Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Mračení

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Berka 06. září 2006 13:26:40
Jak řekli, tak udělali. Takže slíbené fotky jsou na níže uvedené adrese. Autorem většiny z nich (těch nejhezčích, kdyby jste měli problém s identifikací, nebo zhruba tak druhé poloviny) je dantes alias Petr Tomek z Budějic. Nějaké průvodní slovo snad vypotím do konce týdne. (www.mracti.cz)
dantes 04. září 2006 21:50:14
Berka(04. září 2006 18:52:54) : není problém - pokud k tomu přidáš poznámku "foto dantes" apod., tak mě potěšíš. Pošlu ti ještě případně mailem trochu doupravenou fotku z duelu Rocheforta s Buckinghamem, na té už si docela zakládám, u té by mě pak zveřejnění bez této poznámky zamrzelo.
To video není ale nic moc - vlastně jsem si ho tady zkoušel poprvně a neměl jsem odhad, jak pořádně švenkovat.
BTW teď v neděli jsem viděl pár tváří, které jsem si pamatoval z Mrače, rovněž v průvodu Karla IV. Jednoho v celoplátech, když předcházel před Hradem tambory, jsem párkrát ťuknul paličkou do přilby - mám ho v průvodu taky chyceného, pokud by stál o fotky, může se ozvat.
Berka 04. září 2006 19:35:51
skřet(04. září 2006 19:03:10) : Teď ještě někde vykouzli dva mobily a jeden cvikr. Do konce týdne snad bude nová porce fotek na www.mracti.cz
To víte, je to dřina vyretušovat Vám ty zmuchlaný kukuče.
skřet 04. září 2006 19:03:10
Berka: Pokud vím, pochva už je na světě, takže v pohodě:-) Každopádně díky moc, pro příště udělám něco abych ji věčně netrousil..:-))
Berka 04. září 2006 18:52:54
dantes(25. srpen 2006 20:22:03) : Petře, prosím tě, právě dávám dohromady fotky z akce. Myslíš, že bych mohl u nás na webu uveřejnit zhruba 15 tvých fotek + video z vystoupení strašlivek?
Vevi(04. září 2006 12:13:36) : Žokejem jsem nemyslel Tebe, neboť jsem tě nikdy jezdit neviděl a možná že jezdíš dokonce lépe než francouzská královna. Spíš jsem myslel Smrčouna, to je rajťák.
Vevi 04. září 2006 12:13:36
Za žokeje jsem se nikdy nevydávala a cukr sebou běžně na bitvu nevozím ;-) Informace o výběru je super, jen přišla jaksi o pár týdnů opožděně ;-) Všechno v poho, já nic dramaticky nevidím, dělám si z toho srandu a jsem hlavně ráda že se to povedlo, že mám hlavu na krku a že se lidi bavili, to je podstatný ;-)
Berka 04. září 2006 11:02:05
Kdyby jste si všimli té hrubky, tak sorry hlásím se k lykantropům.
Berka 04. září 2006 10:56:32
Vydíš to moc dramaticky. Pak sis mohla vybrat ještě ze dvou klisen, co na nich jezdili pán a paní tvrze, určitě by mi koně půjčili. A nebo byla v zásobě ještě jedna hodná kobylka, ale tu nechám v zásobě až bude potřeba někomu srazit vaz. Další koníci stojí v Čerčanech i v Mrači. K dědečkovi a koníkovi jsem měl do letoška důvěru. Když ono je to rok od roku stejnější, kůň pod sedlem jezdí, ale žokejové uměj maximálně dát koňovi cukr.
Vevi 04. září 2006 10:06:12
No právě, ti cowboyové mi vytáhli trn z paty - nebýt jich a jejich letitého hnědáka, jela jsem na onom místním skoroponíkovi, který svou barvou, tvarem i vyznáním sice odpovídal době Dumasově, leč hodil by se spíš na d´Artagnanův první příjezd do Paříže... Nehledě na to, že byl tentokrát tak vyjančenej, že by mě stopro sklepal po deseti metrech jízdy a pak by s pěnou u huby odklusal do lesů a ani by nevěděl, že za sebou vláčí toho starého pána... Věř mi, zkoušely jsme ho s Baghírou projet ( ...toho koně ;-) Tímto chci též veřejně poděkovat Baghíře - bez její pomoci bychom z dramatu měli prvotřídní komedii... :-))
Berka 03. září 2006 20:17:35
O brýlích nevím, kdyby je někdo chtěl vrátit, dám kontakt na Jirku Kocourka, nebo dejte mě, Jirkovi je vrátím. Veverko, koní jsi měla, že jsi si mohla vybrat podle barvy, druhu, pohlaví i vyznání. Neboj, pěšky bychom tě chodit nenechali. V nouzi nejvyšší bychom z kadibudky udělali přepychová nosítka:o).
Vevi 03. září 2006 15:19:59
To mi připomíná - taky se tam ztratily dioptrické brýle s tmavými obroučkami, byly dost drahé a stejně jako pochva na konkrétní kord jsou brýle dělané na konkrétní oči někomu jinému k prdu, jak je řečeno níže. Bylo by fajn kdyby se nějakým zázrakem našly - třeba nálezce neví komu je dát...patřily těm lidem od koní, bez jejichž pomoci by královna šla na rande s nepřítelem pěšky...
Veverka
Berka 31. srpen 2006 16:26:43
Zdravím,
tak tady mám oznámení nějakých ztrát z Mrače. Ztratily se dva mobily z řad návštěvníků a Skřetovi pochva na kord. Protože byla šita na zakázku na jeho zbraň, předpokládám, že druhému je k prdu. Pokud jste výše zmíněné předměty našli, nebo Vám je někdo odevzdal, kontaktujte mě. Rád jejich vrácení zprostředkuji.
dantes 25. srpen 2006 20:22:03
skřet(25. srpen 2006 16:47:53) : právě odesláno.
skřet 25. srpen 2006 16:47:53
dantes: Tak to jsem teda zvedavý..:-) Kontakt na mě je orc@volny.cz (snad nejsem zas tak populární, aby mi chodily trojské koně atp.:-)) Díky moc!:-)
dantes 24. srpen 2006 19:03:06
skřet(23. srpen 2006 10:10:19) : nebyl jsem samozřejmě mezi těmi, kdo ti nějaké fotky posílali, nicméně mám perfektní fotku přesně z okamžiku, kdy Buckingham vysekl (vyťal? kruci nevím jako to říct) Rochefortovi oko. Na originálu mi chyběl kousek jedné postavy a musel jsem to smontovat ze dvou fotek, ale výsledek troufám si říct se může směle měřit s Pávovými fotkami (byť focený potajmu z bitevního pole - než jsme my Rochefortovi nešťastníci byli zmasakrováni). Jestli o ni máš zájem, zakóduj mi sem nějak kontakt, kam bys ji chtěl poslat.
Berka 24. srpen 2006 18:42:40
Zdravím, odkaz na další fotky najdete zde v diskuzi pod FOTKY Z BITEV A DALŠÍCH ŠERMÍŘSKÝCH AKCÍ. Petře, díky fotky dorazily a jsou fajn. Pokud máte zájem o DVD z letošního nebo minulých ročníků Mračení, volejte na tel.: 602669907, ale až po víkendu, neb Ondra Lukáč je na dovolené. Mail na něho je na našich stránkách www.mracti.cz
Fotky ode mě se objeví tamtéž zhruba s měsíčním zpožděním, ale obávám se, že to oproti Pávovi a jeho kolegovi není žádná bomba.
