zařízení. Určitě bude krčmář oblečen v civilním oděvu dané doby(uniformovanost personálu určitě tehdy neexistovala)..tzn. urči si i sociální vrstvu postavy, odkazů na používané nádobí a nábytek je tady po diskuzích dost nebo lépe na livinghistory.cz výzdoba prostor se bude zase lišit postavením hostů....
Morholt 22. duben 2009 16:01:42
Zdravím všechny co jsou ochotni poradit!

Sháním jakékoliv prameny k uvedenému tématu, nejlépe obrazové, ale i dobrou literaturu, která se tématu jakkoliv dotýká. Měl bych zájem především o oblast Čech, ale klidně vezmu zavděk i okolními zeměmi. Poraďte prosím! No a konkrétně bych měl zájem o dobové odění krčmáře této doby, ale i věci související. Předem díky všem.

webmaster