Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Konference Starý tanec tady a teď 2010

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
bidak 03. leden 2010 20:44:08
Vážení tanečníci a příznivci starého tance,

v minulém roce se za účasti početného publika uskutečnila první konference Starý tanec tady a teď. Přednášející, akademické a pedagogické osobnosti zabývající se starým tancem jakož i praktikující tanečníci, přednesli podnětné příspěvky a následující debata otevřela některé z palčivých otázek starého tance. V diskuzích i příspěvcích se opakovaně objevovalo zejména téma rekonstrukce starého tance v nejširším významu tohoto pojmu.

Proto jsme se v letošním roce rozhodli konferenci věnovat právě rekonstrukci starých tanců a jejím praktickým výsledkům. Obracíme se tedy na všechny skupiny historického tance nebo jednotlivce, kteří by rádi prezentovali výsledky své práce na rekonstrukci konkrétního starého tance a kteří by se rádi účastnili výměny idejí s dalšími lidmi podobného zaměření. Forma příspěvku je variabilní, měla by se však týkat konkrétní rekonstrukce daného starého tance, měla by odpovědět na co nejvíce "proč" a "jak" a její součástí by měla být praktická taneční ukázka výsledku celé práce. Pokud tedy máte zájem o příspěvek na konferenci, ozvěte se nám na e-mail starytanec@gmail.com.

Technické detaily:

Konference se uskuteční v neděli 10. dubna 2010. Stejně jako minulý rok bude navázána na soutěž historického tance O Jílovské zlato, kterou pořádá skupina Trn v Oku. Místem konání je Karlínské Spektrum, Karlínské náměstí 7, Praha 8. Začneme v dopoledních hodinách a skončíme v brzkém odpoledni. Délka příspěvků je závislá na počtu účastníků, nepřesahne však 30 minut včetně diskuze. Účast na konferenci není zpoplatněna ani honorována. Další informace na blog.rond.cz... nebo na starytanec@gmail.com.

webmaster