Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Panská bitva - nástěnka

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Jarwiks 03. únor 2015 20:59:58
PANSKÁ BITVA 2015 - JARO BUDE !!!

Zdravím vážení přátelé, kamarádi a jiní stálí účastníci panské bitvy. Přicházím se zprávami, které vás snad potěší. Plánujeme zařadit do svého programu jarní panskou bitvu. Tiše doufám, že se objeví i ve Vašem kalendáři a dorazíte. PROSÍM VEŠKERÉ DOTAZY NA e-mailovou adresu: steinkarel@seznam.cz

Termín : 10-12. 4. 2015 Doba termínu byla stanovena tak, aby nekorigovala s jinou akcí (Libuch) či svátky (Velikonoce), stejně tak i vyhovoval doba konání i vůči povětrnostnímu vlivu. Prostě abychom nezmrzly. S tím že konec registrace proběhne do 20.3.2015.

Přihlášky: posílejte na e-mailovou adresu: steinkarel@seznam.cz Přihláška bude obsahovat: Jméno šlechtice, počet členů družiny a jestli chcete být s Adamem nebo proti Adamovi (v tomto případě uveďte své důvody co vám kdy provedl)

Čas : Rádi bychom, aby hra započala v rozumné době. Na druhou stranu chápeme velkou dojezdovou vzdálenost některých účastníků. Nicméně budeme trvat na tom, aby hra začala minimálně v 22:00. Ti kteří přijedou později budou plně odkázáni na vlastní prostředky a kdo ví jaké další nesnáze jim může pozdní příjezd přichystat.

Scénář: vychází z nového příběhu. Tím se nám otevírají nové možnosti a ožívají dříve mrtví páni a jejich pobité družiny. Velitelem jedné ze stran je Adam z Dobřenic.
Na druhé straně není velitel určený žádný. Každý pán povede do boje svou družinu. Je pouze na nich jestli se dokážou sjednotit. Rádi bychom, aby jejich dohody vznikali až na místě. Také by bylo vhodné aby si jednotliví páni nastudovali něco o šlechtické hrdosti.

Pozadí: Ještě tomu nejsou ani dva týdny. Co se mladý Adam z Dobřenic vracel vítězně ze zimního tažení. Prapory vlály, zpívaly se vítězné písně a kořist hlasitě cinkala na vozech.
U rodové tvrze však nenašel nikoho kdo by mu mával na pozdrav. Nikdo nepřiběhl na pomoc. Nikdo kdo by se na něj usmál. Brány tvrze mu zůstaly zavřené. I jím jmenovaný správce na něj z hradeb jen valil oči a vyplazoval jazyk. Jak to tak hlavy nabodnuté na kopí dělávají.....
Adam zuřil. Chtěl vzít tvrz stečí, ale jeho druzi jej přesvědčili o bláhovosti plánu oblehnout tvrz bez předchozí přípravy.
Hledal útočiště u svých sousedů, ale žádný mu neposkytl přístřeší v bezpečí své tvrze. Poslal pro své přátele s žádostí o pomoc. Pohybuje se po svém panství a využívá přístřeší svých poddaných.
Tyto zprávy se roznesly krajem rychle. Teď mnoho urozených pánů spěchá. Někteří na pomoc mladému pánu. Jiní vyřídit si s ním staré účty a obrat ho o současnou kořist

Zápletka: Adam z Dobřenic obsadil statek jednoho z místních sedláků. Očekává příjezd svých přátel. Dozvídá se o vojenských družinách potulujících se krajem a vyptávajících se jestli ho někdo neviděl. Tuší, že bude muset nejdřív vyrovnat staré dluhy, než zpět získá svou tvrz.
Družiny pánů hledají Adama z Dobřenic s jasnou vizí pomstít se mu za všechna příkoří, která jim uštědřil. Chtějí ho obrat o kořist, zajmout, zabít či jen ponížit. To záleží čistě na nich. Budou přicházet do okolí a nastupovat do bitevního pole v různých místech. S možností postavit si tam tábor, ale jen pokud si ho přinesou na zádech.

Lokalita: Českomoravská vrchovina - bude upřesněno přihlášeným

Počasí : Prosíme všechny účastníky, aby se připravili na dobu ve které se tato akce koná a to začátek dubna. Nedá se spoléhat na to, že bude jasno sucho a slunečno

Jídlo: Každý účastník (vojska, družiny) bude na začátku vybaven balíčkem s potravinami, jak s nimi naloží bude zcela na vás. V průběhu hry budeme dále jídlo dodávat. Budeme snažit dodávky jídla zahrnout do herního konceptu celé akce formou "obchodních míst", kde bude možnost si pořídit za herní peníze (které si v průběhu hry vyděláte, ukradnete, najdete...) třeba lepší jídlo a pití, než vám zbude při dělení z pánova stolu.

Voda: V každém táboře i obchodní stanici bude dostatek pitné vody pro všechny, která bude pochopitelně volně k mání.

Ohniště : Zatím nejsou limitovaná či zakázána vlastníky pozemku (jednání stále probíhají), proto počítáme s možností více ohnišť v táboře (za předpokladu slušného úklidu po akci). Vše záleží na velitelích jednotlivých vojů, jak se chtějí prozradit, jak si nastaví vedení družiny atd. Dřevo bude možné sběrem v lese. Prosíme nekácet, stejně zde nejsou žádné suché rostlé stromy. Zato větví je tam na zemi až až.

Sociální zařízení : Jednáme o možnostech, představách a potřebách s vlastníky a uživateli pozemků, jak o mobilních nebo přírodních WC. Zatím v řešení.

Pravidla a vybavení : Ponechali jsme stávající a minulými ročníky ustálená pravidla, která jsou na webu. Prosím prostudujte si je. Případné připomínky a dotazy budeme řešit individuálně.
Zdraví a bezpečnost Každé stanoviště bude vybaveno auto-lékárničkou a dále pak bude k dispozici velká lékařská taška a školená zdravotní sestra. Mezi pořadateli akce bude udržována radiová komunikace. Pevně doufáme, že nebudou potřeba.


SMIL a impí pomahač na dálku Jarwiks :)
kourish 23. červenec 2014 17:11:39
DobryK(14. červenec 2014 17:01:58) : at koukam jak chci, tak krome SvateHory se asi nic nechysta..
leda pak v zari www.schturm.cz ;) Kour
DobryK 14. červenec 2014 17:01:58
Enemigo(10. červenec 2014 11:30:50) : Tak jako jsem "rád", že pořadatelé od Svatéhory opět nezaváhali a zaspamovali si na účet jiné akce. Tak jak už to dle historie níž, dělají pravidelně.
No budiž, ale otázka je stále stejná, chystá se něco?
Enemigo 10. červenec 2014 11:30:50
DobryK(10. červenec 2014 09:22:23) : To ví jen Bůh, ale naštěstí je tu ještě možnost vyrazit v srpnu na Pouť na Svatou Horu;-) Kde má každý možnost plně prověřit jak sebe tak i svou výstroj v poli;-))

www.svatahora.cz...
DobryK 10. červenec 2014 09:22:23
Zdravím,. jak to vypadá letos případně na jaře s panskou?
maser 03. říjen 2013 14:30:15
A pro pořádek ještě oficiální organizační informace:

Vážení a drazí volné sdružení Novohradští se rozhodlo podruhé pořádat panskou bitvu. Celá akce bude probíhat podle pravidel uvedených na oficielních stránkách Panské bitvy panska-bitva.ic.cz...

Proběhne ve Vámi vybraném termínu 1-3. 11. 2013

Konat se bude na Českokrumlovsku (bližší informace budou sdělené přihlášeným)

Velitelé:
Werner z Pořešína
Smil z Heraltic
přihlášení účastníci si mohou vybrat velitele, ale poslední slovo má organizátor.
Nebudeme tolerovat nezařazené jedince ani nájemné jednotky. Všichni účastníci budou buď šlechtici, seržanti (neurození pukrabí), nebo družiník.
Rádi bychom pokračovali v trendu nízkého počtu šlechticů na jeden tábor.

Nástin scénáře předávám : Dva roky po Moravském poli. České země se zmítají nepokoji. Země, kterou málokdo obdělává leží ladem. Ani počasí nepřálo, sýpky jsou poloprázdné. Pro zlato se nadchne málokdo, ale pro misku krup by zabíjeli. Zemský škůdce je nejskloňovanější výraz, ale kde není soudce není kata. Každý pán si brání své statky jak umí a zároveň se snaží získat co nejvíc. Tak i Werner z Pořešína a Smil z Heraltic se navzájem provokovali a plenili si vesnice až konečně oběma došli nervy. Plni nenávisti a zášti vytáhli učinit jednou provždy tomuto konání svého souseda přítrž.

Pokud někomu vadí Moravské pole datačně. Nechť si dosazí "za oněch dob" nebo první větu vynechá.

Přihlášku prosím zašlete nejpozději do 20.10. 2013 na email: steinkarel(zavináč)seznam(tečka)cz
Poplatek 250Kč pak na účet 670100-2209347151/6210 (do zprávy příjemci prosím uveďte své jméno nebo název vašeho uskupení)
maser 03. říjen 2013 13:40:50
Podařilo se rozchodit forum, tedy informace k pozdizmí panské bitvě jsou opět na oficiálním diskuzním foru: panska-bitva.ic.cz...
trener 09. srpen 2013 23:10:22
Prosím neví někdo termín podzimní PB 2013? (Pokud nějaká bude.) Děkuji!
kourish 08. duben 2013 18:37:25
Přátelé, v tomhle nečase, klobouc dolů a gratulace k úspěšné akci.
Rád bych všechny přeživší otrlé bojovníky pozval na letní nekonkurenční podnik. (Pro zimomily - i v srpnu umí být v noci lehce nad nulou ; )


více informací
www.ceskyserm.cz...
nebo přímo na
www.svatahora.cz
nebo u mě ; ) kourish(at)email.cz
Kurik 08. duben 2013 10:22:45
Vážení přátelé,
dovolte, abychom jako pořadatelé JPB 2013 vyjádřili své poděkování všem, kteří přijeli na naši akci. Doufáme, že jste si to i přes extremní počasí užili, získali nové zkušenosti a hlavně se pobavili. Za naší stranu bychom rádi poděkovali všem velitelům Vilémovi, Mathiasovi/ Sigfriedovi, Špernakovi. Jarwiksovi za scénář, Valkounovi za skvělého třetího osuda, Pájovi a Scarweinovi za vytržení trnu z paty při dopravě lidí a materiálu svými 4x4 do tábora, Scarweinovi dále za to, že si přivezl i koně, Přemyslovi za lapky, Adamovi za ztvárnění své postavy a zejména celé kupecké osadě za skvělé zpracování této myšlenky.

Věříme pevně, že si z této akce odnesete mnoho kladného a že tento ročník panské bude vždy vnímán jako povedený a záživný.

Org. tým Kurik a Josif
Filip Ignac 07. duben 2013 21:18:53
Fotky z Chebské strany ignatz.rajce.idnes.cz...
mahy 07. duben 2013 19:54:46
Parádní akcička
Foto:
snaga.rajce.idnes.cz...
skull3r.rajce.idnes.cz...
maser 07. duben 2013 19:46:40
Skvěle :)
DobryK 07. duben 2013 18:40:51
Tak jak bylo?
Kurik 29. březen 2013 11:45:13
Dámy a pánové, je týden do akce a proto zasíláme podrobné informace a instrukce Jarní Panské Bitvy (Winter Edition)

Termín konání: 5. - 7.4.2013
Místo konání: VI. ročník Panské bitvy se bude opětovně konat na Vysočině. V okolí městyse Heraltice, okr. Třebíč. cca 30 km od Jihlavy a 20 km od Třebíče
Přesná lokace: Prosím dostavte se v určený den na tyto souřadnice: 49°13'51.263"N, 15°43'49.418"E.
Bude zde zřízen hlavní kontaktní bod, registrace a shromaždiště. Odtud budete dle rozdělení do příslušných vojsk rozesíláni na své pozice.

POZOR: Během akce bude silnice od Jihlavy v uzavírce (posledních 4 km od Heraltic), proto počítejte s objížďkou (cca 8 km).
Prosím vzhledem k počasí, které panuje (týden před akcí) připravte se i na zimní verzi této akce.
Při nepřízni počasí a nezjízdnosti cest autama, máme připravenou dopravu věcí a lidí do tábora.

[b]Zápletka: [/b]
Na úspěšném tažení byl Špernak zrazen, raněn, jeho vojsko rozprášeno. On s malou družinou věrných se ukrývá ve hvozdech a snaží se uniknout pronásledování. Vilém Bavor jako jeho dědic shromáždil roprášené vojsko, potřebuje pozvednout morálku, udržet je silné pro nalezení Špernaka a pokračování tažení, nebot je si vědom, že mrtvý Špernak = žádné věno. Vojsko je však demoralizované, paranoidní, ozývají se veřejné výkřiky k rozpuštění a nikdo netuší kdo byl oním zrádcem a na čí počin. Během noci se na to snaží "přijít". Chebané, kteří byli téměř zničeni touží po pomstě a zbavení se jednoho ze svých protivníků. Poslední tažení přežili jen velitelé (lehce raněni), avšak dorazili jim posily.
[b]Situace okolo RP[/b]
Vilémovo vojsko je nestabilní, šíří se šeptanda o zradě. Vilém se ho snaží udržet pohromadě a loajální vůči své osobě.
Část vojska je silně špernakovská, nicméně je pod velením Viléma, z důvodu, že Špernak je nezvěstný.
Druhá část je tvrdě bavorova, stojí za ním kdykoliv a kdekoliv.
Chebané posílili vojsko, snaží se dostat Špernaka za každou cenu. Začínají se však obávat Viléma, neboť ten teď drží ve svých rukou armádu a má stejné zájmy jako Špernak – pozemky. Jejich snahou je tedy ještě více oslabit jeho už tak nesoudržné vojsko.
Špernak je dezorientován, zůstala mu pouze hrstka lidí(zralé jádro) a neví, kdo ho zradil. Jediný, na koho se může obrátit pro pomoc s jistotou loajality je Adam z Dobřenic.


Mám za to že nahlášení účastnici již byli kontaktování a sděleno jejich zařazení k určitému vojsku.
V případě dotazů neváhejte a kontaktujte nás nebo své velitele.
Kurik 05. březen 2013 09:08:13
Zdravím vespolek,
Využívám tohoto hromádného oslovení k upozornění na termín konce příhlášek Jarní Panské Bitvy 2013, který bude 18.3.2013.
Chtěl bych vás poprosit o zasílání přihlášek a plateb, abychom měli čas pružně reagovat na počty učástníků.
Veškeré podrobnosti a detaily se dočtete na panska-bitva.ic.cz... kde jsou na stažení i přihlášky , pravidla, předběžné informace k scénaři atd.
Jarwiks 06. leden 2013 23:39:22
Zdravím Vás všechny. Po zimní odmlce mám výbornou zprávu. Ve dnech 5. - 7.4 2013 proběhne další jarní Panská Bitva.
PROSÍME: Přepošlete tento e-mail ostatním možným účastníkům Panské Bitvy co nejsou v seznamu a šiřte informace :) Díky.

Místo konání: VYSOČINA, nicméně jinde než posledně ;) Malebný kraj plný nejrůznějších zákoutí

ORGANIZAČNÍ KONTAKT: tomlek@seznam.cz
Nepiště prosím na můj e-mail, letos bitvu neorganizuju. Děkuji.

Zápletka zatím jen náznakem:
Spernak je po neůspěšném dobývání tvrze odražen(snad i raněn) armáda je zmatená rozprchá se. Chebané cítí možnost se jej zbavit, nebo se pomstít obráncům tvrze. Co provedou bojovníci někdejších obránců? Co udělá zbytek vojska pod Bavorem ze Strakonic? Že by poblíž byli lapkové? Nebo někdo jiný? A co na to Jan Tleskač??? :)

Jako velitelé se uvolili opětovně svou roli sehrát:

Jakub von Spcharneck
Vilém Bavor ze Strakonic
Armin
A za vojsko chebanů nekdo z dua Sigi/Mathias to si hoši ještě řeší.
Neznámý lapka
A další strany jež na situaci mohou jen získat.

TAKŽE CO VY NA TO? DOJEDETE? Já věřím že jo ! Chystejte se na Panskou Bitvu, neboť ta je Taková jakou si ji uděláte! Ostatně brzo bude v provozu i nové vlákno na foru panska-bitva.ic.cz, včetně dalšíh informací. :)
Přihlášky a dotazy posílejte na tomlek@seznam.cz

Další informace pošlem brzy, včetně poplatku na účastníka, jak se tyto věci dořeší. :)
Těšíme se na Vás

Organizátoři Panské 2013
Jarwiks 01. listopad 2012 19:59:56
DobryK(01. listopad 2012 12:11:20) :
Podzimní panská, kterou vedl Smil nedávno proběhla a momentálně probíhají prvotní přípravy jarní Panské Bitvy. Máme organizátora, novou lokalitu, předběžně 2 termíny a připravujeme zápletku. Dejte nám ještě pár dní, než začnem pouštět info do eteru a po mailech.

