Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> zveřejněn názor z lidu :-)

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Malessow 30. říjen 2007 15:38:59
Ja tu debatu uz delsi dobu sleduju a neda mi to. Myslim, ze Brodanova ukazka chatrajicich a potrebnych pamatek byla velice zasadni. Myslim, ze pan Slepicka jasne rekl, ze jeho zajem je obchodni a veskera snaha je podrizena v ramci nejakych rozumnych hranic kvality nabidnout produkt, ktery nakoupi co nejvic lidi. A proti tomu nelze absolutne nic namitnout. Tedy z praktickeho hlediska.
Mne vadi spis to hledisko moralni. Kdo jiny, nez lide se vztahem k historii a pristupem k financnim prostedkum, popripade investorum, by meli mit snahu zachranit nase kulturni dedictvi? Vrhnout 30 milionu do Ytongove hruzy mi pripada zvracene. Chapu to u cloveka, ktery k historii nema absolutne zadny vztah (jako ten pan, co postavil Cerveny ujezd), ale proste me to mrzi u lidi, kteri zakladali a vedou asociaci sermiru, ktera by snad alespon nejakym zpusobem mela mit k nasi historii vztah. Vim, ze nema smysl tady nad tim plakat, protoze je to zpusob obzivy a kazdy se nejak zivit musi, ale je hrozny, ze projekty jako Wothanburg horko tezko shaneji penize a za priseru u dalnice se jmenem historie a rytiru vyhodi takovy nekrestansky penize...Mimochodem, prave Guedelon je vysoce ziskova aktivita, ktera je zaroven vzdelavacim a skutecne "historickym" projektem na vysoke urovni. penize historii urcite vydelat lze...a rozhodne kulturneji.
Akáda 30. říjen 2007 10:36:10
Tak konečně nejak vykriztalizovalo, že udělat pořádný hrad a v něm hotel s normálníma parametrama je hodně nemožné. Vnější hmotnost vy snad šla, ale ty okna... Kdežto zámeček je v podstatě možný. A stylizování do hradu už tady bylo jak jsem říkal, v podobě Janova hradu. Třeba jedno křídlo hradu Bouzova je v podstatě hotelová (pokoje pro hosty), ale je to až ve vyšším patře a taky to není už klasický hrad.
Random 30. říjen 2007 10:08:41
Je to tristní, ale na druhou stranu, já to chápu. Proto mi přijde docela záslužné, když už někdo chce vybudovat něco nového, když se alespoň inspiruje - takové "koukatelné minimum". Vybudovat věrnou kopii by bylo pro jen návštěvníky-fajnšmekry, nikoliv pro změkčilou masu. Tenhle "hrad" bude muset poskytovat nutný komfort, předpokládám. Ono to asi taky neude pro každého, tak tak jako Hummer není, že....
ad rekonstrukce - rve to srdce, když vidíš, jak někdy i evropské unikáty chátrají, protože "na to nejsou peníze". Ale obnovit a udržovat nějakou památku, to je asi opravdu těžce ztrátový podnik.
A vrátit nějakou stávající trosku zpět do užívání, to si moc neumím představit. Památkáři asi taky ne. Tak jsme si posteskli a zpět do procesu :-)
Broďan 30. říjen 2007 09:42:10
Random(29. říjen 2007 21:00:44) :
Ještě jsem si vzpomněl, že vodní hrad Blatná byl ve 14. stol. přestavěn do dvoupalácové podoby. A tom rybníku, taky žádný kopec není.

Ono, když si člověk uvědomí, kolik kamenických prvků obsahovaly i menší středověké stavby, jaká bývala obvyklá tloušťka zdiva, jakou plochu zabíraly vnější fortifikace, tak na věrnou repliku sídla rychle zapomene. Třeba jen tesaný portál brány s vpadlinou pro padací most a vlastní konstrukce mostu předpokládá hodně velké náklady.
Jak vypadá smysluplná rekonstrukce stavby hradu typu francouzský kastel si můžeme prohlédnout na Guédelonu:
jrichard.chez-alice.fr...
Je to vlastně skanzen pro lidi, kde si mohou prohlédnout dobové technologie a pochybuji, že trpí nízkou návštěvností.

Škoda, že tak významné památky, jako je např. zámek ve Stráži pod Ralskem, tj. kdysi gotický hrad Vartemberk (aktuálně na prodej: www.castles-palaces.cz... ) , chátrají, zatímco, kdo by na to měl, tak investuje do přiblblého lunaparku apod.
Wothan 29. říjen 2007 22:14:12
Když jsem takhle kdysi dumal, úplně nezávazně, jakou hist. stavbu bych si tak pořídil kdybych hleděl hlavně na pohodlí, asi by to byla římská provinční vila - s atriem, lázněmi apod. :-) Ale to jen tak off topic.
Random 29. říjen 2007 21:00:44
Broďan: Děkuji ti, náčelníku, že ses mě zastal.

Maskovanému ostrostřelci bych ještě doplnil, že pokud je hlavním, ne-li jediným, účelem stavby hotel (ubytovna,,,, atd), pak kastel je naprosto nevhodný. Žádná okna v prvních dvou patrech vnější fasády, štěrbinová ve třetím, to se líbit nebude. A kulaté pokoje ve věžích? Zde končím, nebo se dostanu těžce do OT.
Wothan 29. říjen 2007 20:57:04
Jinak adresu mám samozřejmě na webu v kontaktech.
Wothan 29. říjen 2007 20:22:44
Milhaus: já bych se tam podíval rád - ono to ani moc nejde bavit se o něčem nad fotkama když jsem ani neviděl to místo apod. ale ve všední den to nezvládám, zvláště poslední dobou, kdy se na nás valí ve firmě každoroční audity se neurvu a těch volných víkendů v kalendáři už taky moc nezbývá, ale některý víkend teď v Listopadu bych se tam dostat mohl - pokud to tedy nehoří nějak extra moc.
Milhaus 29. říjen 2007 20:07:03
Wothan(29. říjen 2007 18:31:58) : Rád ti poskytnu všechny informace, tvou adresu najdu na tvých stránkách? Jinak mě napadlo, že bys mohl některý den zajet na Hummer, prohlédnout si prostor a osobně si říct co je třeba předělat a jak. Myslím si, že být na místě je lepší něž si dopisovat.
Termín samozřejmě nechám na tobě a podřídím se tvému času. Pakliže se rozhodneš přiloži ruku k dílu, předložím ti finanční podmínky. A děkuju, vážím si každého zájmu.
Wothan 29. říjen 2007 18:31:58
Milhaus: já ani pořádně neznám vaše přesné požadavky - co by tam uvnitř mělo být, pro kolik lidí, jak velké prostory apod. Jinak před nějakým časem jsem byl požádán pomoct s návrhem tvrze, která by se využívala podobně i když spíš jako stabilní kulisy pro šermířská představení + nějaké interiéry. Tam to ale asi bude o dost skromější než jsou vaše možnosti. Mít dost prostředků, rád bych si navrhl a někde zrealizoval tvrz či hrádek ve stylu motte. Na to jak celkem nenáročnou fortifikaci to představuje (až na zemní práce) je to docela slušný vizuální efekt. Jenže to by řešilo jen jeden váš problém - nejsem si jistý jestli by obytná věž skýtala dost prostoru pro další aktivity. Zkus mi tak čistě nezávazně poslat nějaký propozice co si od toho slibujete a jaký možnosti by to mělo celé splňovat a to jestli jde jen o tenhle hrad/zámek/objekt nebo o celkové řešení celého areálu.
Broďan 29. říjen 2007 17:04:29
Maska(29. říjen 2007 15:59:28) : Ono je asi celkem zbytečné tady plýtvat prachem, když se majitel centra stejně rozhodne po svém.
Pouze tedy reakce na tvůj příspěvek:
Dvoupalácové dispozice se stavěly ve všech terénních situacích, byla to otázka módy. Jak dlouho se udržela je všeobecně známo. V rovině se nachází např. Švihov a jeho jádro je typickou dvoupalácovou dispozicí. Na terénní podmínky reaguje hlavně vnější opevnění.
Konopiště je importovaný francouzský kastel, v našich končinách velmi neobvyklý. Jeho fortifikační funkce však nebyla staviteli (či stavebníky) zcela pochopena, o čemž svědčí např. doplnění parkánem, který nedovoluje plně využít boční palbu z flankovacích věží.
Pro novostavbu hradu za účelem (nejen) komerčního využití se jako vzory, dle mého názoru, nabízí stavby jako je Kožlí. Což byla lehce opevněná dvoupalácová dispozice, v nevýrazné poloze. Nebo Tuchoraz, hrádek s palácem a průjezdní věží. Nebo náročnější Libštejn se dvěma paláci a dvěma věžemi atd. Jejich správné rekonstrukce byly publikovány např. v knížkách T. Durdíka. Z dispozic hradů vycházely i tvrze, které se zhusta nacházely ve vysloveně nevýhodných polohách, v rovině či i v údolí. Stačí se mrknout do Encyklopedie českých tvrzí.
Maska 29. říjen 2007 16:03:36
A věžiček to má taky hodně, celkem osm...
Maska 29. říjen 2007 15:59:28
Random(28. říjen 2007 21:53:11) : Odborníci-teoretici mě také baví. To, že navrhuješ typicky českou dvoupalácovou dispozici, je vlastenecké a chvályhodné... Když chce ale někdo zasadit stavbu, která vysloveně (a ve všech vyskytujících se případech) počítá s umístěním na vrcholu kopce, na placku u Hummer centra, je to, co se týče věrohodnosti, to samé jako náhledy co tu kritizujete. Připomíná mi to rovněž úmysl přemístit dílo renomovaného architekta, který je známý maximálním využitím okolní situace, někam úplně jinam... Nechce pán kandidovat na pražského primátora?

Milhaus: Pokud chcete stavět hrad, který do okolí Hummer centra sedí, zkuste přemýšlet o něčem, co je schopné se ubránit v úplně rovinatém terénu...bingo, je to KASTEL. A proč ne třeba kopii rané podoby Konopiště podle hmotové rekonstrukce D. Menclové? Mrkněte na to, Vašim potřebám ohrazeného divadla a konferenčního centra v jednom by to myslím odpovídalo...
Milhaus 29. říjen 2007 15:07:14
Já osobně ji nenajímal. Zadával to majitel Hummer centra. Takže nevím a asi to ani nebudu zjišťovat. Jak jsem už řekl je to jen model, majitelova vize či nápad. Samotné plánování teprve proběhne. ´Tím se však nezbavuji jakékoliv odpovědnosti za výstavbu divadla. Přijímám vaše rady, návrhy a pokusím se vše zohlednit v dalších úpravách.
Arranel 29. říjen 2007 12:39:32
Milhaus(29. říjen 2007 12:33:48) : a smím vědět její jméno - jsem stavař a specializuji se na historické konstrukce a stavby a jejich konverze a revitalizaci.
Milhaus 29. říjen 2007 12:33:48
Arranel(29. říjen 2007 12:20:58) : Najali jsme firmu, zpracovala naše požadavky.
Milhaus 29. říjen 2007 12:31:43
příspěvek byl smazán użivatelem Milhaus 29. říjen 2007 12:29:08
Arranel 29. říjen 2007 12:20:58
Zdravím, no ne že bych chtěla rejpat,ale kdo to navrhoval? Podílel se na tom vůbec soudný architekt či stavař?Či je návrh jen "představou investora"? V dnešní době ,přeci není zase tak složité skloubit komerční využití a nároky na pohodlí s "dobovým pojetím exteriéru".
Milhaus 28. říjen 2007 23:03:14
Wothan(28. říjen 2007 22:45:08) : ono model ještě není stavební plán, tady vidím možnost reálně zasáhnout. Dokonce si myslím, že by se stavba zlevnila.
Milhaus 28. říjen 2007 22:52:31
Wothan(28. říjen 2007 22:39:00) : Stejný osud mají i dva domky, kovárna a kameník, i na nich se bude přes zimu pracovat. Rozpočet na náš model je 30 000 000,- . každopádně máš-li chuť načrtni tvou představu a pošli mi ji na milan.slepicka@hummer.cz v případě, že by se realizovala napiš mi tvé požadavky na vyrovnání za návrh.
Wothan 28. říjen 2007 22:45:08
Jinak ten Kašperk třeba vůbec nevypadá špatně a dal by se použít jako základ, jen by se do těch stěn nesměla vylámat taková kvanta oken...holt je to pořád ještě gotický hrad a tomu odpovídá "luxus" :-)
Wothan 28. říjen 2007 22:39:00
Milhaus: já neznám váš rozpočet, ale soudím že pokud máte prostředky na realizaci toho co jsem viděl na té 3D prezentaci tak menší zámeček (v ČR je podobných objektů - často připomínajících spíš velký statek - hodně). Počítám že pod vnější fasádou budou stejně moderní materiály ne? Spíš mi šlo o to že požadavky na zámek a na hrad jsou co do funkce a následně i vzhledu dost odlišné a tomu co si od toho slibujete vy (nebo co si já myslím že od toho vy chcete) mi prostě víc odpovídá malý zámek. Tam by pak nebyl problém s "pohodlím" - počtem a velikostí oken, řešení vstupů apod. Co se týče konstrukce té vstupní brány - to lecos vysvětluje, skutečně mi to připomělo "bitevní kulisy".
Milhaus 28. říjen 2007 22:29:12
Random(28. říjen 2007 21:53:11) : Musím říct, že debata dostala nový rozměr. Našeho návrháře zaujali prvky hradů Litice a Kašperk. Nikdo však nepřemýšlel nad úplnou historickou věrohodností i tak díky tvůj návrh budu tlumočit. Máme ještě dost času model přepracovat a alespoň částečně si usmířit odpůrce projektu. Díky
Milhaus 28. říjen 2007 22:13:28
Wothan(28. říjen 2007 18:08:44) : Já ti děkuju za inspiraci. Na zámeček jsme původně mysleli, jenže rozpočet na jeho výstavbu byl neuvěřitelný. Tato verze je pro nás zatím nejúnosnější. Ale padlo tady pár nápadů které můžeme použít. Návrh pak přepracovata uvidíme. Díky
Milhaus 28. říjen 2007 22:06:25
Bozha(28. říjen 2007 20:52:32) : Stavba vstupní brány nebyla moje práce, tu snad udajně navrhl a postavil někdo z oslovených šermířů(bitvaři) před tím, než kontaktovali mě. Každopádně se schody budou upravovat, včetně tebou zmíněného zábradlí. Co se návštěvnosti týče, jakmile není počasí slunečné dorazí málo lidí, ale to je problém většiny akcí. Během dne se zde vystřídá tak 300 až 500 lidí. Tato neděle byla dost podprůměrná. Přesto jsem byl spokojený, stejně jako 20 dětí pro které Hummer centrum připravilo sponzorský den. Tobě díky za upozornění.
Random 28. říjen 2007 21:53:11
Není nad odborníky-teoretiky, tak si přísadím. Koncem středověku se hrad postupně měnil v zámek a obytná funkce v něm převládala nad obrannou. U nás tento vývoj byl přerván husitskými válkami, ale i tak to vysledovat lze.
Takže bych doporučil inspirovat se právě hrady takového typu. Šlo by nejspíš o dvoupalácovou dispozici, jako je Kožlí, první fáze Helfenburku u Bavorova či Dívčího kamene (Maidštejn), tedy dva obdélníkové plochostropé protilehlé paláce spojené zdmi (případně s arkádovými ochozy) tak, aby tvořily hradní jádro. Zvenku se dá spostavit hradba, věže či věžice, případně i bateriová věž, aby bylo každému jasné, že je to středověk, že.
Důležité je, jak budou rozmístěna okna, dveře, atd. Na tom se ukáže, jestli je to hotel, co se tváří jako pseudohrad nebo +- hrad, do něhož je vestavěn moderní hotel.
Akáda 28. říjen 2007 21:32:03
Wothan
Oni jsou takové dvě protikladné "cesty" a samozřejmě kombinace:
1) dodržet naprosto hmotově dispozici třeba bergfritového hradu, ale postavit moderně, jako okna, omítky, dveře
2) vzít typově normální hotel, ale celý ho vystavět se vzhledem jak v dobách hradů. Prostě jak kdyby dostal takový plán stavebník tehdejší doby. V tomto případě si myslím že té "kulturní" škody je napácháno podstatně méně. Jinak v mém okolí jsou 2 rodiné domky s jakýmsi náznakem begfritu a cimbuřím a jsou z 30-tých let. Nemám nic proti nim.
U podnikatelského baroka (či gotiky) se vezme do plánu pouze jakýsi náznak udělají se lomená okna, ozdobné zábradlí a mřížování a tím to hasne.
Hrad Bouzov je nakonec taky 100 let starý.
Bozha 28. říjen 2007 20:52:32
Mno, tak bych vřele doporučil všem co se předem osypávají jak Hummer zkazí lidi, aby se tam zajeli podívat. Soudnému člověku musí být jasné že tohle si s rekonstrukcí nebo archeoparkem splete jen člověk po masivní lobotomii. Zbytek uvidí něco ve stylu většího dětského hřiště postaveného převážně ze dřeva. Prostě soubor staveb sloužící k navození atmosféry. Navíc v téhle fázi toho opravdu nestojí mnoho, takže je imho poněkud předčasné soudit do jaké míry do bude projekt úspěšný (dnes v 15:00 tam mnoho lidí rozhodně nebylo.

Milhaus: rozhodně bych doporučil předělat schody na věž. Aspoň zábradlí nebo zmenšit sklon, když jsem viděl malé děti jak se divoce škrábou nahoru, tak je imho jenom otázka času kdy nějaké žuchne dolů.

Co se návrhu penzionu týče, vskutku jeho dispozice nijaký hrad (tedy kromě toho Janova...) nepřipomíná. Pokud chcete penzion (tzn. maximalizovat ubytovací kapacitu), tak bych spíš doporučil se inspirovat třeba Jivnem - obvodové stavby s věží chránící vstup, nebo třeba Litice nad Orlicí. Je taky otázka zda chcete mít okolo hradbu nebo monolitní stavbu.
Jiří z Holohlav 28. říjen 2007 18:52:03
Milhaus.Proč neobšlehnete disposici některého ze stávajících hradů?1-2 velké sály a ubytování velmi různých kategorií - od hladomorny až po komnatu hradního pána.
Wothan 28. říjen 2007 18:08:44
Milhaus: ale jo, já jsem přece nikdy netvrdil že se snažíte postavit hist. věrnou stavbu, mně se jen to jak to vypadá (a znovu opakuju - subjektivně) nelíbí. Ono ani nejde o tuhle konkrétní stavbu ale o styl architektury - podobných objektů najdeš po celé ČR docela dost - v různých rolích - soukromé vily, penziony, hotely, kongresová centra apod. Je to něco podobného jako oblíbené "podnikatelské baroko". Pokud tomu dobře rozumím tak tohle má být co do nároků něco mezi penzionem a kongrescentrem - pro pořádání firemních rautů apod. ne? Já nejsem architekt, ale vážně se nenašel někdo kdo by to dokázal pojmout trochu jinak? A proč trvat za každou cenu na tom že to musí aspoň vzdáleně připomínat hrad? Podle mně to totiž moc skloubit nejde - buď to bude vypadat jako hrad a nebude to splňovat požadavky na to kladené a nebo je to plnit bude ale pak by to snad ani nemuselo vypadat jako hrad, protože výsledek je dost kýčovitě tristní. Upřímně řečeno - uměl bych si poradit (s návrhem a určitě ne sám bez konzultací) s architekturou nějaké tvrze nebo hradu, penzion nebo kongrescentrum bych asi zadal někomu jinému ale neumím si moc představit jak to zkloubit dohromady aby to nebyl kýč. Ale napadlo mně - vypadá to spíš jako zámeček, asi by se dal snáz vyprojektovat zámek nebo spíš zámeček který by tomu co od toho chcete byl architektonicky a funkčně blíž ne?
Milhaus 28. říjen 2007 16:35:47
Opravdu nikdo nechce tento penzion vydávat za opravdový hrad. Míra vkusu a estetického cítění? Hoši je 21.století a zákazník chce své pohodlí, tomu se vše na Hummeru podřizuje. Středověké se to nazývá jen z obchodního hlediska, že to tak není, je 100% laické veřejnosti úplně jedno. Bohužel pro vaše cítění a umění je to realita. Já jsem obchodník né historik, mé kroky vedou za obchodem. Mimochodem hoši, ta hnusná komerce svou hodnotu má, ale co bych přiléval oleje do ohně. Každý stojíme na jiné straně názorové barikády. Ti co chtějí, jsou na Hummeru vítáni, navrhněte, reálně, co vylepšit a jak, přijďte se podílet na další výstavbě, já se postarám aby jste byli náležitě oceněni. Podotýkám, že bourat se nic nebude. Penzion hrad je zatím jen návrh. Wotane, máš-li chuť a hlavně zájem postavit historicky věrný hrad rád ti toto dílko svěřím. Odměna by byla dohodnuta předem! Nikoho a nikdy nenutím a nepřemlouvám. Milan Slepička - Tvrz Hummer
Wothan 28. říjen 2007 12:52:43
Akáda: materiál a zdobení už to nezachrání - sama architektura - rozvržení hmoty, tvar budov, počet, tvar a velikost oken, dveří a jejich umístění apod. ukazuje stejně jako v podobě jiných podobných objektů budovaných moderními zbohatlíky minimum estetického cítění a vkusu. Ale to posuzuju ten objekt subjektivně jako stavbu - dejme tomu vily, hotelu, divadla. Nesoudím to z hlediska historie, protože tohle není a nikdy nebude hrad, i kdyby se tak stokrát jmenoval. A nikdo jej za skutečný hrad snad ani vydávat nechce ne?
Akáda 28. říjen 2007 12:00:09
add 3D vizualizace
Taky mohli ten hotel postavit ve stylu prodejny baťovy krabice. Na tom obrázku stejně není nic pořádného vidět jako materiál ci ozdobné prvky. A nakonec se podívejte na Janův hrad, který hned postavili jako zříceninu. Chi jen říc, že by jste mohli začít zgruntu kritizovat tak třetinu hist. objektů.
Iron 28. říjen 2007 06:18:04
add 3D vizualizace plánovaného hradu : Buhehehehe, Muhehehe, Chachacha....To snad ne chlapy, takove fotky sem nedavejte, nebo se usměju k smrti :))))))))))))
Tolik srandy po ránu v práci jsem už dlouho nezažil... :)))))))))))
Broďan 27. říjen 2007 13:21:19
Je to jen hnusná komerce bez jakékoliv hodnoty, žádný přínos, pouze prachy. Ten model penziónu "hrad" odpovídá kýčovitým příbytkům, které si dnes na venkově staví zbohatlíci pocházející z vrstev mrzké lůzy. Se středověkem má onen model "hradu" společného asi tolik jako vlastní Fort Hemr.
Holt komedianti nejnižší kategorie, kteří dříve cestovali povozy a ve slušných obcích na ně pouštěli psy, jsou na tom dnes podstatně lépe. Dokonce už mají své stabilní scény, ... jim odpovídající úrovně, ... tedy primitivní pochopitelně.
Wothan 27. říjen 2007 12:05:09
A samozřejmě obojí svědčí o nějakém estetickém cítění a vkusu jejich autorů, jejich znalostech a představách. Což je ovšem věc subjektivní.
Wothan 27. říjen 2007 12:01:20
Mascha: no to co je na té 3D prezentaci se samozřejmě nedá nazvat hradem, je to z pohledu historie dost příšerné, možná by to ocenili romantici v 19.st. :-) Jako šermířské divadlo ať si, pokud to opravdu neumí nebo záměrně nechtějí pojmout historicky, jejich věc. Škoda jen že to podobně jako tu "tvrz" nazvou "hradem", ale to počítám tady Milhausovi stejně nikdo nevymluví a pokud to budou dál prezentovat hlavně jako "šermířské divadlo" je mi to celkem ukradený.

Ten Červený Újezd se mi nelíbí úplně stejně, ale tam mi trochu víc vadí že to jako "divadlo" prezentované není. že si to přece jen víc hraje na ten "hrad" a k tomu to má vzhlodově i funkčně tak daleko, jak jen autor ukázal, když povýšil vlastní invenci nad veškeré znalosti o tom jak takový hrad vypadal a fungoval. Ergo sorry, ale z mého pohledu "atmosféru" nemá ani jedno, ale o tom to zjevně není tak nač se nad tím čílit? Obojí je to "za kolik" ne? :-)
mascha 27. říjen 2007 11:50:34
Vážení,
sice uplne puvodne byla diskuze zalozena na uplne jine tema, ale nyni bych za hlavni thread povazoval komentare k sermirskemu divadlu v Hummercentru. Milan Slepicka (zde Milhaus) tu v diskuzi nabídnul ukázku 3D vizualizace plánovaného hradu a poslal mi je mejlem. Takze tady jsou:
www.entropie.cz...
www.entropie.cz...
www.entropie.cz...
www.entropie.cz...

BTW: několik lidí se mne ptalo na názor. Takže já to vidím hodně podobně jako Wothan. Není to můj šálek kávy, určitě bych to dělal jinak, ale neuráží mne to, dokážu pochopit motivaci, pozadí a tak. S Wothanem nesouhlasím jen v jeho hodnocení Červenýho újezdu. Podle mne je Červený újezd úplně stejná záležitost jako HummerHrad, jen chycená za mně mnohem bližší konec. Pokud bych byl s partou pozvanej na účinkování na akci na Červeným újezdu, řeknu si "Jů, super, tam to má atmošku". Kdyby to bylo na HummerHrad, řeknu, "Jo, klidně, za kolik?" Doufám, že je z toho cítit ten rozdíl.

Safra, teď jsem se zas odkopal... :-)
Kuno 26. říjen 2007 19:50:26
widmaker(26. říjen 2007 16:14:24) :
Ku..a, zas mě sereš...!:>)). Nejsem TA KUNA ale ten KUNO!!!!! :>)))

Jasně že je,byl bych tomu rád a moc to vítám.
widmaker 26. říjen 2007 16:14:24
jen pro Kunu:
kelt - Virtus Vincit

není už náhodou na čase si sednout, promluvit a chvilku se chovat jako dospělí lidé bez dementního podtextu? To myslím na obě strany...:)
widmaker 26. říjen 2007 16:13:57
příspěvek byl smazán użivatelem widmaker 26. říjen 2007 16:26:13
Ogrier 26. říjen 2007 15:12:21
Siegfried: To ja vim, ze to bylo k rozepri tech dvou, ale myslim, ze to nebylo vhodne zvolene...
Proti tomu clanku taky nic nemam. Kazdy vime, co delame...
Siegfried 26. říjen 2007 15:00:34
Ogrier(26. říjen 2007 12:41:47) :
jedná se názor k diskuzi Vikar vs Hawkwind .)) nijak to přímo nesouvisí s Fort Hummerem :)
Co se týče úplně prvního článku dole, tak si myslím že má pravdu :)) protože podstatu toho co je opravdový "šermíř" vystihl přesně .)) A proto k nim nechci být počítán :)))
Enemigo 26. říjen 2007 12:50:44
Siegfried(26. říjen 2007 09:34:27) : Promiň, ale psaný projev pana H. mi nepřijde jako projev vyšší životní formy... To ani omylem. Myslím, že panu Vikáři nemá co vyčítat - u jednoho pokulhává, filosoficky vyjádřeno, látka a u druhého forma.
Jinak se slovem "hulvát" a "sprosťák" naprostý souhlas
Ogrier 26. říjen 2007 12:41:47
Siegfriede jen abych dobře pochopil tuhle vetu: „…je to způsob jednání s jednoduššími životními formami, které si slušnost stejně vyloží jako slabost :)“ muzes mi prosimte vysvetlit, co tim chces rict? Koho myslis tou jednodussi zivotni formou? Me osobne je ta Pevnost Hammer ukradena, stejne jako je mi ukradena většina tady debatujicich lidi. Jen si to tu tak procitam a tahle veta me zaskocila. Tuhle debatu jestli si cte autor toho clanku, tak se není cemu divit, ze ho napsal. Tyhle diskuze + akce podobne Immortalis, to jsou autori toho clanku.
Iron 26. říjen 2007 11:23:34
Bitkááááááááá!!!!!!!!!!Joooooooo!!!!!!!!!!!Muhehehe
Akáda 26. říjen 2007 09:56:58
1. Hrome nějak jsem ztratil nit kdo je vlastně modrý a kdo žlutý.

2. Až tak nechápu lidi co se naváží do fantazy šermu. Když se človek podívá třeba na bednu tak je tam víceméně v různém provedení fantazy šermu jak sladkého zelí. Já osobně šerm beru jaké nástroj pro vyjádření svých nápadů. Pokud někdo chce argumentovat, že se pak nemá označovat historický šerm je to sice hezké, ale laická veřejnost si tento název vykládá tak, že se tam prostě šermuje a neřeší historičnost jako takovou. Já osobně na svých stránkách nikde nemám napsané SHŠ, ale každý to vidí jinak a spousta lidí-laiku mě tak označuje.

3. Trochu se narazilo na problém jak říc o někom že jeho názory jsou blbé - potažmo tím je blbec, neurazit a ještě to říc slušně. Docela složitá věc. Kupříkladu kdysi Mackův záhlavec v parlamentě měl cosi ukázat, to nebyla rána co by ublížila to byl náznak.
Jednou jsme měli s kolegou v práci při. Přišli jsme ráno do práce a postupně na sebe začali řvát. během půlhodiny, jsme na sebe všechno vyřvali, ale dávali jsme si pozor jeden druhého neurazit, protože jsem potřebovali spolu spolupracovat, ale záleželo čí řešení se použije.

.... ale jinak se to dobře čte :-))))
Siegfried 26. říjen 2007 09:34:27
Enemigo(26. říjen 2007 08:59:49) :
Použil bych výraz "hulvát", "sprosťák" ale "buran" ?
Pokud si všimneš jeho výrazivo je hrubé, ale velmi inteligentně promyšlené...
A čteš li obsah Vikářových přspěvků... hehe je mi jedno, že je s ním takhle zacházeno... je to způsob jednání s jednoduššími životními formami, které si slušnost stejně vyloží jako slabost :)
Siegfried 26. říjen 2007 09:29:10
Vikář(25. říjen 2007 13:28:15) :
to mě vždycky pobaví, když se vytkne něco někomu (či něčemu) kdo je nedej bože v nějaké legrační asociaci, hned se asociační jedinci začnou ohánět útoky na nějakou asociaci :)
Nechápu proč, asociace obvykle zastupují cca 30 lidí :) A možná by rády do něčeho kafraly, ale těžko nemajíce mandát...
Tak klid buď v pohodě o žádnou asociaci nejde, jde o Fort Hummer... a o to, že je směšnej :)
Siegfried 26. říjen 2007 09:22:58
egg(25. říjen 2007 12:35:37) :
Ale prosím tě, neboj já rozhodně nejsem vytočenej, jak si někteří (ne ty) mylně a nadějně myslí já se jen tak posmívám (a to nejčastěji velikým šaškům či šaškům velikánům...) Protože jsem jen takový malý mraveneček... malé zrnko písku... (občas se pravda někomu připlete do soukolí) - ale to nevadí groteskní cirkus jede dál...
Enemigo 26. říjen 2007 09:08:04
Jiří z Holohlav(26. říjen 2007 08:48:29) : I kdyby to byl sám Svatý otec tak na to nemá právo. Znalosti ani zkušenosti nikoho neopravňují chovat se jako buran. Kultura mluveného (případně psaného) projevu ke vzdělání neodmyslitelně patří. Navíc pan H. se podobně vyjadřuje stále a všude. Skoro to svádí k myšlence, že si tím něco kompenzuje:-)
Když to neumím slušně nemám diskutovat vůbec...
Enemigo 26. říjen 2007 08:59:49
Jan z Siecina(26. říjen 2007 08:15:04) : Co se týče urážek, tak s Tebou nemohu souhlasit - H. zahájil těmito slovy "Další pitomec, který neví co je to LH" Na to mu žádným podobným výrazem odpověděno nebylo... Takže když už tak už....:-)))
Tahle věta by mi ještě ani tak nevadila jako jeho poslední příspěvky.
Jiří z Holohlav 26. říjen 2007 08:48:29
Enemigo(26. říjen 2007 07:42:49) : Já bych řekl ,že Hawkwind překonává sám sebe v decentnosti.Nemůžeš ho srovnávat s průměrem,tedˇ se skutečně snaží a na to ,že ho Vikář provokuje je opravdu jak beránek.
Jan z Siecina 26. říjen 2007 08:15:04
Enemigo(26. říjen 2007 07:42:49) : Ehm, nebyl to hawkwind, kdo si začal.... Sice je mi to jedno, ale když už, tak už...
Enemigo 26. říjen 2007 07:42:49
hawkwind(25. říjen 2007 23:19:07) : Zdravím, nic proti Tvým názorům, ale jakákoli jejich prezentace jde přece provést kultivovaným způsobem. Každá diskuze by měla dodržovat jistou kulturu vyjadřování. Nechci snižovat Tvé znalosti ale pokud je nedokážeš prezentovat, bez Tebou tak oblíbených a naprosto zbytečných urážek, budeš vždy pouze za burana. Způsob Tvého vyjadřování nemá úroveň a proto i argumenty jím vyjadřované poněkud ztrácejí na důrazu. Věřím, že Tě mohou názory některých lidí iritovat, ale to přece není důvod vyjadřovat se jako nějaká vygumovaná lopata, ne?
hawkwind 25. říjen 2007 23:19:07
Vikář - milý vole, neargumentuj tedy tím co neznáš a čemu nerozumíš. O nic jiného mi nejde. Co se týče mých názorů - mám přesně totéž právo je v této diskuzi prezentovat jako ty, je znakem pravého narcisty, že si myslí že by se mu mělo dostat jiného zacházení než ostatním.
Takže pokud z tebe leze nekoherentní blábol, nečekej než to co následovalo.

Navíc to co tu s mistrem slepičkou plodíte je, že vkládáte lidem do úst to co nikdy neřekli, ni netvrdili.
Každej kašle na to, jestli je ta tvrz nehistorická , nebo nea že "není LH" abych tě citoval, co lidem vadí je že je pojmenovaná jako "historická", případně "historická vesnička" apod., protože to degraduje práci lidí kteří dělají skutečnou věc a vkládají do toho expertízu a znalosti.
(A samozřejmě že je to nevkusná stavba typu zábavního parku ve stylu amerických špektáklů).

Nemyslím, že bych mohl někoho s takovým stupněm nablblosti jako jsi ty opravdu ovlivnit, ale vyhrazuji si právo nazvat ho debilem, pokud se identifikuje jako jeden.
Čili můžeš si vybrat, budto jsi neupřímný debatér, který lže a překrucuje argument, nebo jsi naprosto vylízanej.

J.

Iron 25. říjen 2007 20:50:13
Jooo jen do toho hoši!!!!!Poperte se!!!!!!
Vikář 25. říjen 2007 19:40:05
hawkwind(25. říjen 2007 16:24:53) : Mášli pocit, že mě nějak ovlivníš, prosí použij hrubší výrazy. Já k životu nepotřebuju LH ani tvé názory. Demence se nedá dobře léčit a naštěstí jí od tebe nemůžu chitit. Tak si ulevuj jak jen ti je libo. Mě to netrápí.
Milhaus 25. říjen 2007 18:51:38
V pravdě hoši, je mi úplně jedno kdo a na co se rozčiluje a jak to prezentuje. Beru na vědomí, že tvrz není historická a že někomu to leze na nervy. Já určitě nebudu měnit způsob reklamy, ani prezentaci divadla. Ono to totiž funguje a co svět světem stojí vždy jsou příznivci a odpůrci. Vás to rozčiluje, což mě netěší ale zároveň je mi to pupínek. Já mám prostě skvělou návštěvnost, pochopitelně o víkendech a přes týden si prodávám své programy firmám a cestovkám. Showbusines je pro mě to pravé a vůbec se za to nemusím stydět. Každopádně se omlouvám za trauma, které jsem zavinil výstavbou svých kulis a kdo by chtěl poradit jak divadlo zhistoričnit přijďte přímo za mnou na Hummer. Jsem tam každý den, rád povedu diskuzi osobně. Myslím, že to by mohlo být kostruktivnější. Milan Slepička - Tvrz Hummer
Wothan 25. říjen 2007 17:03:16
No v Německu, Francii i jinde jsou přece celé "zábavní parky" (to je taky celkem nekonfliktní termín) s tímhle zaměřením, případně i s kombinací různých prostředí (ano i ta aréna tam je - antická i "středověká" apod.) - je to na pohled asi tak stejně kýčovité jako Dysneyland, ale davy to zjevně táhne, poskytuje jim to nepochybně slušnou show a samozřejmě - vydělává to.
vechio 25. říjen 2007 16:49:34
No šermířské divadlo bych si dokázal představit jako arénu z staré Římské říše, jako Alžbětinské divadlo Globe ..prostě něco echt...:-)
Wothan 25. říjen 2007 16:28:21
Profíci se přece s nikým radit nepotřebujou :-) Ale ne, vážně - ten název je imho trochu nešťastně zvolený protože může evokovat hist. stavbu, budiž, ale já vím jak by měl vypadat a fungovat hrad, tvrz, ale naprosto netuším jak by mělo vypadat něco jako "šermířské divadlo" - to je moderní termín pro moderní objekt, takže posuzovat jeho konstrukci z hlediska historie mi přijde zbytečný. To mně jako objekt přece jen víc irituje Červený újezd.
hawkwind 25. říjen 2007 16:28:09
Trochu mi to připomíná ten díl Walkera texas rangera, kde se Walkerův politicky korektní černý texas ranger parták (to by mě zajímalo kolik jich v tom Texasu je) nechá najmout jako "Rytíř" do arény se středověkými souboji. Na konci když odhalí zloduchy, Walker vjede do arény skope rytíře karate v kovbojských botách a nadšené publikum tleská jako o život.

J.
hawkwind 25. říjen 2007 16:24:53
Vikář(25. říjen 2007 14:12:37) :
"Living histori (LH) neboli živá historie. Chcešli rekonstrukce dané kultury, daného období historie formou veřejné prezentace"

Ne a nechtěj abych přešel ještě k hrubšímu výrazivu. Nevyžaduje to absolutně žádnou veřejnou prezentaci. To se právě nechá dělat úplně bez diváků. Navíc - vycucat si z prstu slovníkovou definici ještě neznamená, že máš o tom představu a z kontextu "My ale neděláme LH" vyplývá, že nemáš.
Jiří z Holohlav 25. říjen 2007 15:33:17
Milhaus(25. říjen 2007 14:43:51) : Škoda,že jste nedebatovali před stavbou /nemyslím tady / pár lidí co tomu rozumí po republice chodí a jejich práce je vidět.Tohle je snad do westernu.Zkuste alesponˇ ten hrad udělat realisticky - pak budou i lidi realistického vzhledu ochotni přijet.Ale třeba si nechcete historií svazovat ruce - pak se toho slova důsledně vystříhejte a taky dobrý,pak už se do vás nebudou "historici" navážet.
Pyroh 25. říjen 2007 15:22:43
hawkwind(25. říjen 2007 13:35:56) : :-D

Vikář: Hele, podle mého "Vás opravdu nikdo nenutí tam chodit ani učinkovat a ani vás to ve vašem rozletu a zrání nikterak neomezuje." není moc argument. Představ si, že jsi například výbornej tradiční dudák...a uslyšíš, jak někdo hraje podprůměrně, ne tradičním způsobem, ale bere za to prachy a říká se o něm "tradiční dudák". Taky můžeš jít dál a neposlouchat ho...ale asi ti to úplně jedno nebude (pochopitelně, kdyby se člověk měl starat o každého blba, nedělá nic jiného, ale chápeš asi, co myslím).

Melkel 25. říjen 2007 14:44:00
artuš(25. říjen 2007 13:52:35) : ehm, nebude tak trochu problém s tím "historický"? Pro mě za mě ať si každý postaví na dvorku cokoliv a běhá po tom a vybírá vstupné, já to dělat nebudu, protože jako herec a šermíř stojím za prd.
Je ale třeba nazývat věci pravými jmény, a to, co stojí v Hummer City není, abych citoval pana Slepičku, "napodobenina středověké vísky". Jsou to kulisy, nemající nic společného s historií. Což není špatně, ale je třeba to vědět.
Milhaus 25. říjen 2007 14:43:51
Já osobně si myslím, že není důvod k urážkám atd. Není snad lepší seriozně debatovat o tom co je špatné a co se povedlo, co je třeba změnit abychom nepadli na úroveň oněch maximů?
Iron 25. říjen 2007 14:17:38
Muhehehe...No to je zas jednou pr..l, jo lidi do sebe, sežerte se!!!!
Vikář 25. říjen 2007 14:12:37
hawkwind(25. říjen 2007 13:35:56) : Living histori (LH) neboli živá historie. Chcešli rekonstrukce dané kultury, daného období historie formou veřejné prezentace.
Pokud vím, svárem je právě historická věrohodnost Hummeru
artuš 25. říjen 2007 13:52:35
jsou ruzne pohledy na to co "vedsina" z nas dela-tak nejak se zazil pojem Hist.serm-co je ale spravne?Kdo ma "opravneni"soudit?Techto lidi bude asi podstatna "mensina".Ja sam se snazim sermovat -nejakej ten rok-tren.2x tydne+1x s clovekem z magist.,nebojim si rict o radu "starsich "sermiru,ruznych skupin-co clovek to nazor,netvrdim ,ze "umim sermovat-ale tak nejak se za sermire povazuju.Chces se sermem i vystupovat?Proc ne,ale to uz neni jenom o sermu ,ale je tam i kus "herectvi"-takze nejakej seminar herectvi,popr.navstivit nejaky ochotniky nebo divadlo-dalsi napor na cas+kacky.No a historie?To uz musis byt genius,abys dal dohromady vsechny indicie-serm,herectvi ,historii.Co s toho plyne?Kazdej se snazime delat neco-malokdo vsak dela vse poctive.Ja se pokousim sermovat+delat sceniku a az se nabusim historii opravdu tak,abych obstal prede vsema vama,budu starej,nebudu moct sermovat,budu profik pres historii...Blba predstava co?Takze kazdej jsme v necem dobrej(vas co jste ve vsem je opravdu jak safranu)-proto jsou tu tyto diskuse -kdo muze radte-pomuzete ostatnim,kdo nemuze drzte hubu..Omlouvam se ,ale tak to citim A.
hawkwind 25. říjen 2007 13:35:56
Další pitomec, který neví co je to LH..................

Pokud by se vybíral jen padesátník za každého vola který napíše "Ale mi neděláme LH." Tedy poté co je mu vytknuto něco co s LH vůbec ale vůbec nesouvisí, mohl by za dotyčné peníze tento server fungovat klidně do jara. Léta páně 3724.

J.
Vikář 25. říjen 2007 13:28:15
I já se přidávám k pozdravům a přání pěkného dne. Pan Slepička napsal, že nehodlá vydávat tvrz za historickou a ani to s tím nespojuje. Tedy myslím, že vaše reakce pánové je víc plná zášti ke komukoliv z asociace. Dost možná, že jste tak trochu zaslepení vlastní ideou a názorem. Pro scénické (divadelní a filmové) šermíře je to skvělá zpráva, že je tady šermířské divadlo, kde se mohou prezentovat. Jako kulisa tato tvrz na mě působí celkem přijatelně. Vás opravdu nikdo nenutí tam chodit ani učinkovat a ani vás to ve vašem rozletu a zrání nikterak neomezuje. Já jsem se tam byl podívat na zahájení 1.9.2007 a pokud kvalita programů bude tak vysoká jako v tento den, pak klobouk dolů. Čert vem prostředí, je to náhražka a navíc s pohledu LH to nikdy nebude to správné. Já jsem jen ochotník občasně koketujícím se šermem a osobně bych si přál aby bylo víc lidí a firem, které podporují divadelní tvorbu ze svých zisků. Buť schovívavješí ve svých názorech, věřím, že ani o dotyčném člověku nic nevíte.
egg 25. říjen 2007 12:35:37
Dobry den panove, ja na jednu stranu chapu vase rozhorceni, ale na druhou stranu me trochu udivuje, ze se tim nechate tak moc vytocit. Jak uz zde bylo napsano, kdekdo se snazi timto zpusobem vydelat penize - udela disneyland v trochu jinem duchu, pripravi program, zainvestuje a kdyz bude mit stesti, tak bude vydelavat. Pro me to tim konci, nikdo nikoho nenuti na takove akce a do takovych mist chodit - ani jako navstevnik, ani jako ucinkujici. Jedno takove misto stejne nebude mit vliv na povest ceskych sermiru (stejne tak, jako dalsi havarka nebude mit vliv na povest ceskych ridicu, tech dobrych i tech spatnych). Asi jsem vlastne nic podstatneho nenapsal, jen jsem vyjadril mirny udiv nad tim, ze vas takova vec dokaze tak vytocit. Na konec bych rad uvedl, ze prispevek jsem rozhodne nepsal s konfrontacnim zamerem. Mejte se fajn
Siegfried 25. říjen 2007 09:50:07
Kubák(24. říjen 2007 17:18:06) :
že by se autíčka Hummer špatně prodávala...? mno docela bumbaj... i pro nejmocnější armádu světa jsou moc hladový... mám dojem, že před časem vypsali konkurz na náhradu :)) Takže by tvrz byla investice do bodoucnosti v šoubyznysu ? Budoucí sít zábavních parků Hummerland ? Do každé jedna lokální pobočka asociace ? :)))
Oki dělám si prdel... :)
Siegfried 25. říjen 2007 09:42:18
Milhaus(24. říjen 2007 20:30:39) : celkem cením, že své aktivitě říkáš šermíř. Ještě z anglického názvu asociace škrtněte slovo "historical" a bude asi vše ok.
Ale když se vyskytnete okolo projektu s názvem historický nezbude nám než upozornit na to, že o tom moc nevíte, čímž nijak neznevažuji schopnosti udělat pěkné šermovací divadlo pro diváka :)
Osobně bych pro ten projekt zvolil skutečně název Fort Hammer .) myslím, že by se to i více líbilo zahraničnímu zastoupení nejmenované značky aut :)) Nemluvě o tom, že by to více vystihlo situaci. Přeci jen může být někdo nechtěně uveden v omyl... tvrz... hrad... pár se jich ještě dochovalo a vypadá to mno trochu jinak ?
Broďan 25. říjen 2007 09:05:28
Milhaus(24. říjen 2007 20:30:39) : Jasně, jde o divadlo, o diváky ... 25 let šermu... Merleti ... scéna ... asociace ... profíci ... hmm. No máš pravdu, když říkáš, že jsi postavil hnus. Ale proč to tedy nazýváš "tvrz" a plánuješ "hrad", když jsi evidentně nikdy hrad ani tvrz neviděl? Což mi teda přijde dost podivný, ale asi to tak bude. Elementární znalosti historie evidentně nemáš, protože kdybys je měl, tak bys postavil za stejný prachy koukatelnej objekt, dokonce i s tou scénou, a ne odstrašující Fort Hemr s campingovejma chatičkama, kde můžou maximálně skotačit Indiáni a šermovat cowbojové. Nebo chceš tvrdit, že se objekt Hemr byť jen v jednom jediném detailu podobá středověké stavbě?? Nejmenovaný podnikatel zase postavil "hrad" Červený Újezd, doufám, že i řitíř Hemr vybuduje podobnou "iluzi středověku". Hlavně jde o kulturu, že? ... A ti hoši v keckách a praporovině a s velkými zubatými meči, naopak patří do podobných objektů, byť by se i profíky nazývali.
pajiczek 25. říjen 2007 06:35:16
Jiří z Münchsdorfu(24. říjen 2007 17:38:02) : uprime je mi lito, ze jste muj prispevek vzal jako trapne mentorovani. Pro me to byl jen povzdech nad soucasnou situaci
Jiří z Holohlav 24. říjen 2007 21:11:03
Milhaus(24. říjen 2007 20:30:39) : Jo ,alesponˇ kus reálného hradu,to by bylo.Nechráněný památkáři.Pošli prosím tu animaci.
cert 24. říjen 2007 20:59:23
Milhaus(24. říjen 2007 20:30:39) : Holt busines je busines. Já ti to přeju. Ostatně když jsem si (pozorně)přečetl kodex Asociace slovo historie jsem tam nenašel. Takže všechno je OK. Dále již z mé strany bez komentáře. Show must go on...
Milhaus 24. říjen 2007 20:30:39
Rád bych vás dostal trochu do obrazu. Tvrz Hummer je opravdu přírodní šermířské divadlo, tedy jak řekl Wotan scénici si postavili scénu. To snad není nic proti něčemu. Programy pro firmy, cestovky jsou čistě komerční záležitostí a mají za úkol, kromě zisku naší firmy, financovat provoz divadla pro veřejnost. Vstup je zde zdarma a tak se nedivte těm číslům. Celý projekt jsme dali dohromady v březnu a v září jsme otevřeli zkušebně první část divadla. V této části jsou umístněny více méně jen hry pro děcka a pár domečků pro řemeslníky a tavernu. Nutno podotknout, že ještě budeme spoustu věcí dodělávat. V druhé části bude stát opravdu hrad jeho 3D animaci mohu poslat na Český šerm. Vodní příkop zatím nepřichází v úvahu. Příkopem totiž vede el. vedení a jeho odstranění je dost nákladné. Podium 10x10 metrů je už hotové a zbývá jen dostavět hlediště pro 800 diváků. Odhadem bude mít celé divadlo rozlohu kolem 2500 m2. Teď k tomu hnusu. Je pro mě strašně potěšující, že lidé kteří už něco potavili a o kterých jsem přesvěčen, že věci rozumí, tento hnus neodsoudili a že za tím vidí úmysl. Vy ostatní trochu spytujte svědomí. Já jsem k tomuto projektu přistoupil jako k možnosti udělat pro šermíře divadlo, vedené člověkem, který scénickému šermu věnoval 25 let života. Česká asociace šermířů je gestorem programů, což znamená, že se nikdy na této scéně neobjeví hoši v keckách a jutovině. Ostatní mají stejnou šanci jako Burdýři, Merleti, Gori Armigeri nebo Alotrium. Do budoucna zde chystám šermířské burzy, šermířské potlachy, nesoutěžní přehlídky skupin scénického šermu ale i soutěže. Wotanovi mohu slíbit, že dokud budu programový řiditel divadla nikdy žádný návštěvník neuslyší, že toto je autentický skanzen, nebo že takhle naši předci žili. Předkádám vždy, že jde o napodobeninu středověké vísky kde máme na zřetely především pohodlí návštěvníka 21 století. Jde přeci jen o divadlo. Nezlobte se tedy na mě, že jsem si splnil sen, který potěšil veřejnost, děti i mé zaměstnavatele a mecenáše. Mimochodem Hummery stále vynášejí neuvěřitelné zisky. Milan Slepička - Burdýři (programový ředitel a jediný odpovědný za ten hnus)
Kuno 24. říjen 2007 19:39:55
widmaker(24. říjen 2007 15:26:04) :
Ahoj,myslím že nejsem zrovna z těch,kterým jsi adresoval svoji výzvu ale protože si také občas zakritizuji :>))
....tak tedy: Kuno je L. Vyoral SHŠ REVERTAR www.revertar.cz
Další je na Tobě. Máš také odvahu k svému odhalení????
cert 24. říjen 2007 18:32:36
Pánové, takovejchhle sr...ek jsou tuny. Každej aspoň trochu podnikavej maník s vhodným prostorem dělá rauty, víkendy pro managery... v historickém duchu. Doposud jsem však žil v domnění, že se jedná o pokleslé komerčárny umožňující anonymním lidičkám s mečem(ano i já mezi ně občas patřím)vydělat pár korunek vezouce se na vlně zájmu o "historično". A to bez jakékoliv jiné ambice. Je to prostě špinavá námezdní práce, nic víc.
Leč jedná -li se o projekt zaštítěný nejvěhlasnější, nejlepší, nejúžasnější a vlastně jedinou asociací historických šermířů, pak mi nezbývá než uronit slzu. Co se dá dělat, ze mě už teda šermíř nikdy nebude. Prostě na to nemám žaludek.
Wothan 24. říjen 2007 17:52:11
Hmm tak to mně, když už tu o nás byla řeč, ten Hummer nijak zvlášť neuráží a ani nedráždí. Pokud se budou držet dál toho, že jde hlavně o "přírodní šermířské divadlo" a budou to tak i propagovat, nemám s tím problém. Připomíná mi to vylepšené a stabilní kulisy, které se staví na různých akcích. Nemusí se mi líbit jak to vypadá, ale já nevím jak by mělo takové divadlo vypadat, ergo mi je to putna. Až tam bude někdo chodit a poučovat diváky o tom že to co tam stojí je autentická replika, možná mi to zvedne obočí. Takhle si prostě scénici postavili scénu.
Jiří z Münchsdorfu 24. říjen 2007 17:38:02
ad pajiczek 23. říjen 2007 10:04:33
Tak takové názory mne vždy dojmou (dobří šermíři tedy nemají na vystupování čas...). Nezlobte se na mne, ale v tom vidím jen upachtěný mindrák. Veřejné vystupování k českému historickému šermu vždy organicky patřilo. Kluby vojenské historie někdy vytvářely iluzi dobové reality jen pro sebe, to ano, ale český historický šerm byl něco jiného. Byl a je, na tom občasné výlevy podobné Pajiczkovu nic nezmění. To, že je stále co zlepšovat, je věc jiná a nepopiratelná. Rozumím rozhořčení dalších nad tím, že český historický šerm je málo historický a neměl by si tak říkat. Toto rozhořčení je však již více než deset let staré a pořád stejné. Zajímavé je, že široká veřejnost si s tím hlavu neláme a ono slůvko z názvu dotčeného jevu zdaleka nebere tak doslovně, jako někteří diskutující. To, že český historický šerm není historicky věrný, je prostě fakt. Stejným faktem je, že se tento jev kvůli vašemu rozčílení nepřejmenuje - na to je již coby pojem příliš zažitý (u veřejnosti). Divák to pochopil, kdy to pochopíte vy? Aby bylo jasno, nekritizuji snahu o dobovou věrohodnost, naopak ji oceňuji, ale nemám rád popírání reality a také se nerad dívám na někoho, kdo tluče úplně zbytečně hlavou do zdi... (Ne vždy tak obrazně činí s elegancí Dona Quijota, díky čemuž vypadá nikoli jako roztomilý idealista, ale často jako obhroublé natvrdlo s dlouhým vedením, které sežralo Šalamounovo h...o). Dofám, že nebudu nemile překvapen tím, která potrefená husa se ozve... :-) Upřímné snaze o kvalitu českého historického šermu zdar, trapnému mentorování zmar.
PS: Ten Hummer hrad si mi fakt nelíbí :-(
Kubák 24. říjen 2007 17:18:06
Pappi(24. říjen 2007 16:02:09) : Co myslíš že tam bylo předtim, teréní dráha pro hummery, ale asi přestala vynášet... tak to zahrabal a na nejvyššim vršku postavil tohle... vim to bydlim kousek odtamtud

kure_melancholik(24. říjen 2007 16:38:32) : Ještě Me 263 (jen prototyp) :-)
kure_melancholik 24. říjen 2007 17:12:00
Takže máme šanci se dočkat tady tohohle :)
www.youtube.com...
Jiří z Holohlav 24. říjen 2007 16:52:58
kure_melancholik(24. říjen 2007 16:38:32) : Hliníku má na dosah spoustu a i motorek se tam asi najde /i když ne raketový/.Věřím,že by ty větráky za skryté letiště rád vyměnil.
kure_melancholik 24. říjen 2007 16:38:32
Pappi: No a proč ne? :) Mněl by další rartiu tentokrát ve světovém měřítku :) ono bohužel ale letiště pro Me163(nevím o dalším raketovém Me) se od klasického liší jenom zaparkovanými letadly, ale čin by to byl taky chvályhodný jenom nevim kdy budou wothanovy dílny schopny vyrobit raketový motor a hliníkové slitiny :D
Bonemina 24. říjen 2007 16:35:14
Wothan(24. říjen 2007 16:16:16) :
No však to vaše péefko... ;-)
Jiří z Holohlav 24. říjen 2007 16:28:46
Hmmm,já vidím divadelní scénu - nebo varietní,když vynechají slovo historický.........
je to jejich byznys.......
víc se mě dotkla ta maškaráda na Karlově mostě.
Wothan 24. říjen 2007 16:16:16
Základna raketových Messerschmittů říkáš? Vida...
Pappi 24. říjen 2007 16:02:09
widmaker(24. říjen 2007 15:26:04) : Ano v jistých bodech máš jistě pravdu ovšem je tu ono malá, ALE. A sice. Dle pořekadla ševče, drž se svého kopyta by měl každý dělat to o čem něco ví a kde je pevný v kramflecích. Předpokládal bych, že firma jenž prodává a pronajímá teréní vozy Hummer by mohla postavit např. nějaký autodrom či offroadovou dráhu či něco co má cosi společného s jejich činností a automobilismem, ale hrad? Jak to může dopadnout jinak než velice tristně a směšně. Nedivím se, že spousta lidí zde na tento výtvor zareagovala jak jinak než záporně. Nedovedu si představit, že např. vedlejším projektem Wothanburgu by byla např. základna raketových Messerschmittů z druhé světové války, proč také? Jen snad proto aby vydělali na hradiště. Myslím, že by je to ani ve snu nenapadlo, protože rozumný člověk má soudnost a do věcí do kterých nevidí se prostě nehrabe.
widmaker 24. říjen 2007 15:26:04
upřímně....
co jiného lidé chtějí? Pořád si všichni stěžují na nedobové akce a fantasy šermíře. OK - ukažte mi dobovou akci (mimo bitvy typu Wothanburg atd - tam to je nepopiratelné), spíše městské slavnosti, které by měli Vámi avizovanou kvalitu. Či spíše všichni odkrýte jména, ať se můžeme všichni podívat na Váš dobový šerm, na to jak se to dělá správně. Šerm už je dávno těžký bussines, dávno nejde lidem o to se podívat na to jak správně dobově vypadal kyrys.
Nelíbí se mi tato filozofie, ale nevidím jinou.

A divíte se nad cenami onoho Hummer hradu? Za něco to pánové postavili, nějak musí živit sebe a managment, něco utratí za reklamu a propagaci, něco stála "reklama" na TV Nova - tak to chtějí zpátky. A dokud bude v této republice hromada velkých firem, které na konci roku srážejí co nejvíce nákladů před daněním - do té doby budou (dle mého) bez problémů vydělávat.

Pokud děláte LH, dobovku (skutečnou dobovku) či vše historicky podložené - Vám všechna čest (bezesrandy)a moc si takových lidí vážím. Ale dokud nebudete chápat, že managementu velké fimy jde spíše o to utratit peníze stylově a koukat na co největší brutalitu a úchylárny - nebudete takové peníze vydělávat.
Ono je hned na počátku šermířské aktivity třeba si určit zda děláte pro peníze, nebo jako svůj zájem - podle toho se to odvíjí. Někteří lékaři léčí zadarmo černoušky v Africe a někteří se těžce prodávají tu či na západě - každý dle své nátury a toho co chce dosáhnout.
Taky se podívejte kdo spustil ten projekt a kdo ho financuje a kdo je programový vedoucí. To říkám proto, abyste si uvědomili, že někdy některé z těchto lidí vychvalujete (viz i jiné šermířské servery) a někdy haníte. Nicméně oni (ale nejen oni, jsou i tady mnozí další) si zvolili svou cestu náhledu na šerm a jdou za ním. Zatímco někteří se jen plácají po zádech a nevyvíjejí žádnou další snahu - ono plácání jim stačí. Více takových projektů jako je Wothanburg či ono Hummer hradiště - bude konkurence a všichni ukážete, že to umíte dělat lépe.
Nakonec, mají tam na stránkách konktaktní mail a jistě si nechají poradit (opět bezesrandy).

Neříkám, že se mi ono Hummer centrum či naprostá komerce ohledně šermu líbí či nelíbí, prezentuji pouze svůj soukromý názor. Kelt
Algy 24. říjen 2007 11:49:08
Já jsem zvědavý na ten vodní příkop a hrad! už se nemůžu dočkat, kdy to dostaví :)
Pappi 24. říjen 2007 08:35:57
Po shlédnutí té veselé taškařice bych řekl, že pánové postavili docela pěknou a rozlehlou vietnamskou tržnici. Podobná je k vidění před Kutnou Horou. Jen ten plot tam chybí.
Kuno 23. říjen 2007 18:45:23
Kain(23. říjen 2007 16:15:51) : Štábní kultura...šel bych do toho.....:>)))
Wothan 23. říjen 2007 17:42:11
Pajicek: myslím, že místo někoho kdo naprosto systematicky a precizně uráží každého ve vesmíru už obsadil Wowbagger the Infinitely Prolonged :-)
Adam Švorc z Nemanic 23. říjen 2007 17:25:06
Tedy nevím co proti tomu máte. Kdyby takové hřiště bylo u nás před sídlištěm cca před patnácti laty vůbec bych si nestěžoval. Kyblík, lopatka pár klacků místo mečáku, kámoše a nevěděl bych o světě.
Andre 23. říjen 2007 16:31:20
Kain(23. říjen 2007 16:15:51) : GHRRRBMFR!!!
Hulváte! Jak se opovažuješ ukazovat tohle ženatýmu chlapovi! Nenávidím tě...
Kubák 23. říjen 2007 16:26:09
Jinak krásnej příklad toho, z čeho vznikají článečky podobné jako ten, který vedl k založení téhle diskuze...:-(
pajiczek 23. říjen 2007 16:26:08
Me vyrazily dech ty cisla...ze ja jsem se nedal na drahu bavice v takovej tvrzi
Kain 23. říjen 2007 16:15:51
Je to fialový hnus až na tohle:-):
www.hummer-hradiste.cz...
hawkwind 23. říjen 2007 16:14:46
Je zajímavé, že lidé, kteří historicky jsou zvyklí mít peníze mívají dobrý vkus, kdežto neozbohatlický mindset člověka který k nim přišel bezohledností a nedostatkem skrupulí vyžaduje nějaký způsob jak ukázat světu, že je dotyčný má. To se týká i lidí ze showbuissnisu - jak trefně komentoval jeden můj známý "comeback" Britney Spears - "That person never had money and never hoped to have some and then sudenly she found herself in possession of such ammount she would never be able to manage. Hence the only thing which differs her from the rest of the america white trailer trash is the size of her trailer."

Trochu to připomíná Černou zmiji -
"Boldricku, kdybys měl peníze co by sis koupil?"
"Ještě pár tuřínů sire, to by se mi opravdu líbilo!"
"A kdybys měl hodně peněz?"
"To by vydalo na opravdu veeelkej tuřín sire!"
(Později Boldrick dostane do ruky peníze..a když znovu potká Černou zmijí ukazuje rukama velikost tuřínu který si koupil - tedy něco jako největší dýně.....)


J.

Andre 23. říjen 2007 16:11:11
Hm... no teda humáč je to fakt hooodně velkej... ale co, blbej není ten kdo prodává - blbej je ten co kupuje. No a šikovnej je ten kdo dokáře prodat to, co by si jinak nikdo soudnej nekoupil.... jako třeba rytíř Hemr.
Kubák 23. říjen 2007 16:05:02
Broďan(23. říjen 2007 15:51:14) : tak sem se na to podíval... Je to docela k pláči. Člověk v sobě najednou objeví potlačované žhářské sklony...
Broďan 23. říjen 2007 15:51:14
Tak jsem si konečně pustil prezentaci tvrze Hummer a málem jsem si poblil klávesnici. Zkrátka, když má nějakej ...(nechci bejt sprostej) ... prachy, tak postaví tohle.
www.hummer-hradiste.cz...

... a jestli mi ještě někdo někdy řekne, že jsem "šermír", tak už se asi neovládnu a napálím mu ji.
Ogrier 23. říjen 2007 14:57:31
Broďan(23. říjen 2007 14:47:58) : Jo mysi jsou svine, ale lidi taky. Mel jsem v dilne, ve ktere dela i mamky pritel preparace, veci po akci a kdyz je po nejakem case chci odnest domu, tak zjistim, ze uz byli pouzity jako hadry na uklid ruzneho bordelu. Poradek musi byt!
Pappi 23. říjen 2007 14:56:38
Broďan(23. říjen 2007 14:47:58) : Jo ono totiž ten můj starej už myši ochutnaly a tak si teď řekly, že musej ochutnat taky něco novýho. Kočky na ně na smraďochy šedivý!
Budu skladovat stan v jekémsi lodním vaku a ten zavěsím na lustrhák v garáži přidělaný, protože ty myši vlezou úplně všude no stejně jak ci.áni.
Broďan 23. říjen 2007 14:47:58
Jiří z Holohlav(23. říjen 2007 13:22:55) : Máš recht, je hnusně a navíc mi myši sežrali stan, kterej jsem sušil pod pergolou na zahradě. Měl jsem tam dva, starej a novej. Kupodivu rozkousali pouze ten novej, moc jim ta impregnace chutnala. Je úplně zničenej, ještě že je po sezóně. Nu což, koupím na jaře novej, lepší a budu ho skladovat v obýváku.
Jiří z Holohlav 23. říjen 2007 13:22:55
Andre(23. říjen 2007 12:01:26) : Tys to trefil,nemáme co dělat ,venku je hnusně,sezona končí.........Je třeba se ideově chystat na novou.....
Pappi 23. říjen 2007 12:49:19
Andre(23. říjen 2007 12:01:26) : Trefils hřebík na hlavičku. Naprosto souhlasím.
Kubák 23. říjen 2007 12:01:49
Broďan(23. říjen 2007 11:20:25) : Tvrz Hummer? Staví se mi to kus cesty od baráku... hned u dálnice. Je to docela nechutný, dělá to snad majitel toho hummer centra. Původně to měl mít na starost jeden můj známý ale distancoval se od toho... docela to chápu. Bude to holt další líheň šermířského shitu:-(
Andre 23. říjen 2007 12:01:26
Proboha, co tu všichni blbnete? To se fakt tak nudíte v práci, že řešíte takovouhle kravinu?
... ono mezi náma, jsme banda úchylů, kteří si hrají jako děcka a ještě to berou přehnaně vážně, nebo se dokonce nedejbože do krve hádají kvůli kdejaké blbosti. Pak se nemůžem divit, že si z nás někdo dělá srandu.

Moc hezky to vystihl Wothan: "jeden trouba sděluje národu, že nemá rád jiný trouby" ... no a co?
pajiczek 23. říjen 2007 11:22:32
Jenze treba z meho pohledu by me nelakalo divadlo tolik jako prislibeni "slicnych panen a udatnych rytiru". Je to bida, kterou ale nezmenime... nezbyva se jen od takovych distancovat...ale to je mlaceni prazdny slamy porad dokola
Broďan 23. říjen 2007 11:20:25
By mne zajímal "názor lidu" na "projekt Tvrz Hummer", či snad "Hammer", kdo ví? Asi něco jako "hrad Červený Újezd". Už sama úroveň příspěvku je poněkud pochybná, cit.:
"Majitelé Tvrze Hummer mají do budoucna velké plány - postavení vodního příkopu,vybudování hradu,postavení velkého jeviště atd.,tím pochopitelně vzniká možnost i spolupráce na představeních atd.........."

Majitelé tvrze Humr (či Kladivo?) nejprve "postaví" vodní příkop, pak vybudují hrad a nakonec postaví velké jeviště. Bude to krásný výlet do středověku. .... brrr
Jiří z Holohlav 23. říjen 2007 11:11:48
pajiczek(23. říjen 2007 10:04:33) : Já bych řekl,že by stačilo,kdy se ta vystoupení nazývala divadelní - pak divák nečeká historii stejně jako ji nečeká v televizní pohádce.Je to jen otázka přesnějšího názvosloví.
pajiczek 23. říjen 2007 10:04:33
Jenze tohle je problem, ktery je neresitelny. Kazda maestska oslava nebo jiny mecheche se dneska podle organizatoru neobejde bez sermiru a rytiru. A kdyz hledaji tak bohuzel napadnou vzdycky na takovou skupinku pseudosermiru, jelikoz ti kvalitnejsi nebo alespon lepe vypadajici uz na takovy saskarny nemaji cas a naladu
Jiří z Holohlav 23. říjen 2007 10:02:30
Broďan(23. říjen 2007 09:54:24) : Mnozí si tak přivydělávají,aby svým hobby nezatěžovali rodinný rozpočet ,mnozí se prostě rádi předvádějí......Kdyby nehovořili o historickém šermu ,ale o divadle,tak by se jimi zabývala zcela jiná diskusní fora.
Broďan 23. říjen 2007 09:54:24
Jiří z Holohlav(23. říjen 2007 09:38:52) : Přiznám se, že dneska už moc nechápu touhu SHŠ neustále vystupovat na veřejnosti a prezentovat svoje "umění". Ono je jedno, jestli je to u nás či v zahraničí, všude to dělají převážně lidi s minimální znalostí historie a s mylným názorem, že umí šermovat a hrát divadlo.
Jiří z Holohlav 23. říjen 2007 09:38:52
No když už tak probíráme úrovenˇ veřejných vystoupení -potkal jsem na C.V. kluka ,který žije ve Švajcu a sem jezdí na dvě akce ročně.Říkal ,že tamní veřejná vystoupení jsou ještě daleko strašnější a středověk je vše od Alexandra po Napoleona.Čímž neříkám ,žebychom se neměli snažit o zlepšování úrovně.
pajiczek 23. říjen 2007 09:24:15
Ja si ted vzpominam, ze neco podobneho jako ted probehlo pred nekolika lety kvuli clanku v casopisu Reflex. Taky se slibovalo vypalovani baraku, vrazdeni deti a unosy manzelek...pak to nejak vysumelo a uz po tom nikdo ani nevzdechne. To je vzdycky jen takovy zvireni prachu, kterej zase usedne. A zrovna Maxim je takovy medium, ktery urazi kazdyho a vse
Řezník 23. říjen 2007 09:08:11
Mno, rozčilovat se kvůli něčemu takovýhlemu je snad zbytečný. To už byste se mohli rozčilovat, že Blesk či Aha diskredituje celebrity :-). Každý čtenář znalý alespoň základů mediální analýzy ví, do jaké skupiny tenhle měsíčník patří a je mu tudíž jasné, že cílovou skupinu zavaluje konfliktními, ironizujícími články- což je zřejmě důležitá duševní potrava městských výdělečně činných mužů mezi 25-40 lety. Neberte tyhle kydy vážně, stejně jako je nebere vážně redakce podobných periodik. Díky kreténismu svých čtenářů mohou uživit své rodiny- koho chleba jíš...
Broďan 23. říjen 2007 09:07:39
Kdyby to ten imbecil napsal slušně a někam jinam, tak by se s tím snad dalo i souhlasit. Všude je opravdu přešermířováno a v létě ani prakticky nejde navštívit nějakou památku či městské slavnosti, aniž by tam neposkakovali fantasy-šermíři a předváděli svoje úžasné "mečování". A je to opravdu vzácnost vidět nějaký slušnější vystoupení.
Výraz Maxim budu spojovat se zmíněnou automatickou zbraní a jakýsi vybl.tý plátek ponechám čtenářům "z lidu".
Jiří z Holohlav 23. říjen 2007 08:23:50
Pappi(23. říjen 2007 07:57:48) : Už jsem si ho všiml - ted je na obálce slečna co se hrabe v rozkroku,kalhotky nemá,to se nedá vedle rohlíků přehlídnout,obsah jsem nezkoumal.
Pappi 23. říjen 2007 07:57:48
Hmmm je to jen písemná a veřejná rakce na to o čem je šermíř skálopevně přesvědčen, že chce divák vidět a je nutno mu to předkládat. Tjam tadadadááá velevážené publikum... a tak dále.Takových názorů jsem v davu jako civil slyšel. Ovšem na druhou stranu plátek Maxim neznám a nikdy jsem o něm neslyšel na rozdíl od kulometu téhož jména.
Drakobijec 23. říjen 2007 07:27:46
Podle jednoho člověka se nedají soudit všichni tím myslím redaktora který zřejmě podle vás zhlédl nějakou špatnou skupinu.Nemáte jeho adresu? Mohli by jsme mu ukázat co je to středověké mučení. :-))
Wothan 23. říjen 2007 00:06:02
Informační hodnota toho "článku" je jen v tom, že jeden trouba sděluje národu, že nemá rád jiný trouby...to se ještě vyplatí tisknout? :-)
jezisek 22. říjen 2007 23:43:22
k dotazu - tohle je celý text :-)
Je to jen popisek k obrázku, viz okopírovaný výřez stránky pod odkazem "mujweb" vlevo dole v prvním příspěvku
Jiří z Holohlav 22. říjen 2007 21:58:24
Když ono to dost vypovídá i o objednavatelích.
Padlo 22. říjen 2007 20:15:59
Kuno: jo, vychazi to vzdycky trochu driv.

No, Maxim sem nikdy nemel rad, opovrhuju temahle sra*kama a tak tenhle nablblej clanek ani neberu moc vazne. Muzou se jit vycpat..

No jinak je pravda ze dost sermirskych vystoupeni za moc nestoji, spousta skupin se nenamaha s konzultaci napr. se skutecnym hercem a podle toho pak taky vypada jejich projev, takze jestli redaktori Maxima videli par vystoupeni stojicich za starou backoru, vzhledem k jejich omezenosti a chtivosti po senzaci(nejlepe nekoho pomluvit), neni se cemu divit, ze napsali takovy kecy.
Kuno 22. říjen 2007 19:57:51
jezisek(22. říjen 2007 19:08:38) : Vyšlo Listopad 2007????
Kuno 22. říjen 2007 19:55:42
jezisek(22. říjen 2007 19:08:38) : Jde zveřejnit celý text?
mascha 22. říjen 2007 19:35:44
už jsem psal na hofále: pokud má člověk smůlu, tak může za letní sezónu potkat na hradech deset i více skupin, jejichž "umění" lze jednoznačně popsat pouze níže citovaným závěrem. Tím se nechci zastávat Maximů, nýbrž plakat nad úrovní šermu v čechách :-(
Já letos videl vystupovat asi třicet skupin na samostatnym vystoupení. Většina z toho byla k pláči.
jezisek 22. říjen 2007 19:08:38
...vyšlo v časopise Maxim, Listopad 2007, opis ze St.-46
Skupina Historického šermu
Vždy, když na ulici vidíte tyhle retardované pičuse, co se vyžívají ve svých dětinských představách, a ještě za to berou peníze od radnic měst pořádajících tzv. hysterické slavnosti, máte chuť do nich střílet. A oprávněnou. Tahle sebranka by se měla vyhubit-nejlépe středověkým způsobem. Vařící smůlu na vás, romantici!
šéfredaktor: Pavel Vondráček-vondracek@maxim.cz
zástupce šéfredaktora: Adam Maršál marsal@maxim.cz 233 023 821
vzkaz kolegy co mi to poslal: "dej to prosím na šerm ať i ostatní šermíři mají možnost říct Maximu svůj názor"
co vy na to? samozejmě nemá cenu se s tím nějak zaobírat, ale je to zajímavej názor z lidu...
mujweb.cz... - snad mě ti pánové nebudou žalovat za copyright :-)

webmaster