Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Bitva Milovická 2007

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
tss 18. červen 2007 13:48:38
několik fotek srelci.wz.cz...
Mantikor 17. červen 2007 19:36:18
Rizek 12. červen 2007 12:56:19 ...
Problém je v tom, že byráčky hořet neměli, alespoň ne ty s asfaltovou střechou :-( Což mělo za následek právě ono nařčení z poničení zboží (i když asi tak tři obchodníci, kteří byli přímo pod dýmem z baráčků osobně prohlásili, že to bylo v pohodě a bordel ve zboží neměli. Dým šel asi tak 3-5 metry nad zemí takže se prakticky vyhnul spodnímu tržišti)

Jinak akce ušla, jen se vyskytlo pár organizačních záležitostí (jako každý rok) které "bitevníci" (účinkující) nemají možnost moc postřehnout a prodjci si je také nemusí uvědomit, protože se k nim ony záludné informace nedostanou.
Pro příští roky by to chtělo některý věci líp pohlídat a trochu líp zařídit (hodilo by se začít píct prase s bitvou, aby okolo 19h už pomalu bylo co okrajovat; projet s velitelema s zvukařem pořádně bitvu, aby nevznikala hluchá místa a něděli se akce mimo scénář; ...) a pak už jen včas připravit jednotlivé věci, které je potřeba mít připravené.

Takže hodně zdaru do příštího roku a pečlivější organizátory :-D
Vigokarpatský 17. červen 2007 13:58:40
nejprve bych chtěl poděkovat za pěknou akci,úžasnou atmosféru,která byla na této akci.byl jsem tu poprvé se svou novou skupinou a většina lidí z ní byla na své první akce a byly unešeni.chtěl jsem se proto zeptat organizártoru,jestli by nebylo k zakoupení nejáké dvd č vhs se záznamem bitvy.těkuji předem za odpovď.
gelefier 15. červen 2007 10:43:55
Ahoj
byli jsme na Milovicích poprvé a musím říct že jsme byli všichni velmi spokojeni až nadšeni celou akcí, bitvou počínaje precizní organizací konče. Nejvíc se mi ale líbila atmosféra celé akce, která byla velmi velmi pohodová. Můžu jen poděkovat organizátorům za skvělou akci a těším se na bitvu zase za rok.

Přikládám pár foteček z bitvy
jacie.rajce.net...

Gelefier
Dačičtí

Charlota 14. červen 2007 16:17:12
vlček(14. červen 2007 11:56:18) : Caaaaaaaaau,tak jsem ti poslala fotky s Milovic jen par ,kdyz tak ja je vypalim na CeDo a muzu je poslat co ty na to,
Jinak v zari jedem na Krupku .Potkame se tam ?
Charlota 14. červen 2007 16:14:28
Aštar(13. červen 2007 16:05:46) : at se snazim jak se snazim nejde mi nic poslat ,nemas plnou schranku ,nebo napsal jsi mi spravnou adresu ?Nas e-mail je shs.slap@seznam.cz zkus mi tam napsat ja ti pak fotky preposlu.Cauky .
Anička 14. červen 2007 14:15:44
Bitva mě mile překvapila (byla jsem poprvé) a už se těším na příští rok :o)A nějaké fotečky z Milovic by měly být tak do týdne na www.emfoto.wz.cz :o)
vlček 14. červen 2007 11:56:18
Charlota(13. červen 2007 18:35:12) : Ahoj Charloto. Bavili jsme se spolu na Milovicích. Předával jsem ti mail, ale zapomněl jsem si napsat tvůj, tak ho buď napiš sem nebo mi pošli nějaký mail. Díky. Jinak akce byla skvělá (tede až na to vedro a pár dalších, již soukromých průšvihů, ale to už se opakuji). Myslím, že akce menšího formátu jako Milovice jsou v mnoha ohledech lepší než masovky jako třebe Libušín. Já nemám co vytknout.
Berin 14. červen 2007 11:47:05
Zdravíčko páni z Nymburka

Připojím se ke všem kteří hlásají, že vedro bylo úmorné. Celý den se smažit a pak hurá do zbroje a tradá do bitvy nebylo zrovna ideální. Na druhou stranu lepší než tam jít za bouřky a hrát si na hromosvody ;)
Co bych akci vytknul ze svého pohledu byl program. Viděl jsem několik vystoupení tanečnic, vystoupení Kutnohoráků atd. ale po bitvě jako když utne. Možná to bylo tím, že jsme se na chvíli uklidily schladit (tak mne když tak opravte ;).
Nicméně bitvu jsem si coby člen Myšákovi gardy užil až na okamžik kdy jste nám zapálily to smradlavé cosi v klášteře a my se toho nadýchali. V tu chvíli jsme Vás neměli rádi ;)))
A ještě jedna poznámka ke klášteru. Pokud z něj mají 4 chlapi vynášet urnu na nosítkách, tak by se měli vejít do brány ;o)

Mimochodem ti co měli zalézt do kláštera když jsme se blížili s beranidlem k bráně a neučinili tak by zasloužili naklepat...
Aštar 13. červen 2007 19:25:25
Jasně pošli všechno co najdeš, dík.
Charlota 13. červen 2007 18:35:12
jj poslu uz jsem nejake fotky nas i na webovych strankach chces poslat odkaz
Aštar 13. červen 2007 16:05:46
Charlota(13. červen 2007 10:50:31) : Cus, jestli mi něco pošleš budu jedině rád, moje adresa je: Ivo.Lyky@seznam.cz.
Charlota 13. červen 2007 10:50:31

Aštar(12. červen 2007 01:03:31) :AHOJKA byla jsem jednou z ucinkujicich a tak pokud mas zajem o fotky neni problem sic jejich kvalita nic moc ale par se jich tam da vybrat ja to nefotila ,ale kamarad.Takze pokud mas zajem napis mi e-mail foto ti zaslu.
Rizek 12. červen 2007 12:56:19
Též musím akci nařknout z vydařenosti. Bitvu jsem sice sotva ubelhal (to kvůli vedru a následkům zvrtnuvší se páteční noci) a i jinak ji pojal spíše pantomimicky (to kvůli zdevastovaným hlasivkám z průvodu :))) ale to se holt stává a těžko to připisovat pořadatelům. Pro mě jsou prostě Milovice konstantně dobrá akce ze které se rozmrzelý nevracím.... Navíc na mě tradičně zbyl kopec prasečího masa a to bez toho abych ho musel někomu utrhovat od huby což se počítá... Díky vám chlapíci stateční PS: baráčky hořely kouzelně
Algy 12. červen 2007 08:29:51
To Ogie:
Skupinový šamané už upravují obřady a chystají počasí na příští rok (bude-li). Podle posledních zpráv se můžeme těšit na super sněhovou vánici.......

A jsem rád, že v počasí jaké bylo se armády aspoň ploužily :-)
Algy 12. červen 2007 08:25:43
To Šperkař:
Je pravdou, že letošní tržiště nebylo zrovna pro prodej ideální a sortiment několika stánků se překrýval. Nebylo to však úmyslem a věř mi, že počet věcí do tomboly není pro nás směrodatný. Prodejců bylo přihlášeno více než přijelo, a to i s jiným sortimentem než medovinou. Co by se s tržištěm mohlo stát, kdyby nedorazilo více přihlášených?
A být jen o trošku snesitelnější počasí, jistě by dorazilo dvakráte, či snad třikráte více diváků - kupujících.
Pro dobové tržiště byl vyhrazen prostor hlavně na trávníku vedle bojiště a bylo mi slíbeno, že nedobové stánky budou schovány - což jak víme se nestalo zrovna ideálně. Každopádně nedobově vypadající stánky platily poplatek a Milovice-Mladá a konkrétně pak RKDM nejsou zrovna ideálním
prostředím pro vytvoření středověké atmosféry. Proto jsme se o to ani příliš nesnažili ani scénářem bitvy ani skladbou tržiště a požadavky na jeho sortiment.
Jako vyloženě dobové a s přesnou datací jsou akce jiné a jak všichni víme, ani tam to není s kostýmy, stánky a zbožím prodejců vždy růžové.

Hořící baráčky nebyly samozřejmě v plánu, vzňaly se omylem. A ikdyž hořely krásně, je to chybou a přijmy proto prosím moji omluvu za způsobené nepříjemnosti.

A jen pro tvoji informaci: I my neodešli z této akce s něčím, co by se dalo ve slušné společnosti nazvat ziskem. Sice nám to není obživou, je to náš koníček, ale i my potřebujeme nové vybavení, vzdělání apod. A možná nebudeš věřit, ale ikdyž si skro deset lidí vzalo na týden dovolenou aby
připravilo tuto akci a v hrozném vedru dřelo do úmoru, tak jsme s výsledkem akce spokojeni a smířeni.

Nicméně díky za konstruktívní připomínky a věř, že příště na ně nebude při přípravě tržiště zapomenuto. Informace a připomínky předám tomu, kdo má tržiště na starosti.
Aštar 12. červen 2007 01:03:31
Tak to mě dost mrzí, že jsem na bitvě nebyl, pač rumíček s přátely bych si dal a jak koukám branický zase nezklamali. Jinak doufám, že sem někdo dá odkaz na nějaký fotky, rád bych si je prohlíd.
Ogie 11. červen 2007 20:30:47
Tak z pohledu diváka za kterého jsem musel být (kamárad ztratil klíče od auta kde jsem měl věci - rum je svinstvo..) vypadala bitva moc pěkně, jediný co se mi nelíbylo byly "hluchý" místa, většinou když začala hrát akční hudba a armády se k sobě sotva ploužili.. Pak jsem už zaregistroval jen menší mouchy - třeba paladinové zaháněli démony od tvrze dost pozdě a pod., ale jinak moc fajn akce, těšim se na další ročník.. Jo a ještě to vedro bylo dost strašný ale to už asi neni v moci organizátorů.. :)
Šperkař 11. červen 2007 18:21:08
Rád bych vznesl několik připomínek týkajících se skladby a organizace tržiště,bitva byla moc hezká,jen kdyby příště bylo možné vypálit vesnici kousek dál od stánků,saze ve zboží fakt nejsou nic příjemného. Dobovost některých stánků bych snad raději ani neřešil viz Oriflame. Ovšem byl tu mnohem podstatnější problém a to velké množství stánků se stejným či podobným sortimentem - šperky 7x,medovina 8x atd. Konkurenční prostředí je jistě zdravé,ale čeho je moc toho je moc. Je fajn mít velké tržiště a vybrat více věcí do tomboly to chápu,ovšem pochopte i vy,že při takové koncentraci konkurence nevydělá nikdo nic. Jen pro vaši informaci,má tržba činila 635,-Kč z čehož 550,-Kč náklady na benzín,takže výdělek v podstatě nula. A to mohu mluvit o štěstí že jsem měl aspoň na náklady,hodně stánků zadotovalo tuto akci ze svého,obzvláště stánky s medovinou. Proto prosím všechny organizátory,věnujte výběru skladby tržiště více pozornosti,neděláme to pro zábavu nás to živí a rozhodně mnozí z nás nemají zájem dělat živé kulisy. Rozhodně mi je milejší když na dotaz,jestli mohu přijet se stánkem,dostanu zamítavou odpověď se slovy máme dost stánků se šperky,než opakovat tuto situaci. Děkuji Šperkař www.vhsperk.cz
Algy 11. červen 2007 13:26:57
Chtěl bych touto cestou poděkovat za naši pořádající shš Svobodní Pání z Nymburka všem účastníkům Bitvy Milovické 2007 a to zejména těmto lidičkám:

www.mujweb.cz...


Děkuji za vaši účast na této malé pohádkové bitvě a vaši ochutu válčit a hrát divadlo pro diváky i pře strašlivé vedro, které nás mordovalo.
Doufám, že jste si všichni akci užili stejně tak jako my a že se vám podaří přijet a poveselit i příští rok.Samozřejmě uvítám vaše připomínky a nápady týkající se akce této i akcí příštích.
(Speciální poděkování všem, kdož sem dají odkaz na fotogalerie z této akce)
Algy 11. červen 2007 13:25:38
příspěvek byl smazán użivatelem Algy 11. červen 2007 13:11:37

webmaster