Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Takový obyčejný spolek - díl druhý 22. únor 2006 22:28:00
 

Můj "hrubý" článek rozpoutal velmi živou debatu a jsem tomu rád. Samozřejmě umím psát i slušně - viz staré články pod pseudonymem patolog Slavíček atd., ale účinek mých slov není pak tak rázný... :-)

Pánové Slepička, Žídek, Nůsek si musí uvědomit, že jako představitelé Něčeho, co má ve stanovách zkvalitňovaní českého šermu, se i v osobních vztazích musejí přenést přes zdravou kritiku od lidí, jako jsem já...

Musí si, na rozdíl ode mě, zachovat jistou politickou kulturu vyjadřování a to se třeba panu Žídkovi nedaří. Velmi mě potěšilo, že již vyslovené embargo na Novicu není a ani nebylo vyhlášeno (viz. prohlášení presidenta asociace na jejich stránkách). Jsem tomu velmi rád, především za samotnou Asociaci.
Dále bych chtěl poděkovat lidem, kteří přesto, že v Asociaci jsou, si zachovali nestranný a svůj pohled a přiznali jistá nedopatření, na která upozorňují a strašně si jich vážím. Nechci je zde jmenovat, abych jim nepřidělal starosti a raději již nepište a nevolejte. Jsem zvyklý ustát problémy sám.

Debaty na netu mají tendenci sklouznout do oblasti házení špíny, rozmělňování témat, slovíčkaření, dokazování nedokázatelného atd.
Za několik let psaní jsem se naučil několika zákl. pravidlům a prosím o to i vás v reakcích na mé články...

 1. Rád se bavím s konkrétními lidmi, které můžu "najít" i v civilním životě anonymita vede k jisté morální beztrestnosti a je zbabělá...
 2. Když máme spor, zajímám se o hmatatelné důkazy a sám je předkládám, jinak nemohu dobře argumentovat.
 3. Neodbíhám od určeného tématu, nerozmělňuji.

Slova se dají vysvětlit různě a proto přesně vymezím, co mi vadí a co vedlo k napsání prvního článku.

Problém Asociace:

Vznik samotné asociace jsem přivítal (viz Behemont). Nabádal jsem všechny k tomu, aby nechali nějaký čas na projevení a práci. Sám podnikám a vím jak to chodí. Pokud jste na šermu finančně závislí, ne vždy si můžete vybírat co vás baví. Z tohoto důvodu nemáte vlastní uměleckou svobodu a ta je u nás (Novicy) na prvním místě.
Důkaz: před lety jsme dostali od Romana Spáčila finančně velmi výhodnou nabídku na účinkování v jistém francouzském šermířském parku. Protože jsme nemohli jet celá Novica, tak jsme odmítli a s chutí pak doma mečovali za pivo a párek. Takže argumenty, že asociaci závidíme peníze jsou směšné.

Vlastní aktivity České asociace šermířů (a klidně i jiných asociací) - do toho mě ani vám nic není - dokud se nějakým způsobem nezačnou dotýkat nás samotných. Proto mě tolik pobouřila slova p. Slepičky o embargu na Novicu a uklidnila slova prezidenta Spáčila.
Tento výrok je zřejmě osobní názor p. Slepičky a tím to pro mne hasne. Konec konců každý má nárok na svůj názor.

Pokud mám rozumět asociaci jako lidem, kteří se šermem živí a sdružují se u "koryt", je to v pořádku. Ale nerozumím, proč mají ve stanovách zkvalitňování českého šermu, zvýšení bezpečnosti atd. A zcela logicky mě zajímá, co pro to dělají.
Abyste mě pochopili, pod slovem "český šerm" rozumím těch snad 20 000 lidí, kteří pobíhají po lesích s dřevěným mečem, jezdí na bitvy až po aktéry špičkových šermířských show.

Pan Žídek:

Krom jiného jsem předcházející otázky položil i panu Žídkovi, když už si (aniž by ho někdo zval) přisedl ke stolu Novici na mejdanu u Burdýřů.
Dostalo se mi vyhýbavých neodpovědí, sice slušnou formou, přesto jsem byl urážen jako egocentrický samolibý sobec, který si hraje na svém písečku a na vše ostatní kašle.
Na to jsem odpověděl, že Novica nemá ve svých stanovách zkvalitňování českého šermu a nevystupuje na veřejnosti jako všech šermířů zastupující orgán.
Potom, co nadvakrát samotní novičáci ke mně přišli, ať jdu k nim ke stolu, že tam sedí nějaký "chytrý" člověk s kterým se nedá bavit a po plamenném argumentování o samotné asociaci, jsem došel k mylnému přesvědčení, že nás přišel lanařit do Asociace a řekl jsem mu že Novica vstoupí do Asociace jen přes moji mrtvolu.
Samotnou debatu jsem ukončil (s prominutím) ano sprostými slovy: "Víš co, jdi do prd..." A tím to zvadlo.
Vím, že nikdo ze samotných šermířů tato extrémně hrubá slova nepoužívá a taky vás to všechny strašně pobouřilo, ale stalo se a já se k tomu přiznávám.

Rozumím i „Žídkovým klukům“, že samotná osoba jejich šéfa je nedotknutelná a pečlivě ho na netu hájí a vymýšlí si různé kraviny.
Jedna z nich pro zasmání: Buchar na netu píše, jak jsem si tendenčně natočil a sestřihal soutěž v Housáku po vzoru starých týdeníků, jako abych jim (Magisteriu) ublížil. :-)
Skutečnost je taková, že samotná kamera byla dva metry od poroty a já stál celou dobu vzadu.
Kdybych to točil já, tak mně neuteče výborný Larsův souboj a trapné, rozpačité vyhlášení výsledků a celá soutěž by na kameře vyzněla ještě trapněji.

Pan Nůsek a Housův Mlýn - soutěž 2006

Petra Nůska znám již několik let jako porotce na Budyňské Soutěži. Vždy se k nám choval velmi dobře, byl přátelský a milý, a myslím, že jsme ho nějakým způsobem zaujali a proto nás pozval na naše první Táborky (2005).
Jet vystupovat do srdce Magistéria byla pro mě (nás) čest a rádi jsme přijali pozvání. Zjistil jsem při debatě s Nůskem že máme mnoho společného a vycítil jsem zájem o sbližování všech skupin, směrů, škol a šermířů. Dokonce nám Petr nabídl jeho výuku šermu za velmi výhodnou cenu - odpracujeme si to na Mlejně.
Díky němu jsem se seznámil i s panem Kozou a zjistil jsem, že je to odborník na svém místě. Jediné, kde se neshodneme, je scénické ztvárnění jeho jinak dokonalých historických technik, ale to není na závadu - co člověk, to názor a rád se s ním zase uvidím.
Nasazovat mně psí hlavu, že odmítám Magistérium, školy, Kozu atd. je směšné a jsou to lži.

Teď k samotné soutěži.
Pokud jste tam byli jako divák-nešermíř, tak by jste řekli že vše bylo o.k.
Pokud jste tam byli jako šermíř, který tu nešermuje, tak jste mohli vytušit, že něco není v pořádku.
A když máte svá želízka v ohni, tak to možná budete chápat jako pokus o podvod nebo absolutní hloupost samotných pořadatelů, v což se mi nechce věřit. Ale konkrétně:

 1. Špatná volba poroty - pokud tam soutěží členové i jiných škol, není dobré, aby byli v porotě jen lidé, kteří (až na porotkyni z řad diváků) jsou Petrovi kamarádi nebo lidé úzce spjatí s pořádající stranou. Jak by se Magisteriu líbilo, kdyby přijeli na naší soutěž, Novica soutěžila a v porotě seděli samí Novičáci a naši kamarádi?

 2. Chyba p. Kozy jako porotce - hned v úvodu nechal pokažený souboj Corporalu opakovat a odůvodnil to tím, že vystupují první a po mnoha letech prvně a jsou tedy nervózní.
  Corporal a Miloše Skrbka mám moc rád. Italská škola, kterou tam předvedli, bylo to nejlepší co jsem za poslední roky viděl. Ale průšvih byl podle mne v logickém napojení jednotlivých figur a v divácké atraktivnosti, rychlosti. Po jejich vystoupení jsem požádal Skrbka o spolupráci a rád bych Novicu v něčem přiučil. A na oplátku si mohou něco vzít od nás. Skutečně si nevážím glejtů, asociací, šermířů, kteří se ohánějí funkcema. Vždy mě zajímají především výsledky a skutečná práce.

 3. Uprostřed soutěže nám bylo oznámeno, že přesto, že jsme Juditou byli požádáni o tři choreografie, budou si muset soutěžící vybrat jen jednu. Na pískání a protest diváků, že je to nefér a nemají se hodnotit skupiny, ale předvedené chorošky, se porotci stáhli, aby pomocí Kozy znova po chvíli tuto změnu provedli...

 4. A největší průšvih byl ten, že při hodnocení našich soubojů nám Nůsek strhával body za něco, co neměl hodnotit. A to beru jako ne hloupost, ale úmyslné poškození Novicy.
  Konkrétně: Nůsek hodnotil choreografii. Šermířské techniky hodnotil Koza. A Nůsek říká na náš souboj: "Já vám to říkal, já vím, že to rozpohybovat umíte a v tom jste dobrý. Choreografie je supr, ale bylo to na mě příliš rychlý (Myšleno šerm) a proto vám dávám 3 (průměr). Toto udělal dvakrát...
  Koza nám u druhého souboje strhl jeden bod za to, že se Jéňa pohledem nepodíval při boji se třemi protivníky na první sokův útok a na záběrech je vidět, že to není pravda.
  Takže na těchto dvou porotcích jsme během jednoho souboje přišli o tři body - a neprávem. A tak bych mohl pokračovat.
  Milý Buchare, myslíš že jsem navštívil Hollywood a nechal si tyto scény dodělat na počítači? Takovýchto věcí tam bylo víc.

 5. Samotné vyhodnocení a vyhlášení vítězů proběhlo tak, že přestože samotná soutěž měla nádech show, tak p. Koza velmi rychle a relativně potichu zadrmolil výsledky: první Novica, druhý Berounští, třetí Lars a přistupujeme k dalšímu programu...

Až na samotný závěr je všechno toto natočeno a pokud jste tam nebyli, mohu toto CD zaslat. Aby mě někdo neobvinil, že na tom bohatnu, tak CD bude zdarma, zaplatíte si jen poštovné a balné, které já nedělám a tedy na tom nebohatnu.

Pokud se vžijete do mé kůže, vyplývá z toho jen jeden závěr – nechtěli, abychom vyhráli. Varianta, že jsou tak hloupí a byla to nedopatření, mě připadá nepravděpodobná.

Po samotné soutěži (programu) se potom vesele pilo a bavilo, jen Novica odtáhla znechuceně někam do hospody. Já a můj zástupce (Vejce) jsme zůstali sedět u stolu s P. Vytopilem, Larsem a s kaskadérem, který byl v porotě. Čekal jsem, až si k nám sedne Nůsek. Jakákoli debata na toto téma se zvrhla jen ve sranda urážky (Vajíčko-Nůsek) a tím celá tato věc pro mne bohužel skončila. Když jsem četl na netu, jak ta akce skvěle proběhla, tak jsem napsal to, co si o tom všem myslím a problém byl na světě - nasadili mi masku paranoika, rýpala, lháře, zbabělce, hrubijána a odpůrce škol, Magistéria...
Jsem rád, že moji kluci na mě nepráskli, že se občas počůrávám.

Sečteno podtrženo...

Statečný Žídek (asociace), který nehledá pravdu a poštve (na netu) na mě svoje kluky, kteří na tuto ligu, kterou kopu, evidentně nemají, vše převykládá Slepičkovi (asociace). Ten dští oheň a síru a vyhlašuje na nás embargo a snaží se rozdělit přátelské vztahy mezi Novicou a Burdýři. K nim se přidá Nůsek (asociace) který místo toho, aby zpytoval svědomí a přiznal chybu ze soutěže, mě údajně pomlouvá a vymýšlí kraviny.

No a pak jsem tu já a protože si nenechám nic líbit, tak posílám asociaci do toalety, protože mi to nepřipadá fér a dostávám strach z toho, že by nedej bože takovýhle lidé změnili listinu lidských práv a zakázali mně (Novice) a nebo někomu z vás šermovat. Proto jsem úmyslně a razantně otevřel tyto původně mé soukromé spory na šermířské veřejnosti - netu.

Během tohoto týdne jsem měl mnoho telefonátů od různých lidí včetně samotné Asociace.
Mohu vám říci, že mě opravdu v podstatě nezajímá, kdo za vámi stojí, z jaké jste skupiny, ale jaký jsi člověk a šermíř a jaké máš výsledky. A přesto se nemusíme mít rádi.
Byl bych rád, aby to, že článek píšu slušně, si někdo nevysvětloval jako bezdůvodné podání ruky a vše je zapomenuto. Znovu se ptám:

Asociace:

 1. Je vaše Asociace soukromý spolek nebo budete vyvíjet snahu a činnost zastřešit nás všechny šermíře v budoucnu pod svá křídla?
 2. Co si představujete pod "zkvalitněním českého šermu", "bezpečnost" atd.?
 3. Co jste případně pro to udělali?

Petře Nůsku (nebo p. Kozáku):

 1. To co jsem napsal o vaší soutěži a o nás dvou je lež? Vymýšlím si nebo jsem něco zatajil, zmanipuloval, překroutil? Zdá se ti pohodlnější a statečnější strčit hlavu do písku a pomlouvat mě za bukem?

Pane Žídku (a třeba Buchare):

 1. To co jsem zde napsal o našem nevydařeném setkání u Burdýřů je lež?
  (tady to bude bohužel jen tvrzení proti tvrzení)

Zde na svojí obhajobu mohu jen říci,že nemám ve zvyku bezdůvodně "urážet" lidi, kteří se ke mě chovají slušně. Proto vás prosím, abyste všechny neházeli do jednoho pytle, jak jsem již napsal, jsou v Asociaci i slušní lidé.

Pokud dostanu uspokojivá vysvětlení, dám již pokoj, třeba je to veliké nedorozumění a vše se dá v klidu vysvětlit. Mohu se s vámi všemi pobavit i na živo z očí do očí třeba u Burdýřů pokud na mě Slepička zruší soukromé embargo. Ale po jednom, tři je na mě mnoho...

V opačném případě jděte do .............. na WC.

P.S Mascho, byl bych rád, kdyby se diskutující drželi tématu mého článku a nediskutovali o kravinách a to včetně tebe. Prosím o nekompromisní cenzůru - vymazávej! ... :-) Téma je jasné: již zmíněná soutěž, asociace ke vztahu k ostatním - nám šermířům a chování jejich členů. Zajímá mě, jak vám asociace pomohla či uškodila. Zajímají mě ale jen konkrétní příklady a ne nějaké bludy, kecy atd...

Pokud někdo chce řešit mně samotného založte jim debatu např. "Je Myšák kretén, snílek, lhář nebo idiot?"
První, kdo si na mě smlsne, budou moji chlapci, ale ti se umějí podepsat - doufám.

S pozdravem : mně se líbí že sem rád...
Myšák Novica.(608 744 738)

 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster