Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Nový web o římské historii

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Wothan 30. březen 2007 15:56:23
Trubadix: což je taky důvod proč to nebudu psát sem.
Samuraj 30. březen 2007 15:10:31
Souhlasím s názorem, že na webu měla proběhnout korektura pravopisu. V tomto případě beru vinu plně na sebe a mé studio, že na ní ušetřilo a platilo pouze články. Na seriózně pojatém webu by se to nemělo stávat.
Pokud jde o chyby v CSS tak dočasně přerušujeme validaci. Validitu v XHTML 1.1 se budeme snažit dál na celém webu udržet.
Děkuji Wothanovi za nabídku pomoci s korekturou. Můžeš použít mail studia ragnar@ragnar.cz nebo mail skupiny romavictor@romavictor.cz, stejně tak rozhraní v „napište nám“ na stránkách. Rád bych ale upozornil i na třetí možnost a tím je dočasné vytvoření účtu webmastera pro přímou korekturu na webu. Nebudete potřebovat žádné programátorské znalosti, rozhraní je podobné např. wikipedii.
Pokud jde o další rozvoj webu, tak relativně zanedlouho dostane možnost kdokoli z vás, vytvářet další články ve vlastním účtu na stránkách.
Trubadix 30. březen 2007 11:58:49
artuš(29. březen 2007 13:03:53) :
Ono je tezke reagovat v diskuzich na vecne chyby co se tyce vybaveni, zvlaste kdyz jich je tam pomerne dost. Neprospiva to vlasne nikomu ten co je opravovan je za vola :-) a ten co ho opravuje za prudice :-) , takze je lepsi to resit po mailu nebo jinak neverejne.
Nic osobniho Samuraji a Wothane :-)
artuš 29. březen 2007 13:03:53
Siegfried(29. březen 2007 09:31:15) : upozornit na chyby v gram.-proč ne ,je to taky pomoc,ale myslel jsem,že budete reagovat spiš po strance historicke,LH,popr.šermiřske.Jak jsi to myslel/unika mi co tu povidaš/?
Siegfried 29. březen 2007 09:31:15
artuš(28. březen 2007 22:10:13) :
? nedělám řím, ostatně wothan už napsal některé chyby... ale pokud tam dali zjevně naprosto nezkorigovanej text tak je potřeba jim to říct, proto sem to napsal, je to škoda aby tam byly tyhle chyby pak to vypadá hodně amatérsky.
Takže mi trochu uniká co to tu povídáš...
Wothan 28. březen 2007 23:10:28
Samuraj: pošli mi mail, já ti pošlu v odpovědi výčet chyb, nebo věcí který bych změnil či doplnil. Nemyslím, že něčemu pomůže je všechny rozebírat tady.
Pyroh 28. březen 2007 22:28:07
Artuš: Já to naopak chápu.
Vyloženě mě vytáčí (to teď není o těchto stránkách, spíš obecněji), že každý idiot si může udělat stránky, na nich svůj výlev - čímžtopádem to někdy vypadá dost děsivě, navíc mnoho z těchto expertů neumí česky - nejen, že obsah je hrozný, ale hnusná je i forma.

Prostě pokud někdo chce mít internetové stránky, tak by podle mého mělo být naprostou samozřejmostí, že budou perfektní (nebo skoro - překlep se stát může) - to máš jako s knihami? Před pár lety bych řekl: "To myslíš, že by někdo otiskl knihu plnou hrubek?" Dneska ti to neřeknu, protože takové knihy vytištěny byly - ale opravdu to je hnojné.

Navíc to lidi, kteří umí česky (aspoň některé) ruší od obsahu - nemluvě o tom, že člověk, který hledá a čte v podpůrných materiálech to bude mít načtené tak, že bude psát bez chyb - jak naznačil Siegfried, toto může něco napovědět.

Samuraji, tohle bylo mírně obecnější, a vaše stránky rozhodně nejsou nejhorší výplody lidských myslí - jen to na pár místech trochu ruší.

Ale ustupovat, či neupozornit na chyby, se mi nezdá jako moc dobré řešení.
artuš 28. březen 2007 22:10:13
od vas "kompetentnich" panu bych spise cekal neco ve smyslu-jo dobry,to je potreba zmenit,to nechte.A vy tady delate větny rozbor.MyslimZe pokud by slo o to ,zasel by samuraj nekam k čestinarovi a ne na česky serm.Ja antice moc neholduju,ale dam za pravdu Wothanovi -s tim dustojnikem jsou mimo,hlavne ty ramena a ten chochol je nejakej moooc hustej, "poddustojnik" -optio by mel mit spis brka/asi orli,ale ty nesezenou/,nejvic vsak postradam kostymovou slozku "barbaru"-obleceni,zbrane,doplnky-jsou mimo-at jako kelt ,german.Mozna neolit?Nechtel jsem se dotknou samuraje ani vas-je to prece o pomoci.
Radim van Ousek 28. březen 2007 17:48:56
CSS je invalida -máte tam 2 chybky.
Samuraj 28. březen 2007 16:36:48
Wothan: Máme v plánu předělávat a zvyšovat dobovost kompletně celého vybavení skupiny a s tím i zlepšit fotografický materiál na webu. Problémem jsou ovšem finance, ale zdá se, že se nám podařilo najít sponzora, který by tyto výdaje mohl pokrýt a dokonce by se to možná dalo stihnout do léta. Přesto se nemusí vyplatit jásat předčasně. Počkáme a uvidíme.
Siegfried: děkuji za připomínky, pokusím se s tím něco udělat
Siegfried 28. březen 2007 09:57:30
Nevím do jaké míry je to správně po technické stránce, ale když si vlezu do sekce zbraně, tak to je mazec po gramatické stránce... což mě samozřejmě ihned varuje, že i odborná může pokulhávat....
1. "Římané příliš lukům neholdovali, ale i v mezi nimi se objevili."
význám této věty mi uniká... asi když stáli na mezi nebo mez byl mezi nimi ?
2. "Za tímto účelem Římané vyvinuly obávaný oštěp pilum."
Za to zde už se chytám zjevně se jedná o matriarchát... :()

Nechci s tím zbytečně prudit, ale to sem objevil během prvních asi dvou sekund... dál už sem nečetl .)) Tak s tím něco dělejte (nejlépe korektura někým kdo to nepsal), nebo to bude směšný :))


Wothan 27. březen 2007 17:24:08
Už jsme se na HL bavili o výstroji - chce to překopat a docela určitě to chce z gruntu předělat toho důstojníka, tohle je prostě ostuda. Chyby na výstroji legionářů jsme probírali,ale ti vypadají mnohem lépe. Jinak název "Roma Victor" sice není gramatický zločin, ale je takový podivný. Co spíš Řím vítězí, Řím vítězný...ale Řím Vítěz? To je ale už vysloveně prkotina a proti gustu, žádnej dišputát.
Samuraj 27. březen 2007 16:42:45
Dobrý den,
rád bych vás upozornil na nové stránky SHŠ ROMA VICTOR o. s. Litovel na adrese www.romavictor.cz a poprosil vás o váš názor na ně.
Stránky se nevěnují jenom naší skupině, ale také římské historii a zbraním.
Rádi vás na novém webu přivítáme.

webmaster