Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Doba Karlova (druhá polovina 14. století)

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Melinnor 21. duben 2010 11:32:29
!!! Na web byla ke stažení přidána mapa České koruny !!!

Mikey
Radim Vaňousek 16. duben 2010 15:49:15
Zdeslav: Heršvec! První část předposledního příspěvku se tak krásně čte :-D
Zdeslav 16. duben 2010 10:31:42
Zdravím vás:

Webové stránky projektu Doba Karlova byly právě spuštěny na adrese: www.dobakarlova.wz.cz...

Doufáme, že se budou líbit.

Stránky by měly obsahovat především oficiální prezentaci Karlovců jako celku, plán našich akcí, výstrojní podmínky a do budoucna i fotky rekonstrukcí našich postav a příspěvky o životě ve středověku a dobových reáliích.

Vaše návrhy, připomínky a další podněty k webu uvítáme zde: dobakarlova.brodec.org...

Mikey + Zdeslav
Zdeslav 07. červen 2009 15:06:48
Vážení přátelé,

díky Radimovi Vaňouskovi a vůli dalších fajn lidí se nám projekt pěkně nastartoval a první akce z našeho období si právě razí cestu organizačními rodidly.

Rád bych vás tedy všechny srdečně pozval na

KARLOVSKOU SBĚŘ,

která proběhne od 24.7. do 26.7. a bude takovým prvním větším setkáním lidí se zájmem o období Karla IV. (a nejen těch).

Sběř se bude konat na na louce U panského lesa (jak trefné) v jižních Čechách, nedaleko vesničky Nový Svět mezi Kunžakem a Českým Rudolcem.

Bude to akce bez diváků, jen pro náš vlastní požitek. A jelikož organizátoři (Já a Maser) jsou nadstandardní úchylové se zálibou ve hře na středověk, je celá věc koncipována jako panská lovecká kratochvíle se soutěží pro střelce, malým turnajem a hostinou - a hlavně s důrazem na dobovou atmosféru a na hraní rolí. Prostor bude i pro rady, pomoc a předávání zkušeností začínajícím a pro představení našeho projektu a pár slov o našich plánech do budoucna.

Plakátek můžete zkouknout zde:
dobakarlova.brodec.org...

Uvidíme rádi všechny, které baví role-playing akce a středověký život a vojenství i ty, pro které jsou tyhle pojmy zatím třeba neznámou novinkou a chtějí zkusit zas něco jiého než tradiční bitvy, nebo slavnosti.

Přijďte si zkusit dobové táboření, soutěž ve střelbě ku ptáku a život na kratochvilném setkání šlechticů ve druhé polovině 14. století. Velice rádi uvidíme šlechtické družiny, urozené dámy, střelce z luků i kuší, hudebníky, kejklíře, povaleče, potulné mnichy, žebráky a všechny postavy dokreslující ducha doby.

Veškeré informace o akci, výstrojní podmínky a podrobný program najdete zde:
dobakarlova.brodec.org...

Těšíme se na vás!

Maser a Zdeslav.