ANO PANSKÁ NA JARO 2013 SE PŘIPRAVUJE
DobryK 01. listopad 2012 12:11:20
Loni touhle dobou již byly vyvěšeni informace o jarní panské.
Chystá se i letos? Prosím o info zda mám budovat zimní výbavení. Děkuji
Chřesťa 14. březen 2012 16:41:25
Zdarte, nebyla by tu dobra duse, co by mela misto v aute z Prahy? A kdyby Jo, nebyly by mista dve?:) Vim, ze je to na posledni chvili, ne-li po, ale kdyby prece, tak mi prosim dejte vedet na onhajek(zavos)email.cz Diky
Chřesťa 14. březen 2012 16:38:39
příspěvek byl smazán użivatelem Chřesťa 14. březen 2012 16:14:56
Chřesťa 14. březen 2012 16:33:53
příspěvek byl smazán użivatelem Chřesťa 14. březen 2012 16:14:35
axi 11. březen 2012 16:04:10
Nabízím dvě volná místa v autě a dost místa na bagáž, jedem dodávkou. Odjezd z Ostravy v pátek někdy v dopoledních hodinách.
axi 11. březen 2012 16:02:58
příspěvek byl smazán użivatelem axi 11. březen 2012 16:11:02
Jarwiks 08. březen 2012 14:22:45
Kurik(08. březen 2012 11:58:46) : Jon jenže jsem zapoměl dozateplit jisté části svého vybavení u sebe :-D Resp mám nastříháno, nemám ušito :-D. Ale neboj to zmáknem nějak.
Kurik 08. březen 2012 11:58:46
No tak sláááva! a já si říkal že nebude sníh!
Jarwiksi dobře jsi to zařídil aspoň ta celozimní zateplovací příprava nevyšumí naprázdno :-)))))))
Jarwiks 07. březen 2012 00:55:16
Přípravy finishují tak držte pěsti za počasí etc., velitelé si Vás začátkem týdne zkontaktují a budete moct dělat strategii, zároven začátkem týdne pošleme souřadnice pro příjezdy k jednotlivým táborům. :)

Jená nyní stále víc než 100, takže jsme na tom dobře ;-)

Panské Zdar.
Jarwiks 01. březen 2012 17:52:30
byla, ale uvidíme co nakonec přes toho starostu dostanem. Zkusím zajistit věci tak aby to vyhovovalo co nejvíc lidem. Nicméně radši si vemte zyrtec s sebou.
Jarwiks 01. březen 2012 17:23:38
příspěvek byl smazán użivatelem Jarwiks 01. březen 2012 17:11:7
*Jose* 01. březen 2012 17:08:29
Jarwiks(29. únor 2012 14:24:35) : A nebyla by lepší sláma? Vim, že si moc vymejšlim, ale je mezi námi dost alergiků, kteří si v senu moc lebedit nebudou.
Jarwiks 29. únor 2012 14:24:35
axi(29. únor 2012 08:41:43) : Ano seno máme se starostou domluvené. Takže pokud se nic nepo... klepy klep. Tak ano.
axi 29. únor 2012 08:41:43
Chtěl jsem se zeptat bude seno?
Kurik 29. únor 2012 08:08:56
příspěvek byl smazán użivatelem Kurik 29. únor 2012 08:29:06
Jarwiks 22. únor 2012 16:51:18
DŮLEŽITÉ:

Takže zveřejnění místa konání. Obec Kraborovice její místní Část Úhrov. Základní pozice bude u tamního hriště s maličkou "tvrzí".

Co se týče nahlášených lidí: Je vás zatím dost na to abychom to uspořádali, když Vás bude víc tím lépe. Nemusíte se bát, že bychom to neuspořádali z důvodu malého množství lidí.

Konání 16 - 18.3
Posílejte co jste ještě neposlali přihlášky na
r.mikulec(klikyhák)seznam.cz

Tel. kontakt 776-882-450

Poplatek na startovné je 300kč osoba viz web /mám problémy s aktualizací přes nový PC/ v něm je hrazeno, jídlo, pití, náklady na organizaci, sláma, seno, pronájem, zajistení vody, lékarničky a spol. z pěněz co zbydou se dle množství bud přesune na další ročník. Nebo budem posílat nazpátek. Rozuměj: Zůstatek 20kč na osobu = na další ročník, to se nevyplatí. Zůstatek 100kč na osobu = budem rozesílat nazpátek. Číslo účtu pro poplatek: - 201244183/0600 a napište za koho at Vás jednoduše dohledáme k přihláškám. :)
axi 17. únor 2012 22:07:03
Jarwiks(14. únor 2012 21:04:19) : Počkej až poznáš mou vlněnou pěst.... na které bude plechová rukavice :)
Granad 17. únor 2012 11:30:15
to vis. Pan ze spernaku si potrpi na kvalitni vojsko.. A pisar umi dobre s tyci.. Nevi kde se tomu naucil ale je tomu tak. Nua marsala v boji potrebuji pro toho pisarskeho holomka aby pri prvni steci zbran nezahodil a do zajecich nevzal...
DobryK 17. únor 2012 08:22:11
Granad(14. únor 2012 21:59:40) : hrome ty si sebou vezeš i písaře a maršála?
axi 15. únor 2012 20:45:22
Jarwiks(14. únor 2012 21:04:19) : nevím co proti meteošům máš, dneska se u nás trefili na 100%, přihnala se sněhová bouře a v rádiu už půl hodiny poté, hlásili, že by na severní Moravě mělo sněžit....
Granad 15. únor 2012 07:49:37
Jarwiks(14. únor 2012 22:11:43) : Challenge accepted :-D
Jarwiks 14. únor 2012 22:11:43
Aááá máme tady první sázku!!! :)
Granad 14. únor 2012 21:59:40
Jarwiks(14. únor 2012 21:05:18) : Zkusit to můžeš ale věř že čepel mého písaře či maršála v zádech ucítíš . Botu pak ukáži zblízka jen zadnici Tvé .Postel nedám. To raději sním ji !
Jarwiks 14. únor 2012 21:05:18
Granad(14. únor 2012 20:29:19) :
Takový knecht a ddrn a chce boty? Postele ti zrekvírujem, a škorně seberem, beztak víme že chodíš bos, leda se slámou kolem holomku :)
Jarwiks 14. únor 2012 21:04:19
axi(14. únor 2012 19:43:24) :
Zítra ti tam má připadnout cca 40 čísel, alespon dle meteokecálistů, tak nerýpaj pomalovaný robocope :-P

Granad 14. únor 2012 20:29:19
Chystáme pro zichr postele ...jak pro případ bláta , tak sněhu. Ale typuju to spíše na to bláto než na nějaké megazávěje. Doufám i v teploty nad nulou ..přec jen nejsem ještě dostatečně vybaven..snad to ještě nějaký teploučký svrchník zachrání .ale boty...ty boty..to bude můj kříž ..
axi 14. únor 2012 19:43:24
Jarwiks(14. únor 2012 18:19:55) : Hele hele hele, sliboval jsi obrovské závěje sněhu, pokud bude bahno chci vrátit peníze :D :D :D
Jarwiks 14. únor 2012 18:19:55
*Jose*(14. únor 2012 18:07:49) : Ne že mne ukamenujete, jakmile by se náhodou oteplilo na plus 10 a místo sněhu bylo blacko :-D
*Jose* 14. únor 2012 18:07:49
Jarwiks(13. únor 2012 22:19:47) : Šijeme jak šílený a zateplujeme... :-) A hlavně se všichni moc těšíme
Jarwiks 14. únor 2012 14:13:13
DobryK(14. únor 2012 08:04:28) :
Díky za info, at to furt přehrávám jak přehrávám, neustále nacházím takovéto blbé chyby. :-/ Večer napravím. Taktéž vám posunu deadline pro přihlášky protože mi chodí maily, že lidi ještě neví směny na březen atd. i když docela dost lidí už přihlášku poslalo.

Ad. lokace. zveřejníme příští týden.
DobryK 14. únor 2012 08:04:28
Jarwiks(13. únor 2012 22:19:47) : Ja to tedy rozpumpuji, ovšem trochu z jiného pohledu na webovkách máte chybu v sekci detaily panska-bitva.ic.cz... je špatný rok (2011). Sice drobnost ale mě to trochu rozčiluje... Dalo by se to opravit.
A další dotaz, kdy bude zveřejněná lokace?
Jarwiks 13. únor 2012 22:19:47
Tak milánkové moji, moc se nediskutuje ani zde ani na PB, nechcete to trošku povzbudit? Tak co těšíte se? Chystáte si vybavení, brousíte zbraně ?

Ps. Andre pro Vás chystá hezké věci, ačkoliv nic neorganizuje, chystáte je i vy?

PPS. Poslat nějakou přohlášku by taky nebylo od věci, chází se, ale pomalu. Kdo již víte jak jste na tom v práci se směnama atd. zatím tak učinili jen někteří, ale dostatek pro supořádání akce.
Jarwiks 09. únor 2012 01:36:06
tak seduju je tu docela ticho po pěšině. Nu čerstvé zprávy, situace se mírně komplikuje, ale nic co bychom nezvládli. Hlavně je tam sníh, a vypadá to na drsné podmínky. chystáte se na to? :)
Jarwiks 21. říjen 2011 10:04:56
Maska(20. říjen 2011 19:45:33) : Tak z Vás 2 naděláme Poličan :-D
Maska 20. říjen 2011 19:45:33
Jarwiks(19. říjen 2011 16:37:00) : Smůla, Pulče, velká smůla. Já jsem z Vysočiny a Kašek z Midgardu taky...
Jarwiks 19. říjen 2011 16:37:00
LOKACE: Vysočina, přesnější umístění samozřejmě neprozradíme dříve, než to bude nutné a to proto abyste neznali terén. Twisted Evil

TERMÍN: 16. - 18.3. je to jediný možný termín, neboť dřív už by to bylo moc vražedné a v pozdějších termínech je problém s Mokrovousy , další týden nemožností účasti základní strany zápletky (Špernakovská). Pak následující týden jsou Velikonoce a nakonec ten další týden už by byl víkend před Libušínem. Takže toto máme jediný možný termín. Proto vězte 16. - 18.3.2012 a pište do kalendářů.

Je třeba počítat s tím,že může... být i sníh, nebo hůř bláto a pokud ne určitě bude zima.Proto doporučujeme velmi teplé odění,prosíme nepodceňujte ochranu nohou Evil or Very Mad ,budou vás celý víkend nosit.


DATACE VYBAVENÍ: Vzhledem k pozvání účinkujících z RS a PS není striktně vymezená datace na jedno období. Důležité je, aby družina dělala své období pořádně a vybavení odpovídalo KM standartům.


POČÁTEČNÍ ZÁPLETKA:
Jakub Von Spernack, nejmladší syn Karla von Sparneck, se již delší dobou snaží získat pro sebe rodové jmění se všemi náležitými a statky. K obléhání hlavního rodového sídla nemá dostatečnou armádu a zvolil tedy metodu lsti. Napadl proto jiný rodový hrad. Jeho otec nemá jinou možnost, než vyslat napadenému hradu posádku na pomoc. Tento šik je po cestě svými zvědy zpraven, že se jej chystá napadnout vojsko Jakuba von Sphernak podpořené bratry Vilémem a Bavorem III. ze Strakonic. Nemá jinou možnost, než se spojit s dlouhodobým nepřítelem a to chebskou hotovostí.

Součástí tažení budou v herním prosturu o několika km2 dva zcela samostatné tábory, sloužící jako základna. Na začátku hry nebudete vědět, kde se nachází protivníkův tábor. Proto bude nutno vyslat zvědy, či i jiné nebojové role.Největší silou jsou hlavně vojáci,
Každý tábor bude mít zabezpečené stravování a pití z centrálních zdrojů.V plánu jsou herní peníze jako žold, se snahou podpořit hru.

Verbování nebude, strany rozdělují organizátoři.


Org. poplatek )strava, nájem, technika, materiál a jiné náklady) 200 - 300 kč. přesná výše bude včas upřesněna, stejně tak jako platební účet.

Organizační kontakty: r.mikulec@seznam.cz, 776882450 (Jarwiks), medvide007(klikyhak)seznam.cz (Markéta Magdaléna von Spernack), nebo tato diskuse.
Přihlášky prosím posílejte na r.mikulec(klikyhak)seznam.cz s označením Panská Bitva - Přihláška

Takže těšíme se na Vás na Panské.

Jarwiks a Markéta Magdalena von Spernack

VEŠKERÉ INFORMACE BUDOU DÁLE VYVĚŠOVÁNY NA DISKUSNÍCH STRÁNKÁCH PROJEKTU: www.panska-bitva.ic.cz...
Andre 07. duben 2009 09:48:55
Jiri Lucius(06. duben 2009 00:00:00) : Koukni na forum panska-bitva.my-free-forums.com . Je tam nekde sekce Fotky.
Andre 07. duben 2009 09:40:09
kurik(07. duben 2009 00:00:00) : Dik moc.
kurik 07. duben 2009 09:01:23
Andre(06. duben 2009 00:00:00) : Tak fajn, až budu vědět jak to vypadá, ozvu se ti!
Andre 06. duben 2009 19:51:43
kurik(06. duben 2009 00:00:00) : Je to tak, penez neni nikdy dost. Pokud bys mel zdroj, napis mi prosim na oluksan(zavinac)seznam(puntik)cz.

Diky za nabidku.

Andre
Siegfried 06. duben 2009 17:31:43
kurik(06. duben 2009 00:00:00) :
neboj, stojí a dost, zase se rozkutálely drobné .)
kurik 06. duben 2009 17:02:37
Zpráva pro Andreho: Vím že jdu s křížkem po funuse, ale na vašem fóru Panský jsme četl: "Také bych se vás všech chtěl zeptat, zdali neznáte nějakou možnost, jak se dostst k dalším kovovým kolečkům... Pomalu se nám to rozkutálelo a potřebovali bychom takových 1000 dalších kousků. Ideální by byl nějaký odpad z výroby - nevíte někdo o něčem?"
Tak já bych asi o něčem věděl, teda jestli ještě máš zájem. Rozhodil jsem síť a za páz dnů bych měl věděť jestli něco sežinu. Jen bych potřeboval vědět jestli o to ještě stojíš, abych to nesháněl nadarmo.
Jiri Lucius 06. duben 2009 14:23:19
Nejake foto ??
Andre 22. březen 2009 13:04:07
PŘIPOMÍNÁM, ŽE DNES JE KONEČNÝ TERMÍN PRO ZASLÁNÍ PŘIHLÁŠEK NA PANSKOU BITVU!

Pokud jste doposud nic neposlali, tak to prosím udělejte co nejdříve.

Andre
Víťa 10. březen 2009 14:57:00
Andre(10. březen 2009 00:00:00) : Tak to byl problém s připojen ím, už to funguje.:)
Andre 10. březen 2009 12:14:57
Víťa(10. březen 2009 00:00:00) :
...?
Co přesně nefunguje? Nenačítá se, nebo se ti nedaří přihlásit?
Zadáváš správnou adresu?
panska-bitva.my-free-forums.com...

Napiš, pokusím se to dát do richtiku.
Víťa 10. březen 2009 12:07:24
Andre(10. březen 2009 00:00:00) : ahoj Andre, mě nějak nerabótajet forum panský..Je to problém na mojem aparátu, nebo je chyba u zdroje?
Andre 10. březen 2009 11:27:08
Omlouvám se provozovatelům tohoto fóra, že ho takhle zneužívám, leč potřebuji dát vědět pár věcí ohledně naší akce široké veřejnosti a nenapadá mě lepší způsob.

PRO VŠECHNY, KOHO PROJEKT PANSKÁ BITVA ZAJÍMÁ:
3. ročník proběhne v termínu 3.-5.4.2009 poblíž Horního hradu na Karlovarsku

Podmínky účasti jsou:
- zaslání řádně vyplněné přihlášky NEJPOZDĚJI do 22.3.2009
- následné povolení od pořadatelů
- platba vstupního poplatku 200Kč za účastníka (ať už bojujícího, nebo ne)převodem na účet NEJPOZDĚJI do 22.3.2009

Veškeré důležité informace naleznete na stránkách projektu: www.panska-bitva.ic.cz...
Aktuální informace konkrétně k letošnímu ročníku pak jsou na stránce "Detaily":
www.panska-bitva.ic.cz...

Předem děkuji všem, kdo si tuto akci letos plánují za to, že se nám přihlásí v řádném termínu, a ne jako obvykle den či dva před začátkem.

Andre

webmaster