Beths 24. srpen 2006 15:46:25
Zdravím,dámy a pánové,
tímto bych chtěla přidati i své díky za krásný a vydařený víkend na Mrači.Bitvy byly díky organizaci a scénáři skvělé,já jako divák nemám co vytknout a počasí se povedlo.Konečně zase bitva bez hektolitrů vody z nebes.Takže velké poděkování všem,co se na této bitvě podíleli.Dík.
Vevi 23. srpen 2006 23:03:30
Díky za díky, Mylorde, bylo mi ctí ;-)) Když už jsme tedy u toho děkování, tak nesmíme vynechat především níže nám všem děkujícího Duncana, ten se na tom divadle nadřel jednoznačně nejvíc ;-)
Veverka
skřet 23. srpen 2006 10:10:19
Také se připojuji k všeobecným díkůvzdáním:-) Díky Petrovi za výbornou akci a Sentimentům za příležitost vyblbnout se:-) Zvláště pak díky Davisovi a Veverce coby vynikajícím sparingpartnerům:-) Bylo to opravdu super!
Jinak jsem chtěl poprosit, kromě páva fotilo ještě několik dalších fotografů, jeden mi posílal fotky na mail. Omylem jsem si poslední mail odmazal, ale rád bych poděkoval a poprosil o nášup..;-) Jen bohužel nevím jak kontaktovat..
Berka 22. srpen 2006 13:38:32
Zdravím Vás všechny, jménem pořádající skupiny, kteří jste připravili a uskutečnili letošní nádhernej biják na Mrači. Děkovat Vám nebudu, protože to už zaprvé udělal Danken a zadruhý by jste zpychli :o). Předem se Vám chci omluvit, že budu trochu delší. Chci letošní i minulé akce na Mrači trochu rozebrat, čím to, že jsou lepší a lepší.
1. kvalitní scénář a režie - bezpochyby práce Z. Rygla v prvním ročníku, Maschy v druhém a Sentimentů ve třetím a čtvrtém ročníku. Zatím vždy byla předem ke všem scénářům značná nedůvěra. Co že to bude za ukrutná sr... a zatím to vždycky dopadlo výborně. Proto Vás prosím důvěřujte trochu ve scénáře a předem je neodsuzujte. Ano děláme to trochu jinak, neděláme polní bitvy, rekonstrukce bitev, ale divadlo s velkým důrazem na šerm, aby jste si to řádně užili. Možná jste si všimli, že scénáře jsou více a více komplikovanější a propracovanější. Je to tím, že Sentimenti vědí s kým pracují a co si mohou dovolit.
2. téměř stálá účast kvalitních skupin po celé čtyři roky - to se to pak píšou scénáře, když je šijete lidem na míru, že Sentimenti? Tím odpadá i hromada starostí s organizací, nemusí se kontrolovat zbraně a kostýmy, na nácvik se může jít klidně v pižamu nebo teplákách, protože víte, jak kdo vypadá. Neplýtvá se zbytečně energií ve vysilujících diskuzích na šermu, co je zakázané, co dovolené, proč tak a proč ne jinak (viz. HS, Čerte, máš můj neskonalý obdiv za tu trpělivost v diskuzi). Tady se ukazuje, že kvalita je důležitější, než kvantita (i když je u rekonstrukcí bitev důležitá, ale nemůžete si s velkým počtem lidí dovolit dělat věci, které se dělají na Mrači).
3) prostředí ve kterém se scénář odehrává - nemá smysl rozebírat
To jsou zhruba všechny důvody, proč byly letos Tři mušketýři zase o 100% lepší než loňská bitva.
Tak a teď odpovědi na otázky. Proč příští rok nebude pokračování Tří mušketýrů, ač to po tom přímo volá. Pořádat pokračování hned v dalším ročníku je velmi ošidná věc. Nepřijde minimálně polovina diváků, kteří viděli letošní bitvu s tím, že to už viděli loni. Musí chvíli zapomenout. To je ten hlavní důvod. Napřesrok slibuji pokračování Tří mušketýrů, tedy pokud mi Sentimenti nedají košem. Příští rok bych rád zkusil, dle mého názoru, zajímavý projekt. Bitvu spojenou živou muzikou na jednoduchý scénář. Prosím nezaměňovat s muzikálem. Prostě v pozadí bitvy bude živá kapela, která celý děj bude spojovat svými písněmi (místo hudby z CD bude živá). Mluvené slovo bude pouštěné z CD. Takže jak vidíte žádný velký experiment, který by Vás musel na samém počátku odradit. Na scénáři už půl roku poctivě makáme, určitě se o něm poradíme se Sentimentama. Šermu a střílení si užijete, až nad hlavu. Prosím nebojte se trochu něčeho jiného, protože bez Vás to těžko budeme moci zrealizovat. Dalším bodem je chybějící voda. Ano, to byl problém, ale myslím, že jsem já ani babča nevyhodil nikoho, kdo si přišel s nějakou nádobou. Kdo se chtěl umýt, 40m od tábora teče čistý pstruhový potok, stačilo se zeptat nebo všimnout. Do příštího roku vyřešíme lépe, aby jste byli spokojeni (nebo chcete objednat vodu shůry?).
Počasí se taky vydařilo, i když to vypadalo všelijak.
To je všechno co se mi vyrojilo v hlavě. Máte-li nějaké věcné připomínky k Mračení, sem s nima.
P.S. Druhou bitvu jsem viděl jako divák a byli jste kurevsky dobrý. Díky.
Budu velmi rád, když se za rok na Mrači zase potkáme.
dantes 21. srpen 2006 19:03:37
No sláva, počítač mě sem pustil! - jsem tady už zaregistrovaný dost dlouho, ale z nějakého důvodu mi dosud odeslané příspěvky končily někde v mezihvězdném prostoru a neporadil mi ani webmaster, tak jsem už na diskusi víceméně rezignoval. Takže jsem to teď zkoušel skutečně jen tak víceméně pro jistotu. Tak když teď už to jde, tak
1) Petře ještě jednou díky za pozvání - akce byla paráda, doufám že pozvání platí i na příští rok (klidně vykopu hajzlík i o 10cm hlubší - no, nebo o 5) a úklonu za organizaci (až na tu vodu, ta přeci jen chyběla). Fotky ti pošlu během týdne na CD, před chvíli jsem skončil s čištěním v PC,
2) Sentimenti klaním se za scénář a režii - byla to prima zábava,
3) Čerte díky za půjčení lžíce (ráno se mi stala taková příhoda, že jsem tu svou ztracenou našel kousek pod schody)
4) Zdeňko (dresmaker) dalas mi asi špatnou mailovou adresu, odesílané fotky se mi opakovaně vracejí s tím, že "sorry, no mailbox here by that name".
dantes 21. srpen 2006 18:48:08
No a když jsem teď v novinách zahlídnul předpověď počasí na zbytek měsíce, tak neuvěřitelná klika asi bylo i počasí. Jediná vada na kráse celé akce byl nedostatek vody - příští rok si vezmu kanystr, abych si měl aspoň čím vyčistit zuby (takhle jsem používal minerálku).
Matty 21. srpen 2006 17:23:05
Přidávám se ke slovům uznání... Abych řekl pravdu, když jsem zjistil, že se bude jednat o tři mušketýry byl jsem trochu zděšen, ale teď smekám a omlouvám se za pochybnosti. Fakt jsem si to užil, i když jsem celou první bitvu zápasil s arkebuzou, pač ta mrcha dřevěná ne a ne střílet. Tak jsem si to pak vynahradil v bitvě druhé. Kdyby mě pak večer nebolela hlava bylo by to super ještě víc...příště prosím míň sluníčka : )
Siegfried 21. srpen 2006 15:24:01
Mno jen aby to nezapadlo, Pav už dal fotky na www.oook.cz...
Sice už to je i v tý diskuzi o fotkách, ale jeden nikdy neví... :)))

Jo jinak super a dost sem se pobavil .)) Díky všem .)))
Duncan 21. srpen 2006 14:51:14
Rád bych za Sentiment i sám za sebe poděkoval všem, kdo pomohli tuto podívanou zrealizovat. Byli jste úžasní, krásné herecké výkony a výdrž v boji obdivuhodná. Doufám, že jsme vás svými nápady moc neprudili a vy jste si mohli celou akci pořádně užít. :-) Myslím, že z reakcí publika se dalo poznat, jak moc jste jim dali. Já osobně věřím, že v nich ten zážitek dlouho zůstane. Doufám, že i ve vás. :-) Ještě jednou opravdu velký dík všem a těším se, až si na něčem podobném společně zablbneme příště. :-)
Kuno 21. srpen 2006 07:58:17
cert(21. srpen 2006 07:41:51) : Já jsem si na Mrači sice nezašermoval vůbec :>)).... ale jinak s Čertem ve všem souhlasím.
Škoda,že nebude pokračování.
cert 21. srpen 2006 07:41:51
Děkuji všem, kteří zoorganizovali tuhle supr akcičku. Mooooooooc jsem si to užil!!!!! Nádherný divadlo a obrovská spousta šermu. Super!
Berka 03. srpen 2006 07:17:44
Zpráva pro nervózní. Za 14 dní začíná 4. ročník Mračení. Pro ty, co se nemůžou dočkat, budeme na tvrzi od 12.8., tak můžete přiject. I my se těšíme, že se s Vámi zase po roce uvidíme. Máte-li nějaké zvláštní přání nebo dotaz, sem s ním. Za týden už budeme jen na tel.: +420 737279956
Tak zatím ahoj.
Berka 23. červen 2006 11:03:38
Zdravím Vás, všechny věrné bitvení a historickým slavnostem Mračení s Country rádiem. Sentimenti napsali skvělý scénář, takže letošní čtvrtý ročník bude na téma Tři mušketýři. V termínu 18.8. - 20.8. 2006 zveme Vás všechny šermíře, dámy i pány, kteří se účastnili alespoň jednoho z předchozích ročníků (a kterým se naše akce trochu líbila), aby nás znova poctili návštěvou na středověké tvrzi v Mrači u Benešova. Pokud ve svých šatnících najdete vhodné kostými na dané téma, vezměte je sebou (kromě kardinála a dalších hlavních osob, které si oslovili Sentimenti). Úplně postačí, budete-li mít dobové oblečení, kde bude převládat červená (v kombinaci s černou), nebo modrá (a samozřejmě dobovou zbroj a zbraně). Ve scénáři se zcela jistě neuplatní děla a pikenýři.
Co Vás letos kromě dvou sobotních 45ti minutových bitev čeká. V pátek večer proběhne krátký nácvik s veliteli skupin a rozdání scénářů bitvy při příjezdu. Od 20 hod. bude na nádvoří tvrze hodovní slavnost pro šermíře a příchozí (šermíři v kostýmech). Hrát budou živé kapely (dokud nezemrou).
V sobotu budíček v 8.00, nácvik pro všechny začne v 8.30. Bude trvat max. hodinu. Slavnostní pochod obcí vynecháváme, takže pak si budete moci jít dáchnout. Oficiální program na parkáně začne v 10 hod. Bitvy budou od 14 a 16. hod. Večer zase tradiční bijáček a veselice. Gulášek a pivko po bitvě bude určitě taky. Počasí sem taky objednal krásný, takže pokud budete mít čas a chuť, tak přijeďte. Rádi Vás zase po roce uvidíme. Ostatní, kteří na naší bitvě ještě nebyli a chtějí přiject, volejte na tel.: +420 737279956
Kdyby někdo z Vás chtěl přiject a pomoci nám s přípravou, budeme na místě celý týden před akcí a budeme velmi rádi.
skřet 27. prosinec 2005 09:47:09
:-))) Zatím netuším, furt jsem dost nakřápnutý... Jinak žádný heslo, žádný přezůvky a kostým pokud vím až na Silvestra;-)
Berka 26. prosinec 2005 12:04:45
skřet(24. prosinec 2005 17:18:50) : V kolik tam jdeš? A je nějaký heslo, aby mě nevyhodili hned ode dveří? Jaký je úbor a mám si sebou vzít přezuvky?
skřet 24. prosinec 2005 17:18:50
Vím jen, že je 30 předsilvestrovská párty a pak klasicky Silvestr. Do té doby je zavřeno. Počtám, že na předsilvestrovské bych mohl být, pokud se dám trochu dohromady. Jsem nachcípaný. Dobrou chuť k večeři:-)
Berka 23. prosinec 2005 14:17:18
skřet(23. prosinec 2005 12:56:26) : Nevíš, není nějaká akce mezi svátky u Bagiry v Zahradě? Žeby jsme se řádně rozloučili se starým a přivítali nový?
skřet 23. prosinec 2005 12:56:26
Nápodobně, nápodobně! Klidné a pohodové svátky a všechno nej do nového roku!
A na Mrači se určitě sejdeme..;-)
Berka 22. prosinec 2005 16:38:01
U mě už byl Ježíšek od rána 13x, faking Christmas. Přeji Vám klidné a bohaté vánoce. A co do nového roku? Holkám ať trochu povyrostou kozičky (to se vždycky hodí) a chlapům zase ať pořád stojí .... zato žít. A hlavně ať se ve zdraví a plném počtu sejdeme na Mrači.
Berka 24. listopad 2005 17:18:39
Zdravím všechny třicítkáře a oznamuji Vám, že 4. ročník Mračení s Country radiem se uskuteční 18.-20.8.2006 opět na středověké tvrzi Mrač u Benešova. Omlouvám se Asmodeákům, že termín koliduje s jejich Rajhradem, ale není zbytí. V jiných srpnových víkendech se na Konopišti a v Lešanech konají mega akce a to je sakra blízko. Statut letošní akce se mění na akci pro zvané. Automaticky jsou zvaní všichni jednotlivci a skupiny, které se zůčastnily alespoň jednoho ročníku Mračení. Ostatní mohou přijet po dohodě se mnou na tel.: +420 737 279 956. Kapacita bitevního pole je zhruba 130-150 lidí, což odpovídá zhruba všem automaticky zvaným plus vážným zájemcům. Pokud budete chtít prodávat na tržišti, pouze po dohodě na tomtéž čísle.
No, a co Vás na 4. ročníku čeká. Příjemné prostředí (jako obvykle), slušné zacházení, kuchař neumřel, takže gulášek, atd. V pátek rušíme foklrockovou diskotéku, hudba bude živá a na nádvoří. Na neformální zábavě budou hrát skupiny, které budou vystupovat v sobotu v rámci programu. Takže kromě zbraní i nástroje s sebou (Gordone a spol.)
V sobotu obvyklý program s tržištěm, divadýlkem, hudbou, tancem, snad i s kaskadéry na koních, možná přijde i někdo s ptákem a hlavně opět dvěma bitvami. Scénář a režie (pro velký úspěch) bude opět dělat skupina Sentiment du Fer a mohu Vám slíbit bombastickou bitvu. Něco takového tady ještě nebylo. Pokud se Vám líbila loňská bitva, tak letos to bude ještě o 100% lepší. Téma neprozradím, období opět třicetiletá válka a je jedno, která její část. Šermířům slibuji, že si zakydlí a zastřílí do sytosti. Večer tradiční biáček z bitvy, pivko a hraní na nádvoří. No a v neděli se konečně vyspíte. Takže to je zhruba všechno, co mě napadá.
Pokud máte nějaký dotaz, nebo připomínku, jak co zlepšit, sem s ní.

webmaster