Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> O jílovské zlato: taneční večírek a konference

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Michal Medvěd 20. březen 2009 16:03:17
Anotace i životopisy už jsou v celku na místě, navšivte stránky, nahlaště účast, přijďte, poslouchejte a pak se hlavně ptejte! Těšíme se na vás...

blog.rond.cz...
Michal Medvěd 16. březen 2009 17:06:32
Spustili jsme web akce:

blog.rond.cz...

Veškeré aktuelní informace tam, už se sešla zhrouba polovina anotací...
Michal Medvěd 24. únor 2009 15:37:40
Mascha slíbil, že z toho záhy udělá řádnou akci, do té doby budu udržovat napětí... ;)
Michal Medvěd 23. únor 2009 21:43:28
Milí přátelé starého tance,

přijměte naše pozvání na první ročník dvou akcí volně připojených k tradiční soutěži O jílovské zlato: Jílovský taneční večírek a popularizační konferenci Starý tanec tady a teď.

Na sobotní večer 4. 4., tedy hned po soutěži, chystáme velmi společenské taneční setkání určené nejen účastníkům a divákům denního klání. Večer věnovaný tancům, které neměly potěšit oko přihlížejících. Tancům, které se tančily společně, pro zábavu a vlastní potěšení.

O taneční výuku se postará část přednášejících z nedělní konference, tedy kapacity na slovo vzaté. Jedinečná příležitost vidět v akci několik pedagogů během jednoho večera a zároveň se seznámit na parketě s širokou historicko-taneční veřejností.

Ceké veselí proběhne od 19:00 do 22:00 ve velkém sále Karlínského Spektra, Karlínské náměstí 7, Praha 8. Vstupné dobrovolné, v plné výši je využijeme k nákupu občerstvení na nedělní konferenci.

V neděli přes den volně navážeme konferencí určenou především všem tanečníkům, jejímž cílem je přispět ke zlepšení všeobecného povědomí o stavu starého tance u nás. Chceme otevřít diskusi a pokusit se postihnout fenomén českého „historického tance“ v co největší šíři. Jednotliví přednášející, pedagogové a vedoucí skupin působící na poli historického tance, pohovoří v krátkých vstupech o svém osobní přístupu, východiscích, postupech a závěrech. Účastníci by měli odcházet s ponětím o tom, kdo u nás ve sféře starých tanců co dělá, jak to dělá, a především proč to dělá právě tak. Součástí konference bude řízená diskuse.

Účast nám předběžně přišlíbili: Doc. Eva Kröschlová, Ph.D.; Doc. Mgr. Helena Kazárová, Ph.D.; Mgr. František Dofek; MgA. Zuzana Dostálová; MgA. Eliška Trojanová; Mgr. Kateřina Doležalová, Ajna Čubová a Miroslav Smaha.

Konference proběhne 5. 4. ve velkém sále Karlínského spektra od 10:00 do 14:00. Součástí bude krátká přestávka a závěrečná řízená diskuse. Akci uzavřeme společným obědem s možností pokračovat v načatých tématech v méně formálním prostředí. Vstup volný, pokud nás hodláte poctít návštěvou, svou účast oznamte na email starytanec@gmail.com.

Definitivní seznam přednášejících spolu s anotacemi se objeví zhruba v polovině března na blog.rond.cz...

Pěknou zimu přejí a na nejen taneční shledání se těší

Mikuláš Bryan, David Biedermann a organizátoři Jílovského zlata

webmaster