Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Mechanické střelné zbraně a jejich přeprava autem

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Maršálek 07. prosinec 2011 08:08:23
Za mně nejkurióznější odebranou zbraní dle trestního zákona byl dámský střevíček s jehlovým kovovým podpatkem. Slečna s ním svému expříteli rozsekla hlavu a způsobila dlouhou tržnou ránu na hlavě. Odebírali jsme jenom jeden střevíček, ne že bychom slečnu znehybnili pozicí ČÁP, ale druhý podpatek si ulomila už před tím, když s ním vztekle (oprava -důrazně) uhodila do žulového barového pultu :-)

Z chladných zbraní jsme nožů a mačet odebrali nepočítaně, ani meče nejsou úplně vzácností (většinou tzv. japonské). Basebalových pálek pak tolik, že bychom hravě postavili několik profi družstev :-)
Enc 07. prosinec 2011 07:05:20
Luděk Hugo Vobořil(06. prosinec 2011 20:16:28) : ...hrozil?Ne,né,vybraní jedinci taky hráli kanárky v kleci.Je už nikdo nepřekoná.A vykládání a nakládání autobusů je šermířský kolorit.Znám veselého šprýmaře,který sebral celníkovi čepici a jelo se do pr...jo ,jo a anglánům vadí i příbor.A vůbec,blížej se Vánoce,tak makej a nečum do počítače.
Pavel z Roudničky 07. prosinec 2011 00:52:11
Kamil Pce(06. prosinec 2011 17:41:21) :
Děkuji kolegovi. Ale ze slušnosti ještě jednou ze mne. ono "cokoliv, čím je nožné učinit útok proti tělu důraznější" nemá již žádnou další širší definici v zákoně popsanou, ale dle výkladu v policejní škole lze dle tohoto za zbraň považovat opravdu cokoli.
Vezmi to tak, když jdeš po ulici na procházku při měsíčku a okolo tebe projde maník s bukovou nohou od stolu v ruce s ty se jej ze slušnosti tobě vlastní zeptáš, co, kam a odkud to nese a jestli to nemá těžké, načež on ti uštědří několik ran do hlavy, co byla ona noha od stolu? Já myslím, že dle užití jednoznačně zbaň. A tak se musí nahlížet na vše, co může býti jako zbraň použito, aby umocnilo následek způsobený útokem.

Sem se rozepsal, co
Luděk Hugo Vobořil 06. prosinec 2011 21:33:01
Wothan(06. prosinec 2011 20:18:58) : Bus jsme vykládali několikrát, je to takové zpestření cesty.Většinou hledali střelný prach a když nenašli následovala osobní prohlídka.Na jeden takový výjezd nezapomenu.Bylo to v dubnu, pátek třináctého.
Cestou k busu mi vyběhla ve 130 ojnice, prorazila blok, takže jsme nabrali 3 hodiny zpoždění.Na hranicích aktivní celník měl výhrady ke zbraním a úplně ke všemu.Pak začal hledat prach.Vyložit bus, osobní prohlídka, zabavování a pak vracení věcí.Nakonec se i odšroubovávali lišty a plechy v busu.Do toho začlo sněžit a mrznout a mi jeli dělat piráty z Karibiku.:-)Na hranicích 14 hodin, k tomu ještě 3 hodiny kvůli autu, takže místo večer jsme přijeli ráno a šli rovnou na plac.Mezi tím napadlo půl metru sněhu, tak jsme na piráty měli perfektní kulisu.Akce byla zrušena o den dřív a tak jsem měl i strach, aby doma nebyl u ženy milenec, ten na štěstí odešel dřív, takže vše dobře dopadlo.
Wothan 06. prosinec 2011 20:18:58
Hugo: jo já vím. My jsme tam přece jen jeli v Antice a to je asi tolik jako ty palné zbraně nedráždilo. Ale bohatě by bývalo stačilo kdyby nás donutili vyložit autobus na plac a naložit zpátky.
Luděk Hugo Vobořil 06. prosinec 2011 20:16:28
Wothan(06. prosinec 2011 20:12:40) : Jedna skupina letos přišla v těchto končinách o všechny zbraně a hrozil jim kriminál za terorismus.
Wothan 06. prosinec 2011 20:12:40
No když se mě ve vězeňských branách ptali obligátním "Drogy, alkohol, zbraně?" měl jsem vždycky chuť říct "ne děkuji, mám vlastní" ale většinou mne ten humor v takovém prostředí celkem přešel. Zato si vzpomínám jak Pacholík na srbských hranicích na dotaz jestli máme nějaké zbraně odpověděl mile "Spoustu!" :-) Ono vůbec se dodnes divím že nás Srbové nenechali vyložit celý kufr autobusu se dvěma catapultama a balistou. Tolik jen k tomu oznámení :-)
Luděk Hugo Vobořil 06. prosinec 2011 20:05:58
Při ponechání zbraní v autě na území bývalých socialistických států a 259km od hranic těchto států doporučuji v autě ponechat i tchýni.Většinou se nic neztratí.
A když ,tak i tchýně.

Hledám matku mé ženy-160cm,60kg, blond vlasy.Poznávací znamení-20kordů, 4meče, 5halaparten a moje ponožky.
Bormi 06. prosinec 2011 19:26:39
Jinak samozřejmě, pominu-li tu právní stránku, všeobecně platí to, co již zde bylo napsáno. Rozumný přístup je zbytečně nepřitahovat pozornost (ať už rozruch při nošení zbraně veřejně nebo lákadlo pro zloděje při ponechání v autě) a pokud už jsem přímo kontrolován, je vždy lepší upozornit, že u sebe nějakou zbraň mám.
Bormi 06. prosinec 2011 19:20:16
Enc(06. prosinec 2011 19:06:24) : Předpokládám, že k tomu dělu máš s sebou patřičné dokumenty. Jinak se mi nechce věřit, že by se s tebou jenom fotili.
Když jsme se chystali do Salzburgu, zjišťoval jsem co a jak jen kvůli chladným zbraním a jelikož jsme měli jet přes Německo do Rakouska, kontaktoval jsem tenkrát naše konzuláty, aby mi zjistili od místních úřadů, co vše je potřebné - zbraně v uzamčeném přepravním obalu (bedně) se seznamem, potvrzení, že jsme šermířská skupina, zvací dopis na konkrétní akci, pochopitelně vše přeložené do němčiny.
Bormi 06. prosinec 2011 19:10:32
Kamil Pce(06. prosinec 2011 17:41:21) : Otázka sice nebyla směřována na mě, ale troufnu si odpědět za kolegu.
Myslím, že zákonem o policii operoval v souvislosti s oprávněním odebrat zbraň a v souvislosti s tím považuje zákon o policii za zbraň taktéž "cokoliv, čím je možné učinit útok proti tělu důraznějším".
Enc 06. prosinec 2011 19:06:24
Bormi(06. prosinec 2011 12:10:20) : Pardon,nebyl jsem rozhořčen,jen se mě chtělo tenkrát moc a moc čůrat a pak spát.Filmařům se ztratilo dvacet kvérů i s komparzákem ve francouzský uniformě a nikdo je nepostrádal.Dneska se tomu směju.Je zvláštní,že dělo tahám po Evropě bez obalu na plaťáku a jenom v Rakousku se s ním celníci rádi vyfotili a telefonovali těm dalším na štaci,aby o něco nepřišli.Jinak ani ťuk.Příště zkusím asi tank.Maršálek má pravdu...je to láska . Má u mě za jedna.
Wothan 06. prosinec 2011 17:59:07
No v civilu nosím zbraně skryté a to i meče. Jak už tu padlo - nepotřebuji aby mi meč po cestě na tréning zmokl a zrezavěl a nestojím ani o nežádoucí pozornost okolí. Z toho člověk vyroste.
Kamil Pce 06. prosinec 2011 17:41:21
Pavel z Roudničky(05. prosinec 2011 21:53:19) : jaká je prosím definice zbraně podle zákona o policii? Já znám jenom definici ze zákona o zbraních (tam je za zbraň považováno pouze střelná zbraň, a definici z trestního zákona "cokoli, čím je možno učinit útok proti tělu důraznějším". Zajímala by mě tedy další definice podle českého práva. Díky, Kamil
vechio 06. prosinec 2011 16:40:09
No je to tak jednoduché - není třeba přece provokovat a zbytečně exibovat. Když budu mít udělaný obal na danou zbraň tak zároveň nepřitahuju a zároveň nám zbraň ochráněnou před počasím. Navíc v obalu je místo na další věci třeba konkrétně k mušketě třeba čištění, bandalír atd. Kupříkladu znám pár lidí, kteří s mušketou v obalu na pruty jsou považováni za běžné rybáře. Proč si a jiným vědomě přidělat problémy?
Maršálek 06. prosinec 2011 13:49:16
Z mé praxe a na základě mého pohledu na věc (sloužím v uniformně 11 let): vždycky zpozorníme, když zahlédneme náznak možné zbraně u někoho, s kým jednáme. Rutina zabíjí. Má-li dotyčný zbraň dle zákona o zbraních a střelivu, řekne mi to, vždy to ocením, viz. Pavel z Roudničky. Vždy si vyžádám zbrojní průkaz i průkaz zbraně a pokud by dotyčný převážel auto plné zbraní, také si překvapivě ověřím jeho zdůvodnění. Enc by asi byl rozhořčený, mně by to ovšem nechalo zcela chladným. Jsem hloupý policajt, co rád komplikuje lidem život a tak běžnou věc, jako auto naložené zbraněmi prostě vyprudí, ačkoli je všeobecně známé a zjevné, že všichni, kdo u sebe mají zbraň jsou ti hodní (kladný vztah ke zbraním lze jistě přirovnat k lásce ke zvířatům).

Pokud má někdo mechanickou zbraň v kufru auta a nemá-ji viditelně (aby nelákal v případě zastavení a opuštění vozu možné zloděje), nemám s tím žádný problém. V opačném případě ho slušně upozorním.

K nošení chladných zbraní na ulici - jejich viditelné nošení může vyvolat obavy okolí. V případě důvodné obavy pak dotyčného zkontroluji a pokud mně svým chováním a zdůvodněním negativně zaujme, můžu využít svého oprávnění věc mu odejmout v zájmu zachování veřejného pořádku. Napsal bych mu (překvapivě) potvrzení o odejmutí věci s poučením kde a kdy si může věc vyzvednout.

Bavíme se o situacích, kdy s dotyčnou zbraní její majitel neohrožuje své okolí. V opačném případě je myslím policejní postup zjevný :-)

Takže rekapitulace - vhodným obalem při nošení zbraně na veřejnosti předejdete možným nedorozuměním a nepříjemným konfrontacím. Policejní praxe je v ohledu na pacholky se zbraní velmi bohatá a i pouhé zastrašování viditelně nošenou zbraní (jakou-koli) je docela časté. My zlí a hloupí hoši v uniformně totiž nevíme, kdo proti nám stojí a jak se zachová, jaké má úmysly. I šikanovaný Enc by ale křičel jako první, co je to za debilitu, že policajt při silniční kontrole jasně viděl auto plné zbraní (nebo jenom jednu zbraň) a klidně nechal řidiče odjet, když bylo velmi pravděpodobné, že by to mohla být krádež, nebo újezd z místa činu po násilném útoku - což ostatně ve zprávách zdůraznili. A měl by pravdu :-)))
Oupi 06. prosinec 2011 13:17:12
Bormi(06. prosinec 2011 12:10:20) : Specifikace nikde neexistuje. Jedinný požadavek je na neprůhlednost obalu, která vyplývá ze zákona.

A diskuze by byla stejně akorát k rozčílení. Nemá to cenu řešit. Měj se.
Bormi 06. prosinec 2011 12:10:20
Oupi(06. prosinec 2011 11:22:01) :
To je pravda. Otázka nošení mi je jasná. Tam jde prostě o to nenosit viditelně - z toho jsem dovozoval = nosit v obalu, ale vlastně to u D nemusí nutně znamenat v obalu, ale prostě nenosit viditelně.
Já měl na mysli, ten "uzavřený obal" zda je někde specifikovaný, protože vím, že u nás mají i určité požadavky na ty obaly. To však může být opět jen určitou "horlivostí".

"....Jenže stačí jeden blb, aby si to lidi říkali o všech."
Bohužel. To by bylo na další debatu... :-(

Enc 06. prosinec 2011 11:20:54
Chápu tvé rozhořčení, na druhou stranu ti Oupi už odpověděl, že svůj smysl to také mělo. Vezmi si příklad - někdo tě vykrade, sebere všechny tvé flinty. V klidu si s nimi ujíždí, když tu ho staví hlídka a policajti ho při kontrole pustí, protože si ještě třeba ani nestačil zjistit, že jsi byl vykraden a nahlásit to. A není jim takové množství zbraní, navíc převážené v noci, vůbec divné. Co by sis asi o tom policajtovi myslel potom.

vvenca
Souhlasím s tebou. Osobně si o lidech, co se promenádují s mečem, myslím své. Ale v naší republice je to stále jen otázka osobního uvážení a řekl bych, vlastního intelektu, ze zákona u nás vyžadovat skryté nošení meče nemůžeš. Dokud tím někoho neohrožuješ, můžeš si ho nosit jak chceš.
vvenca 06. prosinec 2011 12:00:47
kure_melancholik(06. prosinec 2011 09:29:30) : Meč je stále zbraň. Pokud se nejedná o nějakou pseudo/historickou akci, pak by měl být nošen skrytě. Kdybys měl pistoli, taky bys ji nosil viditelně v pouzdře u pasu?
Oupi 06. prosinec 2011 11:25:52
Enc(06. prosinec 2011 11:20:54) : Na jednu stranu Tě chápu. Zase vem v úvahu, jak má laik poznat, že zbraně jsou Tvoje a opravdu jsi nevykradl muzeum. Kdyby se pak provalilo že byly kradené a on Tě pustil, je v maléru až po uši.
Oupi 06. prosinec 2011 11:22:01
Prováděcí vyhláška nevím, je to přímo v zákoně o zbraních.

§2 Vymezení některých pojmů

(2) Pro účely tohoto zákona se rozumí

a) držením zbraně nebo střeliva mít

1. zbraň nebo střelivo uvnitř bytových nebo provozních prostor nebo uvnitř zřetelně ohraničených nemovitostí se souhlasem vlastníka nebo nájemce uvedených prostor nebo nemovitostí,

2. zbraň nenabitou náboji v zásobníku, nábojové schránce, nábojové komoře hlavně nebo nábojových komorách válce revolveru a uloženou v uzavřeném obalu za účelem jejího přemístění z místa na místo

Jenže pak můžeš ještě nosit

b) nošením zbraně nebo střeliva mít zbraň nebo střelivo u sebe, s výjimkou případů uvedených v písmenu a)


U zbraně kat. A, je to jasně dané, držet nebo nosit na vyjímku. Kat. B má držet nebo nosit na povolení - tam, pokud nesu jen jednu zbraň a mám jí napsanou na nošení, žádný obal nepotřebuju. Kat. C smíš jen nabývat a držet, tam obal musíš mít vždycky - nesníš nosit.
Kat. D
§ 15
(1) Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet nebo NOSIT fyzická osoba starší 18 let způsobilá k právním úkonům. Zbraň kategorie D nebo střelivo do této zbraně může nabývat do vlastnictví a držet též právnická osoba.
Jelikož nesplňuje podmínky držení, jednoznačně nosí. Tady by s oním "kontrolorem" jednoznačně předpažil.

Vím, že na zbraních chtějí přepravní obal. Ale jen u C a nebo B, když ji nemáš napsanou na nošení nebo jich táhneš víc 2. Zbraň kat. D nikdo řešit nebude, pokud jí nenosíš viditelně.

S posledním odstavcem naprosto souhlasím. Jenže stačí jeden blb, aby si to lidi říkali o všech.
Enc 06. prosinec 2011 11:20:54
Když už jsme u těch zákonů,skončil jsem na pár hodin v kleci na služebně jen kvůli tomu,že jsem během natáčení převážel v noci asi tak dvacet křesaček na novej plac.Co čert nechtěl,kde se vzal ,tu se vzal poliš se světýlkem a stopoval.Zkuste vysvětlovat,že jste nevykradli muzeum ,když nemáte vůbec žádnej doklad k tomu množství flintiček.Hezky jsem se svez a moje auto dostalo řidiče.....Zákonů je moc a záleží na horlivosti prudiče.Snad ten můj dostal pochvalu a metál za zneškodnění teroristy.
Bormi 06. prosinec 2011 10:57:38
Oupi(06. prosinec 2011 08:16:41) : Ono to v podstatě vychází ze zákona, kdy jak správně píšeš, musíš mít zbraň zabezpečenou proti zneužití a nesmíš nosit zbraň viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejně přístupném.
Také nevím, kde konkrétně se hovoří o tom vhodném uzavřeném obalu (zřejmě to bude nějaká prováděcí vyhláška), ale jelikož jsem též od "firmy" , vím že kolegové z inspektorátu pro zbraně, střelivo, výbušniny a bezpečnostní materiál takovéto převážení a přenášení zbraní vyžadují.
Co se samotné případné kontroly týče, tam je to jako vždy a všude o lidech. A ačkoliv to možná někoho překvapí, i policajti jsou jen lidé, takže i tam máš šanci narazit na rozumného člověka stejně jako na vola, který problém vyrobí i tam, kde není.
kure_melancholik 06. prosinec 2011 09:29:30
vvenca(06. prosinec 2011 08:43:11) : Promenádují s mečem... Tím myslíš jakékoliv nošení? Třeba i když ho mám normálně v pochvě a uvázaný u pasu, nebo jenom ty idiotky co ho mají holý přes rameno?
vvenca 06. prosinec 2011 08:43:11
Je pravda, že mě strašně iritují lidi, kteří se promenádují s mečem na veřejnosti. Jakákoliv zbraň patří do přepravního pouzdra. Ale proč mít kuši/meč v kufru ještě ve speciálním obalu?
Oupi 06. prosinec 2011 08:16:41
unis1(06. prosinec 2011 07:59:52) : Pokud jsem hledal správně, žádná právní norma Ti nenařizuje, že bys musel nosit zbraň kat. D v uzavřeném obalu.

Zák. 119/2000 Sb. ve znění pozdějších předpisů v §15 odst. 4) říká:

Držitel zbraně kategorie D je povinen zbraň a střelivo do ní zabezpečit proti zneužití, ztrátě nebo odcizení.

a v odst. 5) boda a)

Držitel zbraně kategorie D nesmí zbraň nosit viditelně na veřejnosti nebo na místě veřejnosti přístupném.

Nic víc, nic méně.

Zbraň jsi zajištěnou měl svou přítomností. A v současné době je právní názor takový, že vozidlo není věřejně přístupné. Jakmile ale vystoupíš, musíš jí mít schovanou.

Mě osobně by vůbec nenapadlo Ti něco říkat. Max. bych se podíval, příp. pochválil. Ale jak píše Pavel z Roudničky, je lepší, když to řekneš rovnou. Předejdeš tím případnému nedorozumění. V tom co napsal s ním 100% souhlasím.
unis1 06. prosinec 2011 07:59:52
Luděk Hugo Vobořil(05. prosinec 2011 22:52:45) : Aha:) takže se vlastně jednalo o příliš horlivého , a nebo rádobuzerujícího cajta, co to zkoušel. Mám malinkého opla corsu, ještě hranatou verzi, a obě kuše i se svazkem šipek byly v kufru, tedy jak říkáš, v uzamčeném prostoru. Jak siné ty kuše jsou, to nevím, ale vzhledem k tomu, že je stěží natáhnu, a nejsem žádná sušinka, si myslím, že víc jak 150 N mít určitě budou.
Díky za radu :)
Wothan 05. prosinec 2011 23:30:57
Hmm, ono taky takové pouzdro na obléhací balistu by mohl být problém...
Luděk Hugo Vobořil 05. prosinec 2011 22:52:45
unis1(05. prosinec 2011 20:28:09) : Policista by ti měl zdělit, o jakou vyhlášku se jedná.Jestliže nemáš kombíka a kufr shora otevřený jako já, tak máš zbran v přepravním pouzdru, protože kufr u auta jestliže je uzavřený ze všech stran je pouzdrem.To by se netýkalo zbraní které mají ze zákona určené speciální pouzdro.
Pavel z Roudničky 05. prosinec 2011 21:53:19
Jiří z Holohlav(05. prosinec 2011 21:26:10) :
Zkušenosti samozřejmě má, ale z té druhé strany. Občas se mi stalo, že jsem při kontrole narazil na někoho, kdo měl u sebe nějakou tu zbraň. Pro mne bylo vždy nejlepší a asi i pro onoho kontrolovaného, když mi on sám ihned na začátku kontroly oznámil, že nuďto u sebe, nebo ve voze, nějakou zbraň má a jakou. To potom člověk ihned jedná jinak, než když na něco narazí jakoby náhodnou, třeba jen proto, že se podíval do kufru, což se nedělá až tak často.

O předpisu, co by se týkal přepravy chladných zbraní, tedy mečů apd. nevím, tedy co se týká zákona o zbraních a střelivu a jemu podobných. Na druhou stranu, vzhledem ke tvému bydlišti a vyšší koncetraci jak podvratných živlů a to na obou stranách ulic, tak policistů, je třeba říci, že pokud se bude v místě konat jakákoliv akce, a to buď demonstrace, pochod, nebo i jen akce policejsní, tedy kontroly ve větším, může býti měč považován za zbraň podle zákona o policii a být ti, dočasně samozřejmě a proti dokladu, zabaven na dobu nezbytnou.

Co se týká tech kuší opravdu nevím, nikdy jsem nic takového neřešil a tudíž neštudoval, ale já bych jen kouknul, možná po dovolení potěžkal a popřál šťastnou cestu. Jo, holt jsem trochu jinaj :-)
Bormi 05. prosinec 2011 21:39:53
Jiří z Holohlav(05. prosinec 2011 21:26:10) :
Co se chladných zbraní týče, tam je náš právní systém hodně benevolentní oproti sousedním státům. Chladné si můžeš vozit jak je libo.
Bormi 05. prosinec 2011 21:37:17
unis1(05. prosinec 2011 20:28:09) :
Je fakt, že palné zbraně musíš přepravovat ve vhodných uzavřených obalech a to každou zbraň samostatně ve svém neprůhledném pouzdře.
Jelikož zbraní kategorie D je i mechanická zbraň u níž je napínací síla větší než 150 N, domnívám se, že za těchto podmínek bys měl přepravovat v obalu i tu kuši (stejně jako vzduchovku nebo třeba airsoftku).
Jiří z Holohlav 05. prosinec 2011 21:26:10
Tu otázku bych rád rozšířil i o naše tupé chladné zbraně .....vzhledem k tomu,že sídlím v neklidné oblasti a nerad bych dlouhé hodiny někde vysvětloval ,že nebudu vyzbrojovat radikály.
Wothan 05. prosinec 2011 21:22:59
To nevím, mě když stavěli naposledy před pár lety, tak si chtěli tu na zadním sedadle na hromadě dalších krámů ležící kuši jen prohlídnout. Policajt si navíc chtěl pokecat a kolega ho musel napomínat aby mě už nechal jet, že musej taky něco dělat :-)
unis1 05. prosinec 2011 20:28:09
Ahoj všem.
Vážení, stala se mi zajímavá věc.
Při kontrole hlídkou PČR mi koukli do kufru, zahlédli mou sportovní kuši a jednu rádoby historickou kuši. šipky do nich jsem měl jen stažené řemínkem v balíčku, aby se mi nerozsypaly. Pan policista mě pokáral, a řekl mi, že by obě věci měly být v pouzdrech a že je na to vyhláška. Nějak mi přijde, že to byla jen buzerace. Nevíte, jestli je to nějak ošetřeno v zákonech, popřípadě nemáte nějaké zkušenosti ?
Díky za radu :)

webmaster