Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Jak dál s českým šermem? 20. únor 2003 21:18:00
 
Rok se s rokem sešel a přišlo období hodnocení a úvah co a jak dál. Delší dobu dumám kudy a kam vede cestačeského šermu. Pro kolik lidí vlastně udržujeme tenhle prostor a nakolik je možnost "vnitrodruhové" komunikace pro šermíře důležitá?

Zhruba před rokem jsme zahájili činnost. Měli jsme v plánu vytvořit internetový šermířský magazín kam budou ve značné míře přispívat sami šermíři, který bude poskytovat, v nejlepším slova smyslu, reklamní prostor pro organizátory akcí, který bude zkrátka informovat o dění v našem světě. No musím přiznat, že to moc nevyšlo. Za celý rok bychom mohli příspěvky lidí mimo nejužší okruh redakce spočítat na prstech jedné ruky. Teď nemám na mysli diskuzi, ta docela funguje a musím s velkým potěšením kvitovat, že na podstatně kultůrnější úrovni než bývá na "konkurenčních" serverech zvykem. Dokonce se tam najde spousta potřebných informací. Problém máme spíše s články, novinkami, a přesnějšími informacemi o akcích.
Začnu konkrétně akcemi. Od počátku jsme měli jasný záměr: nechceme suplovat již existující adresáře, ale dáme podstatně větší prostor popisu akce, propagačním informacím a třeba i návodům pro účastníky. Jenže velká většina organizátorů pošle jen základní údaje o místě a termínu. Zbytek abych si navymýšlel nebo vycucal z prstu. Občas i kradu příspěvky z diskuzí. A přitom si organizátoři neustále stěžují na na keckaře, dobově nepasujíci kostýmy atd. Nechci tvrdit, že když někdo přesně popíše historická data plánované bitvy a jasně vysvětlí co očekává od účastníků, že nepřijede nikdo problémový, ale určitě jich nebude tolik. Wothanburg s neustále se stupňující náročností a zároveň s poměrně rozsáhlou osvětou budiž toho důkazem. A navíc přesné a podrobné informace jsou zajímavé nejen pro účastníky, ale i pro potenciální diváky.
Hodně nám chybí novinky, jednoduše to vypadá jako by se nic zajímavého nedělo. Přitom se domnívám, že pro organizátora nějaké akce není nic lepšího než si udělat reklamu tím, že popíše jak to celé proběhlo a pošle třeba i pár fotek. Tedy nikoliv jen pár fotek-bez doprovodného textu z toho článek dost dobře nikdo neudělá.
No a nakonec články o šermu a šermířích, historii a tak vůbec. Tady jsme asi nejvíc dlužni my jako redakce, protože to už předpokládá nějaké fundované "lektory", kteří by dané téma dlouhodobě a kvalifikovaně sledovali. Prostě jsme je nesehnali. Sice jsem se s pár lidmi domlouval, jenže nějak to vždycky vyšumělo do ztracena.
Tak jsem si postěžoval a teď trocha sebekritiky. Jednoduše jsem si před rokem myslel, že budu mít podstatně víc času a ledacos nějak zvládnu sám. První články jsem napsal, přidal i nějakou fotku, ale od jara už to šlo cu grunt a nakonec jsem nestíhal ani číst maily a přidávat akce do kalendáře. Budu se sice snažit trochu to zlepšit, ale když ten den má jen 24 hodin.... a v práci mi internet nikdo neplatí...
Takže, poučeni tím vším co jsem zvrchu napsal, připravujeme nějaké technické změny, které by měly vést k větší otevřenosti serveru pro případné zájemce o spolupráci a snad se povede dát dohromady větší a funkčnější redakci a přibude příspěvků.... Už se na to těším. A jestli to nevyjde? No, uvidíme za rok.
 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster