Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Autorská práva

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
Menon 03. březen 2008 11:47:02
......zas ty divné znaky v textu.....omlouvám se :)
Menon 03. březen 2008 11:46:24
Jak píšou Kain a Agilitas – autorská práva se samozřejmě v plné míře vztahují i šermířským vystoupením, stejně jako ke každé jiné umělecké činnosti. Ovšem procento prokazatelnosti, že někdo okopíroval Tvé vystoupení, je velmi nízké.
Když na to přijde tak vezmeš dvě různá vystoupení, pokřížíš je a změníš texty tak aby souhlasily pouze významově nikoliv textově, a máš na světě nové „originální“ nenapadnutelné vystoupení. Bohužel jsem to viděl i v praxi. A jak říká Agilitas – i některé renomované skupiny by se začali potit, kdyby jim to někdo vmetl do tváře. Je to ubohé a zavrženíhodné, ale bohužel to existuje.
A jak se bránit? Pokud máš opravdu dobré vystoupení, které je reprezentováno dobrým týmem, pak je kopírování velmi těžké – respektive kopie se zdaleka originálu nevyrovná a snadno se pozná. Důležitý je nápad. Pokud máš vystoupení lapkové vs. klaďáci apod. pak se obávám, že nejsi nijak originální. Variací jsou spousty a názory si rovnou přečti v jiných diskuzích na tomto serveru. Raději pátrej po různých starých příbězích a pověstech (nejlépe lokálních) – Čechy i Morava jimi bohatě oplývají – a adaptuj je. Nebo si sežeň nějakého písmáka, který za mírný obolus, či jen tak, sepíše nový námět či scénář. Následně si schovávej každý papír a každou verzi, kterou vytvoříš a nedávej je z ruky – to pro případ, že dojde na „lámání chleba“. Mluvím ze zkušenosti – náměty už jsem tvořil a i spolupracoval na scénářích s kamarády a známými. A taky už jsem musel jednou své autorství obhajovat – naštěstí úspěšně.
Nejlepší zbraní proti kopírování jsou nápady, originalita a archivace :).
Kain 03. březen 2008 08:57:56
Obezlička. Už scénář samotný je autorským dílem a jeho použití porušením autorského práva. I když k vystoupení nedojde.
Agilitas 03. březen 2008 07:10:19
Tento problém jsem již konzultoval se svým právníkem před delší dobou. Za autorizaci vystoupení se považuje 1.veřejné vystoupení. přesněji řečeno 1.vystoupení nebo předvedení, před člověkem jež není členem skupiny. (Proto u každého vystoupení či exhibice děláme autorizační předpremiéru.) Potom by případné obšlehnutí již bylo žalovatelné. Ale nesmíš zaopomenout, že je tu důkazní povinnost - musíš u soudu dokázat, že ti to obšlehl. Pokud nemáš dostatečné dravého právníka tak tak je to celkem těžké.

V praxi se většinou nikomu do soudních sporů nechce, protože se to může táhnout léta a lidi z toho mají strach.

Myslím že, by bylo velice zajímavé , kdyby si najednou autoři ukradených vystoupení duply hodili to k soudu, a sledovat pak jak by se některé i renomované skupiny začali potit... :)

Mydlar 02. březen 2008 23:26:43
Chtěl jsem se jen zeptat jak to vubec v šermu funguje s autorskými právy.Např kdybych měl vystoupení a chtěl jsi ho nechat chránit před "obšlehnutím".Za každou radu děkuji:)

webmaster