Sledujte také :  Hosting Onlio, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
   

4. šermířský večírek Sentiment du fer 12. leden 2007 16:34:00
 

Ano, mohli jsme pro Vás připravit normální reportáž z Sentimentálního večírku. A krásnou!
Umělé fráze, falešná slova a potom nějaká ta vábnička pro nové šermíře...
Jenomže my jsme řekli NE!

Duncan Tak obdobnou parodií na tuhle dneska už kultovní čtvrtníčkovinu započal Kraken už čtvrtý šermířský večírek Sentiment du fer a jejich přátel. Tentokrát byl večírek televizní a konal se v Salesiánském divadle v pražských Kobylisích. Sešlo se přes 250 diváků a okolo sedmdesáti účinkujících. Osvědčení moderátoři Duncan s Vasilem vtipně uvedli postupně šestnáct scének a tanečků, jejichž kvalita byla ve valné většině bouřlivě odměňována potleskem.

Následující textík a obrázky je shrnují a jsou tu spíš pro osvěžení paměti zúčastněných, pochybuji, že by někoho, kdo nebyl téhle taškařice svědkem, mohli oslovit. No snad vyvolají zvědavost a touhu další rok také téhle legrandě přihlížet.
Omlouvám se za titěrné fotky bez možnosti zvětšení, ale můj foťák už je vážně hodně v loji, nebylo z toho moc kvalitních fotek...

Čert Taneční skupina Fragment s hostujícími Čertem a Baghirou předvedli Orientální tanec - Čert byl rozkošně pašovský a roli si užíval, Baghira se roztomile pokoušela držet krok s Fragmenťačkama a vůbec se nám slintalům v hledišti to natřásání plných práskaček a vrtění kulatých zadečků moc líbilo.

knechti Pořádající Sentiment du fer se mezitím převlékl do prostřihů a spíkři uvedli další večerní pořad - Královská kriminální ústředna pátrá, radí, informuje. Tentokrát dostal případ jméno Čtyři muži a krásná zlodějka a jak se na šermířský večírek sluší a patří, bylo vidět šerm. No každopádně se nějak prali a sekali po sobě a vona vobrala chcíplotiny. Aspoň tak nějak si to pamatuju.

Imunitus Tvůrčí skupina Černý - Stodůlka - Jeřábek už se předloni pustila do osvětové činnosti z oboru lidské anatomie. Další díl populárního naučného seriálu Byl jednou jeden život byl sice trošičku delší a plynul k pointě krapet pomalu, ale vesele a vtipně. Doufám, že pánové budou brát jako poklonu, když to zhodnotím jako nejúchylnější kousek večera :-)

Fotbal Nápad historického fotbalového utkání už tu byl několikrát. První, koho si pamatuji, byl Encák, který chtěl dvě jedenáctky postavit na fotbalové hřiště a hrát dělovou koulí. Já sám jsem ho nápadově lehce vykradl, když jsem na Mrači udělal zápas Švédsko - Rakousko a kde za Rakušáky kopali právě Sentimenti. A teď tu jsou spolu s Vyšehradskými a my můžeme sledovat mač Husiti vs. Křižáci. Bylo to trochu rozvleklé, ale obsahovalo to spoustu bezva gagů. (Ne gayů - GAGŮ!)

přímý přenos z budoucnosti Sonda do hlubin internetové archeologie - tak by se mohla jmenovat další scénka, která hodně pobavila nejen mne. Skupina Barbarossa a přátelé se inspirovala cimrmanovskými předdivadelními "odbornými" semináři a předvedla parádní fabulaci na téma - jak budou vnímat současný historický šerm za hromadu let v pořadu Hledání ještě nenalezeného času. Libušín 2005Vtipné přednášky s rejpancema do současných internetových diskuzí a diskutérů (jojo i moje jméno padlo, jsem poctěn :-) zakončila SUPER! rekostrukce bitvy u Libušína L.P. 2005.
P.S. pro Hrabjete: ne ten člověk, co se na pódiu představal jako docent Maša nejsem já, já jsem seděl vedle tebe :-D

Následovala Barokní módní přehlídka - to se prezentoval salon Heidi Aleny Janočikové v němé grotesce v provedení skupin Rotyka a Habarti. Omlouvám se, foťák selhal...

Demoverze DIABLO III.

Pořadatelé Tempa se skvělým moderátorem Zipem předvedli pak skutečně interaktivní záležitost - Demoverzi Diablo 3, kdy obecenstvo mělo neopakovatelnou možnost zvolit si svého hrdinu a "ovlivňovat" pohyb postavičky po monitoru. ehm pardon, po jevišti. Možná že ten, kdo nezná tuhle kultovní počítačovou hru se nebavil tak jako my ostatní, ale existuje proboha vůbec někdo takový? :-D
Každopádně to byla ukrutná legrace, vidět byl i šerm (a to jako docela navostro, že by podcenili přípravu?) a bojový pokřik "Karotkááááá" si určitě mnoho z nás na bitvách připomene. Pro mne to hned po "Horstovi" (viz níže) byl nejlepší kousek večera.

Jiří Popkorn Posledním kouskem před přestávkou byla Taneční škola Jirky Popkorna - v podání tanečního souboru Regii Caroli regis a Sentiment du fer, kdy jsme od prvního pohledu vážné a seriózní renesanční tanečníky mohli spatřit v trochu netradiční podobě.

První scénka po přestávce trochu utrpěla nedisciplinovaností diváctva, které se z divadelního baru trousilo po celou její dobu a pokračovalo v kuloárech započatých hovorech a drbech. Scénka se jmenovala Otázky Václava Slezance a byla husitskou parodií na politické debaty. Bohužel HoKyMiRo (bývalí Biřici) nedokázali svým výkonem sál utišit a přimět k pozornosti a ani fotit nebylo co.

1Escrima Tak jako vloni, dostalo letos příležitost k prezentaci další z řady bojových umění z oblasti mimo evropský historický šerm. Tentokrát to byla ukázka filipínského bojového sportu Escrima. Bohužel jsem si nezapamatoval, jak se ti borci jmenovali a z jakého jsou oddílu, abych jim tu mohl dát odkaz. Sorry, kdyžtak se ozvěte.
Jinak nejsou to žádný vořezávátka, tloukli do sebe pěkně a i nějaký krevní destičky jsme mohli vidět.

cikánky Znovu na pódium vtančil Fragment, aby předvedl dvoutisící šestistý třicátý šéstý díl populární telenovely Cikánský taneček. Eržíká málem šáhla pó žíletce, by tej dylíně tři křížky na kožich vypsála a vóči vydrápála, ale nakonec to dobře dopadlo - vzali se. tedy ne Eržika s dylinou, prostě nějaká svatba tam byla nebo co a usmiřovačky :-D

Gábi Bergerová Asi nebude moc těch, kdo by alespoň jednou v televizi nesledovali se zatajeným dechem neskutečné přesvědčovací a obchodní schopnosti nedostižného telemarketingového mága Horsta Fuchse. A pro všechny Horstovi fanoušky a fanynky přišla BOMBA! - Sentimentshopping v podání Sentiment du fer. Tahle věc byla bezkonkurenčně nejlepším bodem programu. Smrčkova roztomile blinkající Gábi a dokonalý slovní kulomet Davise nám předvedli nabídku mučících nástrojů, které prostě musíte doma mít, protože TO SE VYPLATÍ!

Horst Fuchs

Trn v oku Taneční skupina Trn v oku předvedla vzrušující Polynéské tance, které naladili náladu zvláště mužské části obecenstva a připravili je na další kousek "televizní" Sentimentí zábavy, kterou byl:
polulární erotický pořad Peříčko. Svůdný moderátor Štefánek Belohorec (Kraken) uvedl všemi netrpělivě očekávaný stryptese! Na fotografickém kinogramu máte možnost sledovat, jak Ironlady Lucka Schwarzová za asistence Aleny Janočik postupně odkládala jeden kousek zbroje za druhým. Kam až to došlo? Bylo to tak vostrý jako předloni? Neptejte se mne, odkrvil se mi mozek a nepamatuji se :-D

štriptejz

Pomalu se blížil konec pořadu a čas říci dětem pápá. Jak jinak než večerníčkem? Davis v roli černosametového sympaťáka s rýčem - oblíbeného pohádkového hrdiny přišel ku kalhotkám a následně potkal mnoho dalších oblíbených postav od homosexuálního Křemílka s Vochomůrkou po insekcifilní makovou panenku a jejího Emanuela. Přístupné to pravda moc nebylo, ale sranda to byla náramná.

krteček a kalhotky

Děkuji Sentimentům a všem účinkujícím za povedený večer, doufám, že se publikum bavilo stejně dobře jako já. Podle reakcí bych řekl že ano. Pocit jsem měl takový (a Duncan mi ho pak potvrdil), že v publiku byla snad dokonce šermířů ta menší polovina, zbytek byli lidé šermem téměř nedotčení. Ale i ti tleskali, plácali, řehotali se a hulákali spolu s Hrabjetem na striptérku a další účinkující povzbuzující a oceňující slova. Čtvrtý Sentimentí šermířský večírek tedy nejen pro šermíře se povedl a těšíme se na další.

děkovačka
 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster