Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Jihlava 2006 - fotky, dojmy, atd.

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Pseudoman 08. březen 2007 22:17:16
Zdravím, vím že je to dlouhá doba ale nevíte někdo jak se jmenovali, link na stránky atd....těch lidí co v roce 2006 dělali v jihlavě to vystoupení s koňmi a šli v pruvodu? dík za jakékoliv info
Indyján 03. květen 2006 12:53:44
Hrabje(03. květen 2006 12:36:19) : Co se týká dřevcovek, snad jsem to dopodrobna rozepsal v diskuzi Hrubá Skála a nehodlám se v tom dál příliš štourat. Snad jen na zmiňované Jihlavě byl opravdu značný výskyt těch s mečofinesami, kteří nehodlali padnout ani po pátém zásahu do přilby, vždyť bylo bláto a měli vyhrát, že jo!! A jejich skvělé ovládání meče způsobilo neschopenku halapartníka po zásahu do zátylku, taková obražená krční páteř je fakt sranda. Ale jak píšu pořád dokola i jinde, vy si pletete bitvu s arénou typu kdo s koho, a nehodláte se řídit ničím a nikým. Nechápete, že mi jezdíme hrát divadlo a ne si dělat zářezy za zabité plechovky.
Hrabje 03. květen 2006 12:36:19
Žabák(03. květen 2006 11:45:51) :
Jo vesměs souhlasím, taky mám raději zbraň otupenou než s kuličkou (to vypadá divně). Někde jsem četl, že angláni mají na bitvách předepsáno otupení dřevcových zbraní na poloměr pence (ca. 1,5 cm) to je bohatě dostačující a zbraň to ani moc nezhyzdí (mám takhle ztupenou sudlici).
Taky souhlas s tím, že pokud se v bitvách budou používat dřevcovky, tak to chce obezřetnost na obou stranách.
Na bitvách by se bodat nemělo ani s mečem, natož se dřevcovkou. Realita je však jiná. Jen za tuto Jihlavu mně jednou bodli kopím do žeber v okamžiku, kdy jsem kryl nějakou sudlici štítem a podruhé si mne jeden sudličník dost nevybíravě přitáhl hákem za bok aby mne pak shora dorazil - bodem (v obou případech to naštěstí odnesla "jen" kroužkovka).
To no killer :
Nemůžeš srovnávat meč, který má délku max. metr a dřevcovku s více než dvojnásobnou délkou : 1. s délkou ztrácíš cit pro zbraň (s dřevcovkou prostě neuděláš takové finesy jako s mečem), 2. energie úderu při stejném vynaložení síly je mnohonásobně vyšší (to je konec konců princip dřevcových zbraní - dosáhnout dál a s větší účinností).
Žabák 03. květen 2006 11:45:51
Je trochu zvláštní, že to co funguje na třicítkách naprosto běžně, tj. ostré šestimetrové píky, halapartny (oproti gotice zjevně nebezpečnější), o hromadném použití palných zbraní nemluvě, působí na gotice nepřekonatelné problémy. Obávám se že 2-3kg obouruční zbraň je prostě nebezpečná a pokud nebude na hrotu koule velikosti tenisáku či otupená s poloměrem 3cm (konstrukčně docela problém, že?) tak s ní lze opravdu ublížit. Bodat halapartnou na tělo si troufnu jen v tělocvičně proti známému partnerovi a ještě po předchozím upozornění. V bitvě, kde nevím co soupeře napadne ani kdo mi nenadále zezadu přitlačí na botku si bodnout zblízka netroufnu. Sek není o mnoho bezpečnější, protože nakonec do vbodnice dojde také (zastavovat ho o hlavu soupeře mi nepřijde jako dobrý nápad).
Z nastalé situace vidím pouze dvě jekž takž bezpečná řešení:
-použití těchto zbraní pouze pro třicítkové kydlení ve stylu Máme se tuze rádi (ovšem co s individui zvyklými proběhnout vřavu tam i zpět bez nepřátel se nelekaje na množství nehledě)
-vyřezat halapartny z gumové podrážky, nasadit na plastovou vodovodní trubku D25+mirelonová izolace 10mm a řádit do gotikářské sytosti

Já osobně mám zbraně rád v ocelové formě, třebaže otupené. Vyžaduje to ale oboustranný respekt, jak toho, kdo s zbraní mává tak toho, kdo se proti ní žene.


Žabák (M.B.P.)
no killer 02. květen 2006 15:20:58
reaguji na dřevcovky:chtít po nich aby měli navařené kuličky je stejná blbost jako to chtít po mečích které při nápřazích dělají podobnou paseku ve vlastních řadách.se zaoblenými hroty plně souhlasím.vše je to stále o té zodpovědnosti toho kterého šermíře.MAHY(Společenstvo Libertas)
Hrabje 02. květen 2006 10:24:39
Indyján(24. duben 2006 16:34:00) :
Hele nerozčiluj se a radši si pořádně přečti co jsem napsal. Mně dřevcovky nevadí, vítám je jako zpestření. Jediné co jsem kritizoval je fakt, že valná většina prostě nebyla bezpečná a kecy o tom, že jste mířili pánu bohu do oken na tom nic nemění, protože zvrtnout se může cokoliv a kdykoliv a pokud je navíc zbraň na tak dlouhé násadě, tak se účinek násobí. Takže podtrženo a sečteno dřevcovky na bitvě ano a klidně si i přitvrďte, ale mějte je bezpečné (a tím nemyslím zrovna gumové, ale alespoň se zaoblenými hroty nebo navařenými kuličkami). A myslím si, že by tady měl napříště zaůřadovat pořadatel a nebezpečné zbraně prostě nevpustit.
Prcek 28. duben 2006 23:33:36
Mil8nek(28. duben 2006 18:17:04) : To je možný. Ve vlákně o Libušínu jsem uvedl, že do 1.5. je server pozastavenej, protože byl na mých stránkách překročen 5Gb trafik. V novém měsíci už bude fungovat zase všechno správně
Mil8nek 28. duben 2006 18:17:04
Prcek(16. duben 2006 21:10:08) :

Cece me nechce najet stranka
Indyján 24. duben 2006 16:34:00
čírtě(24. duben 2006 15:21:45) : Jistě že jsem na Jihlavě byl, vždyt jsem tě jako žebračku málem zkopal.
Hrabje(24. duben 2006 14:59:29) : Pokud se mrkneš na fotky uvidíš náklon našich "nebezpečných tyčovek" které bodají někam do sloního oka. A nikoho tak vysokého jsem tam neviděl. Lidi, kteří tam šli pod naším praporem, nesmí bodat a jediný útok který praktikujeme, je úder do štítu, napřažené zbraně či do přilby seshora, plochou stranou haldebardy. Pouze pokud se mi protivník dostane "na tělo" dostane dřevem či oplechovaným ramenem. Nevím koho jsi myslel, ale předpokládám, že nás ne. Jinak po příchodu na nácvik k nám bylo přiděleno vše s jakýmkoli klackem a já nemohu ručit za vše co se na bitvě vyskytne. Ručím jen za svoje lidi. A mohu tě ujistit že nebodají. Ani když je hrdina naproti osekává tou strašnou kolejnicí. A po vašem skvělém útoku, kdy jste nás hrdinsky pobili máme chlapa na neschopence s obraženou krční páteří. Sek do zátylku. Tak si to přeber. Ale mohu vás ujistit o jedné věci. Chystáme se přitvrdit. Ne z nějaké mrzké pomsty, ale v rámci vlastní bezpečnosti. S hovady co si pletou bitvu pro diváky, s bojem na živo se jinak nedá. Děkuji za pozornost- konec hlášení! :-))))
čírtě 24. duben 2006 15:21:45
Indyján:počkej....ty jsi přeci na Jihlavě nebyl,tak co tady kecáš?
Hrabje 24. duben 2006 14:59:29
Indyján(19. duben 2006 11:05:37) :
Nedá mi to abych nereagoval na ty dřevcovky.
1.Dřevcovky na bitvě jsou super a rozhodně je to vítané zpestření.
2. Jen vůl si může stoupnout před jednotku dřevcovek bez štítu - udělali jsme alespoň malou skupinku štítů, která měla dřevcovky když ne zastavit, tak aspoň zpomalit a fungovalo to.
3. V pořádku je i to, že se nás dřevcovky snažily přes štíty zasáhnout a to mnohdy i dost brutálně (od toho máme zbroje, že ano).
4. Co ale v pořádku rozhodně není je fakt, že až na jednu vyjímku (kopí s kuličkou) šlo o dřevce neupravené pro bezpečné bitvení. Bodce a háky byly poměrně ostré (nejedna kroužkovka by mohla vyprávět). A ať se mi nikdo nesnaží namluvit, že je schopný vést bezpečný bod "s citem" zbraní na 2 metrové násadě, to byste se mně fakt nasrali.
Ygraen 21. duben 2006 17:19:49
Koukam, same kladne ohlasy :)
Me by jen zajimalo, jake bylo koukat na nocni bitvu vzhledem k nepomeru velikosti armad:) Muselo to vypadat zajimave: padaci brana se otevrela, a ven vychazi ... 12 odvaznych valecniku branit svou pevnost :-D
koulars 21. duben 2006 14:33:55
Nespoleha se na nic, proste se na to sere.
Siegfried 20. duben 2006 16:21:02
koulars(19. duben 2006 19:05:52) :
Njn pořád dokola to samé... organizátoři na to tak trochu pečou... neboli spoléhá se na pseudobezpečnost kašírky nepřímejch salv který druhá strana čeká... ikdyž nějaká kontrola šípů byla, jenže na nácviku :))) takže by měl bejt někdo na place kdo to řeší těsně před začátkem bitvy...
Mno a vzhledem k tomu že to tak není, nikdo se nesmí zlobit, že nosím zavřený šalíř z poněkud pozdější doby i na Karla IV :)))
Venca 20. duben 2006 15:04:33
Mě Jihlava letos trochu zklamala, o proti jiným rokům to byl slabej odvar.
koulars 19. duben 2006 19:05:52
Po bitve jsem si prohledl pouzite sipy a nasel jsem asi 10 typu, ktere byly naprosto nepripustne - mezi nimi i sipy erarni. Jihlava neni vyjimka. Chtel bych timto apelovat na vsechny, kterym neni jedno cim se (po nich) strili a ve veci se vyznaji aby se problemem zabyvali - jedna se o bezpecnost nas vsech.
Indyján 19. duben 2006 11:05:37
Musím konstatovat že letošní Jihlava mě velmi zklamala a pokusím se říci svůj názor. O husitech na Karlu 4 zde již řeč byla. O světlu jsem psal a překvapil mě názor, že "bitvení" po tmě je super! To je ten rozdíl mezi námi. Já to dělám pro lidi a můj prvořadý zájem je, aby se bavil divák. A pokud nic nevidí a odmění mě odcházením během bitvy a velmi vlažným potleskem, asi je někde chyba. Zažil jsem zatím dvě slušné bitvy po tmě. První na Peděbradech, kdy každá druhá plechovka nafasovala louč na jedno použití a 200 lidí se řezalo loučema. To bylo super. No a pak v Unčovicích, které jsem čistě náhodou s klukama organizoval. Ale tam byla menší bitka v úzkém průchodu brány do tvrze, hořela u toho vatra jak prase, okolo bylo tolik loučí co jsme sehnali a pustili jsme do toho dva rudé reflektory seshora. To nemluvím o závěrečném souboji hořícími údernými zbraněmi. Potlesk a ohlasy mluvily za vše. I tak chodili lidi, že to chtělo více světla! Tolik k osvětlení scény. No a nebyl bych to já aby tady nebylo něco o dřevcích. Už čtu ohlasy o naší brutalitě a bodání atd...... No fotka z prvního příspěvku mluví za vše. Pokud nějaký ňouma hodlá krýt levou rukou v drátech čtyry dřevce, asi je někde chyba. A to že lidi naproti nám naprosto ignorovali scénář, místo aby ustoupili a pustili nám své kolegy do zad a předvedli alespoň minimum jakésy taktiky, a místo toho brutálně nabíhali do hrotů a lidí s pocitem, on mi nic neudělá, svědčí o vašem přístupu k organizátorovi, bitvě a pocitu proč tam jezdíte.
Nicci 19. duben 2006 10:21:12
No já teda musím říct že mě ta akce docela zklamala. Stát za palisádama s střílet přez ně naslepo někam do blba a pak ještě poslouchat něčí pindy že střílíme úplně vedle a v blblu dobu fakt není moje představa super akce. :((
Dášenka 18. duben 2006 10:28:14
čírtě(18. duben 2006 08:33:36) : Takhle to máš s nočníma bitvama vždycky... Nejvíc si ji užijou šermující, a o tom to je ;-)
čírtě 18. duben 2006 08:33:36
Jihlava byla skvělá akcička....noční bitvu jsem měla z pohledu diváka a proto jí musím něco vytknout...mnohdy jsem slyšela hlášky jako:,,je to moc dlouhý...",,vždyť je to furt stejný..." atp. Myslím,že s nimi mohu jen souhlasit. Útoky na pevnost byly strašně jednolité,dlouhé a stále stejné,ale jinak to byla skvělá akce a bitva vypadala skvěle. Zvláště chválím Smrt....
catany 18. duben 2006 00:53:38
Čenda(17. duben 2006 13:29:03) : nahodou ty fotky jsou vyborne, jako ostatně v případě prcka vždy. Některé jsou až pohlednicově pohledné :-) a jiné s uměleckým záměrem, takže by dokázali i z příšerného motivu udělat potěšení. (nehaním ted bitvu! to je obecné.) Děsí mě klasická rozostřená šermířská fotka uprostřed s palisádou o výšce 1 cm a kolem hromadou blešek vše pěkně vkomponované v oceánu oraniště. Při prohlížení vícero takových fotek pak člověk hraje hru "najdi rozdíl" :-D.
Čenda 17. duben 2006 13:29:03
Bitva byla dobra, ale na tech fotkach sou sice videt emoce ale nejak celkovej zaber to postrada ale jinak super uz se tesim na pristi rok
Prcek 16. duben 2006 23:48:02
Indyján(16. duben 2006 23:33:54) : Probůh reflektory ne!!!! tím by šla veškerá atmosféra do prdýlky. Jen kdyby hořela ta stavba, tak ta by to osvítila dostatečně. A těch pět černochů v tunelu je právě super. Tam nejde o tom někoho tam poznat, ale ta atmosféra, bojující uprostřed ohně, fotky jsou super. Tohle se jen tak nezažije, nebo aspoň nevím o další bitvě, která se jede v noci a hoří to tam.
Indyján 16. duben 2006 23:33:54
Jako vždy, pokud se tam nenasvítí pár reflektorů tak to bude 5 černochů v tunelu vždy. Nebo si myslíš, že mokré seno má nějaké speciální svítivé efekty?
Prcek 16. duben 2006 21:10:08
89 fotek ze sobotní denní i noční bitvy najdete tady: www.akce.radekpl.net...

Jen škoda že to v noci nechytlo pořádně. Ale tak snad příští rok. :)

webmaster