Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Dřevčická tancovačka 2006 10. únor 2006 20:07:00
 
Pro ty,co ještě nikdy nebyli v Dřevčicích,tu mám pro začátek trochu historie objektu.Dřevčice se nacházejí nedaleko Prahy,jihozápadně od Brandýsa nad Labem.Původní opevněný objekt,chráněný i vodními příkopy,zde vznikl ve 14.století.Po husitských válkách zpustl,ale později byl celý areál nově vystavěn.Po požáru roku 1630 bylo nutné obnovit většinu poničených částí v té době již velké kamenné tvrze,která však v následujícím století sloužila i jako sýpka.

V nejstarší budově se do současnosti zachovaly sklepy s gotickými klembami.Po další opravě ve 20.století je objekt v celkově dobrém stavu,a ukrývá,mimo jiné,ve svých útrobách i kopii velkého středověkého hostince.Lepší místo pro pořádanou akci si snad už ani nelze představit.No a tak i letos tyto stylové prostory díky Rotyce a ve spolupráci s agenturou Villa Dreucici ožily historickou párty ve velkém stylu se vším všudy.Nepředbíhejme však a projděme si to od shora dolů.

Na převlečení a spaní sloužilo 2 patro,když jste si chtěli v klidu popovídat s přáteli, a k tomu si ještě dopřát něco lahodného k jídlu a pití,pak první patro bylo pro Vás ideálním místem.Kdo chtěl tancovat zašel úplně dolů,kde se mohl do sytosti vyřádit ve dvou místnostech.Záleželo jen na hudebním vkusu dotyčné osoby,či jejím momentálním duševním rozpoložení.Do tance vyhrávaly dvě kapely.Jako první se představila česká partička Dick OBrass,hrající "keltskou "worldmusic.Po ní již nastoupila hudební stálice na našem nebi historických kapel - Dubia Fortuna,ta zahrála nejprve ve svém"malém složení"a poté se předvela v provedení "párty"- tedy ve svém velkém složení.

Obě kapely zahrály fakt super a tak se nebylo čemu divit,že tancování nebralo konce.Kdo toho ještě neměl plné "zuby"-pardon "nohy",mohl vyzkoušet nečo z mála historických tanců,jejihž krátká lekce,kterou vedla Hanka Tillamanová, proběhla mezi střídáním obou kapel.Dočkali se i příznivci fakýřiny a orientálního tance.Svůj um předvedlo Dou Karson.... Komu již přemíra historie začínala přerůstat přes hlavu,měl možnost vyřádit se ve druhé místnosti dole v rytmu hudebních hitů od 70. let až po součastnost.Takže jak vidíte,pro každého se něco našlo. Pití a jídla dostatek,dobrý program,super atmosféra a historický duch místa,to vše dohromady bylo vizitkou jedné z nejpodařenějších tancovaček za posledních pár let,kterých jsem byl svědkem.

Bravo Rotyka,bravo.........a co příští rok,no,nechme se překvapit.
 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster