Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Takový obyčejný spolek - 2.díl

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Závlačka 10. březen 2006 13:12:40
Díky Novice za poslání Cd.Dle mě byl ten festival nějaký divný!!!!!!
Řezník 01. březen 2006 15:36:09
Siegfried(27. únor 2006 15:30:57) : Mno jo, ale máme za to slušný prachy :-)
Dena 27. únor 2006 17:24:32
Jelikož se v článku od Myšáka na ceskyserm.cz vyskytlo jméno i naší skupiny Corporal neodpustím si pár vlastních postřehů.

Předně jsme nevystupovali po mnoha letech poprvé. Kluci vystupovali první a poprvé na hodnocené soutěži, ale po letech účasti naší skupiny na Festivalu bojovníků (jedni z mála, kteří jsme se aktivně účastnili již od nultého ročníku), takže návrh na opakování souboje (jenž kluci napoprvé nedokončili) od pana Kozy, který přednesl porotě a divákům, byl pokud vím formulován malinko jinak. Ale je to už přece jenom pár měsíců, takže si rád osvěžím paměť a požádám Myšáka z Novici o zaslání nahrávky z festivalu.

Některé věci hlavně v soutěži byly šity zjevně horkou jehlou, ale festival se vyvíjí, takže stačí podle mne chyby, klady, návrhy a poznatky pojmenovat a nerozmazávat je po celém internetu (minulý rok se zase rozmazávala neúčast SEBU na festivalu. To samé v bledě modrém včetně propírání špinavého prádla - akorát v jiných neckách). Koneckonců má účastník i divák v ruce tu největší zbraň v případě nelibosti - příští ročník nepřijet.

Otázka k zamyšlení možná spočívá spíše právě ve vývoji festivalu (nebo pro někoho možná úpadku) a jakým způsobem je celý festival zaměřen - divák laik/šermíř. První ročník pamatuji pouze vystupující, kteří absolvovali školu Magistéria. Na posledním festivalu se již prezentoval zatím snad největší počet různých škol (to osobně beru jako přínos), ale klesl počet vystupujících skupin, ač je od té doby festival přístupný i "nemagisterským" sdružením.

Co se týče jmen, která jsou v článku uvedena (včetně Myšáka), dokážu k většině z nich přiřadit tváře. A myslím, že nikdo z dotyčných nemá za potřebí tu po sobě kydat hnůj a upozorňovat na cizí koryta. Kdyby už nic jiného, tak to k tomu zkvalitnění českého šermu moc nevede.

Do zbytku nemá smysl zabředávat...

Za Corporal nemáme problém ani ve spolupráci s Magistériem, ani spolupracovat s Myšákem a sympaťákama z Novici :o)

