Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> odpornik vs Siegfried - asi Flamewar :)

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Clary.Aldringen 18. květen 2009 21:36:33
Wothan(18. květen 2009 00:00:00) : No já bych jako jízdní bral kdyby mi otevřeli bránu dobytého hradu a já bych už jen sklidil pocty. Bohužule feudalismus už není, tak by se to klukům od nás asi moc nelíbilo :-D
Wothan 18. květen 2009 21:10:30
Random: tak to mne moc mrzí, ale zklamu tě. Já si na tahle diskusní alter ega moc nepotrpím :-)
Random 18. květen 2009 21:07:29
Já bych se chtěl jen ujistit o jednom a můj dotaz směřuje na Wothana:

Jsi Odpornik?!?

Protože jeslti ne, tak je to v háji, protože až doteď jsem se utěšoval nadějí, že to se jen W. baví, aby si kompenzoval frustraci z toho, že trousí perly, kudy chodí a ono to má pořád efektu jak za kopějku uranu ;-)
Wothan 18. květen 2009 21:05:44
Hawkwind: jo jo obléhání - zkoušel jsem koně naučit lézt po žebříku, ale výsledky byly nevalné a nebál bych se to dokonce nazvat neúspěchem! Nejspíš si to mnozí pořád představují jako počítačovou hru, kde na hradby lezou jen lehcí panáčkové a těžcí panáčkové sedí na koni dole a čekají až se jim otevře brána nebo díra v hradbě :-)
Wothan 18. květen 2009 20:58:07
Miraculum: ta věta o tom že neexistovali vojáci ve středověku je pochopitelně nesmyslná. To co označujeme jako "středověk" trvalo téměř tisíc let a během té doby se situace radikálně měnila.

Nicméně když pominu fakt, že už v klasickém feudalismu fungovala povinná vojenská služba a lidé, pro které byla vojenská služba v družině nějakého pána jediné poslání, povolání a zdroj obživy a které bych tedy asi logicky označil za vojáky, tak se můžeme soustředit jen na žoldnéře. Shodneme se asi v definici žoldnéře - žoldnéř je člověk, který slouží v armádě za úplatu (mercede conducti) a je jedno zda jde o těžkooděného rytíře nebo pěšáka. Takovým předstupněm žoldnéřství se kterým se i v našem nebo blízkém sousedství setkáváme je najímání si oddílů spřátelených (aspoň dočasně) světských nebo církevních pánů (biskupů a arcibiskupů) za úplatu. To ještě není přímo žoldnéřství, protože tito pánové většinou poskytli družiny svých vazalů, kteří jim byli povinováni vojenskou službou. Nicméně základ to je. O žoldnéřích koneckonců hovoří už Kosmas. Ve 12.st. se třeba v Západní Evropě objevují žoldnéři stále častěji - těžkooděnci i lehkooděnci najímaní za úplatu. Víme to třeba pro to, že proti takovému počínání poněkud bezzubě brojila církev - Lateránský koncil z roku 1179 se třeba pokoušel žoldnéřství zakázat, marně. Podobný zákaz byl vydán v Anglii roku 1215, opět zbytečně. A to jsme pořád ještě ve zlaté éře feudalismu. To co nastalo později s rozvojem měst a jejich emancipací a skončilo definitivním pohřbením feudalismu to jen ztvrdilo. Jestli tohle nejsou vojáci, tak kdo tedy?
Jarwiks 18. květen 2009 12:56:09
MIRACULUM: Pokud to nevíte, jakože asi ne, středověk končí obvykle dobytím Konstantinopole Turky r. 1453 nebo "objevením" Ameriky r. 1492. Poté již hovoříme o novověku. Začíná rozpadem Římské říše v 70. letech 5. století

Takže toto je blábol za který tě vyhodí na každé katedře historie v ČR a vzápadní i východní Evropě. nelze jednoznačně určit kdy středověk začíná nebo končí. Tyto periodizační mylníky jsou pouze jakási memotechnická pomůcka. Různí historikové a archeologové (Henri Pirrene, krystof Cellarius, jaques Le-Goff etc.) totiž považovali za ty mylníky jibné epochy.

On se totiž člověk toho dne dkdy byla dobyta konstantinopol nevzbudil a neřekl jupíííí tak nám skončil ten hnusný středověk a už jsme konečně v moderním novověku!!! Existoval tzv. středověk krátkého i dlouhého trvání: přičemž dlouhého trvání je myšleno že středověk v rámci určitých sociokulturních vazbách začal už během 3 století a trval až do 19. století (např. do Francouzské revoluce a vydání CODE CIVIL za Napoleona nebo roku 1848)

Z hlediska vojenství by se dalo říct, že neto přerod fungoval plynule (záleží samozřejmě na oblasti) během 16. století. Atd. Ale to už je kapitola kde se tak nějak uplně nevyznám. Já přeci jen radši ten raný středověk.
hawkwind 18. květen 2009 12:32:01
"ve středověku neexistovali žádní vojáci se smyslu novověkého vojska (ať již v rámci nějaké branné povinnosti či žoldnéřského)."

- ne že bych se chtěl míchat do pěkně rozjeté debaty, když na vedlejším vlákně tříbím metafyziku, ale máte pane alespon´nějaké ponětí jak funguje feudalismus? Ona je totiž jedna ze služeb kterými bývá leník feudálovi zavázán branná povinnost, která sice může mít různé formy, ale takřka vždy existuje.

"Především jízda" - jak kdy, jak kde. Je velké množství případů i jednotek k jejichž rekonstrukci jízda není třeba a situací ve kterých se jízda vůbec nevyskytuje - nebo sesedá z koní. Nejvíce jsou to obléhání, ale máme o příklady polních bitev kdy se tak dělo. Fakt který jste se rozhodl velkoryse pominout.
Broďan 18. květen 2009 12:27:39
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : Pan Broďan má tu čest velet střelcům českobrodské městské hotovosti, která je situována do doby jagellonské. Pan Broďan nevidí tudíž důvod, zabývat se rekonstrukcí jízdního vojska, neboť v jeho rodném městě bylo sociální složení obyvatelstva podobné, jako v jiných menších městech té doby. Kromě několika žoldnéřů, kteří konali strážní službu u bran a dbali o pořádek ve městě, byl každý měšťan povinen bránit městské hradby. K tomuto účelu byl i vyzbrojen, účastnil se cvičení (převážně) ve střelbě a s koněm se setkal zpravidla pouze zapřaženým do vozu. Rovněž tak příliš neřešil šerm poboční zbraní, nebot´ ve městě není připomínána žádná šermírna a ke zmíněné obraně hradeb nebyl meč vhodnou zbraní. Nicméně synci bohatších měšťanů se mohli šermu věnovat v rámci studií a následně páchat pouliční výtržnosti apod.
Pan Broďan velí rovněž i střelcům švýcarského oddílu. To vše poté, co se věnoval cca deset let šermu jako allgothický řitíř. Pan Broďan zpravidla ví o čem mluví a je schopen si to obhájit a nečiní mu problém ani přiznat omyl.
Pan Broďan nemá rád exoty typu Miraculum, nebot´ ho nutí, aby v pracovní době reagoval na jejich přiblblé bláboly.
Siegfried 18. květen 2009 12:26:32
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) :
neumíš číst :)
Vojákem se obecně rozumí člověk který se zabývá bojováním :) bez ohledu na modernost či zastaralost koncepce armády té které strany .)
Slova jako vojiště, voj, vojové, se vyskytují nejpozději v 15.stol. (pro starší sem nehledal.) předpokládám že i slovo vojak, by mělo být, ale to musím prověřit :-)
Dole sem ti napsal, že městská vojska budou na našich územích doložitelná minimálně od začátku 14.stol. Předpokládám vzhledem k imigrační vlně ze 13.stol. co sem přinesla zvyky a práva z německých (vyspělejších) měst - s kterými ostatně zůstali kolonisté v trvalém kontaktu, že už se hotovostní oddíly v městech tvořily před rokem 1300...
Jinak žoldnéřské bandy se ty vyskytují doložene již od konce 14.stol. viz přednáška Petra Čorneje co organizovala škola DiGladior
Problém s tebou je, že tu pořád argumentuješ jen částí skutečnosti... a ještě zmateně aplikovanou z ideálních archetipů...
Pokud si chci hrát na jednotku městské milice, musím mít kdeco, ale jízdu nepotřebuji. Nebo jak se jízda účastní útoku na městské hradby? Na protivníka co se opevní v neprůchodném terenu? he ? Asi ne co.
P.S. nikdo kdo s tebou mluvil se k LH nehlásí a nedělá ho, leda tak Clary :)
Ruda 18. květen 2009 12:25:58
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : Zdravím,podle mého názoru se lidé jako Broďan,Siegfried a další vyznají a rozhodně vědí o čem mluví,myslím že jsi se svým tvrzením dost mimo mísu.
PS:Nepatřím ani k LH,ani ke KVH
Phonka Wallace 18. květen 2009 12:23:56
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : stejně jako jste se velectěné miraculum Vy nezmiňovalo o žádné městské jízdě, ani já jsem se nyní nezmiňoval o žádném vojákovi, ve smyslu novověkého vojska (a pochybuji, že to tak bylo myšleno někým jiným). V tomhle s vámi souhlasím, protože ano.... tato diskuze je pouze o vytrhávání určitých slov z kontextu vět:O) konečně jste si to přiznalo a jsme za jedno (jen Vás někdo musel popostrčit zkomolením věty Vaší;o) což vlastně umíte lépe a důsledněji, něžli já.

Vzhledem k tomu, že jste i přiznalo, že neusilujete o to aby Vás někdo bral vážně, přiznáváte si tedy jen ten postoj popichovatele a provokatéra. Flame-war opravdu nepodporuji, takže zatím nashle při nějaké konstruktivní kritice.
Phonka Wallace 18. květen 2009 12:11:16
příspěvek byl smazán użivatelem Phonka Wallace 18. květen 2009 12:18:05
Clary.Aldringen 18. květen 2009 11:53:58
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : No pokud vím už kdysi páni historici dokázali že například husitské polní vojsko bylo regulérní armádou s velitelským štábem apod. To co se nám tu snažíš naznačit je obsah tří řádků na téma vojenství v základoškoleské učebnici. Pokud jde o nepřiznání chyby.... já klidně chybu přiznám, je v mém vlastním zájmu se zlepšit a dělat to pořádně, kritika však musí být konstruktivní. Tak co bys mi tedy doporučil? :-)
Miraculum 18. květen 2009 11:49:59
Pane Phonko Wallace, ve středověku neexistovali žádní vojáci se smyslu novověkého vojska (ať již v rámci nějaké branné povinnosti či žoldnéřského).
Existovaly jen ad hoc svolávané houfce poddaných či svobodníků, lišící se velikostí a vybavením podle ekonomického statusu jejich pána. Páni pak tvořili opět ad hoc svolávanou zemskou hotovost, menší (chudší, mocensky skromnější) šlechtici také družiníky svých mocnějších sousedů či příbuzných (a podobně), opět ad hoc povolávané do služby.

Ano, důsledně jste vytrhal z kontextu části vět. Ale to nevadí, tady si na to musí člověk rychle zvyknout.
Reagovalo jsem na tvrzení pana Broďana o jakési údajné snaze o vojenskou historii tím, že jsem připomnělo, že pokud si chce někdo hrát na středověkou vojenskou historii, musí mít především jízdu.
Dále jsem pak zpochybnilo existenci jakýchokli středověkých městských hotovostí nebo milicí v Čechách (protože jsem zejména logicky předpokládalo, že v ČR se dělá česká a středoevropská historie). A poukázalo na to, že se první objevují až v 15. století (tedy až na konci středověku, případně na počátku novověku - podle datování počátku novověku) Na to mi bylo odpovězeno, že vlastně o Čechy nejde, a že jde o jakousi milici burgundskou.
Jaké období pan Broďan ztvárňuje, nevím, ale důvodně předpokládám, že konec 15. a 16. století - což již středověk není, resp. se jedná o úplný konec středověku a raný novověk.
Ale to je jedno; snažit se zde vysvětlit a zargumentovat svůj postoj nemá smysl, pokud není zcela konformní s majoritním názorem. A nikterak, pane Phonko Wallace, neusiluji o to, abyste mne bral vážně. Nikdy se nesetkáme, neznáme se a nemáme stejné koníčky.
Jsem poučeno a bohatší o zajímavý zážitek z "komunikace" s lidmi od LH :-))

Já pánové chápu, že musíte držet pohromadě a nepřipustit, že byste snad mohli v něčem dělat chybu nebo něco, co může člověku zvenčí připadat nevěrohodné nebo směšné. Dělají to tak všechny uzavřené malé skupiny, protože se jakoukoli kritikou a pohledem zvenčí cítí ohroženy. A pochopitelně reagují agresivně. V tom jste, po přečtení si "diskusí" o Libušínu a této, opravdu "dobří "... Tak už jen popřeji mnoho dalších úspěchů :-)
Clary.Aldringen 18. květen 2009 11:35:10
Phonka Wallace(18. květen 2009 00:00:00) : Hej ty mi to kazíš, já se chci prostě hádat :-D
Phonka Wallace 18. květen 2009 11:20:23
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : chceš-li, aby tě někdo (nebo alespoň já) bral vážně....
...tak nechytej v textech za slovíčka, podávej pádné argumenty oproti skrytým a zohýbaným/pokřiveným, nebuď pro tvé protiargumentátory oním Miraculem, ale tím jedním daným člověkem, který již dokázal něčeho jiného krom založení pár malých internetových oheň-válek;o)

Jinak mě neber zle, je to spíš malé popíchnutí než absolutní provokace:O))
Phonka Wallace 18. květen 2009 11:15:38
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) :
Vytrženo z komentářů (snad ne i z kontextu)

Broďan: "....vznikají kluby vojenské historie (KVH)..... .....prioritami je pro ně pokud možno co nejlepší ztvárnění života středověkého vojáka [(pozn. tohoto komentáře = vojáka / nikoliv šlehctice na koni)]...... ......jelikož je rekonstrukce středověkého rytíře mimo finanční a časové možnosti běžných smrtelníků, zabývají se KVH zpravidla ztvárněním městských milicí [(to taky znamená bez koňa)] a žoldnéřských pěších vojsk [(to samo... minimum salámového základu)]."

