Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Kulatá výročí bitev

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Enc 04. leden 2012 07:25:58
Bum(03. leden 2012 18:28:09) : Asi neé...napsal o sobě,že prudí s předstihem,umí francouzsky,má dvacet let staré kosti a nemá středoevropskou mentalitu.Tohle vypadá na jinej kontinent.Hledej dál.
Bum 03. leden 2012 18:28:09
Není Bellator Zdeněk Bakala, popřípadě Michaela Maláčová?:-)
zpravy.e15.cz...
Enc 03. leden 2012 18:20:35
..no!
Enc 03. leden 2012 18:17:57
mahy(03. leden 2012 14:55:19) : píp píp píp píp...musel jsem se vypípat,když jsem se dozvěděl,že jsem šašour.Už jsem se lekal,že napoleonika je pro Bellatora vzor k jeho plánované akci,když chce oslovovat zahraniční skupiny .No smiřme se s tímto faktem,jiní co bojují s draky ,černokněžníky a vílami šašci prostě nejsou.Hlavně že je tu už šedesátý příspěvek a o husitské extra akci víme všichni hov.
Wothan 03. leden 2012 17:54:20
Mě tohle taky mate - na začátku tu byla zmínka o výročí husitských bitev a když jsem se zmínil o Chlumci, má to Bellator taky v plánu, tak nevím. Obě tahle období (například) vyžadují vlastní realizační team (a to včetně znalostí potřebných pro napsání scénáře, výstroj, výzbroj, rekvizity a režii), vlastní místo, zázemí a až na pár výjimek vlastní kádr účinkujících. Jak jsem řekl - to co umím udělat třeba já pro 12.st. nebo 1-2.st. bych nejspíš neuměl udělat ve stejné kvalitě pro14-15.st. A bez urážky - v téhle zemi není nikdo kdo by si mohl dovolit takhle skákat z období do období aniž by se to nutně projevilo na kvalitě (lhostejno zda jedinec, sdružení, agentura). Umím si představit cosi jako nadaci podporující akce pořádané k vybraným výročím, ale obávám se že by to bylo strašlivě složité a jednotlivé akce by stejně musely realizovat vlastní defakto nezávislé teamy.
Wothan 03. leden 2012 17:52:59
příspěvek byl smazán użivatelem Wothan 03. leden 2012 17:32:5
Luděk Hugo Vobořil 03. leden 2012 17:23:57
Bellator(03. leden 2012 14:21:39) :
Možná by bylo dobré říct kdo jsi a co máš za sebou.Nevím, jestli tě znám a u ostatních nevím. Různých projektů je spousta, ale jen málo za něco stojí.Nechci tě urazit, ale co jsi nadhodil mi připomíná mistrovství Evropy v šermu mečem.Prý bylo, bude, ale nikdo o něm nikdy neslyšel.Teda až na velmistra.
Už několik lidí se ti nabízelo, tak se představ a jejich nabídky využij.
tanaka 03. leden 2012 16:25:45
Bellator(03. leden 2012 14:21:39) : která jsou to ta místa nebo servry co čš úspěšně bojkotují?
Snad spolek zasloužilých se setrvačnosti jedné ze dvou asociací?
Bormi 03. leden 2012 16:18:50
Bellator(03. leden 2012 14:21:39) :
Tak krásně poeticky se znemožnit, je také umění :-)

Chvilku jsem pochyboval o vlastním intelektu. Pak jsem si přečetl celou diskusi znova a to mě trochu uklidnilo. Nejsem sám, kdo nepochopil oč ti jde. Možná, že máš prostě jen smůlu a hodil si nápad mezi bandu zabedněnců.

Jde zkrátka o to, zda máš nějakou vizi a chtěl bys ji realizovat či se jen ptáš zda mají ostatní nějakou vizi či co. Pokud máš sám nějaký nápad a rád bys ho ve spolupráci s ostatními realizoval, nemůžeš očekávat, že se ti zájemci pohrnou aniž by je zajímalo, o co vlastně jde. Už teď je akcí mraky (nehodnotím kvalitu, ale kvantitu), nelze se účastnit všeho a lidé si vybírají, kam mohou a chtějí jet. Jak chceš získat spoluorganizátory, spolupracovníky účastníky (či koho vlastně hledáš - není mi to jasné) na akci o které jim nic neřekneš?
Tázali se tě tady lidé, kteří svá období dělají seriózně a dle práce, která je za nimi vidět, by jistě byli přínosem pro nějakou tvou akci. Ale když jim nejsi schopen odpovědět na konkrétní dotazy a stále jen mlžíš, že se možná později dozví víc, nemůžeš čekat, že ti budou věnovat další svůj čas.
Neexistenci jakého projektu jsi tušil? Chceš to brát chronologicky a rekonstruovat vždy nejbližší výročí bitvy? Nebo se hodláš zaměřit pouze na bitvy z jednoho konkrétního období? Máš nějaké zázemí nebo hledáš i to (prostory, jak pro bitvu tak pro přípravy)? Jak rozsáhlou akci (kolik účinkujících) si představuješ? Jsi jednotlivec (tudíž hledáš vlastně všechny účinkující) nebo jsi součástí nějakého realizačního týmu? Existuje už vůbec nějaký realizační tým, nebo je to opravdu jen vize a hledáš i ten? Těch otazníků je spousty. Pro začátek by stačilo specifikovat aspoň to období. Na začátku diskuse padlo např. husitské hnutí - jde ti tedy o to rekonstruovat nějakou jednu konkrétní bitvu, nebo bys rád šel ještě dál a vytvořil celý seriál rekonstrukcí? Nebo bys to chtěl snad hnát napříč historií a rekonstruovat různé významné bitvy ve spolupráci s různými spolky vždy v závislosti na tom kterém období?

Polopatě - když řekneš aspoň tolik, že se ti jedná o bitvu u Sudoměře, vím aspoň tolik, že pro mě, jako pro třicítkáře to není. Jeden ti odpadne a spoustu dalších to může zaujmout a můžeš s nimi začít řešit všechny ty mraky starostí kolem. A jak o tom budeš diskutovat, zjistíš s kým bys mohl počítat, kdo je ti ochoten s čím pomoci atd.

Zatím jsi jen hodil neurčitý návrh, že by se kdesi cosi dalo někdy v budoucnu uspořádat, ale všechny konkrétní dotazy jsi jen zamlžil a odkázal na později.
mahy 03. leden 2012 14:55:19
Bellator(03. leden 2012 14:21:39) : Bellatore, to jsou ta fakta co jsi nám slíbil oznámit po svátcích?

Tak nevím, asi jsem úplně blbej, ale stále jsi nám nic konkrétního nepředestřel.
Mluvíš sice jako svého času jiní ,,vizionáři' např. Commodor Falcon, ale stále nevíme nic.
NIC!


Jen tak pod čarou- já jako správnej šašour se účastním bitvy u Slavkova.-)
Bellator 03. leden 2012 14:21:39
Bormi(02. leden 2012 17:54:15) : Osočovat? :D

Pokud jsou části některých mých něžných sdělení tebou brána jako osočování, tak věru nevím, jak charakterizuješ plodné tepání některých soudruhů... to je však věru nepodstatné.

Oč jde?

Pro tebe specielně ještě jednou: O (spolu)práci nad přípravnými ročníky významných výročí bitev, která se blíží. Respektive o samotné existenci takového projektu.

Byť jsem skutečnost neexistence podobného projektu silně tušil, raději jsem se zde zeptal, jelikož dělat paralelně stejnou věc zároveň, jako jiný organizátor ve zbrani, by mi nepřišlo dvakrát praktické a smysluplné. Stejný dotaz pochopitelně hodlám klást i na místech či serverech, které zdejší fóra úspěšně bojkotují.

Skutečnost je potvrzena, zbytek budu řešit s konstruktivně uvažujícími a plodně činnými kolegy, ostatním je zde přenecháno pískoviště k dětským hrám. Např. úvahám o tom, proč tady nějací šašouři již víc, jak 20 let prudí s nějakým Slavkovem, Když tu byla taky bitva u Schöngrabernu. Na nic jiného se v tuto chvíli zdejší plácek již nehodí.

A pro klid tvé duše: mea culpa, mea culpa, mea culpa.

Enc 03. leden 2012 10:41:10
kdo nezná pesrá...tak mě uteklo do pryč T
Enc 03. leden 2012 08:06:22
Bormi(02. leden 2012 17:54:15) : Ahoj Bormi...dík,je to výstižné.Budou nějaká výročí a protože se Bellator táže ,jestli se nahlas přemýšlelo,hledají se důvody,místo způsobů a jestli se něco chystá...? Tak jo.Devatenáctýho prosince nám sem šoupnul něco a nic,jsou tři dny novýho roku a víme pr..A tak vám sem šoupnu jednu rychlovku.Máme v letopočtu na konci dvojku...prolítnu internet...vidím ...a zvu šermíře.Jedna význačná osobnost českých dějin má dvojky dvě/1552 a 1612/.A tak vás gotikáře i třicítkáře zvu na první společné setkání,kde se obejdeme bez scénáře s drakem,černokněžníkem a magií.Rudolf II. miloval divadla a nechával se oslavovat jako turkobijce,aniž by sám vedl vojsko do boje.Pojďme mu jedno Velké divadlo k tomu dvojitému výročí sehrát.Třebas na našem zámku v Brandýse nad Labem a dáme si datum na sobotu 28.dubna 2012.Gotikáři ze sebe snadno udělají zlé turky ,neb dráťěnky a botky se špicí mají a turban a kalhoty "nasrávačky" spíchnout stačí.Vždyť na to necelé čtyři měsíce mají.Na co plánovat léta dopředu a nedožít se akce.Pojďte si hrát teď hned,vždyť nevíme co bude s námi za rok,či dva.Gotika je pesrá a barevná se stany,luky,zbraněmi i zbrojí.Třicítkáři s mušketami si budou moci bez předsudků zastřílet do lukostřelců a naopak.Nedostatky a nedobovost je vedlejší...divadla hráli herci a to jsme.Nebo už ne?
Bormi 02. leden 2012 17:54:15
Budou (časem) nějaká výročí bitev. Má někdo zájem s tím něco dělat? Jak, kde, kdy a s čím vlastně vám řeknu až zas někdy příště :-) Do té doby se nedivím vaší zatrpklosti a pod všechno se podepíšu :-)

Nezlob se, Bellatore, ale asi tak nějak to zatím působí.
Nadhodit téma a pak osočovat z netrpělivosti ty, kteří se zajímají, o co že by mělo tedy vlastně jít, mi přijde poněkud zvláštní.
Ale máme už po Novém roce, takže oč jde?
Jiří z Holohlav 30. prosinec 2011 13:59:58
Nó, kalendáře jsou tak napěchovaný ,že už teď si KM akce dost konkurují a přetahují si lidi ,kteří dělají víc než jedno období .... takže bych do toho nic dalšího jen tak na pokus necpal.
Jestli je k mání realizační tým,tak bych takovou výroční bitvu připravoval rok dopředu .... tedy co se jednání s aktéry týká.
Jo,pracovat s pohádkáři na tom,aby se alespoň na jedno historické období byli schopni vybavit koukatelně jistě má smysl ...a je to práce na celá desetiletí.
Letošní Wisby bylo ukázkou jak se dá udělat jednorázová parádní akce v místě,dokonce zemi ,kde se nikdy nic takového nekonalo. Ovšem je otázka,jestli se to tak nevydařilo právě proto,že to tam bylo naprosto unikátní.

Tož štěstí,zdraví .....
Wothan 30. prosinec 2011 12:43:30
Hmm, já si taky neumím představit jak může někdo (a je jedno jestli jednotlivec nebo agentura) uspořádat řádově děsítky akcí (beru-li v potaz přípravné ročníky) z různých dob. Třeba my zvládáme uspořádat do roka 2 akce ze dvou různých dob (Antika, 12.st.) + doplňkově turnaj na 13.st. K tomu se účastníme několika málo akcí pořádaných kolegy z jiných období. Připadá mi, že je to strašný záhul a to máme na pořádání těch akcí už docela sehraný "realizační team", vlastní zázemí, více než 13 let zkušeností s pořádáním podobných akcí a hlavně znalosti a vztah k těmto dvěma obdobím. Neumím si představit jak by mohl někdo kvalitně obsáhnout období od RS po novověk. Třeba já i když o tom něco vím, si neumím představit že bych pořádal akci na 14.st. apod. Asi bych to nechal pořádat lidi, kteří k tomu mají vztah, vybavení, znalosti a lidi. Potud Bellatore taky trochu nechápu tvou roli - pokud bys to chtěl sám pořádat, není to v lidských silách (přinejmenším ne kvalitně), pokud bys chtěl aby to pořádali lidé z konkrétních období nebo projektů dle datace významného výročí události, pak zase pro změnu nechápu tvou roli, ani pokus splácat to všechno dohromady.
Bellator 30. prosinec 2011 12:24:45
mahy(30. prosinec 2011 11:52:18) : Věřit mi nemusíš, nikoho k tomu nenutím. Tvůj text podepisuji, neb poměrně přesně koresponduje mým intencím. Proto jsem také předeslal, že zbytek se dozvíte příští rok, ovšem asi jsem nechtěně otevřel pandořinu skříňku netrpělivosti a rozvířila se předčasná diskuse.

Čili abych tuto debatu v roce 2011 ze své strany ukončil: Prosím o trpělivost. Nedůvěřivým (díky trpkým zkušenostem určitě právem) vzkazuji - překvapeni můžete být jenom příjemně, takže hlavu vzhůru. Howgh.
mahy 30. prosinec 2011 11:52:18
Bellator- nevím nakolik je Enc zatrpklý jak píšeš, ale já ti také nevěřím. Respektive spíše tě stále nechápu, tak jak jiní zde. Co vlastně chceš?


Ty chceš něco uspořádat? S pomocí ostatních?
Pokud ano a máš vizi na 10-12 let dopředu- přeji ti úspěch. Já nevím co budu dělat zítra, v jaké budu životní situaci atd.
Za těch X let se ti změní tolik věcí, že mi to celé krásně připadá jako jedna velká utopie.


pokud chceš rozjet nějaké přípravné ročníky akce a pak to završit zua X let velkou akcí v rámci kulatého výročí- proč ne?

Začni pořádat onu akci, pokud bude stát za to, rádi dojedeme. Pokud bude tak dobrá, že se vyplatí si na ni zajet opakovaně, pak ji můžeme navštěvovat každým rokem až k onomu datu XY.
Lety ji můžeš vylepšovat, zlepšovat podmínky pro účinkujícící atd.Nikdo ti v tomto nebrání.Zatím jsi tu nedal nic konkrétního. Tak zvol nějakou akci a začni.
Zatím tu padli Vršovci, Hastings, Chlumec...

Musíš najít něco, kam dostaneš širší obec šermířskou. Ovšem tu vybavenou a vystrojenou.
A teď jaká doba tedy? Vezmu-li v potaz, že tam potřebuješ slušně vypadající lidi:

Máš tu švýcary, Landsknechty,Pražské svazy, Karlovce, Rejčku, kluky a holky z ranné, máš tu třicítkáře, sedmiletkáře, napoleoniky, první válkaře, druhoválečníky...


Takže bych začal volbou oné historické události. A dotaz bych konkretizoval_máte zájem podílet se na realizaci akce-...... datované do období......konané na místě slavného a autentického bojištěté události.
Wothan 30. prosinec 2011 11:42:42
Enc: no super, tak ještě nám do toho roku 2035 vydrž :-)
Bellator 30. prosinec 2011 11:39:12
Wothan(30. prosinec 2011 11:31:20) : POdepisuji. Moudrá to slova, nikdy jsem netvrdil opak, respektive, že by to všechno měl být lehký organizační kumšt. Třeba když dáme hlavy dohromady a krize (byť asi jen ta ekonomická) mezitím pomine... uvidíme.

Enc(30. prosinec 2011 11:08:35) : Jsi příliš zatrpklý, bratře Enci. Chápu, že místo slov upřednostníš činy. A po vzoru dnešní doby pokud možno okamžitě (např. již v prvních dnech roku 2012?), aby se dalo konzumovat bez odkladů.

Bohužel, jestli ti prozatím nestačí dosavadní sdělení, respektive skutečnost, že jsou cílem přípravné ročníky, které budou směrovat ke kulatým výročím historických bitev, tak máš smůlu.

Pokud tě tvé trápení svádí k virtuální kvintáně, nuže vpřed. Určitě přijdeš s dalším plodným výpadem, který nás všechny pozitivně obohatí.

Enc 30. prosinec 2011 11:37:24
deWolf(30. prosinec 2011 11:22:04) : A co jinýho bych mohl hrát.Prošedivělý starý poloslepý pán ve věku kdy je mu ocas stejně jen na vyměšování a ještě k tomu důchodce,co bere práci černejm i bílejm.Dík ,beru a už honem spěchám do gotický věže/jsem totiž u sebe na šlosu/.Vyberu si prevet ty prevíte a ...jejda je tam sklo místo prkýnka a čuměj tam tůristi.....a vůbec ,máme třicetiletou a trénujeme na zejtra....tak čau a hezkej Novej i novej rok.
Wothan 30. prosinec 2011 11:33:07
Enc: jo máme v pácu Hastings roku 2066, ale to už asi budeme (ti přeživší) vypadat jako Stříbrná horda... :-)
Wothan 30. prosinec 2011 11:31:20
Bellator: 12.st. u nás děláme hlavně my a i my tvoříme v rámci RS spíš okrajový proud - mainstream jde někam mezi Velkomoravany a Vikingy. Myslím tím lidi programově zaměřené na 11-12.st. a střední Evropu. Naše akce doplňují samozřejmě i další lidi ze staršího období, kteří jsou ochotní se pro ty akce přizpůsobit, ale vesměs jako lehkooděnci, střelci aj. Takže čistě hypoteticky - pokud by čirou náhodou přijeli všichni, kteří mají to vybavení a zabývají se touto dobou, bylo by reálné postavit do pole tak 100 lidí, v poměru 30-40 těžkých a polotěžkých na 60-70 lehkých a střelců. Víc lidí by se našlo jen při nežádoucím rozšíření tolerance stran výstroje/výzbroje (stran datace i kvality) a s tím bych zase třeba já nechtěl mít nic společného. Normani s výstrojí od Hastingsu by se pro Brůdek třeba použít dali ale tady nějak žádní nejsou - když budeme chtít postavit Normany, budeme to zase my a spřátelené skupiny od nás, ze Slovenska, Polska... Dali by se samozřejmě pozvat skupiny z Německa (ty by k tomu měli asi nejblíž), Francie nebo Anglie aj. ale to už prostě je drahá legrace.

Jinak se toho dělo hodně, bohužel z hlediska všeobecného národního povědomí vlastní historie nedokáže většina lidí vyjmenovat naše první dva krále a i když si dost lidí vzpomene na datum Zlaté buly, myslí si že jí má na svědomí Přemysl Otakar II. Bitvu u Sudoměře zná kde kdo, Brůde, Chlumec, Bojiště, Loděnice I./II. nebo Miláno jen fajnšmekři tohoto období. Přitom se nedá říct že nějaké období nebylo pro náš stát významné. Bohužel sehnat opravdu hodně peněz na takovou akci, aby se daly pozvat zahraniční skupiny by bylo narozdíl od jiných z hlediska veřejnosti významějších dat byl krapet problém a dělat nějaký úsporný kompromis....to si můžeme dělat tak jako ostatně posledních XIII. let doma na hradě :-)
deWolf 30. prosinec 2011 11:22:04
Enc(30. prosinec 2011 11:08:35) : Jestli myslíš na toho Jaromíra, tak Tě Wothan určitě vezme.
Enc 30. prosinec 2011 11:08:35
Wothan(30. prosinec 2011 10:03:53) : A budeš brát i starce?Neměl jsi o tomhle datu vůbec psát,teď se spousta lidiček začne honem honem připravovat,aniž by se koukla do občanky na datum narození.Jenom aby jsi to stihnul včas.Moc let ti nezbejvá a sníh bude.Klaus cosi už o tom léta blekotá. A co se týče toho mektala v pokusu o něco a staročeštinu,tak tu máme čtyřicet příspěvků a víme hov...co vlastně chce.Jestli vůbec něco chce.Začal tím,že se ptá,jestli se něco chystá,pak se nám pochlubí věkem a znalostmi , i jak je nutné zavčas připravit scénář.Jestli bude tímto tempem pokračovat ,tak ten termín proser..Škoda,zrovna mě jedno kulatý výročí napadlo...musím si pospíšit.Ale potáhne mě na devadesátej osmej rok.Raději vás nebudu oslovovat .Spouta z vás už tu nebude a mečovat se budete s čertama a andělama.Byli by jste zklamaní.Raději zítra zasedněte a popijte s přáteli na ten 2012.
Bellator 30. prosinec 2011 11:06:06
Wothan(30. prosinec 2011 10:03:53) : Tak to pozor, Chlumec (ten u Chabařovic, pochopitelně) mám v merku taky, ale na ten je věru času dosti, jak tak pozoruji, i těch skromných 8 let příprav je zde vnímáno jakožto nadměrných. :)

Btw, těch 12 st. je opravdu tak málo? Ve středoevropských končinách je asi více vzrušující nosit zbroj (nejen pro diváka), nicméně... kdyžtak by vypomohli hoši od Hastingsu, ale to už bys mě asi seřval, viď. ;)

Ale že je význámná, na to můžeme vzít jed, páč Břeťa o necelé století dřív sice taky císaři naprášil kožich u Kdyně, ale nic z toho nedokázal vytěžit, páč po roce dostal na zadek zase on. To Soběslav vyřešil daleko ideálněji, nemluvě o zpestření zdobnosti Řípu. Doslova a do písmene třešinka na dortu.

Maršálek - Díky za připomenutí, alespoň se mám závěrem roku nad čím pokochat. ;)

A teď už opravdu co nejšťastnější závěr roku všem! Nové příspěvky až počátkem 2012.
Wothan 30. prosinec 2011 11:02:58
No spíš 2018, ale už před pár lety pořádal Kain spolu s obcí vyvraždění Vršovců na Vraclavi, možná by měli zase zájem si to zopakovat. Bylo to spíš takové větší vystoupení než bitva. Pokud by zase měli chuť a našli se ještě nějací přeživší Vršovci, které jsme nepovraždili posledně rád bych se toho zase účastnil. Blbé je, že je Svatopluk kníža nechal zprovodit ze světa tak nějak nahonem, místo aby jim dal čas se shromáždit na nějakém významném, dobře přístupném místě s parkovištěm v dosahu MHD a inženýrských sítí, kde by je po nějaké té patetické předehře nechal statečně a náležitě spektakulárně pobít v polní a pěší bitvě nevyžadující zbytečných nákladů na kulisy a koně. Z toho plyne, že naši předkové vůbec nebrali ohledy na budoucí generace! (a to nejen z hlediska zapamatovatelnosti dat, jak razil už Jára Cimrman). Na druhou pro případ nedostatku financí, můžeme zkusit roku 2035 ještě úspornou ale o to kulatější rekonstrukci na téma Vršovci - rekonstrukci zavraždění knížete Jaromíra na WC, pokud seženeme dobrovolníka co se nechá vykleštit, oslepit a propíchnout na záchodě (samozřejmě scénicky), mohlo by to mít úspěch.
deWolf 30. prosinec 2011 10:18:53
Wothan(30. prosinec 2011 10:03:53) : Hele v roce 2014 bysme mohli pobít nějaké Vršovce - to bude 1000 let a to je skutečně kulatý.
Wothan 30. prosinec 2011 10:03:53
Hmm já bych si dal 2026 bitvu u Chlumce (900 let) ale na to je času dost, bojiště leží Bůh ví jen kde, sehnat německou císařskou armádu z poč. 12.st. by byl asi problém, doufat ve sněhové závěje je asi taky krapet troufalé i kdyby se našlo dost lidí nadšených do omrzlin. A přitom je to ve finále dost významná bitva našich dějin (asi ještě více než Brůdek) o které ovšem ani většina z vás nemá ánung natož diváci nebo sponzoři :-( Tolik k obtížím hist. rekonstrukcí skutečných událostí...
Bellator 29. prosinec 2011 20:25:56
Enc(29. prosinec 2011 16:02:48) : Račiž milosti prominouti nevhodného slova mého, neb jak jsem již předeslal, jazyk můj šprýmařský na svátky příliš zkroucený jest.
Bude-li však ctěný a hrdý pán (či snad již bratr hejtman?) milostiv, prozře skrz neomalenost moji a uráčí se možná přijíti dříve, než v roce 2020, toť na výsost i jeho ctěný břich uzná věru vhod. Věřím však, že byť je pán hrd, mysl jeho neřídí se toliko oslovením a břichem, nýbrž zájmy vyššími a méně zemitými.

PF 2012!
Enc 29. prosinec 2011 16:02:48
Bellator(29. prosinec 2011 11:53:18) : Enc-Tak jest ,veliteli,rozhrábl jste ...už jenom oslovení napovídá,že jsem z kola venku.Budu se těšiti tedy na rok 2020 a odskočím si do 1812.Je to jaksi dříve.Neznámý Maršálek asi zvolí rok 1312 a necháme Bellatora prudit,jak výstižně napsal.Doufám jen ,že něco podobné nenapadne druhoválečníky.Blíží se rok 2045.Moc se na to těším.
Maršálek 29. prosinec 2011 13:04:01
Bellator(29. prosinec 2011 11:53:18) :
Reprezentuji projekt "Dvůr hradecké královny Alžběty Richenzy 1308-1318" www.hradeckydvur.net
Vybrali jsme si dobré historické období vrcholu vlády Václava II. a nástupu Lucemburků, takže lze bez ironie každý rok oslavovat nejméně jednu významnou událost coby 700. výročí :-)
My sami si každoročně realizujeme menší i větší akce pro sebe, přičemž vrcholem sezóny je každoroční turnaj, který se odehrává na nějakém politickém pozadí. Tato akce je přístupná veřejnosti (zdarma), ale není pojímaná jako divadlo, kterého se po cca 4 dny účastní okolo 200 lidí (tábor letos čítal 80 stanů) polli.rajce.idnes.cz...
Galerie je tady www.hradeckydvur.net...

Vše nej do nového roku 2012 :-)
Bellator 29. prosinec 2011 11:53:18
Soráč, takhle mezi svátky asi hůře zvládám správné formulace, jasněže LH je příliš vysoká laťka, mea culpa a 20 zdrávasů, zkrátka a dobře vizuelně přijatelné kostýmy, zbraně a rekvizity, KM chcete-li (i když mě tento pojem nikdy nepřirostl k srdci), pokud vám tato formulace stačí. :)

Enc - Tak jest, veliteli, rozhrábl jste gró věci. Co se týče roku, tak pokud nebudeme lpět na bitvě u Nekmíře, začít lze Sudoměří, která slaví kulatiny 2020. To už by ovšem bylo načisto. Prudím s předstihem, kvůli přípravným ročníkům.

Maršálek - a) i c) jsou správně! Jinak velmi nerad bych urazil vaši hrdost, pane, ale prosím vás po přihození nějakého odkazu k snadnější identifikaci, abych se mohl mrknout na vaše kulatiny, páč po více než roční roční přestávce a změně PC mám ve vás všech tady na českém šermu tak trochu hokej. Díky!


Zbytek až na nový rok, všem nadšencům a hrdinům v těžkých časech přeji PF 2012!!!

Bellatorpappi 28. prosinec 2011 21:30:25
Pak vlastní docela pěkné tři bojové vozy Sid, grupa Durandal z Ostravy. Žádné přestavěné staré žebřiňáky, ale zgruntu nové postavené. Pouze kola jsou dodaná, ale v dobrém stavu.
Maršálek 28. prosinec 2011 08:24:36
Bellator(26. prosinec 2011 13:29:49) : Stále jsem nepochopil, zda jsi to pojal jako filozofickou úvahu, dotaz diváka, který by rád někam jel, nebo jako nabídku větším celkům, které se zabývají konkrétním obdobím.

Třeba my máme 700. výročí každý rok již od 2000 :-)))
trener 27. prosinec 2011 21:13:59
Enc(27. prosinec 2011 20:55:54) : No, já bych řekl, že ten táborský je šeredný, už proto, že krycí deska vypadá spíš jako žebřík umožňující útočníkům přístup :-) A pokud je ten Nůskův tím, který je vidět na fotkách z Housova mlýna, tak jsem v ČR zatím věrnou repliku neviděl... Ale konec polemiček, také se těším na setkání na Lipanech i jinde. Hezký Nový rok!
Enc 27. prosinec 2011 20:55:54
trener(27. prosinec 2011 19:42:57) : ...vzhledem k tomu,že patříš mezi skupinu lidí dýchajících pro dané téma,tak znám jednoho velitele bojového vozu ...,ale Petr Nůsek má taky zajímavej model na cesty...a i ten táborskej s provázanými fošnami není šerednej. Nebo jo? Kola si odpusťme.Ovšem je to pár let,kdy stál na náměstí v Táboře i s echt kolama jeden kousek ..ale koho už si nepamatuju.Pro cesty je pro mne nejvěrnější ten Petrův. Přít se ale nechci,nechme na autoru tématu,co plánuje a jaké lidičky hodlá oslovit. Ahoj na Lipanech a hezkej novej rok.
trener 27. prosinec 2011 19:42:57
Enc(27. prosinec 2011 07:30:53) : Ta věrná replika vozu by mne opravdu zajímala! :-)
Wothan 27. prosinec 2011 12:13:34
Spíš bych to viděl na nějaké KM, protože velké "Lh akce" pro veřejnost se u nás prostě nepořádají. Nevím o jediné, pouze o komornějších soukromých akcích. Chyba bude spíš v pochopení a formulaci - fakt že má někdo dobově odpovídající oděv, zbraň a zbroj pro někoho automaticky znamená "LH" i když je to samozřejmě nesmysl. Spíš si myslím že Bellator prostě chce slušně a věrně vybavené a vystrojené skupiny nebo jednotlivce a odpovídající kulisy a rekvizity.
Enc 27. prosinec 2011 07:30:53
Bellator(26. prosinec 2011 13:29:49) : ...je tu opravdu příliš "ale ".Píšeš..pokud by význam v očích zájemců o LH vypadal nevalný,nemá cenu cokoli chystat...Takže myšlenkou je LH akce ? Tak už teď můžeš odepsat 90% skupin .Věrná replika vozu je jen jedna v republice a vlastní ji agentura.Další ale...a když to padne nyní ,nemá to cenu již nikdy více řešit.Co řešit?Zatím se tady nikdo nic nedozvěděl.Znám spoustu šermířů,kteří mají plné sklady použitelných pavéz,praporů,zbraní i kostýmů...my máme i tři vozy.Ale je to kašír pro diváky.Ale,ale ale.Co takhle napsat vše stručně a srozumitelně.Chci dělat mezinárodní vojenskohistorickou akci mimořádného významu pro český národ a hledám nadšence pro věc do týmu,protože to sám nezvládnu.Chci to dělat v roce....tam a tam ..a takhle. Tanec okolo horký kaše je ti prd platnej a nám ostatně taky.
Bellator 26. prosinec 2011 13:29:49
Amen.

Právě z níže uvedených důvodů, pod jejichž pravdivost se podepisuji, je dobré začít ZAVČAS. Je nutné připravit scénáře, organizaci, a prosondovat terén. Zrovna o těch Polácích by se dalo polemizovat, to bude individuální (velký počet jich naopak učurává blahem před Žižkou, má plná ústa o braterstwu, atd.).
Já bych se pro mě za mně účastnil třebas i Formigny (francouzsky umím :)), pokud mi to mé staré kosti za těch dvacet let dovolí a bude-li tam něco v tomhle duchu kvalitně zorganizováno... to je zkrátka a dobře individuální, tudíž že kývnu já, a někdo jiný ne, není relevantní. To mohou být maximálně statistiky.

A čím delší tradici něco má, tím slabší má eventuelní polemika potenciál, to je bez debat.

Každopádně pro to udělám, co bude v mých silách, a předem počítám, že mi každý v případě neúspěchu naplive do tváře, nebo mi naopak vyleze po zádech na výsluní, v případě opačném.

Je mi to ale jedno. Kvůli osobním ambicím to nedělám, nemám středoevropskou mentalitu. Klidně budu ten nenápadný vzadu, jen když se dostaví úspěch. To však nikoho zajímat nemusí. Důležité je do toho konečně praštit.


Wothan 26. prosinec 2011 11:07:52
Neuved´ protože jsem to vzal jen letem světem a třeba byrokratické záležitosti jsem přešel úplně, ale pro představu o tom, že to není až taková sranda a chtít samo o sobě nestačí, to myslím stačilo :-) Nechci tím nikoho odrazovat, jen chci poukázat na to, že právě pro ty od kterých se očekává ta nadšená pomoc to klidně může být jen "nějaká další akce" - mám zkušenost s tím, že poukazování na národní hrdost, významné milníky našich dějin aj. se v podobných případech míjí bohužel účinkem a spousta lidí nakonec nevidí žádný přínos ani v samotné historii/dějepisu. O to víc to pak bude muset ležet na samotných pořadatelích, reenactorech... Ale jinak i u těch vzdálenějších akcích se dá něco dělat - pilovat scénář, dávat do kupy rekvizity apod.
Enc 26. prosinec 2011 08:24:42
Wothan(25. prosinec 2011 20:21:32) ....a to jsi toho ještě spoustu neuved.Kulatých výročí je pro kluby vojenské historie spousty na obzoru a osm let je trochu moc na přípravu té,o které se tu tlachá .Když na to půjdete politicky a oslovíte už teď příslušné papaláše ,tuším nezdar.Do doby konání akce jsou dvakrát volby a u vesel nemusí být.Jít vejš a oslovit prezidenta a vládu? To samé.Krajský úřad se oslovuje rok před akcí a dávají polovinu a i třetinu požadované částky po velkém papírování a sbírání razítek a záruk.Města s husitskými tradicemi?Vždyť je to jen pozlátko pro turisty a agentur pro pořádání slavností na klíč plnej internet.Jedinec nemá šanci a nemá se čím zaručit.Radní umí počítat a kaukulovat a vysmějí se vám.Jít na to s myšlenkou národního cítění?Chudák Čert se asi teď smíchy dusí . Oslovit cizinu? Na husity? Poláci je přímo milují.Církev?Snad né katolíky? Nechci nikomu brát iluze,ale vidím jen to město Tábor a Prahu ,kde už mají svou agenturu a malé doprovodné akce na bojištích.Je dobré vědět,že to bude šestset let a pro šermíře spoutu času na pavézu a kostým...ale osm let je příliš .Mám obrovské zázemí a přízeń papalášů i mimo tenhle státeček,nebál jsem se dělat spoustu pietních aktů ...ale tohodle bych se bál.Tím nechci nikoho zrazovat...naopak. Když se to povede,bude to velká prestiž i pro historické šermíře.Ale vidím spousty ale.... Ahoj a držím palec
Wothan(25. prosinec 2011 20:21:32) :
Wothan 25. prosinec 2011 20:21:32
Hmmm, jenže obávám se že sponzory, radní aj. jubilea která bychom třeba my mohli považovat za významná vůbec zajímat nemusí nebo jim nemusí připadat významná (narozdíl třeba od výročí založení jejich obcí, udělení městských práv aj.). Konečně dost věcí se odehrálo na místech, která dneska nejsou vůbec významná (nebo hůř - dostupná). Obecně mám zkušenosti, že při hledání sponzorů nebo vhodných spolupracovníků člověk musí narazit na nadšence, který vám chce sám vyjít vstříc, protože ho oslovuje to co děláte a proč to děláte. Takoví lidé ale většinou nevznikají přemlouváním a přesvědčováním - sponzor který je zcela zaměřený pouze na sport vám šermířskou akci nezaplatí apod.
mahy 25. prosinec 2011 14:51:33
Bellator(25. prosinec 2011 13:59:25) : I Tobě pěkné svátky. O.K.
Mě to přišlo, že jenom rýpeš. Pokud tedy ne- rád se na některém tom kulatém výročí ukážu, pokud to opravdu bude akce na kterou se vyplatí si zajet.
Bellator 25. prosinec 2011 13:59:25
mahy(25. prosinec 2011 12:44:04) : Ahoj, přeji hezký Boží hod ;)

Odpověď na otázku: Ano, "něco" chystám. To něco jsem zmínil již níže, předpokládám, že zrovna na tomto serveru by to k uvedení významu projektu mělo stačit, bez nějakých propagačních řečí.
Příležitost takového významu se naskytne jen jednou za dva životy.

Přičemž zároveň platí: Zmíněné odvrácené strany mince si uvědomuji zcela dobře a jsou mi známy (vím, wo co go a nežiji na jiné planetě).

Co je nutné si uvědomit: Tady nejde, při vší úctě k akcím všeho druhu, o "nějakou" akci. Těmto událostem hrají do karet jejich význam, jsou zaštítěné kulatým výročím několika staletí. Klíčové etapy naší historie, které, nota bene v dnešních těžkých dobách, přináší přesahy do jiných oblastí. A mají OBSAH.

Již tuto skutečnost a ROZDÍL je nutné vysvětlit (a vysvětlovat...) budoucím spolupracovníkům z veřejného i soukromého sektoru, potažmo veřejnosti: první oříšek, bez kterého nemá cenu se do toho pouštět.

A taky šlo z mé strany o sondu: Nakolik jsou blížící se klíčová historická jubilea významná v očích komunity, KTERÉ SE TÝKÁ JEJICH OŽIVENÍ. To na skupinách a sdruženích stojí zhmotnění akce. Pokud by význam v očích zájemců o LH vypadal nevalný, nemá cenu cokoli chystat, organizovat, atd., to dá přece rozum.

V rámci důležitosti projektu se proto taky ptám nyní. Protože 8 let je tak akorát na rozjetí přípravných ročníků. Když to padne nyní, nemá to cenu již nikdy více řešit.


mahy 25. prosinec 2011 12:44:04
Přesně jak píše Wothan. Lidí co by chtěli, mají nápad atd. je spousta. Ale lidí co do toho půjdou, zrealizují to, ponesou veškerá rizika s tím spojená a stresy- těch je pár.


Takže opakuji:
Bellatore -Chystáš něco? Nebo na to jdeš hezky po česku: hledání důvodů, místo způsobů? Což jsou tvá slova.

Ono je jednoduché tu napsat, že jsou lidi lemry co hledají výmluvy. Tak se předveď sám. Rád se na tvoji akci přijedu zůčastnit- bude-li to stát za to.
Wothan 25. prosinec 2011 10:10:34
Kuno: ra vera, to nám ještě vegetariáni nezakázali :-))

Ale jinak k věci - asi by bylo důležité si říct, o jakou akci by šlo. Akce bez diváků má úplně jiný rozpočet, nároky a koneckonců celkovou filosofii než akce pro diváky. Když se budu držet komerční akce pro diváky - Enc i Čert mají do značné míry pravdu, což ale ví každý kdo něco pořádal. Vhodné místo je a není problém - co se hodí pro akci uzavřenou se nemusí hodit pro diváky (z hlediska dostupnosti, parkování, elektřiny aj.). Vhodnější pozemky nebo objekty s dobrou dostupností a zázemím obvykle nebývají zadarmo (a na rovinu říkám, že my si za pronájem - i třeba na larpy aj. - necháváme platit taky, z něčeho "žít" musíme). Do značné míry závisí, jestli je potřeba stavět nějaké kulisy nebo ne - to se na rozpočtu může podle kvality kulis a rekvizit projevit dost citelně. Asi největší další položku (podle našich zkušeností) v rozpočtu vidím propagaci (výroba a legální výlep plakátů, místní kulturní kalendáře/časopisy, rádia...o TV ani neuvažuju). Pak jsou tu další výdaje - např. na ozvučení areálu (což ale neobnáší kámoše co dotáhne starý zesík a bedny, ale profíka s kvalitní aparaturou, co bude týdny ne-li měsíce makat na ozvučení, namlouvaní mluveného slova, mixování podkresu aj.), pyrotechnické efekty (jsou-li potřeba) nebo výdaje na střelný prach apod. Technické zázemí - elektřina, voda, wc, sanitka, hasiči, úklid po akci(!). Pořád víceméně počítám s tím, že si scénář sepíšete sami a režii vyřešíte svépomocí, pokud ne a najmete na to profíka - opět to něco stojí. Cesťáky jsou samostatná kapitola - i když seženete dost nadšených kamarádů co pojedou na tu akci jen kvůli ní samotné nebo kvůli vám, stejně musíte obvykle platit za dopravu zvláštního vybavení (děla, koně, vozy...). A nakonec bývá dobrým zvykem i na nehonorované akci nabídnout alespoň nějaké základní občerstvení jako poděkování za účast a pomoc s akcí. A to jsem na spoustu věcí zapoměl a naopak spoustu byrokratických "klacků" ani nezmínil anžto už o nich mluvili jiní.

A ted - spousta věcí - služeb - se platí až zpětně na fakturu, takže je sice nemusíte zatáhnout hned nebo přímo na akci, ale pořád nad vámi visí Damoklův meč výdajů, které budete muset splatit v době, kdy už jsou všichni ostatní v klidu doma a píšou na net dojmy z akce. Pokud máte dopředu nasmlouvané nějaké sponzory, část nákladů vám pomůžou řešit oni a na zbytek se musí vydělat vstupným (u akcí bez diváků holt příspěvky účinkujících, startovným turnajů aj.). Pokud nemáte sponzory žádné (nebo jen ty co vám pomáhají se službami - např. s propagací v rádiu apod.), leží celá tíha výdajů na vašich bedrech a pak stačí aby nevyšlo počasí, přišlo málo diváků a jste v háji. Sehnat sponzora na tyhle aktivity je čím dál tím těžší, holt není to sport. Navíc dnes uslyšíte univerzální argument "nezlobte se, to víte krize" (pokud se s vámi vůbec budou bavit). Takže každý kdo by do toho byl ochotný jít by musel počítat s tím že velkou část rizika ponese na vlastních bedrech (nebo by se muselo najít víc pořadatelů co se o riziko podělí). My pořádáme akce téměř bez sponzorů celá léta - když vyjde počasí, vyděláme něco na stavbu, ale taky nemusí vyjít celá sezóna (prší, povodně...) a jsme v háji.

To jen tak k tomu že samotné "chtít" je málo a nejde o "kecíky" - chtít jedobrý začátek, ale pak se musí najít spousta lidí ochotných do toho investovat čas, práci a peníze s vědomím že se jim to s velikou pravděpodobností nikdy nevrátí = nebrat to jako podnikatelský projekt. Jenže peníze na podobné výdaje pomalu dochází i nadšeným hobbystům. O to víc obdivuji ty co to nakonec stejně dokážou zorganizovat, nějak to ustát a ještě se snažit udržovat nějakou kvalitu akce a nesklouzávat k populistickým ojebům typu "divák to takhle chce".
Wothan 25. prosinec 2011 10:05:53
příspěvek byl smazán użivatelem Wothan 25. prosinec 2011 10:25:42
Kuno 25. prosinec 2011 09:25:06
Wothan(24. prosinec 2011 21:51:32) : No,zitra tam jdu na nějakého bažanta,takže tam trošku pánem jsem.:))
Wothan 24. prosinec 2011 21:51:32
Kuno: houby, to byl Geoffroy de Montmirail, nám se o tom byť na vlastním hradě nebo latifundiích může leda zdát :-)
Kuno 24. prosinec 2011 18:31:16
Enc(24. prosinec 2011 08:31:53) : Mám les,louku,teče tam i potok aaa.....na svém zboží jsem pánem nad živtem i smrtí.:))
Maska 24. prosinec 2011 14:38:20
Enc(24. prosinec 2011 08:31:53) : Tobě taky, Encáku.
Enc 24. prosinec 2011 08:31:53
No dobrá,konec srandy a utahování si z neznalých...co Čerte?Kdo si myslí,že to půjde bez peněz si za svém určitě bude stát,ale už tu máme myšlenku zapojit obce,kraj a vydělat si.Ovšem s Novým rokem nás náš státeček opět zmáčkne a to ve všem.Volme tedy variantu bez peněžních nákladů....hele volná louka,támhle je potok a támhle les plnej dřeva.Umím si dost dobře představit vypočtenou částku v pokutách se splácením do dvaceti let.K vyhledání sankcí za neznalost zákonů mě stačí internet.Spíš mě ale zajímá varianta druhá a už si mohu přečíst cenu "tojek",pitné vody,elkektřiny,kolků a razítek na úřadech a všech institucí,které si na tvé akci přijdou na své.A přechází mě chuť z tý hromady povolenek na povolení něco dělat pro lidi a pro kamarády.No a to nejsou krásný český kecy Masko,to jsme my Češi. No a protože je dnes Štědrý večer,tak vám všem a upřimně přeju hezký den a hlavně ten večer. Ahoj a mějte se.
cert 22. prosinec 2011 23:46:35
Maska(22. prosinec 2011 10:16:59) : Smutná zkušenost člověka, který už hodně dlouho pořádá několik akcí ročně(a určitě v tom hodlá pokračovat:-), o drobnostech jako je vlastnoruční podíl na reko zámku, fungující grupě, ... ani nemluvě.
Udělal jsem toho mnohem míň a zkušenosti mám stejný.
chomi 22. prosinec 2011 11:33:42
Ad Maska: Naprosto a zcela výjimečně s tebou musím souhlasit:o)
Ad Bellator: Určitě by taková vzpomínková akce byla velmi hezká. Šly by do toho zapojit obce, kraj, možná i nějaké další kulturní instituce. A když se tková akce udělá dobře, může si s trochou štěstí vydělat i sama na sebe.
Maska 22. prosinec 2011 10:16:59
Enc(21. prosinec 2011 20:38:16) : Krásný český kecy...
Bellator 21. prosinec 2011 22:59:44
cert(21. prosinec 2011 22:34:43) : Uffff, konečně vstup, který zní rozumně... jinak bych mohl pomoci i s kontaktováním ciziny, kdyby něco. Když už si poradí Poláci, nebo Napoleoni... Po svátcích se na to podíváme. Prozatím šťastné a veselé i PF 2012! ;)
cert 21. prosinec 2011 22:34:43
Bellator(21. prosinec 2011 17:57:51) : Velmi mě těší Tvúj aktivní zájem a rád přijmu jakoukoliv nabídku na spolupráci. Kontakt na mě najdeš u Lipan. Pochopitelně budu moc rád pokud se ozve i kdokoliv dalšíkdo má ambice spolupracovat na akcích s tématem" husitské války ve středních Čechách". Projekt se rozjíždí a příležitostí k seberealizaci je mraky. Díky
Enc 21. prosinec 2011 20:38:16
mahy(21. prosinec 2011 18:49:56) : Ano ,prachy jsou dost závažný problém,...i ta louka na "mečování se" něčí bude,i ty pozvánky nejsou grátis,alespoń na buřta a sud pivka mít a nějaké to kilčo střelnýho prachu k tomu,benzín už taky není za pětku a soused se bude bát o remízek s chroštím a pošlapanou trávu ti s chutí přidá k uhrazení...pak v obci za kopcem chcípne králík v králíkárně z leknutí po tej hře na válku a policajti to budou řešit,že válka nebyla úředně nahlášená...starosta si přidá a babka klevetnice roznese........Za nedlouho je z králíka prase....můžeš si přidat co chceš,protože každý organizátor má své zkušenosti s lidskou blbostí a ví své.Tady to spíš vypadá na organizátora s myšlenkou zavánějící možností financovat naše hraní si 0 kč. a politikařením.Ne li akcí "zaplať si ".No,ale necháme se překvapit.Vždyť z pomalu blížící se akce je to teď osm let a já nevím ,co budu dělat zítra. Hezké Vánoce.
mahy 21. prosinec 2011 18:49:56
Bellator(21. prosinec 2011 17:57:51) : No tak se předveď a něco zorganizuj.
Prachy jsou opravdu dost závažný problém! V době, kdy se snižují platy, stát bere veškeré jistoty... zkus sehnat sponzory.
Bellator 21. prosinec 2011 17:57:51
Enc(20. prosinec 2011 07:50:14) : Jojo, prachy, to jsem čekal jako přední argument důvodů... :)

Končí rok 2011, takže takový průser to snad ještě nebude. Co se týče krize, spíš na tom budou blbě Skotové s Bannockburnem, který bude napřesrok. :D

Času trochu je, pokud vezmeme v úvahu husity, tak na přípravu prvních bitev máme přes osm let, pokud pomineme defenestraci, která, mám takové malé tušení, bude možná dokonce provedena za nás, doopravdy, daleko dřív... a zadarmo. :)

Takže jde o to, je-li nějaká vůle, nikoliv jen ojedinělá, prostor k domluvě... a k spolupráci.

Luděk Hugo Vobořil 20. prosinec 2011 12:05:09
Enc(20. prosinec 2011 07:50:14) : Peníze jsou třeba pro úředníky na ministerstvu. Pro financování cest poslanců do Indonésie a zakoupení záchodových prkének za 4000kč.Na zábavu pro chudé se ti každej vykašle at´ jdou makat! Co se maj co bavit!

Jo a máš to na poště.
Enc 20. prosinec 2011 07:50:14
Bellator(19. prosinec 2011 23:55:25) : Kulatých výročí je přehršel ,ale korunky na pořádání akcí už nejsou.Své o tom by mohl vyprávět třeba Čert,který se snaží na Lipanech,když už jsi načal Husity.Snad si na to vzpomene třeba Tábor . Rok od roku mám finanční trable i já a to mám vynikající zázemí a partu nadšenců kolem sebe.Ono sehnat peníze na to základní k pořádání šermířské akce je rok od roku horší.Akcí je moc,málo která obec , či město o ně stojí a z rozpočtu ti moc nedají.Většinou je nová,nezažitá akce jen o jeden problém na víc.I ta města,která pořádala historické slavnosti uvažují o drastickém omezení a nebo o zrušení akce.O tom ti povypráví Míra Horáček a spousta jiných pořadatelů. Půl roku snažení a shánění málo kdo ocení a pak si stejně o sobě přečteš na internetu,jak tvá akce stála za hov...Nu což,jsi první,kdo si vzpoměl a tak to zkus....hezky počesku.
Bellator 19. prosinec 2011 23:55:25
Nazdar, zajímalo by mě, jestli se nějak nahlas přemýšlelo o tom, že se pomalu blíží čistokrevně kulatá výročí... např. bitev husitské revoluce (600 let).

Chystá se něco? Nebo se na to jde hezky počesku: hledání důvodů, místo způsobů?

webmaster