Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Kam zmizel seznam akcí od skupiny Abbaca ????

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
ave 15. červenec 2008 15:46:48
Kurz historického šermu v Ratajích n.S. pro mládež a dospělé od 25.8. do 30.8.2008. Vede Jiří Šimek - škola Digladior Praha. Ubytování, stravování zajištěno. Kontakt: ratajos@seznam.cz
Duše 28. červen 2008 16:52:05
s2.battleknight.cz...

Mrkvoslav 22. březen 2002 11:34:01
Pánové Diky a Čerte, gratuluji k úspěšnému navázání spolupráce. Mám z toho velkou radost.
Roy 22. březen 2002 10:58:54
Diki: Děkuji za pochvalu za Herold - šermířské listy. Situace kolem tohoto časopisu ale není tak ideální, jak by mohla být - pořád je málo předplatitelů a to při stále rostoucích cenách všeho možného může mít na jeho vydávání velký vliv. Snad nám i tyto stránky pomohou k lepší propagaci Heroldu.
Jinak bych chtěl ještě upřesnit, že jsem sice zástupce redakce, ale rozhodně ne její šéf. Každopádně bude-li možno, určitě se na Libušíně sejdeme (dřív asi nebude čas).
Diki 22. březen 2002 09:40:33
I já jsem nakonec rád, že jsme se s Čertem nakonec poznali trochu jinak než přes internetové zprávy. Osobně dám jen na přímý kontakt, ale vzhledem k tomu, že Čert byl po dlouhé cestě jsme se snažili v dlouhém telefonickém rozhovoru říci si, co vlastně chceme a jak to myslíme. A nakonec přece jen z intonace hlasu a způsobu řeči i já pochopil, a nyní věřím že mě neznámý člověk může mít obdobné názory jako já ( moc asi cizím nevěřím :-) Jsem tedy nakonec rád, že jsme se dohodli na vzájemné spolupráci a myslím, že se nakonec potkáme, dáme spolu pár piv a řeč, a možná se staneme přáteli nejen na inetové scéně, ale i vojenské oblasti, která nás především spojuje :-)) Co z toho tedy plyne ?Budeme si tedy informačně pomáhat s distribucí ověřených dat, takže se i nadále můžete spolehnout nejen na již opět vyvěšený kalendář akcí na abbaca.cz, ale i na toto nové zpracování kalendáře na ceskyserm.cz . Věřím, že Vám tento nový server bude přinášet více ověřených informací, než je zvykem na jiných serverech, neboť nadšení redakce které vidím se dá přirovnat k nadšení redakce Šermířských Listů Herold při jejich začátku. A zde se jistě dnes dá hovořit o úspěchu v papírové distribuci dat. Koneckonců v jiné diskuzi si oba šéfové redakcí již dávají schůzku. Tak ať je to všechno ku prospěchu českému šermu a její šermířské obci.
Nakonec bych se chtěl omluvit všem, které jsem svěšením informací utrhl od zdrojů a doufám, že je nyní již vše tak jak má být.
Hezký den a hezkou sezónu všem přeje ten co je napsaný nahoře :-))
cert 21. březen 2002 22:16:55
Vážení přátelé i v ostatní, jak jsem slíbil tak jsem učinil a on je Diky docela fajn člověk a kdybych nebyl tak dlouho komunikačně neschopný, tak tahle diskuze ani nemusela vzniknout. Ostatně jeho práci a hlavně práci Bábí bych si nikdy nedovolil zpochybňovat, a ani tady myslím o to nešlo. To co společně pro české šermíře už dlouho a grátis dělají lze jen obdivovat.
Samozřejmě jsme se domluvili, koneckonců nám jde zhruba o to samé a tak očekávejte drobné změny a doufám dlouhodobou a úspěšnou spolupráci. Diky se (a musím uznat, že asi vcelku oprávněně) obává hlavně toho,že informace různě opisované a ne zcela průhledně distribuované ztratí na aktuálnosti a hlavně na přesnosti. Tohle je argument, který má váhu a který beru. Doufám, že jsme nalezli řešení, které zanedlouho i zrealizujeme a dost se těším na další spolupráci.
cert 19. březen 2002 23:07:40
Poslušně hlásím, že jsem opět zde a zítra se spojím s Dikim.
forrest 18. březen 2002 14:52:45
očima, dnes už zaplaťpámbu, laika:

1. Jo, když se krade podle zákona, je to OK. Jinými slovy když nechám ležet tašku na ulici nemůžu se divit.

2. Jestli se vy, kteří máte rádi šerm atp., takhle handrkujete stále, pak je mi vás líto.

3. Nejsou jen zákony, je taky morálka a slušnost... Takže, když bych chtěl zveřejnit nějaký seznam akcí, tak ho klidně okopíruju (můžu se zkusit zeptat, ale předpokládám spíš, že tam kde je seznam uveřejněn budou rádi... vždyť se o něm bude víc vědět...) tedy okopíruju, a pokud je to doslovná kopie, uvedu zdroj. finito, víc nemůže nikdo chtít.

příklad: "Firma IBM pořádá setkání obchodních partnerů tam a tam, tehdy a tehdy, jak uvedla agentura Reuters."

je absurdní, aby Reuters byla naštvaná a jen trotl by mohl čekat, že to bude vadit IBM. (nepleťme si obsah zprávy například s televizními záběry)

4. apropos, znal jsem jednu skupinu, a ta vehementne hrala hru autora, ktery si to nepral...
stefan 12. březen 2002 13:56:53
s těmy zákony je to složité je sice pravda ,že pokud člověk neporuší zákon je jeho jednání OK ,ale někdy je to divné. Tím ovšem nijak nenarázím na náš spor :O))) je to jen tak mimo.
stefan 12. březen 2002 13:55:08
Diki : OK pokusím se ho kontaktovat, nějak se s ním dohodnu a potom se buď ozve nebo se ozvu já.
Diki 12. březen 2002 13:12:35
STEFAN>Prosím tě, až Cert prijede, ať se mi prosím ozve, teď je fakt asi mimo....
Diki 12. březen 2002 13:09:14
MART> Takže když se krade podle zákona, tak je to vlastně O.K. ?? Nejseš ty právník ?? Pak bych tvé výroky chápal...
mart 11. březen 2002 22:49:03
Přečetl jsem si, co píše Diki na stránkách Abbacy.
A už zase hromada nesmyslů o kradení a autorských právech Abbacy, šíření informací poskytuje autorský zákon zpravodajskou licenci a pokud pořadatelé akcí výslovně neuvedou, že si nepřejí, aby informaci o jejich akci Čert šířil, může si je šířit a psát o nich články jak chce.
Označovat kalendář s akcemi za databázi je trochu nadsazené, ale ani pak Čert ani nikdo jiný neporuší právo, pokud převezme informace o akcích, které nemá z jiných zdrojů (§91 autorského zákona). Představa Dikiho, že na každém serveru mohou být jen původní materiály je dost zcestná - to by pak člověk musel obcházet několik desítek serverů, aby zjistil co se děje nového. Český šerm o sobě tvrdí,že je zpravodajským serverem a tak oprávněně schání informace ze všech zdrojů, navíc zde existuje písemná podoba ze které bylo (pokud jsem to pochopil) dovoleno Čertovi informace čerpat. Opravdu se netěším na dobu, kdy budu procházet 30 serverů s výlučně původním obsahem, kde budou všichni psát, že se něco možná koná, než si na 31 serveru konečně dostanu k normální informaci - jak si to představuje Diki na stránkách Abbacy.
Doufám, že je tato doba (i díky současnému znění autorského zákona) hodně daleko. A jen na okraj: pokud o někom tvrdíte, že krade, tak ho z něčeho obviňujete, a pokud však on nic protizákonného nedělá tak bych se zamyslel nad t.č. pomluvy.
stefan 11. březen 2002 16:53:44
Diki : s tou nízkou návštěvností akcí to u nás platí koukal jsem do logů lidi choděj spíš do fór.
stefan 11. březen 2002 14:03:27
Diki : "Pokud tam máte chyby, tak je tam máte." k čemu se to proboha vztahuje ???
Jinak opakuji Čert je na slovensku na šermířské škole tudíš se asi nejspíš sejít nemůže přez den asi telefon celkem logicky nebere, ono to během souboje jde těžko, a večer se ozve jen na čísla která zná. Pokud mu necháš krátký vzkaz ve schránce nebo pošleš SMS tak se ti určitě ozve.
Diki 11. březen 2002 13:55:46
Jo a ještě jednou děkuji všem, kteří mi svými reakcemi zvedli náladu a vysvětlili mi, že s tím nic nenadělám. I když to neudělali přímo tady, proč taky. Přesto všechno věřím, že je to jen úlet a že se s Certem nakonec nějak dohodneme.
STEFAN: To snad zas nemyslíš vážně, že ''Na akce se dívá naprosto mizivé množství lidí.'' ????
Diki 11. březen 2002 13:05:43
Je to fakt, stoji to za ho... a je to k ničemu, ale já po tomto extempore ustupovat nehodlám. Pokud tam máte chyby, tak je tam máte. Stránky jsem uklidil na jiný web ale stále visí, bohužel jen pro někoho. Co se týká telefonátu tak telefonovat nebo se sejít umí čert stejně tak dobře jako já, takže to mohl dávno udělat a ne mi psát ať mu zavolám... navíc když mi nebere mobil, když už mu teda volám. Teď už budu požadovat buď svěšení duplicitních informací nebo schůzku na toto téma. Teď už si myslím, že mi nezbývá než vydržet, a tak se omlouvám všem praktickým uživatelům abbacy.cz
Ke dnešku vyvěsím na stará místa Adresáře, protože se opravdu v tomto případě nejedná přímo o tyto informace a je zbytečné je tedy zatím schovávat. Kalendář zůstane skryt do vyřešení konfliktu.
stefan 10. březen 2002 21:05:12
DIKI : problém bude asi v tom že čert odjel na slovensko na školu. Takže stačí zanechat vzkaz určitě se ti rád ozve. Nic naschvál neprodlužujem, opravdu nám je zatím návštěvnost celkem ukradená nemáme ani bannery chtěli jsme z propagací počkaž až bude server dokončen. Takže můžeš mít radost protože nám svým odkazem přeci jenom ubližuješ. Myslým že čert se ti ozval hned jak se to dozvěděl a nabídl ti možnost dohody. Nevím jak vaše debata pokračovala, ale podle čertova emailu byl další krok logicky na tobě.
Jinak myslím že peška máme oba, šermíři nad tím jen kroutí hlavou a je jim to srdečně jedno jak je vidět podle téměř nulových reakcí. Většina z nich dostává pozvánky nebo mají papírovou variantu. Na internet chodí spíše jen debatovat, což je vidět na jinak naprosto mrtvém www.scherm.cz. Na akce se dívá naprosto mizivé množství lidí.
Diki 10. březen 2002 09:58:45
Zdravíčko, chtěl bych taky použít svého hlasu, abych vysvětloval, že krást se nemá. Opravdu mne to už neba, ale co mám dělat, když se to nechápe ??
Tak tedy: Certovi Bábí řekla aby se se mnou spojit, zda může některé informace použít pro web. Neudělal to a vykradl to. Poté se hájí tím, že má svoje informace. Možná má, ale ne pro ty které vykrad, protože jinak by ty vykradené poté také aktualizoval. Ale protože na Abbace.cz tato informace momentálně nevisí, tak nemá odkud dál krást. A tak tam má už teď spoustu chyb-především o změně termínu akcí. Teď už je to tím jasně dáno, které akce to jsou. Takže ještě jednou - informace jsou na abbace.cz a v ŠL Heroldu pro informace šermířů, ale ne proto, aby je někdo dál distribuoval za své. Cerovi se bohužel touto kauzou povedla ta jeho nejlepší věc, kterou si mohl přát - svěšením kalendáře na abbace.cz a vyvěšením odkazu na vykradače ceskyserm.cz se mu podařilo to nejlepší zviditelní tohoto serveru. S tím už asi nikdo nic neudělá a i já si to teď vyčítám. Ale aspoň víme do budoucna na jakém podkladu byl tento server založen.
Pokud by to byl regulérní server pak bych od Certa očekával , že když zjistil svou postupovou chybu, tak měl informace svěsit a následně jednat. Nejsem ten, který udělal první chybu a tak nevím, proč mám Certa nahánět právě já (přestože tak bezůspěšně telefonicky činím, ale nezvedá mi to, nebo tam má schránku). Myslím, že promluvit si s námi by mělo být tedy právě především v jeho zájmu. Ale on celou tuto kauzu prodlužuje právě proto, aby na abbace.cz visel co nejdéle ten odkaz na ceskyserm.cz
Takže kdo má podle Vás peška ???
stefan 08. březen 2002 15:50:50
Mrkvoslav : no banner nenese peníze ale umožní zobrazit naše bannery jinde. Pokud chceme aby server mohl fungovat, rozvíjet se a mít nějaký smysl musí o něm někdo vědět. Tohle je jedna ze snadných cest. Za jeden cizí banner u nás, jeden náš banner jinde je to fér.
Jinak dík za reakci zdá se že je to všem tak nějak jedno :O((
Mrkvoslav 08. březen 2002 12:41:02
Při komunikaci s Abbacou, konktrétně s Petrem Ježkem jsem nikdy neměl žádné problémy, ba naopak. O to víc se divím jeho podrážděné reakci. Chápu sice, že pokud někdo vychází z mnou uveřejněných informací a vydává je za své, že to trošku zamrzí, ale v tomhle případě jde o to, že kalendář Abbaky je často skutečně kusý a nekonkrétní. Je to samozřejmě dáno tím, že se snaží sehnat informace o akcích co nejdříve a často ani jejich pořadatelé nemají jasno, ale chybí mi tam jejich včasná aktualizace. Proto jsem podrobnější kalendář na těchto stránkách uvítal a ocenil, A přiznám se, že mi bylo v podstatě jedno odkud autor čerpá. Oceňuju i vaši snahu o domluvu s Petrem Ježkem a doufám, že až jeho zlost trochu opadne, že se vše urovná k všeobecné spokojenosti. O to přece jde jak jemu, tak vám - sloužit neinformované obci šermířské. Howg...
P.S. Stefane: Poku vám banner nepřináší žádné peníze, byl bych pro to, aby nekazil image těchto stránek... myslím, že v daném případě je tu skutečně zbytečný...
cert 08. březen 2002 07:29:46
Vampír: zlatá slova
Vampír 08. březen 2002 07:16:41
... uveřejňovat seznam akcí mě nepřipadá jako vykrádání jak o tom píše Abbaca .. je to známá věcpro všecny .. ( každej dostává pozvánky na tyto akce )
.. co se týče adresáře .. je to jejich dlouholetá práce i zásluha .. a mít linku na jejich servr bohatě stačí ... aby člověk měl informace a "nevykrádal"
stefan 07. březen 2002 23:40:14
Chtěl bych dodat jen něco málo z toho čím se zabývám na tomto serveru já. Neustále se dozvídám že "vykradení" seznamu akcí nám přineslo zvýšení návštěvnosti. Prošel jsem statistiky a troufám si tvrdit a jsem ochoten a schopen to podepřít čísly, že nikoliv.
V počátku života tohoto serveru zde seznam akcí spíše nebyl než ano, obsahoval asi pět akcí takže není o čem mluvit. Po spuštění předělaného kalendáře akcí kdy už obsahoval akce asi dva měsíce dopředu, se návštěvnost podle TOPlistu opravdu zvedla, ovšem po shlédnutí podrobných statistik jen proto že se objevilo pár nových témat v diskusi. Na náš seznam akcí nikdo nechodil. Naše návštěvnost se po zrušení seznamu na Abbace zvedla oproti průměru o více jak sto procent. Za období od 1.2 do 7.3 máme průměrnou návštěvnost kolem 35 - 40 sessions a za poslední dva dny je to včera 81 dnes 82.
Pokud bych chtěl vytvořit server s velkou návštěvností nebudu se vrhat mezi šermíře. Napíšu třeba chat nebo něco o mobilech nebo tipy a triky pro Windows atd. Pokud si snad proboha někdo myslí že za bannery zde zobrazené dostaneme nějaké peníze :O))) néé to opravdu né. Na tom se dá vydělat při návštěvnostech několik desítek tisíc denně.
Ještě k uvěřejnění odkazů na starší verze stránek. Šlo spíš o link na seznam řemeslníků a skupin akce sem k tomu tak nějak automaticky přidal. Pokud bych opravdu chtěl vykrádat nedám sem link ,ale řeknu "Kašlete na ně my vám to nabídneme taky" a nacpu sem všechny akce podle papírové verze. Popravdě zveřejnění seznamu skupin a řemeslníků by mi taky nedalo více jak pár hodin práce a přestu tu stále není.
To je ode mě zatím všechno.
cert 07. březen 2002 22:20:36
Pro pochopení proč kalendář akcí děláme ještě zveřejňuji mail , který jsem poslal Abbace:-----Original Message-----
From: Petr Ježek [mailto:petr.jezek@ortex.cz]
Sent: Thursday, March 07, 2002 10:39 AM
To: CERT
Subject: Re:

Ahoj Petře,
předpokládal jsem, že pokud máš jméno a adresu maš i mobil. Jsem v seznamu Bábí pod Černou kumpanii.

Svůj názor na uveřejňování seznamu akcí jsem pověsil na český šerm, asi není nutný tady k tomu ještě něco dodávat. Úplně jinak vnímám databáze skupin a pod, tam se dá skutečně mluvit o jakémsi know how. Především z toho důvodu jsme nic takového neuveřejňovali.
Pokud se týče možné spolupráce ohledně kalendáře a např. odkazu na vaše stránky: Český šerm funguje cca 5 týdnů a informace doplňujeme podle aktuálnosti(proto jsme se ani nesnažili zdublovat váš kalendář, prostě jsme tam dávali nejbližší akce tak jak jsme se o nich dozvěděli- třeba i na vašem seznamu) takže skutečný stav pochopitelně nevypadá tak jako naše představy. Zásadní důvod proč jsme udělali vlastní adresář je prostý. Našim představám a potřebám (editace, větší rozsah informací, propojení akcí s přímými odkazy na skupiny a jejich stránky, propojení na náš archiv fotek a reportáží...)zkrátka vyhovuje jen dynamická databáze. To, že obsahuje, mimo jiné, stejné informace jako váš kalendář mi připadá jako zcela logická nutnost.

Na závěr: necítím potřebu se omlouvat za to, že zveřejňujeme kalendář, tak jak to děláme a nemám pocit, že bychom kohokoliv "vykrádali". Můžeme se na čemkoliv dohodnout, ale dohoda předpokládá především slušnou lidskou komunikaci.

Přeju Ti modrou oblohu a víc radosti ze života

cert
cert 07. březen 2002 22:16:37
Pokouším se s Abbacou nějak komunikovat a doufám, že se vše vyřeší. Jak jsem pochopil z odpovědi na mé zdůvodnění PROČ..... hlavně jde o návštěvnost. Je mi líto, ale pokud k nám budou lidi chodit jen kvůli kalendáři tak to podle mého názoru nemá smysl dělat. Dokud visel na Abbace tak myslím nikoho ani nenapadlo aby ho hledal u nás.

Jinak se musím omluvit Bábí, zdá se že jsem zcela nepochopil její vyjádření a pokud by právě tohle způsobilo celý problém tak mě to sakra mrzí. Ovšem je- li pravda:cituji odpověď Abbacy na bod 4.
(4. Údaje uváděné u jednotlivých akcí Abbacou jsou tak žalostně základní a jednoduché, že jakákýkoliv obsažnější seznam je prostě musí obsahovat, tomu se nedá vyhnout. )

K tomu se opravdu dá říct, že pokud ty informace máte, pak je jistě vyvěste. Ale o tom není u této kauzy žádný důvod se hádat, takže nevím proč to sem Cert a jeho redakce plete. Kromě toho my poskytujeme Bábinčin kalendář v takovém stavu, v jakém jej ona sama vydává a nemáme a ani nechceme do jejich práv a způsobu zpracování na tuto stránku vstupovat. JSME POSKYTOVATELÉ, NE AUTOŘI. Ale těžko se to dá vysvětlovat člověku, který neví co to je. Natož jaký je v tom rozdíl.

Tak jsem měl za to, že jsem se domluvil s autorem o využití informací pro další zpracování. Nic jiného neděláme.Naše databáze není v žádném případě kopii kalendáře akcí na Abbace.


cert 06. březen 2002 21:12:00
Co dělá Abbaca a co chce dosáhnout nevím, protože s nikým z nás se nikdo z Abbacy nespojil a nepovažoval za slušné předtím než nás všechny( a mě osobně) začal hrubě a zcela neoprávněně na svých stránkách pomlouvat, zkusit jakoukoliv jinou formu komunikace.
PROČ ZVEŘEJˇNUJEME SEZNAM AKCÍ
1. Akce jsou veřejně oznamovány jejich pořadateli a nechápu jak je možné získat monopol na jejich uveřejňování. Kdyby tohle byl server o filmu tak tady visí program kin a připadá mi to normální.
2. Seznam uváděný na stránce Abbacy byl samozřejmě jedním ze zdrojů ze kterých jsme čerpali, ovšem zdaleka ne jediným. Možná to někomu připadá nepravděpodobné, ale i mě chodí pozvánky na akce a kupodivu znám i dost organizátorů osobně. Těžko můžeme uvádět jen akce které na Abbace opominou. Když se akce koná tak zkrátka je v seznamu. Na Abbace i u nás. U nás teda určitě.
3.O vzniku serveru ČESKÝ ŠERM a o záměru uveřejnit seznam akcí, včetně toho, že část informací předpokládáme využívat, mimo jiné, ze seznamu na Abbace, jsem mluvil s Bábí Albrechtovou na kolínském plese(tzn. před spuštěním serveru) a pochopil jsem, že pokud sprostě neokopírujeme databázi tak není žádný problém. A to jsme neudělali.
4. Údaje uváděné u jednotlivých akcí Abbacou jsou tak žalostně základní a jednoduché, že jakákýkoliv obsažnější seznam je prostě musí obsahovat, tomu se nedá vyhnout.
5. Tenhle server běží asi 5 týdnú a pomalu se naplňuje materiálem. U akcí doplňujeme informace hlavně u těch aktuálních(viz Libušín-co je platné,že jak píše Abbaca bývá 26. dubna, když je tam spousta změn a pokud se nepřihlásíte a nebudete na nácviku tak se asi nedostanete do bitvy? Prostě si aktuálnost asi každý vykládáme jinak).
7. Seznam akcí na ČESKÉM ŠERMU je dynamická databáze, dá se snadno aktualizovat a do budoucna předpokládáme, že ji budou naplňovat sami organizátoři akcí.

Konečně, ČESKÝ ŠERM je zcela otevřený zpravodajský, informační a diskuzní server, který neslouží k propagaci ničeho jiného než šermu a aktivit s tím spojených. Proto nabízíme spolupráci komukoliv kdo bude mít zájem a nezavíráme se před žádnou aktivitou.
stefan 06. březen 2002 20:20:45
Zatím dáváme hlavy dohromady jak odpovíme na informace zveřejněné na www.abbaca.cz... Pro ty z vás kdo hledáte informace původně zveřejněné na jejich stránkách nabízím následující linky:
www.google.com...
www.google.com...
www.google.com...

webmaster