Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   
Aktuální diskuse
FOTKY Z BITEV a jiných šermířských akcí....
(celkem 2044 ) 2044 nových
Dům rytířských ctností kalendář akcí
(celkem 1 ) 1 nový
Vikingové na severu Čech?
(celkem 3 ) 3 nové
Digladior otevírá pobočku v Mladé Boleslavi
(celkem 2 ) 2 nové
Bitva SOEST 2019 2.-4.8.2019
(celkem 3 ) 3 nové
SHŠ Drago - nesmazatelná verze :)
(celkem 26 ) 26 nových
Kornet Moravia šerm Uherské Hradiště
(celkem 1 ) 1 nový
Zbraně do zahraničí
(celkem 1 ) 1 nový
Prodám paví pera
(celkem 3 ) 3 nové
Litoměřické vinobraní 2018
(celkem 1 ) 1 nový

seznam témat -> Kamera a další

Pokud chcete přidat nový příspěvek musíte být zaregistrován  | nové zprávy : nahoru
malej 13. duben 2008 20:35:10
Tak nám nastala šermířská sezóna a vše je v plném proudu. Řešil jsem tento problém s dvěma kamarády (právníky),kteří se mnou zkonzultovali několik bodů a toto z toho ve zkratce vyšlo:
Tyto body spíše berte jako doporučení,která vám pořadatelům mohou pomoci k odstranění nežádoucích živlů či následné odškodnění jimi způsobené.
1. Je dobré míti u vstupu vyvěšené upozornění kdo smí či nesmí na plochu,kde se bude odehrávat bitva a zároveň možná konzultace s pořadatelem nebo jím určenou osobou.
Musí zde být,že toto platí nejen pro soukromou,ale i zpravodajskou a mediální sféru. Není podmínkou,ale může být zdůvodněno proč.
2. Bojiště MUSÍ být od diváků,novinářů atd. odděleno viditelnou překážkou např. páskou. Není na závadu mít i pásku druhou asi 1m od sebe,která tvoří buď bezpečnostní zónu nebo může být vyčleněna právě pro kamery atd..
Jiná varianta je,že se mezi diváky vytvoří ohraničené místo,které bude označené k jakému účelu slouží. U nás toto třeba využíváme pro sponzory.
3. Těsně před začátkem by měl pořadatel či vypravěč zopakovat,že je zákaz vstupu za vyhraněný prostor (krom tomu určených lidí). Tomu kdo toto nebude respektovat a bude narušovat produkci jakoukoliv činností je možné zažalovat a vymáhat po něm postih finanční z důvodu estetického,bezpečnostního či,že narušuje záznam najmutých kamer.
4. V případě,že se stejně najde BLB,který nedbá varování. Máte tři možnosti:
a. necháte ho být
b. zastavit představení - eliminovat slušně vytržníka a pokračovat či začít znova.
c. pouze slovně vyzvat,aby opustil okamžitě plochu
Je dobré to mít zdokumentované buď na fotkách či kameře (snažit se mít i detail obličeje). Stačí mít asi 4 svědky.
5. Pokud by došlo ke zranění BLBA nastává jistý problém.Neboť i přes veškerá opatření výše popsaná vás může zažalovat pro újmu na zdraví. Sice soud prohraje,ať by byl jeho právník jakýkoliv,ale pořád je to běhání po úřadech kam se většinou nikomu nechce,protože určitě umíme strávit čas jinak a lépe.
6. Zpět k bodu 4. BLBA je možné předat policii,neboť jeho skutek je možné v některých případech definovat jako vytržnictví či narušování veřejné (soukromé) produkce.
7. Pokud budete požadovat finanční náhradu je třeba se poradit s právníkem či spočítat si sami náklady atd.. Je dobré si přihodit o 30% více,aby jste dosáhli nakonec vámi požadované částky.
Ve zkratce je to všechno. Je toho sice víc a některé věci jsou rozvětvenější,ale toto by mělo stačit. Pokud by vás zajímalo co zde není,tak to klidně napište. Já to vyhledám (pokud to tam je) a napíšu nebo se zeptám.
Pořadatelům zdar a Blbům ........ !
tomyk 05. březen 2008 14:27:33
no jo nekdy mam pocit ze by nepomohl ani elektrickej ohradnik kombynovanej s ziletkovim dradem misto pasky ...... :-P
tomyk 05. březen 2008 14:26:44
příspěvek byl smazán użivatelem tomyk 05. březen 2008 14:51:6
Jiří z Holohlav 03. březen 2008 20:47:33
trener(03. březen 2008 20:35:51) : Pardon ,mimo.Když Tě vidím - máš nějaké instrukce?Pošli mail.
trener 03. březen 2008 20:35:51
O pár let zpátky si všichni účastníci Dohalic na sněhu vzpomenou na fotoreportéra místních novin v zářivě červené péřové bundě :-) Od té doby již při zvaní a také před bitvou důrazně novináře a všechny ostatní upozorňuji, že za páskou budou pouze lidé v dobovém oděvu. Ty tolerujeme. Mimochodem na letošních zimních Dohalicích jsem kamaráda s foťákem upozornil, že stojí přímo před práčaty. Pochopil a disciplinovaně se postavil stranou... Přímo před dělo :-)
Magda 03. březen 2008 14:50:47
No u nás většinou kameramani stojí mezi běžnými diváky. Nebo jsou ve vyhrazeném pásmu u zvuku, ale pouze v přípdě, že nepřekážejí mě ani zvukaři - mě ve výhledu, jemu kolem techniky.
Nejhorší je srážka s blbcem v podobě diváka, velmi chtivého vidět boj zblízka. Před každou bitvou upozorňuji na pásku, že za ní nemá nikdo co dělat, hlídáme i nohy apod. I přesto se mi jeden rok lidi nacpali mezi stany těsně vedle palisády, u který měla být největší řež. Dohoda byla, že tam smí zůstat pouze šermíři, kteří byli dostatečně poučeni o riziku, a bylo jen na nich, zda tam chtějí být či nikoli.
Nejlepší byla paní, která prohlásila, že tam (kde je vyhrazené místo) už místo není, že má s sebou malé dítě, které nevidí. Holčina tak 15letá, minimálně o hlavu vyšší než já, byla nacpaná skoro za palisádou. Tak jsem milou paní odvedla do "hlediště" a se slovy "promiňte pane, že určitě tuto paní s tou dívkou pustíte před sebe, aby dobře viděly", šup ho, najednou tam bylo místa i pro tank. A baba ani nezabečela děkuju.
S reportéry problém nemáme, náš místní tisk se o nás zajímá tak vehementně, že vlastně kdbych nezavolala do redakce, že chci uveřejnit pozvánku, tak ani neví, že se něco koná, místní televizi nám zrušili, takže se to vyřešilo úplně samo.
Wothan 01. březen 2008 13:54:52
Malej: no ne že bychom neměli chuť, ale víc mi vadilo že je na místě kde ho tak nějak uvidí i ten poslední divák a vůbec mu to nepřipadne blbý :-( Jinak se poděl, jsem na to zvědavý, nejedná se jen o kameramany, těch rušivých elementů se může najít vícero.
malej 01. březen 2008 09:27:42
Wothan(01. březen 2008 07:12:08) : To se nám ještě nestalo,aby se takovej vůl postavil přímo na místo kde bude veden útok. Měli jste ho zasáhnout :)! Na popud některých účinkujících,ale i diváků mám rozpracovanou jednoduchou stať,kterou pak proberu s kamarádem právníkem. Jde o to jak takováta individua postihnout za rušení průběhu akce atd. Než začne pořádně sezona budu to mít hotové a ověřené. rád se pak podělím či rozešlu.
Wothan 01. březen 2008 07:12:08
Mno jo no, problém není s těmi slušnými protože ti pravidla akceptují a dodržují, nebo se přijdou slušně zeptat kdy by mohli být aby nerušili a zároveň tam byli v bezpečí (jeden tupej regionální kameraman-blb se takhle postavil přímo pod hradby na val kudy útočila armáda, kde byl nejvíc vidět a kam dopadaly střely z catapulty) a ti ostatní na pravidla kašlou a musíme je nahánět a usměrňovat. Jenže někdy je i problém se k takovému velenu nějak šikovně nepozorovaně dostat a odvést ho pryč uprostřed bitvy :-)
malej 29. únor 2008 23:24:54
Na některých akcích,které pořádáme si najímáme kameramana. Tomu předem vysvětlíme jaké máme požadavky a kde máme pro něj vyhrazená místa. Když má kostým je to dobre,ale raději pro něj vytvoříme pár "hnízd". Pokud si natáčíme sami,tak je to většinou bez problémů. Jen mi vadí,když to pak vidím v klidu domova a slyším někdy opravdu dementní hlášky ze strany diváků. Bohužel nahrát si jinou audiostopu není v našich silách oproti profíkovy. S novináři,ale i s diváky to máme vyřešeno asi takto. Chvíli před začátkem bitvy (asi 5 minut) upozorníme diváky na dvoj tou pásku. Za tu první mohou jen diváci a za druhou pouze malé děti a fotografové z různých deníků. Vysloveně upozorňujeme,že nemají za páskou co dělat a proč tam nemají být. Pokud někdo z novinářu chce jiné místo - je mu vyhověno pouze tak,že má post pouze tam,kde nebude kazit záběry ostatním. Zatím to funguje,ale někdy ne a to pak nasere nebo příjde líto.
Jiří z Holohlav 29. únor 2008 18:57:06
Z posledního Libušína je na půlce záběrů nějaká pořadatelská či fotografská gorila - ač je to k nevíře,i Libušín lze ještě vymršit.

Klasika jsou taky pyrotechnici - přísná kostýmní povinnost,auta na parkovišti,ale po place půl dne běhá černý komando ,jejich auto parkuje samozřejmě uprostřed vesnice a odejdou 5 mim. před nástupem.
Wothan 29. únor 2008 18:50:34
Celí žhaví - jedu tam zejtra ráno zabezpečovat aspoň provizorně ty nedodělané střechy. Kyrill to sice asi nebude, ale ani těch slibovaných 150km/h se mi nelíbí. Když už tam neřádí vandalové tak příroda :-) Ohledně toho blázna - třeba to byl válečný zpravodaj ne? :-))
Maska 29. únor 2008 18:35:46
To ještě nic není, milý Wothane, teď si představ, jaký problém mají se zuřivými reportéry například vojáci. Robert Kapa byl sice kápo, ale představ si, že běžíš po pláži mezi českými ježky, nervózní z toho že tvá M1 je ještě v igelitu, a zakopneš o blázna, který chce mít první záběry z D-day! V dobrém myšlená kletba "Kéž bys někde šlápl na minu, parchante" je pak zcela na místě, že? btw.: Jak se těšíte na slečnu Emmu?
Wothan 28. únor 2008 22:53:02
To je zpravidla dané tím kdo tam co točí - jednak si někdy pořizujeme vlastní video takže to snímá náš vlastní kameraman (poslední ročníky bohužel nemáme) a to jak z jednoho pohledu jeden den tak z druhého druhý den a následně to sestříhal. S tím tedy obvykle problém nebyl. S diváky taky ne - ti se za pásku zpravidla nepouští, ale co je problém jsou kameramani a fotografové různých regionálních TV a deníků. Ti se obvykle chovají na akci jako by jim to tam patřilo, ve snaze o co nejakčnější záběr lezou kam je napadne, i na ta nejnemožnější místa odkud je musíme vyhánět (a to nejen z estetických ale často i bezpečnostních důvodů) a oni se pak ještě diví nebo přímo rozčilují proč je vyháníme. Jako kdyby to co divák chce vidět byl kameraman v zářivém civilu, co se jim suveréně motá před nosem a před objektivy. Na druhou stranu my jako každý pořadatel propagaci potřebujeme, takže je nemůžeme někaj drasticky vykopat z akce - čili s tím bojujeme, domlouváme, řešíme, všechno zpravidla marné - někdo to pochopí, někdo ne.
malej 28. únor 2008 22:39:31
V diskuzi o brýlích jsem si vzpoměl na něco. Co jsem vždycky chtěl napsat,ale pokaždý jsem na to zapoměl. Znáte to všichni: koukáte na video z nějaký historický akce a najednou se vám na obrazovce objeví mezi bojujícími postavička s kamerou (buď najmutá organizátory a špatně kostýmovaná či je to zběhlý divák,který nerespektuje nic a kazi záběry ostatním atd. Má ozázka je spíš pro organizátory jaké mají zkušenosti či jak tyto nedostatky eliminují. Popřípadě návrhy jak to udělat lépe atd. Dle diskuze bych pak napsal své poznámky.

webmaster