Hodně štěstí


Zdeněk Kadlec, vedoucí Corporal
Siegfried 27. únor 2006 15:30:57
Pablik Rílejšns (PR) - parta usměvavých lhářů, kteří tráví dopoledne čtením novin a odpoledne proplácením paragonů za včerejší mecheche s novináři.
mascha 27. únor 2006 12:09:18
Diky
Kuno 27. únor 2006 10:58:29
mascha(27. únor 2006 10:45:18) : Za tento příspěvek ¨ti tleskám...a bez výhrady souhlasím.
mascha 27. únor 2006 10:45:18
Zlejšek(24. únor 2006 21:28:07) : uplne nejzakladnejsi piarko je o treba tom, ze se dba na "firemni" kulturu.
Priklad: Treba kdyz nekde na diskuznim serveru o pocitacich tisice lidi nadavaji na Microsoft, tak pokud nejaky jejich manager tam vleze a rekne "kurva nicemu nerozumite, delame to uz dvacet let a jsme proste nejlepsi, protoze mame nejvic kseftu a vy jste nuly a vite hovno!" a ty ostatni lidi budou vedet, ze ten clovek je v Microsoftu, tak svym jadrnym vyjadrovanim porusil firemni kulturu a povesti firmy uskodil. Proto ho hned dalsi den ostatni manageri postavi do late a doporuci drzet hubu nebo zlepsit komunikacni schopnosti a vubec nezalezi na tom, ze je ten clovek fundovany machr na pocitace.
Tak a misto slov pocitac, manager a Microsoft si dosad jakykoli jiny slova. Je to trochu k pochopeni?
Jinak je samozrejme piarko treba o pravidelnem informovani prislusne odborne verejnosti ve smyslu jak jim pomahaji, co delaji obecne, co primo pro tu verejnost atd. Zpravy o tom, kde zrovna "clenove managementu Microsoftu" nataceji, jsou taky piarko, ale smerovane ku klientum, ne pro tu verejnost.
No co, casem si stejne vsichni zvyknou na to, ze je "Microsoft" takovy moloch, ktereho nezajima, jestli je u verejnosti oblibeny nebo ne... A verejnost se prestane zabyvat tim, co "velikan" dela a zustavaji jen prazdna slova ve stanovách a verejnych prohlasenich "Billů Gatesů"
Milhaus 26. únor 2006 14:11:04
mardoios: Myslím, že své morální kvality nemohu hodnotit já. To přísluší lidem okolo mě. Já jsem ve své reakci psal o vyhlášeném embargu, abych jej upravil na pravou míru a o tom, že neležím na kavalci a kecám o šermířské kvalitě ale, že výrazně pro ni něco dělám a to už alespoň 15 let.
mardonios 25. únor 2006 23:12:47
Pan Slepička se nám sice hezky představil , ale asi mu nedošlo , že se jedná o jeho morální kvality a ne kdy , kde a s kým byl a to asi vystihl Myšák přesně.
Zlejšek 24. únor 2006 21:28:07
a jak se dělá takové píárko?
mascha 23. únor 2006 22:58:59
Jinak, mně je taky celkem buřtik, jak to celé dopadne, jen prostě nedokažu pochopit, proč Asociace nevěnuje trochu úsilí píárku, snaze alespoň se pozitivně tvářit, pokud už nic jiného. Od začátku je tu proti všem asociacím od velkého množství lidí nedůvěřivý až odmítavý postoj. A ani jedna z nich se nedokázala s tímhle nikdy vypořádat, naopak klesají, podle mne, pořád hloub a nemá je rádo stále víc lidí díky tomu, že se prezentují jen mlhavě, nebo vůbec, paranoidně stále hledají špehy a číhající konkurenci, nejsou prostě schopni s veřejností komunikovat.
Protože pokud by se v tomhle směru snažili, někteří jejich představitelé se naučili mluvit trochu kultivovaněji nebo raději mlčet, vydali občas nějakých pár řádek o tom co udělali, nebo co aspoň připravují, byli by vnímáni mnohem lépe a nemusel se teď pokoušet třeba Myšák na vlně jejich neoblíbenosti přihřát svoje polívky.
Myslím, že vím o čem mluvím, absolvoval jsem po napsání svých názorů nějaké telefonáty od jistých lidí a jen se mi to celé potvrdilo. Umět se vyjadřovat a umět se vyjadřovat na úrovni totiž není totéž jako být ukecaný, a už vůbec to nesouvisí s tím, kolik kdo má našermováno či odžito...
mascha 23. únor 2006 22:39:03
Kuno(23. únor 2006 16:27:11) : Pilgrim ještě lépe vystihla, co jsem chtěl říct Myšákovi já. On píše o 20.000 šermířích, z toho problémy asociace a zbytku světa, potažmo Myšáka, zajímá sotva desetinu z nich. A pro ty ostatní se prostě teď Myšák trošku pokydal vlastnim hnojem...
pilgrim 23. únor 2006 16:48:29
:-)
Všechna jména, která jsem uvedla, jsou uvedena v článcích. Možná si to přečti znovu :-) Fakt nejsem žádnej nasazenej agent.
Mimochodem, nepíšu, že Myšák nemá pravdu. Nepíšu, že ji druhá strana má... a ani si to nemyslím. Pravda je vždycky někde uprostřed.
Komentuju formu. Píšu, že to je zbytečně osobní a zbytečně emotivní - škoda, pod tou první vrstvou jsou zajímavé myšlenky, které tam takhle úplně zanikly. A celé mi to připadá jako hodně jednostrannej výpad.
Možná to zkus to dát přečíst někomu úplně zvenčí a řekne Ti totéž. To je celé :) Jinak, jak to celé skončí, je mi celkem jedno.
>>Pil
Kuno 23. únor 2006 16:27:11
pilgrim(23. únor 2006 16:14:20) : Opravdu"nestranný"příspěvek k diskusi od opravdu jen "náhodně"se objevivšího návštěvníka českého šemu.
Včetně znalosti osob,kterých se debata týká...že by "sběr kladných bodů"?
pilgrim 23. únor 2006 16:14:20
Ahoj Myšáku,

přečetla jsem si oba Tvé články, opověď Milana Slepičky a reakci Maschi tady v diskusi. Nejsem šermíř a nemám nic společného s žádnou organizací či asociací se šermem související. Tenhle server je ale veřejný, takže stejně jako kdokoliv jiný zvenčí se teď mohu díky Tobě k praní vašeho „špinavého prádla“ přidat i já. Pevně doufám, že to je to, co jsi chtěl…pěkně zviditelnit Vaše interní problémy, ať lidi vidí…

Jak jsem pochopila, vyhrál jsi jakousi soutěž, ale nelíbilo se Ti, že Ti porota cosi vytkla. Tahle část Tvého příspěvku mne trochu pobavila… Vyhrál jsi, ale ne podle svého scénáře, zahrnujícího i množství přidělených bodů a jen s malou pochvalou namísto velké, a to Tě asi žere nejvíc. Nepotřebuješ zřejmě zpětnou vazbu – Tvoje pravda je ta jediná správná a šermovat asi taky umíš nejlíp na světě…ok… ale co vlastně chceš, aby ty lidi teď udělali? Chceš veřejnou omluvu? Mají Ti ty body dát dodatečně? Nebo soutěž anulovat a udělat ji podle Tvých pravidel? Nějak jsem nepostřehla návrh řešení…uniklo mi to? (Předpokládám, že jsi po skončení diskuse zašel za pořadateli a konstruktivně jim nabídl zpětnou vazbu pro pořádání příštího ročníku, aby odstranili chyby, které dělají…)

Velké výhrady máš, zdá se, vůči pánům Žídkovi, Slepičkovi a Nůskovi, ale namísto toho, aby sis to s nimi vyříkal osobně, řešíš to přes internetovou diskusi (ačkoliv právě ty diskuse zároveň kritizuješ). Napsal jsi alespoň těm třem lidem třeba mailem, že je tady na tom internetovém fóru vyzýváš na souboj, aby mohli reagovat? Myslím, že hodně pracují a hodně málo čtou diskusní fóra na internetu, protože jim na to nezbývá čas (je to neproduktivní činnnost), takže se k řešení Tvého Problému možná ani nedostanou.

Asociace odjakživa štvaly a štvou spousty lidí. Je to normální životaběh nejen mezi šermíři. Přesto existují a mají své opodstatnění. Tak trochu obdivuji R. Spáčila, že na Tvůj příspěvek ještě upozornil tím, že dal na oficiální stránky Asociace odpověď na takhle osobní výpad. (udělali Ti tím ale výborné PR – jinde bys za to platil :).

Sečteno podtrženo, dle mého soudu z pohledu zvenčí celá tahle Tebou nafouknutá kauza nepřidala hlavně Tobě. Namísto otevřené konstruktivní diskuse o tom, jak něco zlepšit, se Ti to bohužel zvrtlo do emotivní.diskuse o jednom osobním problému. Škoda.

Přeju Ti hodně štěstí v podnikání a co nejméně podobně frustrujících situací v životě.
>>Pil
Kača 23. únor 2006 11:13:53
Kral Elfu(23. únor 2006 10:27:54) :
o CD si můžeš napsat na novica@seznam.cz
Kral Elfu 23. únor 2006 10:27:54
Jsem zklaman, myslel jsem, ze ta soutez byla bojova soutez s temi plastikovymi rourami, a ono to bylo predvadeni souboju :-(
No tak tam bych samozrejme vubec necekal nejakou objektivnost, s uctou ke vsem zucastnenejm i porotcum, to proste nejde objektivne hodnotit, jen subjektivne.
Ale tak jako tak bych to CD rad mel. Na jakou adresu si o nej muzu napsat?
mascha 22. únor 2006 22:30:15
Takže milý Myšáku,
zase mám výhodu toho, že můžu tvůj text číst jako první a první se ozvat. Tedy to udělám, protože jsem ani teď prostě (doufám) nepochopil tvoje záměry.
Hned na začátek, opravdu jsem si myslel, že jsi zapomněj psát slušně. Pokud jsi měl v plánu píchnout do vosího hnízda, myslím, že jsis celý první text mohl odpustit a dát sem jen tento. Ten první byl zbytečně sprostý a neobsahoval žádné konkrétní věci. Oboje dokáže negativně naladit proti pisateli "apriori" bez znalosti pozadí. Čehož jsem já sám důkazem. A to jsi v plánu přeci neměl, ne?

V dalším odstavci se zaobíráš etiketou netových diskuzí a zvedáš káravý prst. nenapadlo tě, že tvůj první text byl přesně tímhle? Já to tak cítím. Možná to budeš hodnotit jako slovíčkaření, možná to tak je, ale pokud se chceš kdekoli prezentovat textem, měl bys každé slovo vypouštět s tím, že je na místě a ne pak mávat rukou, že jsi to myslel jinak a že slovíčkaříme. Přesné vyjadřování je kamenem úspěchu přesvědčit lidi, že to co říkáš by mohlo být pravda. Takhle to fakt nevidim.

Dál pak konečně dáváš na sklo důvody své nasranosti. Konečně! Tím jsi měl hochu začít. Ne všichni tady mají čas a chuť číst často opravdu hodně nízkoúrovňové debaty na Schermu (a i tady). Věříš, že je velká skupina lidí, kteří se o celém "Problému" dozvěděla teď poprvé a tím podle mne trochu tebe shazujícím způsobem?

Takže když se jako zcela "Případem Novica versus Asociace a spol." nedotčený člověk začnu probírat tebou v dalších odstavcích nadhozenými argumenty, můžu je vidět třeba takhle:
Asociace se u tebe dostala na nemilost, protože se na tebe nevim proč Slepička míchnul a zakázal ti svoje akce. Asociace tě štve taky možná proto, že pan Žídek (jehož komunikační schopnosti už jsem taky zažil a které, souhlasím s tvými kluky, bohužel dosahují hodně nízké úrovně) tě lanařil do asociace a ty ji ho poslal do prdele. A Asociace ti vadí taky pro to, že jsi vyhrál soutěž na Housáku, ač se trochu pořadatelsky chrula a možná ti pár porotců nedalo body za něco, co ty bys ocenil. Hodně ti vadí, že se vítězům nedostalo publicity? (Nojo, v tom mám taky prsty, dostal jsem tvoji nadšenou esemesku, ale nedostal se za boha k tomu, abych o soutěži a vaší výhře poreferoval, sory.)
A nebo je celá tvoje válka o něčem jiném? Fakt jsem zatím z tvých textů nedostal pocit, že ano.

Pokud ti vadí, že asociace je soukromý podnik, který si do stanov dal něco o zkvalitňování šermu všech, tak tě vyzívám k tomu, co mělo být náplní prvního textu, ale bohužel se to v záplavě špíny ztratilo - založ nebo iniciuj jiný spolek a ukaž, že to jde dělat jinak. Asociací tu máme několik, zatím u všech ticho po pěšině. A to jak ve smyslu žádného "dobra" pro šermířskou obec (jak já tohle nesnáším), a ale ani ve smyslu "zla" v podobě lobování na bůhvíjaké šermířské průkazy, přehrávky atd.
Píšeš, že podnikáš a víš o co jde. Tak proč ti dělá problém pochopit asociaci třeba z tohohle pohledu? Nevypadá snad na vizitce báječně, když máš napsáno Member of Association... nebo "President of Unie..." Nevypadá to skvěle na plakátech, nabídkových listech atd atd? Vypadá. A vadí ti to, že si pár klempířů udělá Honosný cech klempířů a plechotepců, aby se jim jejich kšefty víc hejbali? Sakra mně to tedy nevadí, protože furt mám ještě dvě možnosti - založit si truccech nebo se k nim přidat a co se mi nelíbí zkusit zevnitř změnit. No a nebo sedět u piva a remcat...

Jo a ještě k té P.S. doušce, myslím, že ty věci spolu souvisí. Je třeba dívat se s odstupem a v souvislostech, uvidme tak třeba dál. Cenzura tedy nebude nejspíš nutná. Nerad bych, aby pak někdo tvrdil, že jsem mu smazali jeho definitivní řešení otázky Života, vesmíru, novici a vůbec jen pro to, že zdánlivě nesouviselo s tématem. Třeba nám pomohou nějaké poznámky o tvém pomočování rozkrýt podstatu věci ;-)
A tu druhou debatu... no , nebyla by lepší anketa? Ta současná, ač velmi zajímavá, už tam smrdí docela dlouho...

webmaster