Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Jaká byla první velká šermířská burza Zbrojáčku 04. březen 2003 14:15:00
 

V sobotu 1.3. se uskutečnila první burza Merletího šermířského bazaru Zbrojáček. Akce měla poměrně velkou publicitu nejen na internetu, ale např. i v časopisu Pevnost. To bylo spolu s jarním vybavováním na nastávající sezónu důvodem návštěvy poměrně velkého množství jak návštěvníků, tak prodávajících. Na skoro třiceti stáncích bylo možno nakoupit jak šermířské vybavení více či méně použité, tak vybavit se zbožím zcela novým nebo objednat výrobu zakázkovou.

Hlavní prodejní sál

Místo konání burzy bylo v informacích poměrně přesně popsáno, navíc vjezd do areálu byl označen cedulkami. Cliftoni ve vrátnici byli dobře instruováni a bez debat zvedali závoru, případně nasměrovali zoufalce neschopné orientace. Slova organizátorů "Přijeďte včas, není to tam nafukovací!" se ukázala přinejmenším jako nepravdivá. Samotné pořadatele zájem prodávajících lehce zaskočil a s takovým počtem stánků nepočítali. Poměrně rychle ale "nafoukli" prostory burzy a prodávající tak expandovali i do chodby a na mezanin schodiště.
Za zmínku jistě stojí i to, že celá burza byla absolutně zdarma, jak pro prodávající, tak pro návštěvníky.

Expanze na chodbu a schodiště

Postaráno bylo i o občerstvení v podobě výborného Burdýřského catheringbusu a Merleti nezapoměli ani na kultůru, když do videa vložili smyčku svých šermířských klipů. Někteří z nás zvládli i pět a více kol podívané, inspirující nejen k nákupům na opodál stojících stáncích.

Videoprojekce

Kvalita nových výrobků nabízených na šermířských burzách podle mého názoru stále stoupá. Na burze nebyly k vidění např. žádné celokovové štíty, drátěnky z pérovek nebo kroužků obří velikosti, šizenky atd. Rozhlížel jsem se po vhodném falchionu nebo tesáku. Z mečířů kvalitou jednoznačně vyčníval Lobko, moc pěkný tesák měl přímo na stánku, dalších několik v albu fotografií, ale tady je třeba počítat s úměrnou cenou. Na druhou stranu pomyslné váhy kvality je často šermířskou veřejností stavěn Kronďák. U něj na stolku jsem chvíli zvažoval nad falchionem a byl jsem poměrně překvapen, zdá se mi, že dodával dříve mnohem horší kusy.

Hlavní prodejní sál

Já jsem si tedy nakonec svou zbraň nenašel, ale burzu opouštělo velké množství nových evidentně spokojených majitelů bot, mečů, přileb a dalšího vybavení. Spokojena snad byla i většina prodávajících, odvážejíc si domů nějakou tu korunku a objednávky na zakázkové práce. Dobrý pocit jsem měl i já a snad i další, co nekoupili nebo neprodali, prostě jen kvůli příjemnému dni s pokecem s přáteli a známými. A spokojena snad může být i skupina Merlet, která doufám založila novou tradici šermířských prodejních setkání.

Burdýři cathering
Hlavní prodejní sál
ChodbaHlavní prodejní sál
Hlavní prodejní sálHlavní prodejní sál
 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster