Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Grunwald 2010

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Jiří z Holohlav 22. červenec 2010 10:48:37
Nemáte někdo kontakt na toho jediného Čecha v buhurtech? Žije v Norsku ,buhurtuje s polskou skupinou Taurus,měl být v naší bitevní korouhvi /Teutoni - pomězaňská/,ale asi dával po buhurtech volno a mě se ho nepodařilo v ležení najít.Tak jsem našel a zase ztratil klíč k buhurtům.Googlení mi vzhledem k neznalosti jazyků nepomůže.
hora z ocelovic 20. červenec 2010 17:02:56
Fortuna a Cvikovští žoldnéři dojeli všichni v neděli v noci ok.
Vlastní bitva jako jindy,velká ,,komedie" při kontrole zbrojí zda jsou dostatečně pevné a pak řádoví bratři padají jak zralé hrušky při prvním kontaktu,alespoň ti co stáli proti nám v Krakovské korouhvy.Jinak atmosféra tábora a bitvy skvělá.
Jen to vedro bylo opravdu pekelné,když jsem po bitvě v táboře sundal rukavice tak mně z plechových rukou kapal pot jak ze špatně dotaženého kohoutku.
Jiří z Holohlav 19. červenec 2010 22:17:34
Pokračování .
U všech turnajníků obrovská fyzička - meče se jely dlouhé hodiny v plném odpoledním žáru,buhurty od 18 do 22 a pak si navrch střihli 3 kola méle.Tudíž to naše 3 hodinové odpoledne na slunci ,se spoustou vody dovnitř i pod zbroj ,až jsem ještě nedosušil prošívku ,nebylo na tamní poměry až tak extrémní.Představoval jsem si ty dávné Teutony ,jak tam na plném slunci stojí od rána a je poledne a Poláci stále v houští ....
No,asi to bylo naposled - došel jsem tam ,i pár hezkých výměn jsem ve srážkách dál,ale zpět už bych ve zbroji nedošel ..... čímž děkuji všem pomocníkům.
No,jo no,voda docházela ....tak pustili hlášku o nepitelnosti .....kdo zkusil v sobotu projet k nejbližší širší silnici ,tak ví o mnohahodinových zácpách,asi jim tam visely cisterny...... a že se vypili i stánky ...žízní jsem netrpěl ,zásobovací jednotka zapracovala /Kamil ,Křeček a další / a nakonec i ta večeře byla a ještě k půlnoci chodil Hejtman ,že jsou plné stoly.
I hezky po Grunwaldsku zafoukalo,jak se Teutonští patroni po té zrádné porážce zlobívají,jen liják přišel až ráno a zas tekly řeky .Sedím tak na posteli,veci na bednách a koukám ,jak mi do stanu vtéká potok a za postelí zas vytéká a říkám si "nic moc ,stará svině je suchá" jenže v tom na ni někdo šláp a byl po kotník ve vodě.Jo,jo krásná akce to byla.
Jiří z Holohlav 19. červenec 2010 21:47:47
Byl to můj 4 tý Grunwald.Nejteplejší.Minule bylo taky horko ,ale teď bylo větší.Větší byl i tábor,nejmíň o polovinu a taky mnohem nahuštěnější,alespoň Krakovská korouhev.Přijeli jsme včas - tedy ve středu před soumrakem a před hordou Finů a tak jsme stáli přijemně v lesíku.Lidí bylo všude mraky ,spíš jak jindy v pátek.Pořadatelé měli evidentně hlavy jak vzducholoď,ale nakonec sei to vše sedlo.I Finové našli místo na stany a i později dojíždějící Češi. I ten lučištnický turnaj se nakonec konal a Pavel se se svým dřevem dostal "na bednu" i proti laminátu.Ivan předvedl pěkný výkon s dlouhým mečem a v plné poctivé zbroji,což v posledních kolech byla vyjímka. V meči a štítu jsme zastoupení neměli a i my kteří jsme tožili po hardu jsme vyšli naprázdno.Po dlouhém a marném pátrání jsme zjistili,že méle je jen jakousí třešničkou na závěr buhurtů 5 na 5 a i do těch pátečních bylo třeba se kvalifikovat ve čtvrtek a nebo mít nasbírané body z jiných turnajů - jo už to není tak,že se sejdou chlapi za silnicí a daj si to natvrdo - jede normální pohár.Jo výstroj je často odlehčená a vyměkčená,materiály nedobové ,boxérské chrániče zubů a plastové suspenzory vedle brýlí pod kloboukem bez podbradí - prostě nářez.
hejtman 19. červenec 2010 21:04:52
Jako každá podobná akce,byla i tahle rozporuplná.
Tak obrovský tábor jsem nikdy předtím neviděl a bohdá už neuvidím.Pro mě silný zážitek. Podobně i tržiště. Účinný a dobře promyšlený mustruňk může sloužit jako vzor. Bitva byla více divadlo než bitva, ale bylo to velice pěkné podívání na různé oddíly a jejich posuny. Přes padesát jezdců v akci, některých přepychově ustrojených,moc pěkné.Ovšem to vše jen do chvíle,než došlo ke kontaktu. Srážka jezdců byla spíš úsměvná,než zajímavá a srážka pěších dopadla podobně jako u nás.Vše se zastavilo a bylo to zoufale statické. Pouze střet těžké pěchoty se mi zdál hodný toho názvu a potom,už ke konci, střet oddílů nahoře u dělostřelců vypadal opravdově. Na druhou stranu pohybovat se v takových nelidských podmínkách muselo být opravdu velmi těžké a divím se,že na to pořadatelé nebrali ohled. Myslím,že bylo možné poupravit choreografii vzhledem k dlouhodobě dopředu známému výhledu počasí. Křižáků mi bylo upřímně líto.
Oni organizátoři se zřejmě vůbec snažili,ale některé věci zkrátka nezvládli.
WC už tu bylo zmíněno, ale mě nejvíc dojalo,když došla v zásobnících pitná voda a byla k dispozici jenom užitková. Při takovém počasí a takových cenách za nápoje to byl pěkný prů...er. Tohle by se vážně stát nemělo. A způsob závěrečné,řekněme hostiny, si myslím také nebyl hodný 600stému výročí významné bitvy. Kdyby ji pořadatelé spojili třeba s tou ohňovou šou, mohla to být nádherná tečka za celou akcí.
Rozhodně však stálo za to jet takovou dáku. Ona ta pozitiva silně přavažují.
A s tím ochrnutím od krku dolů,no nevím.Já jsem toho kluka viděl, že pohybuje rukama.Ale i tak. Takovýhle způsob boje si o podobné úrazy vysloveně říká. Krosčeky na krk zezadu,když na to soupeř není připravený....
Katerina_z_Landstejna 19. červenec 2010 20:31:48
Padlo(19. červenec 2010 19:35:39) :

Podezření na vnitřní zranění se naštěstí nepotvrdilo, takže nehoda nakonec skončila "jen" těmi dvěma zlomenými žebry. A autem zralým pro šrotiště...
Všichni už v pořádku dorazili domů.
blass 19. červenec 2010 20:27:07
My se Spakonou a Hafňou dojeli taky v pohodě,balili jsme za deště,ale ten největší ceďák jsme minuli.To vedro k bitce bylo k děsný a všude byli andělé a s vědry a slunce pálilo a pálilo
a pak ......pak jsem byl najednou v táboře.(kosťa)
Padlo 19. červenec 2010 19:35:39
My jsme taky dojeli v pohodě. Prostředí super, dobový tábor byl parádní (až na plastový bazének u finské sauny), bitva samotná byl mentální boj o přežití, nechat nás přes hodinu sedět v plné zbroji pod přímým sluncem, to je fakt na hubu, pokud vím tak několik nešťastníků sebou seklo ještě před prvním střetem. Toiky na klíč byly taky příšernej nápad ale opravdu mě pohoršila ta břečka, který říkají pivo, vodnatý chcanky, čtvrtinka(!!!) za 6 zlotých, pěkná zlodějina.
Btw nevíte někdo, jestli je ta slečna, co byla v tom vybouraným autě, už v pohodě doma? Slyšel jsem cosi o zlomených žebrech.

Jinak nejlepší podívaná byla na bohurty, teda až na toho kluka, kterýho odváželi na prkně, prý ochrnutí od krku dolu.
chomi 19. červenec 2010 10:51:51
Pražani také dojeli v pořádku.
Hodnocení: český tábor i s kalbami super, bitva nic extra, organisace zoufalá. Jo a úžasný moře - to je nejlepší zážitek:o)
Pruser 19. červenec 2010 10:21:14
Chtěl bych všem poděkovat za příjemnou atmosféru, kterou se nám povedlo v českém ležení vytvořit. Mně osobně se Grunwald líbil spíše jako velký mezinárodní meeting skupin a dobré místo na shopping, bitva samotná nestála IMHO za nic. Pokud budete mít někdo nějaké fotky z ležení či z bitvy pošlete prosím link.
Jiří z Holohlav 19. červenec 2010 08:31:39
Pepan(19. červenec 2010 00:07:40) : Mám Tvou kouli .
Katerina_z_Landstejna 19. červenec 2010 08:01:22
Maska(17. červenec 2010 15:27:10) :
Diváků určitě, možná i více; účastníků ne. Ale bylo nás hodně, dobové tábory vypadaly moc pěkně. Jen jsme tam fungovali jako zoologická zahrada ;.-)
Katerina_z_Landstejna 19. červenec 2010 07:55:34
Cesta docela náročná, ale dojeli jsme dobře. Společnost skvělá, zábava v táborech, které jsme navštívili, také, výborné kapely. Vlastní akce mne dost zklamala, hlavně asi ta šílená komerce, ale setkání se spoustou zajímavých lidí to docela vykompenzovalo.
Pepan 19. červenec 2010 00:07:40
My dojeli dobře a vcelku rychle, zážitky z akce smíšené, společnost super...až budete mít nějaký fotečky, dejte vědět. Teda jestli se vám ty foťáky v neděli ráno nerozmočily.
MadHamster 18. červenec 2010 21:01:25
Dojel stei všeci v pohodě?
Maska 17. červenec 2010 15:27:10
Gratuluji české výpravě k účasti na bitvě století! Moc vám to slušelo, chlapci, Česká televize vše přenášela živě. Musel to být neuvěřitelný zážitek :-) Kolik je pravdy na tom, že vás tam bylo cca 300 tisíc?
Luděk Hugo Vobořil 15. červenec 2010 23:06:52
Jiří z Holohlav(09. červenec 2010 09:21:56) : No dík.
Padlo 09. červenec 2010 14:31:11
Jiří z Holohlav: díky za připomínku, je na místě. Nu, ještě že jdu se sekerou :-)
Jiří z Holohlav 09. červenec 2010 09:21:56
Nezapomeňte na kolejnice,pěkný rychlý a špičatý meč neprojde do bitvy. Ideální jsou modely "hradečák".
Siegfried 05. květen 2010 15:44:20
Takže koukal jsem na forum u poláků a vypadá to, že podrobné formuláře s fotkama jsou potřeba do 15.5. Tak vás poprosím abyste si stáhli odsud:
leteckaposta.cz... "medical formular your name 2009.xls"
Formulář a ten vyplnili. Je to anglicky (na další stránce polsky) a u toho anglckého jsem vám vypsal červeně do těch políček co se má vyplnit takže to hezky přepište, je vás kopec tak ať se nezblázním z korektůr. Do názvu souboru z formuláře si doplňte své jméno a příjmení bez diakritiky. Vložte tam fotografii v civilu a ve zbroji a pošlete mi to na andre(zavinac)email(tecka)cz
Prosím abyste u civilní fotky vybrali opravdu vhodný oděv. Rozmezí je cca 1350 -1470 ale prosím nědělejte že se nafotíte jen v nohavicích, bruchách a košili, to není oděv. Musíte mít aspoň nějakou svrchní suknici, nebo vestu. A hlavně - !!! pokrývku hlavy!!!!
Podmínky jsou ke stažení ve dvou souborech tady: leteckaposta.cz... jsou tam jak pravidla obecná, tak pravidla Krakovské. V případě nejasností má přednost pravidlo Krakowské, jsou přísnější :) Kdybyste nechápali ptejte se.
Jinak se za pobyt v táboře má platit 15E (možná dojde k snížení, prý budou další peníze od sponzorů)
Díky
SiG
Jiří z Holohlav 28. duben 2010 10:29:09
Hejtmane ,pojedeš s námi - na inspekčně studijní cestu ?
Siegfried 28. duben 2010 09:46:33
Zdeslav(27. duben 2010 16:57:31) :
Ano stačí a pošlete pokud možno dnes, už mě bombardují :)

MLuks(27. duben 2010 17:07:15) :
At se vyfotí potom tedka chybi jen níže uvedené údaje a ty potřebujem hned :)

MLuks 27. duben 2010 17:07:15
Jsou tedy k registraci nutné i nějaké fotky? Mám tu člověka co by na Grunwald chtěl, ale výbavu ještě nemá dokončenou.
Díky, Martin Česnek - Městská hotovost pražská
Zdeslav 27. duben 2010 16:57:31
OK, takže to beru jako že číslo OP stačí? Někteří jak se dozvídám pasy ani nemaj...
Siegfried 27. duben 2010 16:32:45
Prosím tě je to blbě zformulované, správný výraz je cestovní doklad, omlouvám se
Zdeslav 27. duben 2010 16:31:54
Taky jsem se nad pasem v Schengenu trošku podivil, nicméně už jsem obeslal lidi, takže až budu mít čísla, obratem posílám...
Jiří z Holohlav 27. duben 2010 16:25:15
Siegfried(23. duben 2010 09:18:29) : Stačí občanka - v EU ?
Siegfried 27. duben 2010 16:03:55
Čas se krátí a zatím nemám od některých zájemců potřebné podklady, takže šup šup :)
Siegfried 23. duben 2010 09:18:29
Takže se mi ozval Przemysl a že prý máme do !!!! 30.4. !!!! poslat přehledový seznam.
Tak prosím urychleně ty co jedou s náma do Krakowské aby mi zaslali následující údaje:
Jméno, příjmení, číslo pasu, Skupina, a zařazení v boji: Těžká pěchota, lehká pěchota, lukostřelec, dělostřelec, střelec z ručnice, civil do tábora.
Posílejte mi to buď SZ na Brodci nebo na mail: siegfried(zavináč)barbarossa(tečka)cz

webmaster