Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Severští

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
R.Sestra 10. únor 2008 14:49:47
Uf, po dlouhé době jsem zase zabrousila na diskusi... (dostala jsem echo, že se tu budu skvěle bavit...) Comodore, jsi idiot! Přestaň prosím dělat ostudu, zvlášť těm, co s tebou mají něco společného (bohužel, já za to opravdu nemohu!!!) Myslím, že ostatní to už pochopili, ale pro jistotu - Comodor nemá se šermem nic společného, patří do kategorie "fantasmagorista" a občas se tváří (co občas - skoro pořád), že je něco víc. Je psychicky labilní, trpí depresí, nedostatkem inteligence, slušného chování a pocitem, že všichni jsou blbí, jen on je letadlo... Berte ho prosím jako nemocného člověka... A jestli tě potkám na nějaké bitvě, tak tě osobně nakopu, protože tam nemáš co dělat!!!
MadHamster 27. prosinec 2007 14:15:56
Melkel(26. prosinec 2007 11:27:04) : Neblbni utekla by mi královská bžunda :o)
Melkel 26. prosinec 2007 11:27:04
Tohle už není ani vtipné, to je jen smutné...... Commodore, naber pár let životních zkušeností a pak se budeme zase bavit. Tohle opravdu nemá cenu.
Wothan 26. prosinec 2007 09:44:02
Commodor: chtěl jsem tu zase napsat traktát, ale uvědomil jsem si, znovu, že ty o tom o čem se bavíme prakticky nic nevíš, takže kdybych se ti pokusil vysvětlit jak se třeba poznají pravděpodobné výjimky od běžných věcí, popsal bych tu půl fóra a protože ty by sis to stejně nepřečetl (jako ostatně nic z toho co jsem zatím napsal) natož abys o tom skutečně přemýšlel, nebudu dál mlátit prázdnou slámu jak pravil Bozha. Dáme o tom řeč jednou, až se něco naučíš. Pak bude mít i děbata s tebou nějaký smysl, zatím je to ztráta mého času.
Bozha 26. prosinec 2007 09:27:48
IMHO diskuze o ničem, ta stejná sláma se tu mlátí pořád dokola, hrách už dávno drží a čuníci mají z perel koliku . Holt jsou na světě lidé kteří si rádi představují jak jsou nonkonformní a prožívají svou vzpouru proti mainstreamu, tož je nechme - když jsou ty svátky :-P
mahy 26. prosinec 2007 08:17:57
Comodore- je třeba rozlišovat realitu od virtuálního světa.To co je možno ve sci-fi nelze s úspěchem aplikovat v reálném životě.
A pojďme o level dále-píšeš, že nemáš dílnu na výrobu, že nemáš čas, že pracuješ.Nezlob se to 70% z nás.Taky pracuji, mám rodinu s dvěmi dětmi, šerm není můj jediný koníček, ale i tak si najdu možnost jak si něco vyrobit.Když jsem začínal, vyráběl jsem si věci do šermu po večerech na ubytovně po práci, o víkendech doma atd.Dobrá nemáš ty možnosti. Co ale nechápu je to, že se navážíš do lidí co už na tomto poli, myslím šerm apod., dokázali spoustu věcí?Proč si prostě nenecháš poradit?Nemusíš všem dokazovat jaký si skvělý diskutér.Trocha pokory chlape :-))
Comodor_Falkon 26. prosinec 2007 01:47:49
mahy(25. prosinec 2007 08:22:01) :
To si neodporuje... Proč bych nemohl někam vyrazit a zahrá roli Anti-Falkona...?
...ve virtuálním světě mi moje oblíbená role advocatus diaboli celkem jde...
...proč by tomu v reálu mělo být jinak...?

Co se týče aktuálního působení - kostým mne teprve čeká, očekávám, že ke konkretizaci jeho návrhu dojde v lednu...
...a co se mne týče, momentálně studuji, pracuji a nemám téměř čas ani na normální relax v pohodě domova... (občas se mi sice objeví v programu mnohahodinová okna, ale domů se při nich nedostanu...)
...čili ani nemám čas se čemukoliv věnovat...tedy...mám rozečtenou knihu Armour from the battle of Wisby, podle které bych si rád časem něco vyrobil z kůže, ale zatím jsem se nedostal k tomu, abych si někde zařídil dílnu, natož abych začal něco vyrábět...


Wothan(25. prosinec 2007 08:47:04) :
Za každou cenu ne... Ono se překonává blbě ve chvíli, kdy dojde k brutálnímu porušení společenských pravidel ať už slovním či fyzickým útokem...
...ovšem řešit za pomoci síly vše a zvláště pak to, co lze řešit domluvou...mno...svůj pohled na to jsem již prezentoval...


Kubák(25. prosinec 2007 10:48:08) :
Hmmm... Na LH to těžko vztáhneš... Už jen proto, že nastolení něčeho blízkého dokonalosti by v tomto případě nutně vyžadovala krom schopnosti cestovat časem i akceptaci toho, že existuje sto různých způsobů dojití dobovosti....ne jen jeden jediný, nastudovatelný z prakticky jediných dostupných návodů...
Což formulováno takto:
____________________________________________
...na druhou stranu, umění boje se lze naučit jen skrze participaci ve světě historického šermu...
...který klade naopak poměrně velký důraz na mainstreamovou masovost...
...individualita je možná jen v drobnostech (a to hlavně až v pozdějších obdobích - pozdní renesance, baroko, rokoko) a i tam je omezena...
...což je zdůvodňováno "dobovostí" - ačkoliv je pravděpodobné, že i "doboví lidé" byli kreativní a neomezovali se na 1 či 2 typy provedení, později nalezených při vykopávkách... (to je ta dříve zmiňovaná pofidernost Wothane - podle stejného měřítka přijde za 1000 let nějaký LHčkař a prohlásí: "v roce 2007 všichni nosili jen džíny - buď modré nebo černé - a bílá trička, v létě, v zimě... Nikdo nic jiného nenosil...")
____________________________________
...stalo se na počátku Listopadu pro Wothana soustem nestravitelným...
...takže na to reagoval v tom stylu, že sice připouští, že mohlo existovat i něco, co není zdokumentované.....ALE při rekonstrukci se musí vycházet z toho co zadokumentováno je a držet se dál od výjimek...
_________________________________________
11.11.2007 14:02:24
Hele synu, jediná pofiderní věc široko daleko je tenhle neskutečně debilní argument ála džíny (nebo jiné analogie), tak ti to vyložím poněkud polopaticky v za sebou řazených bodech:

1. máme téměř jistotu že skutečná historie byla mnohem bohatší a pestřejší než nakolik nám umožňuje soudobé poznání:

2. to že něco nemáme doloženo neznamená, že to neexistovalo (jak nám rádi podsouvají různí dementi):

3. ovšem máme-li z něčeho při rekonstruování oděvu, zbraní, zbrojí, nástrojů či předmětů denní potřeby vycházet a máme-li na mysli nějaké skutečné hist. období, pak musíme vycházet z toho co máme doloženo a ne z toho co doloženo nemáme:

4. protože seriózní přístup je hledat dostatek podkladů, vyloučit pokud možno unikátní záležitosti a výjimky a stavět na tom co máme dobře doloženo a jen výjimečně se uchylovat ke spekulacím nebo vzdálenějším analogiím tam kde nám současná úroveň poznání nedovoluje vzít si jako mustr nějaký hist. pramen (archeologický, písemný, ikonografický...):

5. Historie sama je nicméně i přes to že z ní sbíráme jen střípky nesmírně bohatá. Pokud člověk není líný, dokáže občas najít i skutečně bizardní věci o kterých by se ani fantasy kreslířům nesnilo. Každopádně si ale s trochou píle a snahy dokáže najít dostatek podkladů aby to co dělá dělal jak seriózně a poctivě, tak dostatečně pestře.
________________________
(Jak to tak čtu, tak ani nenapsal, podle čeho pozná, že jde o výjimku a ne jen o výjimečně dochovanou běžnou skutečnost...)
...na kterýžto protimluv (v 3 a 4 popírá 1 a 2) jsem poukázal...
S poznámkou: "5) Mno upřímně - co jiného, nežli fantasy, kolikrát byly různé historické malby "z historie"...?"

Což Wothana ještě víc na..štvalo...mno a jak se ten střet vyvíjel, to už pak bylo vidět i tady...
Melkel 26. prosinec 2007 00:56:14
Král Elfů(26. prosinec 2007 00:44:48) : Jo, a jen tak mimochodem - drazí žlutí bratři nakopávali dva roky prdel bílému muži, pak dojeli na nedostatek zdrojů. Tudíž bych je tak nepodceňoval....
Melkel 26. prosinec 2007 00:54:33
Král Elfů(26. prosinec 2007 00:44:48) : řekl bych, že si mi potvrdil mé podezření - do jedné věty vkládáš mnoho svých myšlenek. A ještě k tomu do překladu. V originále je to "the West won the world not by the superiority of its ideas or values or religion but rather by its superiority in applying organized violence. Westerners often forget this fact, non-Westerners never do." Neodvažuji se posoudit emoční náboj výroku, Střet civilizací jsem ještě nečetl, ale proatě se mi to líbí a dávám si do toho svou vlastní interpretaci :-). Ae můžeme o tom pokecat někdy u sklenky dobrého moštu.
Král Elfů 26. prosinec 2007 00:50:37
Jiří z Holohlav(25. prosinec 2007 19:01:13) : Technika, bratře v účesu, to řeší v dlouhodobém horizontu. Zajisté lze při blbém velení prohrát i když máme nějakou výhodu, nicméně při velení zhruba stejné kvality technicky zdatnější strana vítězí a vítězila. Možná spíš vítězila při velení alespoň trochu schopném. Zlaté časy koloniálního útisku to celkem zřetelně dokládají.
Král Elfů 26. prosinec 2007 00:44:48
Melkel(25. prosinec 2007 19:18:07) : Ó nejstrašlivější, budu tedy postupovat podrobně. Výrok zní:

"Západ si nepodmanil svět nadřazeností svých myšlenek, hodnot nebo víry, ale spíše nadražeností ve schopnosti používat organizované násilí. Zápaďané na tento fakt často zapomínají, ostatní lidé nikdy."

Tvrzení 1: "Západ si nepodmanil svět nadřazeností svých myšlenek" je nesprávné. Jsem přesvědčen, že právě síla myšlení umožnila Západu vymanit se z feudálních tradičních pout a začít hledat jiné, efektivnější cesty, mimo jiné i v zabíjení. Ty pokusy o odpor k "nečestným způsobům boje" ze stran Evropských samurajů, či kšátrijů, nebo nazvi si tu svoloč dle libosti, dobře známe. Nicméně bratr Žižka, ten loupeživý kacíř, a po něm i před ním mnozí další, jim na to kašlali, a vymetli s nimi. Myšlenka "aristokratický bojovník nám není nadřazen a může nám leda políbit prdel" je dle mého nadřazená myšlence "aristokratický bojovník je můj Pán a Vládce a rozhoduje o mém životě a smrti, je to jeho posvátné právo které se neodvážím zpochybňovat".

Tvrzení 2: "...ale spíše nadražeností ve schopnosti používat organizované násilí. " je rovněž nesprávné. Nejde totiž o schopnost používat organizované násilí, ale o schopnost používat pro účely organizovaného násilí lepší a lépe vymyšlené technické pomůcky. Zdánlivě drobná nuance, ó nejstrašlivější, ale velmi podstatná. Protože provádění organizovaného násilí je věcí profesionálního vojevůdce, tedy aristokrata, zatímco tvorba technických pomůcek, které vyrovnávají handicap řemeslníka bojujícího proti profesionálně vycvičenému aristokratovi je věc iteligentního měšťanstva. Ta úvaha je prostá: nemám čas na to abych se cvičil 24/7 v boji, protože musím makat v dílně. Co tedy s tím, no použiju svůj důmysl a vyrobím si něco co mi umožní toho hajzla snáz zabít. Použiju svoji hlavní sílu - zručnost a nápaditost - abych kompenzoval jeho hlavní sílu - výcvik. Je ten rozdíl patrný? Banda odvedenců po dvoutýdenním intenzivním výcviku vyzbrojená opakovacími kulovnicemi s pořizovací cenou 8000 potře na bitevní pláni na hlavu bandu držitelů 50 danu v kenjutsu po celoživotním výcviku v boji mečem, vyzbrojených ušlechtilými rodinnými čepelemi s pořizovací cenou 150000 a více. Samurajové jsou lepší bojovníci, taktici a stratégové, mají i kvalitnější a lépe zpracované zabíjecí pomůcky, ale ke své smůle je nemají tak dobře vymyšlené. Proto taky prohráli. A západní nápaditost vyhrála nad východním tradicionalismem. O prznitelích velbloudů uctívajících raubíře a pedofila ani nemluvím.

Tvrzení 3: "Zápaďané na tento fakt často zapomínají, ostatní lidé nikdy." je na první pohled jasným sypáním si popela na hlavu. Nebo snad máš pocit, že to autor bonmotu myslel opačně, a tedy že nabádal Západ, aby se od své schopnosti vítězit pomocí organizovaného násilí neodvracel? To by se dalo zjistit z kontextu, ale já o tom velmi pochybuju. Emotivně neutrální ten výrok ale zcela jistě není.
Melkel 25. prosinec 2007 19:18:07
Král Elfů(25. prosinec 2007 17:48:30) : můj milý, dlouhouchý příteli. Pověz prosím, kde se v tom citátu vyskytuje sypání popelu na hlavu, a kde je v rozporu s tím, co si řekl. Má interpretace tohoto výroku se totiž zcela shoduje s tím, co si řekl ty .-). Obávám se, že si na chvíli pocítil břímě bílého muže a trochu tě to vzalo.....
Jiří z Holohlav 25. prosinec 2007 19:01:13
Král Elfů(25. prosinec 2007 17:48:30) : No,ani technika neřeší vše ,Vietnam Afganistan ,Somálsko,Irák ,vždy je to souhra více faktorů.
Naše kultura je silně agresivní,ale současně se za to oficielně stydí,asi zanikne,Čínˇani se nestyděj.
Král Elfů 25. prosinec 2007 17:48:30
Melkel(23. prosinec 2007 10:58:18) : Melkele, proboha. Co to cituješ za strašlivý meaculpismus. Je snad z historie známo, že organizované násilí s oblibou a úspěchem používala jakákoli kultura, nicméně vzhledem ke svým křesťanským tradicím z toho má výčitky svědomí jedině Západ.

Dovolil bych si ponapravit krátkozraký bonmot páně Huntingtonův o názor, že Západ si pomanil ostatní prastaré válečnické kultury něčím zcela jiným, a to svojí TECHNICKOU převahou a nápaditostí. Tak jak místní řemeslníci a měšťané začali dávat zaslouženě na prdel místním feudálům zde, tak to udělali později i jinde.

Navzdory oblíbeným omylům se války nevyhrávají bojovou zdatností, ale technickou převahou. Co je japonskému feudálovi platná jeho po generace pěstovaná a kultivovaná schopnost sekat lidi mečem, když ho evropský měšťan odpráskne svojí puškou dřív, než se k němu vůbec stačí dostat. A že z toho mají japonci dodnes traumata, stačí se podívat na všechny ty filmy, kde se vyskutuje padouch s palnou zbraní, poražený nějakou fantastickou shodou okolností statečným samurajem s mečem. A tím japonskem to nekončí, ale začíná.
Kubák 25. prosinec 2007 10:48:08
Comodor_Falkon(25. prosinec 2007 00:27:24) : "Dokonalost je nedosažitelná... Naštěstí... Kdyby nastala, logicky by následovala stagnace a úpadek... To ale neznamená, že by smyslem života neměla být snaha se jí přiblížit..."
Tak to vypadá že Commodor Falcon pachopil princip Oživené Historie:-)) Že by? Asi bych byl moc velký optimista:-))
Wothan 25. prosinec 2007 08:47:04
Commodor: jenže to neznamená, že bychom se za to museli nebo dokonce měli stydět nebo se to snažit za každou cenu překonávat. Válka třeba - vrcholný projev násilí - je ostatně většinou hlavně dopředu plánované a vykalkulované politické rozhodnutí (Clauzewitze ti citovat asi nemusím), ne projev neovládnutí zvířecích pudů. Je to jedno z mnoha řešení, kterými disponujeme a někdy je to to jediné funkční. Považuj tedy klidně za úspěch civilizace, že tenhle způsob politiky se posunul v posloupnosti až za diplomacii :-)
mahy 25. prosinec 2007 08:22:01
Falkone- ty se v tom vyžíváš viď?Ty máš konečně možnost se realizovat díky této diskusi.Akorát mi trochu příjde, že sám nevíš co chceš, hlavně, aby to dobře znělo!....Když někam vyrazím, tak pod nějakou agresivnější rolí, házejíce Jarkovského i Špačka rozměrným obloukem za sebe...(tady jsi za padoucha hrdinu)a vzápětí-Násilí není civilizované nikdy... Je to projev nižší, zvířecí složky lidské mysli... A to neokecáš...(tady za moralistu)No a co se týká tvých ostatních blábolů, byť vyšroubovaných jak na soustruhu,tak tam jsi za totálního blba.A kdy nám konečně prozradíš to sladké tajemství kdeže to působíš?Obavy z napadání tvé domovské skupiny jsou v tomto případě pouze tvé alibi.Ukaž konečně co jsi vytvořil a dokázal.Např. nějaké foto tebe v kostýmu(vždyť prostěradla jsi zavrhl tak se jistě nemáš zač stydět) nebo tebou vyrobenou věc.Těším se.Mahy
Comodor_Falkon 25. prosinec 2007 00:27:24
Wothan(23. prosinec 2007 09:01:32) : To nepopírám... Henlein má víc pravdivých tvrzení...
...aneb: www.militarymagnets.com/images/T220_Peace_Through_Superior_Firepower.jpg

Nicméně to, že uznávám, že na určitých úrovních je násilí jedinou fungující metodou, neznamená, že nemůžu zárveň tvrdit, že je za ním zvířecí dědictví v nás...


Jiří z Holohlav(23. prosinec 2007 09:38:32) :
Dokonalost je nedosažitelná... Naštěstí... Kdyby nastala, logicky by následovala stagnace a úpadek... To ale neznamená, že by smyslem života neměla být snaha se jí přiblížit...


Melkel(23. prosinec 2007 10:58:18) :
Ano, je to úspěch - pro toho konkrétního jedince... Pro společnost je to tragédie... Naštěstí většinou bezvýznamná...


A propó - existují i účinější metody boje, nežli násilí... Lepší je s protivníkem najít styčné body a uzavřít částečný mír, či ho v nejhorším společensky izolovat a tím ho zničit...
...za ránu pěstí vás může žalovat, má i důvod si na vás někde v parku počíhat, ale třeba takové doporučení mezi kamarády neovlivní, neprokáže a pokud ti kamarádi mají hodně velký vliv, tak mu to i jiné "zvíře" rozmluví v "jeho jazyce"...
Jarwiks 23. prosinec 2007 12:34:21
Comodor_Falkon(23. prosinec 2007 02:17:23): Nuže po třošce filosofie zpátky k humoru. Již jsem si myslel, že se budu o vánocích nudit:-D

Ano já jsem zvíře. Ovšem nejsu zvíře jen tak ledajaké, já jsem zvíře největší. Jsem totiž PULEC.

A když jsme u toho násilí....včera jsem se s několika kámošama bavil na téma Vánoce. a shodli jsme se, že Ježíšek by mohl Santa Klausovi nadělit na vánoce islámského atentátníka, aby Santa pochopil, že má zůstat v Americe a neobjevovat se v naší malé matičce zemi;-)

Šťastné a veselé a bohatého Perunka, Odinka a Ježíška, i když jakožto správný WOTHANISTA a uctívač jediné pravé církve, bych měl říct Wothánka:-D
lubossekk 23. prosinec 2007 12:20:21
Á, pěkné, od blonďáků se dostaneme až k filosofii... aspoň se něco naučim než budu dělat zkoušku...
Melkel 23. prosinec 2007 10:58:18
A já přidám svého oblíbeného Huntingtona:
"Západ si nepodmanil svět nadřazeností svých myšlenek, hodnot nebo víry, ale spíše nadražeností ve schopnosti používat organizované násilí. Zápaďané na tento fakt často zapomínají, ostatní lidé nikdy."

