Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Festival šermířských filmů

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
mascha 26. prosinec 2007 13:29:09
Bozha(17. prosinec 2007 21:05:09) : Diky za tip. Kouknu se na přesný umístění a kdyžtak se ozvu. Dá se ta tělocvična zetemnit pro promítání ve dne?

Akáda(21. prosinec 2007 00:23:14) : Doufám, že nějaký video dovalíš i ty!
Akáda 21. prosinec 2007 00:23:14
mascha: Ten poslední Kubullácký film je fakt povedený. :-)))
Bozha 17. prosinec 2007 21:05:09
Mášo, zkus Základní školu v Šeberově. Není to (asi už) Praha :-) ale dá se tam dojet z Opatova jednu zastávku busem nebo jednoduše autem.

Mají totiž tělocvičnu kam je přístup postranním vchodem a tento víkend se tam konala akce pátek až neděle včetně spaní přímo v tělocvičně... Bohužel ne za úklid, ale tak bys holt stanovil vlezné. Ony obecně školy nerady půjčují zadarmo, měly by pak popotahovačky s ministerstvem - svého času jsem jich pár obcházel... Pro kontakty atd. napiš na Hofylandu ID MICHAEL.
mascha 17. prosinec 2007 16:42:17
Prosba o pomoc - bohužel je v tuto chvíli ještě nejasné místo (a tedy i termín) konání akce. Mám v záloze několik míst, kam v případě nouze festival umístím, nicméně mám o místě konání jisté představy a žádná ze současných možností je nesplňuje na sto procent. Jsem moc náročný? Možná že ano, ale proč ne, že?
Takže, rád bych se na vás obrátil s žádostí o pomoc s výběrem prostor pro konání festiválku. Pokud vás napadne nějaké konkrétní reálné místo, které by odpovídalo následujícím požadavkům, byl bych vám neskonale vděčen.
- bude to v Praze
- vejde se tam aspoň sto lidí
- půjde to zatemnit kvůli promítání
- půjde to využívat celou sobotu a něděli, idelálně i v pátek a v sobotu v noci
- nebude to stát majlant, nebo ideálně ještě lépe: bude to půjčeno za úklid
- bude tam elektrika
- jsou tam záchody
To snad nejsou zas tak troufalé požadavky, ne? Promítací i ozvučovací aparaturu mám, sedačky nutné extra nejsou. Takže kdo máte známé někde v sokolovně, hospodě se sálem, v základní škole nebo v hangáru, prosím prosím, pomožte. Díky
mascha 17. prosinec 2007 16:30:18
Těšit se můžete na skutečně parádní filmík olomoucké skupiny Adorea. Se Sentimentem du fer nastříháme výběr vánočněbesídkových scének a pravděpodobně shlédnemě záznam jejich představení Cyrano z Bergeracu. Doufám, že se mi podaří dostříhat videoklip Altblau regimentu. Myšák určitě pošle nějaké Novičácké video. Doufám, že se dohodneme s Kubullou na promítání dvou nových Herkuláckých fan filmů. Slibně vypadá projekt šermířské skupiny Quercus. Určitě tu mám nějaké záznamy nejen z třicítkových bitev za poslední dva roky. A v jednání je toho ještě ještě více. Pokud se chcete přidat, neváhejte!
mascha 17. prosinec 2007 16:22:37
Vážení přátelé,
dovolte, abych Vás upozornil na právě probíhající přípravy druhé nesoutěžní přehlídky amatérské, poloprofesionální i profesionální filmové tvorby s tématem šerm, šermíři, historie i fantasy.

První festiválek proběhl jako noční letňák v roce 2005 na tvrzi Mrač. Povídání o tom, jaké to tehdy bylo, si můžete přečíst na www.ceskyserm.cz... a program toho, co se tehdy promítalo je na www.entropie.cz...

Připravované druhé vydání se bude konat na jaře 2008 v Praze. Přesný termín (březen nebo duben) i místo konání budou upřesněny nejen zde.
Celou akci si představuji jako celovíkendové setkání, kdy před den budou realizovány několikahodinové promítací bloky, rozdělené menšími či většími pauzičkami na občerstvení všelijakého druhu (možná bude i zajištěno), večer pak buď další promítání (opakování nejlepších kusů z loňska) nebo rocková taneční diskotéčka. Ideální by byla možnost přespání na místě.

V tuto chvíli mám připraven materiál na nějakých osm hodin promítání, což je více než polovina plánovaného času. Rád bych oslovil všechny filmové nadšence, kameramany, režiséry i herce, aby se probrali archívem své tvorby a zvážili, jestli nechtějí prezentovat své dílko před širší veřejností. Vítány jsou jak samostatné filmové projekty, tak i reklamní promovidea, záznamy z vystoupení či tréninků, sestřihy z bitev, videoklipy, upoutávky a trailery.
Pro všechny autory, kteří zašlou své filmové příspěvky, máme připraveny volné vstupenky. A pro diváky je připraveno losování vstupenek nejen o filmové ceny.

V případě, že by někdo měl zájem o jinou formu spolupráce na festivalu, není problém se na čemkoli dohodnout. Je možné zorganizovat prodej nosičů (DVD, CD, VHS) i jiných materiálů, je možné prezentovat svou práci například módní přehlídkou, odbornou přednáškou, výstavkou fotografií atd. Festival bude takový, jaký si ho uděláme!

V případě jakéhokoli dotazu mne neváhejte kontaktovat:

Michal Mascha Mrskoč
mascha@ceskyserm.cz
tel: 603 573 9153

Adresu pro zasílání filmových příspěvků najdete na www.entropie.cz...

webmaster