Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Kalaripayat výuka

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
RobertW 27. leden 2006 10:35:55
Ahoj,
pro zájemce z Brna a okolíjsou k dispozici prostory na šermířské i jiné tréninky, tělocvična je vybavena žíněnkami a pomůckami, k zapůjčení kukly, chrániče a další...
www.drcbrno.cz

heinrich 21. leden 2006 10:31:18
Pokud má někdo zájem o kalaripayat (např. článek Magisteria) a chce pro to něco i obětovat, tak budu rád když napíše na jf.jf@seznam.cz, sám toho zase moc nevím, jen co jsem viděl a četl. Myslím, že by to nebylo špatné pro posunutí úrovně německé školy na další úroveň. Samozřejmě, že se mnou asi nebude hodně lidí souhlasit, ale toto nejstarší bojové umění je v něčem podobné německé škole.
Jinak, pokouším se získat kontakty a postupně se připravovat. Bydlím v JČ a znám paní, která jezdí do velkého centra kalaripayatu a byla by ochotná poskytnout přípravu na toto velmi náročné bojové umění a taky snad i prozkoumat terén v Indii. Tato paní teď odjíždí do tohoto centra a přijede za pár měsíců.
Představuji si to tak, že bych jel já a případně někdo další, koho by to zajímalo, do Indie na pár měsíců za mistrem a pak to cvičit postupně doma a další rok zase. Celý výcvik trvá 15 let každý den. Ale myslím že i základy tohoto velmi duchovního a efektivního bojového umění nejsou k zahození.
Pokud to někoho osloví tak ať napíše. A jak je zvykem, pokud to tady někoho naštve a bude mi to chtít nandat: nic o tom moc nevím, sám se rád poučím!

webmaster