Comodor_Falkon(23. prosinec 2007 02:17:23) : proč jednoznačně nižší? Člověk je zvíře, který je prokletý touhou po seberealizaci a přesahu sebe sama. Pokud dosáhneš toho, že si spokojen s tím, že jsi zvíře, není to úspěch?
Jiří z Holohlav 23. prosinec 2007 09:38:32
Comodor_Falkon(23. prosinec 2007 02:17:23) : Civilizace je jen další z forem násilí.Tato planeta je založena na dvojnosti.Ohenˇ a voda,světlo a tma,válka a mír.Násilí vybírá životaschopnější tvory i rostliny.Jen nesmrtelná lidská duše se může rozhodnout této hry se nezůčastnit,ale jen sama za sebe,nastoluje-li tento postup jako normu,dopouští se násilí.
Východní texty učí,že Mistr,který dosáhne dokonalosti,do tří týdnů opouští tělo.Dokonalost je neslučitelná s fyzickou formou bytí.
Wothan 23. prosinec 2007 09:01:32
Nedá mi necitovat Heinleina: "Násilí, holá síla, vyřešilo v dějinách mnohem více než kterýkoliv jiný faktor, a opačný názor je jenom toužebné očekávání v té nejhorší podobě. Druhy, jež na tuto základní pravdu zapomněly, vždycky platily svými životy a svobodou.“ a já dodám že bez ohledu na intošské pacifistické kecy je to často bohužel jediný argument kterému někteří jedinci rozumí.
Comodor_Falkon 23. prosinec 2007 02:17:23
Jarwiks(18. prosinec 2007 12:22:03) : Násilí není civilizované nikdy... Je to projev nižší, zvířecí složky lidské mysli... A to neokecáš...
thorkell 18. prosinec 2007 16:19:16
KOMOĎŮR_FLASTROUN: TVOJE JMÉNO VŠICHNI KOMOLÍ PROTO, ŽE JIM ANI NESTOJÍ ZA ZAPAMATOVÁNÍ! (to není z mé hlavy, to je filmová klasika = Band of Brothers).
Kubák 18. prosinec 2007 15:42:56
Comodor_Falkon(18. prosinec 2007 00:27:13) : Debiiiiil!
Pomoc, to snad neni možný! Ten člověk se nepoučí. Já už myslel že zalezl do nory protože si uvědomil jak je blbej, a on tu v tu ránu prskne další kec. A samozřejmě reaguje zas jen na pár vět které si vytrhl z kontextu. Jarwiks má pravdu. Nemá to cenu.
Tobě, ty jeden zkomolenej Komoďoure, fakt doporučuju zamyslet se nad tím co píšeš. Snad ti to jednou dojde... ale co, zas je veselo.
Jarwiks 18. prosinec 2007 12:22:03
Comodor_Falkon(18. prosinec 2007 00:27:13) : Ne, pokud neresime arhumentacni spor o nejakem vykladu nejakeho problemu (prilby, nejaky nalez a spol). Ja jsu z divokeho vychodniho kraje. A tu se resi spory civilizovaně z očí do očí z pěsti do pěsti. Dál už do této diskuse zasahovat nebudu. nemá to cenu. A za tím co jsem níže napsal si stojím.
lubossekk 18. prosinec 2007 10:20:32
Víťa(18. prosinec 2007 00:42:48) : Holt, co naděláme, když nám vzali Petra Novotnýho
Víťa 18. prosinec 2007 00:42:48
Comodor_Falkon(18. prosinec 2007 00:27:13) : Já možná spal při chemii ale ty asi při rozdávání rozumu, viď?

To all: Myslím, že by se Condomor_Falus měl dát na dráhu stand.up comedy. Podívejte se kolik lidí tady už baví několik dní v kuse...
Comodor_Falkon 18. prosinec 2007 00:27:13
Víťa(17. prosinec 2007 14:25:24) : Rofl... Ty jsi se asi na střední škole při chemii snažil dospat co to šlo, že...?
Mno nic... Nicméně dlužno dodat, že světlice to byly kvalitní, neb ruce mi lehce světélkovaly ještě druhý den odpoledne...

Jarwiks(17. prosinec 2007 17:56:23) :
Ad poslední odstavec - a to neumíte řešit spory nějak kultivovaně...? Třeba rozumnou argumentací, střihnutím si, přes zvoleného mediátora či pomocí hlasování ostatních, nebo tak něco...?

Triss(17. prosinec 2007 18:54:25) : Člověk by čekal, že se když má někdo oči na zátylku, tak to bude spíš vytrvale tajit - a on pravý opak...
______________________________________________

A proč sakra pořád všichni komolí můj pseudonym... Člověk by čekal, že čtení patří mezi znalosti, které se nezapomínají...
Triss 17. prosinec 2007 20:28:26
Bohové........zas tak strašný to nebylo. Oko jsem si vypláchla roztokem a bylo to dobrý...........trvale mi neublížil :-) Jen se mu teď podařilo způsobit to, že když se řekne Falcon, tak dostávám neovladatelné záchvaty smíchu a to je vlastně dobře, protože smích prodlužuje život :-D

A Saren vzkazuje, že je vůči jeho urážkám taky imunní, takže bych to nechala spát.........Dobrou noc a krásné sny vám všem :-)
Wothan 17. prosinec 2007 20:03:48
Proki: ano to je taky takové popisné :-)
mahy 17. prosinec 2007 19:41:08
Comodore mluv s náma.Nechoď za světlem.
Jarwiks 17. prosinec 2007 19:37:49
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 14:22:15) :
A ty makej se holkám pořádně slušně a veřejně omluvit!!!Snad ti dojde alespoň to, že jsi trvale Triss ublížil na zdraví ty ...!!!
Wothan 17. prosinec 2007 19:35:58
Kuře: naštvaný můžu být leda sám na sebe - z mé hlouposti plyne poučení - bavte se s kdejakým bezvýznamným bezejmenným prudilem vážně a dodáte mu jen pocit vlastní důležitosti a významu...a naopak.
Jarwiks 17. prosinec 2007 19:34:18
Triss(17. prosinec 2007 18:54:25) :
Tak te doopravdy totálně ..... nebudu se snižovat mu tady nadávat veřejně. Nicméně myslím si, že to můj názor za takovou haj... zde má asi celé forum.

Ok děkuji za pozvání, sice ho budu muset asi odmítnout (hned po akci mám důležitou zkoušku). Nicméně řeknu ostatním.
Proki 17. prosinec 2007 19:29:59
Wothan(17. prosinec 2007 19:00:53) : Mám lepší :-)
"Blahoslavení chudí duchem, neb jejich bude království nebeské".
Tím se vlastně dostáváme zpět k Wothanismu :-)))))
mahy 17. prosinec 2007 19:14:24
Comodore teď zas ty:-)Nějak to tu upadá:-))))))))))))))))))))Tohle je bohužel lepší jak program v TV.Ihihihihi
kure_melancholik 17. prosinec 2007 19:13:38
Wothan(17. prosinec 2007 19:00:53) : Někde jsem mněl takový hezký obrázek Garfielda který by se sem hodil :) Byl tam vyvalený v posteli se sklenkou šampaňského a komentář zněl nenič si nervy říkej si: je blbej je blbej je blbej.
Wothan 17. prosinec 2007 19:00:53
Hmm takže jak jsem předpokládal, poslední text jsem psal úplně zbytečně - ti co by si ho měli přečíst ho ani nečetli, natož aby ho pochopili a ostatní to nepotřebují. Teď už mně zbývá jen citovat Bibli: "Vanitas vanitatum et omnia vanitas - Marnost nad marnost a vše je marnost".
Triss 17. prosinec 2007 18:54:25
Jarwiks(17. prosinec 2007 18:46:07) :
Na Berserkry určitě dojeď a kromě toho ještě 2.2. se chystá v Praze další podobná akce lab.uzlabina.cz... Rády uvidíme nejen tebe, ale i další členy tvé bandy. A pak se můžeme společně napít na Falkonovo pevné zdraví :-)

Saren & Triss

PS: a ten fosfor mi nenamatlal jen do vlasů a na oblečení, to by mi zas tak nevadilo, ale když se mi trefil do oka, tak jsem se poněkud naštvala, ona mi ta pasta způsobila ošklivou nesnášenlivost kontaktních čoček :-( Jo a bylo to na Sarenino maturáku, žádná LH akce, i když my tam byli v kostýmech :-)
Jarwiks 17. prosinec 2007 18:46:07
lubossekk(17. prosinec 2007 18:40:06) :
Jasné Beru:-) Těším se na Svatoboru, dřív se bohužel asi neuvidíme. Leda že by se mi zadařilo a dojel bych na Bersekry. Zatím:-)
lubossekk 17. prosinec 2007 18:40:06
Jarwiks(17. prosinec 2007 17:58:02) : holky budu pozdravovat. S tou ctí se pobavíme až ho potkáme - tebe urazil, mě urazil nejsen Sarenku ale svym způsobem i Triss což se rovná urážce mě samotnýho... ale pokuď se omluví tak je tvůj :)))))
Jarwiks 17. prosinec 2007 17:58:02
lubossekk(17. prosinec 2007 17:41:48) :
Chceš mít tu čest být před mnou, nebo mi ju přenecháš. Pokud ho potkáme na akci. Bo za holky mě fakt nasral!

PS. Že pozdravuju Triss a i Saren:-)
Jarwiks 17. prosinec 2007 17:56:23
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 13:37:58) :

Scherm jsem si pročet, a abych pravdu řek, z těch tvých blábolů jsem skoro nic nepochopil. A když jo, tak mi to přišlo naprosto nelogické a mimo. Jinak snažil jsem se vážně defacto naspat jinými slovy co wothan, pročti si to pozorně. PS neprotiřečí si, snad to někdy pochopíš.

Lidi nejsou Wothanisti - protože mají podobný názor na věci, protože používají (fuj použiju to slovo) stejnou metodologii a metodu k zjištění co a jak.
Jo kdysi jsem byl taky jako ty - ale velmi brzy jsem pochopil, po menší hádce na LH...že vlastně věci dělám blbě, a zkusikl to změnit. IMHO asi spoustu věcí do dneška dělám pořád špatně atd., ale te jiná věc. Avšak snažím se zlepšovat.

Za další ruka se mi už zpravila. Tak tě důrazně varuju! Neurážej a nepomlouvej nám tady naše milé děvčice, nebo si tě na nějaké bitvě fakt podám (samozřejmě slušně bez zbraní...i když mě to muže znova zpřetrhat vazy) a mám to tušení, že nebudu sám. (Pro příští rok mě budeš asi moct potkat na Svatoboru, Wothanburgu, Rogaru a Veligradu)!A prostuduj si jak se chovat k dámě a co to byla kurtoazie!!!!
A pokud to bylo tak jak popisuješ, buď rád žes dostal jen od Triss, protože v tomto případě by ti nejradši dal za ty vlasy přes hubu skoro každý. A na alkohol se nevymlouvej, tím hůř, když se neumíš chovat!

A věř mi to jsem poznal na vlastní kůži taky. Dělal jsem na jedne akci letos trošku bordel svým zpěvem,tak mě chlapi ze skupiny vzali pod hadicu a pak jsem se nasral, a dostal jsem od mého šéfa a dalšího kámoše do držky když jsem na ně zkočil, a až jsem se zklidnil, tak mě poslali spát. a řeknu ti, že tento incident se fakt stydím, byla to asi nejhorší věc, co jsem letos udělal. A jsu rád že mě chlapy dali za vyučenou.
lubossekk 17. prosinec 2007 17:41:48
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 14:22:15) : shovívavost je věc jedna, bejt hulvát je věc druhá...

ostatně, je neustále očekávána tvá omluva... jinak se už asi nemáme o čem jinym bavit
Kubák 17. prosinec 2007 15:07:35
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 13:37:58) : Můžu tě ujistit, že kdybys rozmatlal fluorescenční barvu po vlasech mě, dopad bys mnohem hůř. Tak si nestěžuj, dostals cos zasloužil.
A vůbec, přestaň prosimtě blábolit, polévá mě pot když si představím že po akcích jezdí víc debilů jako ty.
Melkel 17. prosinec 2007 14:47:30
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 13:37:58) : ty kluku pitomá, vždyť Jarwiks píše naprosto to samé jako Wothan, ty to sice nechápeš, protože si blbej jak troky, ale na tvém místě a s tvým rozhledem a vědomostmi bych se plazil kanálama a co nejméně vystrkoval hlavu. Fascinuje mě, jak se snažíš neustále stavět do pozice Wothanovy opozice. Neuvědomuješ si, že Wothan na tebe byl slušný jen a pouze proto, že je prostě hodný magor, který se snaží pomoci každému volovi? A že zbytek lidí si z tebe dělá srandu, protože se na nic jiného prostě nehodíš? Zalez prosím zpět do díry a přispívej opět na lide.cz a podobné server, kde najdeš dostatek pubescentů, které bude fascinovat tvých pár naučených cizích slov a pseudointelektuálské kecy. Tady si zaděláváš na pár přes hubu, pokud se někdy objevíš na rozumné akci a někdo tě nedejbože pozná.
Ratatosk 17. prosinec 2007 14:35:38
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 14:22:15) : Ty si vážně zaděláváš na problémy...ta čenichovka, dovoluji si odhadnout, nebude určitě poslední.
Lubošku, on nemůže uznávat kurtoazii, právě proto, že je středověká a tudíž podle něj "wothanistická":-)). Těším se na trénink:-).
Víťa 17. prosinec 2007 14:25:24
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 13:37:58) :[ironie] Yeap, to že někomu (ještě dámě!!) pomatlám po hlavě fluoresenční barvu, čímž jí můžu krásně zničit všechny vlasy včetně pokožky, přece nikoho neopravňuje k tomu aby se bránil, ne? Co to je za blbost? Přece když všichni vidí, že jsem mladej a nejsem zvyklej pít alkohol a nalámu se jak doga, tak mě maj nechat bejt, ne vole? Jak si to jako představujou? To byl sranda, ne? Ty vole zelený vlasy..Ahahah[/ironie]

seš fakt blbec...
Comodor_Falkon 17. prosinec 2007 14:22:15
lubossekk(17. prosinec 2007 14:10:08) :

Nenapsal jsem nic co by nebyla pravda... A myslím, že jsem byl k Saren ještě poměrně shovívavý, jak co se týče její personality, tak...ehm...ostatních aspektů její osobnosti....které hrají roli i v tom, zda je či není subjektem pro kurtoazii...
(Uff... Super korektní... Super šroubované... Snad to je alespoň trošku pochopitelné...)

A s tím "nenašlo/nedochovalo se = neexistuje" operuje (nebo spíše až donedávna operovala) protistrana...
lubossekk 17. prosinec 2007 14:10:08
Comodor_Falkon(17. prosinec 2007 13:37:58) : že ti někdo zrovna nesedne, neznamená ho nechutnym způsobem urážet veřejně, obzvláště když v celé dskusi není tématem Sarenčina zosobněnost zla... Ale chápu, u liberálních LHčkařů se asi kurtoazie nepraktikuje, prostě se to nenašlo/nedochovalo
Comodor_Falkon 17. prosinec 2007 13:37:58
Jarwiks(14. prosinec 2007 20:11:54) :
...zajímavé...
Když jsem něco podobného (ne tak konkrétního) psal na Schermu já, vrhli se na mne Wothanisté jak hladoví psi... (A nejen Wothan, do kterého - resp. do jeho všudypřítomných návodů - jsem se trefil poznámkou o "historickém mainstreamu"...)
...Ty jsi zjevně přežil bez úhony...

Ono je vůbec zajímavé, jak najednou otáčí ( Wothan(15. prosinec 2007 11:33:12) ) a tak nějak si protiřečí jednak s tím, co mi psal na Schermu, i dost s tím co píše a radí na diskusích, v návodech...

lubossekk(15. prosinec 2007 12:55:21) :
Nn... Saren se mne jen pár let snažila zesměšnit.... Naštěstí, na většině akcí se dalo zdekovat někam mimo její - značně vyčerpávající - přítomnost...
...ale Triss mi skutečně rozmázla brýle po obličeji,, když jsem jí na jedné akci decentně obarvil vlasy fluoresenční barvou (jeden týpek tam rozlámal světlici)... Najednou se nade mnou tyčila a v druhé chvíli jsem dostal čenichovku a odporoučel se dozadu...
...pak chvíli nevím, a pak si pamatuji, jak mi výhled rudne krví...
...paradoxně, jediná myšlenková smyčka, na kterou si vzpomínám se týká chování a dala by se interpretovat asi jako "Vždyť jsem se choval tak, jak by se asi choval normální člověk, tak jakto...?"
...jinak si toho moc nepamatuju...ten večer už jsem toho měl dost v sobě a ještě jsem nebyl zvyklý tolik pít...
Wothan 15. prosinec 2007 18:45:43
Lubossekk: tak pozvání - už léta nikoho neobesíláme, hodně skupin k nám jezdí pravidelně, často lidi pozveme osobně na nějaké předchozí akci jako třeba na Čase vlků aj. a pro zbytek platí to "po dohodě" takže když někdo projeví zájem a splní naše podmínky, nemáme problém ho u nás přivítat.
lubossekk 15. prosinec 2007 18:41:28
Wothan(15. prosinec 2007 18:25:22) : btw stroje ne obléhací ale třeba automatickou švadlenu a vyšívačku, mechanizovanej soustruh atd...
lubossekk 15. prosinec 2007 18:40:13
Wothan(15. prosinec 2007 18:25:22) : tak to by asi až takovej problém nebyl... spíš je teď problém v mojí maličkosti - vypadá to že jestli se zadaří tak nebudu skoro celej rok v Čechách... a eště družina nethingovala, takže plán na další rok nemáme... ale pokud je to pozvání tak si to necháme projít hlavou :)
Wothan 15. prosinec 2007 18:25:22
To jako obléhací stroje? :-)) Ne, vážně, co by jste potřebovali dodělat nebo změnit? Jinak příští ročník je 10.ročník, takže ještě budeme tolerovat spoustu věcí z 10.st., kruhové štíty s umbem apod. Ty další už budou vysloveně 11-12.st. s preferencí 12.st. takže mandle. To by asi takový problém nebyl, horší možná budou přilby ne?
lubossekk 15. prosinec 2007 18:14:56
Wothan(15. prosinec 2007 16:17:40) : máš pravdu, ale je v tom ale... bohužel nemáme stroje na vybavení
Wothan 15. prosinec 2007 16:17:40
Lubossekk: ale to vybavení by jste si nakonec mohli pořídit i kdyby nepřijel :-)
mac 15. prosinec 2007 14:55:17
No, tak příští rok asi pojedu zhlédnout divácky WB, vypadá to, že tam bude víc "vložek" než pořadatel doufal))))
lubossekk 15. prosinec 2007 14:00:12
abych to nemusel znovu mazat když chci něco doplnit ...

Comodor_Falkon(12. prosinec 2007 19:28:24) : doufám že se potkáma ne WB (klidně si vem i Dragonia) - jelikož sice Gleipni je družina Kyjevské Rusi, tak na WB nejezdíme, nemáme vybavení a jenom tam chlastat vodku taky asi nebude košér.... ale esli tam pojedeš(te) tak si to vybavení pořídíme a ty si připrav vřejnou omluvu Sarence, my chlapi sme na urážky zvyklí anebo se zas tak omlouvat nemusíme, ale urážet dámy, promiň, to už je moc... obzvláště pokud máš tak ortodoxně-liberální zájem o minulost jak plyne z tvojich reakcí. Ve středověku, pokud někdo urazil dámu, tak se moh rovnou začít oblíkat a jít na souboj. Pokud se neomluvíš tak věř tomu, že Gleipni sice nemá dost členů jako jiný skupiny, každopádně se za Sarenku kdykoliv postavíme a věř, že Saren bude jenom malý zlo. Nebudu už plejtvat slovama, veřejnou omluvu čekám!
hawkwind 15. prosinec 2007 13:33:50
Comandéra Falcona, ani Dragonia neřeším - Spolu s Moudrým andělem světla Tatrawadarsim, Misterm Ogenem a některými dalšími případy se zařadili do zaltého fondu internetové zábavy...
hawkwind 15. prosinec 2007 13:28:41
Abych elabroval někdo kdo by napsal např.: "Hledám bratry v kristu kteří se zabývají historickým šermem" by se pravděpodobně dočkal označení "Fundamentalistickej č****k" nebo klerikální p****a".
Víra je soukromná záležitost mezi člověkem a bohem - jak říkal Thomas Jefferson.
A to jsou věci které mě dokážou vadí - když to někdo někomu cpe pod rypák.
Považuju to za mnohem ofenzivnější něž být nazván hovadem, nebo kokotem.


Přeberte si to jak chcete.

J.
hawkwind 15. prosinec 2007 13:23:23
Jiří z Holohlav - hm, ne. Nikdy jsem se k židovským kořenům nehlásil. Byl to příklad abych demonstroval proč bych si mohl myslet to co jsem si myslel při četbě toho prvního výsledku. Mohl jsem úplně stejně použít inzerátu na "Mahdího armádu" - fantazii se meze nekladou.
Nicméně - rozdíl mezi někým kdo je úzkostlivě politicky korektní, používá m´dní slovo pro danou etnickou skupinu a dává si pozor aby nezabrousil na kontroverzní téma a mezi někým kdo rozeznává fakt, že jsou lidé různých etnických skupin a je mu to prdele je myslím dost jasnej.

Upřímě - stejně ostrou reakci bys u mě nejspíš dostal na příspěvěk podobné formulace, leč klerikálního obsahu.

lubossekk 15. prosinec 2007 12:55:21
Myslel jsem, že zareaguju až tohle všechno dočtu, ale po polovině mi nedalo....

ad CWF : hele navážet se do někoho umí každej, já tě neznam ale nebudu tě mít rád - Sarenka sice umí naštvat, je prostě od přírody drzejší... ale na druhou stranu, kdo neni... nedělej si nepřátele zbytečně, mam takovej pocit, že díky tvojí radě Dragoniovi tě celý Gleipni nebude mít rádo (Triss a Sarenka mi o tobě řekly akorát že ti rozbily brejle - když tak čtu, asi chápu proč)...

ad Ratatosk - myslim, že pokud máš ráda Sarenku, tak budeš určitě velmi blízko ke ztělesňování všeho špatnýho... popovídáme si na tréninku po novym roce ;)

btw. nevim jesli má eště cenu reagovat na rasově-ethnický podkres vzhledu Vikošů... pokud mi najde někdo v Evropě čistej rasovej vzor nějakýho národa, tak bych ten národ chtěl vidět, jenom na okraj - někde sem čet, že Maďaři mají genofond který je typický pro Slovanské obyvatelstvo, Maďar se však z Slavjana NIKDY považovat nebude...
lubossekk 15. prosinec 2007 12:53:36
příspěvek byl smazán użivatelem lubossekk 15. prosinec 2007 12:15:56
Wothan 15. prosinec 2007 11:33:12
A ohledně přístupu a serioznosti, cítím tu potřebu něco napsat, protože mi přijde hloupé když tu někteří jedinci naváží nejen do mně/nás ale i dalších lidí a skupiny, které to berou vážně, označujíce je jen pro to za "Wothanisty":

Když jsme dělali nebo děláme náš web, je v úvodu každé kapitoly - ať už se věnuje vojenství, řemeslům nebo třeba liturgii seznam použité a doporučené literatury. Tím uvádíme hned v úvodu své zdroje a zároveň ukazujeme kde případní zájemci (jenže proč mám sakra pocit, že zrovna ti, kteří by si to především měli přečíst se ani neobtěžují projít si byť jen zlomek téhle literatury a ti blbější navíc bez toho aby si to přečetli dopředu okázale tvrdí, že na "odborníky" mají "své názory" - jo i na takové jsem narazil) mohou dostat další rozsáhlejší informace, budou-li chtít, protože náš web (a jakýkoli web) je vždycky přece jen stručná kompilace a knihovnu vám nenahradí. V článcích samotných se opět hojně uvádí citace pramenů a snačíme se, pokud to jde, dávat vedle moderních rekonstrukcí předmětů i fotografie či aspoň nákresy skutečných nálezů, nebo ikonografických vzorů. Tam kde se jedná o zjevnou hypotetickou spekulaci - jako třeba u možné podoby slovanského štítu - jasně uvádíme, že jde pouze o hypotézu na základě uvedených podkladů. Nikdy netvrdíme, že to tak muselo být.

Snad každému z nás tady je jasné, že pracujeme pouze s částí historie - s tou kterou doposud známe a jsme si vědomi, že původní rozsah byl pestřejší, jen nevíme bohužel jak, takže se musíme omezit jen na to co už známe, případně své hist. povědomí (stejně jako hmotné repliky) rozšiřovat a korigovat dle aktuálního stavu poznání. Je zvláštní že s tímhle nikdo z lidí zabývajících se skutečně LH nemá problém a přesto se vždycky najde nějaký hlupák, který na to upozorňuje a podsouvá nám, že "přece nemůžeme vědět jak to bylo". Můžeme a nemůžeme - něco se asi nedozvíme nikdy, něco snad časem, ale pro současnost můžeme vycházet z toho co máme - pořád je to jistější, protože zacházíme s artefakty o kterých s jistotou víme že existovaly. Pokud se k tomu přistupuje citlivě a vynechají se úplné výjimky, samotného mně překvapilo kolik se toho dochovalo i z poměrně dost vzdálených dob, natož třeba z vrcholného nebo pozdního středověku o novověku nemluvě. Takže i to málo co z historie známe nám dává nesmírně široký výběr ze kterého si dokáže vybrat každý - ovšem má to jako obvykle háček - aby jste si mohli vybrat, musíte vědět z čeho a to zase obnáší studium, hledání, porovnávání, třídění a pochopení. My jen zřídka kdy rekonstruujeme skutečné artefakty do detailu, většina replik oděvů nebo zbraní apod. je spíše "na motivy" nějakého artefaktu, právě pro to že není moc žádoucí, aby se tu pohybovalo x. stejných věcí. Taky rozměry se musí často upravit podle rozměrů soudobého nositele (třeba zbroje) apod. Ušít tuniku je snadné - máme nějaké dochované oděvy a tisíce výjevů, ale má-li být zdobena a nemá-li se jednat o kopii nějakého dochovaného kusu, je potřeba pochopit umění dané doby i oblasti. Podkladů pro čerpání uměleckých motivů se našlo dost - takže můžeme tvořit vzory vlastní, ale musíme dodržet umělecký styl. To třeba může být problém u některých charakteristických uměleckých stylů - např. ve vikingském umění a pokud to člověk nezná, snadno stvoří prasárnu. Tudíž buď okopírujeme něco co se dochovalo nebo vytváříme vzory které byly pro danou dobu a oblast nějakým způsobem charakteristické. Musíme brát v potaz že oni zobrazovali věci jinak - třeba pro RS je typická stylizace, neexistence perspektivy aj. To nám ale dává poměrně slušné pole působnosti - i kdyby v téhle zemi bylo tisíce lidí zabývajících se Lh pro každé jednotlivé období, pořád by to skýtalo dostatečný výběr aby se nemuseli opakovat, vypadat stejně a zbytečně fantasírovat tam kde to není nezbytně nutné. Čili takové námitky jsou jednak liché a jednak je může pronést zase jen někdo, kdo o skutečném rozsahu dochovaných podkladů ví jen velmi málo nebo skoro nic.

Kupříkladu řešíme na římany attickou důstojnickou přilbu. Do dnešního dne není znám jediný dochovaný nález, takže jí známe pouze z ikonografie - reliéfy apod. Máme tedy na výběr buď rekonstruovat na základě ikonografie, nebo vzít dochované přilby z tohoto období a doplnit je o některé atributy charakteristické pro důstojnické přilby. Já jsem zvolil rekonstrukci podle ikonografie s tím že konstrukční prvky jako připojení lícnic aj. můžu použít z dochovaných přileb. Nicméně časem se klidně může stát, že se nějaká najde a zjistíme že všechno bylo špatně a můžeme začít znovu. Přesto se držíme aspoň toho mála co máme, místo abychom si řekli že těch přileb mohlo být na tisíce, žádná se nedochovala a tak si můžeme nějakou sami vymyslet podle toho jak by se nám to líbilo.

Takže resume - i to málo co se nám dochovalo skýtá při rozumném přístupu dost pestrou nabídku aby si dokázal vybrat kdokoli a to i kdyby vynechal výjimky a atypické věci. Jen tam kde to za současného stavu poznání není možné a mezery v poznání brání rekonstrukci a rekonstrukce té konkrétní věci je důležitá pro rekonstrukci celku holt musíme spekulovat, sahat k bližším nebo vzdálenějším analogiím (ať už chronologicky nebo geograficky), ale jen potud co je nezbytně nutné na překlenutí té mezery v poznání. Až bude tahle terra incognita jednou doplněna a pokud se toho dožijeme, poznáme zda jsme se trefili nebo zda to musíme opět předělávat. Háček ovšem je v tom že na to abychom si mohli vybírat musíme vědět z čeho. Člověk, který je tak líný, že si už dopředu řekne, že na nějaké studium kašle, protože přece nikdo neví jak to ve skutečnosti bylo, tak proč se tím zdržovat a omezovat a tak si to udělá po svým jak on si myslí, že to klidně mohlo bejt je pro Lh prostě nepoužitelný a měl by se realizovat jinde - nejlépe ve fantasy protože tam by takový přístup uživil.

Takže tohle bylo trochu delší, mám navíc strach že to pochopí stejně jen ti pro které jsem to psát nemusel, ale kdo ví.
Wothan 15. prosinec 2007 09:18:52
Problém je že všechno to co tady píšete jsem se Falconovi pokoušel napsat tady i jinde už mockrát, z různých úhlů pohledu, z různých aspektů a výsledek vidíte dole - NIC, ale vůbec nic nepochopil, nepochopil sebemenší věc u které by po tom všem co mu tady spousta lidí říká řekl "no když mi to tvrdíte všichni možná na tom něco bude, zkusím o tom přemýšelt a dohledat si podklady" - místo toho bude stále mlet svoje, slovíčkařit, chatračit, vykrucovat se jak červ, případě plkat zhovadilosti o Wothanistech, což je argument do diskuse jak stehno. Tak má to prosímvás nějaký smysl? Podle mně se buď přidá ke slušné skupině, bude-li mít štěstí a oni trpělivost a oni už z něj tyhle kraviny časem vytlučou a nebo se přidá k nějakým looserům, kteří ho v jeho kravinách budou dál podporovat až se dopracují k pěknému fantasy (proč ně?) a s těmi se na akcích potkávat nebudeme, tudíž proč ho řešit dál?
Kubák 14. prosinec 2007 21:38:19
Comodor_Falkon(14. prosinec 2007 16:18:34) : Vytrhování z kontextu ti de věru dobře. Ne nemám pocit, že bych si protiřečil, nebo lez někomu do prdele. Pokusil jsem se ti nastínit svůj pohled na problém, a pokud jsi to nepochopil, je mi to líto, ale asi ti nemá cenu to dál vysvětlovat. Hezky to řekl Siegfried(14. prosinec 2007 18:14:27) a Jarwiks(14. prosinec 2007 20:11:54) , takže asi tak.
A to že tajíš jméno skupiny a mlžíš neznamená pro mě nic jiného že pěkně kecáš.
Jarwiks 14. prosinec 2007 20:11:54
Ono je ještě důležité si uvědomit, že pro různé období máme různý počet hist. zpráv a arch. nálezů. Ale i když máme nálezů menší počet, máme určité možnosti jak s nimi pracovat. Ideální je viz třeba ta přilba. V raném středověku kdy máme od 8. do počátku 12. st. z našeho území nalezených cca 6 přileb a tím jsme přilbová velmoc, by jsme vypadali na akci všeci unifikovaně jak USArmy 21.st, kdyby v jednotce stáli lidi a všeci stejný blembák na hlavě. Ale on je háček v tom, že každá z nich vypadala trošku jinak, ale přitom základ byl stejný .Každá z těch přileb je i různě datovaná, třebas právě od 9. do 11 st. . Proto zde s jistotou víme že, byla konického tvaru a byla většinou z více kusů spojená např. žebrem s nýty. Jenže ona taky mohla být z jednoho kusu . Mohla mít nánosník a ten mohl být zdobený nebo nezdobený. Mohla být bez nánosníku. Mohla mít (šajze ted mi vypadlo to slovo) u spodního okraje další vrstvu 1cm tlustou s nýty na zpevnění. Ale taky nemusela a mohla tam mít dírky na kroužkový závěs atd. Nicméně když si určíš období , nastuduješ matriály a zjistíš co a jak tak si určíš postavu, kterou chceš ztvárňovat, rozhodneš se zda je pro ni v boji vhodná přilba, popř. jaká náhrada za přilbu. A rozhodneš se, protože víš, že v 10 st. dle nálezu např. přilby z stromovky pro scénickou přilbu, z 2 kusů s žebrem které je spojuje a je pro nýtované s nánosníkem nebo bez nánosníku. Nebo si vezmeš přilbu z Opavy. A tam vidíš zdobení tak si to zdobení nenecháš udělat, neboť se pro tvoji společenskou vrstvu nehodí (např. milites secundes). K tomu musíš zkombinovat oblečení - teďka jaké se používali vzory na výšivky. Pokud je nemáš z tvého prostředí, musíš logicky uvážit zda zde mohli být pravidelné analogie třeba z francké nebo ottonské říše nebo či z kyjevské Rusi.jak jsou tyto analogie typické pro naše území. A třeba zjistíš že nemáš co použít, nebo jde o vzory zcela jinačí. Potom je to potřeba zavrhnout. Ovšem vždy je nutné vyjít z nálezů či hist. zpráv nebo ikonografie a zde je další problém stylizace. Ideální je pokud se všechny druhy pramene shodují.
Ovšem nemůžeš si říct udělám to tak, protože se mi to líbí, pak to někde najít v jednom jediném případě...nehledat analogie a pak si to udělat a prohlásit že je to typické. A vždy se snažíš se té historii co nejvíc přiblížit a v okamžiku, kdy ve světle nových výzkumů a pramenů vyjdou věci najevo, že byli špatné je potřeba to zahodit a začít přemýšlet nad novými. Ono historie je jen jedna a ty se jí snažíš co nejvíc přiblížit, ovšem nikdy nevíš nakolik se ti to zdaří. Je, ale nutno vyjít z nálezů a ideálně je rekonstruovat přesně pokud zde je ta možnost dochovaného nálezu a toho že jedno jediné objevené nákončí ještě nikdo nemá. Pokud nebylo děláno masově. A pokud má to nákončí někdo má, třeba jen jeden nebo 2 je třeba ho odložit, neboť tento výskyt artefaktu je přesažen o 100% víc. Ale zas pro změnu u toho případu těch přileb je, možné že se stejné přilby vyskytnou víckrát, neboť akorát s jinými rozměry, ačkoliv se nám třebas nedochovali - víc lidí mohlo dělat stejnou přilbu. Ono k tomu jsou zase právě ikonografické prameny nebo prameny písemné, a taky logika. S tím může například souviset model státu středoevropského typu pro 10 - 12.st jeho existence/neexistence. Jak fungovala hradská soustava - která měla/neměla zbrojnice pro posádky.
Atd. prostě je to složité - ovšem základem je:
Historie je jen jedna kterou objevujeme - tudíž je proměnlivá a to co platí dnes neplatí zítra
Rekonstrukce musí vycházet z nám dochovaných nálezů, a dalších typů pramenů. Pokud je nemáme (nálezy) uchylujeme se k pramenům a analogiím, a samozřejmě pokud se chceme co nejvíce přiblížit, je ideální věci dělat nejen z dobových materiálů ale i dobovou technologií. To nám může přinést další poznatky při historickém studiu.
Zároveň je potřeba se snažit v ideálním případě ztvárňovat někoho typického.
A v rámci vybavení - nenapadá mě lepší slovo jak to vyjádřit, než jak to vyjádřil Kubák (Ale recht humus slovo :-D ) - Neboť fantasii používáš v rámci mantinelů dobovosti, i kdyby už třeba proto že nevíš jak něco úplně přesně fungovalo. Ale podle pramenů a logického uvažování a experimentu si to odvodíš a tím použiješ právě i svou fantasii (např) .

Livinghistory neexistuje - je to jen pomůcka pro komunikaci.A ačkoliv by se ti mohlo zdát že si protiřečím - tak já su přesvědčen že ne, neboť se ti v tomto příspěvku snažím trochu v velmi zjednodušené podobě nastínit problematiku.

A rád zopakuju otázku, která skupina že to nakonec je? Neboť takto to vypadá, jako kdybys jen mlžil, ale ono nic.
A vubec, du sa učit na pondělní zkoušku, ať možu s klidným svědomím jet aspoň na zítřejší odpoledne na slunovrat.
Jarwiks 14. prosinec 2007 19:42:20
Ehm, no sice než jsem si příspěvek, než jsem ho odeslal po sobě četl. Ale grrrrrr....ach ten muj pravopis......
Jarwiks 14. prosinec 2007 19:38:24
příspěvek byl smazán użivatelem Jarwiks 14. prosinec 2007 20:14:36
Jiří z Holohlav 14. prosinec 2007 19:01:40
hawkwind(14. prosinec 2007 16:46:09) :
Hm.No dobře,vstoupím na tenkou psychologickofilosofickou půdu.
Existuje cosi jako neztrávené zážitky uložené v podvědomí,mohou být osobní ,rodové,národní i lidstva jako takového.Mají tu vlastnost,že podobně jako neztrávený guláš,se i ony v různých intervalech derou ven.
Ta témata ,která člověk nemá zpracována se derou ven a on má potřebu je diskutovat či razantně prezentovat svůj názor na ně.Někdy v 80 tých létech řešili rabíni v USA zajímavý problém,k judaismu se chtělo hlásit neobvykle mnoho modrookých blondˇáků.
Když nakonec došlo na regrese do minulého života ,cítili se ti lidé jako Židé zahynulí v Německu - inkarnace do blondˇáků v USA se vykládá jako přijetí mimikry,aby se předešlo opakování utrpení.
Pro mne se nabízí toto.Oba se s Draconiem hlásíte k Židovským kořenům .On tíhne k mimikry /blondˇáci/,Ty k boji /vidíš nácka v "každém" stínu.Dle Mistrů není cesta z té situace ani boj ,ani útěk,ale projití skrz - což se snadno řekne a těžko udělá.
Žij blaze a jestli Ti to nic neříká,tak to prostě nech bejt.
Jarwiks 14. prosinec 2007 18:46:22
Siegfried(14. prosinec 2007 18:14:27) :
Sigfriede to už tě asi hodně naštval, že si z něj neděláš srandu, co?
Siegfried 14. prosinec 2007 18:14:27
Comodor_Falkon(14. prosinec 2007 16:18:34) :
Vytrhuješ z kontextu natolik, že mám pochybnosti o tom zda to vůbec čteš, či jsi schopen chápat.
1. Jedna jediná správná dobovost - zjevně znamená to co doopravdy bylo :)) To už je dáno protože se to stalo. Máme z ní dochováno jen něco, ale stále se mohou nacházet nová fakta .))
2. Fantazie v mantinelech dobovosti - je pojem hodně nadnesený a aplikuje se nejčastěji na věci o kterých víme, že byly z jiných zdrojů než jsou nálezy či vyobrazení, ale nemáme podklady či nedokážeme je najít. Ale i tato fantazie má dosti logicky definovaný postup jak se ti Kubák snažil vysvětlit. Tedy je potřeba toho hodne nastudovat o dané době, situaci a najít zůstatková následná řemesla a z toho můžeš možná a opatrně něco interpolovat (hodně zjednodušeně). A být připraven všechny teorie či orodukty zahodit pokud přijdou nová fakta.
3. Seberealizace vlastním způsobem - tím se pak rozumí, že pokud si dáš práci a pořádně si ty věci probádáš máš i ve zdánlivě vzdálených dobách šanci najít dost podkledů aby sis vybral co se ti bude líbit a tím odlišil svojí identitu.
Toto je přístup k historii, těžko pokud chceš historii rekonstruovat to můžeš dělat jinak. Pokud to chceš dělat jinak děláš FANTASY. Což je jistě také zajímavá disciplína, ale má jiné zákonitosti a mnohem volnější pole pro vlastní výmysly....
Co si na tom nepochopil ? A neotravuj mě nějakým slovíčkařením, že si protiřečím a podobný blafy. Snaž se pochopit co se ti lidé snaží sdělit, nikoliv vymýšlet kravinky a kličky. Protože pak se jasně definuješ jako zbytečný flamer, který nechce uchopovat věci, ale jen být středem diskuzní pozornosti a stále za každou cenu dokazovat, že máš pravdu.
kure_melancholik 14. prosinec 2007 17:04:16
Comodor_Falkon(14. prosinec 2007 16:18:34) : No zkus si začít hledat prameny dochované orginály na tvojí dobu od konce 14 století dál jich najde tuny a stejně tak i pramenů takže můžeš si s tím hrát ale to ty asi víš stejně tak si můžeš vyhrát s tím jakou postavu stvárníš, sám jsme se až podivil když jsem letos v létě začal hledat materiály ke konci 14.století, Jenom když jsem hledal jaké byly tehdy bascinety tak jsem našel 80 odlišných orginálů a pak si jenom vybral. Atd. chce to nebýt líný a hledat.
hawkwind 14. prosinec 2007 16:46:09
Jiří z Holohlav(14. prosinec 2007 15:58:54) :Ted´jsem zmaten.
Comodor_Falkon 14. prosinec 2007 16:18:34
Kubák(14. prosinec 2007 11:01:27) : Trošku si protiřečíš...

Nejdříve píšeš:
"samozřejmě, mohu si například nechat udělat přilbu dle své fantasie, ale musí to být v "mantinelech dobovoti" (to je hnusnej výraz). Prostě musím brát v potaz tehdejší módu, zvyky, nejčastější tvary (v tomto případě přileb)"

Pak jsi si asi vzpomněl, že by Tě za to mohl nějaký uvědomnělý Wothanista křísnout bijákem a píšeš:
"Jedna jediná správná dobovost" jak jsi napsal, existuje:"

Aby jsi se posléze opět navrátil k původnímu:
"ale i ta nám dává dost prostoru pro seberealizaci stem různých způsobů."

Tak si vyber - sto různých způsobů, založených na oblíbených tvarech ornamentech a kulturních aspektech té které skupiny...

...nebo jediná správná dobovost založená čistě na tom, co se kde (ne)vykopalo, bylo nakresleno či zapsáno do knih...?
--------------------------------------------------------------------------
A žel, na Tvoji otázku Ti neodpovím, přinejmenším proto, že je zde jistá pravděpodobnost vzniku škodolibého zaujetí vůči této skupině...
Čili bude lépe, v rámci prevence naschválů, zůstane-li nezveřejněno, kde že to budu působit...
Jiří z Holohlav 14. prosinec 2007 15:58:54
hawkwind(14. prosinec 2007 14:33:35) : To mě konečně vysvětluje,proč ty exoty tak často zminuješ.
chomi(14. prosinec 2007 14:53:37) : No Arabové - a co janičáři nebo varjažské gardy,nebo zrzaví Berbeři.Myslím,že středověk byl namixovanější než běžně myslíme a něž doby pozdější.
chomi 14. prosinec 2007 14:53:37
Ad omnes: tady jsme se ale dostali ka zajímavé věci - jak moc je pro oživenou historii toho kterého období důležitý vzhled?
Třeba u vikingů není blonďatá kštice nutná, jak doložila Drevokocúr, ale pokud by někdo chtěl dělat třeba něco východnějšího, třeba Araby, taky by naopak s blonďákama mohl být problém. A nebo naopak - kdyby přijel na bitvu mouřenín nebo Japonec v evropský zbroji a hrnul se mezi rytíře... a takové věci se dají časem čekat a bude je třeba řešit - a nebude to jednoduché.
Kde jsou hranice?
chomi 14. prosinec 2007 14:48:16
Ad Hawkwind: tak zrovna tohle by byly vysloveně rasistický požadavky a ne požadavky na celkový vzhled, který se servíruje divákovi (obřízka není vidět - alespoň při NORMÁLNÍM vystoupení:o) - a pejzy se daj udělat). Ale chápu, co chceš říc - kdybys třeba do skupiny nechtěl brát blonďatý lidi... Tak bych si asi řekl, že to moc hrotíš a dal bych si pozor, co dál píšeš, jestli nejsi nějakej sionistickej fanatik. No a z dalšího bych pochopil, jestli jsi jen poblouzněnej, nebo extremista. Já právě myslím, že Dragonarius je to první.
Ale O. K., o tom všem již dosti:o)
hawkwind 14. prosinec 2007 14:33:35
Chomi, mi se známe, já vím, že bys mouše neublížil ale pochop důvod mojeho rozhořčení.

Já mám nezanedbatelné židovské dědictví. Ted´si představ, že bych si dal nějaký nový nick, třeba "Šalamoun" a napsal inzerát zhruba v tomto znění:
"Zakládám novou šermířskou skupinu jménem "Děti Izraele". Sice nemám moc zkušeností ale chtěl bych aby přesně odpovídala představě diváka na danou věc. Takže vy co nemáte pejzy a obřízku se ani nehlaste. Oslí čelisti si přineste vlastní s sebou."

Asi bych dal více než jednomu frekventantovi tohoto fóra dostatečný důvod myslet si o mě totéž co já prve o Dragoniovi ne?

chomi 14. prosinec 2007 14:18:11
Hawkwind napsal: "Pokud není nácek omluva zní takto : Dragonie, omlouvám se, že jsem se na základě faktu že do nordické skupiny hledáš vysoké a plavovlasé chlapce domníval, že jsi nácek, když jsi jenom debil. Příště piš srozumitelněji abys mi nedal důvod k takovému závěru."
Super, přibližně totéž si o Dragonariovi myslím taky. Na tom se můžeme rozejít:o)))
když se mi něco nelíbí, tak se ozvu, ne? To děláme na tomhle fóru přece všichni. A neber to osobně, Hawkwinde, to bych napsal každýmu:o)

hawkwind 14. prosinec 2007 14:11:24
Ale pokud si tu pleteš pojmy s dojmy a jsi sprostej na lidi, tak je podle mě normální tvou nevychovanost odkázat do správných mezí

- nevím proč by ti to kurva mělo připadat normální. Pokud nejsi paramount cností nevidím žádnej důvod proč bys mě měl patronizovat. Do psích sraček.
hawkwind 14. prosinec 2007 14:09:42
chomi(14. prosinec 2007 13:57:09) : Nechtěj abych začal odkazovat tvou politickou korektnost do správných mezí. Já Tě mám Chomi rád, ale ted´ jsi přestřelil.
hawkwind 14. prosinec 2007 14:07:41
Chomi, nevím jak Tě napadlo, že bys mě mohl kurva patronizovat?
Možná že je Dragonius jenom tak blbej a je moje chyba předpokládat u něj postraní úmysly s jakoukoli mírou sofistikovanosti, ale dal mi dobrý důvod domnívat se že je, ergo to není nadávka "nácku" ale jen kvalifikace faktu. Ostatně tuhle diskuzi jsem probíral s více učastníky naživo a jejich imprese byla tatáž.

Pokud není nácek omluva zní takto : Dragonie, omlouvám se, že jsem se na základě faktu že do nordické skupiny hledáš vysoké a plavovlasé chlapce domníval, že jsi nácek, když jsi jenom debil. Příště piš srozumitelněji abys mi nedal důvod k takovému závěru.

Nicméně, jak říkám, dal mi dobrý důvod domnívat se, že je a žádný, že není - za což se nepovažuje prohlášení "já nejsem nácek" - poté co zjistí, že dal více než jednomu člověku důvod domnívat se že je.

Odbíráš?

Ratatosk 14. prosinec 2007 13:58:28
No Hawkwinde, já si taky nemyslím, že by to byl nácek, jen prostě má romanticou a zkreslenou představu o vzhledu Vikingů -každopádně by si to měl ujasnit, jinak jako nácek může působit a může to pro něj mít i nepříjemné důsledky:-)
chomi 14. prosinec 2007 13:57:09
Ad Hawkwind: ne, nestojím na žádné morální výšině, to máš pravdu. Ale pokud si tu pleteš pojmy s dojmy a jsi sprostej na lidi, tak je podle mě normální tvou nevychovanost odkázat do správných mezí. To už pak na sebe může pořvávat jakýkoli nadávky a potažmo by bylo nejlepší celej diskusní server zrušit.
Z úvodního Dragonariova přízpěvku mi skutečně několik otazníků vyplynulo, ale z těch dalších jsem docela jasne pochopil, že je to trochu zmatenej a naivní (a nepoučitelnej, jistě) junge Bursch, ale ne nějakej nácek, což tuším i řekl. Ono by neškodilo přečíst si i další přízpěvky, než někoho definitivně odsoudíš.
A popravdě, když o něm říkáš, že je nácek, je to horší, než kdybys mu říkal, že šuká malý oslíky. Ta omluvy by ti VÁŽNĚ slušela, protože na týhle diskusi bohužel nehlouběji neklesl ani Dragonarius, ani Falcon, ale ty:o)
hawkwind 14. prosinec 2007 13:55:15
A nevím co bych měl hledat obskurní důkazy, že Dragonius není nácek, když mi sám poskytnul dobrý důvod domnívat se, že tam něco je?
hawkwind 14. prosinec 2007 13:48:19
NE CHOMI, neznám ho blíž ani po tom netoužím. Přečti si znova jeho první příspěvek a řekni poctivě, jestli ti nepřipadá jako kryptonácek. Mě jo. Ostatně nejen mě. Identifikoval se tak poměrně jasně.
Takže si tu filipiku zase seber, nestojíš na žádné morální výšině abys mě měl co kárat.
chomi 14. prosinec 2007 13:42:01
No, tak jste tu pěkně zpražili Dragonaria, kterej měl skutečně trochu uhozený požadavky a divnej styl diskuse... proč ne, dostal, co mu patří. Ale HAWKWINDE, ty ho znáš nějak blíž? No že mu tady nadáváš do nácků... což je docela silný kafe a pokud nepředložíš nějakej důkaz, tak by ses měl Dragonariovi dozajista OMLUVIT.
Jedna věc je diskuse s nepoučitelným volem, ale druhá věc je snížit se k nenávistným výlevům, které člověka staví i pod úroveň těch volů...
hawkwind 14. prosinec 2007 12:38:25
Uvaž, že lučištník, který natáhne svojí vlastní váhu 2 prstama je plně kvalifikovanej k utrhnutí kopající nohy, či bijící ruky.
MadHamster 14. prosinec 2007 12:16:03
Melkel(12. prosinec 2007 21:29:07) : Melkele, to máš jednoduché, narozdíl od Hawkwinda, který je jakožto správný lučištník zakrslý skřet s vyosenou páteří, jsi strašně nepraktický na mlácení, vzheldem k tomu jak jsi velký a těžký tak hrozně narůstá energie potřebná k tvému povalení na zem, dále když už jseš na zemi tak se do tebe musí kopat, že ano, jenže to má zase úskalí v tom jak jseš velký a objemný, zatímco do Hawkwinda, který je jakožto správný lučištník zakrslý skřet s vyosenou páteří, kamkoliv kopneš ta trefíš něco důležitého nebo blestivého, zatímco u tebe je velká šance že kopem netrefíš nic důležitého nebo bolestivého, což si vyžaduje více kopanců a tudíž i větší výdej energie, nehledě na to že když kopeš do Hawkwinda tak máš velkou šanci že mu něco zlomíš, zatímco u tebe zase hrozí že si o tebe někdo něco zlomí :oP


hawkwind(13. prosinec 2007 16:59:45) : Mě taky nevyhodil, je to prostě měkota :o)
Kubák 14. prosinec 2007 11:20:59
Comodor_Falkon(14. prosinec 2007 01:45:08) : A stále se vyhýbáš odpovědi na mojí otázku. To od tebe není pěkné. Chtěl jsem vědět která že to serióznější a lepší skupina oživlé historie než CV tě tk chce do svých řad... nebo chceš neodpovědět a vypadat jako lhář?
Kubák 14. prosinec 2007 11:01:27
Comodor_Falkon(14. prosinec 2007 01:45:08) : Jasnovidec nejsem, ale období které se snažím dělat je je z hlediska materiálního (zůstaneme-li na úrovni výbavy pro boj či civilní život) zmapované velmi dobře (2.1/2 15. st.) a není zde moc prostoru pro vymýšlení. Ty o tom možná nevíš, ale mnoho předmětů denní potřeby i věcí vojenských se nám dodnes zachovalo v kompletním a funkčním stavu. Tedy není důvod si příliš vymýšlet. Tam kde nám dochované předměty chybí, pomůže výtvarné umění. samozřejmě, mohu si například nechat udělat přilbu dle své fantasie, ale musí to být v "mantinelech dobovoti" (to je hnusnej výraz). Prostě musím brát v potaz tehdejší módu, zvyky, nejčastější tvary (v tomto případě přileb). Ale vždycky budu mít jistotu, že je OK, nechám-li si ji udělat přesně podle originálu. Na druhou stranu musím brát v potaz že jednotky neměly standartizovanou výstroj a tudíž by působilo nepatřičně, kdyby celá jednotka měla přilbu tu samou. Možností si vybrat máme ale naštěstí hodně.
Chápu, že některá období jsou zmapovaná líp a jiná hůř, takže někde je třeba si trochu "vymýšlet", ale pak zde to pravidlo o "mantinelech" platí dvojnásob. "Jedna jediná správná dobovost" jak jsi napsal, existuje, a je naším úkolem ji znovuobjevit, ale i ta nám dává dost prostoru pro seberealizaci stem různých způsobů.
mahy 14. prosinec 2007 09:29:31
příspěvek byl smazán użivatelem mahy 14. prosinec 2007 09:14:12
mahy 14. prosinec 2007 09:29:15
Bozha-amen.A tím bych to utl.Nastávají nám Vánoce tak se věnujme jim a nechme nadcházející sezonu ať ukáže!!!Šťastné a veselé všem.Mahy
Bozha 14. prosinec 2007 09:02:19
Nah, konečně je tu, argument mému srdci blízký, "a ty snad víš jak to tehdy bylo?"

Samozřejmě že ANO. Co se týče materiální kultury tak jsou (evropské, ale třeba i američtí indiáni a osadníci) dějiny zmapované velmi dobře. Ovšem, a to dělá celou věc nepochopitelnou různým kavárenským povalečům, celá věc má háčky. Když řeknu že velmi dobře, NEznamená to že najdu všechno pod jednou pokličkou instantně připravené. Že najdu návod jak udělat to a to (i když i tady se pomalu situace obrací a fundovaných článků přibývá). NEznamená to že všechno je známo na 100% - stále existují v poznání díry. Když o nich ale víš, můžeš se jim vyhnout. NEznamená to že můžu sledovat třeba vývoj bot od Ötziho k Napoleonovi - úroveň poznání je kolísavá. NEznamená to že nemůžu použít fantazii - můžu, uvnitř hranic které mi určuje moje znalost tématu a s plným vědomím toho že to a to je fantazie. Platí že čím vyšší znalosti mám, tím méně prostoru pro fantazírování.

Znamená to, že když si-dám-tu-zatracenou-práci, mám velmi reálnou šanci se v konkrétním aspektu tehdejší realitě limitně přiblížit. Dám si práci s prostudováním dostupných podkladů, seznámím se s názory (obvykle archeologů, ale i jiných, např. paleografů, kodikologů, historiků, řemeslníků pokud se příslušné řemeslo dochovalo dodnes, lidí kteří už danou věc zkusili vyrobit atd.), no a pak s maximální pečlivostí předmět zrekonstruuji. Pochopitelně se mi může stát, že to přesto nebude ono - nález učiněný za týden obrátí dosavadní poznání naruby, něco jsem přehlédl atd. To je ale holt riziko, pak v sobě musím najít tu sílu přiznat si to a třeba začít znovu.

Argument "a ty snad víš jak to tehdy bylo?" nebo stejně natvrdlý argument "Dokažte mi že to nemohlo bejt" svědčí pouze o tom, že mluvčí ještě pořád nepochopil co OH znamená.

Ačkoliv je dva roky starý, článek livinghistory.cz... stále neztratil na ceně...
Víťa 14. prosinec 2007 02:05:00
Comodor_Falkon(14. prosinec 2007 01:45:08) : Hele, brouku, co se týče chování lidí, tak toho je dost a dost. Většinou v takových věcech kterým se říká knihy. Strašně zajímací tyhle knihy to ti jako řeknu...Třeba je tam napsaný co kdo komu řek...Fíha! Nebo třeba smlouvy, zrcadla, hodinky a jiné krásné věci;) Nebo například filozofické, lékařské a teologické spisy. On středověk nebyl je o tom rozbít hlavu někomu než ji rozbije on tobě;)...

Jinak Wothan chraň hledat na střípcích seriová čísla...
Comodor_Falkon 14. prosinec 2007 01:45:08
Kubák(13. prosinec 2007 15:19:01) :
A ty snad víš jak to tehdy bylo...?
Mno možná jsi jasnovidec...
...ale pokud ne, tak můžeš jen usuzovat z nalezených fragmentů a to ještě jen v případě, že byly vytvořeny z materiálu, který buď odolává zkáze, nebo v prostředí, které je konzervovalo...
...čili LH které by se skutečně snažilo "oživovat historii" by nutně muselo brát v potaz, že vychází z nálezů představujícíh zlomek skutečnosti ( !!! tím spíše, že seriová výroba je poměrně nový jev !!! ) - včetně obrázků zachycujících zjednodušenou podobu nobility - navíc zlomků, které neříkají příliš o chování lidí...
...čili že jde vlastně o určitý druh hry "jak to mohlo být", druh hry, který má jen několik jasných pravidel...
...pokud se ale vyskytne někdo, kdo tvrdí, že existuje jediná správná dobovost - konkrétně ta založená na seriové výrobě dle nálezu XYZ 9999......mno...pak nezbývá než sledovat dogmatické redukování předků na socialisticky uniformní jedince bez fantazie...

Ratatosk(13. prosinec 2007 14:07:13) : Tak pokud tam oni jezdí normálně... Nebudu sabotovat skupinu tím, že se na něco vymluvím...

Jarwiks(13. prosinec 2007 19:45:53) :
Ano... Ze skupiny, kde jsem byl rok, mne vyrazili poté, co jsem chtěl přestat vystupovat v kostýmech z prostěradel, kdežto šéfové chtěli prostěradlové kostýmy i pro další témata - konkrétně Germány a baroko...
Takže pokud někde někdo na někom (u koho je navíc zjevné, že těžce improvizuje a vystoupení bylo natrénováno nejvýše den předem) uvidí barokní kostým z plátěného prostěradla, nejspíše narazil na moji bývalou skupinu...
jerryweb 13. prosinec 2007 23:07:01
hawkwind (13. prosinec 2007 21:54:54): Poznámka mimo téma - myslel jsem že dneska jedeš do Prahy a spíš u nás. Tak nevím, teď už tě asi čekat nemáme, co?
Jiří z Holohlav 13. prosinec 2007 22:02:11
Melkel(13. prosinec 2007 21:31:41) : Skvělá idea!Hned bude důvod svolat křestanské rytíře a to hnízdo dˇáblovo vyvrátit.Že by se rodil nový scénář?
hawkwind 13. prosinec 2007 21:54:54
Když to sype takovýmu pošukovi jako Aštar Šeran! :D
hawkwind 13. prosinec 2007 21:54:21
Přesně tak!

Wothan 13. prosinec 2007 21:53:31
"Už si náš, vše co máš, ať vyšumí!" :-)
hawkwind 13. prosinec 2007 21:51:22
Melkel(13. prosinec 2007 21:31:41) : Kdybysme tomu udělali dobrý public relations, eventuelně by to vydělalo prachy na zbytek staveb na kopci. Vem si co vydělají ty televangelisti!
Wothan 13. prosinec 2007 21:49:34
To jako že si nazujou pravou botu na levou nohu a levou na pravou?

Nemo: hlavně klid, nač být ve smrtelně vážné křeči? Tahle debata už ztratila informační charakter dávno - všichni řekli co měli na srdci a zjevně si za tím co řekli všichni stojí, neboť opravdu věří tomu co říkají, nebo pro změnu nevědí co říkají a nehodlají se nechat přesvědčit o opaku. Takže zbytek je logicky takové plkání o ničem, ale kajícně přiznávám, že mně tohle surrealistické blábolení baví číst a občas mi nedá něco v tom duchu taky napsat. Ztracený čas to celé asi bude, uznávám, ale zase dělám vedle toho dost užitečných věcí a občas se holt taky potřebuju odreagovat :-)
Melkel 13. prosinec 2007 21:31:41
Myslím, že nazrála doba k založení Uctívačů Wothana. Velekněz má titul Wothanův vocas, ostatní jsou Líbači nohou. Iniciační rituál se odehrává na kopci, kde Wothan, sedě na trůnu zdobeném lebkou gotika, přijímá přísahu nahých noviců, že na sebe již nikdy nevezmou oděv z jiného materiálu, než je len, vlna a konopí, budou nosit jen obracené boty. Na závěr jim rozdá bederní roušky z kopřivových vláken a pošle hloubit příkop dřevěnými rýči.
Povinnosti věřícího jsou:
- pětkrát denně se modlit směrem k Curii Vitkov u Wothanovy sošky, a to po zamazání posvěcenou hlínou a s nevyčištěnými zuby (na pamět našich předků s mizenou hygienou)
- jednou ročně vykonat pouť na kopec s desátkem převedeným do štříbrňáků. Pouť se koná na sv. Martina a je spojena s trhem a obvykle rituálním umučením nebožáka, který si vzal k celoplátům normanku
- skrytě nošeným nožem (ručně kovaným v ohni z Wothanova trusu) zavraždit každého, kdo na sobě bude mít historizující boty s gumovou podrážkou
- denně trávit minimálně 20 minut na internetu urážením ostatních hledačů historie pod jedním z deseti sdílených nicků
.................developing.................
NEMO 13. prosinec 2007 21:06:44
Ovšem já narozdíl od některých jsem nikoho přímo neurážel ačkoliv jsem vocas a píšu pravopisné chyby jsou tu mnozí se kterými jsem souhlasil a i Wothanowu výtku na pravopisné chyby si samozřejmě beru k srdci není správné dělat chytrého když člověk neumí ani pořádně psát ale to už je má chyba...zjevně nenapravitelná . Chtěl jsem jen upozornit že je tu rozvláčná debata o něčem co mi přijde úplně zbytečné a že je to pouhá ztráta času.....jinak na wikipedii se určitě rád podívám protože tam se najdou cenné rady i pro (ne)vocasy a myslím že je načase tuto diskuzi opravdu ukončit , vždyť nakonec já jsem naprostý neznalec a o šermu nic nevím i dkyž jsem chvíli improvizoval v jedné skupině nemylsím si že by to bylo bůhvíjak přínosné takže se od toho distancuju . Můj obor je trochu jinde a nevím jestli ho dělám dobře nebo špatně nicméně rád chodím a debatuji s inteligentními lidmi a tady jsem si zvykl některé věci počíst protože mi přišli přínosné pro to co mě zajímá....ale tahle diskuze vede jen k urážení toho nebo onoho......takže vše co jsem chtěl říct bylo pouze to že někdy stačí se nad sebou samým zamyslet a uznat chybu...v tomto případě pochybuji že to udělá někdo jiný a tak raději jako velevážený vocas odcházím já protože když se většina shodne na tom že je něco špatně možná to vypovídá o tom že má pravdu....a nebo o tom že se do takové skupiny lidí nechci začlenit......bohužel
Jarwiks 13. prosinec 2007 20:07:52
Wothan(13. prosinec 2007 19:59:47) : Co děláme běžně??? Našu profesi LH nebo líbání Tvých nohou:-D???
Jarwiks 13. prosinec 2007 20:03:22
Mína klidně, až někdy domluvíme to naše focení kalendáře, jak jsme e onehdá bavili. Popsal jsem to Pampimu i s některýma postavam a moc se mu představa focení líbila:-D
Přemýšlím, že potřebuju novou fotku, Veles už není aktální, bo poslední 2 měsíce skoro nepiju, ty jo co to jsu za slovana fuj :-D
Wothan 13. prosinec 2007 19:59:47
Vy jste jak malí, ještě si někdo bude myslet, že to děláte běžně a ne jen při zvláštních příležitostech...
Bonemina 13. prosinec 2007 19:55:00
Pulcu, jestli to s těma nohama hodláš předvádět i naživo, řekni kdy a kde, beru foťák :D
Jarwiks 13. prosinec 2007 19:50:18
Jarwiks(13. prosinec 2007 19:45:53) :
U Velesa, tam sem zas nasekal hrubek. Soráč.
Jarwiks 13. prosinec 2007 19:45:53
Milý Commodore, tak by mě zajímalo jaké skupiny liberárních LHčkářů tě chtějí. A kdo by si tě vzal na triko, když píšeš hezky na libku v diskusi jak te z skupiny vyrazili, že si introvert a začátečník v šermu. Zde se navážíš do lid co neznáš a co už dokázali tolik věcí (ano teď jsu ten správný patolízal, wothane líbám ti Tvé božské nohy:-) ) . Nu snad ještě někdy dospěješ a pochopíš, že máš zavřené oči uřvaného děcka, kterému maminka sebrala jeho lízátko na hraní.

Co se týče Liberárních Lh ano existují i liberární Lordi Hoven (mně o nedá ale ten kainův papír s Lordem Hoven je dokonalý), ovšem být tebou přidám se hnedka k těm nejfanatičtějším a nejkonzervativnějším Lorům Hoven, a hned je běžím rozstírat po VŠE:-D, neboť pak se ti nabýdky pohrnou sami už tuplem.

A jinak ti jen chlape řeknu, začni ty nepřemýšlející needro myslet, neboť se neodlepím od počítače do silvestra od těch záchvatů mýchu z tvých příspěvků zde.

A naposled nenavážej se zde do našich milých děvčat. Uvědom si že vůči nim existuje cosi jako kurtoazie.
Zatímco moje urážky na tebe ber jako přátelské poplácání po zádech hospodě od muže který v tobě spatřil velikost spasitele který strhne Wothanovu tyranii. Protože poté tako bude urážet nejen kasta Wothanových vyvolených, ale místo toho převážná většina lidí na šermu a proti tomu se musíš obrnit.

(ted vubec nechápu co jsem to nahoře zas napsal, ach ta schizofrenie....)
mahy 13. prosinec 2007 19:43:40
Ježíšku na křížku to je fofr.Myslel jsem, že Dragoniuse nelze předčít, ale Comodor_Falkon to dokázal na celé čáře.Chlapy,vy co jsem teď jmenoval,přijeďte rozhodně na Wothanburg!!Já vás musím vidět živě!!!!!!
Wothan 13. prosinec 2007 18:06:49
Hawkwind: já vím že by vás obveseloval a že by nás na ten 10-tý ročník přišel levněji než ty "ku..y a ohňostroj", ale pokud nesplní podmínky...dura lex, sed lex :-,
Buč 13. prosinec 2007 17:29:54
Nic. No já to tušil, že budu nakonec ten untermesch.
thorkell 13. prosinec 2007 17:25:07
vždy, když se zamyslím nad nějakou e-debatou, uvědomím si, co času při ní lidé museli utratit a jak lépe ho mohli využít... a já si to zde poctivě pročetl od začátku = poučení se nedostavilo, pobavení ano...
ten čelní útok s SS Lebensraumem byl luxusní, napadlo mne něco podobného :) jen nikdo nějak neodhadl, jak krutě se velkého silného blonďatého hrdiny dotkne :) a ta protizteč argumentem, že chce mít ve skupině vše v pořádku jako v celku, ó, to byla lahoda. nelze než nesouhlasit, již jsem začal svého družiníka pomalu zkracovat na velikost oblíbenou ve středověku :) a což teprve, když přijel Komodor_jeřábník! neváhal jsem a inspirován napsal Wothanovi, že je hlupák, hlupák a hlava ovařená...čekám u mobilu na nabídky. už zvonííí. musím běžet... :)))
= má to při ohlédnutí smysl? není lepší mlčet? ale na druhou stranu, člověku to nedá :)))
hawkwind 13. prosinec 2007 16:59:45
Wothan(13. prosinec 2007 16:37:37) : Wothane, jak bys ho jenom mohl vyhodit, vždyt´ Ti tam přijede z takové dálky hmm?

Wothan 13. prosinec 2007 16:37:37
Falcon: i kdepak, ty se budeš chovat způsobně, protože pokud nebudeš stanou se celkem tři věci - jednak se tam znovu neobjevíš, jednak přiděláš starosti skupině, která se za tebe ručí tím, že tě přiveze s sebou (a upřímně řečeno by mně zajímalo kdo bude ten odvážlivec a zaručí se za tebe) a jednak jako spousta lidí před tebou zjistíš, že blábolit a inzultovat někoho na netu a v reálu jsou diametrálně odlišné věci.

A ohledně toho kam můžeš zajít - to na naší akci chlapče drahá nezávisí na tobě, ale - a to se ti bude líbit - na mně. Nic co nepovolíme není přípustné. Na nečetné výjimky kterými nás čas od času někdo oblaží nehrajeme. Pokud máš ty nebo lépe skupina se kterou jedeš nějaké výhrady k regulím, je nezbytně nutné je sdělit včas a všechny výhrady podložit dobrými argumenty. Argument "doložte že to nemohlo bejt" bude samozřejmě ignorován. Na základě podobné debatě buď shledáme námitky za relevantní a pravidla upravíme, nebo je shledáme irelevantní a tím diskuse končí. Jakákoli diskuse přímo na místě je nepřípustná. Takže pokud by se našel vykuk co dorazí s něčím co povoleno není a chtěl to na místě dokládat, byť dobrými argumenty a důkazy, bude mít místo triumfálního překvapení smůlu, pojede domů a do konce svých dnů na nás může ublíženě nadávat. Čili naše pravidla nejsou striktně dogmatická a nikdy jsme se nebránili je upravit pokud budou podány relevantní argumenty a budou podány včas. Každý kdo k nám pojede se jimi bude řídit, ať se mu to líbí nebo ne a bude se podle nich chovat. Pokud je akceptovat z jakýchkoli důvodů nemůže, tak k nám prostě nepojede. Myslím že k tomu už nemusím víc dodávat ne?
Kain 13. prosinec 2007 15:43:28
Mě to taky zajímá:-)
Kubák 13. prosinec 2007 15:19:01
Commodor Falcon: Už chvíli si to tady čtu a moc dobře se bavím. Ale trápí mě jedna věc. Dosud jsi nám neodtajnil jaká to skvělá skupina je serióznější a lepší než Curia Vítkov, a která tak touží mít tě ve svých řadách... Beze srandy, zajímá mě to.
A také bych byl moc rád, kdybys osvětlil termín "liberální LH", přijde mi, že LH se neptá chceš li tohle a tohle dělat podle sebe. LH říká dělej to takhle, protože tak to bylo... historie se nás neptá, jestli se nám její uplynulý průběh líbí, ale prostě nám ho předkládá tak jak je (byl). A my to musíme chtě nechtě respektovat, pokud se snažíme o její rekonstrukci.
Buč 13. prosinec 2007 14:42:53
Čus chlape, hele co zkusit, jestli bych sítem neprošel třeba já ? Měřím 182 cm, 60 cm široká ramena, 85 Kg kostí, šlach a svalů, trénovaných bojovými uměními od dětství. Vlasy spíš hnědé ( nějaký ten špinavě blond pramínek by se našel ). Když si nechám narůst plnovous, což mi trvá jen tak dva týdny ( abych byl čistě oholen, musel bych to brát dvakrát denně břitvou :-)), tak je tmavě zrzavý. Teď to horší. Oči mám zelené a snadno se opaluju. Tak co, byl bych ten správný severský geroj ?
Ratatosk 13. prosinec 2007 14:07:13
Comodor_Falkon(13. prosinec 2007 10:58:31) : "Žádnou organizaci nevedu... Nemám na to čas ani potřebné znalosti... " Fajn, típ líp:-)) Prostě jen taky moc nechápu, proč na ten WB chceš jet, když se Ti to tak příčí a lidi okolo Tě budou štvát, alespoň tak mi to přišlo z toho, co jsi psal.
hawkwind 13. prosinec 2007 12:06:04
Tatrawadarsi! KDE JSI? Objev se tu a make my day!

J.
MarcusIV 13. prosinec 2007 11:57:28
Comodor_Falkon (13. prosinec 2007 10:58:31): Když někam vyrazím, tak pod nějakou agresivnější rolí, házejíce Jarkovského i Špačka rozměrným obloukem za sebe... Přijeď, toužím tě poznat osobně!
Comodor_Falkon 13. prosinec 2007 10:58:31
Wothan(12. prosinec 2007 21:50:51) : Zklamu Tě, ale podle toho, co mi bylo řečeno, tak při zachování dobovosti budu moci zajít mnohem dál, než jsem si dokázal představit...
Respektive - mé představy ohledně materiálu a zdobení se shodují s dobovými zvyklostmi...

Wothan(12. prosinec 2007 21:50:51) : "bude tichý jako pěna a velmi velmi způsobný" - to asi ne... Takový jsem za normálu... Když někam vyrazím, tak pod nějakou agresivnější rolí, házejíce Jarkovského i Špačka rozměrným obloukem za sebe...

Melkel(12. prosinec 2007 21:29:07) : NEjsem nácek...
Možná bych Ti tak ještě uznal "zemského patriota" nebo "skalního antikomunistu", ale nácka nikdy...

Ratatosk(12. prosinec 2007 23:09:48) : Žádnou organizaci nevedu... Nemám na to čas ani potřebné znalosti...
Zuzka 13. prosinec 2007 10:23:49
Jiří z Holohlav: Myslis Wothanova ditka?
Jiří z Holohlav 13. prosinec 2007 09:29:57
Wothan(12. prosinec 2007 20:21:14) :
Ty nemáš nárok flákat se jako nohsled!
Jsi povolaný prorok a jako takový jsi po zásluze kamenován!

"Proroka poznáš podle plodů jeho činů"
Zuzka 13. prosinec 2007 00:12:49
Wothan: Ale ja nejsem kazdy!
Jsem toho vubec hodna? Hin se hukaze, zuctujem spolu...
Víťa 12. prosinec 2007 23:41:27
Wothan(12. prosinec 2007 23:21:36) : Třeba já, a klidně přivedu i kamarády:)
Wothan(12. prosinec 2007 23:23:56) : Ne! je třeba následovat svatou LH botu!
Wothan 12. prosinec 2007 23:23:56
Víťa: "A vy co se zovete Tikvité, za mnou!"
Wothan 12. prosinec 2007 23:21:36
Zuzka: to nevím....to by mohl chtít každý!
Ratatosk 12. prosinec 2007 23:09:48
Kain(12. prosinec 2007 22:37:25) : Přesně. C.F. by asi vážně neměl nikam jezdit...protože, jestli mu Saren přijde jako zosobnění nenávisti, pak ho čeká jistá smrt v důsledku psychického umučení, které mu, i bezděky, všichni způsobíme:-))
No dostává jeho rozhodnutí jet na Curii i mučednický nádech...dopředu ví, že při tom bude strašně trpět...co to je za organizaci, kterou vede? Raději nevědět...ale hádám, že jich heslem je: Nezáleží na druhu zážitku, hlavně že je silný...
Víťa 12. prosinec 2007 23:08:09
Myslím, že je na čase uspořádat první veřejnou mši WV (Wothanových Věrných), dále nějakou svatou Knihu, nebo Slova a vydat se do země zaslíbené.

Následně se můžou oddělit reformovaní Wothanisté a naopak orthodoxní jim můžou vyhlásit válku...juch

A Wothan jako politický názor, to už je opravdu něco:D:D
Zuzka 12. prosinec 2007 22:57:58
Dragonius: Na Melkela pozor, dokaze fakt nastvat :)
Jsi fakt pako, to se jen tak nevidi, jeste ze existuji takovehle diskuse, skoro jsem nevedla, co budu vecer delat...
Wothane! Muzu ti pak polibit nohu?
Kain 12. prosinec 2007 22:37:25
Saren je fajn a celkem slušná, jediná ostřejší slova jsem od ní slyšel, když ji Golem nacpal do zavazadlového prostoru auta:-) a i ta nebyla adresována jemu, ale Luboškovi za to, že nám ji daroval:-)
Bozha 12. prosinec 2007 22:13:58
Wothan(12. prosinec 2007 22:11:04) : A nejen na rameno :-)
Wothan 12. prosinec 2007 22:11:04
Bozha: a pokud prosedí noc na hrotu levé pastelky tak i vlka.
Bozha 12. prosinec 2007 22:01:47
Wothan(12. prosinec 2007 21:50:51) : Jestli on takový výlet na Curii nebude něco na způsob iniciačního rituálu - hrdý vy-king oděn jen ve své bederní roušce musí proběhnout skrz tábor Wothanových patolízalů třikrát tam a zpět za zpěvu Eddy a na závěr rituálně počůrat palisádu. Pochopitelně že celou dobu musí uhýbat před kopími a lejny vrhanými zasmušilými vyznavači... Kdo to dokáže, může se pyšnit titulem übervy-king a dát si lišku i přes rameno.
Triss 12. prosinec 2007 21:51:14
none....................tak si v poklidu se Saren užíváme našich každovečerních a celonočních SM hrátek, nenávistně se na sebe šklebíme a brutálně generujeme jednu zraňující poznámku za druhou, když tu najednou nám oči padnou na monitor a začneme si číst nejnovější příspěvky tohoto fóra..........no a musíme fakt, uznat, že teprve tohle je to pravé SM.......... ono když se člověk válí půl hodiny v křečích smíchu pod stolem a občas se praští do hlavy o klávesnici, tak to teprve stojí za to!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ratatosk: kašli na něj, dohadovat se s ním nemá fakt cenu. Ale děkujeme za zastání :-) Saren&Triss
Wothan 12. prosinec 2007 21:50:51
Melkel: já myslím, že kolegu u nás asi neuvidíš a pokud ano, bude tichý jako pěna a velmi velmi způsobný. Jen mně trochu pobavilo, proč k nám na Curii vůbec chce jet někdo kdo s našima podmínkama tak bytostně nesouhlasí a riskovat, že je buď nesplní a my ho vyhodíme nebo se se sebezapřením a skřípotem zubů potupně podřídí, zradí své ideály a co hůř - nám to bude v obou případech úplně ukradené :-) Život není fér co?
Wothan 12. prosinec 2007 21:33:19
Melkel: to my taky.
Melkel 12. prosinec 2007 21:29:07
hawkwind(12. prosinec 2007 21:21:06) : třeba jo. Zkoušej to, i když C_F je IMHO daleko větší srab, protože se na netu projevuje jako nácek otevřeně. Tudíž se obávám, že IRL si ani neprdne.
Jinak fakt nechápu, proř mě nikdo zmlátit nechce :-( Přicházím o všechnu zábavu.
Wothan 12. prosinec 2007 21:26:06
Mahy: halelujah! :-)
Ratatosk 12. prosinec 2007 21:25:18
:-))), jo, v tom pro něj lepším případě by odjel jen v slzách:-)))
Wothan 12. prosinec 2007 21:24:52
Falcon: já tě myslím nepotřebuju urážet a na seriozní debatu nedosahuji tvé úrovně. Znovu opakuju - každý si může o tvých znalostech, vědomostech, seriozním přístupu i povaze udělat vlastní názor a úsudek podle tvých vlastních příspěvků. Proti tomu přece nelze nic namítat ne?
hawkwind 12. prosinec 2007 21:21:06
Melkel(12. prosinec 2007 21:09:58) : Jako již několik šermířů před tebou, kteřé jsem tak urazil, že už nikdy, nikdy nepřijedou.

-Toto je citát roku. :DDD A já si myslel, že jsem největší pruda na scéně! Myslíš, že když budu Falcona ještě chvíli poštívat, bude mě chtít taky zmlátit jako Drakonius?

:)
hawkwind 12. prosinec 2007 21:13:05
Ratatosk(12. prosinec 2007 21:02:00) : Hnán zvědavostí, vydal jsem se na šerm a početl si. Je pravda, že jsem si rozšířil obzory, ne že ne. Něco takového se jen tak nevidí. :DDD
Melkel 12. prosinec 2007 21:09:58
Comodor_Falkon(12. prosinec 2007 20:27:28) : no vidíš, takhle se mi líbíš, hochu zlatá. Obviňování Wothana z toho, že chce ostatním lézt do kalhot, aby kontroloval, jestli mají dobové spodní prádlo, je už stará vesta, ale že se chce Wothan sám ueunušit, to jsem ještě nečetl. Dobré, dobré, jen tak dál.
Ale pokud styl, kterým mluví Ratatosk a její kamarádky pokládáš za drsný, nejezdi k nám na kopec, nebo odjedeš v slzách. Jako již několik šermířů před tebou, kteřé jsem tak urazil, že už nikdy, nikdy nepřijedou. Takže by si to chtělo před srážkou s realitou trochu vyštafírovat ego.
Ratatosk 12. prosinec 2007 21:02:00
Comodor_Falkon(12. prosinec 2007 20:27:28) : Já jen nevěřícně kroutím hlavou a to jsem ani neměla tu čest si přečíst Tvé příspěvky na schermu, které asi taky budou stát za to...

Neboj, já znám Sarenku taky,holka je to vostrá, o tom žádná:-), ale i přesto jsi těžce přestřelil, těžce a urazil jí... nebo že bys teď měl tu čest s "fůrií" podobného kalibru, která nemá nejmenší problém se s ní bavit a proto nechápe, že to není urázka, ale pravda...?:-) Budu se muset nad sebou zamyslet:-))
mahy 12. prosinec 2007 20:56:12
Co dodat-Comodor_Falkon toť vzdoropapež proti Wothanovi.Je zřejmé, že je to muž na svém místě neboť obdržel, a to považte, už 3 nabídky!Já abych pravdu pověděl taky Wothana nemusel-zvlášť v tu chvíli kdy mi před nějakým tím rokem pohaněl moji pracně vyrobenou zbroj:-)Teď povím druhou pravdu-byla fakt mimo mísu:-))Ponaučení? Snaha z mojí strany, aby jsem se co nejvíce přiblížil věrnému obrazu válečníka dané doby a toho ,,kacíře´´ Wothana uznávám.On narozdíl od tebe pane velkoůstý něco dokázal.Wothane-můžeš být můj patolízal:-)))chystám se prohlásit za třetího papeže:-)))))))HERGOT TADY TO FRČÍ ALELUJÁ
Comodor_Falkon 12. prosinec 2007 20:27:28
(Melkel 12. prosinec 2007 19:39:39) - Scherm čtu stále, jen mám za A) méně času - přeci jen začíná zkouškové B) jak zněl nadpis vzkazu z nové komunity byly to "žabomyší války s neomylníky"...

(Wothan 12. prosinec 2007 20:07:40) - pravda...
Ty si ho raději místo částečného celibátu rovnou ufikneš kvůli nálezů mumií, z nichž část bude natolik zachovalá, že bude zřejmé, že jde o eunuchy...
Dobovost je dobovost a dochované pozůstatky jsou jedinou platnou pravdou Wothanismu...

(Ratatosk 12. prosinec 2007 20:07:43)
Ne to není vtip...
Saren znám žel osobně a skutečně neznám nikoho, kdy by byl lepší v generování zraňujících poznámek, které nezastaví ani sebebrutálnější a seberychlejší obrana...
...snad nikdy jsem nepotkal nikoho, kdo by se až tak vyžíval v jízlivosti a psychickém mučení lidí okolo sebe...

Raději bych byl zavřený v pokoji se zhmotnělým Hannibalem Lesterem než se Šárkou...
Od Lestera bych alespoň tak nějak věděl co mohu očekávat a eventuelně že to rychle skončí...
Wothan 12. prosinec 2007 20:21:14
Mně fascinuje jak každý kdo má na něco, nebo někoho v nějaké konkrétní věci podobný názor jako já, jakkoli se třeba vůbec neznáme nebo jakkoli si v jiných věcech vůbec nemusíme rozumět, musí být apriori můj nohsled, patolízal a uctívač. Kurňa proč nemůžu být taky někdy něčím nohsledem já? To není fér! :-(
Wothan 12. prosinec 2007 20:15:05
Hawkwind: ra vera...to skoro navazuje :-)
hawkwind 12. prosinec 2007 20:12:33
Wothan(12. prosinec 2007 20:07:40) : Řekl bych že "trochu těhotná" by se taky kvalifikovalo :D

J.
Ratatosk 12. prosinec 2007 20:07:43
Comodor_Falkon(12. prosinec 2007 19:28:24) :
"Jinak co se týče doporučovaných kontaktů - buď varován, že Saren je zosobněná koncentrovaná nenávist...
(ačkoliv její spolužačka a dočasně společný velitel to zlehčovala řka že je jen normální sado-masochistka, tomuto příliš nevěřím)"
To jsi těžce přehnal, pokud to neměl být vtip a obávám se, že ne, viď?:-(...
Vážně, s Dragoniem bys byl svělá dvojice, urážení vám jde.
Tady je vážně každá rada marná...
Wothan 12. prosinec 2007 20:07:40
No já myslím, že tady za kolegu Falcona mluví hlavně jeho příspěvky, na základě kterých si každý může udělat obrázek o jeho zkušenosti, znalostech a seriózním přístupu. A to říkám bez sebemenší stopy ironie nebo sarkasmu. Jinak "liberální LH" je něco jako "částečný celibát" :-)
Mayhem 12. prosinec 2007 20:03:40
Možná je to jen shoda jmen:
profil.lide.cz...
hawkwind 12. prosinec 2007 19:58:55
Melkel(12. prosinec 2007 19:42:03) : To je ovšem chyba, musíš jí vždycky smáčet hlavu v pivu a předkládat uzené. :DDD Na druhou stranu produkce Wothanových sošek by vzhledem k rozšířenosti jeho kultu (jak jsme se mohli dozvědět dosahuje až 30 procent) by mohla být šancí pro mladého a podnikavého obchodníka.

Samozřejmě, že chci vědět KDO je "liberální" LHčkář! Když to napsal, uvědomil jsem si, že vidí Wothana jako konzervativního LHčkáře a hlavou mi probleskl mentální obraz Dicka Cheyneyho v kroužkovce s mečem a štítem jak běží na Wothanburku do kopce (obraz, který mě bude ještě nějakou dobu pronásledovat) . Ergo chci prostě vědět kdo je Hilary Clintonová českého LH, to snad není tak moc. :D
Melkel 12. prosinec 2007 19:42:03
hawkwind(12. prosinec 2007 19:38:58) : to bys chtěl vědět, co? Aby ses tam mohl taky nacpat. Nic nebude, you filthy rabid Wothan worshipper !
BTW: nemáš nějakého dobrého dodavatele Wothanových sošek? Mě se ta moje rozbila, když jsem ji mazal medem a mlékem.....
Melkel 12. prosinec 2007 19:39:39
Aaaa, my dreams have come true!!!!!

Comodor_Falkon(12. prosinec 2007 19:28:24) : ty se ale opravdu hodně přeceňuješ, zlato. Tvůj "střet" s Wothanem byl stejně drtivý jako Wothanlův "střet" s Dragoniusem. Tedy oba jste prohlásili kravinu, Wothan a skupina dalších lidí (já ne, nejsem konstruktivní a jen si z vás dělám prdel) naznačila jemně, že jste pronesli opravdu kravinu, následovala obranná a nepřiměřená reakce, načež Wothan krčí rameny a odchází do dáli. To není střet, i když bys to rád rozmazal do rozměrů epické bitvy o fundamenty historického šermu. Bohužel, nemáš na to, Dragonius taky ne.
Jinak, vidím, že tvé studium sociologie vskutku padá na úrodnou půdu. Jen sociolog je schopen s vážnou tváři prohlásit kravionu, kterou si napsal v druhé větě. Ale vydž, ze schermu si zbaběle prchl, bav mě chvíli alespoň tady, máme nějaké nové téma, mohl by si vyplodit opět moudro.
A škoda, že nejsi blond, s Dragoniem byste mohli vytvořit vskutku průlomovou skupinu.
A na závěr: těšíme se na tebe na Curii Vitkov, věřím, že budeš přínosem pro kvalitu představení pro diváky.
hawkwind 12. prosinec 2007 19:38:58
Huh a místo těch kryptickejch poznámek, kdybys nám mohl napsat kdo je podle tebe liberální lhčkář a kdo je serióznější než Wothan ?
Comodor_Falkon 12. prosinec 2007 19:28:24
To Dragonius:

Vydrž!!

Ber to takto - asi 20-30% šermířů patří mezi věřící "Jediné pravé církve Wothanovy" - Wothanisty... S jejich reprezentací jsi se měl tu "čest" právě poznat...

...mno a zbytek je buď respektuje ale jede si podle sebe a podle toho jak to asi skutečně bylo, nebo je vyloženě v anti-Wothanské opozici...

Pro Tvou představu - po střetu s Wothanem jsem po cca týdnu dostal pozvánku mezi liberální LHčkaře, po dalším týdnu jsem dostal první LHčkovou nabídku,
teď v neděli další (která mi velmi vyhovuje - tím spíše, že je ze serioznějšího zdroje, než sám Wothan) a před 10 minutami mi přišla SMSkou nabídka číslo 3...

Takže se nenech odradit - ostatně - jak se dočteš v poněkud zahrabaném příspěvku "Ratatosk 09. prosinec 2007 21:54:48" Tvoje vize ohledně charakteru skupiny jsou v zásadě správné...

Jinak co se týče doporučovaných kontaktů - buď varován, že Saren je zosobněná koncentrovaná nenávist...
(ačkoliv její spolužačka a dočasně společný velitel to zlehčovala řka že je jen normální sado-masochistka, tomuto příliš nevěřím)
...připrav se na to, že pokud s nimi budeš jednat, zdejší diskuse byla procházkou růžovým sadem...

Mno a s trochou štěstí se potkáme příští rok na Wothanburgu... ;)
mahy 12. prosinec 2007 18:32:47
Proboha Dragoniusi!Kam ty chceš jezdit?S kým spolupracovat?Tady si za krátkou dobu stihl pourážet většinu těch co už něco v šermu na rozdíl od tebe dokázali a stojí za nimi kus dobře odvedené práce!!Tvé urážky střídané omluvou a opět urážkou mi připomínají chování nevyzrálého kluka!Hoď tam zpátečku než se nebudeš moci ukázat na jediné akci.A až prosím tě dosáhneš úrovně těch ,,vocasů´´tak pak teprve jsi něco dokázal a máš se čím ohánět a pod co se s hrdostí podepsat.No a NEMO?Ty si jediný opravdový MEGAVOCAS!Můžeš si najít ve Wikipedii co to znamená!A nezapomeň si pláštěnku-stačí ta kupovaná z marketu!
Triss 12. prosinec 2007 17:48:54
Ratatosk(12. prosinec 2007 15:14:50) :
.......zase jednou moc zábavná debata............ samozřejmě, že poradíme a posloužíme...... ovšem, jestli je náš milý Dragonius skutečně inkarnace C. W. F., tak vážně pochybuji o tom, že se bude chtít ptát zrovna mě nebo Saren :-D :-D :-D (kluci jsou totiž Pražáci)
hawkwind 12. prosinec 2007 16:42:59
Melkel(12. prosinec 2007 15:25:31) : Když mi tu lopatu půjčíš, utluču si ho sám.. :D
Ratatosk 12. prosinec 2007 16:39:44
Hydra(12. prosinec 2007 16:02:42) : Jj, stejně neblahý pocit mám taky...taky se divím, proč se ještě snažím...no třeba nakonec udělí ten dlouho očekávaný čestný titul a budou verše:-)
Wothan 12. prosinec 2007 16:24:04
Dragonius: bať, tak jsem pravil já a proto že se narozdíl od tebe neberu tak smrtelně vážně nevyjímám z toho jak sis mohl všimnout ani sebe sama :-)
Hydra 12. prosinec 2007 16:02:42
Ratatosk(12. prosinec 2007 15:14:50) : mám neblahý pocit, že jakákoliv snaha o racionalizaci Dragoniových představ je mrháním energie,hrách na stěně už by ti dávno držel
Melkel 12. prosinec 2007 15:25:31
hawkwind(12. prosinec 2007 15:06:19) : nepochybně, a velmi se těším na souboj Dragonius vs. Sam Gamgee s rýčem :-)
Ratatosk 12. prosinec 2007 15:19:01
Kain(12. prosinec 2007 15:14:15) : Jó, to chci taky vidět:-) A já taky dostanu přes držku?:-)))
Ratatosk 12. prosinec 2007 15:14:50
Hm, já jsem jen poukazovala, na to jak je divné si myslet, že když vyberu do skupiny jen plavovlasé lidi, že to bude zaručeně vikinský vzled...ale to je pořád dokola...
Já už budu hodná, možná:-)), Dragonie, prosím, prozraď to, kdo je "Wothanův vohon", chci ty verše od Melkela:-). Hawkwind je taky žhavý kandidát, že?:-)
Přidám i odkaz na tuhle kvalitní skupinu www.gleipni.net... Jsou z Plzně, sice ne přímo Vikingové, ale mohli by Ti pomoci se zorientovat....ale jestli jim budeš vyprávět, to co tady, tak nevím nevím, jak to dopadne....třeba při osobní komunikaci to nebude tak hrozné...
Kain 12. prosinec 2007 15:14:15
Já ten souboj chci vidět:-) Co třeba na nějaké akci, vím já, čas vlků - pokud tam Drakonia pustí, o čemž nepochybuju, když to bude dělat tak dobře, jak píše. Pak může přijít, říct ti, co si myslí, a dát ti férově přes držku. Může všem, co tady píšou, dát přes držku postupně, a to se vyplatí:-)
hawkwind 12. prosinec 2007 15:06:19
Melkel(12. prosinec 2007 14:57:58) : Myslíš, že když si to budou filmovat, budu hvězda? :D
Melkel 12. prosinec 2007 14:57:58
Dragonius(12. prosinec 2007 14:34:06) : a správně po plzeňsku, kudlou, v přesile a zezadu!
NEMO 12. prosinec 2007 14:52:47
Já vím že píšu pravopisné chyby netvrdím že ne :D taky mi to nějak nevadí mluvit s takovými velkomožnými pány budu i s pravopisnýma chybama :D vy nejste jiní...co pláštěnky ? už to plánujete ? Navrhuji wikipedii v té se možná dozvíte jak takové pláštěnky ve středověku vypadali aby jste to měli ,,podložený ! " protože na to se přece nikdo neptal ne :)))
A o nacismu ? Myslel jsem že to tady je o šermu ale jak vidím no pche ! :D
TeĎ by to chtělo zase nějakou báseň o demenci .....
PS : Já nemám lebku stavěnou na vikinga ani na veverku co mám dělat ? :)
PS2 : Přijde vám tento příspěvek zcestný ? Přečtete si ty své na co jste a jak jste reagovali !!!
A sbohem !
Ratatosk 12. prosinec 2007 14:45:14
Dragonius(12. prosinec 2007 14:34:06) : Masakr:-)
Probůh , pochop konečně, že představa, že Vikingové byli světlovlasí není podložená žádnými objektivními, doloženými fakty! Pokud chceš lidi do vikinské skupiny vybírat podle vzledu (což je podivné, ale budiž, tvoje volba) a chtěl bys to mít echt, tak bys musel vybírat podle tělesné výšky, tvaru lebky atd...absurdní, že?...nebo mi snad chceš namluvit, že bys to tak dělal o obíhal lidi s metrem, kefalometrem a jinými měřidly?:-)
A rady, co jsi v tom inzerátu měl raději uvést, co je důležitější, už jsi taky dostal...
hawkwind 12. prosinec 2007 14:39:36
Postav se do fronty blbečku.
Dragonius 12. prosinec 2007 14:34:06
hawkwind(12. prosinec 2007 14:28:21) : Ještě jednou něco o nacismu ve spojitostí s mou osobou a já ti tady přede všemi slibuji, že si to jednoho dne odneseš.
hawkwind 12. prosinec 2007 14:28:21
Člověk, který dostane rady a dobré, rozhodne se je ignorovat a ještě zvládne urazit lidi kteří mu chtějí pomoct a pak neváhá napsat "že tady čekal rady a místo toho se mu všichni posmívají" - a ovšem zaslouženě je dement. A upřímě nejspíš taky kryptonácek podle těch příspěvků. Osobně mám ovšem radši ty co nosej viditelně hákoše, protože jeden hned ví na čem je....
Melkel 12. prosinec 2007 14:23:27
Dragonius(12. prosinec 2007 14:20:07) : tak kdo je ten "Wothanův vohon"? Chci si to vyšít na čepici (ručně šitou) vlnou barvenou kopřivou za pomoci kostěné jehly, ale dokud mi to neschválíš, mohli by mě závistivci obvinit z neoprávněného používání titulu :-(
Dragonius 12. prosinec 2007 14:20:07
Já vám tleskám jste vskutku humorní a tedy s třasem způsobeným chechtáním (nebo spíš zklamáním) vás nechám být a dále se nezapojím,protože vidím,že bych narazil kdybych si myslel ,že tu cokoliv bude myšleno vážně a už vůbec od vás nemohu čekat rady ,které by mě dovedly blíže k mému přání. Místo toho jen odrazujete a smějete se . Zůstaňte zakrnělí tam kde ste ,protože nic jiného se od vás čekat nedá. Podpora nových nápadů je zde zalepena smíchem a osočováním
A já blázen si myslel ,že zde mohu nalézti rady.
hawkwind 12. prosinec 2007 12:41:00
Melkel(12. prosinec 2007 12:36:46) : O tvých literárních schopnost nikdo nepochybuje starý barde! :D (Nebo parde?)
Melkel 12. prosinec 2007 12:36:46
Ratatosk(12. prosinec 2007 10:49:55) : až zveřejní, sokolík švarný, pak budou verše.....
Ratatosk 12. prosinec 2007 12:16:24
hawkwind(12. prosinec 2007 12:02:16) : Ještě lepší by bylo, kdyby nám něco napsal v fornyrdislagu, málaháttu či ljódaháttu:-)). Když je Viking, který nám chce vytřít zrak:-).

Jiří z Holohlav(12. prosinec 2007 11:34:55) : Pěkné;-)
hawkwind 12. prosinec 2007 12:02:16
Pokud chce Dragonius tohle triumfnout, musí to zvládnout v jambickém hexametru.
Jiří z Holohlav 12. prosinec 2007 11:34:55
Ratatosk(12. prosinec 2007 10:49:55) : Decentně.

Dragonius mocný rek
šeredně se dneska sek
na šerm zadal inzerát
na Vikinga chce si hrát
ale ouha,co se děje
všude samí šklebitelé
vlasy blond prý nejsou výhra
na Vikinga kde kdo zírá
vidět boj prý všichni chtí
na blondˇatost zcela bzdí

Ratatosk 12. prosinec 2007 10:49:55
Melkel(12. prosinec 2007 09:57:51) : Na ty verše se těším:-))
Jiří z Holohlav 12. prosinec 2007 10:42:22
Tuktá,Tuktá, hek-hek ,řekl Mamutík.Dva sobi jsou dost!!
hawkwind 12. prosinec 2007 10:14:27
A až nám to sdělíš, můžeš odcválat do slunce západu. Nezapomen´ si k tomu pustit Wágnera.

J.
Melkel 12. prosinec 2007 09:57:51
Tak, chlapci, u klávesnic se rozhostilo ticho a napětí. Všichni takřka bez dechu očekávají konečný verdikt. Každému se honí hlavou: "Budu to já? Nebo mi to opět o kousek unikne? Vždyť jsem se opravdu snažil! Musím to být já!". Ale Dragonius mlčí a vyzývavě potřásá plavou hřívou, malebně se rozkládající po širokých ramenech hodných Vikinga.
Kdo, KDO to bude???? Kdo obdrží čestný titul "Wothanův vocas"?????
Dragonie, mocný nájezdníku, již nás nenapínej a sděl nám, na koho dopadne odlesk Wothanovy slávy. Prozraď, koho si tím myslel! A jestli to uděláš, za odměnu ti složím oslavné verše!
Siegfried 12. prosinec 2007 09:27:22
NEMO(11. prosinec 2007 17:29:58) :
Opět si to potvrdil :)
Bozha 12. prosinec 2007 08:56:59
Hmm, asi fakt C.W.F., jinak to nevidim.
Dragonius 12. prosinec 2007 08:33:39
Wothan(11. prosinec 2007 18:34:52) : To si řekl ty
Dragonius 12. prosinec 2007 08:32:37
Dragonius(10. prosinec 2007 13:30:28) : Inu tak to je jiná a jak to krásně jde bez těch urážek co ? ( tím nemyslím tebe) Jenomže je to právě o tom o čem jsi psal ,každý má svojí ideu a moje je ta ,kterou jsem zde prezentoval ať se zdá sebedivnější ,kdybych nevěděl ,že je to o něco složitější věř mi ,že bych své požadavky neventiloval právě zde, ale co já vím jediný kdo tu rozpumpoval nablahou atmosféru je ten Wothanův vocas ,ale to jen tak mimochodem .Jinak se neboj na humor mezi šermíři jsem zvyklý dost ,jenže i oni šermíři by měli rozeznat z čeho si je vhodné humor dělat a ne když tu někdo vyjádří své požadavky a místo pomoci mu napíše hejno posměváčků úplné kraviny.
Wothan 11. prosinec 2007 18:34:52
Jo to je možný, ale já myslím, že blbci jsme všichni, nikoho nevyjímaje :-)
Mikloška 11. prosinec 2007 18:26:42
Wothan(11. prosinec 2007 18:19:46) : třeba mluvil jen o Hydře a Ratatosk;-)
Wothan 11. prosinec 2007 18:19:46
Nemo: "pobavili" :-)) Ne, sorry, tentokrát se dokonce omlouvám, ale neodolal jsem, když píšeš v té samé větě o pravopisných chybách.
NEMO 11. prosinec 2007 17:29:58
Ovšem já v tomto oboru nedělám a nezajímá mě to i kdyby jste tam běhali v pláštěnkách :D :D :D akorát jste mě pobavily jako vždy :D :D a o pravopisných chybách ? čtete někdy něco po sobě vy ? No toť opravdu vše ....
Siegfried 11. prosinec 2007 09:58:53
ALL: mno když si to tu čtu tak je zjevná jedna věc :) narazil tu idealismus Dragonia a Nema kteří nemajíce větších zkušeností; protože podle stylu pravopisných chyb a vyjadřování je vidím na třeba sečtělé, leč mladé, chtějí cosi stvořit a nehodlají poslouchat rad, že se mají nejdříve někde přiučit a pak budovat vlastní projekty, ostatně my v jejich věku tyhle rady taky málo poslouchali .)) Takže si holt nabijou hubu a bude. Já plakat nebudu .) Kdo si nechce nechat poradit ten na to přijde pokus omyl, neb: bolest je cesta :))
mahy 10. prosinec 2007 21:24:44
Milý Nemo a Dragoniusi-ti lidé co sem napsali to ve většině mysleli ironicky, humorně s jasnou snahou naznačit, že to co Dragonius chce vytvořit je dost náročné až utopie.Ono by to bylo krásný ukázat divákovi jak to tenkrát bylo-ale ruku na srdce jak ono to tenkrát bylo?Divákovi(laikovi)je jedno jestli ti chlapáci mají přesné parametry, je mu celkem fuk(což je ovšem smutné)nějaká dobovost nakonec se přišel bavit,takže očekává, že ho vystoupení zaujme a pobaví.My a teď myslím kluky a holky všech období a ér,se budeme snažit dostat do povědomí lidí tu naši představu jak to asi mohlo být,budeme se snažit jim to přiblížit co nejvěrněji podle nás.Ty to taky myslíš takhle nějak, ale bereš to za špatnou strunu!Kdyby si to utl hned z kraje a nenavážel se do těch co si z tebe tropili srandu(zvykej si u šermířů:-)tak se to tu tak nerozjelo.A můj zcela soukromý názor-já jako divák bych ti neuvěřil, že všichni barbaři byli krásně rostlí jeden jak druhej tak jak ty by si mi to prezentoval.
Dragonius 10. prosinec 2007 13:30:28
Jinak děkuji NEMOVI ,že alespoň někdo s ještě pár lidmi pochopil o čem tato diskuse původně byla
Dragonius 10. prosinec 2007 12:21:31
Kuba SIGURD(10. prosinec 2007 12:08:04) : To je jako mluvit do větru
Kuba SIGURD 10. prosinec 2007 12:08:04
Jsem totálně zaiiinteresovaný idiot a jako takový vím, že peroxid dělá divy. Jako zásadní radu Dragoniovi považuji zmínku o tom, že jednotka světlovlasých bojovníků neudělá z jeho grupy kvalitní skupinu.
NEMO 10. prosinec 2007 11:37:19
Tak předem se omlouvám že jsem nečetl vše takže možná budu reagovat trochu (podle někoho ,,mimo mísu) opožděně na to co jsem si stihl přečíst na začátku než mě to začalo výrazně nudit . Takže podle mě jste si tu rozvířily velice zajímavou diskuzi o ničem . Totiž : Dragonius přišel s tím že shání nějaké lidi do skupiny a jasně udal jaké lidi by si přál . Nepřišel s tím zřejmě jak si všichni mysleli , jako s jasnou argumentací ale spíše chutí aby to tak bylo . A možná čekal že zrovna tady mu nějací lidé poradí kde většinu přívrženců šermu s plavými vlasy :)) najít . Nicméně jako vždy a nevidím to poprvé se setkal s vtipálky , srandisty a lidmi co mu neporadily ale naopak z něho udělali idiota . Takže chápu docela že jeho reakce sem tam nebyli zcela klidné , nicméně určitě (a teď si všichni sáhněte na dno své mysli ) máte všichni nebo jste měli všichni své sny . Sny které člověka nutí být lepší a jít za něčím co možná vypadá tak nereálně že se tomu ostatní smějí , ale jsou natolik silné že je buď snící člověk vyplní nebo zemře . To říkám proto protože mi přijde že srovnávat sen o plavovlasých vikingech ( jak bylo řečeno ne všech šlo o význam a jádro skupiny) s přívrženci SS už dnes může opravdu jenom velice zaiinteresovaný člověk a podle mě trochu idiot . Nicméně i to se stává . Místo toho aby jste se snažily hledat východisko a možná tomu člověku pomoci najít vhodné kandidáty a kandidátky , začali jste řešit čistotu rasy a různé nesmysly . A tak mě Vážení šermíři přijdete jako banda umíněných dětí která se prostě chtěla pobavit na účet někoho jiného a tak to prostě udělala a to tak hloupým způsobem že se při tom popadám za břicho . Nicméně ještě bych rád vypíchl některé informace které možná leckomu napoví aby opět začal nesmyslně rozvádět nějakou čistotu rasy či snad rysy jistého člověka ...i když o tom celém to tady vlastně vůbec nebylo .
Kdyby totiž každý uvažoval stejně jako vy tak by to asi vypadalo v praxi takhle : A budu přirovnávat filmově protože to mi přijde nejschůdnější . Určitě všichni znáte Zaklínače kdo ho neznal ho jistě zná teď když vyšla ta PC Hra . Dobrá tedy k věci : Zaklínač je plavovlasý , bílý muž . Já jakožto řekněme (režisér ) filmu se budu řídit vašimi radami a na tohoto muže si najdu Krátce střiženého hnědovlasého filutu . Pak mu narazím paruku a dám do ruky meč . Sic ho neudrží ale koho to zajímá , já si své odbydu a budu spokojený a diváci ? No diváci ty přece podceňujeme a přeceňujeme ne ?
Možná to vyznělo trochu hloupě ale myslím že víte co tím chci říci , totiž že Dragonius zjevně hledá nějaké lidi proto protože má jasnou představu o tom co bude dělat (jako v případě Zaklínače) a koho na to bude potřebovat . Neřekl tím že nikomu jinému nedá šanci pouze hledá ty takzvaně hlavní kandidáty na hlavní role v jeho skupině . Tedy tím pádem nechápu celou tuhle diskuzi a připomíná mi to spíš nějaký unylý oslizlý chat a ne šermířskou bandu která by měla podle mě mít rozum a držet při sobě.......nicméně každý se může mýlit . (tím nemyslím všechny jsou tu jisté osoby které udávali alespoň pořádné výroky )
Očekávám že na toto budete chtít reagovat ale musím vás bohužel zklamat že já se více k tomuto vyjadřovat nebudu takže si klidně těch pár řádek můžete odpustit , mě spíš šlo o to aby jste se nad sebou zamysleli .

NEMO VAN DORN
Dragonius 10. prosinec 2007 11:15:07
to bylo obrazně řečeno,narážel jsem na to ,že když je to pro všechny tak nepředstavitelné tak kdyby se to povedlo hodilo by je to na sedničku ,ale je to jen frázování. Ale je pravda ,že skusit se má vše i za cenu únavy
,ale děkuji ti za radu s těmi diváky uvidíme uvidíme ,je to má idea a jako takové se jí vzdám jedině v případě až uvidím ,že to skutečně nejde.
Bozha 10. prosinec 2007 09:34:08
Dragonius(10. prosinec 2007 07:31:06) : Hele Dragonie, nerad to říkám, ale jednak přeceňuješ ono diváctvo a jednak podceňuješ realitu. Z toho co píšeš pro mě vyplývá že:

a/ jsi zklamaný tím co vidíš na vystoupeních, případně jsi slyšel negativní reakce poté co nějaká skupina někde vystoupila.
b/ a proto jsi pojal plán udělat skupinu která bude splňovat několik skoro bych řekl protichůdných parametrů:
- bude levná (to proto aby si ji zvali na vystoupení i radní a firmy co jinak skrblí každou korunu). Nejlépe bude vystupovat zadarmo
- bude taková že si všichni sednou na zadek. To ale znamená buďto mít moře peněz, zaplatit si ty nejlepší trenéry, kaskadéry, řemeslníky, nebo mít moooře času a oceán vůle.
- bude odpovídat diváckým představám o vikinzích. Na to se dát říct jen to že diváctvo si ve skutečnosti představu dělá podle toho co vidí na place, ne obráceně. S tím čtením o smečce barbarů to nebude tak horké, řekl bych že 95% diváků v produktivním věku si pamatuje akorát že Orm byl Zrzavý, že Asterix měl k ruce Obelixe, no a taky ty zatracený rohy. Si někdy udělej seriózní anketu.

