Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Takový obyčejný spolek 19. únor 2006 01:16:00
 

Na úvod děkuji Českému Šermu, že jste stále demokratičtí a můj článek zveřejníte i když asi spoustu lidí nepotěší........ :-)

Přátelé šermíři.

Ptáte-li se, k čemu nám jsou různé spolky, asociace, sdružení..., ptáte se správně. Ve valné většině jsou nám obyčejným šermířům k ničemu. Možná, že prvotní myšlenky byly dobré, ale stejně tak komunistická myšlenka byla správná, ale výsledek se brzy dostavil. Vše ostatní slouží jen k udržení si vlastních koryt, k centralizaci a monopolu!
Někteří pánové v těchto spolcích si nic nezadají s bývalými komunisty.

Výroky pana Slepičky na moji osobu (na Behemontu) v tom smyslu, že lžu... a že bude bojkotovat Novicu, jsou směšné a ani mně nestojí za rozčílení. Jen ukazují to, čeho jsou ve vedoucích funkcích naší milí straníci schopní.

Slovo straník jsem uvedl schválně, protože jako šermíř na place, při vystoupení Burdýřů, pan Slepička moc výrazný není.
Pane Slepičko - omyl! Ne vy budete bojkotovat Novicu, ale my budeme bojkotovat Slepičku a pokud nedáte jinak tak i vaši asociaci...
(Zbytek Burdýřů Novica miluje a žádný Slepička nás nikdy nerozdělí... :-) )

Útoky pana Nůska, když údajně na schůzi asociace řešili i mě a kydal na mě špínu, tomu se jen směji... Takováto osobní kritika od člověka, který si nepřipustí vlastní chybu je směšná a nehodná členství v asociaci.
Možná, že si připadáte jako nedotknutelní bozi na svých trůnech, ale nehrajte si se mnou...
Tyhle povýšené manýry fungují na náctileté šermíře, ale ne na mě.

V minulém týdnu byla konečně rozeslána CD z loňské problémové soutěže v Táboře a můžete si sami udělat názor, kde se stala chyba. Rozumný člověk by se měl tak akorát lidem, co soutěžili, omluvit. A začít v Táboře více trénovat scéniku...

Myslím, že úderné jádro asociace by se mělo na to CD podívat. Pokud máte zájem, rád vám ho pošlu, o kvalitě soutěže si tak udělejte názor sami, ale to by vám na českém šermu muselo záležet, že? Jestli si takto představujete zkvalitňování šermu v čechách, tak nám země budiž lehká.
A ty, milý P. Nůsku, pokud nepřiznáš chybu a neomluvíš se, řekněme za drobné přehmaty v soutěži, tak již nepojedeme na žádnou akci, kde figuruješ jako porotce, pořadatel atd. – ztratil jsi naši důvěru.

Pan Žídek, to je kapitola sama o sobě...

Takže, milá asociace, když jsi vznikla, tak spousta šermířů začala hulákat, že vám jde jen o koryta u filmu, centralizaci moci, vytvoření monopolu atd. Hájil jsem vás a nabádal jsem ostatní kolegy, ať vám dají čas se projevit. Možno doložit, je to na Behemontu.

Čas již přišel a já se mohu vyjádřit – jděte do hazlu !!!

Tento můj postoj odsouhlasila celá Novica a jsme si vědomi následků :-)
Ale nemůžeme si pomoci, smějeme se vám a opakujeme: Jděte do hazlu...
Čas ukáže, komu tento v podstatě banální spor ublíží...

Hrubší výrazy použít nechci, neboť, bohužel, jsou ve vašich řadách i lidé, kterých si neskonale vážím pro jejich kvalitní šerm, který léta předvádějí. Včetně např. Romana Spáčila. I když nechápu, proč tam ještě jsou a nebo se obklopují takovým odpadem...
Abych Romanovi neudělal průser? Raději dodám, že si můžu vážit šermíře pro jeho umění a názorově se nemusíme shodovat.

Tak a teď k vám, obyčejným a normálním.

Historický šerm prapůvodně vznikl jako sdružení kotlíkářů, lidí se zájmem o historii a chutí se něco naučit a ne jako uzavřená sekta pár vyvolených. Všichni se znali a bylo to fajn.
Nejsem však tak naivní, abych si myslel, že se tento vztah obnoví. To už nejde.

Ale co jde, je spojit se a vytvořit protiváhu všem těm, kteří si z toho udělali dobrý kšeft a dokonce mají chutě rozhodovat o našem bytí.
Nabízím vám možnost volného sdružení lidí se zájmem o historii, šerm, scéniku, tréninky a divadlo...
Sdružení, které bude fungovat na výměnné bezplatné bázi. My třeba máme velké prostory vhodné k tréninku i lidi, kteří jsou schopni předávat drahé zkušenosti.

O nás se traduje mnoho pověr, jedna z mnoha je ta, že odmítáme jezdit na školy. To je pravda, ale je to proto, že zde není žádná kvalitní škola scénického historického šermu, která by nám vyhovovala – pokud ano, tak jsem jejich žáky vystupovat ještě neviděl.

Mezi námi všemi šermíři je mnoho nadaných a talentovaných lidí, kteří jsou skromní a stojí v pozadí. Novica s nimi spolupracuje - tedy oni jezdili k nám.

Pokud bychom se dali dohromady, mohlo by přirozenou cestou vzniknout sdružení lidí se zájmem o historii a šerm a s chutí navzájem si pomoci.
My, Novica, jsme tohoto důkazem.
Za poslední roky naše vystoupení Kordy i Barbařina se směle může měřit s jakoukoli skupinou v této republice a to bez "škol", glejtů, asociací a dalších kravin, které zdržují v tréninku.
Takže, promyslete si to ve svých hlavinkách – vše je na vás.

Pokud byste měli zájem do toho s námi jít, tak jsme zde a nabízíme pomocnou ruku všem, kteří neoplývají mnoha penězi, ale milují fenomén – český šerm a chtějí šermovat lépe než vrcholné špičky ve slavných školách, spolcích a asociacích.

Tento článek nemá za úkol rozpoutat nekonečnou debatu na toto téma, ale prezentovat mé přání a sen - sdružit lidi, kteří chtějí makat a svojí vlastní pílí a kvalitou přešermovat údajné špičky v asociaci...

S novým pozdravem: Mě se líbí že jsem rád !!!

(pokud nerozumíte pozdravu máte jezdit na Řach párty)

Myšák, Novica
(tel.608 744 738)

P.S. je již hotové video CD s Řach párty a můžeme poslat...

 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster