Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> nové vybavení: jednoduché a postradatelné nebo krásné a v bitvě nepoužitelné?

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
kourish 17. srpen 2014 18:05:33
A jeste jedna sracka na smazani !
AzazelzRechenburka 30. srpen 2002 16:13:43
A všici si jistě ty vaše zbroje dennodenně leštíte, mazlíte se s nima ... a kvico ještě. Ja si zbroj nechavam zreznout a pak ji pořádně namastim, takže neni jak zrcadlo, ale ma nadhernou patinu.(s tim reznutim se to zas nesmi přehanet, jen tak akorat, po jiste dobe to clovek odhadne.)Je to podle mne lepsi a hlavne dobovejsi.Nebo chcete vypadat jak princ Bajaja?Nebo jsou k dostani i hlinikove platy.Hmm ty nereznou.Jaka krasa, co takhle duralovy mece? Taky ne co?To sem rád.Nejake protlaceniny na kyrysu jsou, ale ty se vyklepou.(zejmena ceske blato-cesky hlubokotazny plech).Cinkani je nanic, musi to trochu vypadat v pohybech celeho tela, ale zbytecne si nedejboze nekomu nicit vzbaveni je pekna volšovina.
Divous 21. květen 2002 22:34:29
zbroj beru především jako věc ochrany. Dělám hlavně gotiku na na bitvy si beru svojí zbroj made in Juhaňák - což mluví samo za sebe :-) Je to práce velmi průměrná a odbytá ale na Libušíny dobrá až až a je to celé z 1,5 mm plechu :-) U TÉTO zbroje mi šrámy opravdu nevadí, naopak :-)
Nicméně už se mi vyrábí zbroj nová, určená pro vystoupení za zlaťáky a to u pana Hovorky a tu si asi rozmyslím tahat do bitev.
Katz 14. květen 2002 14:32:36
O umírání v bitvě se už napsalo moc. Já když mušketýruju padám dost nerad - hlavní důvod je ten, že jsem obalen střelným prachem jak palestinský gratulant.
Do bitev tahám standartní výbavu a lepší kousky nechávám doma. Už jsem toho taky zničil moc...
Imbecilní ničiči plechů z principu (teplákový supermani s dvouručními palcáty) jsou asi noční můrou všech, kdo rok dva šetřej na kanelovku od Jizbáků.
Bohužel už na bitvy jezdím tak jednou za rok, takže toho moc zničit nestačím. Na Brandejse bylo nejhorší natáčení v chdbě, kdy ta bílá barva ze zdí ulpívala na kostýmu a odmítala se pak pustit.
Co se vystupování týče, tam zničím kostýmů až až. Ale nejvíc se toho opoužívá při transportech. Přenášení a převážení je hrůza.
Mrkvoslav 14. květen 2002 13:07:14
Aspoň to máš dobově poničený, ani tenkrát jim parádičky nevydržely tolik. Ale chápu, že to dost zamrzí. Minulý Libušín jsem vytáhl svůj krásný (sice plechový), ale kůží potažený a ručně malovaný štít do bitvy a jistej kokot mi ho rozsekal jakousi obouruční sekerou... teď už na něj kašlu a na nějaký malování taky - to si nechám na reprezentační štít, který do obyčejných bivev tahat nebudu.
Snehul 14. květen 2002 12:18:45
no to si musis holt rozhodnout sam me treba nevadikdyz se by nici drahy veci proste to chci mit pekny a beru to jako spotrebni zalezitosti.
mascha 14. květen 2002 12:15:22
Na Brandejse sem se odvázal. Nacvičil jsem si zásah kulí švédských mušketýrů, pád a následné odtažení spolubojovníky za vozy k "recyklaci". Bitvy byli dvě a v obou se "něco" nepovedlo a některé části mé výbavy odešli navždy. Jednak praskla při pádu pažba mé staré muškety, při druhém umření mne odtahující kamarádi odrbali jak samici - při vláčení po zemi se utrhla patrontaška z jednoho bandalíru, druhý bandalír se vytrhal komplet a kord se jen ohnul a naštěstí nezlomil. Všechno to jsou většinou již nějaký ten rok sloužící jednoduché věci, přesto si nemyslím, že by se výrazně projevila nekvalita materiálu.
Ptám se, jsou takové ztráty na vybavení normální nebo jsem blbec a nešika?
A mám pořídit nový bandalír z vytepávané kůže, nebo jen znovu široký kožený řemen pronejtovat a je to? Co brnění? Až budu dělat ramena, mám se s tím pižlat i když mi pak do toho na Libušíně jebete jak pomatený? Nemám na mysli kvalitu materiálu, ale oprostění se od zdobení a pentliček, ať se v tom dá rajtovat a při boji nekoukat na nějakej ten šlinc.

webmaster