maser 20. říjen 2008 17:38:17
Katz(20 11:00:21. říjen 2008) : třeba tady :) : video.novinky.cz...
Katz 20. říjen 2008 11:00:21
Vřele doporučuji ke shlédnutí novou expozici v Muzeu Karlova mostu - model stavby.
Tallowitz 16. říjen 2008 21:07:57
Gunnar(12 16:34:47. říjen 2008) :
Ohledně vyobrazení si vzpomínám na jednu sochu spících strážců božího hrobu. Jeden zbrojný tam je zpodobněn zřejmě právě s koženými rukavicemi (podle toho jak obepínají ruku). Ty tukavice jsou tam zpodobněny z obou stran. Tuším že na levé ruce je spodní strana se zřetelným zapínáním na přezku v zápěstí a hranou slabší kůže na dlani a spodní straně zápěstí. Svrchní část je od kloubů asi 10cm za zápěstí jednolitá a pevně obepínající ruku bez jakéhokoliv nýtu na svrchu (podle toho lze usuzovat o čisté kůži). Palce kryjí tři šupinkové segmenty (jak to známe dnes u allgotik rukavic), malíčky po pěti segmentech a ostatní prsty mají segmentů šest.
Pokud si to správně pamatuji tak by to mělo být v Musée de l´Oeuvre Notre Dame ve Štrasburku
Maska 14. říjen 2008 19:32:37
vzory měly, pardon
Maska 14. říjen 2008 19:31:51
Zdeslav: Ano máš bohužel pravdu, navíc je málo známou skutečností, že Češi a Moravané od poloviny devátého století až po období, kdy se začalo ve větší míře uplatňovat železo, vynikali nad jinými evropskými národy v umění přecházení bažin. Lidé, co dělají třeba Vikingy, mají v tomto směru mnohem větší štěstí, neboť jejich vzory měli v této oblasti co dohánět.
Zdeslav 12. říjen 2008 18:57:51
Gunnar(12 16:34:47. říjen 2008) : Jo, tohle je trochu složitější. Kůže jakožto organický materiál samozřejmě časem podléhá rozkladu, takže s dochovanými originály bych moc nepočítal. Musíme tedy vycházet především z iluminací. V těch se objevuje pomerně dost ozbrojenců s rukavicemi poměrně těsně obepínajícími ruku (pravděpodobně z látky, nebo z tenčí kůže) a pak kožené rukavice pobité nýty, u kterých se domníváme že jsou zvnitřku nanýtované plíšky. S jiným typem jasně evokujícím koženou rukavici jsem se zatím nesetkal, ale to nic neznamená a je dosti pravděpodobné že jich existovala celá škála. Kůže byla celkem snadno dostupný materiál, navíc, jak jsi už řekl, nepomerně levnější vůči kovu. Předpokládáme tedy, že neurozená pěchota využívala různé typy kožených rukavic (s přišitými lamelami, se silnější horní vrstvou kůže, všelijak vycpávané a pod.). Mimoto takové rukavice jsou schpné ruku poměrně dobře ochránit (vyzkoušeno v praxi :-)). Ode mně je to však jen předpoklad, třeba ti k tomu někdo znalejší poreferuje víc, popřípadě přihodí nějakou ikonografii :-). Pokusím se zatím prohlédnout svý iluminace...

Jinak, klidně můžeš směrovat svoje dotazy na nový fórum, stačí se zaregistrovat ;-):
dobakarlova.brodec.org...
Gunnar 12. říjen 2008 16:34:47
Zdravím,
chtěl bych se zeptat, jestli se ve 14. století používali kožené rukavice. Myslím rukavice jako zbroj tzn. tlustší kůže, vrstvená přes sebe na způsob plechových rukavic. Použití pro chudší vrstvy mi připadá celkem reálné, protože to určitě nebylo tak drahé zboží jako acel a přitom to mohlo docela chránit. Je nějaké vyobrazení nebo dochovaný originál?
maser 05. říjen 2008 22:29:03
Se Zdeslavem jsme přemýšleli nad SRAZEM Karlovců. Termín ještě není dán, záleželo by na domluvě všech zúčastněných (ale spíše léto). Místo konání by bylo pravděpodobně nedaleko Jindřichova Hradce uprostřed lesů České Kanady- vlastní pozemek s loukou a lesem (civilizace, tzn. hospody 1 km, rekreační rybník tamtéž), silnice vzdálena od pozemku cca 500m (možnost dojetí až na místo po polní cestě). Vstup by zahrnoval malý poplatek- to jen v případě nákupu prasete apod.

Náplň by byla pro nultý ročník spíše volnější, ale přáli bychom si dobový tábor (nedobový kousek stranou), seznámení zájemců, nějaké bojůvky (jednotlivé bojové disciplíny- buhurty, formace atd.), v případě zájmu pečení prasete a další aktivity podle zájmu a návrhů účastníků.

Prosíme tedy o jakékoli návrhy, podněty a nápady. Také nás zajímá, kolik by se nás zhruba sešlo a jaký termín by se všem hodil. Jaké si to uděláme, takové to bude.

Diskuze zde:
dobakarlova.brodec.org...
Radim van Ousek 22. září 2008 19:34:26
Hotovo...

Vymažte si všichni opět cookies z prohlížeče, udělal jsem zásadní změnu v nastavení HTTP a cookies.

Do oblíbených pak vkládejte přesně toto " forum.brodec.org... "
Radim van Ousek 22. září 2008 19:07:56
Řezník(22. září 2008 18:26:41) :
Ani kamrádoj velkochatařovi z Malešova to v práci nejede. Počítám, že to bude firemním ISkem (informačním systémem). Problém je, že to bude u všech IS stejné, dokavaď si nezaplatím ověřený certifikát, jenže ten je drahý. Nezbývá mi tedy nic jiného, než používat standartní HTTP, kterak tomu je na většině domén. Vyděržajte, pustím se do toho.
Řezník 22. září 2008 18:26:41
No, fakt je, že mně v práci taky ty brodecký stránky nejdou, asi jako Xenovi. Z jinýho poče jen přijmu onen pochybný certifikát a vše je v cajku, leč v práci neproveditelno. Třeba je to nějakym nastavenim počů v místní síti...?
Radim van Ousek 22. září 2008 17:33:01
*můžete
Radim van Ousek 22. září 2008 17:32:34
prostě jako jeden z mála adminů používám šifrované připojení. Pokud bych jej vypnul, žádné varování by se nezobrazilo. Certifikát ,ůžete bez obav přijmout.
Radim van Ousek 22. září 2008 17:30:32
XEN(22. září 2008 17:27:33) :
v žádném případě se nejedná o neplatný certifikát. Aby bylo možné používat certifikát pro protokol https na sdíleném webhostingu, musí být vystaven na jednu určitou doménu - touto doménou je *.onebit.cz. Při připojení pod zabezpečeným protokolem k jiné doméně se objeví varování o tom, že doména na kterou se přistupuje a doména uvedená v certifikátu jsou rozdílné. Je to zcela běžné v případě sdíleného webhostingu.
XEN 22. září 2008 17:27:33
Omlouvam se, ze pisu neco co sem mozna uplne nepatri, ale kdyz chci jit na stranky "dobakarlova.brodec.org... " tak mi to hodi tohle:

Chyba zabezpečeného spojení
Při spojení s dobakarlova.brodec.org nastala chyba neboť je používán neplatný bezpečnostní certifikát.
Certifikát není důvěryhodný neboť je podepsán sám sebou.
Certifikát je platný pouze pro *.onebit.cz.
(Kód chyby: sec_error_untrusted_issuer)
* Tato chyba může být způsobena chybnou konfigurací serveru nebo někým, kdo se snaží vydávat za server.
....

Pouzivam mozillu.
Řezník 22. září 2008 12:28:37
Tož jsem tam také byl a uzřel jsem týž výkal. (Samozřejmě jsme si to ihned s Richardem neopomněli sdělit) Ale co chtít, i průvody Karla IV v minulých letech byly blijánky nemocného pejska, jak už to tu někdo jinými slovy zmínil.
Pravdou je, že i mě kostým a zbroj z této doby zahálí- tahám ho jen na akce právě tohoto typu. Hu, po hříchu málo lidí dělá Karla... a ještě míň Přemka Otu II, velká to škoda..
Siegfried 22. září 2008 10:53:13
richardrg(21. září 2008 07:26:00) :
Vinobraní na vinohradech je tradičně kostýmově otřesná akce .))) Muhehe tam změnu nečekej, páč je to kšeft asi se ho někdo nebude chtít vzdát :)
richardrg 21. září 2008 07:26:00
Doufám, že vaše snaha již brzy přinese ovoce. Včera jsem viděl Vinobraní na Vinohradech a z Karla IV a jeho manželek se mi tajil dech....
Zrovna v těchto případech se dá vycházet z vyobrazení, ale to co měli na sobě mi v některých případech přišlo jako všegotická fantasy...kostýmy byly asi z půjčovny.
Zdeslav 02. září 2008 20:34:25
Drazí přátelé doby vrcholně-gotické a druhé poloviny 14. století zvláště!
Rád bych vám oznámil, že nový fórum od Radima už je plně funkční a připravený na vášnivé diskutéry. Pokud budete chtít cokoliv probrat, co se týká daného období - směřujte svoje příspěvky tam.

Adresa je: dobakarlova.brodec.org...

Zdeslav 25. srpen 2008 20:51:04
Maršálek: Jo jo, toho jsem si vědom. Od začátku jsem myslel, že bych se přijel podívat jako divák, popřípadě se s váma setkal a trochu si popovídal, leč nevim, jak to všechno bude, protože nejsem tak úplně pánem svého času.
Maršálek 25. srpen 2008 16:36:20
Zdeslav - asi na panské, k aktivní účasti na turnaji je zapotřebí odpovídající civilní a zbrojné odění na počátek 14. st. + pozvání nebo garance některého z turnajníků, viz. ww.hradeckydvur.net...

Radim van Ousek 25. srpen 2008 16:15:03
No, neumím. Ale to je jedno... pět minut věnovaných nové registraci nikoho nezabije.
Radim van Ousek 25. srpen 2008 15:10:56
Siegfried(25. srpen 2008 10:22:54) :
nejsem si jist, zdali budu umět databáze takhle propojit. Všechno se učím metodou pokus/omyl, tohle bude složité.
Siegfried 25. srpen 2008 10:22:54
Radim van Ousek(24. srpen 2008 17:04:39) :
Loginy sou stejný, nebo je to zvláštní forum ?
Zdeslav 25. srpen 2008 10:20:20
Posadowski: Tak hlavně přestaňtě rozprodávat - všecko se určitě využije ;-). Pokusím se dostat na turnaj, ale kdyby mi to nevyšlo, určitě se potkáme na Panský. Zatim to můžeme probrat na novým foru, co nám tvoří Radim, a za což mu patří tisíceré díky.
Ty materiály na odívání jsou taky báječná věc, taky něco mám, tak to tam můžem dát dohromady a nějak přebrat. Jinak díky za odezvy, až mně překvapuje kolik lidí se našlo :-).
Radim van Ousek 24. srpen 2008 17:04:39
maser:
zdeslav:

fórum je vytvořené a prozatím uzavřené dobakarlova.brodec.org...

Zdeslav má podrobnější info na mailu.
Posadowski 23. srpen 2008 07:32:12
Zdavím, jak tu narážel Maršálek, já i má paní jsme také jedni z těch, kterým se ve skříni válí vybavení na tuhle dobu. Ze zoufalství, neb to není kam jinam vzít, občas jedeme na nějakou tu komerční Karlovskou akci (Kadaň, vinobraní Karlštejn...) ale je to hrůza, co se tam jinak nosí. A když to někdo bude dělat maličko vážněji, rád přispěji i trochou ze svého soudku, k odívání v téhle době mám spooooustu zajímavých materálů, budu rád, když se to využije.
Další souhlas s Maršálkem: probereme to na panské a na turnaji (právě proto letos lákáme lidi na turnaj dřív, aby byl čas na takovéhle diskuse).
Těším se že nezůstane jen u těch diskusí! My jsme to vyzkoušeli, přejít od diskusí k akcím a celkem se to daří, ostatně přijeďte se podívat na turnaj.
Maršálek 20. srpen 2008 21:14:03
komerční akce jsou z drtivé většiny pořádány ke konkrétnímu tématu, ovšem bez skutečných požadavků na vybavení a proto na ně mohou prakticky všichni, což samozřejmě zpětně není motivací k vybavení a studiu. Jak ukazuje čas, tohle není cesta :-)

probrat to můžeme na panské, tam bude čas i většina diskutujících :-)
Zdeslav 19. srpen 2008 21:49:03
richardrg: Jo, těch komerčních akcí z té doby je poměrně dost, a nic proti nim nemám - naopak je dobře, že jsou, a je dobře, že na ně jezdí šermíři byť nemají třeba všichni uplně odpovídající vybavení. Ale tím spíš mě překvapuje, jak málo lidí se přesně tomuhle období věnuje jaksi prvořadě.
Panu Jiřímu :
Děkuji pane za nabídku, ale moje místo je u mé družiny. Navíc nemohu přistoupit na tvůj návrh již jen z toho důvodu, že mám své povinnosti vůči králi a jsem vázán službou k panu Odolenu z Chlumčan - Křivoklátskému purkabímu. Věř, že jsem dobrý křesťan, který si váží důstojnosti řádů (až na vyjímky) avšak mé místo je jinde.
Jiří z Holohlav 19. srpen 2008 08:41:33
Zdeslav(18. srpen 2008 23:18:12) : Inu,Řád Německých rytířů Panny Marie Jeruzalémské stále verbuje zbrojence.Při naší pověstné udatnosti je značná spotřeba lidských těl - jejich duše však mají cestu do ráje jistou.I Tebe můžeme vzít pod svoji střechu.
richardrg 19. srpen 2008 08:36:08
K tomu se přidávám,není nad osobní setkání a jednání, raději se držím dál diskusí, ale uvědom si, že doba Karlova je komerčně zajímavá, tak si dobové akce pod svá křídla vzali zájemci o komerci - v Praze např. korunovační průvod - Berounští měšťané, snad v září na Vyšehradě je Karlovská akce a pod.
Osobně mám použitelné vybavení také.
Zdeslav 18. srpen 2008 23:18:12
Maršálek: To je dobrá myšlenka. Možná by se nějaký takový komornější setkání uspořádat dalo a popravdě řečeno, měli jsme na to zálusk už letos (900 let obce Nezabudice) jenže nám to z časových důvodů nevyšlo. Nejdřív si ale musíme uklidit na vlastním písečku tzn. pořádně dovybavit, nasbírat zkušenosti a získat známosti. Ale, jak už naznačil Maser, podobná akce do budoucna neni mimo naše záměry.
Radim: Díky za nabídku, píšu mejla.
Jiří von Holohlavy: Bohužel to zatím vypadá, že se na Turnaj nějak hromadnějc nevypravíme, ale začínáte mě překecávat, abych přijel aspoň pokoukat a poklábosit. ;-)
maser 18. srpen 2008 18:35:02
Jiří z Holohlav(18. srpen 2008 16:42:45) : prý to pro ně asi nedopadne
Jiří z Holohlav 18. srpen 2008 16:42:45
maser(18. srpen 2008 16:23:40) : Na to mi připadal Turnaj ideální,akorát jsem nenašel Zdeslava na LH u Dvora,tak nevím jestli jede.
maser 18. srpen 2008 16:23:40
Maršálek(18. srpen 2008 08:59:44) : Prvně se musíme ale na nějaké takové akci sejít a promluvit si osobně. To abychom si utřídili své cíle apod. Jde to i přes jedničky a nuly, jen já radši dávám přednost osobní komunikaci :)

Jinak s tou akcí se do budoucna počítá.
Radim van Ousek 18. srpen 2008 14:52:12
Zdeslav:
Kdybyste chtěli svoje vlastní, čtrnáctkové fórum, tak mi dejte vědět. Mám ještě 400 mega na databáze a jentak je neupotřebím. Navíc by se mi to fórum šiklo do projektu, kterej chystám.

Stačí sehnat pár moderátorů a jednoho admina.

Popř. pište na "van.ousek(zavinac)brodec.org"
Maršálek 18. srpen 2008 08:59:44
Zdeslav(16. srpen 2008 00:15:45) : Na to je jednoduchá rada, začněte pořádat vlastní akci s takto přísně vymezenou datací. Pokud zaujmete lidi, pak se zájamci najdou. My to před x lety udělali taky tak :-)
Mimochodem v mém okolí se pohybuje nemálo lidí, kteří mají ve skříni a truhle vybavení na vaši dobu a pomalu ho rozprodávají, protože he nemají kde unosit, takže základna by byla :-)
Je to o motivaci - když o tom budete jenom mluvit a scházet se na všegotických akcích, tak se nic nezmění. Ale když uspořádáte solidní komorní akci (a nemusí to být bitva), tak postupně nalákáte dost lidí. My jsme třeba na Karlovi začínali a kdekdo od nás tak má ve skříni kompletní vybavení na 2.pol. 14.st. Protože se to však zásadně rozchází s módou počátku 14. st., zůstává to nevyužité a zbavujeme se toho... třeba zase něco oprášíme :-)
Zdeslav 16. srpen 2008 18:43:35
Jiří z Holohlav(16. srpen 2008 13:31:04) :
Přesně. A potom to dopadá tak, že v takzvaném Průvodu Karla IV. chodí šermíři se šalířema, Karel jede v rokokovém fiakru a holky v nepovedených večerních róbách alias gotických pseudošatech rozhazují kolem letáky.
A co týká tý panský, záleží na tom, jestli se tvá teutonská důstojnost nechá znovu podplatit mrzským penízem "červenokabátníků" a nebo se postavíš na stranu práva a pohovoříme do aleluja ;-)
Ale já vím, jak praví známé přísloví: kříž ke kříži sedá :-)
maser 16. srpen 2008 16:04:19
Jiří: Ba, ba. Holt co si nezařídíš...
Zdeslav: vždy stojím na té správné straně :)
Jiří z Holohlav 16. srpen 2008 13:31:04
Skoro to vypadá,že se" historici" vyhýbají nejvýznamnějším obdobím našich dějin - době Přemyslovských a Lucemburských králů.Zato kvalitních vikingů a dalších cizinců je hafo.
Dáme řeč na Corvu neboTurnaji ,na Panské spíš pohovoří naše zbraně.
Zdeslav 16. srpen 2008 11:13:11
maser(16. srpen 2008 00:28:10) :
No vida, tak že bysme přecejen nebyli sami :-). Co se týká tý datace, taky se spíš šoupeme ke konci století, ale jsme limitovaný existencí naší tvrze (a s ní rodu nezabuditzů samého, který záhadně vymřel krátce po roce 1380).
Nějak jsem asi slepej nebo co, ale nepodařilo se mi na tom blogu najít na tebe kontakt, tak mi kdyžtak napiš na ICQ (324-681-992) nebo na mail (tomash [tečka] fuscus [zavináč] seznam [tečka] cz).
Doufám, že budeme zase na panský oba na tý "správný" straně :-)
Mimochodem, nechystáš se náhodou na Corvus?
maser 16. srpen 2008 00:28:10
Tak to máme stejný problém :) Mě osobně vyhovuje spíše cca 1360-1390, ale to by se dalo. Postupně "formuju" naší skupinu do tohoto období a konečně se pomalu ale jistě začíná dařit. Neděláme LH, snažíme se o koukatelný minimum a chci to zlepšovat.
Jsme jihočeši, stránky zatím nemáme, ale kontakt na mě je k nalezení zde: silva-nortica.blog.cz...