Jestli si necháš poradit, vrať se nohama na zem a vy****r se na to. Za 5 let zjistíš že jseš akorát unavenej, chudej a nemáš na nic čas.
Dragonius 10. prosinec 2007 08:53:13
Nic takového to není ,to tě mohu ujistit,věř mi,že kdybych chtěl napsat to coty říkáš nikterak bych to nezaobaloval. Nemám důvod se chovat tak jak se chováš právě teď ty a ostatní urážet, kdo to tu včera vyprovokoval jsi zase ty tak se prosím uklidni
hawkwind 10. prosinec 2007 08:44:22
Poslouchej ty pako, nevyprávěj lidem o slušnosti ve vlákně kde se sám chováš jako dobytek.
Jak ti mám vysvětlit, že "Díky za pochopení" je celkem normální fráze, ale "díky za možné pochopení" je maskovaná urážka která si žádá o ránu do zubů?
Dragonius 10. prosinec 2007 08:39:29
hawkwind(10. prosinec 2007 08:23:44) : Proč to děláš ? Už nevím jak to napsat aby sis pod tím nepředstavoval něco jiného než tam napsaného je ,proč pokračuješ s urážkami ? Rozhodně zde nepovažuji nikoho za blbce považuji to za slušné vyjadřování mezi lidmi, které neznám
hawkwind 10. prosinec 2007 08:23:44
Melkel(09. prosinec 2007 21:54:08) : Evidentně tam musí být něco ve vodě, nebo nějaký radioaktivní zóny. Uvaž, že Měsíček, Sven naši známí skalpovačí a zbytek té jejich squadry jsou taky drsní vikingští plzenáci....
hawkwind 10. prosinec 2007 08:22:15
Dragonius(10. prosinec 2007 07:31:06) :

" ,tudíž se omlouvám autorům ,které jsem neprávem urazil" - zase ad hominem. Znamená to tedy, že těm které jsi urazil "právem" se neomlouváš. Aneb jak být slizkej dobytek za tenkou fasádou civility.

"Díky za možné pochopení" - to samé. Ergo, je možné tě pochopit, ale kdo to nedokáže, to je asi blbec - totiž v podstatě všichni kdo ti sem napsali nějakou kritiku..

Apologistickej pitomče.
Dragonius 10. prosinec 2007 07:31:06
Dobré ráno lidé dobří
V prvé řadě bych chtěl uznat ,že včera jsem díky nepříčetnosti způsobené jinými příspěvky na některé ostatní reagoval přehnaně ,tudíž se omlouvám autorům ,které jsem neprávem urazil. Doufám ,tedy budu rád, že se zamezí veškeré výměně urážek ,neboť zde je má příčina nepříetnosti. O některých radách jsem zapřemýšlel a nemohu jim tedy odepřít jejich dobře míněný původ .O některých dalčích mám stále svůj názor.Pokusím se tedy nastínit situaci trochu jinak .

V plzeňském kraji je pár skupin,které opravdu stojí za to( ba je to i ctí) mít na akci ,nebo s nimi jen spolupracovat ,ale pak je tu asi desetkrát tolik dalších ( a myslím ,že to není jen tady u nás) které jsou ostudou šermířského řemesla jako takového. Jenže díky početní převaze tzv. šermířů a jejich vystupováním jsou mnohdy neprávem zatracovány i skupiny mezi nimiž jsou i opravdoví mistři řemesla .Některý člověk ,který je častým hostem na šermířských akcích má mezi těmito skupinami jasno ,ale znova je tu převaha lidí ,kteří na nějakou tu akci zajdou jen velmi svátečně ,tudíž je velké procento ,že je zastihne právě horda neumělů.

Proto jsem přišel jak vidím s dosti odvážným plánem skonstruovat skupinu,jenž by vypovídala o tom ,že něco předvésti může . V mé představě bylo několik bojeschopných jedinců nejhojněni představované vizáže -řekne-li se seveřan, kteří by nějaký čas pracovali na tom co jsem zmínil v předešlých řádkách a poté by se pokusili uchytit na šermířské scéně s výpomocí několika dobrých přátel. Tím jsem rozhodně neměl na mysli ,že vzhledem jíní jedinci na to nemají . Jen jsem si představil údiv diváka ,(tedy zda by se můj plán vydařil) nad něčím co v dnešních podmínkách nečekal . Nad Smečkou barbarů o kterých četl v historické liteře a hle oni byli zde a se stejnou vervou a krutostí se vrhali na nepřátele . Jistě ,že to může zastat i šermířstvo jiné ,ale můj hlavní problém je ,že jsem od přírody perfekcionalista. Tudíž je pro některé z vás moje snaha předem odsouzena k neúspěchu . Mě však díky mé povaze nezbývá než věřit , že svojí smečku jednoho dne přeci jen najdu .
A to není myšleno nikterak zle a nechci se tím nikoho dotknout.
Díky za možné pochopení
Ratatosk 10. prosinec 2007 00:22:03
Dragonius(09. prosinec 2007 22:22:41) : To bylo na mě?...
Já to raději už nechám bez komentáře....jak už jsem napsala - já jsem mimo:-), ale přesněji mimo Tvé chápání světa:-)), nemá to smysl, zas bych se neudržela a napsala bych něco, za co bych si od Tebe opět vysloužila označení, že jsem někdo, kdo dělá z "českého šermu trapárnu" nebo něco na ten způsob.

Jinak už postrádám smysl této debaty? Co od nás vlastně chceš vědět? Vyjádři se konkrétně. Chceš vůbec něco vědět a nebo se prostě jen hádat!?
Wothan 09. prosinec 2007 22:33:52
Bozha: no ano, kdybych chtěl být důsledný tak Panem Korálkem :-)
Ratatosk 09. prosinec 2007 22:28:31
Jiří z Holohlav(09. prosinec 2007 22:24:19) : Jj, pod to jde schovat spousta věcí, stejně tak pod genový drift:-) Hotl přirozený výběr má taky svoje trhliny, nic není 100%;-)
Jiří z Holohlav 09. prosinec 2007 22:24:19
Ratatosk(09. prosinec 2007 21:54:48) : Jo,srozumitelný ,děkuji.Má to sice pár háčků,jako Guanče na Kanárech a "bílé Indiány"kdesi na Yucatanu ,ale to si schovám,až se zas někde potkáme.Nechci tím zatěžovat tuto půvabnou debatu.Jo - efekt zakladatele- to zní jako universální šuplík pro neznámé.:)
Dragonius 09. prosinec 2007 22:22:41
prosímtě já to pochopil ,ale zase pochop ty ,že se se asi těžko sám vyprovokuju .Příde mi to dost dětinské ale prostě urážky já neberu a nikdy bych s nimi sám nezačal
Dragonius 09. prosinec 2007 22:17:18
Asi jsem opravdu na tolik unavený že píšu hlouposti
budu rád když to se mnou proberete zítra ,tedy bude-li se vám chtít
Bozha 09. prosinec 2007 22:12:41
Wothan(09. prosinec 2007 21:43:21) : hehe, spíš Korálkem :) ono bez toho velkého písmene by jeden podlehl dojmu že myslíš korálek na nit :)))
Ratatosk 09. prosinec 2007 22:10:00
Dragonius: Začínám vážně litovat , že jsem se Ti omluvila...A kdo se tady do všech naváží jšeš Ty! Ber to jako (stále ještě) dobře míněnou radu - odpust si ten ukřivděný a podrážděný tón, škodíš sám sobě... Lidi se ti tady snažili i poradit, jestli jsi to nepochopit, tak to je smutné a Tvoje mínus...
Dragonius 09. prosinec 2007 22:04:14
Jinak děkuji za všechny vaše názory ,ba i za ty ,že jsem pitomec a doufám v pokračování debaty
Dragonius 09. prosinec 2007 22:02:25
nemohu vám udělat takovou radost :D
Dragonius 09. prosinec 2007 22:01:16
Neházím ručník do ringu ,ale dnes jsem už natolik vyčerpaný o přesvědčování toho jaký jsem idiot ,že se budu řídit ránem neboť je moudřejší večera
Dragonius 09. prosinec 2007 21:58:33
Nebo mi asi nikdo z mích blízkých ještě nestačil zdělit jaký jsem hlupák jak mi tu všichni píšete. A ve vodě není vskutku nic . Jen já jsem asi ......................... však vy víte co..........
Bozha 09. prosinec 2007 21:58:13
Neboli házíš ručník do ringu? No, čekal jsem že se svoji věc postavíš víc :-(
Dragonius 09. prosinec 2007 21:55:07
Dobrá lidi dál tu nebudu ventilovat své názory ,není tu dost prostoru na to abych to všem osvětlil
Ratatosk 09. prosinec 2007 21:54:48
Jiří z Holohlav(09. prosinec 2007 20:16:00) : Vezmu mu to obecně. Extrémní příklad - nevýhodná recesivní alela - varianta genu - (např. u genu pro nějakou nemoc) se v populaci udrží mnohem snadněji než dominantní alela, právě proto že je recesivní. Ve fenotypu se heterozygotů neprojeví, proto tento jedinec přežije a může tuto recesivní alelu v klidu s určitou pravděpodobností (v nejednodušším případě 50-ti procentní) předat dál do další generace. Průšvih nastává až u recesivních homozygotů -nemoc se u nich projeví. Navíc existují genové vazby - nevýhodná alela může být svázaná s nějakou výhodnou jiného genu. Proto se nějaká (i smrtelná) nemoc může v polupace stále udržovat s vysokou frekvencí - gen, který jí způsobuje je spojen s genem pro něco výhodného (obvykle se ale moc neví s čím tak výhodným se pojí:-) ). A když navíc recesivní alela nezpůsobuje svému majitele nic špatného - spíš naopak, tak může v populaci v klidu převážit. To není umělé šlechtění - přirozený výběr:-).
Říká se , že světlý typ lidí převažující na severu byl způsoben přirozeným výběrem a to tímto: Na severu je menší intenzita slunečního světla. Světlo je nutné ke vzniku vit. D, který vzniká v kůži. Lidé s malou pigmentací kůže, absorbují více světla. Světlá pleť je svázaná se světlými vlasy, oči.
Svou roli určitě hraje i sexuální výběr - snad větší obliba blonďáku, modrookých:-).
Ale rozhodně nezanedbatelné nejsou ani zcela náhodné jevy, jako genový drift, efekt zakladatele apod. Ale to už těžko vypátráme, jak hodně se uplatňovaly tyto jevy.
Snad je to trochu srozumitelné a ne jen snůška sprostých slov:-)
Melkel 09. prosinec 2007 21:54:08
Dragonius(09. prosinec 2007 21:48:56) : evidentně se naše myšlenkové trajektorie těžce míjejí. Zdá se, abych citoval klasika, že jsi daleko za hranicí příčetnosti a stále zrychluješ. Ale nenech se rušit, zatím se celkem bavím. V té Plzni musí být cosi ve vodě.
Dragonius 09. prosinec 2007 21:52:20
Dobrá je pro tebe postačující odpovědí ,že pro lidi na této diskusi jsem to nenapsal dost dobře ? Helejte strašně rád bych si sváma o tom popovídal z očí do očí abych mohl lépe vysvětlit co jsem tím myslel
mahy 09. prosinec 2007 21:51:01
Dragoniusi-zabal to probůh než ze sebe uděláš ještě většího hlupáka než dosud!To že nepochopíš vtip a jemnou dobře míněnou ironii je dost smutné.S takovou ani skupinu nezakládej protože jestli ji chceš vést tak jak tuto debatu tak bude mít život vpravdě jepičí.Ti chlapi a holky co se ti tu snaží poradit(dle mě zbytečně neboť vůl zůstane volem a pařez pařezem)mají za sebou léta praxe a nejsou to žádní zelenáči.Možná si to na začátku myslel dobře, ale co tě čtu déle tak mě přijde, že v podstatě nevíš co chceš.Pokud si chtěl poradit tak si vem rady k srdci..A promiň to jak jsem psal níže, že se těším až se setkáme na nějaké akcičce to beru zpět- nezlob se ale po tom co čtu tak netoužím po tom potkat tě na akci.Mahy
Dragonius 09. prosinec 2007 21:48:56
Melkel(09. prosinec 2007 21:38:29) : S tebou to asi nikam nevede
Wothan 09. prosinec 2007 21:43:21
Ach jo, tak teď nám sem ještě dotáhneš nějaký barevný vzorník odstínů vlasů ne? Jen abys nemusel přiznat, že jsi napsal v úvodu kravinu - kurňa chlape už se vzpamatuj! Z téhle debaty jsi mohl pochopit, že Viking mohl mít klidně vlasy bílé, žluté, hnědé, černé nebo zrzavé, takže tenhle požadavek je sám o sobě prostě nesmyslný. Jistě, ty si stavíš skupinu, jsou to tvoje požadavky, my ti jen říkáme, že jsou některé nesmyslné a proč. Co se týče vychrtlíků - mám tě praštit mezi oči korálkem, abys pochopil, že se s tebou nepřu, ale souhlasím? Jen jsem připomínal, že víc než na postavě atleta nebo kulturisty záleží na skutečné fyzické zdatnosti jedince, protože znám lidi, kteří jsou na první pohled vytažení, hubení, šlachovití, ale mají od přírody nebo v důsledku svého povolání obrovskou sílu a zdatnost, stejně jako znám kulturisty kteří by na delším pochodu prostě chcípli vyčerpáním, takže první dojem někdy klame. Ale není nic snazšího než si dotyčného na tréningu prověřit - tudíš smysluplnější by bylo napsat do požadavku "s ohledem na značnou fyzickou náročnost bude vyžadována také odpovídající fyzická kondice!". Ale nedělám si iluzi že mi na tohle zase neodpovíš nějakou duchaplností ze které bude patrné že jsi to co říkám buď nepřečetl nebo nepochopil, tak co si tu ještě třepím pysky?
Dragonius 09. prosinec 2007 21:41:00
Wothan(09. prosinec 2007 21:18:33) : Věř mi,že já jsem s tím nezačal ,velice dobře chápu to co mi píšeš a nejsem si vědom, že bych ti na to odpovídal zcestně .Chce to jen zabloumat nad tím co tím básník myslel ,ba se ho ještě lépe zeptat.
Melkel 09. prosinec 2007 21:38:29
Dragonius(09. prosinec 2007 21:34:39) : hošo, začínáš psát stále nesrozumitelněji. Byl bys té lásky a přeložil mi to do nějaké primitivnější češtiny, takto koncentrované sdělení nejsem chopen zpracovat. Díky.
Melkel 09. prosinec 2007 21:36:54
Dragonius(09. prosinec 2007 21:30:45) : ehm, plavý vlas JE blond, to neokecáš.
A k urážení - lidi si z tebe dělají prdel. Zatím jen prdel. Ty reaguješ trapným napadáním. Pokud se ti nelíbí, když si z tebe někdo dělá prdel, nesnaž se nacpat do historického šermu, protož tě vcelku nic jiného něčeká.
Bozha 09. prosinec 2007 21:35:14
Dragonius(09. prosinec 2007 21:27:41) : Ano, ale když ty jsi pořád ještě neřekl co tedy hodláš dělat - do čeho tedy chceš jít? S čím se chceš prosadit vedle sdružení jako je Sigurd, Skjaldborg, Orcae Ita, Midgard, Einherjar že se všichni posadí na zadnice? Já su asi blbé, ale fakt jsem to nikde níže nenašel.
Dragonius 09. prosinec 2007 21:34:39
A řešení nicku ? To je dost o té hubě plné keců nemyslíš? Melkle ?
Dragonius 09. prosinec 2007 21:33:16
Melkel(09. prosinec 2007 21:29:26) : Byl bych rád ,které ty příspěvky to jsou a nevím kdo začal první urážet děkuji
Dragonius 09. prosinec 2007 21:30:45
Dragonius(09. prosinec 2007 21:07:15) : a kdo ti řekl že lidé plavých vlasů jsou jen a jen blonďáci -tedy myslím čisté blonď vlasy ?
Melkel 09. prosinec 2007 21:29:26
Ha, Plzeň, arogantní tón, prd znalosti, ale plná huba keců, vzájemně si odporující příspěvky............ IMHO nějaká inkarnace Comodora W. Falkona! Nota bene kvůli tomu navážení do Wothana bez jakéhokoliv důvodu, v tom musí být nějaká předchozí křivda.
Dragonius 09. prosinec 2007 21:27:41
Bozha(09. prosinec 2007 20:45:58) : Proč vikingy? K tomu se nabízí proti otázka proč ne ? Možná protože si hodně lidí řekne právě to ,proč zrovna vikingy. Myslím tím ty ,kteří se o něco podobného snaží. Když tak mluvíš o tom zapojení do nějaké té skupiny ,nějakou dobu jsem se o to snažil ,ale tady v Plzni horko těžko . Tedy jsem se pokusil ,zda-li by to nešlo touto cestou .Pokusil jsem se o nějaké preference ,které dle mého úsudku ,ba ani úsudků spousty lídí s kterými jsem se o tom bavil nejsou nikterak přehnané,což se vám zde jeví jako přesný opak ,ale jsem rád za vaše názory a děkuji vám i za to ,že tímhle jste mě utvrdili,že do toho má cenu jít ,protože až lidi uvdí něco takhle nepředstavitelného jak tady vy píšete ,nepochybně se posadí na zadnice.
Bozha 09. prosinec 2007 21:26:43
Dragonius(09. prosinec 2007 21:07:15) : no jistě, ale ber to tak že na tomhle serveru je železným pravidlem že se jednou za týden vynoří pan nikdo odnikud s přezdívkou nejlépe z fantasy knihy, nadiktuje si požadavek "pošlete mi všechno co víte o XYZ na mail..." nebo nějakou hodně telecí diskuzi a rozčiluje se v okamžiku kdy mu ostatní jeho krásnou myšlenku sepsují. Pochopitelně oplácet stejné stejným není příliš taktické, třeba by stačilo jen přeformulovat úvodní příspěvek ve smyslu "Ahoj, jsem ten a ten, kontakty na mě jsou ty a ty, jsem odtamtud a odtamtud, rád bych přetavil svého koníčka toho a toho do vytříbenější podoby, nechce to toho jít někdo se mnou? Srazy tam a tam v tolik a tolik." Nikdo tě nechce ukousnout nebo záměrně poškodit a eskalace ostrého tónu nikam nevede.
Jiří z Holohlav 09. prosinec 2007 21:22:22
Dragonius(09. prosinec 2007 21:07:15) : útočným?!?A to chceš dělat Vikinga?!Ujištuji Tě, že Tě jen přátelsky polechtali.
Wothan 09. prosinec 2007 21:18:33
Dragonarius: tak dobře, snažil jsem se být slušný a když jsem si dělal legraci, jasně jsem naznačil kdy a kde. Jasně jsem napsal s čím souhlasím a s čím ne a proč. Pokud mi přes veškerou mou snahu i nadále píšeš kraviny o hlupácích, pak jsem zmaten - buď nejsi schopen přečíst co píšu ani když to zhustím do jediné věty, nebo to čteš, ale nejsi tomu schopen porozumět. V obou případech mrhám časem. K poslednímu příspěvku jen dodám, že mám logický problém zkombinovat větu z tvého posledního příspěvku "pro vás nepochopitelným blonde hare - nic takového jsem nikdy nevižadoval" s větou z tvého úvodního příspěvku "ovšem má to malý háček -sháním lidi spíš do plavých vlasů" - asi budu opravdu hlupák, ale neodporuješ si tak trochu?
Dragonius 09. prosinec 2007 21:07:15
Bozha(09. prosinec 2007 20:55:09) : Já ti děkuji za radu ,ale s jejich útočným postupem k mé osobě oplácím stejnou mincí
Dragonius 09. prosinec 2007 21:05:46
Dragonius(09. prosinec 2007 20:48:41) : Tak znovu buď se špatně vyjadřuji nebo jsem skutečně pitomec jak tady na dálku jeden z přispívajících nepochybně poznal,nevím co je natolik pobuřujícího na takových banalitách ,které jsem uvedl. Jeden má tenhle názor ( tedy mu ho nevymlouvejme ) a druhý zase jiný ,ale linčovat někoho k vůli názorům jako se to děje zde ? To mi přijde jak za dob komunismu. A znovu se vracím k těm pro vás nepochopitelným blonde hare -nic takového jsem nikdy nevižadoval ,tak už se prosím uklidněte a začněte mě prcat pro změnu zase k vůli něčemu jinému děkuji. Za názory lidí kteří o tom skutečně něco vědí ,ba to i studovali vřele děkuji a je mi potěchou ,že pro ně nejsem hned pitomec nebo něco ještě horšího. Tedy startuji nové kolo linče 3....2...1.... Spuťte
Bozha 09. prosinec 2007 20:55:09
Jo a ještě jednu dobře míněnou radu: s Wothanem a Hawkwindem se napřed osobně seznam, a až pak jim říkej hlupáci s chlapci. Stojí za nimi léta aktivní činnosti a jejich kredit je neporovnatelně vyšší než momentálně tvůj. Nicméně, jak jsem napsal níže, není to nic co by se nedalo časem a snahou překonat.
Dragonius 09. prosinec 2007 20:48:41
hawkwind(09. prosinec 2007 19:02:15) :
Ale kdo se chce něčím takovým řídit ? Já rozhodně ne . A nevidím důvod k urážkám tak se uklidni chlapče . To je jak o koze a o voze
Dragonius 09. prosinec 2007 20:46:13
Wothan(09. prosinec 2007 19:01:07) :
tím co jsi napsal děláš hlupáka akorát tak ze sebe
Bozha 09. prosinec 2007 20:45:58
Milý Dragonie, přečetl jsem si poctivě úvodní příspěvek a vskutku, chytl jsi si to za ten těžší konec. Jestli správně rozumím, tak se chystáš založit skupinu se severskou, resp. vikingskou tematikou.

Pominu-li samotný záměr (mě nepochopitelnou popularitou a početní zastoupení vikošů v ČR ve srovnání např. s ottonskými Franky, Sasy a Bavory), začal jsi tím že jsi vyhlásil do pléna "byla by tu snaha" a dále že chceš ne vychrtlou postavu, spíš do plavých vlasů a vous by nebyl na škodu. Jo a ještě že to mají brát vážně a mají být z okolí Plzně. Jo a taky že mají být skupinychtiví.

Nuže, mladý padawane, pokud hodláš postupovat takto tak se ti skupinu velmi pravděpodobně založit nepodaří, resp. podaří ale skončí to velmi brzy obrovskou deziluzí pro všechny. Protože jsem v dobrém rozpoložení, poradím ti bezplatně:

1/ zapoj se do nějaké skupiny napřed ty, a vybírej si takové co mají za sebou několik let aktivní existence. Pokud jsi tak učinil před třemi lety, pak už máš jistě kredit, máš jistě na čem stavět systém tréningů, materiální logistiku, vedení skupiny jako takové, nábor i tříbení sboru, organizování vystupování za peníze a podobnou legraci. Pokud se hodláš učit za pochodu, stůj při tobě všichni svatí. Mnozí to už takhle zkusili a čas je nemilosrdně odvál.

2/ jakmile budeš dostatečně silný (osobnostně, peněžně a taky časově!) na založení skupiny, jdi cestou prosívání svých známých z předchozích let a aktivním náborem třeba při svých přednáškách. Pominu-li že takto bude tvá výzva lépe zacílená než na ceskemsermu, hledáš lidi co s tebou budou snášet časy dobré i zlé, co se nesesypou při prvním problému a budou schopni pomoct - prvních několik let ne pro peníze, ale pro vlastní dobrý pocit. A takovýhle lidé nerostou na stromech, i přátele si člověk musí získat. A vést skupinu není vůbec žádný med, to už je jednodušší velet karavele na cestě do Ameriky - žádné ženy, málo chlastu, omezená možnost útěku.

3/ Pokud jsem ti teď zdá že jsem zlý a nechápu vznešený cíl, nebo jsem ti dokonce snahu o založení skupiny znechutil, nezoufej - pokud se chceš období vikingů věnovat skutečně naplno, můžeš i sám. Je mnoho akcí kam se lze s patřičnou výbavou zapojit, resp. se přifařit. Namátkou zmíněný polský Wolin (doporučuju), dosti je jich inzerováno v rubrice akce na tomhle serveru. A nemusíš být zrovna velký bojovník, stačí zvládnout nějaké řemeslo a tvůj kredit se dostaví časem.

Věřím že časem dospěješ k pochopení jak se věci mají a že některé věci prostě musí vzbudit úsměšek, i když tobě vtipné teď nepřipadají. Hau.
Jiří z Holohlav 09. prosinec 2007 20:16:00
hawkwind(09. prosinec 2007 18:10:35) : O směsce v Norsku vůbec nepochybuju.Zajímá mě čistě teoretický problém,jak se objevil a rozšířil recesivní znak.Neznám jiný způsob než šlechtění.Kdo a kdy by ale ty blonˇáky vyšlechtil?
Dragonius .Nebylo by schůdnější řešení pomocí paruk?
hawkwind 09. prosinec 2007 19:08:16
příspěvek byl smazán użivatelem hawkwind 09. prosinec 2007 19:91:7
Kain 09. prosinec 2007 19:05:51
Dragoniu napsal: "Pro některé je to koníček ,ale ti to podle mého názoru dost těžko budou dělat tak aby za něco stáli a nebo aby se z nich nestala další tuctová skupina a pro některé je to sen ,který si chce splnit a věnuje tomu veškerou sílu -pak to bude takové jaké to být má ."

Samozřejmě, hobbysti za nic nestojí, jen profi skupiny to dělají správně. Už se těším, až vás někde potkám a poučím se, jak to má vypadat.
hawkwind 09. prosinec 2007 19:02:15
Dragonius(09. prosinec 2007 18:54:50) : Dobrej strawman pitomče. Nikde jsem netvrdil, že "tvrzení profesionálů je vždycky správně".
Ale Ratatosk je genetik a antropolog a něco Ti k tomu napsala a já jsem ti právě dal odkaz na stránku s údaji z minimálně 10 vědeckých prací a každej z těch autorů je PhD v oboru, ergo dohromady asi tak 10 fundovanější než ty.
Nejde o to jak splnitelná je tvoje idea. Jde o to, že je veskrze hloupá.

A "Názor na tak zvané profesionály mám svůj" je pěkné ad hominem, které se snažíš zakrýt druhou částí věty.

Wothan 09. prosinec 2007 19:01:07
Dragonius: o.k. já to zkusím zjednodušit, abys to pochopil: plavovlasí = kravina, slušná fyzická kondice = rozumný požadavek.
Dragonius 09. prosinec 2007 18:56:31
Wothan: :D spíš co jsi nepochopil ty na těch mých nemyslíš ?
Dragonius 09. prosinec 2007 18:54:50
:D Jsem pobaven tím jak mi tu tvrdíš ,že tvrzení profesionálů je vždy pravdivé ,pouze tu produkuji svůj názor a bráním si ho, nikde jsem tu neviděl takový příspěvek který by mi dokázal ,že to co myslím tak není .Tohle je moje idea a je spnitelná ,ale nečekal jsem že se to tu až tak rozbere inu jsem za to rád .A že si hraju na nepochopeného ? Ne já jen obhajuji svůj názor na věc,což je zcela něco jiného dle mého soudu.Názor na tak zvané profesionály mám svůj ( neříkám zássadně špatný).
Wothan 09. prosinec 2007 18:25:08
Dragonius: ugh? Co přesně jsi nepochopil na mém příspěvku, když odpovídáš těmito slovy? Jsem zmaten....
hawkwind 09. prosinec 2007 18:23:09
Když koukám na tu tabulku 175 je až příliš optimistické. 170-173 se zdá být normál......
hawkwind 09. prosinec 2007 18:21:52
Dragonius(09. prosinec 2007 18:13:43) : Přijde mi, že jsi na začátek napsal strašnou kravinu a spousta lidí a dokonce těch kteří jsou profesionálové v oboru se ti jí snaží vymluvit zatímco si hraješ na nepochopeného a uraženého.

www.vikinganswerlady.com...

Čti a plač. Kolik váží průměrnej 175 cm vysokej chlap, kterej nevede sedavej život si nemusíme vyprávět.
hawkwind 09. prosinec 2007 18:19:55
Wothan(09. prosinec 2007 18:15:08) : Madaři nejsou původní Thrákové, ale oni sami (poněkud romanticky) tvrdí, že tam samozřejmě zbývá nějaká "Thrácká krev" - což mi sice přijde podobné jako blouznění českých keltofilů, nicméně je tam fakt dost lidí, kteří vypadají gójsky. (A přitom by jeden čekal, že tam bude spousta těch "východních" typů.

Dragonius 09. prosinec 2007 18:18:31
Wothan: a už vůbec si nepochopil co jsem myslel tím ne zrovna vychrtlý, o modrookosti tam nebyla ani zmínka a plavovlasý je každý druhý ,nevím tedy co ti přijde jako hloupost.
Wothan 09. prosinec 2007 18:15:08
Hawk: jenže Maďaři nejsou původní Thrákové ne? Tihle původní ugrofinové přikočovali trochu později a po Lechu dokočovali :-) Jinak souhlasím, všichni jsme nějaká ta genetická směska.
Dragonius 09. prosinec 2007 18:13:43
Příde mi že píšeš jako by sis nečetl vše co je tu psáno,tak buď prosím tak laskav a přečti si to znovu ,protože vše co jsi mi napsal zde už řečeno bylo.
hawkwind 09. prosinec 2007 18:12:55
Wothan(09. prosinec 2007 18:09:11) : V tomto vláknu je tolik politické korektnosti jak v seriálu Walker Texas ranger. Toho omlouvání je poněkud příliš....
hawkwind 09. prosinec 2007 18:10:35
Jiří z Holohlav(09. prosinec 2007 17:39:57) : Například v Norsku je dost značné procento lidí, kteří mají tmavé vlasy, tmavé oči. Není to nepochopitelné, žije tam hodně finů čili tam bude dost ugrofinské krve.
Já bych byl s tou rasovou čistotou opatrnej, ono to s tím nebude tak žhavé.
Spousta je produkt blábolů z romatické literatury.
Např. každý si představí "ohnivého madara" jako někoho s tmavými vlasy a vousy, snědé pleti a přitom tam byli původně thrákové - kteří podle popisu byli skutečně plavovlasí, modroocí a vysocí a když jsem tam byl tak teda je fakt, že blond je nejběžnější barva vlasů u ženský (na chlapy nekoukám). :D

J.
Dragonius 09. prosinec 2007 18:10:09
hawkwind: pardon chybka
Wothan 09. prosinec 2007 18:09:11
Dragonius: tak asi takhle - jsem starý cynik, uvedl jsem to zřetelně jako vtip a narozdíl od ostatních se ti za to nehodlám omlouvat. Nebuď vztahovačný a urážlivý jak stará pana, nebo se ti budou smát pořád :-) Jinak jak ti mám radit když nevím o čem? Ohledně požadavků - co se fyziognomie týče, je to podle mne prostě hloupost - už jen pro to, že ti tvoji urostlí plavovlasí modroocí chlapáci budou mít zřejmě dneska v průměru větší výšku než měli tehdy ne? Co se týče fyzičky, tak s tím bych souhlasil, protože bez elementární fyzické kondice to prostě dělat nejde a má-li jít čistě o šerm/boj, tak tam těžko dostane příležitost rachitik. Nicméně fyzická síla není vždycky rovna atletické postavě kulturisty, znám pár kovářů kteří jsou vysocí, hubení, šlachovití a v pazourách mají neuvěřitelnou sílu.
hawkwind 09. prosinec 2007 18:05:39
Dragonius(09. prosinec 2007 17:31:05) : To jsou pravicový extrémisti, víme?
Dragonius 09. prosinec 2007 17:47:17
Ale už jsem si asi zvykl ,že zde to jinačí nebude
Dragonius 09. prosinec 2007 17:45:25
jen si rejpni,zrovna od tebe bych čekal spíš radu než další zesměšňování.
Dragonius 09. prosinec 2007 17:43:18
:) Jsem rád že jsou tu zde i jiní kteří rozšiřují debatu ,rád se poučím :)
Wothan 09. prosinec 2007 17:43:06
Dragonius: (joke) ještě že neděláš Čingischána, protože sehnat nějaké ty "šikmooké syny mongolského plemene" by asi bylo náročnější :-) (/joke)
Jiří z Holohlav 09. prosinec 2007 17:39:57
Ratatosk(08. prosinec 2007 22:47:31) : To mě zajímá.Jak se tedy vyklubali oni modroocí blondˇáci ,když je tmavá dominantní?A jak vznikly vzájemně nemisitelné krevní skupiny?
Dragonius 09. prosinec 2007 17:31:05
Jejda jejda jejda ,tak ještě jinak- to neznamená,že se bráním jakýmkoliv lidem,ale byl bych rád kdyby tam byli i tací ,kteří by podpořili onu fyziognomii a vytvořili základ pro šerm ve skupině,protože vím jak to na diváka působí když mu tam vtrhne banda šedesátikilových mladíčků ,kteří mají předvádět hutný barbarský boj s heroickým řvem a živočišnou zuřivostí .Nezlobte se na mě ,ale tohle mi nikdo nevimluví -dle mě to má stejný účinek jako narážet do dveří tužkou místo beranidla a jsem o tom přesvědčen . A pan maser ať si uvědomí ,ne všichni si nechají dělat ze sebe legraci a už vůbec ne od lidí které nezá a tím spíš ne z něj dělat levicového extrémistu, na to jsou lidé s předky které měli v Terezíně dosti háklivý.
maser 09. prosinec 2007 16:25:54
Dragonius(08. prosinec 2007 19:19:59) : Zkus brát některý věci s nadhledem, je to dobrý pro život ;-) Jinak už budu mlčet a přeji hodně zdaru.
mahy 09. prosinec 2007 14:27:32
Dragoniusi-ty to myslíš dobře,ale ony ty národy taky neměli všechny obyvatele jak od jednoho výrobce:-).Tvými požadavky jsi znemožnil těm co nevyhovují tvým parametrům dělat něco co by je třeba dost bavilo.Já ti fandím, ale nežeň to do extrému!!!!On takový 170cm vysoký,hubený kluk s hnědými vlasy ti nakonec ve skupině může odvést největší díl práce.Může nejlépe šermovat, mít divadelní talent,bude manuálně velice zručný apod.Ale hlavně nebude mít pocit, že má smůlu protože nepatří do kasty vyvolených!!!Nebraň se normálním nadšencům co chtějí něco dělat od srdce a neodrazuj je zbytečnými požadavky.Jinak přeji ůspěch a doufám, že se brzy potkáme na nějaké akcičce.Mahy
Ratatosk 08. prosinec 2007 22:47:31
Stejně jako Kuba se ti též omlouvám (a mám na to v podobný názor jako on), nemyslela jsem to zle nebo jako povyšování, jen sranda:-) Netušila jsem, že budeš ty naše kecy:-) brát až tak vážně, tak se omlouvám.
A teď pohled historického antropologa:-) : Z pochopitelných důvodů nemůžeme znát procentuální zastoupení modrookých a světlovlasých lidí ve vikinských populacích. Samozřejmě je vysoce pravděpodobné, že zde plavý typ lidí převyšoval nad tmavookými a tmavovlasými. Ale vzledem k tomu, že Vikingové hodně cetovali:-) a při té příležitosti i s otroky obchodovali a při přihlédnutí k faktu, že geny pro tmavou barvu očí a vlasů jsou dominantní, tak procento tmavookých tavovlasých lidí určitě nebylo zanedbatelné. Je i spousta dalších tělesných charakteristik, které jsou známy přesně - třeba tvar lebky - dolichocefální :-) Tak to jen pro zajímavost, když to chceš mít eht:-)....zas promiň, prostě často něco (skoro včechno:-) ) zlehčuju a dělám si z toho srandu....Proti Tvému přístupu nic nenám, já mám asi jiný a holt jsem mimo:-)
Ratatosk 08. prosinec 2007 22:44:21
příspěvek byl smazán użivatelem Ratatosk 08. prosinec 2007 22:83:7
kuba sigurd 08. prosinec 2007 21:45:56
A teď vážně. Já nemám víceméně jediný důvod se do tvé vize navážet a pokud si za ní stojíš, přeji ti její naplnění. Za svou ironii se ti tedy omlouvám.
Jen si myslím, že kvalita skupiny nemá mnoho společného s vzhledem jejích členů. Stejně tak postava nemusí vypovídat nic o šermířských schopnostech. Nakonec v bitvě bude rozhodovat něco jiného než barva vlasů a očí.
Dragonius 08. prosinec 2007 19:19:59
koukam že mě mnozí opět nepochopili ,ale těm kterým svitlo děkuji. Jinak co se týče toho jestli to beru jako koníček ,tak to seš naprosto vedle. Pro některé je to koníček ,ale ti to podle mého názoru dost těžko budou dělat tak aby za něco stáli a nebo aby se z nich nestala další tuctová skupina a pro některé je to sen ,který si chce splnit a věnuje tomu veškerou sílu -pak to bude takové jaké to být má .A co se týče pana masera ,přijde mi že je maser akorát tak hubou.
Ratatosk 08. prosinec 2007 18:24:35
Dragonius: Ale no tak, tak se taky hned nemusíš rozčilovat:-) Je to vážně neobvyklé:-))
Sice já na to mám jiný názor, do vikinské skupiny bych klidně vzala i někoho s tmavými vlasy (jinak bych ostatně byla sama proti sobě:- ) ). Ale je to tvoje volba, koho chceš ty, budeš to mít složitější. Co mám zkušenost, tak to není až tak jenoduché sehnat nové lidi, kteří by se tomu chtěli pořádně věnovat. Ale jinak přístup, že chceš dělat tenhle koníček pořádně, je naprosto chválihodný;-)
maser 08. prosinec 2007 18:05:49
Dragonius(08. prosinec 2007 17:23:33) : nemůžeš se divit, že si z tebe dělají srandu. Tvé požadavky jsou dost neobvyklé. Zkus se poptat u Národního odporu :))
Kuno 08. prosinec 2007 18:00:49
Dragonius(08. prosinec 2007 17:23:33) : Já Ti fandím,je jasné že vikinga by asi nemohl dělat černoch.
Ve Tvých požadavcích nevidím nic nereálného nebo "světezbořse" diskriminujícího,Ty nabízíš,Ty určuješ koho jo a koho ne.
Já bych ve své skupině také "takovéhonějakého" nechtěl.:>)))
Dragonius 08. prosinec 2007 17:23:33
Pánové přijde mi že ze mě děláte hlupáka ,uskutečnil jsem tuto diskuzi a byl obeznámen s tím vším o čem si myslíte že nevím a mohlo by vás trknout do té vaší velmistrovské paličky ,že možná proto sem jí založil ,abych přišel k vícero možnostem jak tento pro vás neuskutečnitelný čin udělat skutečností .Nemyslím si ,že chci tolik aby to možné nebylo.Nechápu co je to za tolik velké omezení mít plavé vlasy -má je každý druhý -světle plavé ,tmavě plavé či něco mezi chcete-li a stou né zrovna vychrtlou postavou, sem měl na mysli něco ve smyslu toho, co nám chodilo na tréninky a pořádně to ani neudrželo meč a sotva to mělo podat nějaké výkony hned se vyskytl nějaký problém. Právě z této pozice nechápu vaší povíšenost a pobavení nad tímto skutkem
Ratatosk 08. prosinec 2007 17:04:09
příspěvek byl smazán użivatelem Ratatosk 08. prosinec 2007 17:84:1
Ratatosk 08. prosinec 2007 17:00:26
Kain(08. prosinec 2007 16:15:34) : To jsi neměl prozrazovat:-)

Tak jo, vážně - prostě jsi to s těmi požadavky přehnal. Chápu, že jsi měl přestavu, že takhle budeš mít skupinu úplně tip ťop i co se týče fyziognomie členů:-) Ale vážně se obávám, že je to nereálné. Když ten výber omezíš ještě o toty požadavky, tak někoho seženeš těžko. Už takle je těžké sehnat lidi, co se tomu chtějí věnovat naplno, dávat do tolik času, financí atd., aby to k něcěmu vypadalo.
Dragonius 08. prosinec 2007 16:30:48
hm koukám že tu ztrácím čas
Kain 08. prosinec 2007 16:15:34
Hydra: to sis spletla, modré měly být oči, ne vlasy:-)
Ratatosk 08. prosinec 2007 15:57:38
Přesně tak, není třeba se hned rozčilovat. Mně na tom nepřijde vůbec nic směšného, já to stejně jako Ty taky nechci dělat s každým druhým lojzkem, kterýho potkám na ulici;-)) A až se těším až dáš dohromady tu skupinu a přijedete třeba zrovna na Wolin, samí pěkní klucí, to bude vážně neodolanelné:-)) Nenech se odradit:-)
Dragonius 08. prosinec 2007 15:50:48
Nemůžu si pomoct ale stále z tvého psaní cítím notnou dávku ironie proč to ?
Kuba SIGURD 08. prosinec 2007 15:38:23
Dragonius(08. prosinec 2007 15:10:57) :
Nerozčiluj se hned, já ti naprosto rozumím. Na chození po molu taky nejsou vybírány škaredé modelky s krátkýma nohama.
Skutečný viking se vždy řídil tím, jak se jeho vystoupení bude líbit divákům, takže máš mou plnou morální podporu a těším se, až někdy tvou skupinu fešáků s plavými vlasy uvidím na živo třeba na Wolinu. Tam je vždy prvním kritériem pro účast v bitvě hezká postava, modrý očka a hezké učesané vlásky.
Dragonius 08. prosinec 2007 15:10:57
Tady je jen vidět co vám říká mít skupinu v pořádku jako celek ,vůbec nechápu co vám přijde směšnýho na tom že to nechci dělat s každým druhým lojzkem kterýho potkam na ulici, nemyslíte že i pro diváka to vypadá poněkud lépe když se snaží protagonisté o to aby bylo zachováno to dekorum ve kterém určit neni zrovna na nejlepším pořádku aby tam pobíhával jakejkoliv hej nebo počkej ,příde mi že sem opět narazil na lidi ,který z český šermu dělaj to co ostatní nechtějí připustit-trapárnu a tuctovou záležitost toť vše
Ratatosk 07. prosinec 2007 19:14:37
Hydra(06. prosinec 2007 14:30:23) : Ještě neztrácej naději, třeba to Dragonius pojme po vzoru jedné písničky..."...skandinávská ženská v kožichu zabalená, skandinávská ženská byla mi souzená, skandinávká ženská hladce oholená ..."...tak nějak;-))

*Jose* 07. prosinec 2007 16:56:36
Kuba SIGURD(05. prosinec 2007 18:48:23) : :-)))
Asi jako kdyby v našich poměrech chtěl někdo dělat LH núbijské bojovníky.
Hydra 06. prosinec 2007 14:30:23
Dragonius(01. prosinec 2007 12:17:31) : Tak severskou barvu vlasů bych měla, ale zrovna sem se rozhodla si na svátky oholit vous, tak zas nic no :-(
jarnoch 06. prosinec 2007 13:08:05
:)
Kuba SIGURD 05. prosinec 2007 18:48:23
Dragonius(01. prosinec 2007 12:17:31) :
A bude se skupina jmenovat SS Lebensraum? Nebo půjde spíše o módní přehlíky?
Dragonius 01. prosinec 2007 12:17:31
Zdravím všechny skupin chtivé šermíře, kteří to berou vážně a ne jen jako víkendovou záležitost.Byla by tu snaha o založení skupiny se severskou tématikou ,tedy abych byl přesný vikingskou ,ovšem má to malý háček -sháním lidi spíš do plavých vlasů a snějakou né zrovna vychrtlou postavou i vous není na škodu,další problém je že by bylo dobré být z okolí Plzně a opravdu tomu věnovat nějaký ten čas a úsilí. Díky za odpovědi

webmaster