Miraculum: "...Pokud ony zmíněné "KVH" nemají především jízdu, která tvořila základ všech středověkých bitev...." [(ztvárnění městské milice srovnáváno se středověkými bitvami a také první zmínka o jízdě)]

Miraculum: "....O žádné "městské jízdě" nikde nepadlo ani slovo. ..." [(tady už snad jen... keep smiling:O)]
Kuno 18. květen 2009 10:55:38
No já nevím ale Siegfried,Brodan a spol. mají zhusta pravdu. Úroven výbavy a historické věrnosti skupin je v některých případech úděsná.
Pokud takové skupiny jezdí na bitvy a akce,které se prezentují jako pohádkové či fantasy,je to jedno.
Problém nastane,pokud začnou vystupovat veřejně a začnou mluvit o historii.
Omlouvají to pak tím,že to divák nepozná,chce se bavit,že jiní to dělají také tak...
Ale to je přece špatně,nebo se mýlím?
Clary.Aldringen 18. květen 2009 10:28:29
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) :
1. Libušín není rekonstrukce historie.
2. Středověk je poměrně dlouhé období - například my se zabýváme 80. léty 15. století kde již pěchota zcela jasně hrála prim.
3. To že se někdo zabývá vojenskou historií středověku ještě nutně neznamená že by se měl pouštět do rekonstrukce jízdy. Oblehání opevněných míst, kdy se jízdaa absolutně nepoužije bylo mnohem více než regulérních bitev.
4. Dokonce i v ranném středověku, kde jízda hrála úplný prim máme doloženy čistě pěší bitvy - např Brůdek 1040
5. Když už jsme u toho protiřečení:
Český středověk žádné městské milice ani žoldnéřská vojska nezná. Obojí se poprvé objevuje až v 15. století... ...středověk končí obvykle dobytím Konstantinopole Turky r. 1453 nebo "objevením" Ameriky r. 1492.
Siegfried 18. květen 2009 10:22:49
Broďan(18. květen 2009 00:00:00) :
Měl si pravdu ta věc neumí číst :)
Miraculum 18. květen 2009 10:15:54
Broďan(18. květen 2009 00:00:00) :

Vaším "příspěvkem" jsem se výborně pobavilo, to mi věřte :-))
Pokračujte dál ve stejném duchu, hned je ten podmračený den projasněnější...

O žádné "městské jízdě" nikde nepadlo ani slovo. Reagovalo jsem na Váš blábol o klubech "vojenské historie", kdy si dokonale protiřečíte, když tvrdíte, že se zabýváte "vojenskou historií středověku" a pak mluvíte o výhradně pěších ozbrojencích.
Ale POKUD se SKUTEČNĚ někdo z vás zabývá VOJENSKOU HISTORIÍ STŘEDOVĚKU, pak se MUSÍ zabývat především jízdním vojskem. Jinak si jen lže do kapsy - což bylo velmi pěkně vidět na posledním Libušíně.
(Pokud to nevíte, jakože asi ne, středověk končí obvykle dobytím Konstantinopole Turky r. 1453 nebo "objevením" Ameriky r. 1492. Poté již hovoříme o novověku. Začíná rozpadem Římské říše v 70. letech 5. století.)

Výmluva, že se v případě městských hotovostí či milicí nejedná nutně o české prostředí, to už je skutečně jen na útrpné pousmání se. Ale koneckonců, je to Váš koníček, asi i vč. toho obelhávání sebe sama a spousty zřejmě nevzdělaných lidí, kteří Vám tohle baští (protože člověk s alespoň základním rozhledem o historii a minimálně rozvinutým kritickým myšlením by se rychle klidil). Jen to, prosím, neprezentujte jako "vojenskou historii" a jako zájem o historii vůbec. Vy se totiž pravděpodobně o historii ani tak nezajímáte, jako se ji zjevně snažíte uměle vytvářet a přetvářet k obrazu svému, vážený pane. Načež ty své výtvory prezentujete jako "reálhistorii".
Siegfried 18. květen 2009 09:58:41
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) :
Mno zkus si něco nastudovat milé Miraculum. Je vidět, že opakuješ a to špatně, věci kterým moc nerozumíš. A není to poprvé.Co se týče 14.stol. tak samozřejmě v čechách stejně jako jinde na světe existovaly městské milice. Pro domobranu co si svolává město ke své ochraně se totiž výraz milice v současné literatuře běžně používá. Není od věci si něco načíst o vývoji měst. Ono když máš hradby tak je asi taky potřebuješ někým bránit, že ? nebo proč asi ty města moc chtěly tak drahou věc? Mimochodem v druhé polovině 14.stol. existuje výnos Karla IV o povinosti zřízení městských zbrojnic v královských městech. Proč asi? A nebude to jediný jasný důkaz.
Není pochyb o tom, že na dnešních bojištích chybí dostatek jezdců. Ale použít to jako demagogický argument kterým odůvodníme všechny ostatní chyby které je v našich silách odstranit snáze je směšné. Vypadá to jako by si jednooký říkal, když nemám oko tak mě ztráta nohy nemůže už moc vadit .)
Ostatně pokud si všimneš tak právě spolky o kterých je řeč, obvykle nepořádají velkorekonstrukce velkobitev, ale dělají úryvky a šarvátky kde lze nepřítomnost jedné ze základních složek středověkého vojenství snáze odůvodnit.
Broďan 18. květen 2009 09:27:14
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : Tak to vidíš jinak, ale napsals tu jednu blbost za druhou.
Za prvé, středověká města, včetně českých, disponovala po celý středověk minimálním počtem jezdců, protože tam chyběla ona vrstva, ze které se rekrutovala jízda. Každé opevněné město mělo zpracovaný systém domobrany, které se říkalo "městská hotovost", kterýžto pojem ti asi zůstal utajen. Tato hotovost byla založena na miličními principu.
Pojem "milice" sice měnil v průběhu staletí svůj význam, ale pro středověké poměry ho můžeme zjednodušena označit jako "vojenskou jednotku složenou z běžných občanů".
Jelikož neumíš číst, tak ti sem zkopíruju onu větu, která tě tak zaujala: "...zabývají se KVH zpravidla ztvárněním městských milicí a žoldnéřských pěších vojsk." Z čeho usuzuješ, že mám na mysli zrovna české prostředí? My třeba kromě městské hotovosti děláme také švýcarskou jednotku z doby burgundských válek.
Víš vůbec, kdy zhruba trval středověk? Víš, že existovala lokální válka mezi městy, s minimální účastí jízdy? Víš vůbec něco o historii nebo jen tak tak nasíráš?
Ogrier 18. květen 2009 09:24:31
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : Ty me mrzis :D
Clary.Aldringen 18. květen 2009 08:09:35
Miraculum(18. květen 2009 00:00:00) : Doporučuji se podívat na dataci, kterou Brodečtí dělají ;-)
Miraculum 18. květen 2009 08:01:11
Broďan(17. květen 2009 00:00:00) :

Pane Broďane, jste v rozporu sám se sebou.
Český středověk žádné městské milice ani žoldnéřská vojska nezná. Obojí se poprvé objevuje až v 15. století v souvislosti s husitskými válkami a dále. Rozvoj žoldnéřských vojsk pak zaznamenáváme až ve století 16., když již rozhodně nelze hovořit o středověku.
Naprostým unikátem bylo ve středověku město Cheb, které MOŽNÁ (neboť nedoloženě) mělo něco jako městskou milici již někdy v pol. 14. století. Což ale rozhodně nemůže být srovnávací kriterium!
Pokud ony zmíněné "KVH" nemají především jízdu, která tvořila základ všech středověkých bitev, nejedná se o žádnou "vojenskou historii", ale klamání sebe sama (a následně případných diváků).
Možná tedy máte pro vás zajímavé kostýmy, ale to je asi tak vše, co vás spojuje se skutečnou historií...
Clary.Aldringen 18. květen 2009 07:29:57
Luděk Hugo Vobořil(17. květen 2009 00:00:00) : Hurá konečně někdo s rozumným názorem na japanofily :-D
chocholoušek 17. květen 2009 23:42:24
Vampyr(17. květen 2009 00:00:00) : Už jedu
Mudr Chocholoušek.
Luděk Hugo Vobořil 17. květen 2009 23:39:43
Vampyr(17. květen 2009 00:00:00) :
Takže by bylo nejlepší vrátit se zpátky do komunismu,chodit poctivě do továrny a hlavně držet hubu.?Je hodně lidí kteří to dělaj dobře a snažej se to někam dotáhnout,holt vývoj jde stále dopředu.Jestli že člověk nestíhá tento vývoj sledovat a aspon trochu se přizpůsobit tak je to špatné.Rytíř nebo voják z gotiky nebo renesance s brýlemi vypadá opravdu blbě.V baroku a později byli brýle běžnější ale běžný voják na ně určitě neměl.Tot k brýlím.K těm divákům-všichni kteří jsou na historické akci by měli divákovi ukázat jak to tenkrát vypadalo,nebo si to aspon myslím já.Jestli že jde o fantazi,scéniku nebo jinou akci mělo by to být přizpůsobeno kostýmově tak aby to vyhovovalo požadavkům.Jestli že se ale bavíme o historii měla by to ta historie být.Diváci jsou zblblí z americkejch filmů a šemíři by jim měli ukázat pravdu.Já osobně se často setkávám s tím že japonskou katanou se dá přeseknout evropský meč což je blbost.Tohle a další věci by měl divák vidět a dovědět se.Asi dále o tom nemá cenu psát tak si na sebe navlékni pérové podložky,na hlavu dej kryt z lampy vrat se o 15 let zpátky a vyraž do boje...
Wothan 17. květen 2009 19:09:40
Vampyr: nejsi ty tak trochu nihilista? :-) Příteli blábolíš a smutné je že si to ani neuvědomuješ. Jak řekl tady kolega Mahy, snahou všech pořadatelů akcí určených divákům není nějaké LH, ale to "koukatelné minimum" - tj. aby ten tvůj šermíř, kterého tam divák uvidí vypadal aspoň na pohled dobře a autenticky. Tj. nikdo mu nebude kontrolovat ruční šití nebo tkaní, ale nesmí z toho čišet umělina a strojovost na sto honů, musí to mít rozumnou barvu a odpovídající střih. Oděv, výzbroj a výstroj by měla zapadat do období které si (pokud jde o hist. akci a ne pohádku nebo fantasy) určil pořadatel akce. Pokud je na akci součástí programu voj. tábor tak u KM tam prostě musí být jen hist. stany (ideálně odpovídající době +/-) a hist. vybavení - všechno nehistorické se musí poschovávat tam kde divák nemá přístup nebo stany s nehistorickým vybavením uvnitř prostě pozapínat a neukazovat interiér. Přiznávám že třeba naše akce v RS vypadají o něco lépe, ale stran definice Km by to mělo stačit. Pokud ale i to co jsem popsal nahoře připadá někomu jako přehnané - pak se vážně nemáme o čem bavit. Pak si podle mne zvolil špatné hobby.

Tak teď jsem to řekl asi po stopadesáté a kontrolní otázka je - za jak dlouho přijde další člověk s pláčem že se snažíme udělat z bitev LH? To ty lidi opravdu nejsou schopní pochopit psané slovo? Nebo ho nechtějí pochopit? Nebo chápou ale provokují? Nerozumím, nechápu souvislosti.
Broďan 17. květen 2009 19:02:50
Vampyr(17. květen 2009 00:00:00) : Asi jsi byl delší dobu mimo dění, protože jaksi nevíš, že v posledních cca 5-ti letech zde vznikají kluby vojenské historie (KVH), které se zabývají středověkým vojenstvím, ale se šermem prakticky nijak nesouvisí. Prioritami je pro ně pokud možno co nejlepší ztvárnění života středověkého vojáka, včetně polních táborů, válečných tažení a vojenských operací. Tato činnost předpokládá poměrně hluboké znalosti historie, dobré vybavení a samozřejmě se jí zabývají pouze lidé, kterým to přijde zajímavé a které toto hobby přitahuje. Jelikož je rekonstrukce středověkého rytíře mimo finanční a časové možnosti běžných smrtelníků, zabývají se KVH zpravidla ztvárněním městských milicí a žoldnéřských pěších vojsk.
Na větších bitvách se setkávají klasičtí scéničtí šermíři se členy KVH a to samozřejmě působí problémy. Zvláště ze strany "bitevních šermířů" (rytířů, mečíkářů) jde o poměrně silnou averzi a nevraživost.
Pokud zmiňuješ diváka, tak zřejmě myslíš laickou veřejnost, která navštěvuje šermířské akce za účelem pobavení a seznámení dětí s tzv. "rytíři". Tento laický divák není pro KVH prioritou, protože není schopen poskytnout prakticky žádnou směrodatnou zpětnou vazbu. Členové KVH tráví volný čas tímto způsobem v první řadě pro své pobavení a vyžití.

Jelikož český allgothický šerm má své počátky v 60-tých letech 20. století a nečerpá z historie prakticky vůbec nic, je asi jedno, zda šermíř vystupuje v brýlích. Tento druh šermu se pomalu, ale jistě ubírá do pr...., v tom s tebou souhlasím a jsem tomu rád.
mahy 17. květen 2009 18:34:23
Vampyr(17. květen 2009 00:00:00) : Ano divák na to sere- přišel se pobavit! Nicméně většina těch lidí co to dělají tzv.LH to dělá především pro svůj pocit. Proč ukazovat divákovi frašku s fantasmagorními kostýmy a lá Holywood? Protože mu to stačí? No a není to blbý? Je co? Zapomeň na LH, ale snažme se o tzv. KM(koukatelné minimum). LH nech fajnšmekrům. Pokud budou všichni alespoň KM pak to bude krása.
Vampyr 17. květen 2009 18:09:52
Jak to tady pročítám tak mám pocit, že se český šerm pomalu, ale jistě ubírá do... Tak nějak by mě zajímalo od kdy diválům vadí, že účinkující nosí brýle. Zažil jsem akcí víc než dost a nikdo si nikdy nestěžoval, ať už z řad diváků nebo organizátorů a k tomu tržišti stačí se podívat na fotky z Bílé hory před dvěma lety, žádné čínské zboží a podobně. A pokud si není organizátor schopný ohlídat tak primitivní věc jako jsou stánkaři tak by radši bitvu nebo jakoukoliv jinou akci neměl pořádat vůbec. O kvalitě bitev v posledních letech ani nemluvím, zkuste někdy sehnat videa z bitev tak před 10-15 lety, bylo to divácky podstatně zajímavější. Teď se každý žene do hroznýho LH, ale běžnýmu divákovi je to naprosto jedno jestli má šermíř, kterýho před sebou vidí kostým z ručně utkané látky nebo látky, která je tkaná strojem, na tyhle detaily divák z vysoka s...e. Divák se chce na bitvě v první řadě dobře pobavit a už poměrně neřeší jestli je nad kasou stan dobový nebo moderní a podobné věci. Díky těmhle neustálým sporům se český šerm prostě rozpadá a rozpadá.
Draxis 09. květen 2009 23:54:53
odpornik(16. únor 2009 00:00:00) : Ahoj, píšeš tu o smlouvách, které je dobré sepsat s trhovci. Ty nějakou takovou smlouvu máš? Ptal jsem se už kdejakého pořadatele trhu, které se trhy zabývají už delší dobu a mají to za svou profesi, ale každý to řeší spíše slovní dohodou. Rád bych takovou smlouvu měl v ruce a předešel tak možným problémům, které s Trhovci mohou vzniknout. Pokud máš nějaké zkušenosti s pořádáním dobových trhů, rád bych s tebou vyměnil zkušenosti. Když tak jsem k zastižení na tomto emailu: Jura.an(zavinac)seznam.cz Diky
Rizek 09. březen 2009 07:14:50
kourish(08. březen 2009 00:00:00) : www.mercatores.cz...
kourish 08. březen 2009 18:09:36
Ad brýle na akcích : www.meny.cz... dají se sehnat v Polsku, Německu i jinde po Evropě - u nás nikoho bohužel neznám, ale kdo ví...

Ad prezentace akcí - je fakt, že (jak už bylo řečeno několikrát) je to o soudnosti fotografa. A vždy lze fotky minimálně roztřídit na "kosher" a ty ostatní, nebo naopak vyfiltrovat (když už ne smazat), ty nejhorší hrůzy:-)

Ad odporník: chtělo by to přejmenovat na "vševědoucí".... třeba sem zas někdy někam vrazí svůj nůsek a vysvětlí nám jak na to, nebo jak na to ne (holt někdo má KnowHow a někdo ví jak HowNo) ... I když asi stále jen anonymně.
Indyján 07. březen 2009 19:05:42
Rodgirus(07. březen 2009 00:00:00) : Tož tebe taky neznám. Ale aspoň píšeš jako člověk a neoháníš se srdcařstvím. Tudíž kritiku beru.
Máš rech, když někdo všetečný proleze akci, kterou spolupořádám a bude fotit jen prohřešky, pak to zveřejní, a hodí na web, všichni si řeknou co je to za hnusárnu či keckařinu. Jenže já nikde nevykřikuji, že je to super, bezchyby a nejlepší. Kapišto?
A co se týká urážení, tady jsem se mírnil, to mě ještě neznáš, holt jsem takovej. Su jen blbé hanák, blbec a hňup bez vzdělání, škol nemaje. Tož tak!
Rodgirus 07. březen 2009 16:27:05
příspěvek byl smazán użivatelem Rodgirus 16. duben 2009 15:16:20
Indyján 07. březen 2009 09:58:20
Magda(05. březen 2009 00:00:00) : Milá Magdičko, nevím jestli vybírání v kase je či není pořadatelská záležitost a tudíž jestli to je či není stan pořadatelů. Možná vám vstupné vybírá ministerstvo vnitra či financí.

Taktéž k vozidlům. reagoval jsem na fotky, zveřejnující jediné pravé a dobové tržiště. Holt tam nemáš dávat fotky z doby kdy tam stánkaři najíždějí. To by mohlo být na každé akci pojato jako nedobové. Nebo myslíš že tam pravověrní navážejí zboží povozy a trakařem?
Ale tím posledním jsi mě dorazila. A já vše pochopil. Vy jste srdcaři, pohodový lidičkové a nevím co ještě. Kdežto ostatní jsou jen na prachy a pod sluncem se paří z vrozeného masochismu.
A s těma kilometrama jsi mě fakt rozesmála, loni jsem jel autem a lodí na pohodovou akcičku do Švédska u norských hranic. Tvůch 200 kiláků tudíž nekomentuji....
Maršálek 06. březen 2009 12:14:37
Magda(05. březen 2009 00:00:00) : Aby to nebylo vyjmuté z kontextu, jakýsi "Odporník" sem dal fotky téhle akce s poukazem, že právě tržiště a jeho zázemí je naprosto ukázkové, beze všech chybek a všichni by si z něho měli vzít příklad pro pořádání svých tržišť, protože tam bylo vše dobové... No a tak Indiján nelenil a poukázal na to, co Odporník zjevně přehlédl, nebo nevnímá :-) Takže to neber osobně, protože to není rejpání do konkrétní ake, ale poukázání na fakt, že někdo není soudný, když tohle považuje za dokonalé a reprezentativní.

Takže o pohodovosti akce nikdo nepochybuje a takové stánky nás osobně neiritují .-)
Jiří z Holohlav 05. březen 2009 16:06:33
Magda(05. březen 2009 00:00:00) : No jo,netušil jsem ,že země Moravská oplývá více než jedním kardinálem a tak jsem si ten obrázek ani nezvětšil a při mých dioptriích....
Magda 05. březen 2009 15:37:10
Jiří z Holohlav(17. únor 2009 00:00:00) : to červené je jeho eminence Václav....úžasnej človíček...
Magda 05. březen 2009 15:35:30
Indyján(17. únor 2009 00:00:00) : nevím kde jsi přišel k tomu, že ten plasťák je pořadatelský stan...byl to pouze přístřešek pro druhou kasu, neboť v tom hicu, co tam panoval to bylo minimálně na úpal...a holky v tom hicu seděly celý den až do večera...na tý louce kde skrýt se nemaje...
zaparkovaný auto za stánkem...foceno ještě hooodně dlouho před bitvou....
ale co...bitva pro mě není o tom, jestli náhodou někdo nemá plastový stan nebo blbě zaparkovaný auto, ale o tom, jaká je tam nálada, parta...a vůbec celkové klima akce...a tahle patří mezi ty hooodně moc pohodový...a stojí mi za to, abych tam jela i přes to, že to mám nějakých 200km...
cryptomugr 20. únor 2009 08:27:07
Mathias-Niemecz: Já včera Siegfrieda viděl a je to pěknej odporník, takže asi jo:)
deWolf 19. únor 2009 15:44:56
odpornik(19. únor 2009 00:00:00) : Skoc si do Detenic, tam prej prodejci taky nejdou pro nadavku daleko. To se ti bude libit.
Siegfried 19. únor 2009 14:15:39
Víťa(19. únor 2009 00:00:00) :
Muhehe pročpak, aspoń se máme komu smát .)
Indyján 19. únor 2009 13:31:31
odpornik(19. únor 2009 00:00:00) : Když vzpomínáš vehementně nekvalitu stánkařů na Zbirohu...zaregistroval jsi mě? Nebo jsi do tábora nepáchl? Možná ses držel vpovzdálí, protože jsi zahlédl ceduli "Blbcům a socdemákům vstup zakázán!"
lubossekk 19. únor 2009 13:27:53
jestli sem to pochopil, tak se odporník chce stát jakousi LH ČOI na tržištích... hmm, budeš dávat pokuty?
Víťa 19. únor 2009 13:23:06
No siegfriede, když už si ten troll konečně vyblil svojí malou dušičku, tak to můžeš smazat:)
odpornik 19. únor 2009 13:09:12
Díky za vaše přispěvky.Myslím že zas tak velkej trol nejsem,spíš si vedu svojí svatou válku.Toho ubrusu jsem si nevšiml-velká chyba.Jinak to tržiště na Humburkách bylo opravdu dobré.Škoda že tam nejsou fotky kdy už akce probíhala ale jen z rána kdy se vše chystalo.Velice se mi tam líbilo že prodejci komunikovaly,různě se poštuchovalia ani pro nadávky nechodili daleko,prostě to tržiště žilo.Brýle a další jste si rozebrali.Chtěl jsem na netu najít pár obrázků jak by to mělo vypadat ale nenašel jsem nic.Jestli něco máte co stojí za podívání tak to sem hodte.Všichni na svých akcích propagují dobové tržiště a jsou tam většinou hrůzy.Mě třeba zaujaly Osalvany,historické tržiště na nádvoří zámku.Jen jsem nepochopil proč se kovář nepřevlékl a už vůbec nechápu ten igeliták.Dále jsem se podíval na fota Znojma vinobraní 2006.Tam nejde o tržiště ale spíše o trubadůros úchylos.Ale to nepatří do této diskuse.Co jsem řekl to jsem řekl co jsem udělal to jsem udělal.Berte mě jak chcete já vás taky beru jak chci já.Za čas se zase ozvu.
Vámi milovaný Odporný Odporník-Trol A klidně mě můžete hodit do řeky.
odpornik 19. únor 2009 12:57:49
Siegfried(19. únor 2009 00:00:00) :
Hrad byl dobit.Chybu jsi přiznal,to mi stačí.Co je to prezejtuju?Jestli se chceš rozsekat do prejtu bylo by to škoda,ačkoliv tě rád nemám,musím připustit že pro šerm by jsi mohl být i přínosem.
Siegfried 19. únor 2009 10:55:16
Mathias_Niemecz(19. únor 2009 00:00:00) :
Kurva už to prasklo :)
Mathias_Niemecz 19. únor 2009 10:16:20
Hele, Siegfriede, nejni ten Odpornik další z Tvých žertovných altereg? :oD
Že by se Ti zastesklo po někom, kdo Tě z duše nenávidí a má potřebu to sdělovat světu :o)
Spakona 18. únor 2009 19:33:25
mahy(18. únor 2009 00:00:00) : takovejch by se našlo :)))))
Kuno 18. únor 2009 15:50:55
Jiří z Holohlav(18. únor 2009 00:00:00) : Souhlasím s tebou.
Já se svojí postavou také nemohu předvádět gladiatora :>)) uvědomuji si,že by to působilo...řekněme..komicky? :>))
Jsem soudný a nevymýšlím Důvody abych tak mohl činit a obhájit tak svoji "nedostatečnost" .:>))
Prostě-všichni nemohou dělat všechno. Bohužel nebo bohudík??:>)))
Zvláště když nemají snahu svoji "nedostatečnost" nějak zakamuflovat nebo zájem se "přizpůsobit".
mahy 18. únor 2009 15:48:15
Spakona(18. únor 2009 00:00:00) : Chtěl bych být brýlemi ve tvém výstřihu...hmmmm...Sorry za OT:-)))))))
Jiří z Holohlav 18. únor 2009 11:14:29
No,už jsou k mání i různé "nesoučasné" obroučky.Jedny mám osazené ve váčku u pasu a vytahuju je při prolížení drobnějšího zboží.
Až se to zhorší,tak si střihu krále Jana,bratra Žižku nebo slepého mládence - staříka,aspoň to bude autenické.Role se musí řídit možnostmi člověka,klasické brýle tam prostě nepatří a šmytec.
Spakona 18. únor 2009 09:30:07
vyvstává pak ještě jedna alternativa - pohybuji se sice po táboře většinou bez brýlek na očích - mám je ve výstřihu - a když potřebuji, tak je vyndám, zaostřím, nasměruji se a pokračuji zase naslepo. Jenže pak se chci jít podívat na program a bez brýlí nevidím - takže stojím v kostýmu, mezi diváky a mám brýle na nose. Nebo se mám převléknout do civilu abych nikoho nerušila? ale to se zase budu v civilu pohybovat po táboře..... Takže se stejně nezavděčím :cD
Wothan 17. únor 2009 22:06:46
Zbytečně, ano, ale neřekl bych bezvýsledně - obecně platného koncensu se tady stejně nikdy nedobereme a pořadatelé akcí kde záleží na dobovosti v tom mají, aspoň co se týče programu pro diváky, jasno už dávno. To že někdy někdo projde je věc jiná. Upřímně řečeno to ale taky nemusí být úmyslem - když nosíte brýle pořád, byť slabé, někdy si je prostě nasadíte automaticky aniž by jste si to uvědomovali. Dokonce i mně se to stalo, naštěstí mně na to upozornil někdo dřív než jsem s nima na nose stačil dojít někam dál po táboře. Ale od toho tam jsme všichni - je potřeba člověka na zjevné nedostatky (v rozporu s pravidly) upozornit i když nejsme nutně pořadatelé a ne si ho vyfotit a pak s tím prudit na netu, když už s tím nejde nic dělat. Většina si to uvědomí a slušní i poděkují. Blbec něco odsekne a pak je možná na místě (pokud je to opravdu hrubé porušení pravidel) informovat pořadatele, protože jen ten má provomoc to řešit represivně. A věřte tomu že nám toho ve frmolu akce uteče hodně, člověk nemůže být všude a vidět všechno. Zní to sice jako nabádání k udavačství, ale nám to vážně pomůže, protože blba který si nenechá rozumně domluvit od vás tam většinou nechceme ani my.
Vandalicus 17. únor 2009 18:50:11
Když bude někdo na vozíčku chtít přes vozíček přehodit čabraku a vjet do bitvy s dřevcem...? hm?
Život je nespravedlivý. Nikdo nemůže dělat všechno, ale vždycky se dá najít něco, co dělat může a v čem může být dobrý.
Já halt taky nikdy nebudu s necelýma 170cm dělat doplsoldnéra s obouručákem ani granátníka a taky s tím nic nenadělám.
A jinak, tohle se už tady řešilo, velmi dlouze a bezvýsledně.
Wothan 17. únor 2009 16:32:19
Prcík: myslíš že každému diváku, který za vámi přímo nepřijde a neřekne vám že ho to ruší to nevadí? Já třeba nejsem tolerantní divák a ani pořadatel - u nás je tohle nepřípustné a pokud by se někdo dožadoval toho že bude brýle nosti během programu před diváky, nedohodli bychom se na účasti.
Wothan 17. únor 2009 16:22:08
Magda: no pokud se ty brýle nedají skrýt ve vhodné přilbě a člověk vidí natolik špatně že je prostě potřebuje (a čočky z nějakého důvodu mít nemůže), pak může udělat pro bezpečnost svou a ostatních jedinou věc - nechodit do bitvy, nebo v ní aspoň nebojovat. Jiné řešení neexistuje. Zbytek debaty se ostatně týkal spíše soukromých nebojových částí programu.
Ronšperk 17. únor 2009 16:10:29
Prcík(17. únor 2009 00:00:00) : Já proti tomu, pokud jsem na akci pro diváky pak většinou, jako divák. Ještě jsem se nesetkal s divákem, který by si toho nevšiml a patřičně neohodnotil. Samozřejmě, že nelze čekat nadšení. Je to možná pro někoho drsné, ale je to neodpustitelné, stejně, jako rovnátka, sádra, meoprotéza, nebo černá pleť na evropském rytíři, či asiatka hrající měšťanku. Upřímě znám mnoho lidí, co nosí brýle, mezi nimi i má žena a všichni dokáží pro svou roli je sundat. Že přes kontaktní čočky nevidí dokonale?.......Ale na těch pár chvil za rok je vždy má. A pokud čočky nesnáší? Léta jsem ve skupině šermoval s kamarádem jež měl podobně silnou slabozrakost co popisuješ a vždy bojoval bez brýlí.
Posledním příkladem je Ďábel, jehož oční vadu těžko spraví sklo. A polil mne studený pot když po prvním souboji s ním jsem jej uviděl číst esemesku centimetr od displeje. Když oni mohou, ptám se proč jiní ne.
Pardon za to mimo.
Prcík 17. únor 2009 15:24:01
hawkwind(16. únor 2009 00:00:00) :
Děkuji - četl jsem. Ne se vším souhlasím, ale beru to. A zlepšování je stále na pořadu dne.
Prcík 17. únor 2009 15:22:25
Přidám se na téma brýle - čočky.
Mám ve skupině celkem 4 lidi, kteří nosí brýle - jeden jenom na čtení, zbytek stále.
Z těchto lidí má jedna bohužel takovou oční vadu, že jí nelze udělat odpovídající čočky. Zároveň je ta vada tak silná, že bez brýlí na tři kroky vidí siluetu - ale už nepozná člověka.
Zbytek má buď čočky nebo to bez nich vydrží. Avšak tato konkrétní může bez brýlí hrát max. slepce.
Takže máme běžně vikingskou ženu, šlechtičnu či dokonce vesničanku s brýlemi. C´est la vie.
Ještě jsem nepotkal diváka, který by nás za to zatratil.

Shrnuto - opravdu jsou lidi, kteří nejsou schopni používat čočky namísto brýlí a bez brýlí opravdu nevidí. Pak už je to o toleranci diváků a lidí od "fochu".
Na druhou stranu - takových lidí je pár. Kdo je schopen nosit čočky, udělá lépe, když je nosit bude - stačí "jen" na chvíli, kdy se zrovna vystupuje (bitva stejně jako vystoupení).
Kuno 17. únor 2009 14:06:30
Jiří z Holohlav(17. únor 2009 00:00:00) :
Dášenka(17. únor 2009 00:00:00) : Ano přátelé,byl jsem na obou ročnících. Abych pravdu napsal,já ůroven stánků posoudit nemohu,protože sem si jich moc nevšímal. Jakožto "vystupkáři" se když máme volno jedem na bitvy vyloženě odreagovat,zapařit...atd.
(Např.na poslední Hajnici jsem v bitvě vůbec nebyl, fungoval jsem jen v doprovodném programu před bitvou nahoře u stánků.)
Co si ale vypomínám tak byla v Humburkách fungující kovárna.
Co se mi tam ale líbilo,byl dostatečně dlouhý doprovodný program před a mezi bitvami.
Srovnávat celkově třeba Humburky,Hajnici,Zbiroh....prostě nejde,každá akce je jiná a pro jiný typ účastníků. :>))))
Melkel 17. únor 2009 10:27:21
Spakona(17. únor 2009 00:00:00) : pro můj omšelý detektor sarkasmu byl :-) Omlouvám se za vybublání.
Spakona 17. únor 2009 09:59:38
Melkel(17. únor 2009 00:00:00) : taky to byl sarkasmus...... :cP
Omlouvám se pokud byl "nečitelný" :)
Melkel 17. únor 2009 09:57:11
Spakona(17. únor 2009 00:00:00) : ehm, diskriminací? Tenhle pojem se evidentně proměnil v užitečnou děvku, která podrží v každé situaci. Zákaz brýlí do bitvy je stejná "diskriminace", jako zákaz nevhodných kostýmů, zákaz nevhodných účesů atd.
Jsem omezen svojí výbavou, ať už tělesnou, nebo jinou, a díky tomu prostě některé věci dělat nemůžu. Já se například nemůžu proletět ve stíhačce, i když bych chtěl. Takže mám prostě smůlu. a nebudu křičet "Diskriminace!". Sakra.
Dášenka 17. únor 2009 09:57:04
Indyján(17. únor 2009 00:00:00) :
Jiří z Holohlav(17. únor 2009 00:00:00) :

Ale třeba tam někde byl... Tady je jejich "hnízdo" magdalenaserm.rajce.idnes.cz...
A o rok později je dokonce vyfocen... rybove.rajce.idnes.cz...
Siegfried 17. únor 2009 09:53:47
odpornik:
hele podle mě jsi normální trol a trolíš: )
Tvůj první příspěvek je slovní vejzvartek, jak obsahově tak gramaticky,
v dalším žvástu nás oblažíš vysvětlením, jak mě nenávidíš a jak mi dáš sodu.
Na konkrétní dotazy odpovídáš z cesty. Mno pak když se prezejtuju a žádám to tobě totéž začneš si vymejšlet, že se bojíš nakládačky - to zavání pomluvou takže dolož!!! V dalším kroku tvrdíš, že neopovrhuješ mou prací. Pak zase blábolíš abych si přiznal že chybuju. Potom zase, že ti jde vlastně o to že jsou všude mizerné stánky a že ti jde o zvyšování téhle úrovně.
Chyby co si mi popsal na Zbirohu, jsou obecné známé, už dávno jsme si o nich povídali na forech, takže užitečnost tvých názorů je mizivá. Pokud by si opravdu četl, často se přiznávám, že nevím, nejsem si jistý,. či že delám chyby. A ohledně Zbiroha, ano i tam sem se už mockráte veřejně proklel, že jsem debil. Takže furt jenom kecáš. Respektive trolíš. Asi sis četl příručku o tom jak se stát borcem internetových debat.
1. studuješ názorové nivo co vládne
2. studuješ významné diskutéry a pak si jednoho vybereš k dehonestaci
3. všem ostatním významným co tě pošlou do hajzlu mažeš med kolem huby
4. přecházíš od tématu k tématu a mluvíš z cesty. odpovídáš na jiné věci a pod. hlavně abys nemusel uznat pravdu
5. stále trolíš dál a dál.
Mno takže Trole odporniku, peču na tebe, jediné co blbánky jako ty prudí je nezájem, máš ho mít :)
Jiří z Holohlav 17. únor 2009 09:52:27
Indyján(17. únor 2009 00:00:00) : Když je takovej červenej.....
Indyján 17. únor 2009 09:47:47
Jiří z Holohlav(17. únor 2009 00:00:00) : Ta srpovitá tyčovka je Tona z Truvérů. A ten velebný pán podle fotky není Kuno. Vyčisti si brejle.
Spakona 17. únor 2009 09:42:08
ad brýle - mám cylindrická skla - do čoček nejdou - bez brýlek vidím jen na blízko, s čočkama i dál, ale zase absolutně neodhadnu vzdálenost a netrefím kolikrát ani do futer, na třícu a výš to řeším lorňonem, ten dřevěný aparátek sem zatím neměla touhu pořizovat neb mi přijde krajně neelegantní :).... ale moc dobře díky tomu chápu pány kteří prostě v rámci zachování zdraví svého i ostatních ty brýle prostě nesundají - pak by to ale měli mít ošetřené tak aby byli co nejméně nápadní..... a nebo nechodit do bitvy - protože přece "tenkrát" by taky nemohli že?
to už mi ale zase zavání diskriminací :cD
takže jak z toho ven?
Spakona 17. únor 2009 09:40:29
příspěvek byl smazán użivatelem Spakona 17. únor 2009 09:17:35
Jiří z Holohlav 17. únor 2009 09:38:46
Moje dioptrie a kvalita obrazu mě nedovolují přesně poznat co vidím,ale mám dojem,že tam je Trenér s Tesáky, kardinál Kuno von Eichenrode a ta špičatá srpovitá tyčovka je mi taky povědomá.
Tedy minimálně Kuno byl určitě na obou akcích.Tak Vy na to Milosti?
Jiri Lucius 17. únor 2009 09:23:25
Indyján(17. únor 2009 00:00:00) :
No a ty prekrasne igelitove ubrusy , to je fakt echt LH.
Indyján 17. únor 2009 09:21:18
Jak může někdo vyzdvihovat akci na které si během bitvy zaparkuje auto za tu trapnou ohrádku představující minimálně hrad. Stánky jsou standart, nikoho něco předvádět nevidno. A pořadatelský plastový stan z teska mluví za vše. Jo, určitě skvělá akce.
Jiri Lucius 17. únor 2009 09:16:47
Magda(17. únor 2009 00:00:00) :
Je to dalsi rejpal jako ty nasi politici. Do vseho rejpou jak je tohle a tamto spatne ale pred prahem se jim valej lejna.
Magda 17. únor 2009 09:01:21
nedalo mi to...
Odporník vyzdvihuje tržiště na Humburkách 2007...
pro zájemce magdalenaserm.rajce.idnes.cz...
můžete posoudit...
odpornik(16. únor 2009 00:00:00) : No já ti teda nevím, chlape...ale jak už napsali jiní, ne vždy se dají brýle nahradit čočkami a chceš-li od někoho rozbít kebuli jen proto, že kvůli tvému požadavku sundal brýle a následně neodhadne vzdálenost apod...no prosím...

Á propós...chyby budou vždycky...nic není dokonalý...ani ty a ani já...;-)
Drslav 16. únor 2009 23:46:17
Já mám sesekanou rohovku a na dálku vidim prd na blízko je mě to celkem jedno ale mam nějaký cilindry a ty do čoček nejdou tak mam smůlu :-)) Ale člověk si během chvíle zvykne že nevidí a už se mě i stalo že jsem po týdení akci dojel do Plzně autem bez brýlí :-))
Wothan 16. únor 2009 23:35:22
Jo jo, já uvažuju pořídit si časem k brnířině ta skla v dřevěných obroučkách. Můj problém je ale mírná krátkozrakost, takže na blízko mi to zase tak moc nepomůže, ale k té titěrné práci brníře to bude hezký doplněk aspoň na gotiku :-)
Drslav 16. únor 2009 23:17:53
Jo v pohodě já to chápu, já nosim brýle v civilu,čočky nosit nemůžu tak chodim na akcích bez nich a nenapadlo by mě je nosit před diváky z 99% je nenosím na akcích vůbec, jen mě točí když někdo napíše brýle se dají nahradit čočkama takhle napsaný je to prostě blbost
Wothan 16. únor 2009 23:08:24
No na tohle téma se už diskutovalo tolikrát, že nemá smysl to znovu rezebírat. Většina lidí chápe že brýle před diváky nepatří a žehrat na to že divák to pochopí a omluví je neomluvitelné. Kdo špatně vidí a nesnese čočky má prostě smůlu. Většina rozumných lidí to pochopila. Názory (i pořadatelů) se liší spíš v tom zda to tolerovat v soukromé části akce mimo diváky a nakolik to ruší atmosféru akce. Ale i to už tu bylo propráno snad ze všech stran.
Víťa 16. únor 2009 23:06:32
mahy(16. únor 2009 00:00:00) : jenže to se velmi rychle strhne v diskuzi UKAŽME SVÉ ZADKY!
deWolf 16. únor 2009 23:01:00
Drslav(16. únor 2009 00:00:00) : Jé, to už tu dlouho nebylo.
Drslav 16. únor 2009 22:42:38
Odporníku píšeš blbosti jako brýle jdou nahradit čočkama to může napsat jen člověk který nemá oční vadu
mahy 16. únor 2009 22:15:55
Asi by to chtělo diskusi s názvem UKAŽME SVÉ KSICHTY :-))))))))))))))))
Jiří z Holohlav 16. únor 2009 22:11:19
mahy(16. únor 2009 00:00:00) : Aha,tak to je zas má chyba spletl jsem si Tě s Božou.
Wothan 16. únor 2009 22:07:09
Pivní brána...vida, to by mne nenapadlo, ale konečně proč ne? Brány se obvykle označují podle toho kam z nich vede cesta :-)
mahy 16. únor 2009 22:06:16
Jiří z Holohlav(16. únor 2009 00:00:00) : jj už se orientuji. Nicméně pokud měl Sigi stan u pivní brány pak nebyl 20 m ode mne a mého stanu. Já stanoval dole v nedobovým a byl jsem kousek od tebe:-) Proto jsem byl zmaten.
Jiří z Holohlav 16. únor 2009 21:47:25
mahy(16. únor 2009 00:00:00) : Brány jsou hlavní,pivní a zadní - nebo mají jiná jména?
Jiří z Holohlav 16. únor 2009 21:45:40
odpornik(16. únor 2009 00:00:00) : Děláš bouři v misce vody.Byl jsem na Zbirohu 07, loni jsem musel trochu opražit rodinu.
Cukrová vata a další bordel pro návštěvníky zámku byly nahoře u něj a ty "naše "slušné dole.Nevznikal dojem souvztažnosti hrátek na zámku a bitvou.
Prcík je hlavně scénik ,i když "porvat" se umí pěkně.
Válečníci zase nedělají scéniku.
Mě tedy přišlo ,že tam běží dvě více méně nezávislé akce a jsou hezky odděleny tím svahem.
To co se tu všechno snažíš nacpat dod jednu střechu to nedělá ani Wothan.Proč taky ?
Asi jsi Moravan protože Humburky asi moc lidí nezná - dej obrázky.
mahy 16. únor 2009 21:33:38
Wothane to nemělo být tobě, ale Odporníkovi:-)

Jiří z Holohlav(16. únor 2009 00:00:00) : pivní brána? Kde?Jsem zmaten jak Goro:-)
mahy 16. únor 2009 21:31:00
Wothan(16. únor 2009 00:00:00) : Ono u těch tržišť ve většině akcí jde bohužel o to podstatné- vyjít vstříc hladovému, žíznivému divákovi. Proto je tam bohužel ono nutné zlo jako tebou zmiňované bramboráky apod. Divák(bráno z mého pohledu) který přijede ve svém volném čase na nějakou tuto akci(předpokládejme, že se jedná o klasický vzorek diváka- tedy ne nadšence pro LH)se chce na této akci napít, najíst(je tam přeci jenom kus dne) a pak koupit nějaký suvenýr.Nabídněme těmto lidem a jejich ratolestem, kterým je naprosto buřt jestli jsme LH nebo Shit H, klasické dobové krmě a pitivo a suvenýry a oni nás poženou svinským krokem směrem ku řiti! Dobové stánky ano, ale to si může dovolit někdo kdo je zaplatí, nebo holt alespoň jakýsi kompromis.
Jiří z Holohlav 16. únor 2009 21:27:59
mahy(16. únor 2009 00:00:00) : Odporník je nám všem utajen .Sigi s Dášenkou měli stan hned u pivní brány.Byli nenápadní neb se v těch časech pradávných teprve opatrně rozhlížejí.
Wothan 16. únor 2009 21:17:20
A jinak - každý rok musím odmítat několik prodejců cukrové vaty a popcornu...jasně, bramboráky taky nejsou středověký mls, ale tyhle ikony moderních poutí by tam byly vysloveně jako pěst na oko.
Wothan 16. únor 2009 21:13:08
No často vysvětlování taky nepomůže - před každou bitvou třeba znovu a znovu upozorňujeme na to aby se lidé blbě nesmáli kdy nemají a přesto se, když se pak dívám na fotky obvykle se aspoň jedno takové vemeno najde i u nás. Ale nejde o to že by to byli hlupáci co úmyslně kazí akci, většinou si to ti lidé ani neuvědomí, dokud nevidí ty fotky. Pak je to obvykle taky mrzí. A tak nezbývá než připomínat a opakovat. Věřím že spousta lidí si taky neuvědomí, že bere do ruky papírový tácek nebo kelímek, takže se osvědčilo instruovat hospodu a prodejce občerstvení aby lidem v kostýmu nalévali a jídlo dávali jen do přinesených hist. nádob. Co se týče brýlí - já razím názor, že přinejmenším v té části programu přístupném divákům moderní brýle mít účinkující nesmí (jiná věc jsou historické brýle tam kde to datace akce a ztvárňovaná postava dovoluje) - co se pak týče soukromé části bez diváků, tam to záleží na konkrétní akci a pravidlech které stanoví pořadatelé.

Co se týče našich akcí a tržiště - preferujeme řemeslníky, kteří předvádějí řemeslo před prodejci. Ale protože z pochopitelných důvodů nejsme schopni je honorovat, jsme odkázáni na řemeslníky z řad jiných hobbystů. Jsme tudíž vděčni když se takoví najdou - buď přímo v RS nebo z lidí, kteří dělají jiné období ale vybavení pro RS si půjčí. Já tímhle stylem třeba dělám "recipročně" zase své řemeslo na Malešově. Od všech řemeslníků se pak čeká, že budou své řemeslo předvádět přímo v táboře nebo vedle v řemesnické osadě a své zboží nabízet před stanem na kožešinách nebo plátně aj. Stejně tak požadujeme u řemeslníků a hlavně prodejců aby většina jejich sortimentu souvisela když už ne s 11-12.st. alespoň obecně s raným středověkem. A to bývá kámen úrazu - ne každý je ochotný takové podmínky akceptovat, takže se s většinou těch co se nám sami ozývají nakonec nedohodneme.

Ale naše tržiště má dvě části - jednu historickou a ta je uvnitř tábora a vesnice a jednu nehistorickou - mimo tábor, obvykle před valy. Tam se ale snažíme soustředit především občerstvení. A protože jsme se rozhodli u občerstvení na historii RS rezignovat, máme tam obvykle stánky s když už ne historickým aspoň tradičním občertvením jako pečené maso, klobásy, ale taky třeba sladké pečivo jako trdla atd. Sem se taky soustředí prodejci medoviny a vína, protože si neumím představit jak prodávají v raně středověkém táboře své lahve s pestrými vinětami apod. Tady tedy býváme vcelku tolerantní a nepokoušíme se hrát na historii - rozhodně netrváme na tom aby prodejci byli v pseudohistorickém kostýmu (on se vám skorem každý nahlásí slovy "mám i kostým!" - "vy máte raně středověký kostým?" "....no´...takový jako středověký, jezdíme v tom na poutě!" ). Ostatně kdo chce vidět dobové vaření a na vlastní odpovědnost něco ochutnat, má možnost přímo uprostřed tábora kde se v kotlích neustále něco klohní.
Kuno 16. únor 2009 20:47:18
odpornik(16. únor 2009 00:00:00) :
Nejlepší by bylo abys dal odkaz na akci,kterou pořádáš a kde to funguje tak jak píšeš v prvním odstavci. Ale to bychom chtěli od Tebe příliš odvahy,co?
No a s tím konstatováním jak bychom mohli učit celou Evropu......
To si fakt myslíš? A co učit?
odpornik 16. únor 2009 20:28:50
Všem
ANO PUSTIL JSEM SE DO SIGIHO.Důvody jsem psal.Navrhuji tato zlepšení.Nezveřejnovat fotky které může napadnout každý ODPORNÍK.Vysvětlit vystupujícím že když mají peníze na dobré vybavení at si zakoupí aspon trochu odpovídající nádobí.Na lepších akcích bývá zvykem že kostýmovaný člověk do plastu nedostane nic.Brýle se dají nahradit čočkama.Vysvětlit umírajícímu aby měl děs v očích protože se na něj může dívat i odporník.Doplnit své šermířské vzdělání.A ted mé oblíbené tržiště.Dříve než se domluvím s trhovcem měl bych po něm požadovat aby představil svůj sortiment,předložil foto stánku,svého kostýmu atd.Měl bych po něm požadovat živnostenský list aby nedošlo k nepříjemné věci která se již stala.Samozřejmně že naši slavní trhovci ti naslibujou vše a skutek utek.Proto od nich můžeš vybrat vratnou zálohu kterou mu vrátíš jen v případě že splní tvé podmínky.Toto praktikujem jen u těch které neznáme a nebo nemáme na ně doporučení.Doporučuji s nimi sepsat i smlouvu.Uvidíš že ti z dvaceti zájemců zbydou tři až pět a ty většinou jsou přinejmenším dobří.Pak se ti nestane že z dobového tržiště máš příhraniční tržnici.Čekal jsem že někdo hodí nějaké pěkné foto tržiště ale asi nikdo nemá odvahu.

Kolchoz nejsem ten útočí na bránu i se svou účetní,já jsem hajzl a beru to z boku,tam není ta hradba a už jsem za příkopem.Tak mě rychle vyvedte z omylu,z druhého boku se blíží Bathory a mává mečíkama a šavličkama.Dozadu nevidím,mám za sebou opěradlo.A ted bych se rád zeptal třeba Wothana jak vybíráte trhovce?Jaké na ně máte požadavky?¨

Je škoda že se snažíme být všichni nej ale plýtváme svou energií na pitomých diskusích.Měly by jsme se věnovat spíš diskusím které nám něco dají.Proto jsem se rozhodl že budu sledovat všechna sledovatelá tržiště,protože tam máme nejvíce chyb.I ty Sigi.Znovu bych chtěl vyzvednout tržiště z Humburk roku 2007.Tržiště ne akci!Jako nejhorší bych uvedl asi Libušín.Né kvůli sortimentu a dobovosti ale kvůli tomu že člověk neví jestli je na tržišti nebo na parkovišti.Pořadatel nebyl schopen zabránit tomu aby káry zvané auta parkovala mezi stánky.Tento jev se objevuje stále častěji a mě to jde na nervy.Soudruzi v západním Německu si to nedovolí.Tak proč my kteří by jsme mohli učit celou Evropu jsme jak paka a nedotáhneme to do konce?!To že to tady rozebírám zapříčinil Sigi svýma nevymáchanýma kecama.Nevím ale asi by jste mu měli poděkovat.Já mu děkovat nebudu protože mě naštval.Tak co Sigi bude to letos i s chybama nebo už bez nich?!

Maršálkovi založte zvláštní diskusi,tady se vyjadřujte ke mě,k Sigimu a nebo k nešvarům kolem bitev.Né k bitvám samotným.Prosím nepoužívejte sprosté nadávky a pokud možno urážejte slušně.Doufám že se zde objeví co nejméně trolů,volů,pitomců,idiotů a dalších zvířat.Ačkoliv anonymně budu se snažit šermu něco dát.Vy co mě nechápete zkuste pochopit aspon sebe.
Váš milovaný odporný Odporník.
Radim Vaňousek 16. únor 2009 20:22:52
Inu byl jsem tam já i Sigi
mahy 16. únor 2009 20:21:36
Jiří z Holohlav(16. únor 2009 00:00:00) : Tebe si pane Jiří pamatuji a vybavuji, ale koho jsem to měl 20m od stanu na WB? Sigiho nebo Odporníka?
Radim Vaňousek 16. únor 2009 20:19:03
hawkwind(16. únor 2009 00:00:00) :

Jo... ale !!!!LH!!!! D-man. :-)


No, konec spamu.
Wothan 16. únor 2009 20:18:56
Radim: pochopitelně, protože Ježíš je pitbull :-)
hawkwind 16. únor 2009 20:13:38
Radim Vaňousek(16. únor 2009 00:00:00) :

"Nejsem Ježíš, jsem D-man!"


:DHehe
Jiří z Holohlav 16. únor 2009 20:08:08
Co je "dát koníka" ?
Jiří z Holohlav 16. únor 2009 20:06:48
mahy(16. únor 2009 00:00:00) : Na WB jste měli stany 20 m od sebe :-)))
Posadowski 16. únor 2009 20:05:49
To, že si Maršálek každý den stoupá před zrcadlo, to je fakt, činí to ale z jiného důvodu. Zmetek. Zase má novej surcot.
Radim Vaňousek 16. únor 2009 19:57:55
A co se týče Maršálka:
ten si každý den musí stoupnout před zrcadlo a párkrát na sebe zamávat, aby neměl pocit, že ho nikdo neuznává. :-)
Radim Vaňousek 16. únor 2009 19:52:58
Já nejsem Ježíš. :-)
Wothan 16. únor 2009 19:40:52
Ježíši, mea maxima culpa - já tu koukám vedle na nějaký videa z akcí tak jsem se překlep :-)
Radim Vaňousek 16. únor 2009 19:34:18
Wothan:
To je možný, ale my tu celou dobu probíráme Zbiroh :-P
Wothan 16. únor 2009 19:23:55
A tak to my máme asi ještě méně diváků než Zbořeňák...ale zase určitě více než Maršálek :-))
Posadowski 16. únor 2009 18:28:10
:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
Posadowski 16. únor 2009 18:28:00
Tak to tu čtu a koukám, že jeden příspěvek zapad. Já souhlasím, měli byste tu trochu proprat i tohohle Maršálka. To je hrůza, co on pořádá za akce. Diváci buď vůbec žádní, nebo skoro žádní a ještě chce, aby mu účastníci zaplatili, aby mohli jet.
Prcík taky hrůza a o Siegfriedovi vůbec nemluvím. Siegfriede, jsi neprefektní a proto Tě taky nemám rád. Maršálka taky nemám rád, ale tomu to tady nemusím psát, ten už to ví dávno
Kuno 16. únor 2009 18:09:02
Myslím,že si neomylný a ve všem dokonalý ODPORNÍK svým předchozím psaním pěkně zavařil.
V prvé fázi zkritizoval všechno,pak už jen doprovodný program a dál se snaží zůstat Sigiho oponentem.
Mohl by to být někdo,kdo si dělal naděje,že lonský doprovodný program bude dělat a Sigi dal přednost Prcíkovi?
Nezačal Odporník náhodou prudit teprve když Sigi zkritizoval bitevní scény v Bathory?
Nejsou tu náhodou příspěvky v jiných forech psané stejným stylem,skladbou vět...atd ale pod jiným nickem? :>))))
Hledejte,dovozujte. Jsem možná paranoidní ale myslím,že vím kdo to je. :>)))


Kolchoze znám jenom letmo ale ten by se k něčemu takovému nesnížil.

mnich faredon 16. únor 2009 16:53:09
Maska(16. únor 2009 00:00:00) : loňského ne? :-))

cert(16. únor 2009 00:00:00) : njn...on už je prostě od přírody takovej... :-)))
Maska 16. únor 2009 15:27:05
Navíc Kolchoz má Zbiroh rád...tedy alespoň měl do letošního podzimu:-)
cert 16. únor 2009 13:22:38
mnich faredon(16. únor 2009 00:00:00) : To máš asi pravdu, Kolchoz je zvyklej, že ho nikdo nepřehlídne:-)
mnich faredon 16. únor 2009 12:32:46
Siegfried(16. únor 2009 00:00:00) : To si nemyslím, že by to byl Kolchoz. Ten, i když občas mektá nesmysly, tak by nikdy nebyl v anonymitě. To by musel bejt úplnej magorskej idiot, aby to takhle prezentoval. Podrobnější info máš.
hawkwind 16. únor 2009 11:57:09
No máš to v mailu, abych zase nebyl za Herodesa.
Prcík 16. únor 2009 11:51:34
hawkwind(16. únor 2009 00:00:00) :
Co konkrétně máš na mysli?
1.) Technické chyby? Ať už v technice šermu, v divadelní technice, atd.?
2.) Chyby ve vybavení?
3.) Nebo to, že - zvláště u Vikingů - jde o šílené komedie a skopičiny?

1.) Případné technické chyby mě mrzely, mrzí a budou mrzet nejvíce. (Asi jsem více zaměřený na praktické dovednosti a jejich využití.) Na těch, o kterých víme, pracujeme. Jen to prostě nejde všechno a ihned a naráz - ale postupně, pomalu a bolestně.
2.) Chyby ve vybavení - ty mě mrzí o něco méně (ale pořád dost). Držím se toho, že perfektně vystrojená vosková figurína bude zajímat diváka pouze krátký čas. Samozřejmě není dobře ani špičkový praktik s výbavou na nic. I to vybavení postupně vylepšujeme (ohledně ranné gotiky dávám nejvíc na rady Maršálka, vikingové jsou sekundární a výrazně horší, ale i na těch se pomalu pracuje. Btw. na sklonku podzima jsme měli malý seminář na téma "Odívání šlechty v druhé polovině XIII. století" od bc. Ivana Dubce.)
3.) A skopičiny. Většina lidí, co jsem loni měl ve skupině, byla naladěna spíše na komedie a na to lidi hlavně pobavit. Ale neboj, letošní vystoupení se z původní komedie "zvrhlo" do více dramaticky laděného.

Shrnuto - pracujeme (letos to bude zajímavé, odešli mi dva po mně služebně nejstarší členové a sezóna bude velmi ležet na nováčcích (mužská část)). Ale mohu říct, že jsou dychtiví a pilně trénují. Na technických věcech pracujeme nejvíce, na výbavě o něco méně (ale pořád je to pro nás důležité a nepřehlížíme to) - no a i vážněji pojaté vystoupení bude. Tak snad ta poprava nebude nutná. :-P

(Zcela vážně - ať sem, či na můj mail - p1kroupa@seznam.cz, či na forum našich stránek - www.shsfortis.cz -, přivítám připomínky a konstruktivní kritiku.)
Siegfried 16. únor 2009 11:38:46
odpornik(16. únor 2009 00:00:00) :
Hele ono je to asi takhle:
1. Dle prodaných vstupenek stejně diváků jako loni
2. Učinkujících víc jako loni :)
3. Doprovodný program nahoře na zámku je dán tím, že to tak chce zadavatel :)
Jinak pokud sem hodláš tahat lži a svinstva typu, že sem někoho na někoho poslal, tak buď tak laskavej a dolož to. Protože to už zavání pomluvou. A bod to by ses už měl podepsat:)
A začínám chápat proč se nehodláš podepsat, si Kolchoz co?

hawkwind 16. únor 2009 11:29:34
Je teda pravda Prcíku, že za to co jste nahoře předváděli byste zasloužili popravit elektrickým proudem :D
Prcík 16. únor 2009 11:25:03
odpornik(16. únor 2009 00:00:00) :
Asi jsme se v něčem nepochopili.

Začnu námi. Neměl jsem dojem, že by jsi psal, že naše vystoupení je špatné. Tím posledním dovětkem jsem dal najevo, že vím o chybách, které děláme, že mohou být chyby, o kterých nevím (a jen uvítám, když se o nich dovím), že na nich pracujeme (např. tuto zimu jsme absolvovali šermířský seminář - speciálně zaměřený na choreografii soubojů, taneční seminář a nové vystoupení nacvičujeme pod taktovkou divadelního režiséra - to vše navíc ke standartním tréninkům.).
Komentář - je to za tři je na ... Protože nic neřekne. Kdežto - hele, vstupujete si do řeči, měli byste dotyčného nechat repliku doříct - to je konkrétní chyba a konkrétní rada.

Toto (plácnutí do vzduchu) se Ti stalo i u fotek - poslal jsi několik linků na celý adresář, namísto na jednotlivé fotky. A i přes upozornění na chybu jsi to neopravil (stačilo napsat fotka č. x,y,z).
Ohledně skladby doprovodného programu jsem psal v podstatě toto - Sigy něco zkusil. Povedlo se/nepovedlo se - to už si přebere sám. V posledním příspěvku jsi i Ty začal být ("sláva") konkrétní.

Nu a poslední - Tvoje anonymita. Jsou si ti dva jistí, že dostali koníka kvůli tomu, že se pustili do nějaké diskuse - a někdo jim je poslal schválně?
1.) Někdo jim mohl schválně psát a netušit, že jim k tomu posílá nechtěný dáreček - jeho počítač může být zavirovaný, aniž by o tom věděl a vir se k poště "přilípne" sám bez vědomí odesilatele.
2.) mohli dostat vir ze spousty jiných zdrojů, akorát shodou okolnosti zrovna v tu dobu, kdy se s někým dostali do debaty/křížku/při. A nemusela tam být vůbec žádná spojitost.
Pokud chceš mít jistotu, že žádný vir nedostaneš, tak se nenapojuj na internet, spouštěj pouze originální programy na originálních nosičích a nejlépe vůbec nepouštěj počítač. :-)

A pokud v debatě, kde se Ti oponent představí (já se Ti tady sice nepředstavil stejně jako Sigy, ale očividně mě znáš a z toho vycházím), se sám nepředstavit, působí velmi hloupě. Pokud nadále opakuješ - zůstanu v anonymitě, bojím se (Tě) - pak už je to přímo urážka. Koneckonců to můžeš vyřešit tak, že napíšeš přímo a jenom Sigymu - a pak jeden z Vás hodí hlášku - jo, mluvili jsme spolu/řešili jsme spolu. Budeš tak ochráněn před případným "přehorlivým" internetovým obráncem Sigyho, jež by Ti mohl ublížit. :-) (Ale co znám většinu lidí, jež se zde nacházejí, tak bych od nikoho z nich nečekal žádný podraz či hnusárnu.)

Btw.: Děkuji za přání úspěchu. Jak jsem psal výše - snažíme se na sobě dál pracovat. Uvidíme, co z toho vyleze.
mahy 16. únor 2009 10:59:42
Milej Odporníku budu jen rád když se pustíš i do mne. Mě to totiž bude absolutně ukradeno. Ve svém zaměstnání se potkávám s takovými individui, že je mi opravdu absolutně jedno co kdo krafá.
Nepustil jsem se do tebe protože jsem na to doposud neměl čas, ale koukám, že už se do tebe ani pouštět nebudu-příjde mi to mrhání časem. Pokud máš něco proti Sigimu, kterého osobně neznám, je to tvoje věc, ale za ním je alespoň vidět nějaký výsledek. Jeho výsledky znám a líbí se mi o co se snaží(Sigi to pětikilo za to pochlebování mi pošli tam jak jsme se domluvili ju:-)) Tvoje výsledky neznám, nevím kdo jsi jenom vidím co píšeš jak to píšeš atd. Ta tvá rádoby kritika je jenom nějaké pošramocené ego nebo důsledek rozšláplé bábovičky. Vzhledem k tomu, že tu nehodláš osvětlit o co se vlastně jedná, co jste si se Sigim udělali pak veškerá diskuse nemá smysl.
Příspěvky typu - on mi něco provedl, něco hrozně hroznýho, neřeknu vám co, ale popravte jej jsou k smíchu. Napiš na rovinu co tě trápí, pojmenuj ten problém a možná nakonec zjistíš po napsání a přečtení si napsaného, že jde o blbinu.
Chápu, že se bojíš, ale čeho se bojíš? Pokud je to násilí, útok na počítač(myslel jsi trojského koně?)nebo cokoli jiného pak radím konkrétně a věcně- podej trestní oznámení atd.
Toť tak asi ve zkratce vše.
hawkwind 16. únor 2009 10:45:59
Já jsem myslel, že na thready tohohle typu mám monopol já?

J.
Indyján 16. únor 2009 10:20:17
Myslím že ignorací tohodle anonyma, mu pěkně poškodíme ego. Piš si co chceš, jak chceš a kam chceš. Dokud budeš schovanej, není důvod s tebou jakkoli diskutovat.
odpornik 16. únor 2009 10:14:59
No a ted všeobecně.Všichni se snažíme o to aby jsme divákovi historii přiblížili co nejvíce,každý jdeme jinou cestou ale výsledek by měl být co nejlepší.Spousta z nás udělá pěknou bitvu kterou vzápětí schodí tím že zkazí doprovodný program.A co je největší neřest to je to tržiště.Asi si říkáte že jsem tím tržištěm nějaký posedlý ale asi jo,je to věc která je k vidění po celý den,po celou noc a neodejde.Podívejte se na akce v zahraničí.Všichni dobový trhovci jsou soustředěni na jednom místě a nikdo mezi ně nemíchá ostatní šuntř.Jestli že je šunt přítomen je oddělen stěnou nebo prostě něčím aby se nenarušoval celkový pohled.Je zvykem že ti dobový jsou na nejatraktivnějším místě a úplně vpředu jsou ti co předvádějí.Vůbec bych se nebál toho vybírat od nedobových stánkařů poplatky a ty pak přerozdělit těm co předvádějí.Toto není problém jen jedné akce ale většiny akcí v celé ČR.Myslím že se máme co učit od našich soudruhů v západním Německu.A ted k Sigimu,kdy i ty budeš perfektní?Opět tě napadám.A neůtočím na halvní bránu ale pěkně z boku,tam si zapomněl postavit hradby a ten příkop mě nezastaví,nejsem hrdina a je nás málo ale ten hrad dobydem.Stačí když napíšeš ano udělal jsem chybu.Já jich udělal moc.A znovu opakuji a ne jen tobě,vezměte si příklad z Wothana.Píše jasně,stručně a k věci.Do témat kterým nerozumí se nenaváží.To asi stačí.
Odporný Odporník.
cert 16. únor 2009 10:02:31
Asi největší keckař na celý akci jsem byl já. Dokonce i na roli v bitvě jsem měl pujčený "hadry" a v táboře jsem se mohl pohybovat jen díky Sigiho nezměrné toleranci - což je ovšem jev neodpustitelný a hrubá nedbalost - jenže zase to svědčí o mnohem lidstějším rozměru akce.
Odporníku, já bych se do tebe hned navezl a sdělil ti co si myslím o Tobě a Tvých názorech, ale proč se zahazovat se smrdutým zbabělým kojotem. Howg
odpornik 16. únor 2009 09:57:43
Phonka Wallace(15. únor 2009 00:00:00) :
Je mi jedno že si o mě někdo myslí že jsem pitomec.Já opravdu pitomec jsem jinak bych nezačal šermovat.Jenže jsem pitomec umanutý.Dostal jsem i horší nadávky ale to mě nezastaví.Většinou když argumenty dojdou ,dojde na nadávky.V anonymitě zůstanu.Když se ti to nelíbí tak to nečti.Nejsem žádný hrdina a opravdu se bojím.
odpornik 16. únor 2009 09:53:59
Prcík(16. únor 2009 00:00:00) :
Opravdu se občas bojím.S těma koníkama to je pravda ale nenapsal jsem že je posílal Sigi.Spíše to vypadá že je to nějaké velice horlivé hovado.Stalo se to už dvěma lidem.A já opravdu nejsem počítačovej génius.V tuto chvíli už píšu 30minut.Proto mé obavy.O tvém vystoupení jsem neřekl že je špatné.Jenom se mi nezdála skladba doprovodného programu.Ale to je jen můj názor.Tvé vystoupení bych hodnotil jako dobré.A to je za tři.Myslím že by jste měli na víc. Zkus se v Hradci s někým poradit,myslím že je tam dost dobrých lidí kteří mají se scénikou větší zkušenosti než ty.Třeba ti poradí.Na druhou stranu jdi svojí cestou aby jsi ěkoho jenom nekopíroval.Držím ti palce a doufám že to v této sezoně dotáhneš aspon na chvalitebné.
Odporný Odporník
odpornik 16. únor 2009 09:46:40
Wothan(15. únor 2009 00:00:00) :
Rychlé stručné k věci.Wothan sám ví jaké je to nepříjemné když se na něco zapomene.Bohužel ty loga sponzorů jsem taky nevyfotil.Myslím že kdyby každý psal stylem Wothan tak by k této diskusi nedošlo.Občas s ním nesouhlasím ale pak přijdu na to že měl v 99% pravdu.Jedno procento si nechám pro sebe co kdyby a pak hledám.Takže Wothanovi děkuji.
odpornik 16. únor 2009 09:43:06
mahy(15. únor 2009 00:00:00) :
Pokud vím ty kritizuješ taky věci které neděláš,máš jediné štěstí že jsi se nepustil do mě,jinak bys tady mohl být na místě chudáka Sigiho.To chudák není urážka.
Maršálek 16. únor 2009 08:52:45
Jo a ještě jsem napsal nějakou knížku a abych ji mezi šermíři vůbec udal, pořádám akce, na kterých podle ní musejí být oblečení, tak to je tedy fakt hustý :-)))) Siegfried je amatér a houby rejpal, bo jemu jezdí na jeho akce asi stejně bojujících jako mně ale přitom daleko více diváků a šermíři mu nic neplatí, tak to mi vlastně taky vrazil kudlu do zad :-)
Maršálek 16. únor 2009 08:49:19
příspěvek byl smazán użivatelem Maršálek 16. únor 2009 08:16:39
Maršálek 16. únor 2009 08:48:01
no to jsou ale bláboly :-))) začínám se cítit blbě, nikdo mně tu nedrbe a to přitom dělám akce, na kterých si mastím kapsu... např. turnaj hradeckého dvora - 160 platících účastníků a cca 20 diváků, diváci přitom houby vidí, akce není ani ozvučená a nikdo se o ně nestará, jenom se jim zakazuje lézt za pásku, tak to fakt nechápu, proč tam ty lidi chodí a ti šermíři ještě platí takové nehorázné peníze www.hradeckydvur.net... ... :-)))
Prcík 16. únor 2009 08:19:49
odpornik(15. únor 2009 00:00:00) :
Můj neznámý a obávající se.
Co se mne a mé skupiny týče - Sigfried chtěl vyzkoušet, jak by vypadal celodenní program. Bitva sama o sobě Ti na celý den nevydrží (myšleno bitva coby jeden příběh s jedním či několika málo střety). Proto vyzkoušel dát celý sled akcí - šermířská vystoupení, taneční vystoupení, drobné přepady po okolí + zlatý hřeb - bitvu.
Co se dělo pod zámkem, bohužel nevím - naprostou většinu času jsem strávil na zámku - buď přímo na vystoupení, či hlídáním našich věcí. Věřím, že Sigy si sám (či ve spolupráci se svými lidmi) "celou" akci prošel a řekl si - tohle se povedlo, to povedeme dál - tohle se nepovedlo, to už příště vynecháme. A celou akci zlepšuje.
Hodit po něm jen tak - tohle je špatně, tohle je špatně, tohle je špatně, bez rady jak to udělat lépe - to je obyčejné popichování, ne-li rýpání. A pokud se přitom člověk schovává (za nickem) a jen "vykřikuje za bukem", tak působí jako trapný, hloupý puboš.
Takže se nám představ, hoď sem ty fotky, které podle Tebe zachytily nějakou chybu, dodej k tomu radu (máš-li) či Tvůj dojem (...myslím, že by bylo lépe udělat...) - a z hloupého puboše máme člověka, kterého stojí za to si poslechnout (přečíst) a brát vážně.

P.S.: Občasné Sigyho "výlevy" taky vždy nemusím - podle mě se příliš zaměřuje na co největší dokonalost - a proto to omezuje "jen" na spodnější vrstvy - měšťany. I si myslím, že by občas svoje příspěvky mohl učesat. Ale vím, že:
- a.) je takový
- b.) nemyslí to zle
- c.) je ochoten poradit a pomoct

P.P.S.: A pokud máš dojem, že jsou věci, které jsme nedotáhli přímo my (Fortis), tak je sem klidně hoď (za výše uvedeného - odtajnění; zargumentování, proč zrovna tohle; atd.). Třeba zrovna kápneš na něco, čeho jsme si nevšimli (a že o hromadě nedostatků víme a spoustu práce máme před sebou).
kyklop 16. únor 2009 07:45:37
odpornik(15. únor 2009 00:00:00) : no mě je v podstatě jedno, kdo jsi... já jsm s kolegy dělal loni bitvu, kde bylo cca 120 bojujících a 2500 diváků, bohatej doprovodnej program a stejně se cítím Zbirohem zahanben, kvůli jeho úrovni...viděl jsem ho jako divák a bitva i tábor byly super, tržiště a doprovodný program nekomentuju, protože to je prostě o kontaktech a penězích....dnes si za předváděčku řemesla nechá každý zaplatit, o vystoupeních ani nemluvím....já před Siegfriedem smekám, protože drží otěže úrovně pevně v rukou a nějaké ty chyby jsou všude...když už ejsi schopen říct jakou svoji akci jsi udělal lépe než on, tak nekritizuj a dej radu, kam se jet inspirovat...kde se ti líbilo....myslím že nejen Sigi, ale i další pořadatelé se rádi pojedou podívat, včetně mne.....
Phonka Wallace 15. únor 2009 22:00:33
odpornik :
Chlape, chlape...
...z celé diskuze po tobě všichni, kteří přispívají, chtějí jen jednu jedinou snadnou věc. Aby jsi napsal kdo jsi, protože pokud to neuděláš, tak se ty sám staneš pitomcem, kterého se tu (leč bez úspěchu) snažíš udělat ze Siegfrieda.

On píše "svůj" vlastní názor na daná témata po celém internetu, protože si myslí, že to tak má být a v drtivé většině názory věcné
Ty píčeš dle mého "ničí" názor na dané téma zde, protože se bojíš napsat ten svůj pod jménem, aby jsi se nakonec neshodil i před svými známými.
Wothan 15. únor 2009 21:55:48
Mahy: obávám se že takhle by to nešlo - nemám důvod se tady Odborníka zastávat, zvláště když nemá dost odvahy vystoupit z anonymity, ale k našim akcím (nejen Zbořeňáku) se může vyjadřovat prakticky kdokoli, klidně i naprostý laik, který je navštěvuje jen jako divák. A nám nezbude než posoudit nakolik jsou věci, na které upozorňuje závažné (případně jsou-li to vůbec chyby), zvážit konkrétní okolnosti za jakých k tomu došlo a snažit se to do budoucna řešit, pokud to jde. To ale děláme všichni, bez výjimky, jenže kdyby nás mohl kritizovat jen jiný pořadatel, kam by to nakonec vedlo? Taky skřípu zubama, když nás upozorňují na chyby (tedy zjevné chyby, ne kraviny vytržené z kontextu) ale většinou jsem spíš naštvaný že nám něco uniklo, než že na to někdo upozorňuje. Hádám že většina seriozních pořadatelů Sigiho nevyjímaje to vidí stejně nebo podobně.
mahy 15. únor 2009 21:31:27
odpornik(15. únor 2009 00:00:00) : je mi po tom prd,ale-
ty máš nějakou akci co jsi připravil, že kritizuješ? Máš co ukázat? Jestli ne pak je tvá kritika jenom bezduché plkání o hovně!
odpornik 15. únor 2009 20:23:55
Siegfried(15. únor 2009 00:00:00) :
neschovávám se za kecama.Jenom ti chci ukázat že i ty děláš chyby za které bys jiné pomluvil.Máš tendence motat se do diskusí jen proto aby jsi tam byl.Nevím jestli tím chceš ukázat že žiješ ale uvědom si že dost často je tvá huba rychlejší než myšlení.

A ted ke Zbirohu-bitva,oblečení dobré propagaci nedokážu posoudit ale z mého pohledu o hodně méně diváků.Z pohledu diváka o hodně méně bojujících.Program na neděli -katastrofa,než dělat tohle tak raději nic.Představ si že přijdeš jako návštěvník,po parku pobíhají z jejich pohledu šílenci a další šílenci zběsilou rychlostí bourají tábor.Doprovodný program taky nic moc.Hodně velkou chybou je že jsi jako doprovodný program na šermířskou akci zvolil šermíře.Zdá se mi to jako nošení dříví do lesa.Prcík at promine.A ted k tý katasrtofě-tržiště.Kousek od poměrně dobré bitvy šílenost která měla k dobovému tžišti daleeeeeeeeko.Když nemám pořádné trhovce tak se snad tržiště zřeknu ale to by bylo škoda,možná by se vyplatilo oslovit ty kteří předvádějí a mají i kvalitní zboží.Bohužel nikdo takový tam nebyl.Pěkný tržiště měli v roce 2007 kluci na Humburkách.Tak se jich zeptej.Tím ti nechci schazovat akci,chci jen říct že místo zapojování se do každé diskuse o ničem by jsi měl vychytat spíš své chyby a nedostatky.Když budeš pokračovat takhle naděláš si zcela zbytečně jenom nepřátele.To je asi vše co je mezi náma.
Možná by stálo za to založit nové téma BITVY A TRHOVCI.
Pořád jsem na tebe nasranej.To ale neznamená že opovrhuji tvojí prací.Jern se připrav na to že ti občas šlápnu na kuří oko.
Loučí se Odporný Odporník
Siegfried 15. únor 2009 12:41:50
deWolf(15. únor 2009 00:00:00) :
Díky za upozornění, zde je oprava linku mé fotky
twinkill.rajce.idnes.cz...
deWolf 15. únor 2009 12:35:07
Siegfried(15. únor 2009 00:00:00) : No, von neumi linknout fotky, ale ta tvoje se taky neotevre - pred tou carkou by mela byt mezera :-)
Siegfried 15. únor 2009 12:17:45
odpornik:
Mno tvůj text je jaksi zmatený.
Jseš si jistej, že nadáváš mě ? twinkill.rajce.idnes.cz... jsem známý pod přezdívkou která má více nositelů. Pod civilním jménem Ondřej Skála mě zná málokdo :)
Jsem si jistej, že sem nikomu nedal do huby v parku, nebo jak mám interpretovat tyhle žvásty:
"kdo jsem psát nebudu protože bych mohl dostat nějakýho toho koníka jako už několik lidí kteří se s tebou dostaly do konfliktu"
"Na to abych přepadal lidi v parku si vezmu radši dlouhej kabát"
Takže pochybuji, že ti hrozí fyzické násilí. Já si své věci dovedu obhájit slovy. Ty ani nedokážeš linkovat fotky a když si na ně dotázán tak mluvíš o něčem jiném. Takhle chceš vést diskuzi? To nejde co? Tak hrdě odcházíš:)
Upřímně řečeno nemám tušení co jsi zač ikdyž jako každý mám pár vytipovaných okruhů:) Předpokládám, že se nechceš odtajnit spíš
proto, aby se neukázalo, že za tvými vzdechy je nějaká uražená ješitnost a že to s tvojí úrovní taky žádnej vítr nebude. A schováváš se za kecama.
Dokazuješ tím jen že to s tvým trváním na názorch za moc nestojí, když se je bojíš obhájit otevřeně.
Na Zbiroh jsou zváni lidé co splňují kostýmové a výstrojní podmínkya budou dělat co mají. Lidi které osobně znám a vím, že jsou v pohodě zvu osobně. Ať přemítám jak přemítám nenapadá mě nikdo z nich komu bych "vrazil kudlu do zad" takže se neboj, pravděpodobně te zvát nebudu. Ale pokud splníš podmínky a budeš dělat co je potřeba klidně přijeď, já si nevyřizuju účty:)
Ano upozorňuji na chyby, přísné rozsudky dostanou jen ti co se vytahujou jaký, že sou nejvetší borci. Ostrá slova pak ti co do této roviny posunou komunikaci sami. Tedy na hrubý pytel hrubá záplata.
Co se týče tržiště, tak výběr trhovců je zoufalý. Garantujou ti mailem jak jsou doboví apod. a pak to spočívá v tom, že mají na umělý pergole třásně:) O oděvech a sortimentu nemluvě. Takže třžiště je koncipováno tak, že na parkovišti jsou moderní stánkaři s pokud možno přijatelným sortimentem a směrem k bojišti je snaha dávat řemesla a lépe vypadající stánky. (všimni si, že je Zbiroh taková keckárna, že tam je i parkoviště pro současná auta, místo abychom tam jeli na povozech) Pokud ovšem znáš desítky dobových stánkařů, se správným sortimentem a oděvem, rád se nechám od odborníka poučit. Já sem rád, že znám kolem 150 lidí co mají pěkné oděvy a výstroj na akci jako takovou:) Máš z asebou aspoň takhle špatně odvedenopu akci abych mohl věřit že tvé názory jsou podložené aspoň nějakou pořadatelskou zkušeností?
Siegfried 15. únor 2009 12:15:35
Jiří z Holohlav 14. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) : No,jo Sigi.Přeceňuje klacky,podceňuje těžké železné mečíkáře,vše nahlíží úhlem pozdního 15.st.Podporuje tu absurdní tunýlkovou konstrukci vycpávanic a je těžký mu v debatě odporovat.Prostě to neřeš,umí a ví spousty užitečných věcí,co ti sedí používej ,co nesedí to odlož o prověřuj přes další zdroje.
Suma ,sumárum :Siegfried je pro historické aktivity přínosem.

von Spernak 14. únor 2009 00:00:00
odpornik - Trefně zvolená přezdívka!
Když už jsi to nakousl, tak já se zrovna počítám do množiny lidí, kteří Sigimu prvně provedli lumpárnu a potom teprve přemýšleli, jak z toho ven. A při tom (pokud vím) o mě dodnes nepronesl jediné slůvko pomluvy, ani mě jakkoliv jinak zle neoplácel.
Na druhou stranu bych třeba pochopil, kdyby tvoje averze vyplývala ze zkušenosti z internetových diskuzí. Tady bývá občas protivnej jak vosina v zadku a namyšlenej jak hawkwind.
Pak je tady jeśtě ten problém s anonymními diskuzemi...

Radim Vaňousek 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) :
To má být pokus o rozpoutání internetové války? Jestli ano, tak čekám, kdy se ráčíš představit. Anonymita z tebe dělá zajímavého... ubožáka. Jestli se nepředstavíš, tak si to laskavě s Ondrou vyříkej osobně.

Indyján 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) : Hochu hochu. Tyhle anonymní výkřiky mě fakt dojímají. Je mi úplně jedno co jste si udělali a jaký máte problém, ale za člověka mluví především to, co po něm zůstane, co ví a co umí.. Rýpeš do Zbirohu, ale to je jen akce, kterou se snažíme co nejvíce přiblížit věrnosti. A někdy více či méně. Nikdo nejsme dokonalým, že? A co dokážeš ty? Anonymně se navážet, nic víc. Kde je za tebou nějaká akce, nějaké znalosti, nějaká parta, která za tebou stojí? Hm? HOVNO!

Dáma s čápem 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) :
Když je Siegfris takovej padouch, tak proč tolik lidí tady souhlasí s ním a ne s tebou? Nevím, co jste si udělali, ale mě tady taky tak trochu spucoval, jenže taky dal dobrý rady; stačilo se jich držet a ušetřila jsem si zbytečný pokusy-omyly.
A naštvanej člověk by sem asi vážně neměl psát. Zkus nejdřív vychladnout...


odpornik 13. únor 2009 00:00:00
Indyján(13. únor 2009 00:00:00) :
Wothan(13. únor 2009 00:00:00) :
Omlouvám se pánové,vás jsem se nechtěl dotknout.Jen si stejně špinavým způsobem vyřizuji své účty.Stydím se za to ale jinak to nejde.Kdyby to šlo tak bych mu rozhodil sandál.Ještě jednou se omlouvám za to že jsem vlezl do diskuse ale už jsem to nemohl vydržet.Naštvanej člověk by neměl psát ale po

tom co udělal bych musel něco rozmlátit.Děkuji za pochopení.

odpornik 13. únor 2009 00:00:00
Siegfried(13. únor 2009 00:00:00) :
ano mám problém s tebou.Udělal jsem to co děláš ty.Vlezeš do diskuse a každýho jen urážíš,hledáš chyby.Jak vidíš tak je děláš i ty.Jsi člověk který mě nejdřív plácá po zádech a když se otočím tak mě tam vrazí nůž a nejsem sám,kdo jsem psát nebudu protože bych mohl dostat nějakýho toho koníka jako už několik lidí kteří se s tebou dostaly do konfliktu. Nezlob se do Kladrub to mám daleko.A troja už nestojí.Až mě zase pozveš na akci tak na 100% nepřijedu.Myslím že už víš kdo jsem.A nebo takhle pomlouváš každýho?Na to abych přepadal lidi v parku si vezmu radši dlouhej kabát.Kdž chceš pomlouvat ty akce což ti jde jak jsi sám napsal tak se zkus podívat na to tržiště které jsi tam loni měl.Chyběl tam jen Ho-či-prodám-vše který by mě řekl sluší pánovi,pán doroste.A neříkej že tržiště nepatří do akce.I to je vizitka akce.Tohohle by bylo asi víc ale to bych mohl psát až do rána.Jak jsi pochopil problém je v tobě.Je snad někdo kromě Luciuse koho jsi nepomluvil?Zkus se někdy podívat sám sobě do huby.Sbohem.

Kuno 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) : Byl jsem na prvním ročníku Zbirohu a tvrdím,že to byla ojedinělá akce co se týká hist.věrnosti.

Siegfried 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) :
Muhehe. nejdřív se nauč linkovat obrázky hodně to pomůže tomu, aby bylo jasné co si myslel kterou fotkou.
S tebou je problém, že meleš páté přes deváté :)
1. nedělám Living History :)
2. I kdybych dělal tak Zbiroh je akce s určitou kostýmovou povinností, ale není LH, zkus si nejprve něco zjistit o té akci.
3. Možná tě to překvapí, ale ikdyž jsou podmínky jasně dané přesto tam občas přijedou lidé bez pozvání co to nesplňují a ne všech si stihnem všimnout .)

Ale obávám se, že problém je někde jinde, moc dobře víš, že průměrná kvalita je tam velmi dobrá, jistě našel si těch cca 5% věcí co jsou zjevně
špatně, ono je tam asi ještě 10-15% věcí špatně pro znalce, mezi které zjevně nepatříš. Ale rozdíl já vidím v tom, že tam najdeš jednotlivosti špatně, ne většině akcí najdeš jednotlivosti dobře.
Ty máš zjevně nejakej osobní problém se mnou co? Protože mluvíš z cesty a hlavně aby si urážel :) Copak pohaněl sem tvojí výstroj? Pomluvil sem ti tvojí akci? Pochlub se :)
A neschovávej se za neznámý nick, a řekni co seš zač, tady mě všichni znaj. Ale ty se tu tajíš jako hrad v karpatech, chudáčku .)

Wothan 13. únor 2009 00:00:00
Proč tolik linků na jednu stránku?

Wothan 13. únor 2009 00:00:00
V této zemi se nepořádají bitvy jako LH akce, nikdy nepořádaly a v dohledné době pořádat nebudou. Proto je nesmysl ohánět se touhle zkratkou ve spojitosti s jakoukoli bitvou. V současnosti je ideálem bitev - to kde některé jsou nebo tam směřují tzv. KM = koukatelné minimum. Jako "LH" jsou pořádány pokud vím výhradně komorní akce bez diváků, určené pouze zájemcům o tohle hobby. Že už jsem to říkal? stokrát? dvěstěkrát? Zjevně marně, protože se vždycky vynoří člověk natolik hloupý, aby se tou zkratkou oháněl - buď pro to že jí nerozumí, nebo pro to že by jí rád zprofanoval. Oboje je sice trapné a pisetale to nemálo dehonestuje, ale přinejmenším potrápil naší (přinejmenším mou) trpělivost a sebeovládání, svým způsobem tedy uspěl.

Indyján 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) : Aha, takže ty budeš ten legendární šermíř? Co sem hodit svou fotku?


malej 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) : Milý osle! jsi přeně ten typ,který vždycky bude vidět něco pokřiveně. Né proto,že by to tak bylo,ale proto,že ty to tak chceš. Srovnávat Libušín a Zbiroh prostě nejde. Vůbec k tomu nemáš vztah,aby jsi to pochopil a můžeš kolem sebe jenom kopat. Pokecat s tebou na nějaké úrovni asi nepůjde,takže asi tak. Naprosto zbytečné ti něco psát,když už máš zcela svůj nezničitelný názor.

Melkel 13. únor 2009 00:00:00
odpornik(13. únor 2009 00:00:00) : Milý vole. Na každé akci se dají najít nelichotivé fotky. Buď té lásky, a stejně projdi galerii z jakéhokoliv
Libušínu. Jelikož se jedná o řádově větší akci, dovolme řádově více nedostatků. I přesto si dovolím tvrdit, že Zbiroh na tom bude lépe.
Ad kritika šermu - vítej na Internetu. Najdi mi prosím, kde o sobě Sigfried tvrdí, že je super šermíř.
A zcela na závěr - opětovně platí, že pro kritiku není nutno být výrazně lepší v kritizované oblasti. Dám příklad: mohu bez problémů prohlásit, že se
mi nelíbí líčení nějaké dámy, i přesto, že se sám lépe nalíčit nedovedu (vždycky si rozmažu maskaru).

odpornik 13. únor 2009 00:00:00
twinkill.rajce.idnes.cz...
twinkill.rajce.idnes.cz...
twinkill.rajce.idnes.cz...
twinkill.rajce.idnes.cz...
twinkill.rajce.idnes.cz...
twinkill.rajce.idnes.cz...
twinkill.rajce.idnes.cz...
Siegfried-milí odborníku nebo že by odporníku?Libušín není to pravé ořechové,ale tohle je hrůza děs.Tomu říkáš historie?Obrázky jsou v tomto

pořadí-LH kelímky,LH brýle,LH dredy,úsměv před smrtí,super LH meč,mraky diváků,mraky bojovníků.A ted to nejlepší vrchol šermířského umění aneb jak správně odehnat mraky much.Viděl jsi někdy šermíře????Viděl jsi tohle někdy na nějakém obrázku?Mslel jsem že jsi odborník ale ty jsi jenom odporník,obyčejná nula.
A vrcholná scéna To je zabití?Nebo tě šimrá mezi žebírkama?
Siegfried 15. únor 2009 12:11:42
Do tohota fora přesunuji flame war z fora: www.ceskyserm.cz... Kam opravdu nepatří. Prosím dotyčné a hlavně "odpornika" aby své příspěvky přemázli a pokračovali zde

webmaster