Přinejhorším můžem poklábosit osobně na Panský.
Zdeslav 16. srpen 2008 00:15:45
Zdravím, mám tu trochu méně všední vlákno. Nechápu proč mě to napadlo až teď ale lepší pozdě, nežli později.
Teda, co mě žere: Kdysi dávno, když jsme zakládali skupinu, celkem jednoznačně jsme se shodli na tom, že chceme dělat vrcholnou gotiku - České země. S časovým odstupem nám datace uzrála a my se napevno usídlili v druhé polovině 14. století, konkrétně v rozmezí od 1346 do 1378. Tedy, podle mého, v době patrně největšího rozkvětu Zemí koruny české pod vládou krále a císaře Karla IV.
Jenže jak jde čas, začínám si uvědomavat (s děsem) že jsme týhle dataci asi uvízli v nějaký časoprostorový díře, kam kromě nás nikdo neměl nejmenší chuť vstoupit - nerad bych někomu křivdil, ale zdá se, že tohle půl století jaksi "zmizelo" z merku všem lidem, co se u nás chtějí dělat šerm třochu kvalitnějc a ty se usídlili buď do doby těsně před a nebo těsně po.

A tak bych si chtěl prostřednictvím českýho šermu (už jsem fakt zoufalej)zadat takovej malej a celkem levnej inzerát :-) :
Hledá se skupina historického šermu (nebo i jednotlivec), věnující se 2. polovině 14. století, která to myslí vážně a chtěla by s námi provést případnou výměnu informací, vědomostí, podkladů, zkušeností a nápadů. Značka: Najdeme se?

Popřípadě, jestli někdo znáte někoho takovýho, kdo je zřejmě stejnej blázen jako my a dělá období asi vymazaný z historie, tak sem prosim hoďte nějakej kontakt...nebo mě dočista sevře úzkost :-)

A neobtěžujte se s lidma, který dělají "gotiku 8-16 stol.", popřípadě těma, který o sobě hrdě prohlašujou, že dělají 2 půlku 14. s kalotou na hlavě a šaršounem v ruce, těch už jsem se nabažil dost.

Jinak pro úplnost dodávám info o nás:
jmenujem se SHŠ NEZABUDITZI, působíme na Příbramsku a na Křivoklátsku. Dataci znáte, snažíme se věnovat rekonstrukci družiny českého nižšího šlechtice (rytíře) v letech 1346-1378. Neděláme living history, ač bychom se tomu rádi někdy přiblížili. Zatím se snažíme splňovat "koukatelný minimum" a postupně měnit dyftýn za vlnu, kolejnice za meče, šít a časem snad i nýtovat.
Náš veb je tady: www.nezabuditzi.webgarden.cz...
Zdeslav 16. srpen 2008 00:14:49
příspěvek byl smazán użivatelem Zdeslav 16. srpen 2008 00:16:58
Zdeslav 16. srpen 2008 00:09:57
příspěvek byl smazán użivatelem Zdeslav 16. srpen 2008 00:16:09
Zdeslav 16. srpen 2008 00:08:02
příspěvek byl smazán użivatelem Zdeslav 16. srpen 2008 00:16:19

webmaster