Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Šermírna

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
chomi 25. únor 2013 08:47:38
Ad Maska: Ono někdy v té šermířské hospodě nestačí makat jako Čert, jak se bohužel ukázalo. A že se Čert snažil...
Padlo 24. únor 2013 15:48:13
Pokud ti jde jen o místo, kde se můžeš slejzat s kamarádama ze šermu, pochlastávat oblíbenej jed a poslouchat oblíbenej metal, udělej si soukromej klub, třeba doma v garáži. Jeden víkend práce se zateplením, pořídíš party pípu do začátku a pivo budeš prodávat za 15 kč aby se zaplatil sud a časem i pípa. nábytek seženeš kdekoli, lidi pořád něco vyhazujou. do rohu hodíš starej PC a repráky se seženou kdekoli. Dělat ofiko hospodu je pěknej vopruz
Berka 24. únor 2013 09:03:30
Zaměřit se primárně na šermíře není dobrý podnikatelský záměr. Dobrá stylová hospoda na dobrém místě asi šanci má, ale o šermířském klubu velmi pochybuji.
Padlo 23. únor 2013 19:32:46
Maska: jo! Přidávám se, v takovýhle hospodě bych byl naloženej pořád. klidně bych i dojížděl
Valgard 23. únor 2013 19:21:02
Vytvořit hospody pro šermíře? Proč ne. Ale je to mocně lokální věc, takže my ze Zlínska máme zase smůlu.
Maska 23. únor 2013 16:14:35
Naše vlastní hospoda? Hovno, jen další konkurence pro Vyšehrad a Zborovskou aneb pokus ukrojit si kousek z toho koláče, žejo? Takže jdi s výzvami v řiť, pokud chceš získat klientelu z řad šermířů, budeš muset makat jak čert, protože jen těm dvěma podnikům o kterejch v Praze vím, není co vytknout a Zborovská má dokonce více druhů piv. Nicméně dám ti jako klient šanci. Pokud bude na pípě Únětický, budeš mít vykostěná uzená kolena, v lednici dost špeku k pálenkám a ve vodkách výběr mezi Stoličnou a Standartkou, pak mi dej echo. Kdybys tam měl single malt whisky a obsluhovaly by sedmnáctiletý nahatý zrzky, pak mi můžeš poslat i adresu...
Bum 22. únor 2013 10:14:48
Taky mě napadl vyšehradský klub. Jinak má pravdu Mahy. U těchto podniků (udělejme si společnou hospodu, natočme si společný film apod.) prostě nefunguje nějaká "společná výzva" přes internet ve stylu "Pojďme to vymyslet a udělat". Napiš konkrétní projekt, najdi konkrétní místo, spočítej konkrétní vstupní a provozní náklady, zkus odhadnout konkrétní cílovou skupinu, spočítej, zda, kdy a na čem má ten podnik šanci začít vydělávat a můžeš začít oslovovat cíleně konkrétní lidi, které potřebuješ. Palce Ti držím, ale je to asi všechno, co pro Tebe v tuhle chvíli udělám.
MLuks 22. únor 2013 05:34:26
Šamšla(21. únor 2013 21:24:16) : Klub na Vyšehradě nestačí? Tam se také slézají šermíři, chlastají medovinu z rohů a promítají se historické filmy...
mahy 21. únor 2013 21:49:17
Šamšla(21. únor 2013 21:24:16) : A ta komedie bude na kolečkách? Já jen, že jezdit někam přes půl republiky abych si sedl v té ,,pravé echt'' hospodě plné skvělých lidí se mi moc nechce.

Nezlob se, ale asi jsi moc velký snílek. Máš už promyšleno jak by to mělo fungovat? Jenom na tom, že se ti tam sejdou kamarádi si asi na nájem, energie a provoz nevyděláš.
Co personál? Vybavení, zařízení, hygienické normy...

Nu držím ti palce.
Šamšla 21. únor 2013 21:24:16
Kolegové, šermíři. Chtěl bych s Vámi probrat možnost vytvoření naší vlastní hospody. Chtěl bych vytvořit podnik, který by byl speciálně pro české šermíře. Chtěl bych, aby ho se mnou vytvořili zástupci gotiky, renesance, Vikingů, baroka,... prostě zástupci historických šermířů. Párátkové sportovce tam neberu.
Chtěl bych vytvořit místo, kde by se mohli setkávat šermíři, povídat si, probírat historky (a že nikomu nechybí), pít pivo a medovinu, případně se předvést před ostatními se svým vystoupením. Místo, kde bychom mohli domlouvat společné akce, vymýšlet, jak zverbovat nové lidi, připravovat bitvy, prostě být tím, čím jsme. Jsme šermíři a nemáme místo, kde se můžeme setkávat.
Ano, existuje několik podniků, kde se šermíři potkávají, ale žádný z nich není náš. Buď to máme společné podniky s metalisty, se studenty nebo s motorkáři. To není ono. Sice to bývají skvělí lidé, ale nejsou to ŠERMÍŘI.
Znáte-li podnik, jako byla Kilfenora, tak si dokážete představit, co myslím. Ale tentokrát opravdu pro nás, se správnou hudbou a se správným výběrem pití. Pokud by se tu našel někdo, kdo by byl ochotný to se mnou vytvořit, pomoct tomuto podniku, přispět dobrým nápadem a (jak jinak) penězi, napište. Věřím, že nejsem jediný, komu taková hospoda chybí.

webmaster