Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Antické slavnosti aneb putování s Asterixem – Kolín 2003 06. říjen 2003 00:21:00
 
Po několika letech jsem mohl shlédnout šermířské vystoupení jako divák. Byla to komorní akce pod vedením Pánů z Kolína. Ty tuto akci předložili ve stylu antiky na místním ostrově.
Samotná akce začala o několik minut déle ( pro Kolín typické ). Zahájení začala SHŠ TERCIUM NON DATUR výcvikem římské legie za dohledu samotného Césara.
Legie pomalu napochodovala ( pravý César by měl asi radost :) ) na plac, kde byla pro děti připravena spousta her – kostky, puzzle , lukostřelba ,rybolov či svézt se na koních pod dohledem samotných komixových postaviček Asterixe a Obelixe. Hlavní hrdinové jak spatřili římskou jednotku, zaútočili na ni a celou ji zdeformovali. Takové to útoky následovaly po celý tento program.Na diváky čekalo pár stánků z dobovým sortimentem a stánek s občerstvením.
To se už diváci pomalu přesunuli na začátek ostrova, kde se rozpínala galská vesnice se svými obyvateli v podání NOVICA.
Ty se svým vystoupením diváky dohnali až k slzám. Jejich vystoupení pod názvem –Tady jme skončili …. Bylo jako obvykle plné akce a děj plný napětí. Však změna naproti jiným vystoupením ( které jsem viděl ) byla ta, že NOVICA zapojila do svého děje hru na city. Což bylo oceněno spousty slzami a bouřlivým potleskem.
Následovalo vystoupení skupiny ALDEBARAN, kteří předvedli své nové vystoupení , kde obětovali nebohou pannu zlému mágovi ( toto vystoupení bylo rozděleno na dvě části, bohužel zde chyběla organizace, protože většina diváků nevěděla že je konec ). Následovala zajímavá akce v podání SHŠ Durabo, kteří ve svém provedení Gladiátora ( za účasti hlavního amerického herce :) ) strhli na svoji stranu všechny děti . Vystoupení se líbilo a bylo odměněno bouřlivým potleskem. Za několik minut po tomto vystoupení přišla na řadu Irská kapela Poitín, která zahrála několik irských, skotských či francouzských písní – žel tento druh hudby přilákal jen deset diváků, osobně já tento druh hudby mám rád , ale na antické slavnosti se to poněkud´ nehodilo.
Následovala druhá část skupiny ALDEBARAN , kde obětovanou pannu ze spáru zlého mága a jeho pochopů vysvobodí Stromové víly.
Následovalo opakování vystoupení NOVICA , ale to už pomalu diváci chodili do cirku
arény . Za příchodu samotného Césara a egypské královny Kleopatry a její družiny.
Následovalo uvítání Césara místním senátorem – i když senátor měl několik vstupu v programu, diváci nic z jeho projevu neměli, bohužel byl dost vzdálen a nebyl ozvučen což vypadalo pro diváky jako hluchá místa kde se Césarova družina snaží potichu nějak domluvit co bude dál.
Následovali tance v podání ALDEBARANU a dívek ze SHŠ Páni z Kolína , které uchvátili se svým barbarskými tanci, jenž měli velmi pěkné.Pak následovalo společné vystoupení všech skupin : Novica, Durabo, Páni z Kolína jako gladiátoři pod dohledem římské legie pod vedením skupiny Tercium Non Datur . Zahájení měla skupina Novica, která opět strhla publikum na svou stranu tak, že skandovalo.Opět předvedli dobré vystoupení, tak jako Durabo.
To už ale začalo pršet a diváci se začali ubírat do svých domovů . Takže kdo zůstal do konce mohl zhlédnou boj amazonky proti zbylým gladiatorům . To se však už rozpršelo ještě víc a zbytek diváku odcházelo domů.
Za vydatného deště, kdy všichni účinkující byli schováni v altánku jen SHŠ Durabo pro pár odolných diváku zopakovalo své vystoupení.
Bylo to zajímavě strávené sobotní odpoledne.

Co se my líbilo a co ne :
Byly vybrány velmi dobré skupiny historického šermu a tance, které předvedly opravdu to nejlepší. Zajímavé bylo i prostředí, kde se celá akce konala. Obelix s Asterixem jako by byli přímo z obrázků. I soutěže pro děti byli pěkné ( sám jsem si několik zahrál :) ).
A několik negativ :
Bylo by dobré pro příští akci tohoto druhu vyvěsit program a časovou osu. Divák nevěděl kdy co bude . Tím organizace působila velmi chaoticky.
Výběr hudby by měl být poněkud´ dobovější ( vím že antickou kapelu asi těžko najdeme, ale…

Snad se SHŠ Páni z Kolína těchto chyb napříště vyvarují..

Zip
PS: Přeji do dalších let mnohozdařilých akcí
Menší rozhovor z Myšákem ze skupiny Novica :

Co vás přivedlo na antické slavnosti ? Vaše zaměření je přece poněkud´ jiné !
No, víš všichni víme, že toto období bylo volnější v mravech. Tak jsme se nato tolik těšili a ono nic. Chtělo by to příště napravit. Ale pořád doufáme že dnes v noci se snad na nás usměje
štěstí.

Jsi spokojený z vašim vystoupením ?
Každý kdo své vystoupení hodnotí je šílenec, bylo tam několik chyb. ( doufám, že patolog Slavíček se to nedozví )

Jak hodnotíš celou tuto akci ?
No cekali jsme něco jiného, víc polonahých dívek , orgie . Ted´ ale vážně , Celá tato akce byla velmi zajímavá i provedení . Myslím, že snad i divákům se to líbilo. Snad podobných akcí bude víc.
 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster