Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

TEMNÁ TVÁŘ STŘEDOVĚKU 01. srpen 2002 10:04:03
 

když už nesla bitva tak honosný název, nezbylo než v pravý okamžit nafotit pár ksichtíků, které jsou k nahlédnutí v naší malé anketce a dají-li bohové bude možno i hlasovat.

Bitva a to kolem
původně jsem měl v plánu napsat sáhodlouhé povídání o bitvě a k bitvě, pitvat scénář, popřípadě Shejna, jenže je to tak nějak zbytečné - takže to bude krátké - doufám.
Bitva se vyvedla vskutku dobře, počasí vyšlo, diváci přišli, co pít bylo taky. Protože jsme se na Pocoucově váleli už celý týden před bitvou, na vlastní voka jsem viďál, co to znamená orgasmizovat takovou akci a ani se nedivím, když Shane při nácviku oznámil, že je tímto pátým ročníkem Pocoucova natolik zničené, že si hodlá dát pauzu a tento Pocoucov máme brát jako poslední - stejně mu tak nějak ouplně nevěřím - hihihi.

Vyšlo to jak mělo
Scénář byl pohodový, dokonce se povedlo ho alespoň z větší části dodržet, inu jako vždy.
Vesnice, vesnický život, mor, nejaké ten póhřeb, hladomor, kolem jdoucí jednotka, zavražděné vesničan, příchod posil, rakušané vs. moravská zemská hotovost. Stejně si to nějak moc nepamatuju. Ale střílelo se z kanónů, diváci byli blízko jak jen to šlo, vesnice hořela moc pěkně a na bitevním poli se to mlelo, do toho práčata prali "ostrou" munici.

Bude pršet?
Moc mě potěšila poznámka pár chlapíku z SHŠ TAS (doufám, že to píšu správně), kteří jsou proslulí dlouhým cíděním a čištěním před bitvou a většinou i po bitvě. Ptal jsem se jich, jestli ty plechy neleští zbytečně - co když bude pršet - načež mě jeden z těch chlapíků, s pohledem upřeným na blankytně modré nebe bez mráčku, uklidnil, že pršet nebude. Odcházel jsem s potutelným zabrbláním pod vousy - jen jestli...
Tudíž pro někoho příjemným, pro někoho nepříjemným zpestřením, a zcela jistě pro mnohé překvapením, byl ďábelský Haj-jiho nápad použít praky a jako munici do nich "vodní bomby" aneb gumové balónky s vodů. Ani byste nevěřili, kolik najednou bylo práčat - i šermířská omladina, kol desátého roku věku, mohla se s přehledem zapojit a rozšířit řady práčat.

A co dál?
teď doporučuju k nahlédnutí fotéčky a hotovo, jenže pozor - opravdu nemám sílu ty fotky nějak složitě třidit či komentovat, vždyť si tam každý najde co chce :)
- z bitevního pole
- všechno kolem bitvení
- anketa temná tvář středověku (ksichtografie)

tématické okuhy:
- pro Shejna
- pro bandu M.C.E.
- Rjabničákovi a jejich fajne tašvice

- Los Pupkos a spol.
- pro naše spoluvýletníky
- kósky Třebíča

 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster