Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Reakce od Milana Slepičky 22. únor 2006 14:24:00
 

Vážení kolegové šermíři,

Unaven věčným osočováním, hodlám sepsat reakci na Myšákův veřejný dopis. Úvodem této mé osobní reakce bych se Vám všem rád představil.

Tedy, jmenuji se Milan Slepička a šermuji od roku 1983. První 4 roky šermu však považuji za zmatené. V roce 1987 mě přijal Jindra Fili Dubín mezi Burdýře a zde jsem dodnes.
V roce 1991 jsem nastoupil souběžně ke kaskadérské skupině Filmka a dnes zastávám post choreografa šermířských soubojů.
V roce 2002 jsem spoluzakládal Českou asociaci šermířů, kde zastávám funkci 1. viceprezidenta.
Od roku 1983 do dnes mám za sebou na 2000 malých či velkých šermířských představení a 60 filmových projektů jako kaskadér a choreograf.
Mojí školou filmového šermu (není veřejná) prošli herci, kaskadéři i někteří čeští šermíři. Pro ilustraci uvedu jen pár nejznámějších jmen: Lorenzo Lamas (Immortall), Antony Delongis (Ariana Quest), Jeremy Irons (Dungeons and Dragons), Justin Whalin (Dungeons and Dragons), Bruce Payne (Dungeons and Dragons), Heath Ledger (Příběh rytíře) a Rufus Sewell (Charles II.)
Já sám osobně jsem nikdy neprošel žádnou školou šermu a řadím se mezi samouky. Rady a náměty pro své choreografie hledám u Romana Spáčila či Petra Nůska.

Máte plné právo nařknout mě ze samolibosti či vychloubání, ale uvádím zde výčet své práce jen pro ilustraci, jaký jsem odpad či straník. Je pochopitelné, že mi tato práce přináší nemalý zisk, ale podívejte se na to z jiného úhlu. Není snad dobré, že český šermíř pracuje na úspěšných filmech, navíc když světoví režiséři a herecké superhvězdy poznávají, že je jeden z mnoha v tak malém státě?

Ale teď k samotnému článku. Za dvacet let své kariéry šermíře jsem se nesetkal s takovou arogancí, jakou předvádí Myšák z Novici. Pro mě osobně je to výraz nemohoucnosti a úpadku. Tak zvaný bojkot Novici jsem vyhlásil já sám za sebe a nikdo se k němu nemusí připojovat. Ani členové asociace, ani ostatní Burdýři. Jen já sám nikdy nebudu na akcích vedle Novici a Novica nikdy už nebude na mých akcích. Doufám, že není víc potřeba vysvětlovat. Nesedli jsme si a to je všechno.

V článku zaznělo, že jsem nevýrazný šermíř. To nechám na posouzení ostatních členů Burdýřů. Také nás nazývá straníky, ale já jsem hrdý na to, že stojím v jedné řadě s takovými veličinami, jakými jsou členové České asociace šermířů.

Na výhružku „Dejte si pozor, pánové“ není třeba reagovat.

Děkuji Vám za trpělivost i shovívavost se kterou tyto řádky čtete a zároveň se omlouvám, že jste byli vtaženi do malicherných sporů několika šermířů.

S úctou Milan Slepička

 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster