Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Na co do kina? 15. únor 2005 17:32:00
 

Šermíky, boj, šavle, meče, romantika - stálý tahák filmových producentů. I letos si užijeme na stříbrném plátně svištící čepele, cákance krve a kopance do vítekam. Na co jít a co si odpustit? Tady je pár tipů s odkazy...

Alexandr Veliký
V kinech od: 13. ledna 2005
Velkolepá historická sága má mapovat život odvážného a neúprosného dobyvatele Alexandra Velikého, který vytvořil největší starověké impérium. Buhužel, jak kritici, tak návštěvnost jeden z nejdražších filmů historie odsunuli do kategorie propadáků. Pokud milujete velkolepé bitevní scény, užijete si je, ale buďte trpěliví, v první půli filmu to nebude. Já jsem se na film připravil četbou asi nejstaršího Alexandrova životopisu (od Arriana). Historické to tedy zrovna není, inu amerika. A pokud jste zvyklí na předchozí pecky od Olivera Stonea budete asi zklamaní.


Cesta kolem světa za 80 dní
V kinech od: 27. ledna 2005
Nebyl by to film s Jackie Chanem, aby tam nebyla alespoň jedna šermovačka. Pokud patříte k fandům Rytířů ze Šanghaje, nenechte si to ujít.


Blade: Trinity
V kinech od: 17. února 2005
Hororově komixová upírská šermovačka potřetí a naposledy? Wesley Snipes se už trošku (dost) okoukal a tak na celkem komerčně úspěšnou řadu prý naváže řada s Trinity. Tady se vám teď představí. Viděl jsem upoutávku a asi počkám, až to bude na videu.


Elektra
V kinech od: 10. března 2005
Filmový přepis v čechách ne příliš známého marvelovského komixu (následník Daredevilla) hned od začátku trošku připomíná Kill Billa - půvabná mstitelka, asijská bojová umění... Pouhých 12 milionů dolarů za první víkend v americe Elektře podepsalo propustku do pekel a předplatilo pozici největšího propadáku začínajícího roku. Na to teda nejdu.


Klan létajících dýk
V kinech od: 17. března 2005
Romanticky akční příběh v čínském resp. hongkongském filmu o bojových uměních. Režisér Zhang Yimou proslul svými nádhernými portréty Číny, ale už po prvním výpadu do „Wuxia“ filmů (o bojových uměních), byl jeho film Hrdina nominován na cenu Akademie. Recenzenti docela slintají, takže jestli vás bere Hrdina nebo Tygr a drak, jděte do toho.


Království nebeské
V kinech od: 5. května 2005
Režisér Gladiátora Ridley Scott prý plánoval drama z křížových výprav už dlouho. V šermovačkách notně obsazovaný (ale herecky dost plochý) Orlando Bloom se jako fracouzský kovář zaplete v Jeruzalémě do mocenských a nábožensých svárů. Recenze kritiků, kteří viděli předpremieru jsou vesměs pochvalné. Na tohle půjdu.


Star Wars - episode III.
V kinech od: 19. května 2005
Třetí a poslední prequel k původní sérii Star Wars. Už brzy se nadobro rozloučíme s Anakinem Skywalkerem a uslyšíme staré známé sípění Darth Vadera. Dokáže se George Lucas konečně přiblížit kouzlu původní trilogie? Kritici první dva díly strhali, mně se to líbilo - pěkná barevná pohádka, oddychovej biják.


Legend of Zorro
V kinech od: 10.listopadu 2005
Druhý díl Banderasovského Zorra na jedničku bezprostředně navazuje. Stejný je i režisér, i Zorrova krasavice v podání Zeta-Jonesové. Ta mu dá tentokrát košem a Zorro ji bude znovu získávat.

  • bez odkazů :-(

Noční festival šermířských filmů
Kdy: 24. - 26. 6. 2005
No a pokud chcete sledovat filmíky z domácích dílen vašich českých šermířských kolegů, nenechte si ujít Noční festival šermířských filmů na tvrzi Mrač u Benešova. Jde o nesoutěžní přehlídku amatérské, poloprofesionální i profesionální filmové tvorby s tématem šerm a vojenská historie. Pořadatelem je moje maličkost a jste zváni coby diváci, a zrovna tak uvítám vaše filmové příspěvky.


 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster