Sledujte také :  CAHF - Česká asociace šermířů | 1.Asociace divadelních a filmových šermířů | eHerold | Livinghistory.cz | Šermíři.cz | Šerm.sk | Šermířský bazar | Hosting Český Web, a.s. |
 logo český šerm
   | uživatel :guest | zaregistrovat | přihlásit |
 
Aktuální akce
    přidat akci
další ...

Medievum Market: E-shop, na němž naleznete exkluzivní dárky s
historickou tématikou, historické repliky, keramiku, historické sklo i
netradiční zážitky.

Mojsheho żop: noże, spony, nákonżí... Kvalita za dobrou cenu.
KUBELÍKŮV KORD 2012 - turnaj 10. únor 2012 17:50:00
 
Turnaj letos proběhne v sobotu 25.2.2012 opět ve sportovní hale Avion v pražských Letňanech. V letošním ročníku bude opět možné se utkat v následujících kategoriích:
Kategorie šavle - se sportovní šavlí
Italská kategorie - historický (historizující) kord a dýka
Sportovní kategorie - se sportovním kordem napojeným na elektriku

Po ukončení turnaje bude následovat tradiční zakončení turnaje v restauraci Vrtule v areálu letňanského Letova.

Rádi bychom uvítali i všechny diváky a fanoušky šermu, budeme rádi, když přijdete podpořit své přátele nebo jen ze zvědavosti. Občerstvení bude v provozu po celou dobu akce.

INFORMANCE K TURNAJI
KUBELÍKŮV KORD 2012

MÍSTO KONÁNÍ : Sportcentrum Avion, Tupolevova 710, 199 00, Praha 9 (www.sportcentrumavion.eu), mapku najdete níže.
ČAS KONÁNÍ : 25.2.2012; 8,30 -17,00 hod.
PROGRAM : 8,00 – sraz organizátorů a rozhodčích
8,45 - 9,15 – prezence závodníků (poté již nebude nikdo zapsán)
10,00 – start turnaje
17,00 – předpokládaný konec
18,00 – začátek večerní párty v restauraci Vrtule
STARTOVNÉ: 200,- Kč na osobu

KATEGORIE:
Turnaj probíhá ve třech kategoriích:
Italská kategorie (kord a dýka) - v této kategorii se bojuje historickým kordem čepelí (nesmí být sportovní čepel) a dýkou do 55 cm (dýka není povinná, slouží pouze k obraně, nikoliv k útoku), zásahovou plochou je celé tělo (vyjma ruky do zápěstí)

Sportovní kord - bojuje se sportovním kordem napojeným na elektriku, zásahovou plochou je celé tělo, povolen je pouze bod.

Šavle - bojuje se sportovní šavlí, zásahovou plochou je pro bod pouze maska a trup, pro sek celé tělo bez ruky do zápěstí a nohou od pasu dolů. Na nohy tedy není povolen žádný útok. Povolen je sek i bod.
Upřesnění pravidel bude zasláno účastníkům cca týden před turnajem. S ohledem na zvládnutelný počet zápasu, se každý účastník turnaje může přihlásit pouze do dvou kategorií.

PŘIHLÁŠENÍ
Každý zájemce se přihlásí emailem a to na kontaktní emailovou adresu: kubelikuv.kord@seznam.cz

V přihlašovacím mailu uveďte:
- jméno a příjmení (můžete doplnit i přezdívku, pod kterou jste mezi šermíři známí)
- případnou příslušnost k šermířské skupině
- emailové a telefonické spojení
- jednu nebo dvě kategorie, v nichž chcete nastoupit
- zda budete chtít zapůjčit nějaké vybavení

Poslední termín pro přihlášení je středa 22.2.2012.

CO SEBOU
Oblečení, ochrana:
Plastron či oděv s pevným dlouhým rukávem, rukavici s manžetou na ozbrojenou ruku, kalhoty z pevného materiálu s dlouhou nohavicí, sportovní obuv a dále plastron (případně šermířskou vestu, prošívanici, koženici apod.). Ochrana trupu musí zabezpečit i ochranu krku, tzn. kdo nemá plastron se zvednutým límcem, musí si zajistit dostatečnou ochranu krku. Nebráníme se kostýmům, pouze je nutné mít sportovní boty kvůli podlaze a kostým musí splňovat veškeré atributy bezpečnosti.

Speciální požadavky na italskou kategorii:
V italské kategorii musí být s ohledem na zbraň bez sportovní čepele pevná ochrana krku a pevná vesta (vycpávaná nebo kožená), nebude stačit běžný sportovní plastron. Nutné jsou v této kategorii pevné rukavice s manžetou. Doporučujeme rovněž další ochrany např. kloubů, suspenzory apod.

Masky, zbraně:
Nezbytná je rovněž vlastní zbraň a maska na sportovní šerm. Kdo nemá, může si vypůjčit erární za půjčovné 50 Kč/1ks. K dispozici jsou masky, šavle, kordy elektrické. Nepůjčují se žádné zbraně pro italskou kategorii. Komu se zlomí čepel půjčené zbraně, uhradí 500,-Kč na pořízení čepele nové (za zlomení odpovídá ten, kdo si zbraň vypůjčil). Pokud si budete chtít cokoliv vypůjčit, nahlaste to dopředu v přihlašovacím mailu. V případě velkého zájmu o vypůjčení se může stát, že vypůjčenou věc bude sdílet více lidí.

Zbraně:
Italská kategorie - historický kord, s kovanou (tedy nikoliv sportovní) čepelí, přičemž musí mít tupý hrot, který bude obalen tak, aby měl neoddělitelnou kuličku cca 1 cm v průměru (pod obalením zaoblený, nikoliv ostrý)
Dýka do 55 cm rovněž s obaleným hrotem (rovněž se zaobleným hrotem pod obalením). Dýka není povinná.

Šavle - sportovní šavle s obaleným hrotem

Sportovní kord - sportovní kord s funkčním aretem bez obalení. Kord musí být plně funkční pro připojení na elektriku. Povoleno je i belgické držení.

SYSTÉM TURNAJE
Turnaj bude postaven na systému skupin a následného play-off těch, co postoupili ze skupin. Samotný systém bude upřesněn na turnaji po uzavření přihlášek dle počtu účastníků.

PRAVIDLA :
Přesná pravidla (včetně systému bodování zápasů) budou zaslána přihlášeným účastníkům cca týden před turnajem, některá důležitá pravidla již nyní:
- Minimální věk šermíře je 18 let.
- Šermíři dbají bezpečného šermu pro sebe a soupeře, zejména upřednostní vždy bezpečí své a soupeře před možností zásahu soupeře.
- Jednotlivá utkání budou řízena rozhodčími, soupeři ovšem v duch fair play budou přiznávat veškeré zásahy. Rozhodčí má vždy právo posledního slova při verdiktu o zásahu nebo při rozhodnutí o způsobu vedení utkání. Šermíř přiznává každý kontakt s čepelí soupeře (i přiložení, sek v kordu, letmé zavadění, zavadění o oblečení) a to zvednutím ruky a přerušením utkání. Rozhodčí posoudí, zda šlo o zásah či nikoliv. Obě strany se mohou vyjádřit, zda se domnívají, že šlo o zásah či nikoliv, přičemž tak učiní v duchu fair – play. Rozhodčím je ponecháno právo volné úvahy o uznání zásahu, což jsou šermíři povinni respektovat. V kategorii sportovní kord bude zásah detekován elektronicky.
- Za zásah se považuje zřetelné bodnutí resp. seknutí do zásahové plochy resp. její ochrany. Za zásah se nepovažuje zejm.: seknutí ve sportovním kordu, přiložení čepele, letmé zavadění čepelí, pouhý dotek oblečení, zásah dýkou apod.
- Jsou povoleny veškeré bezpečné techniky šermu (vč. historických), není ovšem dovoleno rukou chytat soupeřovu zbraň nebo soupeře. Levá ruka může být zapojena do akce pouze v italské kategorii a to pouze při akci dýkou. Nejsou povoleny jakékoliv kontaktní akce, povoleny jsou pouze akce zbraní.
- Pokud si šermíři v průběhu zápasu vymění pozice na planši (např. po fleši), rozhodčí přeruší utkání a šermíři se vrátí na své pozice. Není tedy povolena rotace.
- Soubod (zasažení obou soupeřů zároveň) je považováno za zásah na obě strany a skóre se tedy soubodem mění (neplatí pro závěrečný bod při nerozhodném stavu).
- U žádné zbraně neplatí právo útoku ze sportovního šermu.
- Organizátor turnaje (II. pražská šermírna) nepřebírá žádnou odpovědnost za případná zranění a jiné škody způsobené šermířem nebo způsobené samotnému šermíři.
- Každý odpovídá za kvalitu a bezpečnost vybavení, které používá. Každý je povinen maximálně chránit své a soupeřovo zdraví.

DOTAZY, KONTAKT :
Veškeré podrobné informace sdělí telefonicky nebo emailově Libor Vrba
tel.: 602 471 197 nebo 731 485 587,
email: kubelikuv.kord@seznam.cz
Rovněž můžete u Libora domluvit zapůjčení věcí, případně konzultovat vhodnost vybavení.

Prosíme všechny, kteří už předběžně potvrdili zájem, aby se i tak přihlásili dle přiložených informací. V případě jakýchkoliv dotazů se na nás neváhejte obrátit.

Těšíme se na setkání s Vámi a doufáme, že se letos opět setkáme v hojném počtu.

za II. pražskou šermírnu
Libor Vrba, Ondra Voda

 
Hodnotit: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 (známky jako ve škole)
zpět
webmaster