Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> prihody, prihody, a prihody...

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Mortiss 09. květen 2006 15:45:32
Ten kdo zna Hobita neboli Froda a byl na Libusine necht mi prozradi jak se jmenovala ta zena se kterou se tam vyspal jen abych se mu mohl smat dikes
maser 07. říjen 2004 23:16:58
Gedžitka(07. říjen 2004 18:58:16) : uškrtit, utopit, zahrabat- tu nevědomou holčinu samozřejmě :-)
Gedžitka 07. říjen 2004 18:59:53
Tedy dělala, myslím tím tu holku:)!
Gedžitka 07. říjen 2004 18:58:16
Já mám něco podobného(LaRochelle), i když to se šermem tak úplně nesouvisí:
Bylo to tak dva měsíce po uvedení Společenstva Prstenu do kin.
Cestu tramvají jsem si krátila čtením. Vedle mě stál nějaký kluk a po chvilce začal navazovat rozhovor:"Slečno, co to čtete?"
Já na to, že Pána Prstenů. V tom se ze sedadla přede mnou ozvala nějaká holka(tak 18-20 let,asi jeho spolužačka, těch studentů tam totiž jela celá banda)
s památnou větou:"Jé, ukaž! TO NAPSALI PODLE TOHO FILMU, ŽE JO?"

No, dodneška doufám, že si dělal srandu:)!!!
Saša 05. říjen 2004 07:02:33
Minuly rok jsme delali parodii na Robina Hooda.Pri vystoupeni se Robinovi stala nemila vec a natrhnul si kalhoty.Pak uz jsme jenom slyseli jak tam jeden tatinek rika malemu synkovi:"Podivej,Robin Hood ma na prdeli diru"
No...smali jsme se s divaky...to neslo udrzet:)
*****************************************
Ted jedna takova smutnejsi.Pred delsi dobou jsme zvali nase zname na akci: Bitva u LaRochelle.Jeden ze znamych rekl:"Urcite prijedu...a to je gotika nebo landsknechti?" :)
*****************************************
Nebo jsme byli v Tachove a po sermu jsme vyrazili do mesta.Mely tam hrat i nejake kapely a tak jako lidi,co poslouchaji rock a metal jsme byli zvedavi,kdo a co tam bude hrat.(Zklamanim bylo vystoupeni skupiny KETCHUP..ale to uz je jina historie hehe).Pochopitelne nosime takove ty mikyny,trika a kratasy s motivem ruznych kapel.Chteli jsme si dat nejake to jidlo a pivo k tomu.Prisli jsme ke stanku a clovek za pultem spustil:"Tak v kolik hrajete?".Kdyz jsme rikali ze uz to mame za sebou,tak jenom nevericne kroutil hlavou a povida:"Ale vzdyt ted hraje teprve prvni kapela?!?! "

Tak...treba si jeste na neco vzpomenu:)
maser 11. září 2004 00:05:34
mno, taky něco ode mě: Stalo se to pár let zpátky, jednomu nejmenovanému členu nejmenované skupiny. Poté co ho kamarádi narvali s vypětím všech sil do plechů (celopláty), chvilku před bitvou, dostal žízeň. Sáhl po pet lahvi a začal plnými doušky chlemtat obsah. Znáte to, když má někdo žízeň chlemtá, chlemtá a než si uvědomí chuť... Jaké to však bylo překvapení, když zjistil, že pije lampovej olej. Vyprskal tak vše co měl v puse, ale obsah flašky stejně znatelně ubyl. Bitva se přiblížila, a nebohý človíček začal cítit křeče v břiše. Ztratil se tedy z davu, načež se objevil u TOI-TOIe. Narovinu, normální člověk se do něj těžko vejde a co teprv člověk v plátovce! No nebudu to protahovat, vyřešil to tak, že schodil nohy (plechový), načechral varkoč a do hajzlíku narval jen zadek. Zbytek těla čouhal ven- měl alespoň rozhled do kraje. A tak onen nešťanstník doslova prosral bitvu.
Magda 30. červenec 2004 09:19:51
Teda jak na to koukám, tak jste si měli založit novou diskusi. Já jsem si však při tom vzpomněla na ještě jednu docela dobrou historku.

Je to už víc jak rok, když jsme se sjížděli na bitvičku. Místečko to bylo pěkné hezky na kopečku, kam vedla jenom taková strmá kamenitá cesta, nejedno auto mělo problém vyjet. Už se čekalo na nějaké opozdilce mezi nimiž byl také Barbar.
Sedíme tak kolem ohně kecáme a kecáme, když najednou slyšíme motor, "barbar už jede" jenže najednou přiběhl Joschka a řve" honem honem, pojďte, Barbarovi hoří auto!" několik kluků se se slovy "to jenom uvařil" zvedlo a líně pokračovalo z auhánějším Joschkou. Zachviklku se ozval hrozný řehot a pak dotlačili Barbara i s autem nahoru. Tam zjistili, že mu vyhořel komplet celý rozvod v motoru. Naštěstí se mu vše podařilo uhasit malinovou limonádou, kterou si vezl s sebou, aby neuschl žízní.
Když pak vyprávěl, jak uviděl kluky jak se táhnou a volaj na něj, že to nemá smysl polejvat, že to samo vychladne a pak nakoukli do motoru a zjistili, že skutečně hořel - smích je přešel.
Pyro 30. červen 2004 19:45:52
amat: Máš pravdu, že se nevyvíjela, ale co je mi známo, i gramaticky degradovala (otázka, v jakém slova smyslu bereš vývoj, jestli to nebereš jenom směrem dopředu, pak jde o vývoj i zde), mírné zjednodušení nastalo. Nejprve šlo o dosti značné zprimitivnění, ale pak byly nalezeny některé knihy, které přispěly alespoň k částečné nápravě. Howgh
amat 30. červen 2004 13:01:37
Pyro(29. červen 2004 19:46:24) : Jo, já vím, že středověká latina má jinou výslovnost než starověká, rozdíly budou asi i ve slovní zásobě a event. posunu významů, ale gramatika se snad nevyvíjí. Mám dokonce dojem, že v Polsku se vyučuje tzv. rekonstruovaná, t.j. klasická starověká výslovnost. Zrovna u Poláků mne to dost překvapilo, jsou skoro všichni kaolíci a středověká latina je s katolicismem velmi úzce svázána. Myslím, že změna výslovnosti latiny se traduje někam do pozdního dominátu, čili že křesťanští římští císařové už mluvili se středověkou výslovností, Ale jestli to bylo od 4. nebo 5. stol., to nevím. Trosky mé středoškolské latiny by patrně zastínil každý Germán z římského pohraničí.
Pyro 29. červen 2004 19:46:24
amat: Díky za informaci, jsi si ale jistý s tou neexistencí novolatiny ? Stále se rozlišují alespoň 2 latiny - antická a středověká, navíc se přidává i dnešní... sorry mascho :-)
mascha 29. červen 2004 11:45:11
se nám nějak vytratilo téma klubu... :-(
amat 29. červen 2004 11:05:42
jikra(28. červen 2004 09:47:23) : Už jsem to našel - Gambrinus je Jean Primus=Jan I. vévoda brabantský (+1294), který byl čestnou hlavou cechu bruselských sladovníků a tak se stal paronem pivovarnictví. Svatořečen nebyl.
amat 29. červen 2004 10:56:33
U řeckých slov to Čeština řeší šalamounsky - starořečtina Herakles - bez Herakla, novořečtina Kostas - bez Kostase. Jak je to u latiny, nevím, ale žádná novolatina neexistuje. Osdobně doporučuji skloňování Gambáč - bez Gambáče.
mascha 29. červen 2004 10:03:24
ve slovenštině je normální číst třaba lasér místo lejzr...
Pyro 28. červen 2004 22:01:51
Jojo, já si jenom nebyl jistý. Samozřejmě je toto obecně hrozná prasárna, nechápu, jak to mohl Kantůrek v Potterovi provést.
amat 28. červen 2004 11:19:30
jikra(28. červen 2004 09:47:23) : Gambrinus byl král někde v dnešní Belgii či Holandsku, to jméno je polatinštělé, původně znělo více germánsky. Jestli sám chlastal nebo podporoval pivovranictví, to si ale nepamatuju. Návštěvníkům Hradce Králové, kde jsem doma, doporučuji krásnou Gambrinovu sochu na starém pivovaru.
jikra 28. červen 2004 09:47:23
to Pyro: Gambrinus je tuším svatý, patron pivovarníků. Jméno je asi lat. původu. Takže správně by mělo být skloňováno Gambrina, v případě toho piva jako věci Gambrinu, rozhodně ne Gambrinusu.
Pyro 27. červen 2004 20:36:22
Wothan: Hele, jsi si tím Gambrinem jistý ? Já to tak tedy říkám taky, ale je to slovo vytvořené v češtině (alespoň nevím, z čeho by pocházelo) a navíc jde o značku. Jo jo, tyhle terminusy technikusy.
Magda 25. červen 2004 10:34:52
Tak jak na to koukám tak se vám především pánové ta rozprávka zvrhla především do sikuse nad Točníkem.
Proto abych zůstali věrni tématu přidám jednu historku - nestala se mně ani nikumo od nás ale stala.
Na předloňském Libušíně tj. 2002 tak torchu víc - jako obvykle - sprchlo. Měli jsme stan postavený v kopci, kousek od cesty. Během večera na cestě spousta nožiček, noh i dalších končetin, vytvořily spousty jemného příšerně klouzavého bahýnka do výše asi 10 cm.
Když jsme se dopotáceli do stanu a konečně zelzli do suchého a chystali se spát najednou se z venku ozvalo "čvacht ----čvacht -----sviss sviss - buch" a na to slova "do****** a já mám novej kostým". Mysleli jsme, že si hubu smíchy utrhnem, protože to bylo skutečně neuvěřitelný. Nikdo si v těch místech nedovedl představit, jak tam někdo leží a mlácá s sebou v tom bahýnku. Ráno tam byl jenom takový skoro přesný otisk zadní části těla. Ten dotyčný měl kostým asi zničený, protože tohle bahýnko se nepodařilo vyprat z kostýmu ani mně a to už jsem na některý věci docela dost velký odborník - alespoň co se praní kostýmů na šerm týká.
Tak pánové a dámy alou a napište zase něco veselého, ať se zasměju. A třeba si přitom vzpomenu na ještě něco dalšího.
mascha 24. červen 2004 16:02:12
plukovníka Altblau čekal improvizovaný polní soud s jasným koncem - trestem smrti:
"Cože? Popravit? A nemohli by mě radši jen tak někde pohodit?"
mascha 24. červen 2004 15:59:59
a hned mám dvě hlášky z poslední doby:
při vystoupení jsme hodně komunikovali s diváky, hlavně malými dětmi, kterých bylo v publiku většina, vyzývali jsme je k fandění jedné nebo druhé straně tak douho, až se asi šestiletá holčička dala šlyšet:
"nikomu nefandim, všichni jste na sebe hnusný!"
mascha 24. červen 2004 15:58:06
rád bych oživil toto auditko a s lehkou obměnou: ne příhody, ale zaznamenáníhodné hlášky
Saša 12. prosinec 2003 18:39:11
Byl to treti rocnik bitvy,
keckari nebyli,
bylo teple jidlo,
dovybaveni nekterych lidi z rad sermirstva,
byl proplaceny benzin,
jednotky byly v ramci moznosti vedeny a bylo na ne rvano(kdyz se mely stahnout a nestalo se tak a podobne)

Co jeste chybi?

Bojove slozky bitvy jsem se primo neucastnil(byl jsem smrtelne ranenym zvedem,ktery prinesl zpravu o napadeni Lancelotova hradu) a tak jsem ze stanu mohl pozorovat deni na poli.Musim rict,ze jsem zahledl (jako vsude jinde) par silencu.Ten jeden mel treba dva mece a pri boji si pocinal(svou agresivitou) jako by chtel skutecne nekoho zranit,ci zabit.Ale tomu se da jen tezko zabranit.Zvlaste kdyz se najde druhy takovy a zacnou spolu zapolit skoro do krve.

Mno...to je asi vse...jestli se chce jeste nekdo nejak vyjadrit,tak prosim...

Dalsi bitva je jiz na vyvesce:TROJSKA VALKA
Takze osobni setkani az tam:)
Saša 12. prosinec 2003 18:29:43
I kdyz je to dlouho,co tu byl posledni prispevek,tak jsem sem dnes zabrousil,abych zjistil zda se tu neco nepsalo o Bitve o Excalibur.

Abych vysvetlil....
"Projekt u Sibenice" bylo dobrovolne vystoupeni nebo spis ukazky sermu nekterych skupin.Nebylo to nijak kontrolovano,protoze organizatori(Gladius) meli spoustu jine prace.Byl to dany prostor pro predvedeni schopnosti.Kazdy si mohl rict:Ano,je to dobre a nebo Ne,nelibi se mi to.
Gladius si vyzadal tusim 8 lidi,kteri by spolu mohli predvest u sibenice nejake souboje.Nesouhlasim teda s tim ze je to konec ceskeho sermu,pokud se jednalo o dobrovolniky:)


To Smrcek:Nevim jestli to budes cist,ale uvedom si prosimte ze Excalibur je legenda a vlastne ani nema casove zarazeni.Ze to bylo stylizovano prevazne do gotiky neznamena,ze vsichni budou obleceni dle gotickych reguli.

PS:Hlavni program byl na druhem nadvori a ten jsi videl?
Rad bych slysel nejakou konstruktivni kritiku.Myslim ze jsme delali temer vsechna nase vystoupeni.Pro nahled na fotky (na pripomenuti kdoze to vlastne jsme:) ) se mrkni na link tady dole.

Saša z SHŠ Diadém
web.quick.cz...
Hnikkar 29. červenec 2003 23:57:56
jezisek: No co jsem videl a shodl se s mnoha lidma tak vystoupeni Berounskych co se tyce divacke uspesnosti vetsinou nicmoc... No nic, na Rabi se chystam uz rok a spojit to s nejakou peknou podivanou...
Co se tyce te urovne zde rozebirane na Tocniku, stavil jsem se na Hasistejnu... a zaplakal jsem, krome narychlo secvicenych lidi od Korchena, jez s malymi chybickami ukazali serm byl ostatek... no... Mece litajici malem mezi divaky, hodne revu a poskakovani v necem s cim bych se stydel vylezt pomalu i na drevarne vazne neni nic moc...
Wothane, jojo bouchajici velkorypadlo to by byl jiste velky zazitek, mimochodem kdyz jsme u toho Hasistejnu, nekdo to tam prirovnal ke stredozemi: na zapad Lorien, na vychod Mordor (is drakem, ci co to tam bylo... Kdyz Prunerov vypousti paru to je hukot...)
jezisek 20. červenec 2003 18:50:44
Právě sem se vrátil z Rabí. Nu řeknu vám, pracovat s Berounskýma Měšťanama je vždycky potěšení. Omlouvám se Wothanovi pokud mu budu přetahovat diváky, snad to vzhledem ke vzdálenosti Rabí od Wothanburgu a rozdílnému období (lancknechti) nebude vadit. Kdo máte v sobotu čas, jeďte :-) Některé scény z bitvy dostávají pořád znova a znova i mě a to sem je secvičoval a včera čtyřikrát odehrál, třeba když jsou dva zběhové souzeni právem dlouhých pík, běhá mi mráz po zádech. A i oživený hrad a všechna vystoupení vřele doporučuji ke shlédnutí, včetně večerního bloku, který má prostě jedinečnou atmosféru. Kdo se rád podíváte na lancoše, hurá na Rabí :-)
Smrček 19. červenec 2003 11:16:49
Wothan(14. July 2003 08:13:49) : Máš pravdu, na hadrákovy by přilba nebo plátové rukavice vypadaly blbě, ale pokud člověk jinak celý zakovaný v plechu nemá přilbu ani kr.kuklu , je to taky blbý - člověk kterého konkrétně myslím taky do tý hlavy dostal a hle, druhý den už přilbu měl, sice pujčenou ale měl. V bitvě z přesně vymezeného období, kde výzbroj a výstroj je daná dobou chápu, že poskládáš oddíly tak aby se navzájem nepozabíjeli, tohle ale bylo něco mezi gotikou a fantasy a tak proti sobě nejednou stanula plechovka a absoulutní hadrák. Je to o lidech. Jinak i při vystoupení pod šibenicí došlo k zranění hlavy. Při "secvičeném souboji" předváděném divákům! Jak říkám, bitva byla dobrá a co se onoho vystoupení týká - byly tam k vidění i hezké věci ale jako celek ....
LADA 17. červenec 2003 18:47:45
Díky všem přispívajícím na téma BITVA O EXCALIBUR v podstatě se shodneme.
Bitva si myslím byla pěkná,hlavně co se týká scénaře i prostředí.Ač jsme se
učastnili z naší skupiny jen dva a na Tocníku poprvé příště určitě přijedem zas
Cipiska 14. červenec 2003 01:20:14
neviděla jsem všechny takže nechci vrhat stíny na všechny kteří tam účinkovali.
Cipiska 14. červenec 2003 01:17:54
Bitva byla pěkná celkem se tam člověk pobavil i když nešermoval,ale i jako nešermující člověk z hlediska diváckého jsem se též pozastavila nad vystoupeními skupin kteří účinkovali pod šibenicí....i tréningy kluků z mé skupiny jsou záživnější a koukatelnější a mohli tam jít také ale nešli protože o sobě ještě tvrdí že toho neumí tolik aby měli co ukázat....
Smrček 13. červenec 2003 09:08:22
LADA(11. July 2003 18:42:12) :
Byl jsem tam. Poměrně dost lidí nemělo ani základní vybavení tj. rukavice a jakoukoliv ochranu hlavy. Je sice fajn, že organizátoři akce nekompromisně z bitvy vykázali lidi s nedobovým vybavením(tenisky), ale lidi bez rukavic a helmy jim nevadily. Co se dovedností týče, ehm, tedy jestli budou diváci považovat za šerm to co bylo vidět na nádvoří u šibenice v podání několika vystupujících skupin tak se obávám, že nastal začátek konce českého šermu.(Teď nehodnotím jednotlivé souboje, 1-2 byly dobré, ale jako celek to byla fakt hrůza).
LADA 11. červenec 2003 18:42:12
Chtěl bych znát názor šermířu,kteří byli na Točníku v BITVE O EXCALIBUR hlavně
co se týká vybavení a dovedností bojujících.To co jsem viděl mě dost překvapilo.
Uvitám příspěvek hlavně od někoho kdo tam byl
atko 10. červenec 2003 22:03:17
Hnikkar: to ze by sli tatry do <niekam daleko> mi moze byt sredcne jedno kedze prebyvam v prahe
Hnikkar 09. červenec 2003 21:31:49
atko, kdyz se Temelinu zachce litat, tak to smete i Tatry :-).
Mimochodem z kopce nad chaloupkou mou koukam na chladici veze a to jsem vzdalen vzdusnou carou asi 70km.
atko 29. červen 2003 19:13:31
Wothane - na tvojom mieste by som meprudil - ty mas temelin rovno pod zadkom =8-) (teda, nie ze by som na tom bol lepsie) ale ide o principus no nie? =8-)
atko 26. červen 2003 17:07:52
Wothan: cece to by bolo squelee - u nas dole (za 9tym pekelnym kruhom) uz 3 dni nefunguju sprchy - kolko si budes uctovat za tuto sluzbicku? a nechcel by si sa prihlasit nastalo? =8-)
atko 25. červen 2003 09:34:06
Wothane - atko sa pise s malym a

a ako pise Hnikkar asi ti vazne chyba zmyselus pre humorus
Wothanusi, Wothanusi - zmysli sa nad sebou =8-)
Hnikkar 23. červen 2003 20:32:56
Taky jsme onehda nakladali rdevo na autiko, tentokrat to byla skodovka stovka. Ukolem bylo projet lesni cestou, slozit a vratit se. Nicmene nikoho nenapadlo tu cestu projit a zjistit zda nikde nehrozi zadne nebezpeci a tak jsme zhruba ve dvou tretinach roztrhli skodovence bricho.
Traktor po ruce nebyl ani nikdo kdo by riskoval dalsi vuz, reknu vam ze travit cely zytek dne tlacenim skodovky smerem k blizke vsi v parnem lete byla asi nejhorsi pomsta techniky na me osobe.
Pouceni? Asi nic moc, snad: "kdo se boji o auto mesmi do lesa..."

PS: Zadna ekologicka katastrofa nevznikla, vsechny ropne produkty
zustaly uvnitr vozu.

Achjo, Wothane, Wothane, asi nema cenu to dal komentovat... Nekdo je holt ztraceny pripad
atko 19. červen 2003 16:24:06
ked sa to tu tak pekne rozbehlo - pridam sa aj ja

ale najprv poznamka k terminusu technikusu - tazko sa da ojeb povazovat za novotvar - ked je to starsie ako ja

a teraz ta storry: tato aie je ani tak vtipna (pokial neberiete v uvahu moju gramatiku) ako skor horrorovo poucna

takze - pripravovala jedna skupina (v ktorej mam tu cest byt) bitku a zvazali sme drevo na stavbu - za pouzitia techniky aka prave bola (peuqeot 205 a maly vozik)
no na traja nemenovany inteligenti (aj do tejto skupiny patrim) dostali spasonosnu myslienku na usetrenie casu a nalozili na ten vozik gulatiny co sa len dalo (okolo 850kg - p205 ma cca 600kg) dvaja z nich (a znova som bol jednym z tych dvoch) si este na to drevo sadli aby ho zatazili na konci - aby sa volne konce gulatiny nesmykali po ceste ked sa to povezie
na ceste vsak vozik nadskocil a mileho maleho pezotka posadil kolmo k smeru pohybu - to som si akurat stacil pomysliet:"teraz sa obratime a ked sa to drevo cezomna prezenie bude zo mna plagat v zivotnej velkosti", ale to uz bolo po vsetkom - vozik na ceste (kolesami cca 10 cm od pangejtu a pezot v pangejte)
s mojim spoluvozikojazdcom sme na seba cumeli asi pol minuty kym nam doslo ze sme este tu - horsie na tom bol sofer ktory ani nemal tucha ako na tom sme (myslel na to najhorsie) - z auta sme ho vytiahli v miernom soku a poslali ho rovno do dediny (stopnutym autom) po traktor, aby sme mohli dostat pezota na cestu
traktor dorazil, ale neblo to auto mozne zachytit - takze sme ho nakoniec 5 na tu cestu dostali rucne

zhrnutie: zranenia 0, straty na zivotoch 0 - jedina skoda bola mala oderka na zadnom pravom blatniku (velkosti bura)

poucenie: nenakladajte za auto viac nez vazi

tot vsjo

atko
Malessow 18. červen 2003 14:55:13
Wothan(17. červen 2003 22:24:55) : No jo, ale mezi sermiri je vic tech, kteri nenastoupili na vojnu, protoze jsou jim zbrane odporne nebo je zdravotne nezvladnou. Takze slovo ojeb je pro ne skutecne novotvarem, ktery jsi vytvoril :-)
Hnikkar 17. červen 2003 20:05:43
Ach jo, tak dobra je to klasicke a hotovo. Koukam ze se naucil nove slovo - ojeb :-))
No nic, radej sem prispej nejakou historkou.
Hnikkar 08. červen 2003 00:27:54
Nojo lesk zlata oslepuje. :-(

Wothane, presvedcovat te nebudu, rikej tomu jak chces, nicmene sam jsem se parkrat na vselijakych burzach a akcich dostal do debaty a jako presne urceni typu pleteni se osvedcilo prave tebou zavrhovane oznaceni "svatovaclavske". Ergo: Snazim se mluvit tak aby mi lidi rozumeli, ne tak abych se pak snazil definovat co je klasicke.

alistaire 26. květen 2003 16:49:32
Upustím jednu historku ze sobotní Ostré:
Celej letošní rok mám nastarosti "chladnou" zbrojnici - resp. mám tam chladné zbraně a je tam relativně chladno ;?)))
Teď v sobotu tam přišla partička mňamkózních mladíků a mladic - cca 4holky a 2kluci v takovejch kostýmech... no jak ze skautského karnevalového výletu s motivací, nebo tematického tábora... Šaty ze strečového sametu, moderní sandály,plastové přezky... atd. Jeden z mladíků měl neuvěřitelně příšerně odporný meč - složený z polotovarů od hradečáků - čepel vyloženě polotovar - pásovina s vyfrézovanými úkosy, záštita odlitek ještě s kusy nálitku, na rukojeti (asi 5cm v průmětu) kožený řemínek natlučený 367 hřebíčky, z nichž 258 čouhalo ven... No ale celkem příjemní, zvlášť ty holky. Jednu chvíli tam byla tahle partička sama, takže jsme se dali do řeči, povídali jsme si o vystavených zbraních a tak, já se jim pokoušel vysvětlit, že mizerný jakohonosný kostým je ve finále ztráta peněz a času atd... Prej ještě čekají na "šéfa", kterej je teda fakt borec a extratřída, a ten že má teda všechno echt, a že je učí... No nic, řeč plynula, vstoupil maník +- v mém věku - černý strečově sametový jakovarkoč přeplácaný zlatou lemovkou, stejný meč od hradečáků... hned jsem věděl kolik uhodilo. Ta partička ale okamžitě ztichla. Jelikož se ten mladík chvilku před tím ptal co je "toto" zač a proč to nemá špičku (katzbalger), dopovídal jsem o katzbalgeru a lancoších nějakej popis, ale to už byli "šéfem" lifrovaní ven. Usadili se do amfiteátru po stříšku (kdo to tam zná, ví, že je to pod oknem mojí zbrojnice ;?) ) a koukali na vystoupení. Zrovna tm byli Relegáti s "veselými katy" . ...už se blížím k pointě... Po vystoupení a rozlučce - :" loučí se s Vámi skupina Relegatus" blablabla "šéf" vstal, a čelem k publiku na plnou hubu prohlásil: tohle nejsou Relegáti! Není tam Cyberkotlík! (on tedy uvedl plné civilní jméno...) ;?) Toho já dobře znám!!!
a pak už polohlasem - no to jsou tady teda všechno amatéři, takový blbosti, v tý zbrojnici maj takový paskvily a ten blbeček s tou pistolí (při rozhovoru s tou partičkou jsem čistil kolečkovku) kecá takový blbosti... žádná vojenská zbraň není bez špičky! nikdo by se v šermu neobešel bez bodání! Musí se ještě hodně učit...
Ještě jak působí zlatá barva na lidi... Všechny takový ty postarší maminky a babičky (40+) do svejch parchantíků hustili - podívej jak je ten pán nádherně oblečenej, co? Čím víc zlata tím bohatší!!!
Takže když dojem na lidi, tak kyblík zlatý barvy ssebou! Doporučují 4 z 5ti Alistairů
Hnikkar 24. květen 2003 10:57:57
Tedy tady se clovek dovi veci... :-))) Wothane, tak ke slovum jako normalni a klasicky mam docela odpor. Duvodem je jeden nejmenovany politik, co si u mne nechal delat navrh "klasicke" vily. Po dlouhem dohadovani vytahl katalog nemeckych domku a ukazal na tu nejprisernejsi vec v cele slozce a to uz je co rict. Hajzl tenkrat ty studie ani nezaplatil... Proste klasicke je klasicke, ale nekdy je tezke urcit co to presne je.

Roy: Dosud jsem se nevzmohl na goticak, nicmene me acko typu valka Sever proti Jihu nema k historickym kouskum daleko. Jde o prvni stan vyrabeny s pogumovanou podlazkou a musim rici, ze mne nekdy skutecne svou kvalitou prekvapi. Taky jednou prisel vitr z hor, take letali stany, muj se jen tak cudne sklopil a zaobalil krouzkovku jez v nem lezela. Ostatni stany byly vselijak potrhane, polamane, muj zpuchrely hadr vsak si zachoval staly a setrvaly stav polorozpadlosti. Tedy ja jednou budu asi brecet az jej budu muset vymenit za neco noveho...

Winchester 21. květen 2003 14:56:05
Wothan: Pokud sbíráš zkazky o své osobě dovol, abych i já jednu přidal:
Proběhla blíže nespecifikovaná letní bitva léta páně 2002, šermíři se rozprchli po hospodách, já skončil na jedné vesnické zábavě. Najednou skupinka strašně ožralých šermířů rozráží tanečníky, shazuje muzikanty a zpěváky z podia, podium obsazuje, ten nejodvážnější a nejožralejší se chápe mikrofonu a povídá: My bychom vám rádi tó, něco zazpívali ... teda ... třeba tuhle: Woothaan tóje homosekshuál, hej, homosechzulál, hej, homosesuál. Wootháá .... . Později byla úderná skupinka vytlačena z podia za pomoci elektrických kytar, paliček a notového stojanu zpět mezi diváky a zábava pokračovala až do rána bílého.
Roy 20. květen 2003 06:42:06
Zas tak hrozny to vystoupeni snad nebylo. :-)
alistaire 19. květen 2003 16:37:12
Roy(19. květen 2003 12:22:46) : To byl ten proslulý vítr z hor...
Roy 19. květen 2003 12:22:46
Ja byl tenkrat spis zarazenej, nebot jsem si temer ihned uvedomil, co jsem provedl. Ale souboj jsem dojel uz bez problemu. :-)

Dneska uz jsem vytrenovanej, jak se zachovat, kdyz se neco stane.
I kdyz ... - kdyz se nam jednou pri vystoupeni zvedl vitr a odnesl nam stan pres hradby kamsi do lesa, chvili jsem cumel jak tydyt.
Roy 19. květen 2003 07:33:09
Trosku to tu ujelo od tematu, tak prispeju svou troskou do mlynku:

Kdysi davno, v nasich zacatcich, jsme meli v jedne scence boj na zivot a na smrt. Zurive do sebe busime a ja v jednom okamziku udelal nejakou chybu a sveho kolegu doopravdy (mozna i bolestive) zasahl. V tom fofru a taky jak jsem byl zvykly na soupere pri souboji pokrikovat, scenou zaznelo me hlasite: PROMIN!
Hnikkar 18. květen 2003 22:06:14
Wothane, ale v ramci Cech se timto vyrazem domluvis. Neni pak pochyb co mas na mysli. Jinak 6do1, tak jsem se ptal velmi narychlo a byl jsem odkazan na Arador, takze to chce spis anglinu... az bude vic casu tak to tam prolezu.
Jednou jsem byl pozvan na akci jez by se dala popsat slovy "Babylonse valecne zmateni", zkratka vsechno z cele planety z obdobi stredoveku (velmi zesiroka definovaneho) na jedne akci. Nevim jak to dopadlo, ja tam nebyl...

Kain: Putynku mleka... teda medoviny? :-))) To by mohlo nacas tu moralku otupit :-)

Kain 12. květen 2003 14:17:43
Hnikkar(08. květen 2003 13:29:28) : To nebude jen tak, máme určité morální standardy. Co za to ? :-)
slinger 11. květen 2003 17:52:47
Wothan(10. květen 2003 14:47:39) : Jo a málem bych zapomněl, týká se to tuším Japonska, nikoliv Evropy.
slinger 11. květen 2003 17:50:55
Wothan(09. květen 2003 20:03:27) : ruku do ohně bych za to nedal, ale mám pocit, že je toto schema kroužkovky ve Stoneově encyklopedii.
Wothan 10. květen 2003 14:47:39
Poptej, fakt mne to zajímá (bez ironie) - ale argumenty typu "někde jsem viděl, zahlídl apod." raději neber, pokud je to vyobrazení v knize a není to fotka arch. nálezu, já neumím francouzky, takže bych potřeboval překlad. Třeba z toho Funckena, nevědět o čem píše bys podobnou věc převzal jako hist. podloženou taky. Jinak pojem "svatováclavské pletení" nemám rád - takhle pletené jsou defakto všechny kroužkové zbroje v Evropě od Antiky po renesanci a tzv. Václavova zbroj mezi nimi nemá (tedy co do konstrukce pletení) nijak výsadní postavení.
Hnikkar 10. květen 2003 12:45:07
Ja osobne ne, sam mam svatovaclavske pleteni, ale poptam se u toho cloveka. Myslim ze tenkrat rikal neco o Francii...
Wothan 09. květen 2003 20:03:44
bys...
Wothan 09. květen 2003 20:03:27
Hnikkar: nenašel bych archeologické nálezy, nebo jakékoli podklady z Evropy, které by dokazovaly tuhle "poctivou" vymyšlenost 6:1? I Funcken to uvádí jako "spekulaci", já jsem to hledal a nenašel jsem nic, tak mne napadá jestli nebudeš mít něco ty?
Hnikkar 08. květen 2003 13:29:28
:-))) A kdeze se da ten filmecek ziskat? :-)
Natacen pri sundavani krouzku jsem dosud nebyl, ale jestli se toho nekdo odvazi pak mu asi praskne cocka :-)
Jednou jsem na jedne akci sundaval dratenku z kamarada, ma poctivou hezky sest do jednoho, pod tim vycpavanici. Nevim cim tu prosivku vypchaval, ale tehdy zacaly padat trakare a jeho prosivka proste a jednoduse nakynula. Dostavali jsme ho z toho tri asi pul hodiny, mezitim prestalo prset a kolem se seskupilo tak sedesat lidi co nam vselijak radili... Nakonec jsme jej z toho dostali, ale ja uz pomalu zvazoval kdeze by se daly sehnat sykakleste.
Kain 07. květen 2003 21:38:11
Hnikkar(27. duben 2003 14:00:51) : Ha ha, jednou jsme natáčeli na kameru a mám záběr naší kamarádky, jak si sundává drátěnku :-), je to super. Už teď mě chce zabít, co teprv až si to přečte :-)
Hnikkar 06. květen 2003 22:15:47
A zrovna tady jsem na prispevky zvedav :-)
Morgaine 04. květen 2003 20:40:17
Hmmm server toho nezvládá víc, nejak mi mrzne pokazde, kdyz se sem snazim hodit prispevek....:)
Hnikkar 27. duben 2003 14:01:21
Aha, server nezvlada apostrof...
Hnikkar 27. duben 2003 14:00:51
Wothane: Prihody jez pro usi verejnosti nejsou? ... hm... :-)
No tak jedna z meho ranku: Sic nevystupuji, nebot neni tolik casu abych mohl pripravit neco zac se nemusim stydet, jsem cas od casu ukecan k tomu bych nejakou zhuverilost spachal.
A tak se na mne kdysi obratil jeden muj byvaly profesor bych neco pripravil na majales. Sic vse bylo uz nachystano a zajisteno, nakonec padli dva lide a tak jsem musel nejak lidem vysvetlit proc ze nehrajeme "Straslivy a pravdivy pribeh o trinactem rytiri kulateho stolu panu Vilemovi, jeho kobyle Jarmile a vernem sluhovi Hynkovi".
I vzal sjem z rozpadle asi 250az 300 let stare bible jez jsem nasel na chalupe tri listy a usporadal prednasku, v niz jsem se smrtelne vaznym vyrazem vysvetloval, ze byla nalezena inkunabule presne zachycujici starsi rukopis legendy a ze diky tomu by bylo neseriozni odehrat pribeh bez dodatecnych uprev. A abych dodal jeste na presvedcivosti jentak mimochodem jsem prohlasil, ze kazdy z techto listu je u Lloyds pojisten na 140 tisic liber.
Uz jsem koncil, kdyz nahle zafoukal vitr a jeden list jez jsem ukazoval obecenstvu se vznesl a zmizel mezi divaky. Profesori vidouce to se okamzite pustili do patrani a nez se list stacil vratit uz vyhrozovali snizenymi znamkami z chovani a podobne... Oni mi na to skocili...
Pak jsme odehrali tri souboje a odvykladali neco o vyzbroji a vystroji rytire, jenze tim to neskoncilo, druhy den v hospe se mi kamaradi ptali, kolik ze tech listu mam, kde jsou ulozene... :-))
A tak vzdy kdyz kouknu na ten salat asi dvouset listu , jez kdysi byval bibli vzpomenu jakeze to vlastne ohromne bohatsvi vlastnim :-))

Mimochodem, take vas lide nejvic foti kdyz si sundavate krouzkovku? :-)))
Hnikkar 27. duben 2003 13:56:04
Bohove, jaktzo ze mi to sem nejde placnout? Grrrrr
daewee 24. duben 2003 16:39:31
Wothan(24. duben 2003 16:22:18) : když už budeš u toho sbírání zvěstí, nechceš k nim třeba pár obrázků. Například jak jsme ti, honosně oděné dámy, tlačily tele na bitviště (na předloňském Wothanburgu) ;) Mimochodem to byla pěkná příhoda...
Morgaine 24. duben 2003 15:28:02
Wothan...hm, možná bys měl vědět jak jsem se o tobě poprvé doslechla:) není t drb, jen pro zajímavost, můj první pohled na tvoji osobu:)To se takhle vracím z jedné blíženespicifikovatelné bitvy, s bandou dalších blíženespicifikovatelných šermířů, a připojí se k nám skupinka strašně moc opilích blíženespicifikovatelných lidí, s poznámkami typu ,, Wothan už zase na českymšermu kecal něco o převlíkání na cestu" a s řevem a falešným zpěvem ,, My jsme šermíři, my známe Wothana, Wothan je nááááš kamarááád hehe" nasedáme do vlaku směr Praha.
Morgaine 24. duben 2003 10:05:52
Medovinu rada ochutnam, a pri tze prilezitosti jsem zjistila, ze mam prasklej roh.Coz mi pripomina nutnost najit svuj korbel....je to zvlastni korbel. Je na nem Praha, a zda se pekne velky. Nejvetsim prekvapenim pro me bylo, kdyz jsem do nej poprve nalila pivo...zacal totiz hrat,skoda lasky" a vsichni pritomni se na me udivene podivali. Tak jsem zjistila, ze je dole natahovaci klicek, ...ovsem stejne hraje jen kdyz je plny:)
Hnikkar 24. duben 2003 00:23:59
K ohynku si rad pridrepnu, chce nekdo medovinu? Pomoooc, netrhejte mi ruce...
Historek je vazne dost, jen si ted na nejakou rychle vzpomenout... Chce to vic ty medoviny, by se jazyk rozpletl, ci zapletl?
Morgaine 23. duben 2003 20:50:25
Prihody, vesele ci nevesele.
Kazdy sermir jich zaziva spoustu, od klasicke: ,,jel sem na trenink a holcicka v tramvaji..." po neuveritelne storky, co se, budeme li jejich siritelum verit, opravdu odehrali... Casto rika, ze se sermiri pomlouvaji. A vlastne jen malo vypraveni se opravdu ke konci nezvrtne v posuzovani kvalit zucastnenych osob, nebo polemizovani na tema Proc vlastne a kdo za to muze.
Tomu se da tezko vyhnout, ale presto: Nehodlam zakladat podle me docela zbytecnou diskusi obsahujici snusku nejnovejsich drbu. Usmevne, ci mene usmevne, odehravajici se na bitvach, ci po ceste stopem, at uz se v nich ucastni rodice, kamaradi, nebo kdokoliv jiny, prihody ktere maji neco spolecneho se sermem, SEM.Proto aby je lidickove cetli, aby meli zlomyslnou radost, ze nejen jim podstrcila stestena do cesty ,,lahůdky" a proto...protoze prihody se vetsinou vypraveji u ohnem kdy je veselo, nebo mezi prateli. A i kdyz se sermiri z tohohle webu na bitvach jiste nekdy potkavaji,jsou tu i taci, co tohle stesti mit nebudou, a vubec... stejne by bylo hezke mit tu cosi jako vlastni ohynek..(nejlepe modry, huste popsany cernymi pismenky:)) Takze zacneme... ehm, asi pouzijeme...křesadlo?

webmaster