Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

Na co do kina? 30. leden 2008 12:23:00
 

Šermíky, boj, šavle, meče, historie a romantika - stálý tahák filmových producentů. I letos si užijeme na stříbrném plátně svištící čepele, cákance krve nebo kopance do vítekam. Na co se můžete těšit a co je rovnou odsouzeno k zapomnění? Na rok 2008 se toho chystá opravdu malounko, takže ve skrovném přehledu jsou i věci, které v kinech už nějaký ten týden běží...

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Královna Alžběta: Zlatý věk Královna Alžběta: Zlatý věk
V kinech od: 22.11.2007

Film mapuje slavná střední léta Alžbětina panování a navazuje na Královna Alžběta. V politické rovině se věnuje konfliktu Alžběty s Filipem II. Španělským. Svou oddanost víře stvrdil slibem, že katolictví rozšíří do celého světa – za jakoukoliv cenu. V osobní rovině pak zkoumá Alžbětu jako ženu s mnoha vnitřními konflikty a pojednává o jednom z nejromantičtějších vztahů v jejím životě, který navázala s dobrodruhem a vojákem Sirem Walterem Raleighem.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Beowulf Beowulf
V kinech od: 29.11.2007

Počítačový šermózní a seversky temný animák Roberta Zemeckise, ve kterém se Angelina Jolie bude producírovat hambatá? Tohle prostě musí nalákat každýho. No recenze jsou z filmu krapet rozpačité...

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Svatba na bitevním poli Svatba na bitevním poli
V kinech od: 10.01.2008

V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami... Česká komedie pro napoleonikáře a polífkofily.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Asterix a olympijské hry Asterix a olympijské hry
V kinech od: 31.1.2008

Hrdinové francouzského komiksu se potřetí objevují v hraném filmu. Tentokrát se soupeření s Římem bude odehráváat na sportovním poli. Roli Caesara si zahrál Alain Delon. Bohužel došlo ke změně představitele Asterixe, bojím se, že to bude znát.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Bathory Bathory
V kinech od: 10.7.2008

Historický velkofilm o životě krvavé Alžběty Bathory. Pro mne letos asi nejočekávanější filmík. Pozorný divák jistě pozná na plátně nejednoho českého šermíře.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Tak, to je vše, víc už jsem toho nevyhrabal. Ještě se očekává nějaká vychodňárština jménem Sedm mečů (v originále Oi jian), ale jinak bejda.
Zato na poli českého amatérského šermířského filmu se toho čerstvě urodilo nebo právě dokončuje docela dost. Co vím, tak točí se dvě fantasárny, tři filmíky se dokončují ve střižně a snad budou během jara, Olomoucká Adorea už filmík má hotovej o spoustě věcí se ke mně donáší pouhé střípky informací. Pokud vás amatérské šermířská tvorba zajímá, určitě sledujte server Český šerm nebo stránky www.entropie.cz/nfsf, kde se už během několika týdnů dozvíte termín a místo konání druhého festivalu šermířských filmů, kterou si moje maličkost dovoluje pořádat.

 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster